Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

22 maja 2010 r.
11:10
Edytuj ten wpis

Powódź na Lubelszczyźnie: Kolejny wał przerwany. Gmina Wilków pod wodą - relacja

0 594 A A

Na Lubelszczyźnie trwa walka z powodzią. W nocy pękł wał na rzece Chodelce w powiecie opolskim. Zarządzono ewakuację Polanówki, Wólki Polanowskiej, Małego Dobrego i Kolonii Szczekarków.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
17:43 Około 100 strażaków pracuje przy umacnianiu wałów w Parchatce. Jeśli wał zostałby przerwany część Puław mogłaby znaleźć się pod wodą.

16:54 Woda z Wilkowa dostała się do gminy Łaziska.

- W tej chwili dotarła już do miejscowości Wrzelów - mówi Ryszard Starko z lubelskiej straży pożarnej. Według prognoz , które mamy woda możne dotrzeć także do kilku kolejnych miejscowości. Mieszkańcy są już powiadomieni o ewakuacji. Jednak na razie niewielu chce opuszczać swoje domy.

16:27 W Szczekarkowie trwa umacnianie wału przeciwpowodziowego, żeby woda nie przelewała się na most.

W kolei w szkole w miejscowości Dobre cały czas działa sztab kryzysowy. Pracuje tu m.in. Justyna Kowalewska. Mówi, że wiele osób w zalanych domach wciąż czeka na pomoc.

- Wczoraj po południu dowiedziałem się , że puścił wał w rejonie Dobrego. Zdążyłam tylko zadzwonić do rodziny, żeby uciekali. W nocy pojawiło się parę osób z małymi łódkami i po ciemku próbowali ewakuować ludzi - wspomina kobieta. - Było bardzo niebezpiecznie. Wszyscy byli kompletnie przerażeni. Wielu naszych znajomych nadal czeka na ratunek.

15:36 Na miejscu w Dobrem pracują ratownicy z całej Polski. Z Gdańska przyjechała cała brygada Pomorze. To 20 osób i 6 łódek. – Wcześniej byliśmy na południu Polski, teraz padł rozkaz że mamy jechać do Wilkowa – mówi jeden z gdańskich strażaków.

- Przyjechaliśmy o 1 w nocy i przez cały czas pracujemy – mówi z kolei Milan Wilhelmi z WOPR w Łodzi.

- Na raz zabieramy na łódkę 12 osób – wyjaśnia Adam Damięcki, ratownik z Łodzi. Przez całą noc obróciliśmy kilkanaście razy. Łatwo obliczyć ile osób przywieźliśmy.

15:32 Ewakuowani mieszkańcy twierdzą, że woda przez cały czas się podnosi. Wśród nich pojawiła się plotka, że woda zniszczyła cmentarz w Wilkowie. – Podobno podmyło nowe groby, a w wodzie pływają trumny – mówi jedna z ewakuowanych mieszkanek Wilkowa.

Mimo dramatycznej sytuacji Wilkowa nie chce opuścić ksiądz proboszcz. Przez cały czas jest na swojej plebanii. – Powiedział: jedźcie, ja zostanę – mówi inna z kobiet.

- Mój mąż został w domu. Siedzi w pomieszczeniu nad chlewem – relacjonuje Beata Kijak z Wilkowa.

Ją strażacy przywieźli do miejscowości Dobre. – Dzieci są w szkole w Karczmiskach. Ja czekam na wieści od męża. Powiedział, że jak tylko nie da się już wytrzymać to przyjedzie – opowiada.

Kijakowie jako jedni z nielicznych zdążyli uratować najcenniejsze rzeczy z domu. – Mąż zbił tratwę z drzwi od obory i wszystko wywiózł. Cudem się udało – mówi pani Beata.

15:27 Wójt gminy Wilków Grzegorz Teresiński apeluje: - Ludzie nie mają domów, gospodarstw, nie mają dokąd wrócić. Bez pomocy z zewnątrz nie damy sobie rady. Potrzebna jest wszelka pomoc, np. środki czystości, jedzenie, woda itp. Wszystko można przywozić do szkoły w Rogowie.

15:19
Jako pierwsi byli ewakuowani mieszkańcy z miejscowości położonych najbliżej Wisły – A potem kolejno w miarę jak woda się rozlewała – mówi aspirant Bobruk. - Jeden kurs za drugim. A na każdej łódce po kilkanaście osób.

Na początku ludzie niechętnie wsiadali na łodzie –podkreśla aspirant Jan Tychoniewicz z PSP w Puławach. Po niektórych trzeba było jeździć nawet po trzy razy.

15:15 Woda na zalanych terenach sięga kilku metrów wysokości. Słupy na których zwykle rośnie chmiel są zalane do połowy. Znad wody wystają tylko czubki drzew. – U mnie wystaje tylko kawałek dachu stodoły, reszta jest pod wodą – mówi mieszkaniec jednej z zalanych miejscowości, którego ratownicy właśnie przywieźli do Dobrego.

15:02 Dwie najbardziej pożądane rzeczy na wale w Dobrem – paliwo do łodzi motorowych i woda do picia dla ratowników, którzy pracują w ostrym słońcu.

14:50 Nasz reporter jest w tej chwili na wale w miejscowości Dobre. To tutaj na dwóch równoległych wałach woda z Wisły została zatrzymana. Od głównego koryta rzeki jest stąd kilka kilometrów.

To właśnie stąd ratownicy wyruszają na zalany teren gminy po ludzi, którzy zostali w domach. Na miejscu pracuje kilkaset osób: strażaków, strażaków ochotników, policjantów, pograniczników i ratowników wodnych. Na miejscu jest kilkanaście łodzi i dwie amfibie. Co chwilę do Dobrego przypływają kolejni mieszkańcy ewakuowanych miejscowości.

14:26 Woda zalała ponad 80 proc. gminy Wilków. Niezagrożone są tylko miejscowości położone wyżej : Rogów, Polanówka, Wólka Polanowska, Podgórz i Dobre.

Z Dobrego strażacy wyruszają na akcje ratunkowe i tam przywożą ludzi z zalanych terenów. - Moją siostrę przed chwilą przywieźli helikopterem. Teraz pojedzie do jednej ze szkół - mówi Halina Tajer.

14:14 - Wspaniale zachowują się sami mieszkańcy Rogowa, którzy przyjmują ludzi z zalewanych miejscowości - mówi Mariusz Sierpień, dyrektor szkoły w Rogowie.

