Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

20 stycznia 2008 r.
20:57
Edytuj ten wpis

Posłowie bronią wschodnich regionów

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 5 A A

Grupa posłów PO z trzech województw wschodniej Polski: podkarpackiego, lubelskiego i podlaskiego nie chce,

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
żeby ich regiony były traktowane przez rząd po macoszemu. Dlatego postanowili wspólnie patrzeć na ręce swoim kolegom z Rady Ministrów.

W tym tygodniu będą rozmawiać z Elżbietą Bieńkowską, minister rozwoju regionalnego. Dwudziestkę posłów niepokoją jej niechętne wschodnim regionom wypowiedzi. Miesiąc temu tłumaczyła w mediach, że pieniądze z Unii powinny trafić do lepiej rozwiniętych regionów Polski, które... dopiero później pomogą biedniejszym. Parlamentarzyści zapytają też o zakwestionowane przez rząd dotacje unijne. Chodzi m.in. o projekt KUL, który miał dostać 15 mln zł na rozwój filii w Stalowej Woli. Nowy rząd chce, żeby uczelnia ubiegała się o pieniądze jeszcze raz.

To będzie już drugie spotkanie nieformalnej grupy z panią minister. Pierwszy raz rozmawiali m.in. o inwestycjach drogowych w regionie. - Zobowiązaliśmy ją, żeby miała na uwadze problemy Polski wschodniej. Musimy pilnować np. sprawy modernizacji drogi S19 Białystok-Lublin-Rzeszów i rozbudowy lotniska w Świdniku - tłumaczy lubelski poseł Wojciech Wilk.

Właśnie sprawa ekspresówki S19 zmusiła posłów PO z Lubelszczyzny do interwencji w rządzie. Ich partia przed wyborami przygotowała plan inwestycji drogowych, w którym przebudowę strategicznej dla wschodniej Polski drogi odłożono aż na 2020 rok. Po tym jak sprawę ujawniły media z naszej części kraju - m.in. Dziennik Wschodni - Platforma wycofała się z pomysłu. Jednak nadal nie wiadomo, kiedy nowy rząd chce unowocześnić dziewiętnastkę.

- PiS rozbudziło nadzieje mieszkańców naszego regionu, tymczasem po wyborach okazało się, że wiele obietnic np. w sprawie drogi S19, linii kolejowej nr 7 czy ulokowania siedziby Polskiej Grupy Energetycznej w Lublinie nie jest realizowanych. Tylko na drogi w całym kraju brakuje kilku miliardów złotych. Jeśli ktoś spróbuje kuglować pieniędzmi przeznaczonymi na dobrze przygotowane projekty, to będę dotkliwie gryzł - stwierdza poseł Włodzimierz Karpiński, który jest koordynatorem lubelskiego lobby posłów Platformy.

Karpiński deklaruje też, że jeśli będzie wymagał tego interes Lubelszczyzny, to przy głosowaniach wyłamie się z partyjnej dyscypliny.

Najważniejsze inwestycje

• rozbudowa lotniska w Świdniku
• budowa siedziby Polskiej Grupy Energetycznej w Lublinie
• przebudowa dróg S19 Białystok-Lublin-Rzeszów oraz S17 Warszawa-Lublin-Hrebenne
• unowocześnienie linii kolejowej nr 7 Warszawa-Lublin-Dorohusk

