Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

12 lutego 2008 r.
12:10
Edytuj ten wpis

UOKIK przyjrzy się nekrobiznesowi na plebanii

0 41 A A

UOKiK wszczął postępowanie wyjaśniające w sprawie firmy pogrzebowej, którą prowadzi kościelny w Bełżycach. Urząd zajął się sprawą po naszym artykule.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W przykościelnej świetlicy w Bełżycach działa zakład pogrzebowy. Interes - za zgodą proboszcza - prowadzi kościelny. Niektórzy mieszkańcy skarżą się, że musieli skorzystać z tej firmy. Mimo, że wcale tego nie chcieli.

Opisanym przez nas sposobem działania tej firmy i jej niejasnymi powiązaniami z miejscową parafią zainteresował się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

- Sprawdzimy, czy między administratorem cmentarza, czyli parafią wyznaniową, a firmą pogrzebową nie ma porozumienia. I czy nie dochodzi w ten sposób do ograniczenia konkurencji. Sprawdzimy, czy klienci mają rzeczywiście wolne prawo wyboru i czy nie występuje tu działanie na szkodę konsumentów - mówi Ewa Wiszniowska, dyrektor lubelskiej delegatury UOKiK.

- Umarła nam babcia. Poszliśmy do proboszcza ustalić dzień i godzinę mszy - napisał do nas jeden z mieszkańców Bełżyc. - Ksiądz od razu zadzwonił do kościelnego, żeby przyszedł i pokazał trumny. Kiedy się dowiedział, że już zamówiliśmy w innym zakładzie, kazał nam zrezygnować z usług tamtej firmy.

Lubelski UOKIK zajmował się już podobnymi przypadkami. - Badaliśmy m.in. sprawę administratora jednego z cmentarzy w Lublinie, który tak ustawił regulamin świadczenia usług, że miał wyłączność na usługi pogrzebowe - dodaje Wiszniowska.
W Bełżycach nikt nie chce oficjalnie rozmawiać o firmie pogrzebowej działającej przy kościele. Ale znaleźć ją nietrudno. Na budynku przykościelnej świetlicy wisi szyld "Usługi pogrzebowe”. Firmę prowadzi kościelny.

Leszek Kołodziejczyk zarejestrował działalność w 1999 roku. Jako miejsce wykonywania działalności podał Plac Kościelny, na którym znajduje się kościół i zabudowania parafialne. Ale kościelny nie wynajmuje tam żadnych pomieszczeń. - O, tak z nich korzystam - mówi lakonicznie. - Chłodnia kosztuje 50 zł za dobę. To żadne pieniądze, tyle idzie na prąd.

Proboszcz Czesław Przech nie chciał z nami rozmawiać o pogrzebowym biznesie. Przyznał jednak, że z kościelnym nie ma podpisanej żadnej umowy na wynajem kościelnych pomieszczeń. Nie widzi w tym nic złego. - To legalna działalność. Zarejestrowana - denerwuje się. - Nieważne przez kogo i na co.

W Bełżycach działa jeszcze jeden zakład pogrzebowy. Ale jego właściciel też nie chciał z nami rozmawiać. - Po co mi to? Żeby mi potem szyby poleciały z okien? Ludzie są zastraszeni. Miałem ostatnio takich klientów. Zapłacili zaliczkę, a za kilka dni przyszli z płaczem, żeby wycofać się z umowy. Przepraszali i mówili, że są po rozmowie z proboszczem, który będzie im robił problemy na cmentarzu, jak nie wezmą trumny u kościelnego. Nie chcieli nawet, żebym im zwracał zaliczkę.



Komentarze 41

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
rodzic / 26 lutego 2008 o 13:55
0
[quote name='ewa' date='22.02.2008, 07:01' post='16576']
Powiem ci jeszcze,że w komisji było 11 osób.
Podejrzliwość i zawiść to niestety zła cecha należy współczuć takim ludziom, bo źle z tym żyć. [/quotewy

Myslę,ze ta podejrzliwość bierze się z takich faktów:

w Babinie wygrał Rodak (burmistrz - Czuryszkiewicz),
w Bełżycach Dyguś -i automatyczne zastępca p. Bojar z d. Wójtowicz(kadencja, kiedy w Radzie był pan Wójtowicz, a wiemy że ma DUŻY wpływ na poczynania Rady) ,
na Wzgórzu Król ( w Zarzadzie miasta był - pan Król),
przedszkole - pani Minik ( radnym i przewodniczącym Komisji Oświaty był pan Minik).
A ze są dobrzy - to dobrze.
Doświadczenie tez czyni mistrza i przy drugich konkursach inni maja mniej szans albo wogóle nie podchodzą.
I nie dziwcie się, nauczyciele, ze ludzie myślą i kojarzą fakty.
Ja dyrektorom nie zazdroszczę ich odpowiedzialnej pracy i zyczę im dużo zdrowia.

