Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

8 sierpnia 2007 r.
13:25
Edytuj ten wpis

Remonty dróg ruszyły pełną parą

0 47 A A

Gmina Poniatowa przeżywa drogowy boom. Wzmacniane są istniejące podbudowy dróg i ulic, kładzione nowe nawierzchnie, układane chodniki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nasilenie prac przypadło na okres wakacji. Na pierwszy ogień poszły remonty chodników przy ulicach Modrzewiowej i Przechodniej. Zostały tam również ułożone skarpy z kostki ażurowej.
- Teraz zajmujemy się modernizacją ulic Henin i Leśniczówka oraz drogą gminną w Kolonii Niezabitów. Na remontowanych odcinkach wzmocniliśmy materiałem kamiennym istniejące podbudowy i położyliśmy nowy dywanik asfaltowy - wyjaśnia Dariusz Kosikowski z Urzędu Miejskiego w Poniatowej.
To nie koniec robót w sierpniu. Drogowcy wraz ze sprzętem pojawią się na drodze w Poniatowej Kolonii II, gdzie wykonają podbudowę i położą asfaltową nawierzchnię. Podobne prace prowadzić będą również w mieście, na ulicy Wspólnej. Również mieszkańcy osiedla przy Krokusowej mogą już niebawem spodziewać się nowego dojazdu do osiedla i parkingu. Prace prowadzone będą także w Dąbrowie Wronowskiej.
- Tu położony zostanie dywanik asfaltowy na betonowe boisko przy szkole, które w czynie społecznym wykonali mieszkańcy oraz plac manewrowy przy strażnicy OSP - zapowiada Kosikowski. Wakacyjne remonty dróg i ulic będą kosztować ok. 190 tys. zł. Sfinansuje je budżet gminy.
- To ogromna inwestycja i bardzo potrzebna naszym mieszkańcom - cieszy się Krzysztof Brzeziński, zastępca burmistrza Poniatowej.
Do końca roku będą też remontowane chodniki na terenie Poniatowej. Kostka brukowa będzie na odcinkach od ul. Szkolnej do Wesołej, lewa strona ul. Nałęczowskiej do skrzyżowania z ul.11-go Listopada oraz na ul. Fabrycznej - od Ośrodka Kultury do zatoki parkingowej przy sanatorium. Wykonane zostaną również wjazdy do posesji przy ul. Kraczewickiej oraz zatoka parkingowa przy ul. Szkolnej. Te remonty pochłoną 100 tys. zł. Sfinansuje je gmina Poniatowa (50 proc.) oraz powiat opolski (50 proc.).
- Prace wykonywać będą pod okiem Zarządu Dróg Powiatowych osoby bezrobotne, które zatrudnione zostały w ramach robót publicznych przez miasto - dodaje Kosikowski.