Co chwila przyjeżdżają tu ludzie z całego regionu przywożąc dary dla powodzian. – Zrobiliśmy w rodzinie małą zrzutkę. Zebraliśmy ile mogliśmy i kupiliśmy naszym zdaniem najbardziej potrzebne rzeczy – mówi Mariusz Kędzior który do Rogowa przyjechał z Dęblina. Przywiózł artykuły chemiczne, koce, poduszki i żywność.

- Dziękujemy wszystkim, którzy przyjeżdżają z pomocą. Takich osób jest naprawdę wiele – podkreśla Mariusz Sierpień. - Ale naprawdę każda rzecz jest potrzebna i będzie potrzebna w najbliższych dniach - dodaje.

14:03 Ewakuowano ponad 4 tys mieszkańców gm. Wilków – Przed chwilą mąż był w domu. Jest już ponad 2 metry wody, wszystko zalane – mówi Halina Tajer, mieszkanka Wilkowa. – Cieszymy się tylko, że uszliśmy z życiem.

Teraz woda zalewa miejscowości Kępa Chotecka i Zagłoba. Strażacy ewakuują ludzi przy użyciu łodzi i amfibii, wspomagają ich śmigłowce.

Ewakuowani mieszkańcy są przewożeni do szkoły w Karczmiskach (gmina Karczmiska jest przygotowana 2,2 tys. osób), a także do szkoły w Rogowie. To tu mieści się tymczasowy sztab akcji ratunkowej.

13:20 Trwa ewakuacja w gminie Wilków. - Rok temu postawiliśmy dom w Wilkowie. Teraz jest zalany do wysokości 2 metrów. W nocy łodzią zabraliśmy z domu mamę. Teraz również łodzią płyniemy, żeby ratować jeszcze jakieś rzeczy - relacjonuje Internauta Paweł.

13:02 Minister Jerzy Miller poinformował że sytuacja w Parchatce k. Puław nieco się uspokoiła. Poziom Wisły opadł, a woda jest nieco niżej od korony wału. – Wydaje się, że w tym miejscu z powodzią zwyciężymy - powiedział Jerzy Miller.

12:06 Poziom wody na Wiśle w Puławach w ciągu trzech godzin wzrósł o 3 cm. Z kolei w Annopolu woda opadła o 4 cm.

Reportaż z terenów zalanych w Puławach i okolicach - autor TV Powiśle:12:03 Trwa zbiórka darów dla powodzian. Potrzebna jest woda i żywność a także środki czystości i ubrania. W Lublinie przyjmuje je Lubelski Zarząd Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża przy ul. Puchacza 6. W dniach 22-23 maja br. placówka czynna będzie w godz. 14.00-18.00. Od najbliższego poniedziałku w godz. 8-20. Dary zbiera również Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

11:53 Ludność z Zastowa jest ewakuowana helikopterem do Opola Lubelskiego - film użytkownika Instruktorek72 na portalu Youtube:


11:37 Tak wyglądają z góry tereny Powiśla zalanego przez wodę z przerwanego wału w okolicach Zastowa Polanowskiego. Zdjęcia Internautki Katarzyny Maciąg

11:35 Jak informuje Urząd Wojewódzki niebezpieczna jest sytuacja panująca na wałach w Parchatce. Jeszcze w godzinach wieczornych dnia wczorajszego wycofano grupy ratownicze. Z relacji ratowników wynika, że wał jest mocno przesiąknięty wodą, a w skrajnej sytuacji może dojść do jego przerwania. Na miejscu na bieżąco jest monitorowana obecna sytuacja stanu wału.

W miejscach możliwych do likwidacji przesiąków prowadzone są prace uszczelniające. Ponadto dla zwiększenia bezpieczeństwa przeciwpowodziowego dla miasta Puławy wybudowany został wał poprzeczny, który ma stanowić dodatkowe zabezpieczenie przed powodzią. W powiecie puławskim ciągle trwają prace uszczelniające wały. Likwidowane są przesiąki m.in. w Gołębiu i Brześcach.

11:29 W sumie ewakuacja w gminie Wilków dotyczy ok. 5 tys. mieszkańców. Ewakuację zarządzono również w gm. Łaziska, która znajduje się na południe od gminy Wilków. W pierwszej kolejności ewakuowani są mieszkańcy, dopiero w dalszej sprzęt i mienie.

Zdjęcia z ewakuacji Zastowa Polanowskiego. Fot. Bartek Żurawski

Z relacji ratowników wynika, że ludność niechętnie poddaje się ewakuacji. Na obszarach objętych rozlewiskiem pozostaje z reguły jeden z członków rodziny, który chce pilnować dobytku. Ratownicy potrzebują większej ilości sprzętu pływającego.

Do działań ewakuacyjnych w powiecie opolskim wykorzystywane są m.in. 2 śmigłowce i 4 pływające transportery samobieżne i ok. 20 łodzi. Osoby ewakuowane przewożone są do jednostki OSP w Rogowie oraz internatu szkolnego w Karczmiskach.

10:57 Dyżurny Centrum Zarządzania Kryzysowego wojewody informuje, że zalane jest już ponad 80 proc. gminy Wilków. W Rogowie utworzono tymczasowy, gminny sztab kryzysowy.

10:49 Wilków, Zastów Karczmiski, Szczekarków, Lubomirka, Zagłoba i wiele innych miejscowości zostały zalane - informuje nas Internautka Gosia.

10:43 Woda rozprzestrzenia się na terenie gminy Wilków (gdzie wczoraj pękł wał w Zastowie Polanowskim). Jak udało nam się dowiedzieć, po Wilkowie, Szczekarkowie i Kłodnicy woda dotarła już do miejscowości Żmijowiska (na południu gminy). - My jesteśmy w tym momencie w miejscowości Rogów (na północnym-wschodzie gminy) - relacjonuje sekretarz gminy Wilków Marcin Markowski. Rogów jeszcze nie jest zalany.

Strażacy przez cały czas walczą z wałem w Kępie Gosteckiej (gmina Łaziska, również powiat opolski). - Wał jest bardzo nasiąknięty, przypomina gąbkę. Przez cały czas przecieka, zwłaszcza w dolnej części - mówi Ireneusz Kotowski z opolskiej straży pożarnej. Strażacy boją się, że w Kępie stanie się to samo, co w Zastowie Polanowskim. Przez cały czas istnieje ryzyko przerwania osłabionego wału.
09:56 Poziom wody na Wiśle stabilny, w ciągu trzech godzin w Annopolu i Puławach woda opadła odpowiednio o 4 i 1 cm.