Pozdro
[quote name='ewa' date='22.02.2008, 07:01' post='16576']
Powiem ci jeszcze,że w komisji było 11 osób.
Podejrzliwość i zawiść to niestety zła cecha należy współczuć takim ludziom, bo źle z tym żyć. [/quotewy

Myslę,ze ta podejrzliwość bierze się z takich faktów:

w Babinie wygrał Rodak (burmistrz - Czuryszkiewicz),
w Bełżycach Dyguś -i automatyczne zastępca p. Bojar z d. Wójtowicz(kadencja, kiedy w Radzie był pan Wójtowicz, a wiemy że ma DUŻY wpływ na poczynania Rady) , rozwiń
Avatar
ewa / 22 lutego 2008 o 07:01
0
fujara bełżycka napisał:
Tak sobie czytam co wypisujecie i szlag mnie trafia.
1. czy Król jest dobrym managerem kłóciłbym sie z tym facet. ma pensjonat nad morzem (ciekawe skąd kasa?!), zona dyrektor szkoły (zastanawiające kto rozstrzygał konkurs), firma na Wzgórzu (ciekawe czy legalnie tam pracuje więcej niż jedna osoba)
to raczej nazywa się krętacz a nie dobry menager
2. Góra kto to w ogóle jest??
3. Abramowicz tak piszecie że mieszkania porządnego się nie dorobił może dlatego, że nie kradł!
4. Rodak on to raczej się nie liczy w tej rozgrywce

To takie moje małe przemyślenia:))


Podam ci wiedzę z pierwszej ręki jeśli chodzi o p. dyrektor C.Król. Dyrektorem ZS nr 2 jest od roku 1999 z konkursu- burmistrzem był p. J,Kwiatkowski, po 5 latach kolejny burmistrz B. Czuryszkiewicz ogłosił konkurs i znów została dyrektorem, mimo iż władza ówczesna szukała tzw,,nowej krwi"( nawet wydzwaniali do domów nauczycieli żeby głosować na konkursie przeciwko jej osobie - konkretnie p. Ptasznik), więc jak widzisz jeśli jest ktoś dobry w tym co robi to i zmieniająca się władza nic nie poradzi. Powiem ci jeszcze,że w komisji było 11 osób.
Podejrzliwość i zawiść to niestety zła cecha należy współczuć takim ludziom, bo źle z tym żyć. Jak chcesz więcej na temat naszej szkoły i pani dyrektor zapraszamy na debatę do szkoły.
Nauczyciele


Podam ci wiedzę z pierwszej ręki jeśli chodzi o p. dyrektor C.Król. Dyrektorem ZS nr 2 jest od roku 1999 z konkursu- burmistrzem był p. J,Kwiatkowski, po 5 latach kolejny burmistrz B. Czuryszkiewicz ogłosił konkurs i znów została dyrektorem, mimo iż władza ówczesna szukała tzw,,nowej krwi"( nawet wydzwaniali do domów nauczycieli żeby głosować na konkursie przeciwko jej osobie - konkretnie p. Ptasznik), więc jak widzisz jeśli jest ktoś dobry w tym co robi to i zmieniająca się władza nic nie poradzi. Powiem ci j... rozwiń
Avatar
Gość / 22 lutego 2008 o 00:16
0
hmmm
Avatar
Gość / 19 lutego 2008 o 20:29
0
Rudy napisał:
Masz rację. Jedyny, słuszny nadajacy się na burmistrza jest Król. Ma przecież za sobą większość rady. W tym członków PESEL.
Na miejscu Łopaty wyrzuciłbym ich z partii zielonych na zbity pysk. I to nie po wyborach, tylko przed.
A czy nie rozważałeś takiej możliwości, że "nosił wilk razy kilka, ponieśli i króla".
Jeszcze rok takiej demolki w gminie i referendum mają gwarantowane.



Wywalenie z PSL-u niektórych radnych nic nie zmieni, w lokalnych wyborach nie głosuje się na partię tylko na osobę (bo zazwyczaj jest ona np. z twojego osiedla i jest ci dobrze znana), tak niestety jest w takich lokalnych wyborach. Na partię głosuje sie wtedy jak nie zna sie osoby
(wybory posła, senatora) i jedyne co wiesz o gościu to to, że prawdopodobnie jego działanie będzie zgodne z programem partii.
A co do referendum to może być albo i nie, reszta jest bardziej pewna.