Komentarze 47

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
poniatowianka / 31 marca 2008 o 15:56
0
Naprawdę, te władze z Poniatowej to wysłać tylko w kosmos, tacy oboje wykształceni, tacy patrioci ehhhhhh, i co w tej Poniatowej robicie ?? A dziura dziurą pogania
Avatar
spostrzegawczy / 10 października 2007 o 06:14
0
Co się dzieje z wami, strach blady padł na was i kasujecie wszystkie wpisy??? Wypisywaliście tak dobrze, a teraz boicie się, ze prokuratura wexmie sie za was? Drogowcy zeznają już co robili u wierchuszki powiatu, może przed wyborami usłyszymy zarzuty, które postawi im prokuratura w Łukowie. W GÓRE SERCA!!!!!!!!
Avatar
spostrzegawczy / 9 października 2007 o 06:54
0
Czy zjawisko kasowania wpisów jest zwiazane z faktem dizałania prokuratury i przesłuchań drogowców z Poniatowej??? Widac kto najpierw opluwał a teraz boi się aby ręka TEMIDY go nie dosięgnęła.... i kasuje swoje wpisy na potęge!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Strażak / 2 października 2007 o 20:30
0
Władzuchna pochlała, potańczyła, pobawiła sie w Kowali na naszym święcie strażackim - to wychodzi im najlepiej, mają w tym wprawę! Kto za to zapłacił? MY, czyli CHOŁOTA w ciasnych mundurkach z Kowali!
Avatar
bzyk / 30 września 2007 o 17:00
0
Avatar
Lubelak / 26 września 2007 o 17:02
0
Wasza Wójcina Stefankowa nie startuje w wyborach do Sejmu? Czyżby była za gruba? Pozdrawiam mieszkańców Poniatowej - szczerze Wam współczuję takiej beznadziejnej władzy miasta i gminy!
Avatar
(Anonimowy) / 22 września 2007 o 09:10
0
Gdzie ta lista, chcę ja podpisać! Przebudowy skrzyżowania w Poniatowej nie będzie, tak zdecydowała Stefankowa i Rada Miejska 14 września 2007 na sesji! ...!!!!!!!!!!!!
Avatar
mieszkaniec Poniatowej / 28 sierpnia 2007 o 10:30
0
To zwykła granda - banda. Władze Poniatowej kpią sobie z nas wszystkich mieszkańców. W Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie zaprzezentowały pogląd o absolutnym braku potrzeby budowy ronda. Takie rozwiązanie uznały za nienowoczesne, niepotrzebne i niepoprawiające bezpieczeństwa ruchu. Śmieje się z tego cały Urząd Marszałkowski. Argumentowały brakiem miejsca na rondo, co jest wierutną bzdurą. Nie trzeba wykupywać żadnych dodatkowych działek. Miejsca jest dość. To nie rondo przy Łuku Triumfalnym w Paryżu, o ile te szanowne władze mają pojęcie gdzie jest Paryż i co to jest Łuk Triumfalny, w co zaczynam wątpić. Gdzie żył do tej pory Pan zastępca Burmistrza? Podobno bardzo światowy i obeznany gość. Rondo, które może być i powinno być wybudowane, byłoby podobne wielkością do ronda w Chodlu, które świetnie poprawiło bezpieczeństwo na tamtym skrzyżowaniu. Trzeba tylko zdjąć nogę z pedału gazu. W Holandii dla bezpieczeństwa ruchu drogowego przebudowuje się w małych miejscowościach drogi szersze na węższe, a ronda buduje się celowo mniejsze i na dodatek z wysokim kamiennym murkiem na środku ronda. Wszystko po to aby kierowcy pojazdów zmniejszali prędkość do minimum. To zasada i nic mądrzejszego nikt na świecie nie wymyślił. Buduje się tam także drogi rowerowe, o które i w Poniatowej można byłoby się pokusić. Byłyby one niezwykle użyteczne. Miasto małe ale dość rozległe. O takiej inicjatywie nie słychać. Pani Burmistrz, Panie Burmistrzu, Panie Nowak, kompromitujecie Poniatową i siebie samych. Taka Wasza postawa uprawnia do wniesienia sprawy do prokuratora o niegospodarność i zaniechanie. To nie żart. Nie chcecie zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców wówczas kiedy stworzyła się niepowtarzalna ku temu okazja. Nic Was nie tłumaczy. Podtrzymujecie model postępowania przyjęty przez poprzednika Pana Kanię. Postępowanie błędne, nieuzasadnione i karygodne i dlatego jesteście godni kary. Upór godny kłapoucha. I nie zwalajcie winy na kogoś innego (Pana Pidka lub