Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

22 czerwca 2009 r.
18:45
Edytuj ten wpis

Pułapka na trasie Lublin-Biłgoraj. W samochodach pękają szyby

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 21 A A

Najtańsza metoda remontu drogi doprowadziła do rozpaczy już kilkunastu kierowców, którzy w ostatnich dniach jechali trasą wojewódzką na wysokości Krzczonowa. Kamienie strzelają spod kół i niszczą szyby w samochodach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pułapka znajduje się tuż przed Krzczonowem, gdzie droga z Lublina do Biłgoraja biegnie przez las. - Komisariat w Bychawie od piątku do poniedziałku przyjął 11 zgłoszeń od kierowców, którzy stracili szyby na tym odcinku - mówi Arkadiusz Arciszewski z lubelskiej policji.

Wszystko - jak twierdzą poszkodowani - przez najtańszy sposób remontów. - Ograniczają prędkość do 40 km/h, polewają czymś, co przypomina asfalt, posypują grysem, a ubijają to wszystko koła samochodów - tłumaczy nasz Czytelnik, który napisał do nas w poniedziałek maila na Alarm 24.

Jednak zanim kamienie zastygną w jezdni, wyrządzają poważne szkody. Przekonał się o tym m.in. Mariusz Niedźwiedzki z Biłgoraja.

- Kiedy pod Krzczonowem wjechałem na remontowany odcinek, spod kół nadjeżdżającego z przeciwka tira wystrzeliły dziesiątki pocisków. W moim aucie pękła szyba. Wezwałem policję - opowiada Niedźwiedzki. - Gdy funkcjonariusze spisywali protokół, podjechał do nas Ukrainiec z wybitą przed momentem szybą.
Drogowcy nie mają sobie nic do zarzucenia.

- Od kilku lat stosujemy taką technologię. To tania i skuteczna metoda, przedłużająca żywot drogi o kilka lat - mówi Andrzej Gwozda, zastępca dyrektora w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Lublinie.

Feralny odcinek szosy remontowało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Zamościu. - Gdyby kierowcy stosowali się do ograniczeń prędkości, nie byłoby problemów - mówi Aleksander Płonka, szef robót. I przestrzega: Na takiej drodze jeszcze kilka dni po skończeniu prac kamienie potrafią wyskakiwać spod kół zbyt szybko jadących pojazdów. Co roku prowadzimy takie remonty i co roku są te same problemy z pękniętymi szybami.

- Nawet przy 40 km/h kamyk może strzelić spod koła. A to zarządca drogi lub firma remontująca odpowiada za jej stan i, moim zdaniem, wasz Czytelnik ma szansę na odszkodowanie - mówi Marek Sugier, rzeczoznawca z Polskiego Związku Motorowego w Lublinie.

Mariusz Niedźwiedzki już zgłosił się do PRD Zamość. Chce 300-400 zł na wymianę szyby - Jesteśmy ubezpieczeni i jeżeli należy się odszkodowanie, to zostanie wypłacone - deklaruje Stanisław Bida, wiceprezes PRD Zamość.

Taka metoda naprawy dróg jak w Krzczonowie jest stosowana w wielu krajach na drogach lokalnych. Jest tania i skuteczna, pod warunkiem, że kierowcy przez kilka dni po remoncie rygorystycznie przestrzegają ograniczenia prędkości.

Spotkałeś/aś się z podobną metodą remontu dróg? Napisz o tym na forum

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Wojtas / 28 czerwca 2012 o 23:29
0
pier***enie kotka za pomocą młotka! dziś te same roboty drogowe u mnie tras Gryfów Ślaski - Lubań wspomniany grysik i Panowie drogowcy znak ostrzegawczy A-28 i znak zakazu B-33 z ograniczeniem do 40km/h na liczniku ponizej 40km i z pojazdu jadacego przede mna trach malutki kamyczek i szyba pęknieta. kto ma placic teraz za wymiane tej szyby???????
Avatar
Gość / 23 czerwca 2009 o 22:19
0
szlak.... napisał:
A te drogi to niby dla kogo??? Raczej dla czego???
Mam nadzieję, że patałach który za to odpowiada też jeździ tą drogą!!!!!
Niech go szlak...kamykiem po okularach - znaczy się oczkach

Oj, jeżdzi, jeżdzi
rozwiń
Avatar
szlak.... / 23 czerwca 2009 o 21:41
0
robotnik napisał:
Co drogowców obchodzi twoj lakier i szyby w samochodzie? Jak ci nie pasuje, to zostaw samochód w domu! Potrafisz tylko narzekać!