09:34 W Parchatce sytuacja się trochę ustabilizowała, chociaż wciąż pojawiają się nowe przesiąki na wale. - Byłem dzisiaj rano ok. godz. 6 nad Wisłą w Parchatce - relacjonuje Internauta Edward z puławskich Włostowic. - Żołnierze i strażacy pracujący przy wałach mówili, że woda opadła ok. 30 do 40 cm. Widać to było po brudnych liściach drzew.

09:20 Do naszej redakcji dotarł dramatyczny apel o pomoc. - Do domów w Zastowie Karczmiskim położonych koło wału nikt nie dotarł z żadną pomocą, ludzie nie mają się jak ewakuować, siedzą w swoich zalanych domach odcięci od świata, bez prądu, wody - napisała do nas Internautka Natalia. - Baterie w telefonach komórkowych niedługo padną i stracę kontakt z rodzicami. Bardzo proszę o pomoc i i interwencję, żeby pojawiła się jakaś jednostka straży lub wojska i niosła pomoc mieszkańcom.

- Najlepiej na domach wywieszać coś białego. To będzie znak dla ratowników, że w środku jest ktoś kto potrzebuje pomocy - radzi Ryszard Starko ze straży pożarnej.


Zdjęcia: Ewa Pajuro, montaż: Agnieszka Antoń

09:14 W Kępie Gosteckiej w dalszym ciągu ludzie pracują umacniając wały workami z piaskiem. Na szczęście woda się trochę obniżyła.

09:01 Wilków jest odcięty od świata, do wsi nie ma żadnego dojazdu. W Zagłobie rzeka Chodelka zalała część wsi. Większość gospodarstw i pól jest zalanych. Do miejscowości można dojechać już tylko drogą przez Łaziska.

08:23 Trwa ewakuacja zalanych wsi w okolicach Zastowa Polanowskiego, gdzie wczoraj pękł wał. - Po wodzie pływa pięć amfibii, które zabierają ewakuowane osoby - relacjonuje Ryszard Starko z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. - Cała gmina liczy ok. 3 tys. mieszkańców, tymczasem ewakuowało się na razie tylko ok. 100 osób. Reszta czeka w zalanych domach. Tymczasem woda w domach zalanych w pierwszej kolejności sięga już 4 metrów - dodaje Starko.

05:37 Wisła opada - podaje Regionalna Stacja Hydrologiczno-Meteorologiczna IMGW Radawiec. Największy spadek odnotowano w Dęblinie. W ciągu trzech godzin woda na Wiśle obniżyła się tu o 5 cm (dane z godz. 5).

Podnosi się poziom wody w Bugu.

Piątek 21 maja

0:53 - Działania strażaków i innych służb skoncentrowane są teraz głównie na walce z żywiołem w Zastowie Polanowskim, gdzie dzisiaj przerwał wał - informują dyżurni Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej. Bardzo trudna sytuacja jest także w Kępie Gosteckiej (pow. opolski) i w Parchatce (gm. Kazimierz Dolny). Wciąż trwa tam walka o utrzymanie umocnień.


Powódź na Lubelszczyźnie relacja z piątku tutaj
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 594

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
fsf / 20 stycznia 2011 r. o 19:52
0
Pozwolenie na budowę budynku mieszkalnego lub innego wydaje starosta powiatu właściwego dla miejsca inwestycji. Inwestor składa wniosek z załącznikami m. in. projektem budowlanym, który powinni dostosować/zaadoptować do istniejących warunków fachowcy budowlańcy z odpowiednimi uprawnieniami. Wszystkie te osoby uczestniczą, więc w budowie. Wszyscy tworzą "coś". To coś jest pozbawione racjonalnego myślenia, obawy o własny interes. Przecież w miejscu oddziaływania rzeki może nastąpić zalanie, tymbardziej na tych niższych terenach. Ludzie budujący się na terenie zalewowym powinni dostosować dom do otaczających warunków. Ludzie na wyspach, przy oceanach budują domy na podwyższeniu, na balach i grzeje ich to czy jest niska czy wysoka woda. Podobno jesteśmy bardziej zaawansowani cywilizacyjnie od nich i co ? nie jesteśmy w stanie przewidzieć powodzi i dostosować się do natury. Natury nie oszukamy. Albo dostosujemy sie do niej albo ohoj soczyste jabłka powiśla i szklane domy płyńcie do morza.
Pozwolenie na budowę budynku mieszkalnego lub innego wydaje starosta powiatu właściwego dla miejsca inwestycji. Inwestor składa wniosek z załącznikami m. in. projektem budowlanym, który powinni dostosować/zaadoptować do istniejących warunków fachowcy budowlańcy z odpowiednimi uprawnieniami. Wszystkie te osoby uczestniczą, więc w budowie. Wszyscy tworzą "coś". To coś jest pozbawione racjonalnego myślenia, obawy o własny interes. Przecież w miejscu oddziaływania rzeki może nastąpić zalanie, tymbardziej na tych niższych terenach. Ludz... rozwiń
Avatar
Pibitex / 17 stycznia 2011 r. o 10:13
0
i jak zazwyczaj tak bywa, zostali sami sobie...
Avatar
mieszkaniec / 25 grudnia 2010 r. o 12:33
0
[quote name='Wiola' timestamp='1291129718' post='395328']
A jakie Ty sobie wystawiasz świadectwo ?
Starosta guzik pomógł powodzianom. Co zrobił przez te lata by temu zapobiec ? Nic. Tylko utrudniał życie gminom. Jeśli tego nie wiesz to zapewne jesteś z jego kliki. Więcej pomogła gmina Opola, aniżeli starostwo drogi cyniku. Akurat to naocznie widziałam i doświadczyłam. Także nie kituj mi tu, gdyż sam nie wiesz o czym piszesz !!!! Slogany, slogany, wytarte slogany. Już pewnie w nie wierzysz
Społeczeństwo nie chciało zmian ? I znów pudło. Pan starosta to stary wyjadacz i wie jak ograć innych.
Tak Cię boli brak wyższego wykształcenia u Ziętka ? Tu dałeś sam o sobie świadectwo wykształconego kołtuna, który to zapewne z wielkim trudem zdobył mgr
[/quote]
Dlaczego wydaje się zezwolenia na budowę domów na terenach gdzie wiadomo że zaleje je woda ?
To urzędnicy wydają takie zezwolenia ........
[quote name='Wiola' timestamp='1291129718' post='395328']
A jakie Ty sobie wystawiasz świadectwo ?
Starosta guzik pomógł powodzianom. Co zrobił przez te lata by temu zapobiec ? Nic. Tylko utrudniał życie gminom. Jeśli tego nie wiesz to zapewne jesteś z jego kliki. Więcej pomogła gmina Opola, aniżeli starostwo drogi cyniku. Akurat to naocznie widziałam i doświadczyłam. Także nie kituj mi tu, gdyż sam nie wiesz o czym piszesz !!!! Slogany, slogany, wytarte slogany. Już pewnie w nie wierzysz ... rozwiń
Avatar
wera / 3 grudnia 2010 r. o 21:28
0
[quote name='Falubaz' timestamp='1291130117' post='395331']
Witam !Potrzebuje waszej pomocy wejdźcie w link proszę !

