Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

12 lutego 2008 r.
12:10
Edytuj ten wpis

UOKIK przyjrzy się nekrobiznesowi na plebanii

0 41 A A

UOKiK wszczął postępowanie wyjaśniające w sprawie firmy pogrzebowej, którą prowadzi kościelny w Bełżycach. Urząd zajął się sprawą po naszym artykule.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W przykościelnej świetlicy w Bełżycach działa zakład pogrzebowy. Interes - za zgodą proboszcza - prowadzi kościelny. Niektórzy mieszkańcy skarżą się, że musieli skorzystać z tej firmy. Mimo, że wcale tego nie chcieli.

Opisanym przez nas sposobem działania tej firmy i jej niejasnymi powiązaniami z miejscową parafią zainteresował się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

- Sprawdzimy, czy między administratorem cmentarza, czyli parafią wyznaniową, a firmą pogrzebową nie ma porozumienia. I czy nie dochodzi w ten sposób do ograniczenia konkurencji. Sprawdzimy, czy klienci mają rzeczywiście wolne prawo wyboru i czy nie występuje tu działanie na szkodę konsumentów - mówi Ewa Wiszniowska, dyrektor lubelskiej delegatury UOKiK.

- Umarła nam babcia. Poszliśmy do proboszcza ustalić dzień i godzinę mszy - napisał do nas jeden z mieszkańców Bełżyc. - Ksiądz od razu zadzwonił do kościelnego, żeby przyszedł i pokazał trumny. Kiedy się dowiedział, że już zamówiliśmy w innym zakładzie, kazał nam zrezygnować z usług tamtej firmy.

Lubelski UOKIK zajmował się już podobnymi przypadkami. - Badaliśmy m.in. sprawę administratora jednego z cmentarzy w Lublinie, który tak ustawił regulamin świadczenia usług, że miał wyłączność na usługi pogrzebowe - dodaje Wiszniowska.
W Bełżycach nikt nie chce oficjalnie rozmawiać o firmie pogrzebowej działającej przy kościele. Ale znaleźć ją nietrudno. Na budynku przykościelnej świetlicy wisi szyld "Usługi pogrzebowe”. Firmę prowadzi kościelny.

Leszek Kołodziejczyk zarejestrował działalność w 1999 roku. Jako miejsce wykonywania działalności podał Plac Kościelny, na którym znajduje się kościół i zabudowania parafialne. Ale kościelny nie wynajmuje tam żadnych pomieszczeń. - O, tak z nich korzystam - mówi lakonicznie. - Chłodnia kosztuje 50 zł za dobę. To żadne pieniądze, tyle idzie na prąd.

Proboszcz Czesław Przech nie chciał z nami rozmawiać o pogrzebowym biznesie. Przyznał jednak, że z kościelnym nie ma podpisanej żadnej umowy na wynajem kościelnych pomieszczeń. Nie widzi w tym nic złego. - To legalna działalność. Zarejestrowana - denerwuje się. - Nieważne przez kogo i na co.

W Bełżycach działa jeszcze jeden zakład pogrzebowy. Ale jego właściciel też nie chciał z nami rozmawiać. - Po co mi to? Żeby mi potem szyby poleciały z okien? Ludzie są zastraszeni. Miałem ostatnio takich klientów. Zapłacili zaliczkę, a za kilka dni przyszli z płaczem, żeby wycofać się z umowy. Przepraszali i mówili, że są po rozmowie z proboszczem, który będzie im robił problemy na cmentarzu, jak nie wezmą trumny u kościelnego. Nie chcieli nawet, żebym im zwracał zaliczkę.Komentarze 41

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
rodzic / 26 lutego 2008 o 13:55
0
[quote name='ewa' date='22.02.2008, 07:01' post='16576']
Powiem ci jeszcze,że w komisji było 11 osób.
Podejrzliwość i zawiść to niestety zła cecha należy współczuć takim ludziom, bo źle z tym żyć. [/quotewy

Myslę,ze ta podejrzliwość bierze się z takich faktów:

w Babinie wygrał Rodak (burmistrz - Czuryszkiewicz),
w Bełżycach Dyguś -i automatyczne zastępca p. Bojar z d. Wójtowicz(kadencja, kiedy w Radzie był pan Wójtowicz, a wiemy że ma DUŻY wpływ na poczynania Rady) ,
na Wzgórzu Król ( w Zarzadzie miasta był - pan Król),
przedszkole - pani Minik ( radnym i przewodniczącym Komisji Oświaty był pan Minik).
A ze są dobrzy - to dobrze.
Doświadczenie tez czyni mistrza i przy drugich konkursach inni maja mniej szans albo wogóle nie podchodzą.
I nie dziwcie się, nauczyciele, ze ludzie myślą i kojarzą fakty.
Ja dyrektorom nie zazdroszczę ich odpowiedzialnej pracy i zyczę im dużo zdrowia.