Wywalenie z PSL-u niektórych radnych nic nie zmieni, w lokalnych wyborach nie głosuje się na partię tylko na osobę (bo zazwyczaj jest ona np. z twojego osiedla i jest ci dobrze znana), tak niestety jest w takich lokalnych wyborach. Na partię głosuje sie wtedy jak nie zna sie osoby
(wybory posła, senatora) i jedyne co wiesz o gościu to to, że prawdopodobnie jego działanie będzie zgodne z programem partii.
A co do referendum to może być albo i nie, reszta jest bardziej pewna. rozwiń
Avatar
Rudy / 18 lutego 2008 o 23:24
0
Masz rację. Jedyny, słuszny nadajacy się na burmistrza jest Król. Ma przecież za sobą większość rady. W tym członków PESEL.
Na miejscu Łopaty wyrzuciłbym ich z partii zielonych na zbity pysk. I to nie po wyborach, tylko przed.
A czy nie rozważałeś takiej możliwości, że "nosił wilk razy kilka, ponieśli i króla".
Jeszcze rok takiej demolki w gminie i referendum mają gwarantowane.
Avatar
Gość / 18 lutego 2008 o 22:23
0
Hare napisał:
Jedyny normalny człowiek z tego towarzystwa to Góra.

NAM WYSTARCZY JEDNA TURA BY BURMISTRZEM ZOSTAŁ GÓRA
-spodobało mi się to hasło.



Z tego co wiem o samorządach to idąc na burmistrza dobrze miec swoich kilku radnych w radzie bo inaczej bedzie tak:
NAM WYSTARCZY SESII TURA BY BURMISTRZEM NIE BYŁ GÓRA
Avatar
Hare / 17 lutego 2008 o 22:32
0
Jedyny normalny człowiek z tego towarzystwa to Góra.

NAM WYSTARCZY JEDNA TURA BY BURMISTRZEM ZOSTAŁ GÓRA
-spodobało mi się to hasło.
Avatar
zdrowy marek / 17 lutego 2008 o 06:43
0
to co napiisałeś kolego to typowe centrum centrum centrum centrum
,,,,,,,,,,,,,,,,,,czyli unia polityki realnej,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
po pierwsze
jak my jestesmy przy korycie to wszyscy nasi koledzy juz sa ustawieni i basta , a jak nasz wróg coś powie nie tak to go do parteru

czyyyyyyyyyyyyy ty nie widzisz ze król góra abramowicz a o rodaku nie wspomne bo to farsa niccccccccccccccc nie wniosą do tej gminy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
człowieku ty mnie nie znasz ale jak miałeś możliwość komonikacji z innymi urzedami w innych miastach to my jestesmy sto lat za murzynami -----tak sie mów

ok
ok
ok
niech wygra król ==== wszyscy będą się boksować kłócić przepychać itp itp robić na złość itd itd itd
niech wygra abramowicz ========wszyscy będą się boksować kłócić przepychać itp itp robić na złość itd itd itd
niech wygra góra ===wszyscy będą się boksować kłócić przepychać itp itp robić na złość itd itd itd
niech wygra foto =====wszyscy będą się boksować kłócić przepychać itp itp robić na złość itd itd itd
co myśłisz że będzie inaczej??????? tu jest potrzebny burmistrz który będzie miał max 32 lata będzie miał jajajajjajaja i najważniejszy warunek
przynajmniej z 500 km z tąd będzie pochodził a najlepiej jakiś górol
zobacz jak sie duzo zrobiło w gminie
parking przy cmentarzu dla mafi pszecha za unijne pieniązki pseudo droga gminna na konstantynówkę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nie umiesz wyciagać wniosków
parking przy kosciele ======kolejna farsa
oświetlenie uliczne wokół rynku
i co jeszcze no co powiedz co coc oc oc oc co co c c co cc occ c co cococo c a ja ci powiem nic nic nic nic
park wygląda jak wielka żulownia;;;;panie król zajmij się tym
rynek jest super tylko nie ma mądrego żeby go odnowić ;;;;panie król zajmij się tym
brak możliwości komonikacji w mieście we wtorek i piatek ;;;;panie król zajmij się tym
brud brud brud brud brud wszędzie wszędzie ;;;;panie król zajmij się tym
chore układy w urz urzędzie pracy dla p dwojaka i gontarczyka ;;;;panie król zajmij się tym
w gminie robią kawę i herbatę i każ ludziom starszym żeby tylko składali podanie pomóc napisać to nie łaska ;;;;panie król zajmij się tym
w geodezji mają taki bałagan ze lepiej nie wspominać;;;;panie król zajmij się tym
a mogę wymieniać jeszcze co najmniej 100 przypadków
zrozum człowieku tu trzeba ludzi młodych niezależnych z krwią po szkole z ambicjami większymi niż tylko zostać burmistrzem bełżyc
ja nie wchodze do budynku gminy bo jak to widze to mi sie nie dobrze robi
jaką ci ludzie mają olewkę na wszystko
ale życzę tobie i sobie że może kiedyś może kiedyś............ ktoś .... coś z tym zrobi
to co napiisałeś kolego to typowe centrum centrum centrum centrum
,,,,,,,,,,,,,,,,,,czyli unia polityki realnej,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
po pierwsze
jak my jestesmy przy korycie to wszyscy nasi koledzy juz sa ustawieni i basta , a jak nasz wróg coś powie nie tak to go do parteru