www.youtube.com/watch?v=hpbcVKrvD-o

(nie wiecie co kupić na święta lub sylwestra ? A może fajerwerki najlepsze w Polsce ? zobaczcie to sami wejdźcie w link NAPRAWDĘ WARTO)
[/quote]

Weszłam,widziałam i mam pytanie napisz mi co tam było godnego mej uwagi bo ja sie niczego szczególnego nie doszukałam po co wklejasz takie głupoty ? a za mój stracony czas dla Ciebie Falubaz <jeb w pusty łeb>
[quote name='Falubaz' timestamp='1291130117' post='395331']
Witam !Potrzebuje waszej pomocy wejdźcie w link proszę !

www.youtube.com/watch?v=hpbcVKrvD-o

(nie wiecie co kupić na święta lub sylwestra ? A może fajerwerki najlepsze w Polsce ? zobaczcie to sami wejdźcie w link NAPRAWDĘ WARTO)
[/quote]

Weszłam,widziałam i mam pytanie napisz mi co tam było godnego mej uwagi bo ja sie niczego szczególnego nie doszukałam po co wklejasz takie głupoty ? a za mój straco... rozwiń
Avatar
Wiola / 30 listopada 2010 r. o 16:08
0
[quote name='Zyga' timestamp='1291057662' post='394493']
Zuzka sama wystawiasz sobie świadectwo. Sama pewnie jesteś..., bo zwykle oceniamy innych według siebie.Nie masz dziecko pojęcia nie tylko o polityce, ale w ogóle o życiu. Nie rozumiesz, że społeczeństwo wręcz nie chciało zmian. Zmiana wcale nie musi być lepsza. Uważasz, że p. Ziętek ze średnim wykształceniem , bez znajomości byłby lepszy ?
Pan Starosta posiada wyższe wykształcenie ekonomiczne. Ma duże doświadczenie jako polityk itp.Gmina Wilków potrzebuje odbudowy itp. I co Zuzka Ty to sama doprowadzisz do końca, pomożesz powodzianom w tak trudnym okresie jakim właśnie jest zima?
Łatwo jest anonimowo krytykować, ba nawet wieszać psy i opluwać. Znacznie trudniej jest służyć drugiemu człowiekowi i pracować nad rozwojem danej społeczności w tak trudnych czasach, gdy dodatkowo mamy kryzys gospodarczy. Można by długo mówić, ale Ty zapewne i tak nie zrozumiesz. Nie pozdrawiam Cię panienko.
[/quote]