inne osoby - nawiasem mówiąc nie jestem jakimś zapamiętałym zwolennikiem Pana Pidka, ani nie wypowiadam się z jego inspiracji). Szukacie teraz, Szanowni Państwo Burmistrzowie, w sposób bardzo prostacki i nieudolny, wytłumaczenia swoich błędów zamiast naprawić błędy Pana Kani i Pana Nowaka.Może to przydługa wypowiedź, ale do prokuratora może być dłuższa i ubogacona o szczegóły i dowody. Spodziewajcie się także oficjalnego protestu mieszkańców w tej sprawie i zapoznania z Waszym stanowiskiem mieszkańców. Forum czyta niewiele osób, ale są inne sposoby. Pozdrawiam serdecznie i życzę otrzeźwienia.
To zwykła granda - banda. Władze Poniatowej kpią sobie z nas wszystkich mieszkańców. W Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie zaprzezentowały pogląd o absolutnym braku potrzeby budowy ronda. Takie rozwiązanie uznały za nienowoczesne, niepotrzebne i niepoprawiające bezpieczeństwa ruchu. Śmieje się z tego cały Urząd Marszałkowski. Argumentowały brakiem miejsca na rondo, co jest wierutną bzdurą. Nie trzeba wykupywać żadnych dodatkowych działek. Miejsca jest dość. To nie rondo przy Łuku Triumfalnym w Paryżu, o ile te szanowne władze mają pojęcie gdz... rozwiń
Avatar
Rozsądny / 27 sierpnia 2007 o 19:11
0
Wreszcie głos wyważony, głos rozsądku! Jak do tej pory Opole i Poniatowa robiły wszystko, aby omijały ich inwestycje. Z kilkoma inwestycjami już można się chyba pożegnać - nie będzie przebudowy skrzyżowania w Poniatowej i za Opolem /Łaziska - Józefów/. Tak trzymać nasze władzuchny! Szukajcie winy u innych a nie u siebie! Manna spadła z nieba tylko raz i to dawno temu!
Avatar
(Anonimowy) / 27 sierpnia 2007 o 10:22
0
Każda pliszka swój ogonek chwali. W ślad za wróbelkiem. Jedna opcja. Jeden komitet. Przykład takich przechwałek dawała w poprzednich latach i daje teraz, ekipa z powiatu. Zapomina się jedynie o mogących nastąpić konsekwencjach takiego przechwalania. Niektóre z wypowiedzi na forum wskazują jednoznacznie na autorów urzędników, a ton i używane argumenty zdradzają sposób ich myślenia. Winien "on", nie ja. Trzeba komuś dołożyć, utrudnić, zamotać. Zapominają o społecznych potrzebach. Mylą władzę ze służbą. Nie ważny jest interes publiczny, ważniejsza chęć uzyskania popularności za nie swoje zasługi.Jest okazja na rozszerzenie realizowanych wojewódzkich inwestycji drogowych. Ale zamiast współpracy, szukania kompromisowych rozwiązań, dogadania się, jest awantura, szukanie taniej popularności. Wypadałoby Pani pliszko, wróbelku i jeszcze kilkoro innych urzędniczych "ptaszków", zabrać się do roboty. Te inwestycje wymagają rozszerzenia i trzeba "na głowie stanąć" aby to nastąpiło i w Poniatowej i w Opolu. Bez względu na to kto wyłoży pieniądze np: na wykup potrzebnych działek, czy inne koszty. To jest priorytet. I nie ważne kto z Kolczyna, a kto z Poniatowej czy Opola. To egzamin dla obecnej ekipy samorządowej Poniatowej i Opola. Napewno nie jest priorytetem np: droga i chodniki na ulicy, przy której mieszka Pani Przewodnicząca Rady w Poniatowej, chociaż nie można negować i tego remontu. Aufpassen moi drodzy, aufpassen, ludzie patrzą, widzą i w odpowiednim czasie ocenią, a może wcześniej niż Wam się to wydaje. Piórka w gotowanym rosole odpadną zanim ktokolwiek z Was się postrzeże.
Każda pliszka swój ogonek chwali. W ślad za wróbelkiem. Jedna opcja. Jeden komitet. Przykład takich przechwałek dawała w poprzednich latach i daje teraz, ekipa z powiatu. Zapomina się jedynie o mogących nastąpić konsekwencjach takiego przechwalania. Niektóre z wypowiedzi na forum wskazują jednoznacznie na autorów urzędników, a ton i używane argumenty zdradzają sposób ich myślenia. Winien "on", nie ja. Trzeba komuś dołożyć, utrudnić, zamotać. Zapominają o społecznych potrzebach. Mylą władzę ze służbą. Nie ważny jest interes publicz... rozwiń
