Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

27 czerwca 2009 r.
19:43
Edytuj ten wpis

Poszukiwana Balbinka nie żyje

0 13 A A

Przetrwała męczarnie w nielegalnej hodowli. Przeżyła poważny wypadek. W szoku przebiegła kilkadziesiąt kilometrów. Jamniczka wróciła na miejsce tragedii. Tam potrącił ją samochód.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Większość życia spędziła na łańcuchu, przywiązana do palika pod gołym niebem. Wykopała sobie dół, w którym spała. Gdańskie Animals odebrało ją hodowcy, który w podobnych warunkach trzymał inne suki. - Balbinka była bita i głodzona - mówi Dorota Okrasa, wolontariuszka lubelskiego schroniska. - Miała złamaną szczękę, pękniętą miednicę i wiele innych obrażeń. Wtedy w jej życiu pojawiła się pani Ewa.

Przygarnęła jamniczkę. Oswoiła. Balbinka zaufała pani Ewie i jej mężowi. Zaprzyjaźniła się z suczką Odą. - Tak długo żyła na uwięzi. Czasem nie wiedziała, co ma z tą wolnością zrobić - opowiada Ewa Stępniak. - Nie mam swoich dzieci. To był a moja kochana przylepa.

Tydzień temu zdarzył się wypadek. W Kalinówce pod Lublinem samochód pani Ewy dachował siedem razy.

Kobieta trafiła do szpitala. Próbowała jeszcze zatrzymać Balbinkę, która w szoku wybiegła z auta. Nie udało się. Jamniczka biegła przed siebie. Ludzie dzwonili, mówili że widzieli ją w Bychawie, w Prawiednikach i w Wierzchowiskach. Psa poszukiwał sztab ludzi. Wypłoszona jamniczka nie dała się złapać. Znikała w zaroślach. Nie zbliżyła się nawet do męża pani Ewy.

Czwartek

Pani Ewa czeka na każdy sygnał o swoim kochanym psie. - Martwię się bardzo o panią Ewę. Bardzo to przeżywa. Nie mogła mieć własnych dzieci. Balbinkę traktowała jak własne - mówi Dorota Okrasa.

Dzwoni telefon. Ktoś mówi, że Balbinka wróciła do Kalinówki. Zaszyła się w szklarni. Niedaleko doszło do tragicznego wypadku. Mateusz Dracha, mąż pani Ewy wraz z koleżanką i jej suką Odą przyjeżdżają na miejsce. - To na sto procent Balbinka - mówi pan Mateusz. Ale pies nadal jest w szoku. Ucieka. Przy szklarni zostawiają więc koc, na którym spała Balbinka. Pan Mateusz przywozi do Kalinówki jedzenie i ubrania. Może Balbinka poczuje dom. Nie ucieknie. Nic z tego.

Piątek

Dzwoni mieszkaniec Kalinówki. - Samochód potrącił psa. To raczej Balbinka - informuje. Na miejscu jest już pan Mateusz - Niestety, to ona. Balbinka nie żyje - potwierdza.

źródło: Balbinka nie żyje - www.mmlublin.pl

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
anna / 5 stycznia 2011 o 17:25
0
Tak mi przykro boli mnie to że ludzie pędzą szosami i nikt nigdy nie zatrzyma się by zabrać psa,,,,,,,,,,,,Błagam by wzieła Pani innego pieska ze schroniska tyle ich czeka na miłosc......
Avatar
Gość / 18 lipca 2009 o 01:23
0
Smutna historia. Szkoda pieska. Wspolczuje. P.S. Prosze wziac innego. Czlowiek zyje przecietnie dluzej niz jeden pies, wiec mozna kochac nie tylko raz.
Avatar
~Monika~ / 17 lipca 2009 o 19:14
0
to przykre,tak mi przykro:(
Avatar
kasia8829 / 28 czerwca 2009 o 22:55
0
Bardzo wspołczuke Pani Ewie sama straciłam pieska 2 miesiace temu biedactwo Balbinka tyle sie wycierpiała mam nadzieje że teraz jest jej dużo lepiej życze szybkiego powrotu do zdrowia pozdrawiam
Avatar
Gość / 28 czerwca 2009 o 18:43
0
Gość napisał:
"Psa poszukiwał sztab ludzi" - to tylko zwierze, nie szkoda Wam czasu na takie głupoty?...biedna Balbinka, hehe. Śmiać mi się chcę z takich artykułów...