A jakie Ty sobie wystawiasz świadectwo ?
Starosta guzik pomógł powodzianom. Co zrobił przez te lata by temu zapobiec ? Nic. Tylko utrudniał życie gminom. Jeśli tego nie wiesz to zapewne jesteś z jego kliki. Więcej pomogła gmina Opola, aniżeli starostwo drogi cyniku. Akurat to naocznie widziałam i doświadczyłam. Także nie kituj mi tu, gdyż sam nie wiesz o czym piszesz !!!! Slogany, slogany, wytarte slogany. Już pewnie w nie wierzysz
Społeczeństwo nie chciało zmian ? I znów pudło. Pan starosta to stary wyjadacz i wie jak ograć innych.
Tak Cię boli brak wyższego wykształcenia u Ziętka ? Tu dałeś sam o sobie świadectwo wykształconego kołtuna, który to zapewne z wielkim trudem zdobył mgr
[quote name='Zyga' timestamp='1291057662' post='394493']
Zuzka sama wystawiasz sobie świadectwo. Sama pewnie jesteś..., bo zwykle oceniamy innych według siebie.Nie masz dziecko pojęcia nie tylko o polityce, ale w ogóle o życiu. Nie rozumiesz, że społeczeństwo wręcz nie chciało zmian. Zmiana wcale nie musi być lepsza. Uważasz, że p. Ziętek ze średnim wykształceniem , bez znajomości byłby lepszy ?
Pan Starosta posiada wyższe wykształcenie ekonomiczne. Ma duże doświadczenie jako polityk itp.Gmina Wilków potr... rozwiń
Avatar
opolanin / 29 listopada 2010 r. o 20:40
0
[quote name='Zyga' timestamp='1291057662' post='394493']
Zuzka sama wystawiasz sobie świadectwo. Sama pewnie jesteś..., bo zwykle oceniamy innych według siebie.Nie masz dziecko pojęcia nie tylko o polityce, ale w ogóle o życiu. Nie rozumiesz, że społeczeństwo wręcz nie chciało zmian. Zmiana wcale nie musi być lepsza. Uważasz, że p. Ziętek ze średnim wykształceniem , bez znajomości byłby lepszy ?Pan Starosta posiada wyższe wykształcenie ekonomiczne. Ma duże doświadczenie jako polityk itp.Gmina Wilków potrzebuje odbudowy itp. I co Zuzka Ty to sama doprowadzisz do końca, pomożesz powodzianom w tak trudnym okresie jakim właśnie jest zima?Łatwo jest anonimowo krytykować, ba nawet wieszać psy i opluwać. Znacznie trudniej jest służyć drugiemu człowiekowi i pracować nad rozwojem danej społeczności w tak trudnych czasach, gdy dodatkowo mamy kryzys gospodarczy. Można by długo mówić, ale Ty zapewne i tak nie zrozumiesz. Nie pozdrawiam Cię panienko.
[/quote]
Taki z Rodzika ekonomista, że doprowadził do upadku spółdzielnię swojak w karczmiskach. Dla ścisłości nie za niego upadła ale ten ekonomista zaczął ją zadłużać, zeby siebie wypromować. A jak p. Rodzik kończył studia to uczyli głównie ekonomii socjalizmu, a ten wiemy do czego prowadził
[quote name='Zyga' timestamp='1291057662' post='394493']
Zuzka sama wystawiasz sobie świadectwo. Sama pewnie jesteś..., bo zwykle oceniamy innych według siebie.Nie masz dziecko pojęcia nie tylko o polityce, ale w ogóle o życiu. Nie rozumiesz, że społeczeństwo wręcz nie chciało zmian. Zmiana wcale nie musi być lepsza. Uważasz, że p. Ziętek ze średnim wykształceniem , bez znajomości byłby lepszy ?Pan Starosta posiada wyższe wykształcenie ekonomiczne. Ma duże doświadczenie jako polityk itp.Gmina Wilków potrzebuje ... rozwiń
Avatar
Zyga / 29 listopada 2010 r. o 20:07
0
Zuzka sama wystawiasz sobie świadectwo. Sama pewnie jesteś..., bo zwykle oceniamy innych według siebie.Nie masz dziecko pojęcia nie tylko o polityce, ale w ogóle o życiu. Nie rozumiesz, że społeczeństwo wręcz nie chciało zmian. Zmiana wcale nie musi być lepsza. Uważasz, że p. Ziętek ze średnim wykształceniem , bez znajomości byłby lepszy ?
Pan Starosta posiada wyższe wykształcenie ekonomiczne. Ma duże doświadczenie jako polityk itp.Gmina Wilków potrzebuje odbudowy itp. I co Zuzka Ty to sama doprowadzisz do końca, pomożesz powodzianom w tak trudnym okresie jakim właśnie jest zima?
Łatwo jest anonimowo krytykować, ba nawet wieszać psy i opluwać. Znacznie trudniej jest służyć drugiemu człowiekowi i pracować nad rozwojem danej społeczności w tak trudnych czasach, gdy dodatkowo mamy kryzys gospodarczy. Można by długo mówić, ale Ty zapewne i tak nie zrozumiesz. Nie pozdrawiam Cię panienko.
Zuzka sama wystawiasz sobie świadectwo. Sama pewnie jesteś..., bo zwykle oceniamy innych według siebie.Nie masz dziecko pojęcia nie tylko o polityce, ale w ogóle o życiu. Nie rozumiesz, że społeczeństwo wręcz nie chciało zmian. Zmiana wcale nie musi być lepsza. Uważasz, że p. Ziętek ze średnim wykształceniem , bez znajomości byłby lepszy ?
Pan Starosta posiada wyższe wykształcenie ekonomiczne. Ma duże doświadczenie jako polityk itp.Gmina Wilków potrzebuje odbudowy itp. I co Zuzka Ty to sama doprowadzisz do końca, pomożesz powodzianom... rozwiń
Avatar
zuzka / 28 listopada 2010 r. o 10:57
0
[quote name='qwerty' timestamp='1290801588' post='391681']
a coż ten Pan zrobił?, piszesz nie wiadomo o czym sprecyzuj swą wypowiedz bo póki co jest bezsensu
[/quote]

Nie wiesz co ten Pan zdrobił???? A zrobił z siebie dziwkę polityczną. Sprzedał się staroście. Pan Markowski startował z list innego ugrupowania i nie poszedł z tym ugrupowaniem, a sprzedał się Rodzikowi popierając go.
Głosowałam na niego. I zwyczajnie mnie oszukał!!!! Polityczna świnia z niego i tyle !!!! Ciekawe ile kasy za to dostał ??????
[quote name='qwerty' timestamp='1290801588' post='391681']
a coż ten Pan zrobił?, piszesz nie wiadomo o czym sprecyzuj swą wypowiedz bo póki co jest bezsensu
[/quote]