Avatar
poniatowianka / 31 marca 2008 o 15:56
0
Naprawdę, te władze z Poniatowej to wysłać tylko w kosmos, tacy oboje wykształceni, tacy patrioci ehhhhhh, i co w tej Poniatowej robicie ?? A dziura dziurą pogania
Avatar
spostrzegawczy / 10 października 2007 o 06:14
0
Co się dzieje z wami, strach blady padł na was i kasujecie wszystkie wpisy??? Wypisywaliście tak dobrze, a teraz boicie się, ze prokuratura wexmie sie za was? Drogowcy zeznają już co robili u wierchuszki powiatu, może przed wyborami usłyszymy zarzuty, które postawi im prokuratura w Łukowie. W GÓRE SERCA!!!!!!!!
Avatar
spostrzegawczy / 9 października 2007 o 06:54
0
Czy zjawisko kasowania wpisów jest zwiazane z faktem dizałania prokuratury i przesłuchań drogowców z Poniatowej??? Widac kto najpierw opluwał a teraz boi się aby ręka TEMIDY go nie dosięgnęła.... i kasuje swoje wpisy na potęge!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Strażak / 2 października 2007 o 20:30
0
Władzuchna pochlała, potańczyła, pobawiła sie w Kowali na naszym święcie strażackim - to wychodzi im najlepiej, mają w tym wprawę! Kto za to zapłacił? MY, czyli CHOŁOTA w ciasnych mundurkach z Kowali!
Avatar
bzyk / 30 września 2007 o 17:00
0
Avatar
Lubelak / 26 września 2007 o 17:02
0
Wasza Wójcina Stefankowa nie startuje w wyborach do Sejmu? Czyżby była za gruba? Pozdrawiam mieszkańców Poniatowej - szczerze Wam współczuję takiej beznadziejnej władzy miasta i gminy!
Avatar
(Anonimowy) / 22 września 2007 o 09:10
0
Gdzie ta lista, chcę ja podpisać! Przebudowy skrzyżowania w Poniatowej nie będzie, tak zdecydowała Stefankowa i Rada Miejska 14 września 2007 na sesji! ...!!!!!!!!!!!!
Avatar
mieszkaniec Poniatowej / 28 sierpnia 2007 o 10:30
0
To zwykła granda - banda. Władze Poniatowej kpią sobie z nas wszystkich mieszkańców. W Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie zaprzezentowały pogląd o absolutnym braku potrzeby budowy ronda. Takie rozwiązanie uznały za nienowoczesne, niepotrzebne i niepoprawiające bezpieczeństwa ruchu. Śmieje się z tego cały Urząd Marszałkowski. Argumentowały brakiem miejsca na rondo, co jest wierutną bzdurą. Nie trzeba wykupywać żadnych dodatkowych działek. Miejsca jest dość. To nie rondo przy Łuku Triumfalnym w Paryżu, o ile te szanowne władze mają pojęcie gdzie jest Paryż i co to jest Łuk Triumfalny, w co zaczynam wątpić. Gdzie żył do tej pory Pan zastępca Burmistrza? Podobno bardzo światowy i obeznany gość. Rondo, które może być i powinno być wybudowane, byłoby podobne wielkością do ronda w Chodlu, które świetnie poprawiło bezpieczeństwo na tamtym skrzyżowaniu. Trzeba tylko zdjąć nogę z pedału gazu. W Holandii dla bezpieczeństwa ruchu drogowego przebudowuje się w małych miejscowościach drogi szersze na węższe, a ronda buduje się celowo mniejsze i na dodatek z wysokim kamiennym murkiem na środku ronda. Wszystko po to aby kierowcy pojazdów zmniejszali prędkość do minimum. To zasada i nic mądrzejszego nikt na świecie nie wymyślił. Buduje się tam także drogi rowerowe, o które i w Poniatowej można byłoby się pokusić. Byłyby one niezwykle użyteczne. Miasto małe ale dość rozległe. O takiej inicjatywie nie słychać. Pani Burmistrz, Panie Burmistrzu, Panie Nowak, kompromitujecie Poniatową i siebie samych. Taka Wasza postawa uprawnia do wniesienia sprawy do prokuratora o niegospodarność i zaniechanie. To nie żart. Nie chcecie zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców wówczas kiedy stworzyła się niepowtarzalna ku temu okazja. Nic Was nie tłumaczy. Podtrzymujecie model postępowania przyjęty przez poprzednika Pana Kanię. Postępowanie błędne, nieuzasadnione i karygodne i dlatego jesteście godni kary. Upór godny kłapoucha. I nie zwalajcie winy na kogoś innego (Pana Pidka lub inne osoby - nawiasem mówiąc nie jestem jakimś zapamiętałym zwolennikiem Pana Pidka, ani nie wypowiadam się z jego inspiracji). Szukacie teraz, Szanowni Państwo Burmistrzowie, w sposób bardzo prostacki i nieudolny, wytłumaczenia swoich błędów zamiast naprawić błędy Pana Kani i Pana Nowaka.Może to przydługa wypowiedź, ale do prokuratora może być dłuższa i ubogacona o szczegóły i dowody. Spodziewajcie się także oficjalnego protestu mieszkańców w tej sprawie i zapoznania z Waszym stanowiskiem mieszkańców. Forum czyta niewiele osób, ale są inne sposoby. Pozdrawiam serdecznie i życzę otrzeźwienia.