Pozdro
[quote name='ewa' date='22.02.2008, 07:01' post='16576']
Powiem ci jeszcze,że w komisji było 11 osób.
Podejrzliwość i zawiść to niestety zła cecha należy współczuć takim ludziom, bo źle z tym żyć. [/quotewy

Myslę,ze ta podejrzliwość bierze się z takich faktów:

w Babinie wygrał Rodak (burmistrz - Czuryszkiewicz),
w Bełżycach Dyguś -i automatyczne zastępca p. Bojar z d. Wójtowicz(kadencja, kiedy w Radzie był pan Wójtowicz, a wiemy że ma DUŻY wpływ na poczynania Rady) , rozwiń
Avatar
ewa / 22 lutego 2008 o 07:01
0
fujara bełżycka napisał:
Tak sobie czytam co wypisujecie i szlag mnie trafia.
1. czy Król jest dobrym managerem kłóciłbym sie z tym facet. ma pensjonat nad morzem (ciekawe skąd kasa?!), zona dyrektor szkoły (zastanawiające kto rozstrzygał konkurs), firma na Wzgórzu (ciekawe czy legalnie tam pracuje więcej niż jedna osoba)
to raczej nazywa się krętacz a nie dobry menager
2. Góra kto to w ogóle jest??
3. Abramowicz tak piszecie że mieszkania porządnego się nie dorobił może dlatego, że nie kradł!
4. Rodak on to raczej się nie liczy w tej rozgrywce

To takie moje małe przemyślenia:))


Podam ci wiedzę z pierwszej ręki jeśli chodzi o p. dyrektor C.Król. Dyrektorem ZS nr 2 jest od roku 1999 z konkursu- burmistrzem był p. J,Kwiatkowski, po 5 latach kolejny burmistrz B. Czuryszkiewicz ogłosił konkurs i znów została dyrektorem, mimo iż władza ówczesna szukała tzw,,nowej krwi"( nawet wydzwaniali do domów nauczycieli żeby głosować na konkursie przeciwko jej osobie - konkretnie p. Ptasznik), więc jak widzisz jeśli jest ktoś dobry w tym co robi to i zmieniająca się władza nic nie poradzi. Powiem ci jeszcze,że w komisji było 11 osób.
Podejrzliwość i zawiść to niestety zła cecha należy współczuć takim ludziom, bo źle z tym żyć. Jak chcesz więcej na temat naszej szkoły i pani dyrektor zapraszamy na debatę do szkoły.
Nauczyciele


Podam ci wiedzę z pierwszej ręki jeśli chodzi o p. dyrektor C.Król. Dyrektorem ZS nr 2 jest od roku 1999 z konkursu- burmistrzem był p. J,Kwiatkowski, po 5 latach kolejny burmistrz B. Czuryszkiewicz ogłosił konkurs i znów została dyrektorem, mimo iż władza ówczesna szukała tzw,,nowej krwi"( nawet wydzwaniali do domów nauczycieli żeby głosować na konkursie przeciwko jej osobie - konkretnie p. Ptasznik), więc jak widzisz jeśli jest ktoś dobry w tym co robi to i zmieniająca się władza nic nie poradzi. Powiem ci j... rozwiń
Avatar
Gość / 22 lutego 2008 o 00:16
0
hmmm
Avatar
Gość / 19 lutego 2008 o 20:29
0
Rudy napisał:
Masz rację. Jedyny, słuszny nadajacy się na burmistrza jest Król. Ma przecież za sobą większość rady. W tym członków PESEL.
Na miejscu Łopaty wyrzuciłbym ich z partii zielonych na zbity pysk. I to nie po wyborach, tylko przed.
A czy nie rozważałeś takiej możliwości, że "nosił wilk razy kilka, ponieśli i króla".
Jeszcze rok takiej demolki w gminie i referendum mają gwarantowane.Wywalenie z PSL-u niektórych radnych nic nie zmieni, w lokalnych wyborach nie głosuje się na partię tylko na osobę (bo zazwyczaj jest ona np. z twojego osiedla i jest ci dobrze znana), tak niestety jest w takich lokalnych wyborach. Na partię głosuje sie wtedy jak nie zna sie osoby
(wybory posła, senatora) i jedyne co wiesz o gościu to to, że prawdopodobnie jego działanie będzie zgodne z programem partii.
A co do referendum to może być albo i nie, reszta jest bardziej pewna.Wywalenie z PSL-u niektórych radnych nic nie zmieni, w lokalnych wyborach nie głosuje się na partię tylko na osobę (bo zazwyczaj jest ona np. z twojego osiedla i jest ci dobrze znana), tak niestety jest w takich lokalnych wyborach. Na partię głosuje sie wtedy jak nie zna sie osoby
(wybory posła, senatora) i jedyne co wiesz o gościu to to, że prawdopodobnie jego działanie będzie zgodne z programem partii.
A co do referendum to może być albo i nie, reszta jest bardziej pewna. rozwiń
Avatar
Rudy / 18 lutego 2008 o 23:24
0
Masz rację. Jedyny, słuszny nadajacy się na burmistrza jest Król. Ma przecież za sobą większość rady. W tym członków PESEL.
Na miejscu Łopaty wyrzuciłbym ich z partii zielonych na zbity pysk. I to nie po wyborach, tylko przed.
A czy nie rozważałeś takiej możliwości, że "nosił wilk razy kilka, ponieśli i króla".
Jeszcze rok takiej demolki w gminie i referendum mają gwarantowane.
Avatar
Gość / 18 lutego 2008 o 22:23
0
Hare napisał:
Jedyny normalny człowiek z tego towarzystwa to Góra.

NAM WYSTARCZY JEDNA TURA BY BURMISTRZEM ZOSTAŁ GÓRA
-spodobało mi się to hasło.Z tego co wiem o samorządach to idąc na burmistrza dobrze miec swoich kilku radnych w radzie bo inaczej bedzie tak:
NAM WYSTARCZY SESII TURA BY BURMISTRZEM NIE BYŁ GÓRA
Avatar
Hare / 17 lutego 2008 o 22:32
0
Jedyny normalny człowiek z tego towarzystwa to Góra.