czyyyyyyyyyyyyy ty nie widzisz ze król góra abramowicz a o rodaku nie wspomne bo to farsa niccccccccccccccc nie wniosą do tej gminy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!&#... rozwiń
Avatar
Gość / 17 lutego 2008 o 02:37
0
zdrowy marek napisał:
ludzie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
proszę was zobaczcie co zrobił pan król krol król krol

jak nie płacił podatków od wielkości swojej firmy ,
jak brał lewe dofinansowania z pefron,
jak budował szkołe sale gimnastyczną w borzechowie
jak ma biznes za kilka milionów nad morzemmmmmmmmmm
jak mówi pieknie o elektoracie
jak przed wyborami na radnego jeżdzi i w bagarzniku ma pełno wudki i leje swoim wyborcom
jak dawał na flaszke przy ostatnich wyborach przy szkole
jak pieknie chodzi do kościoła

itd itd itd
a
góra to człowiek który był na saksach kilka razy i az wstyd rzeby ktoś taki kandydował na burmistrza
a
a
a
a
abramowicz ========================= komuna

tego chcecie
???????????????????????????????????????????????????
?????????????????????????????????????????
????????????????????????????????????
????????????????????????????
????????????????????
??????????????????
najgorsze ze nie ma na kogo głosowac bo o panu od aparatu nie wspomne
nie bede sie ponizał do jego fotekkkkkkkkkkkkkkkkkk

................................................................................
.===========katastrofa dla naszego miasta na kolejne lata
:::::::::::::::::::::<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<


Myslę 'zdrowy marek-u' , ze teraz jest w czym wybrac myśle o Królu i Górze czegoś przynajmiej mozna po tych kandydatach sie spodziewac, jak to w polsce trzeba kombinować. I troche takiej smykałki powinien miec każdy burmistrz czy prezydent miasta.
Ty nie umiesz i bida w oczy zaglada, nie chodzi oto rzeby kraśc tylko robić wszystko zgodnie z prawem, przypomnijcie sobie darowizny z przed paru lat kazdy komuś coś fikcyjnie darował zeby odliczyc i to tez trzeba by nazwac oszustwem?, jednak nie, bo było zgodne z prawem.
Czy pan Kluska z Optimusa nawet w rządze PIS miał być jego pakiet udogodnień (kombinacji)
Dotacje z pefronu to w tym samym stylu, musiałeś zatrudnic kogos z grupa inwalidzką,, bez tego bys nie dostał wiec tez zgodnie z prawem,
oczywiscie za ta osobe musiałeś płacić zus itp. ale dostawałes kasę, a czy pracował to jak chciał to pracował jak nie t siedział w domu, ale na dokumentach musiał sie podpisać i coś za to dostał tak, ze nie był wykorzystany przynajmiej miał ubezpieczenie płacone.
Sala gimnastyczna w Borzechowie na taką inwestycje był przetarg, a ci co startowali do niego gdyby dostrzegli machloje zaskarzyli by przetarg i unieważnili go takie maja prawo.
Co do flaszek itp. mysle że nie lecą już wszyscy na alkohol bo flaszka 14zł każdego stać, wiec może żuli z parku mozna na to złowic ale to ok 20 osób.
A jezeli cos wiesz o niepłaconych podatkach przez pana Króla to masz obowiazek zgłosić to do urzedu skarbowego, i w poniedziałek powinieneś to zrobić.
Reszta to czysta zazdrośc, do Góry że pojechał na saxy a ty języka nie znałes i siedziałeś w domu.
Zdjęć tez nie umiesz robic i tak zal wypełnia serce twoje.

Proponuje zakasaj rekawy i tez moze czegoś sie dorobisz.
ś przynajmiej mozna po tych kandydatach sie spodziewac, jak to w polsce trzeba kombinować. I troche takiej smykałki powinien miec każdy burmistrz czy prezydent miasta.
Ty nie umiesz i bida w oczy zaglada, nie chodzi oto rzeby kraśc tylko robić wszystko zgodnie z prawem, przypomnijcie sobie darowizny z przed paru lat kazdy komuś coś fikcyjnie darował zeby odliczyc i to tez trzeba by nazwac oszustwem?, jednak nie, bo było zgodne z prawem.
Czy pan Kluska z Optimusa nawet w rządze PIS miał być jego pakiet udogodnień (kombinacji)
rozwiń
Avatar
zdrowy marek / 16 lutego 2008 o 19:22
0
ludzie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
proszę was zobaczcie co zrobił pan król krol król krol

jak nie płacił podatków od wielkości swojej firmy ,
jak brał lewe dofinansowania z pefron,
jak budował szkołe sale gimnastyczną w borzechowie
jak ma biznes za kilka milionów nad morzemmmmmmmmmm
jak mówi pieknie o elektoracie
jak przed wyborami na radnego jeżdzi i w bagarzniku ma pełno wudki i leje swoim wyborcom
jak dawał na flaszke przy ostatnich wyborach przy szkole
jak pieknie chodzi do kościoła

itd itd itd
a
góra to człowiek który był na saksach kilka razy i az wstyd rzeby ktoś taki kandydował na burmistrza
a
a
a
a
abramowicz ========================= komuna

tego chcecie
???????????????????????????????????????????????????
?????????????????????????????????????????
????????????????????????????????????
????????????????????????????
????????????????????
??????????????????
najgorsze ze nie ma na kogo głosowac bo o panu od aparatu nie wspomne
nie bede sie ponizał do jego fotekkkkkkkkkkkkkkkkkk