A te drogi to niby dla kogo??? Raczej dla czego???
Mam nadzieję, że patałach który za to odpowiada też jeździ tą drogą!!!!!
Niech go szlak...kamykiem po okularach - znaczy się oczkach

A te drogi to niby dla kogo??? Raczej dla czego???
Mam nadzieję, że patałach który za to odpowiada też jeździ tą drogą!!!!!
Niech go szlak...kamykiem po okularach - znaczy się oczkach rozwiń
Avatar
robotnik / 23 czerwca 2009 o 19:36
0
antyexpert napisał:
Ch... z tym jak to zwą. To niszczy szyby, lakier i jest do d... Panie Znawco. Robota na kilka miesięcy!!!!! Stać nas na to?????

Co drogowców obchodzi twoj lakier i szyby w samochodzie? Jak ci nie pasuje, to zostaw samochód w domu! Potrafisz tylko narzekać!
Avatar
qwerty / 23 czerwca 2009 o 10:09
0
należy wspomnieć że to wcale nie jest metoda na kilka lat. co roku w miejscu "załatanym" dziura jest większa.. i przyjeżdżają panowie wyjmują tą dziwną smołę i kleją od nowa. wyjdzie słoneczko i się wszystko klei.


w ogóle to ja bym proponowała dać politykom normalną pensję / niech pożyją z rok za 2 tysiące miesięcznie/ i dopiero zaczną kombinować. powinni co roku swoje wymysły maturalne sami na sobie sprawdzać a i do szpitala iść normalnego i lekarza też. stojąc grzecznie w kolejnce! bo chyba zapomnieli jak życie wygląda.
Avatar
antyexpert / 23 czerwca 2009 o 08:28
0
lepszy znawca od zrobiony napisał:
Panie znawco "zrobiony w balona przez G" nie da się wbić walcem "gryzu" w asfalt.
1. nie asfalt, a emulsja asfaltowa
2. nie gryz, a grys (kruszywo łamane)
to tyle w temacie

Ch... z tym jak to zwą. To niszczy szyby, lakier i jest do d... Panie Znawco. Robota na kilka miesięcy!!!!! Stać nas na to?????
Avatar
Gość / 23 czerwca 2009 o 07:15
0
olo napisał:
Panie Andrzej Gwozda, zastępco dyrektora w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Lublinie - gdyby Panu wybiła się szyba na skutek tej wspaniałej technologii, to ciekawe czy byłby Pan taki zadowolony... zrozum Pan ludzi...

...ta technologia jest do DUPY.

To już nie łatają dróg piaskiem? To podobno najlepszy sposób!
Avatar
Staszek / 23 czerwca 2009 o 07:02
0
No to polecam odcinek na trasie Nałęczów-Lublin - zaraz za Nałęczowem również na drodze pelno tego "grysiku" i mimo zastosowania do ograniczenia prędkości kamyczki strzelają po szybach jak szalone.
Avatar
olo / 23 czerwca 2009 o 06:17
0
Panie Andrzej Gwozda, zastępco dyrektora w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Lublinie - gdyby Panu wybiła się szyba na skutek tej wspaniałej technologii, to ciekawe czy byłby Pan taki zadowolony... zrozum Pan ludzi...

...ta technologia jest do DUPY.
Avatar
~Marcin~ / 23 czerwca 2009 o 00:59
0
Dlaczego tak ważna droga jest w tak katastrofalnym stanie?
Avatar
Wojtas / 28 czerwca 2012 o 23:29
0
pier***enie kotka za pomocą młotka! dziś te same roboty drogowe u mnie tras Gryfów Ślaski - Lubań wspomniany grysik i Panowie drogowcy znak ostrzegawczy A-28 i znak zakazu B-33 z ograniczeniem do 40km/h na liczniku ponizej 40km i z pojazdu jadacego przede mna trach malutki kamyczek i szyba pęknieta. kto ma placic teraz za wymiane tej szyby???????
Avatar
Gość / 23 czerwca 2009 o 22:19
0
szlak.... napisał:
A te drogi to niby dla kogo??? Raczej dla czego???
Mam nadzieję, że patałach który za to odpowiada też jeździ tą drogą!!!!!
Niech go szlak...kamykiem po okularach - znaczy się oczkach

Oj, jeżdzi, jeżdzi
rozwiń
Avatar
szlak.... / 23 czerwca 2009 o 21:41
0
robotnik napisał:
Co drogowców obchodzi twoj lakier i szyby w samochodzie? Jak ci nie pasuje, to zostaw samochód w domu! Potrafisz tylko narzekać!