NAM WYSTARCZY JEDNA TURA BY BURMISTRZEM ZOSTAŁ GÓRA
-spodobało mi się to hasło.
Avatar
zdrowy marek / 17 lutego 2008 o 06:43
0
to co napiisałeś kolego to typowe centrum centrum centrum centrum
,,,,,,,,,,,,,,,,,,czyli unia polityki realnej,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
po pierwsze
jak my jestesmy przy korycie to wszyscy nasi koledzy juz sa ustawieni i basta , a jak nasz wróg coś powie nie tak to go do parteru

czyyyyyyyyyyyyy ty nie widzisz ze król góra abramowicz a o rodaku nie wspomne bo to farsa niccccccccccccccc nie wniosą do tej gminy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
człowieku ty mnie nie znasz ale jak miałeś możliwość komonikacji z innymi urzedami w innych miastach to my jestesmy sto lat za murzynami -----tak sie mów

ok
ok
ok
niech wygra król ==== wszyscy będą się boksować kłócić przepychać itp itp robić na złość itd itd itd
niech wygra abramowicz ========wszyscy będą się boksować kłócić przepychać itp itp robić na złość itd itd itd
niech wygra góra ===wszyscy będą się boksować kłócić przepychać itp itp robić na złość itd itd itd
niech wygra foto =====wszyscy będą się boksować kłócić przepychać itp itp robić na złość itd itd itd
co myśłisz że będzie inaczej??????? tu jest potrzebny burmistrz który będzie miał max 32 lata będzie miał jajajajjajaja i najważniejszy warunek
przynajmniej z 500 km z tąd będzie pochodził a najlepiej jakiś górol
zobacz jak sie duzo zrobiło w gminie
parking przy cmentarzu dla mafi pszecha za unijne pieniązki pseudo droga gminna na konstantynówkę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nie umiesz wyciagać wniosków
parking przy kosciele ======kolejna farsa
oświetlenie uliczne wokół rynku
i co jeszcze no co powiedz co coc oc oc oc co co c c co cc occ c co cococo c a ja ci powiem nic nic nic nic
park wygląda jak wielka żulownia;;;;panie król zajmij się tym
rynek jest super tylko nie ma mądrego żeby go odnowić ;;;;panie król zajmij się tym
brak możliwości komonikacji w mieście we wtorek i piatek ;;;;panie król zajmij się tym
brud brud brud brud brud wszędzie wszędzie ;;;;panie król zajmij się tym
chore układy w urz urzędzie pracy dla p dwojaka i gontarczyka ;;;;panie król zajmij się tym
w gminie robią kawę i herbatę i każ ludziom starszym żeby tylko składali podanie pomóc napisać to nie łaska ;;;;panie król zajmij się tym
w geodezji mają taki bałagan ze lepiej nie wspominać;;;;panie król zajmij się tym
a mogę wymieniać jeszcze co najmniej 100 przypadków
zrozum człowieku tu trzeba ludzi młodych niezależnych z krwią po szkole z ambicjami większymi niż tylko zostać burmistrzem bełżyc
ja nie wchodze do budynku gminy bo jak to widze to mi sie nie dobrze robi
jaką ci ludzie mają olewkę na wszystko
ale życzę tobie i sobie że może kiedyś może kiedyś............ ktoś .... coś z tym zrobi
to co napiisałeś kolego to typowe centrum centrum centrum centrum
,,,,,,,,,,,,,,,,,,czyli unia polityki realnej,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
po pierwsze
jak my jestesmy przy korycie to wszyscy nasi koledzy juz sa ustawieni i basta , a jak nasz wróg coś powie nie tak to go do parteru

czyyyyyyyyyyyyy ty nie widzisz ze król góra abramowicz a o rodaku nie wspomne bo to farsa niccccccccccccccc nie wniosą do tej gminy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!&#... rozwiń
Avatar
Gość / 17 lutego 2008 o 02:37
0
zdrowy marek napisał:
ludzie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
proszę was zobaczcie co zrobił pan król krol król krol

jak nie płacił podatków od wielkości swojej firmy ,
jak brał lewe dofinansowania z pefron,
jak budował szkołe sale gimnastyczną w borzechowie
jak ma biznes za kilka milionów nad morzemmmmmmmmmm
jak mówi pieknie o elektoracie
jak przed wyborami na radnego jeżdzi i w bagarzniku ma pełno wudki i leje swoim wyborcom
jak dawał na flaszke przy ostatnich wyborach przy szkole
jak pieknie chodzi do kościoła

itd itd itd
a
góra to człowiek który był na saksach kilka razy i az wstyd rzeby ktoś taki kandydował na burmistrza
a
a
a
a
abramowicz ========================= komuna

tego chcecie
???????????????????????????????????????????????????
?????????????????????????????????????????
????????????????????????????????????
????????????????????????????
????????????????????
??????????????????
najgorsze ze nie ma na kogo głosowac bo o panu od aparatu nie wspomne
nie bede sie ponizał do jego fotekkkkkkkkkkkkkkkkkk

................................................................................
.===========katastrofa dla naszego miasta na kolejne lata
:::::::::::::::::::::<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<