................................................................................
.===========katastrofa dla naszego miasta na kolejne lata
:::::::::::::::::::::<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
ludzie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
proszę was zobaczcie co zrobił pan król krol król krol

jak nie płacił podatków od wielkości swojej firmy ,
jak brał lewe dofinansowania z pefron,
jak budował szkołe sale gimnastyczną w borzechowie
rozwiń
Avatar
rodzic / 26 lutego 2008 o 13:55
0
[quote name='ewa' date='22.02.2008, 07:01' post='16576']
Powiem ci jeszcze,że w komisji było 11 osób.
Podejrzliwość i zawiść to niestety zła cecha należy współczuć takim ludziom, bo źle z tym żyć. [/quotewy

Myslę,ze ta podejrzliwość bierze się z takich faktów:

w Babinie wygrał Rodak (burmistrz - Czuryszkiewicz),
w Bełżycach Dyguś -i automatyczne zastępca p. Bojar z d. Wójtowicz(kadencja, kiedy w Radzie był pan Wójtowicz, a wiemy że ma DUŻY wpływ na poczynania Rady) ,
na Wzgórzu Król ( w Zarzadzie miasta był - pan Król),
przedszkole - pani Minik ( radnym i przewodniczącym Komisji Oświaty był pan Minik).
A ze są dobrzy - to dobrze.
Doświadczenie tez czyni mistrza i przy drugich konkursach inni maja mniej szans albo wogóle nie podchodzą.
I nie dziwcie się, nauczyciele, ze ludzie myślą i kojarzą fakty.
Ja dyrektorom nie zazdroszczę ich odpowiedzialnej pracy i zyczę im dużo zdrowia.

Pozdro
[quote name='ewa' date='22.02.2008, 07:01' post='16576']
Powiem ci jeszcze,że w komisji było 11 osób.
Podejrzliwość i zawiść to niestety zła cecha należy współczuć takim ludziom, bo źle z tym żyć. [/quotewy

Myslę,ze ta podejrzliwość bierze się z takich faktów:

w Babinie wygrał Rodak (burmistrz - Czuryszkiewicz),
w Bełżycach Dyguś -i automatyczne zastępca p. Bojar z d. Wójtowicz(kadencja, kiedy w Radzie był pan Wójtowicz, a wiemy że ma DUŻY wpływ na poczynania Rady) , rozwiń
Avatar
ewa / 22 lutego 2008 o 07:01
0
fujara bełżycka napisał:
Tak sobie czytam co wypisujecie i szlag mnie trafia.
1. czy Król jest dobrym managerem kłóciłbym sie z tym facet. ma pensjonat nad morzem (ciekawe skąd kasa?!), zona dyrektor szkoły (zastanawiające kto rozstrzygał konkurs), firma na Wzgórzu (ciekawe czy legalnie tam pracuje więcej niż jedna osoba)
to raczej nazywa się krętacz a nie dobry menager
2. Góra kto to w ogóle jest??
3. Abramowicz tak piszecie że mieszkania porządnego się nie dorobił może dlatego, że nie kradł!
4. Rodak on to raczej się nie liczy w tej rozgrywce

To takie moje małe przemyślenia:))


Podam ci wiedzę z pierwszej ręki jeśli chodzi o p. dyrektor C.Król. Dyrektorem ZS nr 2 jest od roku 1999 z konkursu- burmistrzem był p. J,Kwiatkowski, po 5 latach kolejny burmistrz B. Czuryszkiewicz ogłosił konkurs i znów została dyrektorem, mimo iż władza ówczesna szukała tzw,,nowej krwi"( nawet wydzwaniali do domów nauczycieli żeby głosować na konkursie przeciwko jej osobie - konkretnie p. Ptasznik), więc jak widzisz jeśli jest ktoś dobry w tym co robi to i zmieniająca się władza nic nie poradzi. Powiem ci jeszcze,że w komisji było 11 osób.
Podejrzliwość i zawiść to niestety zła cecha należy współczuć takim ludziom, bo źle z tym żyć. Jak chcesz więcej na temat naszej szkoły i pani dyrektor zapraszamy na debatę do szkoły.
Nauczyciele