A te drogi to niby dla kogo??? Raczej dla czego???
Mam nadzieję, że patałach który za to odpowiada też jeździ tą drogą!!!!!
Niech go szlak...kamykiem po okularach - znaczy się oczkach

A te drogi to niby dla kogo??? Raczej dla czego???
Mam nadzieję, że patałach który za to odpowiada też jeździ tą drogą!!!!!
Niech go szlak...kamykiem po okularach - znaczy się oczkach rozwiń
Avatar
robotnik / 23 czerwca 2009 o 19:36
0
antyexpert napisał:
Ch... z tym jak to zwą. To niszczy szyby, lakier i jest do d... Panie Znawco. Robota na kilka miesięcy!!!!! Stać nas na to?????

Co drogowców obchodzi twoj lakier i szyby w samochodzie? Jak ci nie pasuje, to zostaw samochód w domu! Potrafisz tylko narzekać!
Avatar
qwerty / 23 czerwca 2009 o 10:09
0
należy wspomnieć że to wcale nie jest metoda na kilka lat. co roku w miejscu "załatanym" dziura jest większa.. i przyjeżdżają panowie wyjmują tą dziwną smołę i kleją od nowa. wyjdzie słoneczko i się wszystko klei.


w ogóle to ja bym proponowała dać politykom normalną pensję / niech pożyją z rok za 2 tysiące miesięcznie/ i dopiero zaczną kombinować. powinni co roku swoje wymysły maturalne sami na sobie sprawdzać a i do szpitala iść normalnego i lekarza też. stojąc grzecznie w kolejnce! bo chyba zapomnieli jak życie wygląda.
Avatar
antyexpert / 23 czerwca 2009 o 08:28
0
lepszy znawca od zrobiony napisał:
Panie znawco "zrobiony w balona przez G" nie da się wbić walcem "gryzu" w asfalt.
1. nie asfalt, a emulsja asfaltowa
2. nie gryz, a grys (kruszywo łamane)
to tyle w temacie

Ch... z tym jak to zwą. To niszczy szyby, lakier i jest do d... Panie Znawco. Robota na kilka miesięcy!!!!! Stać nas na to?????
Avatar
Gość / 23 czerwca 2009 o 07:15
0
olo napisał:
Panie Andrzej Gwozda, zastępco dyrektora w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Lublinie - gdyby Panu wybiła się szyba na skutek tej wspaniałej technologii, to ciekawe czy byłby Pan taki zadowolony... zrozum Pan ludzi...

...ta technologia jest do DUPY.

To już nie łatają dróg piaskiem? To podobno najlepszy sposób!
Avatar
Staszek / 23 czerwca 2009 o 07:02
0
No to polecam odcinek na trasie Nałęczów-Lublin - zaraz za Nałęczowem również na drodze pelno tego "grysiku" i mimo zastosowania do ograniczenia prędkości kamyczki strzelają po szybach jak szalone.
Avatar
olo / 23 czerwca 2009 o 06:17
0
Panie Andrzej Gwozda, zastępco dyrektora w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Lublinie - gdyby Panu wybiła się szyba na skutek tej wspaniałej technologii, to ciekawe czy byłby Pan taki zadowolony... zrozum Pan ludzi...

...ta technologia jest do DUPY.
Avatar
~Marcin~ / 23 czerwca 2009 o 00:59
0
Dlaczego tak ważna droga jest w tak katastrofalnym stanie?
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kolejne wycinki drzew w Lublinie. Ks.: "W hierarchii stworzenia najpierw jest człowiek, potem przyroda"

Kolejne wycinki drzew w Lublinie. Ks.: "W hierarchii stworzenia najpierw jest człowiek, potem przyroda" 0 16

Przed kościołem przy ul. Staszica jeszcze w zeszłym tygodniu rosło pięć drzew. Zostało jedno. – W hierarchii stworzenia najpierw jest człowiek, potem przyroda – tłumaczy ksiądz rektor

Nowa technologia zamiast lamp w kopalni Bogdanka

Nowa technologia zamiast lamp w kopalni Bogdanka 0 2

Bogdanka testuje pod ziemią nowy, bezprzewodowy system komunikacji. Ma to poprawić wydajność pracy maszyn i zwiększyć bezpieczeństwo pracowników.