Myslę 'zdrowy marek-u' , ze teraz jest w czym wybrac myśle o Królu i Górze czegoś przynajmiej mozna po tych kandydatach sie spodziewac, jak to w polsce trzeba kombinować. I troche takiej smykałki powinien miec każdy burmistrz czy prezydent miasta.
Ty nie umiesz i bida w oczy zaglada, nie chodzi oto rzeby kraśc tylko robić wszystko zgodnie z prawem, przypomnijcie sobie darowizny z przed paru lat kazdy komuś coś fikcyjnie darował zeby odliczyc i to tez trzeba by nazwac oszustwem?, jednak nie, bo było zgodne z prawem.
Czy pan Kluska z Optimusa nawet w rządze PIS miał być jego pakiet udogodnień (kombinacji)
Dotacje z pefronu to w tym samym stylu, musiałeś zatrudnic kogos z grupa inwalidzką,, bez tego bys nie dostał wiec tez zgodnie z prawem,
oczywiscie za ta osobe musiałeś płacić zus itp. ale dostawałes kasę, a czy pracował to jak chciał to pracował jak nie t siedział w domu, ale na dokumentach musiał sie podpisać i coś za to dostał tak, ze nie był wykorzystany przynajmiej miał ubezpieczenie płacone.
Sala gimnastyczna w Borzechowie na taką inwestycje był przetarg, a ci co startowali do niego gdyby dostrzegli machloje zaskarzyli by przetarg i unieważnili go takie maja prawo.
Co do flaszek itp. mysle że nie lecą już wszyscy na alkohol bo flaszka 14zł każdego stać, wiec może żuli z parku mozna na to złowic ale to ok 20 osób.
A jezeli cos wiesz o niepłaconych podatkach przez pana Króla to masz obowiazek zgłosić to do urzedu skarbowego, i w poniedziałek powinieneś to zrobić.
Reszta to czysta zazdrośc, do Góry że pojechał na saxy a ty języka nie znałes i siedziałeś w domu.
Zdjęć tez nie umiesz robic i tak zal wypełnia serce twoje.

Proponuje zakasaj rekawy i tez moze czegoś sie dorobisz.
ś przynajmiej mozna po tych kandydatach sie spodziewac, jak to w polsce trzeba kombinować. I troche takiej smykałki powinien miec każdy burmistrz czy prezydent miasta.
Ty nie umiesz i bida w oczy zaglada, nie chodzi oto rzeby kraśc tylko robić wszystko zgodnie z prawem, przypomnijcie sobie darowizny z przed paru lat kazdy komuś coś fikcyjnie darował zeby odliczyc i to tez trzeba by nazwac oszustwem?, jednak nie, bo było zgodne z prawem.
Czy pan Kluska z Optimusa nawet w rządze PIS miał być jego pakiet udogodnień (kombinacji)
rozwiń
Avatar
zdrowy marek / 16 lutego 2008 o 19:22
0
ludzie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
proszę was zobaczcie co zrobił pan król krol król krol

jak nie płacił podatków od wielkości swojej firmy ,
jak brał lewe dofinansowania z pefron,
jak budował szkołe sale gimnastyczną w borzechowie
jak ma biznes za kilka milionów nad morzemmmmmmmmmm
jak mówi pieknie o elektoracie
jak przed wyborami na radnego jeżdzi i w bagarzniku ma pełno wudki i leje swoim wyborcom
jak dawał na flaszke przy ostatnich wyborach przy szkole
jak pieknie chodzi do kościoła

itd itd itd
a
góra to człowiek który był na saksach kilka razy i az wstyd rzeby ktoś taki kandydował na burmistrza
a
a
a
a
abramowicz ========================= komuna

tego chcecie
???????????????????????????????????????????????????
?????????????????????????????????????????
????????????????????????????????????
????????????????????????????
????????????????????
??????????????????
najgorsze ze nie ma na kogo głosowac bo o panu od aparatu nie wspomne
nie bede sie ponizał do jego fotekkkkkkkkkkkkkkkkkk

................................................................................
.===========katastrofa dla naszego miasta na kolejne lata
:::::::::::::::::::::<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
ludzie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
proszę was zobaczcie co zrobił pan król krol król krol

jak nie płacił podatków od wielkości swojej firmy ,
jak brał lewe dofinansowania z pefron,
jak budował szkołe sale gimnastyczną w borzechowie
rozwiń
Avatar
rodzic / 26 lutego 2008 o 13:55
0
[quote name='ewa' date='22.02.2008, 07:01' post='16576']
Powiem ci jeszcze,że w komisji było 11 osób.
Podejrzliwość i zawiść to niestety zła cecha należy współczuć takim ludziom, bo źle z tym żyć. [/quotewy

Myslę,ze ta podejrzliwość bierze się z takich faktów:

w Babinie wygrał Rodak (burmistrz - Czuryszkiewicz),
w Bełżycach Dyguś -i automatyczne zastępca p. Bojar z d. Wójtowicz(kadencja, kiedy w Radzie był pan Wójtowicz, a wiemy że ma DUŻY wpływ na poczynania Rady) ,
na Wzgórzu Król ( w Zarzadzie miasta był - pan Król),
przedszkole - pani Minik ( radnym i przewodniczącym Komisji Oświaty był pan Minik).
A ze są dobrzy - to dobrze.
Doświadczenie tez czyni mistrza i przy drugich konkursach inni maja mniej szans albo wogóle nie podchodzą.
I nie dziwcie się, nauczyciele, ze ludzie myślą i kojarzą fakty.
Ja dyrektorom nie zazdroszczę ich odpowiedzialnej pracy i zyczę im dużo zdrowia.

