Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

27 czerwca 2009 r.
19:43
Edytuj ten wpis

Poszukiwana Balbinka nie żyje

0 13 A A

Przetrwała męczarnie w nielegalnej hodowli. Przeżyła poważny wypadek. W szoku przebiegła kilkadziesiąt kilometrów. Jamniczka wróciła na miejsce tragedii. Tam potrącił ją samochód.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Większość życia spędziła na łańcuchu, przywiązana do palika pod gołym niebem. Wykopała sobie dół, w którym spała. Gdańskie Animals odebrało ją hodowcy, który w podobnych warunkach trzymał inne suki. - Balbinka była bita i głodzona - mówi Dorota Okrasa, wolontariuszka lubelskiego schroniska. - Miała złamaną szczękę, pękniętą miednicę i wiele innych obrażeń. Wtedy w jej życiu pojawiła się pani Ewa.

Przygarnęła jamniczkę. Oswoiła. Balbinka zaufała pani Ewie i jej mężowi. Zaprzyjaźniła się z suczką Odą. - Tak długo żyła na uwięzi. Czasem nie wiedziała, co ma z tą wolnością zrobić - opowiada Ewa Stępniak. - Nie mam swoich dzieci. To był a moja kochana przylepa.

Tydzień temu zdarzył się wypadek. W Kalinówce pod Lublinem samochód pani Ewy dachował siedem razy.

Kobieta trafiła do szpitala. Próbowała jeszcze zatrzymać Balbinkę, która w szoku wybiegła z auta. Nie udało się. Jamniczka biegła przed siebie. Ludzie dzwonili, mówili że widzieli ją w Bychawie, w Prawiednikach i w Wierzchowiskach. Psa poszukiwał sztab ludzi. Wypłoszona jamniczka nie dała się złapać. Znikała w zaroślach. Nie zbliżyła się nawet do męża pani Ewy.

Czwartek

Pani Ewa czeka na każdy sygnał o swoim kochanym psie. - Martwię się bardzo o panią Ewę. Bardzo to przeżywa. Nie mogła mieć własnych dzieci. Balbinkę traktowała jak własne - mówi Dorota Okrasa.

Dzwoni telefon. Ktoś mówi, że Balbinka wróciła do Kalinówki. Zaszyła się w szklarni. Niedaleko doszło do tragicznego wypadku. Mateusz Dracha, mąż pani Ewy wraz z koleżanką i jej suką Odą przyjeżdżają na miejsce. - To na sto procent Balbinka - mówi pan Mateusz. Ale pies nadal jest w szoku. Ucieka. Przy szklarni zostawiają więc koc, na którym spała Balbinka. Pan Mateusz przywozi do Kalinówki jedzenie i ubrania. Może Balbinka poczuje dom. Nie ucieknie. Nic z tego.

Piątek

Dzwoni mieszkaniec Kalinówki. - Samochód potrącił psa. To raczej Balbinka - informuje. Na miejscu jest już pan Mateusz - Niestety, to ona. Balbinka nie żyje - potwierdza.

źródło: Balbinka nie żyje - www.mmlublin.pl

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
anna / 5 stycznia 2011 o 17:25
0
Tak mi przykro boli mnie to że ludzie pędzą szosami i nikt nigdy nie zatrzyma się by zabrać psa,,,,,,,,,,,,Błagam by wzieła Pani innego pieska ze schroniska tyle ich czeka na miłosc......
Avatar
Gość / 18 lipca 2009 o 01:23
0
Smutna historia. Szkoda pieska. Wspolczuje. P.S. Prosze wziac innego. Czlowiek zyje przecietnie dluzej niz jeden pies, wiec mozna kochac nie tylko raz.
Avatar
~Monika~ / 17 lipca 2009 o 19:14
0
to przykre,tak mi przykro:(
Avatar
kasia8829 / 28 czerwca 2009 o 22:55
0
Bardzo wspołczuke Pani Ewie sama straciłam pieska 2 miesiace temu biedactwo Balbinka tyle sie wycierpiała mam nadzieje że teraz jest jej dużo lepiej życze szybkiego powrotu do zdrowia pozdrawiam
Avatar
Gość / 28 czerwca 2009 o 18:43
0
Gość napisał:
"Psa poszukiwał sztab ludzi" - to tylko zwierze, nie szkoda Wam czasu na takie głupoty?...biedna Balbinka, hehe. Śmiać mi się chcę z takich artykułów...