To zwykła granda - banda. Władze Poniatowej kpią sobie z nas wszystkich mieszkańców. W Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie zaprzezentowały pogląd o absolutnym braku potrzeby budowy ronda. Takie rozwiązanie uznały za nienowoczesne, niepotrzebne i niepoprawiające bezpieczeństwa ruchu. Śmieje się z tego cały Urząd Marszałkowski. Argumentowały brakiem miejsca na rondo, co jest wierutną bzdurą. Nie trzeba wykupywać żadnych dodatkowych działek. Miejsca jest dość. To nie rondo przy Łuku Triumfalnym w Paryżu, o ile te szanowne władze mają pojęcie gdz... rozwiń
Avatar
Rozsądny / 27 sierpnia 2007 o 19:11
0
Wreszcie głos wyważony, głos rozsądku! Jak do tej pory Opole i Poniatowa robiły wszystko, aby omijały ich inwestycje. Z kilkoma inwestycjami już można się chyba pożegnać - nie będzie przebudowy skrzyżowania w Poniatowej i za Opolem /Łaziska - Józefów/. Tak trzymać nasze władzuchny! Szukajcie winy u innych a nie u siebie! Manna spadła z nieba tylko raz i to dawno temu!
Avatar
(Anonimowy) / 27 sierpnia 2007 o 10:22
0
Każda pliszka swój ogonek chwali. W ślad za wróbelkiem. Jedna opcja. Jeden komitet. Przykład takich przechwałek dawała w poprzednich latach i daje teraz, ekipa z powiatu. Zapomina się jedynie o mogących nastąpić konsekwencjach takiego przechwalania. Niektóre z wypowiedzi na forum wskazują jednoznacznie na autorów urzędników, a ton i używane argumenty zdradzają sposób ich myślenia. Winien "on", nie ja. Trzeba komuś dołożyć, utrudnić, zamotać. Zapominają o społecznych potrzebach. Mylą władzę ze służbą. Nie ważny jest interes publiczny, ważniejsza chęć uzyskania popularności za nie swoje zasługi.Jest okazja na rozszerzenie realizowanych wojewódzkich inwestycji drogowych. Ale zamiast współpracy, szukania kompromisowych rozwiązań, dogadania się, jest awantura, szukanie taniej popularności. Wypadałoby Pani pliszko, wróbelku i jeszcze kilkoro innych urzędniczych "ptaszków", zabrać się do roboty. Te inwestycje wymagają rozszerzenia i trzeba "na głowie stanąć" aby to nastąpiło i w Poniatowej i w Opolu. Bez względu na to kto wyłoży pieniądze np: na wykup potrzebnych działek, czy inne koszty. To jest priorytet. I nie ważne kto z Kolczyna, a kto z Poniatowej czy Opola. To egzamin dla obecnej ekipy samorządowej Poniatowej i Opola. Napewno nie jest priorytetem np: droga i chodniki na ulicy, przy której mieszka Pani Przewodnicząca Rady w Poniatowej, chociaż nie można negować i tego remontu. Aufpassen moi drodzy, aufpassen, ludzie patrzą, widzą i w odpowiednim czasie ocenią, a może wcześniej niż Wam się to wydaje. Piórka w gotowanym rosole odpadną zanim ktokolwiek z Was się postrzeże.
Każda pliszka swój ogonek chwali. W ślad za wróbelkiem. Jedna opcja. Jeden komitet. Przykład takich przechwałek dawała w poprzednich latach i daje teraz, ekipa z powiatu. Zapomina się jedynie o mogących nastąpić konsekwencjach takiego przechwalania. Niektóre z wypowiedzi na forum wskazują jednoznacznie na autorów urzędników, a ton i używane argumenty zdradzają sposób ich myślenia. Winien "on", nie ja. Trzeba komuś dołożyć, utrudnić, zamotać. Zapominają o społecznych potrzebach. Mylą władzę ze służbą. Nie ważny jest interes publicz... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 47