Nie wiesz co ten Pan zdrobił???? A zrobił z siebie dziwkę polityczną. Sprzedał się staroście. Pan Markowski startował z list innego ugrupowania i nie poszedł z tym ugrupowaniem, a sprzedał się Rodzikowi popierając go.
Głosowałam na niego. I zwyczajnie mnie oszukał!!!! Polityczna świnia z niego i tyle !... rozwiń
Avatar
ola / 27 listopada 2010 r. o 12:37
0
http://www.money.pl/darmowe-ebooki/?ref=18ab627d99e0cacc6f43dfa0c71b3c78
Avatar
qwerty / 26 listopada 2010 r. o 20:59
0
a coż ten Pan zrobił?, piszesz nie wiadomo o czym sprecyzuj swą wypowiedz bo póki co jest bezsensu
Avatar
fsf / 20 stycznia 2011 r. o 19:52
0
Pozwolenie na budowę budynku mieszkalnego lub innego wydaje starosta powiatu właściwego dla miejsca inwestycji. Inwestor składa wniosek z załącznikami m. in. projektem budowlanym, który powinni dostosować/zaadoptować do istniejących warunków fachowcy budowlańcy z odpowiednimi uprawnieniami. Wszystkie te osoby uczestniczą, więc w budowie. Wszyscy tworzą "coś". To coś jest pozbawione racjonalnego myślenia, obawy o własny interes. Przecież w miejscu oddziaływania rzeki może nastąpić zalanie, tymbardziej na tych niższych terenach. Ludzie budujący się na terenie zalewowym powinni dostosować dom do otaczających warunków. Ludzie na wyspach, przy oceanach budują domy na podwyższeniu, na balach i grzeje ich to czy jest niska czy wysoka woda. Podobno jesteśmy bardziej zaawansowani cywilizacyjnie od nich i co ? nie jesteśmy w stanie przewidzieć powodzi i dostosować się do natury. Natury nie oszukamy. Albo dostosujemy sie do niej albo ohoj soczyste jabłka powiśla i szklane domy płyńcie do morza.
Pozwolenie na budowę budynku mieszkalnego lub innego wydaje starosta powiatu właściwego dla miejsca inwestycji. Inwestor składa wniosek z załącznikami m. in. projektem budowlanym, który powinni dostosować/zaadoptować do istniejących warunków fachowcy budowlańcy z odpowiednimi uprawnieniami. Wszystkie te osoby uczestniczą, więc w budowie. Wszyscy tworzą "coś". To coś jest pozbawione racjonalnego myślenia, obawy o własny interes. Przecież w miejscu oddziaływania rzeki może nastąpić zalanie, tymbardziej na tych niższych terenach. Ludz... rozwiń
Avatar
Pibitex / 17 stycznia 2011 r. o 10:13
0
i jak zazwyczaj tak bywa, zostali sami sobie...
Avatar
mieszkaniec / 25 grudnia 2010 r. o 12:33
0
[quote name='Wiola' timestamp='1291129718' post='395328']
A jakie Ty sobie wystawiasz świadectwo ?
Starosta guzik pomógł powodzianom. Co zrobił przez te lata by temu zapobiec ? Nic. Tylko utrudniał życie gminom. Jeśli tego nie wiesz to zapewne jesteś z jego kliki. Więcej pomogła gmina Opola, aniżeli starostwo drogi cyniku. Akurat to naocznie widziałam i doświadczyłam. Także nie kituj mi tu, gdyż sam nie wiesz o czym piszesz !!!! Slogany, slogany, wytarte slogany. Już pewnie w nie wierzysz
Społeczeństwo nie chciało zmian ? I znów pudło. Pan starosta to stary wyjadacz i wie jak ograć innych.
Tak Cię boli brak wyższego wykształcenia u Ziętka ? Tu dałeś sam o sobie świadectwo wykształconego kołtuna, który to zapewne z wielkim trudem zdobył mgr
[/quote]
Dlaczego wydaje się zezwolenia na budowę domów na terenach gdzie wiadomo że zaleje je woda ?
To urzędnicy wydają takie zezwolenia ........
[quote name='Wiola' timestamp='1291129718' post='395328']
A jakie Ty sobie wystawiasz świadectwo ?
Starosta guzik pomógł powodzianom. Co zrobił przez te lata by temu zapobiec ? Nic. Tylko utrudniał życie gminom. Jeśli tego nie wiesz to zapewne jesteś z jego kliki. Więcej pomogła gmina Opola, aniżeli starostwo drogi cyniku. Akurat to naocznie widziałam i doświadczyłam. Także nie kituj mi tu, gdyż sam nie wiesz o czym piszesz !!!! Slogany, slogany, wytarte slogany. Już pewnie w nie wierzysz ... rozwiń
Avatar
wera / 3 grudnia 2010 r. o 21:28
0
[quote name='Falubaz' timestamp='1291130117' post='395331']
Witam !Potrzebuje waszej pomocy wejdźcie w link proszę !

www.youtube.com/watch?v=hpbcVKrvD-o

(nie wiecie co kupić na święta lub sylwestra ? A może fajerwerki najlepsze w Polsce ? zobaczcie to sami wejdźcie w link NAPRAWDĘ WARTO)
[/quote]

Weszłam,widziałam i mam pytanie napisz mi co tam było godnego mej uwagi bo ja sie niczego szczególnego nie doszukałam po co wklejasz takie głupoty ? a za mój stracony czas dla Ciebie Falubaz <jeb w pusty łeb>
[quote name='Falubaz' timestamp='1291130117' post='395331']
Witam !Potrzebuje waszej pomocy wejdźcie w link proszę !

www.youtube.com/watch?v=hpbcVKrvD-o

(nie wiecie co kupić na święta lub sylwestra ? A może fajerwerki najlepsze w Polsce ? zobaczcie to sami wejdźcie w link NAPRAWDĘ WARTO)
[/quote]

Weszłam,widziałam i mam pytanie napisz mi co tam było godnego mej uwagi bo ja sie niczego szczególnego nie doszukałam po co wklejasz takie głupoty ? a za mój straco... rozwiń
Avatar
Wiola / 30 listopada 2010 r. o 16:08
0
[quote name='Zyga' timestamp='1291057662' post='394493']
Zuzka sama wystawiasz sobie świadectwo. Sama pewnie jesteś..., bo zwykle oceniamy innych według siebie.Nie masz dziecko pojęcia nie tylko o polityce, ale w ogóle o życiu. Nie rozumiesz, że społeczeństwo wręcz nie chciało zmian. Zmiana wcale nie musi być lepsza. Uważasz, że p. Ziętek ze średnim wykształceniem , bez znajomości byłby lepszy ?
Pan Starosta posiada wyższe wykształcenie ekonomiczne. Ma duże doświadczenie jako polityk itp.Gmina Wilków potrzebuje odbudowy itp. I co Zuzka Ty to sama doprowadzisz do końca, pomożesz powodzianom w tak trudnym okresie jakim właśnie jest zima?
Łatwo jest anonimowo krytykować, ba nawet wieszać psy i opluwać. Znacznie trudniej jest służyć drugiemu człowiekowi i pracować nad rozwojem danej społeczności w tak trudnych czasach, gdy dodatkowo mamy kryzys gospodarczy. Można by długo mówić, ale Ty zapewne i tak nie zrozumiesz. Nie pozdrawiam Cię panienko.
[/quote]

