Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

11 grudnia 2010 r.
15:42
Edytuj ten wpis

Uścimów odcięty od sieci, bo wójt przegrał wybory?

0 25 A A

Jeśli przegram wybory, to zabiorę wam darmowy Internet – zapowiedział wójt Uścimowa. Przegrał, Internet zniknął. – To przez zwykłą awarię, niczego nie zabierałem – mówił nam wczoraj.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Internetu nie ma już od wtorku – wyjaśnia Jacek Koziński, nowo wybrany wójt gminy Uścimów w powiecie lubartowskim. – Nie wiem, co się stało. Prawdopodobnie były wójt, który był całym organizatorem tego przedsięwzięcia, zrobił jak zapowiadał w kampanii wyborczej i po przegranej odłączył sieć – podejrzewa.

Bezpłatny Internet działa w gminie od kilku lat. Pojawił się dzięki programowi "Ikonka”. Rząd zapłacił za komputery i radiowy nadajnik. O łącza zadbał samorząd. Nadajnik umieszczono na dachu Urzędu Gminy w Uścimowie. Początkowo z Internetu korzystali m.in. urzędnicy. Był też w pobliskiej bibliotece i domach znajdujących się promieniu 400 m od urzędu.

Później były już wójt Stanisław Wołoszkiewicz postanowił, że dostęp do sieci będzie mieć więcej mieszkańców i kupił bardziej wydajny nadajnik. Dzięki temu z gminnego Internetu korzystało więcej mieszkańców, ok. 100 gospodarstw.

Podczas drugiej tury wyborów użytkownicy sieci dostali od Wołoszkiewicza maile z zapowiedzią, że jeśli przegra wybory, to nie będzie darmowego Internetu. Argumentował, że był on rozbudowywany z jego "prywatnej inicjatywy i dużym wysiłkiem”.

Wołoszkiewicz przegrał wybory, a kilku dni temu sieć zamilkła.

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Uścimowie z darmowego Internetu korzystały głównie dzieci. Są tam dwa komputery dostępne dla mieszkańców. Naprzeciwko biblioteki mieści się szkoła podstawowa i gimnazjum.

– Dziennie przychodziło 7–8 osób, nie tylko uczniów, dorośli internauci też zaglądali. Teraz jest pusto – mówi Magdalena Haraszczuk, dyrektor biblioteki.

Dostępu do sieci nie ma również w domach. – Komputer nie może się połączyć z tzw. punktem dostępowym – mówi pan Mariusz z Drozdówki (nie chciał podać swojego nazwiska). – Podejrzewam, że stoi za tym były wójt.

Ale ten zaprzecza. – Żadnych nadajników nie zabierałem – zapewnia Stanisław Wołoszkiewicz. – Nie wchodziłem na dach urzędu gminy i niczego nie zdejmowałem. To typowa awaria, którą trzeba usunąć. Już wcześniej były takie problemy.

Nowy wójt zapowiada, że zajmie się sprawą. – Już zgłosiło się kilka firm, które mogą dostarczać nam Internet. Zrobię wszystko, żeby wrócił w ciągu najbliższego tygodnia – obiecuje Koziński.


Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ala / 12 grudnia 2010 r. o 22:20
http://www.money.pl/darmowe-ebooki/?ref=18ab627d99e0cacc6f43dfa0c71b3c78
Avatar
tadan / 12 grudnia 2010 r. o 18:52
Żałosne są te wszystkie komentarze, oskarżenia, pomówienia, wrzuty, zaczepki, groźby..
Trochę klasy, ludziska.
Avatar
qwe / 12 grudnia 2010 r. o 18:32
[quote name='gh' timestamp='1292172424' post='404013']
gwoli scislosci-nowy wojt zostal zaprzysiezony w piatek,wiec zaczyna prace od poniedzialku...
[/quote]


wojtem jest od momentu zlozenia przysiegi wiec pracuje juz od piatku
Avatar
gh / 12 grudnia 2010 r. o 17:47
gwoli scislosci-nowy wojt zostal zaprzysiezony w piatek,wiec zaczyna prace od poniedzialku...
Avatar
wyborca / 12 grudnia 2010 r. o 16:05
[quote name='areterurn' timestamp='1292154752' post='403803']
plan wyborczy nowego wojta? prosze:
1.nowa wielka hala sportowa na terenie uscimowa
2.nowe miejsca pracy, dzieki zwolnieniom w UG, jako ze obecni pracownicy byli na uslugach starego wojta i przez wiele lat niczym sie nie wykazali
3.wskrzeszenie domu kultury
4. nowe zajecia pozalekcyjne dla mlodziezy (tylko czy aby na pewno nowy wojt ma az taki wplyw na szkole?)
5.internet dla kazdego mieszkanca w ciagu 7 dni

tyle napisal na swoich ulotkach

a Ty wyborco - na kogo glosowales? pewnie nie na pana kozinskiego, skoro nie znasz jego programu wyborczego:P

swoja droga, watpie, by cokolwiek z obietnic nasz nowy wojt zrealizowal...........
[/quote]
na nikogo:) bo nie bylem wtedy w domu:) a i programu zadnego kandydata nie znalem a teraz chociaz bede mogl sledzic czy cos sie zaczniedziac:)
[quote name='areterurn' timestamp='1292154752' post='403803']
plan wyborczy nowego wojta? prosze:
1.nowa wielka hala sportowa na terenie uscimowa
2.nowe miejsca pracy, dzieki zwolnieniom w UG, jako ze obecni pracownicy byli na uslugach starego wojta i przez wiele lat niczym sie nie wykazali
3.wskrzeszenie domu kultury
4. nowe zajecia pozalekcyjne dla mlodziezy (tylko czy aby na pewno nowy wojt ma az taki wplyw na szkole?)
5.internet dla kazdego mieszkanca w ciagu 7 dni