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowe miejsce dla dzieci w centrum Lublina [zdjęcia]
galeria

Nowe miejsce dla dzieci w centrum Lublina [zdjęcia] 0 0

Do Małego CSK nie jest łatwo trafić. Trzeba się dostać do budynku bocznym wejściem (od strony ul. Radziszewskiego). Pod schodami są drzwi, a za drzwiami urządzona przez IKEA przestrzeń. Jest zestaw małego kucharza, przestrzeń do rysowania, wygodne kanapy i hamaki. To tu będą odbywać się cykliczne warsztaty dla dzieci.

Morskie opowieści w Graffiti. Cztery Refy ponownie w Lublinie
17 listopada 2018, 18:00

Morskie opowieści w Graffiti. Cztery Refy ponownie w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Przed rokiem rozgrzali lubelską publikę w wieczorze szant i żeglarskich atrakcji, teraz wracają na scenę Graffiti (al. Piłsudskiego 13), aby ponownie zabrać nas w muzyczną wyprawę na morze. Mowa o zespole Cztery Refy, który już 17 listopada o godz. 18 wystąpi z koncertem Szanty Nocą 2.

Miasto chciało żeby remont ulic w centrum Lublina trwał dłużej. Dlaczego?

Miasto chciało żeby remont ulic w centrum Lublina trwał dłużej. Dlaczego? 4 3

Nawet do jesieni 2020 r. może trwać przebudowa Al. Racławickich, Lipowej i Poniatowskiego. Władze miasta dostały więcej czasu na wykonanie prac. Dla kierowców może to oznaczać dodatkowe pół roku utrudnień.

Nowa burmistrz Hrubieszowa: Mam swoją wizję miasta

Nowa burmistrz Hrubieszowa: Mam swoją wizję miasta 0 4

Rozmowa z Martą Majewską, nową burmistrz Hrubieszowa

Młodzieżowcy AZS UMCS Lublin zagrają w finale mistrzostw Polski

Młodzieżowcy AZS UMCS Lublin zagrają w finale mistrzostw Polski 0 0

Młodzi zawodnicy AZS UMCS Lublin wykonali pierwszy krok w drodze do medalu Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-20. Zielono-biali z kompletem zwycięstw przeszli przez eliminacje, które odbyły się w Warszawie

Konkursy! Wygraj książki, bilety i płyty w Dzienniku Wschodnim

Konkursy! Wygraj książki, bilety i płyty w Dzienniku Wschodnim 2 0

Konkurs! W piątkowym wydaniu Dziennika Wschodniego będziemy mieli do rozdania książki, bilety i płyty dla Czytelników.