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
nikt / 28 kwietnia 2008 o 22:36
0
Bardzo cieszy mnie rozpoczęte poszerzanie drogi S17.Mam nadzieję,że nawierzchnia tej drogi też nareszcie będzie jak na XXI wiek przystało,a zakręty wyprofilowane,żeby TIRy nie lądowały w krzakach (jest takie miejsce ,w Łabuniach,bodajże).Przejście graniczne w Hrebennem,to bardzo ważny punkt na mapie Europy,i droga do tego przejścia stanowi wizytówkę Lubelszczyzny.Jeżdżę ciągle tą trasą,i widzę,że robota idzie pełną parą.Kierowcy jadą ostrożnie i z kulturą,jakby w ten sposób chcieli wyrazić szacunek dla drogowców i radość. Że nareszcie skończy się łatanina,zatory i korki,bo właśnie ktoś próbuje z błota wygramolić się ciągnikiem na "szos."
Bardzo cieszy mnie rozpoczęte poszerzanie drogi S17.Mam nadzieję,że nawierzchnia tej drogi też nareszcie będzie jak na XXI wiek przystało,a zakręty wyprofilowane,żeby TIRy nie lądowały w krzakach (jest takie miejsce ,w Łabuniach,bodajże).Przejście graniczne w Hrebennem,to bardzo ważny punkt na mapie Europy,i droga do tego przejścia stanowi wizytówkę Lubelszczyzny.Jeżdżę ciągle tą trasą,i widzę,że robota idzie pełną parą.Kierowcy jadą ostrożnie i z kulturą,jakby w ten sposób chcieli wyrazić szacunek dla drogowców i radość. Że nareszcie skończ... rozwiń
Avatar
opolanin / 21 stycznia 2008 o 20:06
0
panie Karpiński droga z Puław do Opola czeka na pana. Głosowaliśmy na pana więc do roboty. Aby żyło się lepiej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ?
Avatar
lubelak / 21 stycznia 2008 o 19:59
0
Platfusy obiecywały Irlandię a mamy Ukrainę, a nas" zaorają" bo popieramy PIS (46%) liberałów interesują duże przemysłowe miasta my do odstrzału.
P osły z PO mogą pomażyć o rozwoju naszego regionu -cukrownia ?. Natomiast na realną pomoc dla Lubelszczyzny musimy poczekać do wyborów.
PIS chciał i miał wzgłędem nas dobre zamiary!
Avatar
mc / 21 stycznia 2008 o 11:12
0
A ja mimo że pochodzę z lubelszczyzny nic bym na nią nie dał. Bo wiem jak sie tu gospodaruje pieniędzmi. Od kilku lat mieszkam już po przeciwnej stronie Wisły, i dopiero teraz widzę jasno nieudacznictwo wszelakich lubelskich "władz". Wcale sie nie dziwie że ludzie z poznańskiego np. są wkurzeni że z ich podatków opłaca sie przekretych "wschodnich watażków". Pozdrwiam.
Avatar
zgryźliwy / 21 stycznia 2008 o 09:53
0
Lubelszczyzno popieraj PO - zyskiem Ci będą straty. O naiwności ludzka!!! A czego można było spodziewać się po tych rządach?
Avatar
nikt / 28 kwietnia 2008 o 22:36
0
Bardzo cieszy mnie rozpoczęte poszerzanie drogi S17.Mam nadzieję,że nawierzchnia tej drogi też nareszcie będzie jak na XXI wiek przystało,a zakręty wyprofilowane,żeby TIRy nie lądowały w krzakach (jest takie miejsce ,w Łabuniach,bodajże).Przejście graniczne w Hrebennem,to bardzo ważny punkt na mapie Europy,i droga do tego przejścia stanowi wizytówkę Lubelszczyzny.Jeżdżę ciągle tą trasą,i widzę,że robota idzie pełną parą.Kierowcy jadą ostrożnie i z kulturą,jakby w ten sposób chcieli wyrazić szacunek dla drogowców i radość. Że nareszcie skończy się łatanina,zatory i korki,bo właśnie ktoś próbuje z błota wygramolić się ciągnikiem na "szos."
Bardzo cieszy mnie rozpoczęte poszerzanie drogi S17.Mam nadzieję,że nawierzchnia tej drogi też nareszcie będzie jak na XXI wiek przystało,a zakręty wyprofilowane,żeby TIRy nie lądowały w krzakach (jest takie miejsce ,w Łabuniach,bodajże).Przejście graniczne w Hrebennem,to bardzo ważny punkt na mapie Europy,i droga do tego przejścia stanowi wizytówkę Lubelszczyzny.Jeżdżę ciągle tą trasą,i widzę,że robota idzie pełną parą.Kierowcy jadą ostrożnie i z kulturą,jakby w ten sposób chcieli wyrazić szacunek dla drogowców i radość. Że nareszcie skończ... rozwiń
Avatar
opolanin / 21 stycznia 2008 o 20:06
0
panie Karpiński droga z Puław do Opola czeka na pana. Głosowaliśmy na pana więc do roboty. Aby żyło się lepiej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ?
Avatar
lubelak / 21 stycznia 2008 o 19:59
0
Platfusy obiecywały Irlandię a mamy Ukrainę, a nas" zaorają" bo popieramy PIS (46%) liberałów interesują duże przemysłowe miasta my do odstrzału.
P osły z PO mogą pomażyć o rozwoju naszego regionu -cukrownia ?. Natomiast na realną pomoc dla Lubelszczyzny musimy poczekać do wyborów.
PIS chciał i miał wzgłędem nas dobre zamiary!
Avatar
mc / 21 stycznia 2008 o 11:12
0
A ja mimo że pochodzę z lubelszczyzny nic bym na nią nie dał. Bo wiem jak sie tu gospodaruje pieniędzmi. Od kilku lat mieszkam już po przeciwnej stronie Wisły, i dopiero teraz widzę jasno nieudacznictwo wszelakich lubelskich "władz". Wcale sie nie dziwie że ludzie z poznańskiego np. są wkurzeni że z ich podatków opłaca sie przekretych "wschodnich watażków". Pozdrwiam.
Avatar
zgryźliwy / 21 stycznia 2008 o 09:53
0
Lubelszczyzno popieraj PO - zyskiem Ci będą straty. O naiwności ludzka!!! A czego można było spodziewać się po tych rządach?
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ten szpital wygląda, jak luksusowy hotel. Ikardia w nowej siedzibie [zdjęcia]
galeria