A jakie Ty sobie wystawiasz świadectwo ?
Starosta guzik pomógł powodzianom. Co zrobił przez te lata by temu zapobiec ? Nic. Tylko utrudniał życie gminom. Jeśli tego nie wiesz to zapewne jesteś z jego kliki. Więcej pomogła gmina Opola, aniżeli starostwo drogi cyniku. Akurat to naocznie widziałam i doświadczyłam. Także nie kituj mi tu, gdyż sam nie wiesz o czym piszesz !!!! Slogany, slogany, wytarte slogany. Już pewnie w nie wierzysz
Społeczeństwo nie chciało zmian ? I znów pudło. Pan starosta to stary wyjadacz i wie jak ograć innych.
Tak Cię boli brak wyższego wykształcenia u Ziętka ? Tu dałeś sam o sobie świadectwo wykształconego kołtuna, który to zapewne z wielkim trudem zdobył mgr
[quote name='Zyga' timestamp='1291057662' post='394493']
Zuzka sama wystawiasz sobie świadectwo. Sama pewnie jesteś..., bo zwykle oceniamy innych według siebie.Nie masz dziecko pojęcia nie tylko o polityce, ale w ogóle o życiu. Nie rozumiesz, że społeczeństwo wręcz nie chciało zmian. Zmiana wcale nie musi być lepsza. Uważasz, że p. Ziętek ze średnim wykształceniem , bez znajomości byłby lepszy ?
Pan Starosta posiada wyższe wykształcenie ekonomiczne. Ma duże doświadczenie jako polityk itp.Gmina Wilków potr... rozwiń
Avatar
opolanin / 29 listopada 2010 r. o 20:40
0
[quote name='Zyga' timestamp='1291057662' post='394493']
Zuzka sama wystawiasz sobie świadectwo. Sama pewnie jesteś..., bo zwykle oceniamy innych według siebie.Nie masz dziecko pojęcia nie tylko o polityce, ale w ogóle o życiu. Nie rozumiesz, że społeczeństwo wręcz nie chciało zmian. Zmiana wcale nie musi być lepsza. Uważasz, że p. Ziętek ze średnim wykształceniem , bez znajomości byłby lepszy ?Pan Starosta posiada wyższe wykształcenie ekonomiczne. Ma duże doświadczenie jako polityk itp.Gmina Wilków potrzebuje odbudowy itp. I co Zuzka Ty to sama doprowadzisz do końca, pomożesz powodzianom w tak trudnym okresie jakim właśnie jest zima?Łatwo jest anonimowo krytykować, ba nawet wieszać psy i opluwać. Znacznie trudniej jest służyć drugiemu człowiekowi i pracować nad rozwojem danej społeczności w tak trudnych czasach, gdy dodatkowo mamy kryzys gospodarczy. Można by długo mówić, ale Ty zapewne i tak nie zrozumiesz. Nie pozdrawiam Cię panienko.
[/quote]
Taki z Rodzika ekonomista, że doprowadził do upadku spółdzielnię swojak w karczmiskach. Dla ścisłości nie za niego upadła ale ten ekonomista zaczął ją zadłużać, zeby siebie wypromować. A jak p. Rodzik kończył studia to uczyli głównie ekonomii socjalizmu, a ten wiemy do czego prowadził
[quote name='Zyga' timestamp='1291057662' post='394493']
Zuzka sama wystawiasz sobie świadectwo. Sama pewnie jesteś..., bo zwykle oceniamy innych według siebie.Nie masz dziecko pojęcia nie tylko o polityce, ale w ogóle o życiu. Nie rozumiesz, że społeczeństwo wręcz nie chciało zmian. Zmiana wcale nie musi być lepsza. Uważasz, że p. Ziętek ze średnim wykształceniem , bez znajomości byłby lepszy ?Pan Starosta posiada wyższe wykształcenie ekonomiczne. Ma duże doświadczenie jako polityk itp.Gmina Wilków potrzebuje ... rozwiń
Avatar
Zyga / 29 listopada 2010 r. o 20:07
0
Zuzka sama wystawiasz sobie świadectwo. Sama pewnie jesteś..., bo zwykle oceniamy innych według siebie.Nie masz dziecko pojęcia nie tylko o polityce, ale w ogóle o życiu. Nie rozumiesz, że społeczeństwo wręcz nie chciało zmian. Zmiana wcale nie musi być lepsza. Uważasz, że p. Ziętek ze średnim wykształceniem , bez znajomości byłby lepszy ?
Pan Starosta posiada wyższe wykształcenie ekonomiczne. Ma duże doświadczenie jako polityk itp.Gmina Wilków potrzebuje odbudowy itp. I co Zuzka Ty to sama doprowadzisz do końca, pomożesz powodzianom w tak trudnym okresie jakim właśnie jest zima?
Łatwo jest anonimowo krytykować, ba nawet wieszać psy i opluwać. Znacznie trudniej jest służyć drugiemu człowiekowi i pracować nad rozwojem danej społeczności w tak trudnych czasach, gdy dodatkowo mamy kryzys gospodarczy. Można by długo mówić, ale Ty zapewne i tak nie zrozumiesz. Nie pozdrawiam Cię panienko.
Zuzka sama wystawiasz sobie świadectwo. Sama pewnie jesteś..., bo zwykle oceniamy innych według siebie.Nie masz dziecko pojęcia nie tylko o polityce, ale w ogóle o życiu. Nie rozumiesz, że społeczeństwo wręcz nie chciało zmian. Zmiana wcale nie musi być lepsza. Uważasz, że p. Ziętek ze średnim wykształceniem , bez znajomości byłby lepszy ?
Pan Starosta posiada wyższe wykształcenie ekonomiczne. Ma duże doświadczenie jako polityk itp.Gmina Wilków potrzebuje odbudowy itp. I co Zuzka Ty to sama doprowadzisz do końca, pomożesz powodzianom... rozwiń
Avatar
zuzka / 28 listopada 2010 r. o 10:57
0
[quote name='qwerty' timestamp='1290801588' post='391681']
a coż ten Pan zrobił?, piszesz nie wiadomo o czym sprecyzuj swą wypowiedz bo póki co jest bezsensu
[/quote]

Nie wiesz co ten Pan zdrobił???? A zrobił z siebie dziwkę polityczną. Sprzedał się staroście. Pan Markowski startował z list innego ugrupowania i nie poszedł z tym ugrupowaniem, a sprzedał się Rodzikowi popierając go.
Głosowałam na niego. I zwyczajnie mnie oszukał!!!! Polityczna świnia z niego i tyle !!!! Ciekawe ile kasy za to dostał ??????
[quote name='qwerty' timestamp='1290801588' post='391681']
a coż ten Pan zrobił?, piszesz nie wiadomo o czym sprecyzuj swą wypowiedz bo póki co jest bezsensu
[/quote]

Nie wiesz co ten Pan zdrobił???? A zrobił z siebie dziwkę polityczną. Sprzedał się staroście. Pan Markowski startował z list innego ugrupowania i nie poszedł z tym ugrupowaniem, a sprzedał się Rodzikowi popierając go.
Głosowałam na niego. I zwyczajnie mnie oszukał!!!! Polityczna świnia z niego i tyle !... rozwiń
Avatar
ola / 27 listopada 2010 r. o 12:37
0
http://www.money.pl/darmowe-ebooki/?ref=18ab627d99e0cacc6f43dfa0c71b3c78
Avatar
qwerty / 26 listopada 2010 r. o 20:59
0
a coż ten Pan zrobił?, piszesz nie wiadomo o czym sprecyzuj swą wypowiedz bo póki co jest bezsensu
Zobacz wszystkie komentarze 594

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Zdrajca polskiej wsi". Rolnicy wywiesili transparent przy wjeździe do Kraśnika

"Zdrajca polskiej wsi". Rolnicy wywiesili transparent przy wjeździe do Kraśnika

"Kraśnik, tu mieszka Kazimierz Choma, zdrajca polskiej wsi!!!" – taki "drogowskaz" został wywieszony w nocy przy wjeździe do Kraśnika od strony Urzędowa. Akcję dotyczącą pochodzącego z Kraśnika posła Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali rolnicy skupieni w AgroUnii.