Podam ci wiedzę z pierwszej ręki jeśli chodzi o p. dyrektor C.Król. Dyrektorem ZS nr 2 jest od roku 1999 z konkursu- burmistrzem był p. J,Kwiatkowski, po 5 latach kolejny burmistrz B. Czuryszkiewicz ogłosił konkurs i znów została dyrektorem, mimo iż władza ówczesna szukała tzw,,nowej krwi"( nawet wydzwaniali do domów nauczycieli żeby głosować na konkursie przeciwko jej osobie - konkretnie p. Ptasznik), więc jak widzisz jeśli jest ktoś dobry w tym co robi to i zmieniająca się władza nic nie poradzi. Powiem ci j... rozwiń
Avatar
Gość / 22 lutego 2008 o 00:16
0
hmmm
Avatar
Gość / 19 lutego 2008 o 20:29
0
Rudy napisał:
Masz rację. Jedyny, słuszny nadajacy się na burmistrza jest Król. Ma przecież za sobą większość rady. W tym członków PESEL.
Na miejscu Łopaty wyrzuciłbym ich z partii zielonych na zbity pysk. I to nie po wyborach, tylko przed.
A czy nie rozważałeś takiej możliwości, że "nosił wilk razy kilka, ponieśli i króla".
Jeszcze rok takiej demolki w gminie i referendum mają gwarantowane.



Wywalenie z PSL-u niektórych radnych nic nie zmieni, w lokalnych wyborach nie głosuje się na partię tylko na osobę (bo zazwyczaj jest ona np. z twojego osiedla i jest ci dobrze znana), tak niestety jest w takich lokalnych wyborach. Na partię głosuje sie wtedy jak nie zna sie osoby
(wybory posła, senatora) i jedyne co wiesz o gościu to to, że prawdopodobnie jego działanie będzie zgodne z programem partii.
A co do referendum to może być albo i nie, reszta jest bardziej pewna.



Wywalenie z PSL-u niektórych radnych nic nie zmieni, w lokalnych wyborach nie głosuje się na partię tylko na osobę (bo zazwyczaj jest ona np. z twojego osiedla i jest ci dobrze znana), tak niestety jest w takich lokalnych wyborach. Na partię głosuje sie wtedy jak nie zna sie osoby
(wybory posła, senatora) i jedyne co wiesz o gościu to to, że prawdopodobnie jego działanie będzie zgodne z programem partii.
A co do referendum to może być albo i nie, reszta jest bardziej pewna. rozwiń
Avatar
Rudy / 18 lutego 2008 o 23:24
0
Masz rację. Jedyny, słuszny nadajacy się na burmistrza jest Król. Ma przecież za sobą większość rady. W tym członków PESEL.
Na miejscu Łopaty wyrzuciłbym ich z partii zielonych na zbity pysk. I to nie po wyborach, tylko przed.
A czy nie rozważałeś takiej możliwości, że "nosił wilk razy kilka, ponieśli i króla".
Jeszcze rok takiej demolki w gminie i referendum mają gwarantowane.
Avatar
Gość / 18 lutego 2008 o 22:23
0
Hare napisał:
Jedyny normalny człowiek z tego towarzystwa to Góra.

NAM WYSTARCZY JEDNA TURA BY BURMISTRZEM ZOSTAŁ GÓRA
-spodobało mi się to hasło.



Z tego co wiem o samorządach to idąc na burmistrza dobrze miec swoich kilku radnych w radzie bo inaczej bedzie tak:
NAM WYSTARCZY SESII TURA BY BURMISTRZEM NIE BYŁ GÓRA
Avatar
Hare / 17 lutego 2008 o 22:32
0
Jedyny normalny człowiek z tego towarzystwa to Góra.

NAM WYSTARCZY JEDNA TURA BY BURMISTRZEM ZOSTAŁ GÓRA
-spodobało mi się to hasło.
Avatar
zdrowy marek / 17 lutego 2008 o 06:43
0
to co napiisałeś kolego to typowe centrum centrum centrum centrum
,,,,,,,,,,,,,,,,,,czyli unia polityki realnej,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
po pierwsze
jak my jestesmy przy korycie to wszyscy nasi koledzy juz sa ustawieni i basta , a jak nasz wróg coś powie nie tak to go do parteru

czyyyyyyyyyyyyy ty nie widzisz ze król góra abramowicz a o rodaku nie wspomne bo to farsa niccccccccccccccc nie wniosą do tej gminy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
człowieku ty mnie nie znasz ale jak miałeś możliwość komonikacji z innymi urzedami w innych miastach to my jestesmy sto lat za murzynami -----tak sie mów