Ten szpital wygląda, jak luksusowy hotel. Ikardia w nowej siedzibie [zdjęcia] 0 0

Szpital Kardiologii Inwazyjnej "Ikardia" ma nową siedzibę, która w piątek został oficjalnie otwarta przy ul. Górskiego 9 w Nałęczowie

Linkin Park Night - Phedora w Graffiti
6 grudnia 2018, 20:00

Linkin Park Night - Phedora w Graffiti 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już 6 grudnia o godz. 20 na scenie klubu Graffiti wystąpi zespół Phedora. Po koncercie odbędzie się tradycyjna klubowa rockoteka.

Nowa zastępczyni prezydenta Krzysztofa Żuka

Nowa zastępczyni prezydenta Krzysztofa Żuka 0 10

To już pewne, chociaż nadal nieoficjalne: Beata Stepaniuk-Kuśmierzak zostanie nowym zastępcą prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i relacji zewnętrznych.

Orion Niedrzwica spędzi zimę w fotelu lidera

Orion Niedrzwica spędzi zimę w fotelu lidera 0 3

Orion Niedrzwica spędzi zimę w fotelu lidera. Podopieczni Jacka Paździora muszą jednak pamiętać, że to jeszcze nie gwarantuje awansu do czwartej ligi

Sejmik. "Prezesowi się nie odmawia". Kto miał decydujący wpływ na obsadę stanowisk?