A ciebie to trzeba za jaja powiesić... !
Avatar
monia54 / 28 czerwca 2009 o 18:02
0
Bardzo współczuję Pani, która miała wypadek, podziwiam za przywiązanie do Balbinki, ale.. I to właśnie "ale" może by tak tą miłość do czegoś-kogoś przelać na jakieś dziecko - dziecko, które jest sierotą, dziecko, które czeka na "mamę". Ja lubię psy, ale to co tutaj czytam, bez obrazy uczuć tej Pani, to może troszkę nie tak. Chyba, że chodzi o taką miłość - zabawę, bez odpowiedzialności - bo dziecko trzeba wychować a to ogromna odpowiedzialność.. Życzę powrotu do zdrowia i wielu głębszych przemyśleń.
Avatar
dark / 28 czerwca 2009 o 15:30
0
niestety więcej zwierząt ma ludzkie uczucia niż ludzi żadne zwierze nie przejawia takich agresywnych zachowań jak człowiek czym bardziej poznaje ludzi tym bardziej szanuje zwierzęta dla nich fałszywa przyjażń , chciwość , zawiść bez sensowna agresja są obce a dla ludzi ?
Avatar
keron / 28 czerwca 2009 o 14:39
0
Ten kto wypowiada się negatywnie na temat psa to nie wie co to zwierzątko znaczy dla właściciela. On zastąpi najlepszego człowieka. Jest bardzo wierny i oddany dla swojego pana. Przygarnąłem pieska z ulicy a właściwie córka wracając ze szkoły spotkała błąkającego się pieska a miał wtedy 7 miesięcy a teraz ma 7 lat i jest jako kolejny członek rodziny do dzisiejszego dnia. Mieć pieska w domu to coś wspaniałego. Jak się go straci to się opłakuje jak kogoś bliskiego.
Avatar
tomi / 28 czerwca 2009 o 12:42
0
"To tylko pies..."??Rany kretyn na forum napisał...O człowieczeństwie świadczy nasz stosunek do naszych mniejszych braci. Ten gość, co tak napisał, nie jest człowiekiem, na dodatek nie rozumie, że człowiek to też zwierzę, a pies mieszkający w domu jest jak członek rodziny...Strata boli tak samo jak śmierć rodzeństwa...Ale co może wiedzieć osobnik, który w środku jest pusty i nigdy nie pokochał zwierzaka, żadna istota mu nie zaufała?? Może pisać tylko takie głupie komentarze..Szkoda psiaka..umarła nie z własnej winy, po tylu przejściach niejeden z nas nie wiedział co by ze sobą zrobić
"To tylko pies..."??Rany kretyn na forum napisał...O człowieczeństwie świadczy nasz stosunek do naszych mniejszych braci. Ten gość, co tak napisał, nie jest człowiekiem, na dodatek nie rozumie, że człowiek to też zwierzę, a pies mieszkający w domu jest jak członek rodziny...Strata boli tak samo jak śmierć rodzeństwa...Ale co może wiedzieć osobnik, który w środku jest pusty i nigdy nie pokochał zwierzaka, żadna istota mu nie zaufała?? Może pisać tylko takie głupie komentarze..Szkoda psiaka..umarła nie z własnej winy, po tylu przejśc... rozwiń
Avatar
Gość / 28 czerwca 2009 o 11:43
0
"Psa poszukiwał sztab ludzi" - to tylko zwierze, nie szkoda Wam czasu na takie głupoty?...biedna Balbinka, hehe. Śmiać mi się chcę z takich artykułów...
Avatar
anna / 5 stycznia 2011 o 17:25
0
Tak mi przykro boli mnie to że ludzie pędzą szosami i nikt nigdy nie zatrzyma się by zabrać psa,,,,,,,,,,,,Błagam by wzieła Pani innego pieska ze schroniska tyle ich czeka na miłosc......
Avatar
Gość / 18 lipca 2009 o 01:23
0
Smutna historia. Szkoda pieska. Wspolczuje. P.S. Prosze wziac innego. Czlowiek zyje przecietnie dluzej niz jeden pies, wiec mozna kochac nie tylko raz.
Avatar
~Monika~ / 17 lipca 2009 o 19:14
0
to przykre,tak mi przykro:(
Avatar
kasia8829 / 28 czerwca 2009 o 22:55
0
Bardzo wspołczuke Pani Ewie sama straciłam pieska 2 miesiace temu biedactwo Balbinka tyle sie wycierpiała mam nadzieje że teraz jest jej dużo lepiej życze szybkiego powrotu do zdrowia pozdrawiam
Avatar
Gość / 28 czerwca 2009 o 18:43
0
Gość napisał:
"Psa poszukiwał sztab ludzi" - to tylko zwierze, nie szkoda Wam czasu na takie głupoty?...biedna Balbinka, hehe. Śmiać mi się chcę z takich artykułów...