Pozdro
[quote name='ewa' date='22.02.2008, 07:01' post='16576']
Powiem ci jeszcze,że w komisji było 11 osób.
Podejrzliwość i zawiść to niestety zła cecha należy współczuć takim ludziom, bo źle z tym żyć. [/quotewy

Myslę,ze ta podejrzliwość bierze się z takich faktów:

w Babinie wygrał Rodak (burmistrz - Czuryszkiewicz),
w Bełżycach Dyguś -i automatyczne zastępca p. Bojar z d. Wójtowicz(kadencja, kiedy w Radzie był pan Wójtowicz, a wiemy że ma DUŻY wpływ na poczynania Rady) , rozwiń
Avatar
ewa / 22 lutego 2008 o 07:01
0
fujara bełżycka napisał:
Tak sobie czytam co wypisujecie i szlag mnie trafia.
1. czy Król jest dobrym managerem kłóciłbym sie z tym facet. ma pensjonat nad morzem (ciekawe skąd kasa?!), zona dyrektor szkoły (zastanawiające kto rozstrzygał konkurs), firma na Wzgórzu (ciekawe czy legalnie tam pracuje więcej niż jedna osoba)
to raczej nazywa się krętacz a nie dobry menager
2. Góra kto to w ogóle jest??
3. Abramowicz tak piszecie że mieszkania porządnego się nie dorobił może dlatego, że nie kradł!
4. Rodak on to raczej się nie liczy w tej rozgrywce

To takie moje małe przemyślenia:))


Podam ci wiedzę z pierwszej ręki jeśli chodzi o p. dyrektor C.Król. Dyrektorem ZS nr 2 jest od roku 1999 z konkursu- burmistrzem był p. J,Kwiatkowski, po 5 latach kolejny burmistrz B. Czuryszkiewicz ogłosił konkurs i znów została dyrektorem, mimo iż władza ówczesna szukała tzw,,nowej krwi"( nawet wydzwaniali do domów nauczycieli żeby głosować na konkursie przeciwko jej osobie - konkretnie p. Ptasznik), więc jak widzisz jeśli jest ktoś dobry w tym co robi to i zmieniająca się władza nic nie poradzi. Powiem ci jeszcze,że w komisji było 11 osób.
Podejrzliwość i zawiść to niestety zła cecha należy współczuć takim ludziom, bo źle z tym żyć. Jak chcesz więcej na temat naszej szkoły i pani dyrektor zapraszamy na debatę do szkoły.
Nauczyciele


Podam ci wiedzę z pierwszej ręki jeśli chodzi o p. dyrektor C.Król. Dyrektorem ZS nr 2 jest od roku 1999 z konkursu- burmistrzem był p. J,Kwiatkowski, po 5 latach kolejny burmistrz B. Czuryszkiewicz ogłosił konkurs i znów została dyrektorem, mimo iż władza ówczesna szukała tzw,,nowej krwi"( nawet wydzwaniali do domów nauczycieli żeby głosować na konkursie przeciwko jej osobie - konkretnie p. Ptasznik), więc jak widzisz jeśli jest ktoś dobry w tym co robi to i zmieniająca się władza nic nie poradzi. Powiem ci j... rozwiń
Avatar
Gość / 22 lutego 2008 o 00:16
0
hmmm
Avatar
Gość / 19 lutego 2008 o 20:29
0
Rudy napisał:
Masz rację. Jedyny, słuszny nadajacy się na burmistrza jest Król. Ma przecież za sobą większość rady. W tym członków PESEL.
Na miejscu Łopaty wyrzuciłbym ich z partii zielonych na zbity pysk. I to nie po wyborach, tylko przed.
A czy nie rozważałeś takiej możliwości, że "nosił wilk razy kilka, ponieśli i króla".
Jeszcze rok takiej demolki w gminie i referendum mają gwarantowane.Wywalenie z PSL-u niektórych radnych nic nie zmieni, w lokalnych wyborach nie głosuje się na partię tylko na osobę (bo zazwyczaj jest ona np. z twojego osiedla i jest ci dobrze znana), tak niestety jest w takich lokalnych wyborach. Na partię głosuje sie wtedy jak nie zna sie osoby
(wybory posła, senatora) i jedyne co wiesz o gościu to to, że prawdopodobnie jego działanie będzie zgodne z programem partii.
A co do referendum to może być albo i nie, reszta jest bardziej pewna.Wywalenie z PSL-u niektórych radnych nic nie zmieni, w lokalnych wyborach nie głosuje się na partię tylko na osobę (bo zazwyczaj jest ona np. z twojego osiedla i jest ci dobrze znana), tak niestety jest w takich lokalnych wyborach. Na partię głosuje sie wtedy jak nie zna sie osoby
(wybory posła, senatora) i jedyne co wiesz o gościu to to, że prawdopodobnie jego działanie będzie zgodne z programem partii.
A co do referendum to może być albo i nie, reszta jest bardziej pewna. rozwiń
Avatar
Rudy / 18 lutego 2008 o 23:24
0
Masz rację. Jedyny, słuszny nadajacy się na burmistrza jest Król. Ma przecież za sobą większość rady. W tym członków PESEL.
Na miejscu Łopaty wyrzuciłbym ich z partii zielonych na zbity pysk. I to nie po wyborach, tylko przed.
A czy nie rozważałeś takiej możliwości, że "nosił wilk razy kilka, ponieśli i króla".
Jeszcze rok takiej demolki w gminie i referendum mają gwarantowane.
Avatar
Gość / 18 lutego 2008 o 22:23
0
Hare napisał:
Jedyny normalny człowiek z tego towarzystwa to Góra.