ok
ok
ok
niech wygra król ==== wszyscy będą się boksować kłócić przepychać itp itp robić na złość itd itd itd
niech wygra abramowicz ========wszyscy będą się boksować kłócić przepychać itp itp robić na złość itd itd itd
niech wygra góra ===wszyscy będą się boksować kłócić przepychać itp itp robić na złość itd itd itd
niech wygra foto =====wszyscy będą się boksować kłócić przepychać itp itp robić na złość itd itd itd
co myśłisz że będzie inaczej??????? tu jest potrzebny burmistrz który będzie miał max 32 lata będzie miał jajajajjajaja i najważniejszy warunek
przynajmniej z 500 km z tąd będzie pochodził a najlepiej jakiś górol
zobacz jak sie duzo zrobiło w gminie
parking przy cmentarzu dla mafi pszecha za unijne pieniązki pseudo droga gminna na konstantynówkę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nie umiesz wyciagać wniosków
parking przy kosciele ======kolejna farsa
oświetlenie uliczne wokół rynku
i co jeszcze no co powiedz co coc oc oc oc co co c c co cc occ c co cococo c a ja ci powiem nic nic nic nic
park wygląda jak wielka żulownia;;;;panie król zajmij się tym
rynek jest super tylko nie ma mądrego żeby go odnowić ;;;;panie król zajmij się tym
brak możliwości komonikacji w mieście we wtorek i piatek ;;;;panie król zajmij się tym
brud brud brud brud brud wszędzie wszędzie ;;;;panie król zajmij się tym
chore układy w urz urzędzie pracy dla p dwojaka i gontarczyka ;;;;panie król zajmij się tym
w gminie robią kawę i herbatę i każ ludziom starszym żeby tylko składali podanie pomóc napisać to nie łaska ;;;;panie król zajmij się tym
w geodezji mają taki bałagan ze lepiej nie wspominać;;;;panie król zajmij się tym
a mogę wymieniać jeszcze co najmniej 100 przypadków
zrozum człowieku tu trzeba ludzi młodych niezależnych z krwią po szkole z ambicjami większymi niż tylko zostać burmistrzem bełżyc
ja nie wchodze do budynku gminy bo jak to widze to mi sie nie dobrze robi
jaką ci ludzie mają olewkę na wszystko
ale życzę tobie i sobie że może kiedyś może kiedyś............ ktoś .... coś z tym zrobi
to co napiisałeś kolego to typowe centrum centrum centrum centrum
,,,,,,,,,,,,,,,,,,czyli unia polityki realnej,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
po pierwsze
jak my jestesmy przy korycie to wszyscy nasi koledzy juz sa ustawieni i basta , a jak nasz wróg coś powie nie tak to go do parteru

czyyyyyyyyyyyyy ty nie widzisz ze król góra abramowicz a o rodaku nie wspomne bo to farsa niccccccccccccccc nie wniosą do tej gminy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!&#... rozwiń
Avatar
Gość / 17 lutego 2008 o 02:37
0
zdrowy marek napisał:
ludzie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
proszę was zobaczcie co zrobił pan król krol król krol

jak nie płacił podatków od wielkości swojej firmy ,
jak brał lewe dofinansowania z pefron,
jak budował szkołe sale gimnastyczną w borzechowie
jak ma biznes za kilka milionów nad morzemmmmmmmmmm
jak mówi pieknie o elektoracie
jak przed wyborami na radnego jeżdzi i w bagarzniku ma pełno wudki i leje swoim wyborcom
jak dawał na flaszke przy ostatnich wyborach przy szkole
jak pieknie chodzi do kościoła

itd itd itd
a
góra to człowiek który był na saksach kilka razy i az wstyd rzeby ktoś taki kandydował na burmistrza
a
a
a
a
abramowicz ========================= komuna

tego chcecie
???????????????????????????????????????????????????
?????????????????????????????????????????
????????????????????????????????????
????????????????????????????
????????????????????
??????????????????
najgorsze ze nie ma na kogo głosowac bo o panu od aparatu nie wspomne
nie bede sie ponizał do jego fotekkkkkkkkkkkkkkkkkk

................................................................................
.===========katastrofa dla naszego miasta na kolejne lata
:::::::::::::::::::::<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<


Myslę 'zdrowy marek-u' , ze teraz jest w czym wybrac myśle o Królu i Górze czegoś przynajmiej mozna po tych kandydatach sie spodziewac, jak to w polsce trzeba kombinować. I troche takiej smykałki powinien miec każdy burmistrz czy prezydent miasta.
Ty nie umiesz i bida w oczy zaglada, nie chodzi oto rzeby kraśc tylko robić wszystko zgodnie z prawem, przypomnijcie sobie darowizny z przed paru lat kazdy komuś coś fikcyjnie darował zeby odliczyc i to tez trzeba by nazwac oszustwem?, jednak nie, bo było zgodne z prawem.
Czy pan Kluska z Optimusa nawet w rządze PIS miał być jego pakiet udogodnień (kombinacji)
Dotacje z pefronu to w tym samym stylu, musiałeś zatrudnic kogos z grupa inwalidzką,, bez tego bys nie dostał wiec tez zgodnie z prawem,
oczywiscie za ta osobe musiałeś płacić zus itp. ale dostawałes kasę, a czy pracował to jak chciał to pracował jak nie t siedział w domu, ale na dokumentach musiał sie podpisać i coś za to dostał tak, ze nie był wykorzystany przynajmiej miał ubezpieczenie płacone.
Sala gimnastyczna w Borzechowie na taką inwestycje był przetarg, a ci co startowali do niego gdyby dostrzegli machloje zaskarzyli by przetarg i unieważnili go takie maja prawo.
Co do flaszek itp. mysle że nie lecą już wszyscy na alkohol bo flaszka 14zł każdego stać, wiec może żuli z parku mozna na to złowic ale to ok 20 osób.
A jezeli cos wiesz o niepłaconych podatkach przez pana Króla to masz obowiazek zgłosić to do urzedu skarbowego, i w poniedziałek powinieneś to zrobić.
Reszta to czysta zazdrośc, do Góry że pojechał na saxy a ty języka nie znałes i siedziałeś w domu.
Zdjęć tez nie umiesz robic i tak zal wypełnia serce twoje.