Kamil Łączyński (Pszczółka Start Lublin): Tylko jako drużyna możemy osiągnąć coś fajnego

Kamil Łączyński (Pszczółka Start Lublin): Tylko jako drużyna możemy osiągnąć coś fajnego

Rozmowa z Kamilem Łączyńskim, rozgrywającym Pszczółki Start Lublin

Biała Podlaska: Kontrole czystości na klatkach schodowych Mieszkań Plus

Biała Podlaska: Kontrole czystości na klatkach schodowych Mieszkań Plus

Po tym jak lokatorzy Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej poskarżyli się na brud na klatkach schodowych, Zakład Gospodarki Lokalowej rozpoczął kontrole.

Polityczny desant z Lublina za Przemysławem Czarnkiem. Kto znajdzie pracę w ministerstwie?

Polityczny desant z Lublina za Przemysławem Czarnkiem. Kto znajdzie pracę w ministerstwie?

Najbliżsi współpracownicy Przemysława Czarnka z czasów, gdy był on wojewodą lubelskim, mogą podążyć za nim do Warszawy. Jako kandydaci do pracy w gabinecie politycznym nowego ministra edukacji i nauki typowani są m.in. Mieczysław Ryba, Tomasz Pitucha i Radosław Brzózka.

Spotkanie autorskie z Maciejem Meleckim w Dosłownej
23 października 2020, 18:00

Spotkanie autorskie z Maciejem Meleckim w Dosłownej

Księgarnia Dosłowna (Centrum Kultury w Lublinie) zaprasza na spotkanie autorskie z Maciejem Meleckim wokół Arkadiusza Kremzy. Wydarzenie odbędzie się 23 października o godz. 18 i będzie transmitowane online na Facebooku Księgarni Dosłownej.

Wójtowi Niedrzwicy Dużej kończy się zwolnienie lekarskie po zakażeniu koronawirusem

Wójtowi Niedrzwicy Dużej kończy się zwolnienie lekarskie po zakażeniu koronawirusem

Wójt Niedrzwicy Dużej od dwóch tygodni przebywa w domowej kwarantannie.

Mecz Azotów Puławy w Kaliszu znowu przełożony z powodu koronawirusa

Mecz Azotów Puławy w Kaliszu znowu przełożony z powodu koronawirusa

Po raz kolejny nie dojdzie do skutku spotkanie ligowe drużyna Larsa Walthera. W środę, 21 października Azoty Puławy miały odrobić zaległości i zagrać spotkanie z Energą MKS Kalisz. Niestety, z powodu koronawirusa zawody zostały odwołane.

Archeolodzy: W tym miejscu Lublin miał fosę

Archeolodzy: W tym miejscu Lublin miał fosę

Zakończyły się badania archeologiczne u zbiegu Krakowskiego Przedmieścia z Al. Racławickimi i ul. Lipową. Nie potwierdziły, że odkopany tu mur to część dawnej bramy do miasta. Badacze odkryli za to… fosę. Udało się już wznowić prace drogowe, dzięki czemu autobusy powinny wkrótce powrócić z objazdów.

Z powodu koronawirusa w lubelskich szpitalach 696 chorych. 60 pacjentów pod respiratorami

Z powodu koronawirusa w lubelskich szpitalach 696 chorych. 60 pacjentów pod respiratorami

Z powodu koronawirusa w szpitalach w całej Polsce przebywa 8 962 chorych, u których potwierdzono zakażenie; 725 z nich podłączonych jest do respiratorów – poinformowało we wtorek Ministerstwo Zdrowia.

Nałęczów: Kierowca zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Zmarł w szpitalu

Nałęczów: Kierowca zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Zmarł w szpitalu

Na ulicy Poniatowskiego w Nałęczowie, kierujący skodą zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Mężczyzna zmarł w szpitalu.

Udany występ Szymona Ładniaka w Austrii

Udany występ Szymona Ładniaka w Austrii

Dobry start Szymona Ładniaka na austriackim Red Bull Ringu. Zawodnik z Lublina dwa razy ukończył rywalizację w pierwszej dziesiątce.

Lubelskie: Zmarło pięć osób z COVID-19

Lubelskie: Zmarło pięć osób z COVID-19

Na terenie województwa lubelskiego zmarło pięć osób z infekcją COVID-19 – informuje Katarzyna Wnuk, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

Biznes z Finami. Północna kultura vs. polskie przyzwyczajenia

Biznes z Finami. Północna kultura vs. polskie przyzwyczajenia

Prowadzenie biznesu w Finlandii wymaga zmiany przyzwyczajeń co do tego, jak wyglądają spotkania i biznesowe. Czego należy się spodziewać w tym północnym kraju?

Koronawirus Lubelskie: Gdzie najwięcej zakażeń? Jest zmiana

Koronawirus Lubelskie: Gdzie najwięcej zakażeń? Jest zmiana

Na terenie województwa lubelskiego potwierdzono pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych 219 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.

Piłeczki golfowe jakie dla początkujących a jakie dla zaawansowanych?

Piłeczki golfowe jakie dla początkujących a jakie dla zaawansowanych?

Piłeczki golfowe tylko na pierwszy rzut oka nie różnią się od siebie. Wszystkie mają okrągły kształt. Przepisy określają, że średnica piłeczki do golfa nie może być mniejsza niż 42,67 mm a waga nie powinna przekraczać 45,93 g. Regulamin pozostawia dowolność w wyborze materiału, z którego ma być wykonana. Zauważono, że spin, zasięg i trajektoria lotu zależą od twardości piłeczki. Sytuacja jest podobna jak z piłką do futbolu. Silnie napompowana, po kopnięciu potoczy się prosto i daleko. Tak samo kopnięta, ale słabo napompowana piłka będzie poruszała się wolniej i często po torze trudnym do przewidzenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.