A ciebie to trzeba za jaja powiesić... !
Avatar
monia54 / 28 czerwca 2009 o 18:02
0
Bardzo współczuję Pani, która miała wypadek, podziwiam za przywiązanie do Balbinki, ale.. I to właśnie "ale" może by tak tą miłość do czegoś-kogoś przelać na jakieś dziecko - dziecko, które jest sierotą, dziecko, które czeka na "mamę". Ja lubię psy, ale to co tutaj czytam, bez obrazy uczuć tej Pani, to może troszkę nie tak. Chyba, że chodzi o taką miłość - zabawę, bez odpowiedzialności - bo dziecko trzeba wychować a to ogromna odpowiedzialność.. Życzę powrotu do zdrowia i wielu głębszych przemyśleń.
Avatar
dark / 28 czerwca 2009 o 15:30
0
niestety więcej zwierząt ma ludzkie uczucia niż ludzi żadne zwierze nie przejawia takich agresywnych zachowań jak człowiek czym bardziej poznaje ludzi tym bardziej szanuje zwierzęta dla nich fałszywa przyjażń , chciwość , zawiść bez sensowna agresja są obce a dla ludzi ?
Avatar
keron / 28 czerwca 2009 o 14:39
0
Ten kto wypowiada się negatywnie na temat psa to nie wie co to zwierzątko znaczy dla właściciela. On zastąpi najlepszego człowieka. Jest bardzo wierny i oddany dla swojego pana. Przygarnąłem pieska z ulicy a właściwie córka wracając ze szkoły spotkała błąkającego się pieska a miał wtedy 7 miesięcy a teraz ma 7 lat i jest jako kolejny członek rodziny do dzisiejszego dnia. Mieć pieska w domu to coś wspaniałego. Jak się go straci to się opłakuje jak kogoś bliskiego.
Avatar
tomi / 28 czerwca 2009 o 12:42
0
"To tylko pies..."??Rany kretyn na forum napisał...O człowieczeństwie świadczy nasz stosunek do naszych mniejszych braci. Ten gość, co tak napisał, nie jest człowiekiem, na dodatek nie rozumie, że człowiek to też zwierzę, a pies mieszkający w domu jest jak członek rodziny...Strata boli tak samo jak śmierć rodzeństwa...Ale co może wiedzieć osobnik, który w środku jest pusty i nigdy nie pokochał zwierzaka, żadna istota mu nie zaufała?? Może pisać tylko takie głupie komentarze..Szkoda psiaka..umarła nie z własnej winy, po tylu przejściach niejeden z nas nie wiedział co by ze sobą zrobić
"To tylko pies..."??Rany kretyn na forum napisał...O człowieczeństwie świadczy nasz stosunek do naszych mniejszych braci. Ten gość, co tak napisał, nie jest człowiekiem, na dodatek nie rozumie, że człowiek to też zwierzę, a pies mieszkający w domu jest jak członek rodziny...Strata boli tak samo jak śmierć rodzeństwa...Ale co może wiedzieć osobnik, który w środku jest pusty i nigdy nie pokochał zwierzaka, żadna istota mu nie zaufała?? Może pisać tylko takie głupie komentarze..Szkoda psiaka..umarła nie z własnej winy, po tylu przejśc... rozwiń
Avatar
Gość / 28 czerwca 2009 o 11:43
0
"Psa poszukiwał sztab ludzi" - to tylko zwierze, nie szkoda Wam czasu na takie głupoty?...biedna Balbinka, hehe. Śmiać mi się chcę z takich artykułów...
Avatar
anna / 5 stycznia 2011 o 17:25
0
Tak mi przykro boli mnie to że ludzie pędzą szosami i nikt nigdy nie zatrzyma się by zabrać psa,,,,,,,,,,,,Błagam by wzieła Pani innego pieska ze schroniska tyle ich czeka na miłosc......
Avatar
Gość / 18 lipca 2009 o 01:23
0
Smutna historia. Szkoda pieska. Wspolczuje. P.S. Prosze wziac innego. Czlowiek zyje przecietnie dluzej niz jeden pies, wiec mozna kochac nie tylko raz.
Avatar
~Monika~ / 17 lipca 2009 o 19:14
0
to przykre,tak mi przykro:(
Avatar
kasia8829 / 28 czerwca 2009 o 22:55
0
Bardzo wspołczuke Pani Ewie sama straciłam pieska 2 miesiace temu biedactwo Balbinka tyle sie wycierpiała mam nadzieje że teraz jest jej dużo lepiej życze szybkiego powrotu do zdrowia pozdrawiam
Avatar
Gość / 28 czerwca 2009 o 18:43
0
Gość napisał:
"Psa poszukiwał sztab ludzi" - to tylko zwierze, nie szkoda Wam czasu na takie głupoty?...biedna Balbinka, hehe. Śmiać mi się chcę z takich artykułów...