Proponuje zakasaj rekawy i tez moze czegoś sie dorobisz.
ś przynajmiej mozna po tych kandydatach sie spodziewac, jak to w polsce trzeba kombinować. I troche takiej smykałki powinien miec każdy burmistrz czy prezydent miasta.
Ty nie umiesz i bida w oczy zaglada, nie chodzi oto rzeby kraśc tylko robić wszystko zgodnie z prawem, przypomnijcie sobie darowizny z przed paru lat kazdy komuś coś fikcyjnie darował zeby odliczyc i to tez trzeba by nazwac oszustwem?, jednak nie, bo było zgodne z prawem.
Czy pan Kluska z Optimusa nawet w rządze PIS miał być jego pakiet udogodnień (kombinacji)
rozwiń
Avatar
zdrowy marek / 16 lutego 2008 o 19:22
0
ludzie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
proszę was zobaczcie co zrobił pan król krol król krol

jak nie płacił podatków od wielkości swojej firmy ,
jak brał lewe dofinansowania z pefron,
jak budował szkołe sale gimnastyczną w borzechowie
jak ma biznes za kilka milionów nad morzemmmmmmmmmm
jak mówi pieknie o elektoracie
jak przed wyborami na radnego jeżdzi i w bagarzniku ma pełno wudki i leje swoim wyborcom
jak dawał na flaszke przy ostatnich wyborach przy szkole
jak pieknie chodzi do kościoła

itd itd itd
a
góra to człowiek który był na saksach kilka razy i az wstyd rzeby ktoś taki kandydował na burmistrza
a
a
a
a
abramowicz ========================= komuna

tego chcecie
???????????????????????????????????????????????????
?????????????????????????????????????????
????????????????????????????????????
????????????????????????????
????????????????????
??????????????????
najgorsze ze nie ma na kogo głosowac bo o panu od aparatu nie wspomne
nie bede sie ponizał do jego fotekkkkkkkkkkkkkkkkkk

................................................................................
.===========katastrofa dla naszego miasta na kolejne lata
:::::::::::::::::::::<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
ludzie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
proszę was zobaczcie co zrobił pan król krol król krol

jak nie płacił podatków od wielkości swojej firmy ,
jak brał lewe dofinansowania z pefron,
jak budował szkołe sale gimnastyczną w borzechowie
rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 41

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca
film

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca 0 0

Grodków, woj. opolskie. 15-letni chłopak i jego ojciec zostali porażeni prądem w Grodkowie.

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu
galeria

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu 0 2

Do groźnego zdarzenia doszło w piątkowe południe w Dębowej Kłodzie (pow. parczewski).

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy
Złota Setka

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy 0 0

Na pomysł otworzenia tematycznego parku rozrywki trójka przedsiębiorców wpadła 8 lat temu. Dzisiaj to jedno z największych i najbardziej znanych miejsc tego typu w naszych kraju. Do Magicznych Ogródów koło Janowca w sezonie ściągają prawdziwe tłumy.

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza 0 0

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem podczas festiwalu Kolory Muzyki w Parku Miejskim w Chełmie.

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol"

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol" 7 0

W sobotę przed godz. 20 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od pracowników jednego z marketów przy Al. Tysiąclecia w Lublinie. Z przekazanej informacji wynikało, że na zakupy z malutkim dzieckiem przyszła nietrzeźwa kobieta.

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową?
Magazyn

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową? 16 0

W PRL-u nie trzeba było baru czy restauracji, aby ugasić pragnienie. Coca-colę okrzyknięto w latach 50. napojem imperialistów. W sklepach królowała oranżada, a na ulicy popularna „gruźliczanka” - woda sodowa z sokiem (droższa) i bez soku (tańsza), sprzedawana z saturatorów.

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 6 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 30 12

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 11

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 14 3

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 7 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 1

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Pieszy zginął po potrąceniu przez ciężarówkę. Szedł niewłaściwą stroną drogi, bez odblasków

Pieszy zginął po potrąceniu przez ciężarówkę. Szedł niewłaściwą stroną drogi, bez odblasków 8 1

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 8 3

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!