A ciebie to trzeba za jaja powiesić... !
Avatar
monia54 / 28 czerwca 2009 o 18:02
0
Bardzo współczuję Pani, która miała wypadek, podziwiam za przywiązanie do Balbinki, ale.. I to właśnie "ale" może by tak tą miłość do czegoś-kogoś przelać na jakieś dziecko - dziecko, które jest sierotą, dziecko, które czeka na "mamę". Ja lubię psy, ale to co tutaj czytam, bez obrazy uczuć tej Pani, to może troszkę nie tak. Chyba, że chodzi o taką miłość - zabawę, bez odpowiedzialności - bo dziecko trzeba wychować a to ogromna odpowiedzialność.. Życzę powrotu do zdrowia i wielu głębszych przemyśleń.
Avatar
dark / 28 czerwca 2009 o 15:30
0
niestety więcej zwierząt ma ludzkie uczucia niż ludzi żadne zwierze nie przejawia takich agresywnych zachowań jak człowiek czym bardziej poznaje ludzi tym bardziej szanuje zwierzęta dla nich fałszywa przyjażń , chciwość , zawiść bez sensowna agresja są obce a dla ludzi ?
Avatar
keron / 28 czerwca 2009 o 14:39
0
Ten kto wypowiada się negatywnie na temat psa to nie wie co to zwierzątko znaczy dla właściciela. On zastąpi najlepszego człowieka. Jest bardzo wierny i oddany dla swojego pana. Przygarnąłem pieska z ulicy a właściwie córka wracając ze szkoły spotkała błąkającego się pieska a miał wtedy 7 miesięcy a teraz ma 7 lat i jest jako kolejny członek rodziny do dzisiejszego dnia. Mieć pieska w domu to coś wspaniałego. Jak się go straci to się opłakuje jak kogoś bliskiego.
Avatar
tomi / 28 czerwca 2009 o 12:42
0
"To tylko pies..."??Rany kretyn na forum napisał...O człowieczeństwie świadczy nasz stosunek do naszych mniejszych braci. Ten gość, co tak napisał, nie jest człowiekiem, na dodatek nie rozumie, że człowiek to też zwierzę, a pies mieszkający w domu jest jak członek rodziny...Strata boli tak samo jak śmierć rodzeństwa...Ale co może wiedzieć osobnik, który w środku jest pusty i nigdy nie pokochał zwierzaka, żadna istota mu nie zaufała?? Może pisać tylko takie głupie komentarze..Szkoda psiaka..umarła nie z własnej winy, po tylu przejściach niejeden z nas nie wiedział co by ze sobą zrobić
"To tylko pies..."??Rany kretyn na forum napisał...O człowieczeństwie świadczy nasz stosunek do naszych mniejszych braci. Ten gość, co tak napisał, nie jest człowiekiem, na dodatek nie rozumie, że człowiek to też zwierzę, a pies mieszkający w domu jest jak członek rodziny...Strata boli tak samo jak śmierć rodzeństwa...Ale co może wiedzieć osobnik, który w środku jest pusty i nigdy nie pokochał zwierzaka, żadna istota mu nie zaufała?? Może pisać tylko takie głupie komentarze..Szkoda psiaka..umarła nie z własnej winy, po tylu przejśc... rozwiń
Avatar
Gość / 28 czerwca 2009 o 11:43
0
"Psa poszukiwał sztab ludzi" - to tylko zwierze, nie szkoda Wam czasu na takie głupoty?...biedna Balbinka, hehe. Śmiać mi się chcę z takich artykułów...
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

S17 z Piask do Hrebennego. 10 firm jest zainteresowanych opracowaniem dokumentacji

S17 z Piask do Hrebennego. 10 firm jest zainteresowanych opracowaniem dokumentacji 0 0

Dziesięć firm jest zainteresowanych opracowaniem dokumentacji dla S17 od Piask do Hrebennego. Połowa z nich złożyła oferty na wszystkie trzy części.

Rekordowa zbiórka WOŚP na Facebooku. "Zapełnijmy ostatnią puszkę prezydenta"

Rekordowa zbiórka WOŚP na Facebooku. "Zapełnijmy ostatnią puszkę prezydenta" 0 1

Na koncie Fundacji WOŚP jest już 48,4 mln zł z deklarowanych 92,1 mln zł – mówił Jerzy Owsiak na konferencji prasowej poświęconej 27. finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Protest przed siedzibą TVP Lublin. "Wolne media", "Stop mowie nienawiści" [zdjęcia]
galeria

Protest przed siedzibą TVP Lublin. "Wolne media", "Stop mowie nienawiści" [zdjęcia] 47 11

Ponad 30 osób protestowało w poniedziałek przy siedzibie TVP Lublin.