Sejmik. "Prezesowi się nie odmawia". Kto miał decydujący wpływ na obsadę stanowisk? 2 8

Czy wskazanie Jarosława Stawiarskiego jako kandydata na nowego marszałka to porażka szefa PiS w Lubelskim? W partii trwa dyskusja o tym, czyje wpływy na obsadę nowego zarządu województwa lubelskiego okazały się silniejsze w Warszawie

Unia Hrubieszów najlepsza na półmetku rozgrywek

Unia Hrubieszów najlepsza na półmetku rozgrywek 0 1

Runda jesienna w zamojskiej klasie okręgowej dobiegła końca. Po 15 kolejkach najwięcej powodów do zadowolenia mają w Hrubieszowie, Różańcu i Zawadzie, a ekipy z Bełżca i Sitna wiosną czeka niezwykle ciężka batalia o utrzymanie

Zmarł Andrzej Wiczyński ps. "Antek"
film

Zmarł Andrzej Wiczyński ps. "Antek" 0 0

W wieku 92 lat zmarł Andrzej Wiczyński ps. "Antek". Dowodził plutonem w trakcie Powstania Warszawskiego, był jeńcem niemieckich obozów

Targi ślubne w Lublinie. Biżuteria, suknie i pokazy mody [zdjęcia]
galeria

Targi ślubne w Lublinie. Biżuteria, suknie i pokazy mody [zdjęcia] 10 2

Wernisaż Ślubny odbył się w hotelu In Between w Lublinie. W hotelowych wnętrzach czekały firmy, które specjalizują się w perfekcyjnej organizacji najważniejszego dnia w życiu. Na liście wystawców były salony sukien ślubnych i mody męskiej, projektanci papeterii, biżuterii oraz jubilerzy, floryści, fryzjerzy, fotografowie, cukiernicy i wielu innych.

Nagrody im. prof. Z. Hołdy wręczone niepełnosprawnym, którzy protestowali w Sejmie [zdjęcia]
galeria

Nagrody im. prof. Z. Hołdy wręczone niepełnosprawnym, którzy protestowali w Sejmie [zdjęcia] 0 14

Laureatami VII Nagrody im. Prof. Zbigniewa Hołdy w 2018 roku zostali Adrian Glinka i Jakub Hartwich, którzy przez 40 dni protestowali w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej.

Skoki narciarskie. Kamil Stoch tuż za podium w Wiśle
film

Skoki narciarskie. Kamil Stoch tuż za podium w Wiśle 0 1

Nasz skoczek był drugi po pierwszej serii i miał sporą szansę na wygraną, ale w finałowej odsłonie spadł na czwarte miejsce. Zawody dość niespodziewanie wygrał Jewgienij Klimov z Rosji.

Koalicja PiS-PO w tym powiecie prawie pewna. "Rządzimy się innymi prawami niż w Warszawie"

Koalicja PiS-PO w tym powiecie prawie pewna. "Rządzimy się innymi prawami niż w Warszawie" 7 8

Przez najbliższe pięć lat powiatem w Lubartowie będzie rządzić koalicja PiS i PO. Nowym starostą na 99,99 proc., w najbliższy czwartek, podczas pierwszej sesji Rady Powiatu, zostanie wybrana Ewa Zybała (PiS).

Huczwa – Tomasovia 2:1. Zabrakło charakteru

Huczwa – Tomasovia 2:1. Zabrakło charakteru 2 0

Derby dla beniaminka! Huczwa znowu sprawiła niespodziankę. Przed tygodniem ekipa z Tyszowiec ograła u siebie Lubliniankę, a w niedzielę poradziła sobie z Tomasovią. Znowu wynikiem 2:1. Dizęki temu zakończyła rundę jesienną na 11 miejscu

Byli o krok od tragedii. Skończyło się na zniszczonych samochodach i… uszkodzonych wagonach

Byli o krok od tragedii. Skończyło się na zniszczonych samochodach i… uszkodzonych wagonach 19 7

Dwoje kierowców może mówić o naprawdę dużym szczęściu – przez swoją nieuwagę zderzyli się z pociągami. Skończyło się tylko na strachu i na zniszczonych pojazdach

Koncert Alameda 4 w DDK Węglin
24 listopada 2018, 19:00
film

Koncert Alameda 4 w DDK Węglin 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 24 listopada o godz. 19 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się koncert w ramach projektu Alameda.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!