A ciebie to trzeba za jaja powiesić... !
Avatar
monia54 / 28 czerwca 2009 o 18:02
0
Bardzo współczuję Pani, która miała wypadek, podziwiam za przywiązanie do Balbinki, ale.. I to właśnie "ale" może by tak tą miłość do czegoś-kogoś przelać na jakieś dziecko - dziecko, które jest sierotą, dziecko, które czeka na "mamę". Ja lubię psy, ale to co tutaj czytam, bez obrazy uczuć tej Pani, to może troszkę nie tak. Chyba, że chodzi o taką miłość - zabawę, bez odpowiedzialności - bo dziecko trzeba wychować a to ogromna odpowiedzialność.. Życzę powrotu do zdrowia i wielu głębszych przemyśleń.
Avatar
dark / 28 czerwca 2009 o 15:30
0
niestety więcej zwierząt ma ludzkie uczucia niż ludzi żadne zwierze nie przejawia takich agresywnych zachowań jak człowiek czym bardziej poznaje ludzi tym bardziej szanuje zwierzęta dla nich fałszywa przyjażń , chciwość , zawiść bez sensowna agresja są obce a dla ludzi ?
Avatar
keron / 28 czerwca 2009 o 14:39
0
Ten kto wypowiada się negatywnie na temat psa to nie wie co to zwierzątko znaczy dla właściciela. On zastąpi najlepszego człowieka. Jest bardzo wierny i oddany dla swojego pana. Przygarnąłem pieska z ulicy a właściwie córka wracając ze szkoły spotkała błąkającego się pieska a miał wtedy 7 miesięcy a teraz ma 7 lat i jest jako kolejny członek rodziny do dzisiejszego dnia. Mieć pieska w domu to coś wspaniałego. Jak się go straci to się opłakuje jak kogoś bliskiego.
Avatar
tomi / 28 czerwca 2009 o 12:42
0
"To tylko pies..."??Rany kretyn na forum napisał...O człowieczeństwie świadczy nasz stosunek do naszych mniejszych braci. Ten gość, co tak napisał, nie jest człowiekiem, na dodatek nie rozumie, że człowiek to też zwierzę, a pies mieszkający w domu jest jak członek rodziny...Strata boli tak samo jak śmierć rodzeństwa...Ale co może wiedzieć osobnik, który w środku jest pusty i nigdy nie pokochał zwierzaka, żadna istota mu nie zaufała?? Może pisać tylko takie głupie komentarze..Szkoda psiaka..umarła nie z własnej winy, po tylu przejściach niejeden z nas nie wiedział co by ze sobą zrobić
"To tylko pies..."??Rany kretyn na forum napisał...O człowieczeństwie świadczy nasz stosunek do naszych mniejszych braci. Ten gość, co tak napisał, nie jest człowiekiem, na dodatek nie rozumie, że człowiek to też zwierzę, a pies mieszkający w domu jest jak członek rodziny...Strata boli tak samo jak śmierć rodzeństwa...Ale co może wiedzieć osobnik, który w środku jest pusty i nigdy nie pokochał zwierzaka, żadna istota mu nie zaufała?? Może pisać tylko takie głupie komentarze..Szkoda psiaka..umarła nie z własnej winy, po tylu przejśc... rozwiń
Avatar
Gość / 28 czerwca 2009 o 11:43
0
"Psa poszukiwał sztab ludzi" - to tylko zwierze, nie szkoda Wam czasu na takie głupoty?...biedna Balbinka, hehe. Śmiać mi się chcę z takich artykułów...
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 13 listopada 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 13 listopada 2018 roku 0 0

Port Lotniczy Lublin: Jesień na lotnisku gorsza niż przed rokiem

Port Lotniczy Lublin: Jesień na lotnisku gorsza niż przed rokiem 0 5

W październiku Port Lotniczy Lublin obsłużył 37,7 tys. pasażerów, czyli o prawie 5,4 tys. mniej niż w październiku zeszłego roku (spadek o 12,46 proc.).

Tragiczny cios na Arenie Lublin. Znaleźli martwego mężczyznę dwa dni po meczu

Tragiczny cios na Arenie Lublin. Znaleźli martwego mężczyznę dwa dni po meczu 44 2

Dożywocie grozi mężczyźnie, który w stadionowej toalecie uderzył pięścią w twarz innego kibica. Uderzony mężczyzna zmarł. Do sądu trafił właśnie akt oskarżenia przeciwko napastnikowi

Lubelski Rower Miejski w wersji elektrycznej? Pomysły aktywistów trafiły do prezydenta

Lubelski Rower Miejski w wersji elektrycznej? Pomysły aktywistów trafiły do prezydenta 0 4