Port Lotniczy Lublin. Nowy terminal coraz bliżej. Co się zmieni?

Port Lotniczy Lublin. Nowy terminal coraz bliżej. Co się zmieni? 21 9

W decydującą fazę wkraczają prace przy budowie nowego terminala Portu Lotniczego Lublin. Konstrukcja jest już gotowa, rozpoczyna się wyposażanie poszczególnych części obiektu.

Nowe udogodnienie dla kierowców parkujących na placu Zamkowym w Lublinie. Ale to nie jedyna zmiana

Nowe udogodnienie dla kierowców parkujących na placu Zamkowym w Lublinie. Ale to nie jedyna zmiana 16 9

Czujniki wbudowane w jezdnię będą liczyć samochody wjeżdżające i wyjeżdżające z pl. Zamkowego. Zebrane w ten sposób informacje o liczbie wolnych miejsc parkingowych będą wyświetlane kierowcom na ulicach prowadzących do placu. Inne niespodzianki czekają nas na kilku skrzyżowaniach.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 listopada 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 listopada 2018 r. 0 0

Czy powstanie koalicja w nowej Radzie Miasta Puławy?

Czy powstanie koalicja w nowej Radzie Miasta Puławy? 5 40

Największe szanse na utrzymanie stanowiska przewodniczącej rady miasta Puławy ma Bożena Krygier (PiS). Wśród jej zastępców prawdopodobnie znajdą się radni „Samorządowców” Janusza Grobla oraz „Niezależnych Wyborców” Pawła Maja.

Agro na obcasach. Wszystko dla pań

Agro na obcasach. Wszystko dla pań 0 0

To ukłon w stronę kobiet mieszkających i pracujących na terenach wiejskich. Panie zostały zaproszone na koncert trzech tenorów TRE Voci w Filharmonii Lubelskiej w ramach programu „Agro na obcasach”.

Promocja książki „Scena Lublin” w Teatrze Starym
15 listopada 2018, 19:30

Promocja książki „Scena Lublin” w Teatrze Starym 0 0

W czwartek o godz. 19.30 (po spektaklu „Żywi i umarli, czyli Bandyci w piekle”) w Teatrze Starym zacznie się promocja książki „Scena Lublin” i spotkanie z jej autorami: Jarosławem Cymermanem, Dominikiem Gacem, Grzegorzem Kondrasiukiem.

Przedsiębiorcy walczą o pieniądze za wykonane prace. Grozili blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej

Przedsiębiorcy walczą o pieniądze za wykonane prace. Grozili blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej 9 4

Nie dojdzie do blokady Centralnej Magistrali Kolejowej, zaplanowanej na środę przez podwykonawców firmy Astaldi, która nie zapłaciła im za prace wykonane przy przebudowie linii kolejowej nr 7 między Lublinem a Dęblinem.

Nowe miejsce w Lublinie. Dla miłośników meksykańskiego jedzenia
galeria

Nowe miejsce w Lublinie. Dla miłośników meksykańskiego jedzenia 64 8

Przy ul. Lubartowskiej 53 w Lublinie pojawił się „Kartel Mexican Food”, który serwuje dania ostre, średnio ostre i lekko ostre. Pierwsze burritos lokal w kontenerze sprzedał we wtorek.

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki
17 listopada 2018, 18:00

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 18 w Pracowniach Kultury Maki odbędzie się koncert Marty Baum - Retroelectro. To połączenie muzyki przedwojennej z nowoczesnymi brzmieniami.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!