Polska - Czechy 0:1. Porażka w akompaniamencie gwizdów
film

Polska - Czechy 0:1. Porażka w akompaniamencie gwizdów 1 3

Reprezentacja Polski uległa w Gdańsku Czechom 0:1. Tym samym przed ostatnim meczem w Lidze Narodów z Portugalią Biało-Czerwoni wciąż pozostają bez zwycięstwa pod wodzą selekcjonera Jerzego Brzęczka

To już pewne. Będzie podwyżka opłat za wywóz śmieci w Lublinie

To już pewne. Będzie podwyżka opłat za wywóz śmieci w Lublinie 40 26

To już pewne: mieszkańców Lublina czeka podwyżka opłat za wywóz śmieci. Ratusz zgodził się na ceny zaproponowane przez firmy startujące w przetargu na obsługę dzielnic, w których dotychczas nie udało się wprowadzić nowych zasad segregacji odpadów. Od stycznia nowe zasady mają dotyczyć całego miasta

Szpital Dziecięcy: Nowy kącik zabaw czeka na małych pacjentów [zdjęcia]
galeria

Szpital Dziecięcy: Nowy kącik zabaw czeka na małych pacjentów [zdjęcia] 0 2

W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym działa już słONICOwy kącik zabaw ufundowany przez Fundację ONICO.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 16-18 listopada

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 16-18 listopada 1 1

Piłkarze kończą w weekend rundę jesienną. W III lidze odbędą się dwa mecze derbowe: Podlasie Biała Podlaska gra z Wisłą Puławy, a Orlęta Spomlek podejmują Stal Kraśnik. Czwartoligowcy awansem zagrają już za to kolejkę rundy wiosennej

Nowy marszałek województwa lubelskiego. Znamy też wicemarszałków i członków zarządu
galeria

Nowy marszałek województwa lubelskiego. Znamy też wicemarszałków i członków zarządu 173 67

Jarosław Stawiarski będzie nowym marszałkiem województwa lubelskiego. Jego kandydatura została wskazana podczas czwartkowego posiedzenia Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Polityk jest obecnie wiceministrem sportu i turystyki w rządzie PiS.

Lubelskie: Dwie osoby zginęły w wypadku. Czołowe zderzenie samochodów
Aktualizacja
film

Lubelskie: Dwie osoby zginęły w wypadku. Czołowe zderzenie samochodów 18 7

Tragiczny wypadek w miejscowości Niewęgłosz (pow. radzyński). Zginął 37-latek i 53-latka.

Jest praca w Straży Miejskiej w Lublinie. Ile można zarobić?

Jest praca w Straży Miejskiej w Lublinie. Ile można zarobić? 61 17

Siedemnaście etatów zwolniło się w lubelskiej Straży Miejskiej, bo funkcjonariusze znaleźli sobie inne miejsce pracy. Zainteresowani mundurem mogą się zgłaszać do wtorku włącznie. Zarobki nie są imponujące: na początek 2400 zł brutto. Dyskont płaci lepiej

Spotkanie z alpinistami Rafałem Fronią i Piotrem Tomalą
19 listopada 2018, 19:00

Spotkanie z alpinistami Rafałem Fronią i Piotrem Tomalą 2 0

Co Gdzie Kiedy. Katolicki Uniwersytet Lubelski zaprasza na spotkanie Piotrem Tomalą oraz Rafałem Fronią - alpinistami i himalaistami, uczestnikami wielu wypraw. Wydarzenie odbędzie się 19 listopada o godz. 19 w sali 113 Centrum Transferu Wiedzy KUL.

Nowy burmistrz Bełżyc: Mieszkańcy chcą i oczekują zmian

Nowy burmistrz Bełżyc: Mieszkańcy chcą i oczekują zmian 24 5

Rozmowa z Ireneuszem Łucką, nowym burmistrzem Bełżyc

Lublin: Kolejka przed Getin Bankiem, klienci chcą wycofać pieniądze. "Jestem przerażona..."

Lublin: Kolejka przed Getin Bankiem, klienci chcą wycofać pieniądze. "Jestem przerażona..." 90 39

Klienci Getin Banku coraz liczniej odwiedzają lubelską placówkę, by wycofać swoje pieniądze. Obawiają się, że „afera podsłuchowa” sprawi, że zostaną odcięci od swoich oszczędności. Bank uspokaja i zapewnia, że ich lokaty są w pełni bezpieczne

Paweł Miesiąc (Speed Car Motor): Nie boję się rywalizacji

Paweł Miesiąc (Speed Car Motor): Nie boję się rywalizacji 108 1

ROZMOWA Z Pawłem Miesiącem, żużlowcem Speed Car Motoru Lublin

Chełmskie pogotowie ma nowe karetki

Chełmskie pogotowie ma nowe karetki 6 1

Chełmska Stacja Ratownictwa Medycznego zakupiła cztery nowe karetki wraz z nowoczesnym wyposażeniem. Pieniądze, 1,7 mln zł, otrzymała z rezerwy wojewody lubelskiego.

Zaginął 49-latek z Janowa Lubelskiego

Zaginął 49-latek z Janowa Lubelskiego 2 0

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim prowadzą poszukiwania za zaginionym Piotrem Szczurowskim z Janowa Lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!