Zagęszczenie sieci Lubelskiego Roweru Miejskiego i uzupełnienie jej o pojazdy elektryczne proponują działacze Porozumienia Rowerowego. Aktywiści przekazali prezydentowi swoje sugestie dotyczące tego, jak powinien być zorganizowany następny system publicznych rowerów mający zastąpić ten, który działa obecnie

Lublin: Mieszkańcy zablokują drogę w godzinach szczytu? Nie chcą objazdów przez ich ulice

Lublin: Mieszkańcy zablokują drogę w godzinach szczytu? Nie chcą objazdów przez ich ulice 1 18

Blokadą dróg grożą mieszkańcy ulic, przez które wyznaczono objazdy dla kierowców omijających przebudowywane skrzyżowanie ul. Diamentowej z Krochmalną. – Nikt nie nadzoruje tego objazdu – skarży się przewodnicząca rady dzielnicy. Demonstracje mają się odbywać na jezdni przez kilka dni w godzinach szczytu

Lublin: Szczęśliwy finał poszukiwań 75-latka

Lublin: Szczęśliwy finał poszukiwań 75-latka 67 0

Mężczyzna, który przebywał na leczeniu w szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie w niedzielę opuścił oddział. Udało się go znaleźć w poniedziałek.

Codziennie do Wisły trafiają ścieki. Nowa oczyszczalnia miała już ruszać, ale są opóźnienia

Codziennie do Wisły trafiają ścieki. Nowa oczyszczalnia miała już ruszać, ale są opóźnienia 10 1

Do Wisły codziennie płynie od 100 do 150 metrów sześciennych ścieków. Linia oczyszczania powinna ruszyć w listopadzie ale budowa ma blisko dwa miesiące opóźnienia – alarmuje przedsiębiorca. Będą kontrole

Stal Poniatowa – LKS Stróża 1:1. Pozostałe mecze lubelskiej klasy okręgowej

Stal Poniatowa – LKS Stróża 1:1. Pozostałe mecze lubelskiej klasy okręgowej 7 2

Mecz obserwowało ponad 400 kibiców. Tak duża frekwencja była spowodowana akcją charytatywną. Piłkarze zagrali dla chorej dziewczynki

Orion Niedrzwica – Granit Bychawa 2:0. Mają mistrza jesieni

Orion Niedrzwica – Granit Bychawa 2:0. Mają mistrza jesieni 0 5

Orion Niedrzwica wygrał najważniejsze spotkanie rundy jesiennej i zakończył tę część sezonu na pierwszym miejscu

"Nie zmieniajmy się!". Nagrody Ambasador Wschodu 2018 przyznane

"Nie zmieniajmy się!". Nagrody Ambasador Wschodu 2018 przyznane 1 1

Na gali wręczenia statuetek Ambasadorów Wschodu – dorocznych nagród przyznawanych przez magazyn „Kraina Bugu”, słowa „wschód” i „wschodni”, odmieniane przez wszystkie przypadki, padały wielokrotnie i tylko w najlepszym kontekście.

Sparta Rejowiec Fabryczny najlepsza na półmetku rozgrywek

Sparta Rejowiec Fabryczny najlepsza na półmetku rozgrywek 0 3

Na półmetku rywalizacji drużyna z Rejowca Fabrycznego przewodzi stawce ekip z trzema punktami przewagi nad drugim Bratem Siennica Nadolna

Lubelskie: Nowa galeria handlowa czeka na otwarcie

Lubelskie: Nowa galeria handlowa czeka na otwarcie 19 8

W środę w Biłgoraju otwarty zostanie jeden z największych kompleksów handlowych w mieście – Metro Park Biłgoraj.

NiXes - koncert w Radiu Lublin
23 listopada 2018, 19:00

NiXes - koncert w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 23 listopada o godz. 19 na scenie Radia Lublin wystąpi grupa NiXes z Anią Rusowicz.

Puławy: Trwa festiwal Wszystkie Strony Świata [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Puławy: Trwa festiwal Wszystkie Strony Świata [zdjęcia, wideo] 1 6

Występ Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej pod batutą Adama Klocka otworzył tegoroczny, dziewiąty już Puławski Festiwal Muzyczny "Wszystkie Strony Świata". Koncerty odbywają się w Sali Kongresowej Pałacu Czartoryskich oraz Restauracji Sybilla.

Potrącenie pieszego w Spławach. Mężczyzna był pijany

Potrącenie pieszego w Spławach. Mężczyzna był pijany 1 5

Policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia 65-latka. Do zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Spławy (powiat opolski). Z ustaleń policji wynika, że mężczyzna szedł nieprawidłową stroną drogi. Nie miał też żadnych elementów odblaskowych. Poza tym był pijany.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!