NAM WYSTARCZY JEDNA TURA BY BURMISTRZEM ZOSTAŁ GÓRA
-spodobało mi się to hasło.Z tego co wiem o samorządach to idąc na burmistrza dobrze miec swoich kilku radnych w radzie bo inaczej bedzie tak:
NAM WYSTARCZY SESII TURA BY BURMISTRZEM NIE BYŁ GÓRA
Avatar
Hare / 17 lutego 2008 o 22:32
0
Jedyny normalny człowiek z tego towarzystwa to Góra.

NAM WYSTARCZY JEDNA TURA BY BURMISTRZEM ZOSTAŁ GÓRA
-spodobało mi się to hasło.
Avatar
zdrowy marek / 17 lutego 2008 o 06:43
0
to co napiisałeś kolego to typowe centrum centrum centrum centrum
,,,,,,,,,,,,,,,,,,czyli unia polityki realnej,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
po pierwsze
jak my jestesmy przy korycie to wszyscy nasi koledzy juz sa ustawieni i basta , a jak nasz wróg coś powie nie tak to go do parteru

czyyyyyyyyyyyyy ty nie widzisz ze król góra abramowicz a o rodaku nie wspomne bo to farsa niccccccccccccccc nie wniosą do tej gminy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
człowieku ty mnie nie znasz ale jak miałeś możliwość komonikacji z innymi urzedami w innych miastach to my jestesmy sto lat za murzynami -----tak sie mów

ok
ok
ok
niech wygra król ==== wszyscy będą się boksować kłócić przepychać itp itp robić na złość itd itd itd
niech wygra abramowicz ========wszyscy będą się boksować kłócić przepychać itp itp robić na złość itd itd itd
niech wygra góra ===wszyscy będą się boksować kłócić przepychać itp itp robić na złość itd itd itd
niech wygra foto =====wszyscy będą się boksować kłócić przepychać itp itp robić na złość itd itd itd
co myśłisz że będzie inaczej??????? tu jest potrzebny burmistrz który będzie miał max 32 lata będzie miał jajajajjajaja i najważniejszy warunek
przynajmniej z 500 km z tąd będzie pochodził a najlepiej jakiś górol
zobacz jak sie duzo zrobiło w gminie
parking przy cmentarzu dla mafi pszecha za unijne pieniązki pseudo droga gminna na konstantynówkę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nie umiesz wyciagać wniosków
parking przy kosciele ======kolejna farsa
oświetlenie uliczne wokół rynku
i co jeszcze no co powiedz co coc oc oc oc co co c c co cc occ c co cococo c a ja ci powiem nic nic nic nic
park wygląda jak wielka żulownia;;;;panie król zajmij się tym
rynek jest super tylko nie ma mądrego żeby go odnowić ;;;;panie król zajmij się tym
brak możliwości komonikacji w mieście we wtorek i piatek ;;;;panie król zajmij się tym
brud brud brud brud brud wszędzie wszędzie ;;;;panie król zajmij się tym
chore układy w urz urzędzie pracy dla p dwojaka i gontarczyka ;;;;panie król zajmij się tym
w gminie robią kawę i herbatę i każ ludziom starszym żeby tylko składali podanie pomóc napisać to nie łaska ;;;;panie król zajmij się tym
w geodezji mają taki bałagan ze lepiej nie wspominać;;;;panie król zajmij się tym
a mogę wymieniać jeszcze co najmniej 100 przypadków
zrozum człowieku tu trzeba ludzi młodych niezależnych z krwią po szkole z ambicjami większymi niż tylko zostać burmistrzem bełżyc
ja nie wchodze do budynku gminy bo jak to widze to mi sie nie dobrze robi
jaką ci ludzie mają olewkę na wszystko
ale życzę tobie i sobie że może kiedyś może kiedyś............ ktoś .... coś z tym zrobi
to co napiisałeś kolego to typowe centrum centrum centrum centrum
,,,,,,,,,,,,,,,,,,czyli unia polityki realnej,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
po pierwsze
jak my jestesmy przy korycie to wszyscy nasi koledzy juz sa ustawieni i basta , a jak nasz wróg coś powie nie tak to go do parteru

czyyyyyyyyyyyyy ty nie widzisz ze król góra abramowicz a o rodaku nie wspomne bo to farsa niccccccccccccccc nie wniosą do tej gminy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!&#... rozwiń
Avatar
Gość / 17 lutego 2008 o 02:37
0
zdrowy marek napisał:
ludzie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
proszę was zobaczcie co zrobił pan król krol król krol

jak nie płacił podatków od wielkości swojej firmy ,
jak brał lewe dofinansowania z pefron,
jak budował szkołe sale gimnastyczną w borzechowie
jak ma biznes za kilka milionów nad morzemmmmmmmmmm
jak mówi pieknie o elektoracie
jak przed wyborami na radnego jeżdzi i w bagarzniku ma pełno wudki i leje swoim wyborcom
jak dawał na flaszke przy ostatnich wyborach przy szkole
jak pieknie chodzi do kościoła

itd itd itd
a
góra to człowiek który był na saksach kilka razy i az wstyd rzeby ktoś taki kandydował na burmistrza
a
a
a
a
abramowicz ========================= komuna

tego chcecie
???????????????????????????????????????????????????
?????????????????????????????????????????
????????????????????????????????????
????????????????????????????
????????????????????
??????????????????
najgorsze ze nie ma na kogo głosowac bo o panu od aparatu nie wspomne
nie bede sie ponizał do jego fotekkkkkkkkkkkkkkkkkk