36 mln zł unijnej dotacji. Węzły przesiadkowe, parkingi, ładowarki dla autobusów w Lublinie

36 mln zł unijnej dotacji. Węzły przesiadkowe, parkingi, ładowarki dla autobusów w Lublinie 0 3

W Lublinie powstaną nowe węzły przesiadkowe komunikacji miejskiej, które będą wyposażone w toalety dla pasażerów oraz parkingi, także te dla rowerzystów. W planie jest również budowa dodatkowego przystanku koło pl. Singera. Władze miasta dostaną na ten cel ponad 36 mln zł unijnej dotacji

18 osób dostało polskie obywatelstwo. "To najważniejszy moment w moim życiu" [zdjęcia]
galeria

18 osób dostało polskie obywatelstwo. "To najważniejszy moment w moim życiu" [zdjęcia] 22 13

18 osób mieszkających na terenie województwa lubelskiego odebrało w poniedziałek akty nadania polskiego obywatelstwa. Dostali też egzemplarze Konstytucji i biało-czerwone flagi

Szynobus potrącił mężczyznę. 45-latek zginął na miejscu

Szynobus potrącił mężczyznę. 45-latek zginął na miejscu 0 4

Szynobus śmiertelnie potrącił ok. 45-letniego mężczyznę.

Song Book Made in #jazzUMCS
23 stycznia 2019, 19:00

Song Book Made in #jazzUMCS 0 0

W środę, 23 stycznia o godz. 19 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) będzie miał miejsce koncert "Song Book Made in #jazzUMCS". Wystąpią studenci kierunku Jazz i muzyka estradowa UMCS.

Lublin: A jednak zamkną ul. Fabryczną. Ruch powróci dopiero jesienią

Lublin: A jednak zamkną ul. Fabryczną. Ruch powróci dopiero jesienią 80 28

Ratusz zmienia zdanie i zgadza się na zamknięcie ul. Fabrycznej na czas wymiany mostu na Czerniejówce, choć do niedawna urzędnicy twierdzili, że można przeprowadzić budowę bez wyłączania jezdni. Ulica ma być zagrodzona po 10 lutego. Ruch wróci tu jesienią.

AZS UMCS Lublin – ITD24 Remedium Pyskowice 3:0. Warto walczyć do końca

AZS UMCS Lublin – ITD24 Remedium Pyskowice 3:0. Warto walczyć do końca 1 0

W pierwszym w 2019 roku meczu futsaliści AZS UMCS Lublin pokonali u siebie Remedium Pyskowice 3:0, ale kibice na gole musieli czekać do ostatnich minut spotkania

Wieczór Chwały z zespołem Good God
3 lutego 2019, 19:00

Wieczór Chwały z zespołem Good God 1 0

Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbe w Lublinie (Droga Męczenników Majdanka 27) zaprasza na Wieczór Chwały z zespołem Good God. Koncert zaplanowano na 3 lutego o godz. 19, po wieczornej mszy.

Urodziła, wrzuciła dziecko do pieca i spaliła. Policja zatrzymała ją na weselu

Urodziła, wrzuciła dziecko do pieca i spaliła. Policja zatrzymała ją na weselu 129 17

Jest akt oskarżenia w sprawie głośnej zbrodni w Majdanie Kozłowieckim. Młoda kobieta tuż po urodzeniu dziecka, zawinęła je w worek, wrzuciła do pieca i spaliła. Zwłoki noworodka w piecu znaleźli jej rodzice

Potrzebny „Plan dla Lubelszczyzny” powiązany z S19

Potrzebny „Plan dla Lubelszczyzny” powiązany z S19 2 5

Do 23 stycznia można zgłaszać uwagi do projektu Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego. Jedno ze spotkań konsultacyjnych w tej sprawie odbyło się 16 stycznia w Białej Podlaskiej.

Nie wypełnisz formularza, nie pójdziesz na studniówkę. "Nie rozumiem po co szkole moje dane"

Nie wypełnisz formularza, nie pójdziesz na studniówkę. "Nie rozumiem po co szkole moje dane" 13 15

Osoby towarzyszące maturzystom, którzy będą bawić się na początku lutego na studniówce w XXI Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie muszą podawać swoje dane. Niektórzy są tym zbulwersowani.

DiRT Rally 2.0: Rallycrossowe Mistrzostwa Świata i nowy zwiastun (wideo)
film

DiRT Rally 2.0: Rallycrossowe Mistrzostwa Świata i nowy zwiastun (wideo) 0 0

Renault Megane RS RX, Audi S1 EKS RX quattro i PSRX Volkswagen Polo R - takie auta znajdziemy w klasie Supercars w grze DiRT Rally 2.0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!