................................................................................
.===========katastrofa dla naszego miasta na kolejne lata
:::::::::::::::::::::<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<


Myslę 'zdrowy marek-u' , ze teraz jest w czym wybrac myśle o Królu i Górze czegoś przynajmiej mozna po tych kandydatach sie spodziewac, jak to w polsce trzeba kombinować. I troche takiej smykałki powinien miec każdy burmistrz czy prezydent miasta.
Ty nie umiesz i bida w oczy zaglada, nie chodzi oto rzeby kraśc tylko robić wszystko zgodnie z prawem, przypomnijcie sobie darowizny z przed paru lat kazdy komuś coś fikcyjnie darował zeby odliczyc i to tez trzeba by nazwac oszustwem?, jednak nie, bo było zgodne z prawem.
Czy pan Kluska z Optimusa nawet w rządze PIS miał być jego pakiet udogodnień (kombinacji)
Dotacje z pefronu to w tym samym stylu, musiałeś zatrudnic kogos z grupa inwalidzką,, bez tego bys nie dostał wiec tez zgodnie z prawem,
oczywiscie za ta osobe musiałeś płacić zus itp. ale dostawałes kasę, a czy pracował to jak chciał to pracował jak nie t siedział w domu, ale na dokumentach musiał sie podpisać i coś za to dostał tak, ze nie był wykorzystany przynajmiej miał ubezpieczenie płacone.
Sala gimnastyczna w Borzechowie na taką inwestycje był przetarg, a ci co startowali do niego gdyby dostrzegli machloje zaskarzyli by przetarg i unieważnili go takie maja prawo.
Co do flaszek itp. mysle że nie lecą już wszyscy na alkohol bo flaszka 14zł każdego stać, wiec może żuli z parku mozna na to złowic ale to ok 20 osób.
A jezeli cos wiesz o niepłaconych podatkach przez pana Króla to masz obowiazek zgłosić to do urzedu skarbowego, i w poniedziałek powinieneś to zrobić.
Reszta to czysta zazdrośc, do Góry że pojechał na saxy a ty języka nie znałes i siedziałeś w domu.
Zdjęć tez nie umiesz robic i tak zal wypełnia serce twoje.

Proponuje zakasaj rekawy i tez moze czegoś sie dorobisz.
ś przynajmiej mozna po tych kandydatach sie spodziewac, jak to w polsce trzeba kombinować. I troche takiej smykałki powinien miec każdy burmistrz czy prezydent miasta.
Ty nie umiesz i bida w oczy zaglada, nie chodzi oto rzeby kraśc tylko robić wszystko zgodnie z prawem, przypomnijcie sobie darowizny z przed paru lat kazdy komuś coś fikcyjnie darował zeby odliczyc i to tez trzeba by nazwac oszustwem?, jednak nie, bo było zgodne z prawem.
Czy pan Kluska z Optimusa nawet w rządze PIS miał być jego pakiet udogodnień (kombinacji)
rozwiń
Avatar
zdrowy marek / 16 lutego 2008 o 19:22
0
ludzie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
proszę was zobaczcie co zrobił pan król krol król krol

jak nie płacił podatków od wielkości swojej firmy ,
jak brał lewe dofinansowania z pefron,
jak budował szkołe sale gimnastyczną w borzechowie
jak ma biznes za kilka milionów nad morzemmmmmmmmmm
jak mówi pieknie o elektoracie
jak przed wyborami na radnego jeżdzi i w bagarzniku ma pełno wudki i leje swoim wyborcom
jak dawał na flaszke przy ostatnich wyborach przy szkole
jak pieknie chodzi do kościoła

itd itd itd
a
góra to człowiek który był na saksach kilka razy i az wstyd rzeby ktoś taki kandydował na burmistrza
a
a
a
a
abramowicz ========================= komuna

tego chcecie
???????????????????????????????????????????????????
?????????????????????????????????????????
????????????????????????????????????
????????????????????????????
????????????????????
??????????????????
najgorsze ze nie ma na kogo głosowac bo o panu od aparatu nie wspomne
nie bede sie ponizał do jego fotekkkkkkkkkkkkkkkkkk

................................................................................
.===========katastrofa dla naszego miasta na kolejne lata
:::::::::::::::::::::<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
ludzie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
proszę was zobaczcie co zrobił pan król krol król krol

jak nie płacił podatków od wielkości swojej firmy ,
jak brał lewe dofinansowania z pefron,
jak budował szkołe sale gimnastyczną w borzechowie
rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 41

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 września 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 września 2018 roku 0 0

Przedszkole będzie nosić imię Kaprala Niedźwiedzia Wojtka

Przedszkole będzie nosić imię Kaprala Niedźwiedzia Wojtka 0 1

Jednogłośnie Rada Miasta Świdnik zdecydowała wczoraj, że Przedszkole nr 4 będzie nosić imię zwierzęcia – Kaprala Niedźwiedzia Wojtka.

Co dalej z przebudową torów z Lublina do Warszawy? Włosi zalegają z płatnościami

Co dalej z przebudową torów z Lublina do Warszawy? Włosi zalegają z płatnościami 23 16

W „najbliższych tygodniach” ma zapaść decyzja, co do dalszych losów przebudowy torów z Lublina do Warszawy – informują Polskie Linie Kolejowe, niezadowolone z pracy generalnego wykonawcy. Rozmowy z włoską firmą nie doprowadziły do przełomu, a podwykonawcy upominają się o pieniądze

Seniorzy kichają na grypę. Gminny program darmowych szczepień

Seniorzy kichają na grypę. Gminny program darmowych szczepień 0 1

Po raz piąty Opole przygotowuje się do gminnego programu darmowych szczepień przeciwko grypie dla seniorów. Co roku z tego programu korzysta blisko 300 osób. Działanie samorządu zostało docenione przez ekspertów z Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy

Wiatr zerwał im dach razem z kominem. Czteroosobowa rodzina potrzebuje pomocy
film

Wiatr zerwał im dach razem z kominem. Czteroosobowa rodzina potrzebuje pomocy 27 14

Czteroosobowa rodzina państwa Paciejewskich z Chrząchowa w gminie Końskowola w ostatni poniedziałek dosłownie straciła dach nad głową. Wiatr był tak silny, że zrzucił na ziemię całą połać, łącznie z krokwiami i kominem. Dom nie był ubezpieczony

Szpital Legionowy w Lublinie: dwa lata opieki i pomocy
Magazyn
galeria

Szpital Legionowy w Lublinie: dwa lata opieki i pomocy 0 1

W sierpniu 1915 roku w Lublinie działalność rozpoczął Szpital Legionowy. Ranni i chorzy legioniści robili wszystko, żeby się do niego dostać, bo tu czuli się, jak u siebie

"Półtorej" czy "półtora"? Minister edukacji upomina premiera
film

"Półtorej" czy "półtora"? Minister edukacji upomina premiera 0 8

Premier Mateusz Morawiecki podczas jednego ze swoich wystąpień użył niepoprawnego wyrażenia: "półtorej roku". Na ten językowy błąd - za namową dziennikarza - zwróciła mu we wtorek uwagę minister edukacji narodowej Anna Zalewska, z wykształcenia polonistka.

Jeździsz samochodem? Od poniedziałku duża zmiana. W życie wchodzą nowe przepisy

Jeździsz samochodem? Od poniedziałku duża zmiana. W życie wchodzą nowe przepisy 222 26

Od najbliższego poniedziałku dowód rejestracyjny i potwierdzenie ubezpieczenia będzie można zostawić w domu. W życie wchodzą nowe przepisy

Policyjny pościg za 15-latkiem za kierownicą. Razem z kolegami zabrał cudze auto

Policyjny pościg za 15-latkiem za kierownicą. Razem z kolegami zabrał cudze auto 17 10

Policjanci zatrzymali trzech nastolatków z Krasnegostawu, którzy zabrali cudzy samochód i ruszyli na przejażdżkę. Na widok mundurowych uciekali, uszkadzając po drodze auto.

V-Rally 4: Dziś szybka premiera (wideo)
film

V-Rally 4: Dziś szybka premiera (wideo) 0 0

Kilka typów rywalizacji i ponad 50 pojazdów. Seria wraca na rynek po 16 latach. Dziś premiera gry V-Rally 4.

Kandydatka na prezydenta Lublina: Więcej kultury w dzielnicach

Kandydatka na prezydenta Lublina: Więcej kultury w dzielnicach 19 11

Tworzenie placówek kulturalnych w dzielnicach zapowiedziała we wtorek Magdalena Długosz, kandydatka na prezydenta z komitetu „Miasto dla Ludzi – Lubelski Ruch Miejski”.

Mieszkańcy dziękują radnemu za chodnik? Oryginalny banner w Lublinie

Mieszkańcy dziękują radnemu za chodnik? Oryginalny banner w Lublinie 55 33

Nietypowy banner reklamowy stanął obok chodnika przy ul. Woronieckiego w dzielnicy Wrotków. „Naszemu radnemu Leszkowi Daniewskiemu dziękujemy za ten chodnik” – głosi napis na płachcie. Na dole widnieje podpis „Mieszkańcy ul. Woronieckiego”.

Hitman 2: Akcja w dżungli i edycja kolekcjonerska na PC (wideo)
film

Hitman 2: Akcja w dżungli i edycja kolekcjonerska na PC (wideo) 0 0

Zabójcza walizka i zabójcza kaczka. Miejmy nadzieję, że sama gra również będzie zabójcza. A nowy gameplay z gry Hitman 2 jest niezłą zapowiedzią tego, co nas czeka w listopadzie.

W tej wsi prawie nie ma już świń. ASF. "Pół miliarda zł na pomoc powinno być od zaraz"

W tej wsi prawie nie ma już świń. ASF. "Pół miliarda zł na pomoc powinno być od zaraz" 15 16

– Jeżeli rząd znalazł pół miliarda złotych na zakup „Damy z łasiczką”, to pół miliarda złotych na pomoc dla rolników powinno być od zaraz – mówił w Maniach (gm. Międzyrzec Podlaski) prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Spotkanie odbyło się przy gospodarstwie rolnika, który o odszkodowania za 74 wybite świnie walczy w sądzie

Ledwie skończyło się lato, a tutaj już spadł śnieg [wideo]
film

Ledwie skończyło się lato, a tutaj już spadł śnieg [wideo] 0 1

Zakopane (woj. małopolskie). Na Kasprowym Wierchu i Śnieżce spadł śnieg, a prędkość wiatru sięgała 130 kilometrów na godzinę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.