... rozwiń
Avatar
Paweł / 12 grudnia 2010 r. o 13:40
[quote name='prostak' timestamp='1292155496' post='403811']
Jeszcze raz wszystko wycofuję!
[/quote]

Heh, w jaki sposób wycofujesz? To co napisałeś pozostanie już raczej w internecie, czy to na stronie Dziennika czy systemach archiwizujących strony jak np. http://www.archive.org/
Trzeba było wcześniej pomyśleć...
Avatar
gumowe ucho / 12 grudnia 2010 r. o 13:13
A ja slyszlem ze nowy wojt nikogo nie zamierza zwalniac a jego obiecanki byly tylko woda na mlyn
Avatar
prostak / 12 grudnia 2010 r. o 13:04
Przekonałeś mnie Paweł, nie wiedziałem o tym. Więc nie zgłaszajcie mnie do prokuratury, ja teraz szczerze przepraszam magdę haraszczuk i katechetkę agnieszkę petryszak i kozińskich. Moje słowa były oszczercze i nieprawdziwe, wycofuję je i zamieniam na przeciwne. Ci wyżej wymienieni są porządnymi ludźmi, prawymi i rzetelnymi. Kto się z tym nie zgadza niech mnie poda do sądu. Liczę na wyrozumiałość z ich strony. Jeszcze raz wszystko wycofuję!
Avatar
areterurn / 12 grudnia 2010 r. o 12:57
I jeszcze cos - do PROSTAKA: poziom Twoich wypowiedzi jest ponizej wszelkich norm. Zachowujmy ludzie jakas kulture!!! Jak nie wygral Twoj wojt, to nie znaczy, ze teraz moesz obrazac nowego i przy okazji inne osoby. Lepiej pokajaj sie szybko na lamach prasy, bys sam zbyt szybko nie trafil do prasy hehehehehe. Zreszta coz mozna spodziewac sie po PROSTAKACH.
Avatar
areterurn / 12 grudnia 2010 r. o 12:52
plan wyborczy nowego wojta? prosze:
1.nowa wielka hala sportowa na terenie uscimowa
2.nowe miejsca pracy, dzieki zwolnieniom w UG, jako ze obecni pracownicy byli na uslugach starego wojta i przez wiele lat niczym sie nie wykazali
3.wskrzeszenie domu kultury
4. nowe zajecia pozalekcyjne dla mlodziezy (tylko czy aby na pewno nowy wojt ma az taki wplyw na szkole?)
5.internet dla kazdego mieszkanca w ciagu 7 dni

tyle napisal na swoich ulotkach

a Ty wyborco - na kogo glosowales? pewnie nie na pana kozinskiego, skoro nie znasz jego programu wyborczego:P

swoja droga, watpie, by cokolwiek z obietnic nasz nowy wojt zrealizowal...........
plan wyborczy nowego wojta? prosze:
1.nowa wielka hala sportowa na terenie uscimowa
2.nowe miejsca pracy, dzieki zwolnieniom w UG, jako ze obecni pracownicy byli na uslugach starego wojta i przez wiele lat niczym sie nie wykazali
3.wskrzeszenie domu kultury
4. nowe zajecia pozalekcyjne dla mlodziezy (tylko czy aby na pewno nowy wojt ma az taki wplyw na szkole?)
5.internet dla kazdego mieszkanca w ciagu 7 dni

tyle napisal na swoich ulotkach

a Ty wyborco - na kogo glosowales? pewnie nie n... rozwiń
Avatar
ala / 12 grudnia 2010 r. o 22:20
http://www.money.pl/darmowe-ebooki/?ref=18ab627d99e0cacc6f43dfa0c71b3c78
Avatar
tadan / 12 grudnia 2010 r. o 18:52
Żałosne są te wszystkie komentarze, oskarżenia, pomówienia, wrzuty, zaczepki, groźby..
Trochę klasy, ludziska.
Avatar
qwe / 12 grudnia 2010 r. o 18:32
[quote name='gh' timestamp='1292172424' post='404013']
gwoli scislosci-nowy wojt zostal zaprzysiezony w piatek,wiec zaczyna prace od poniedzialku...
[/quote]


wojtem jest od momentu zlozenia przysiegi wiec pracuje juz od piatku
Avatar
gh / 12 grudnia 2010 r. o 17:47
gwoli scislosci-nowy wojt zostal zaprzysiezony w piatek,wiec zaczyna prace od poniedzialku...
Avatar
wyborca / 12 grudnia 2010 r. o 16:05
[quote name='areterurn' timestamp='1292154752' post='403803']
plan wyborczy nowego wojta? prosze:
1.nowa wielka hala sportowa na terenie uscimowa
2.nowe miejsca pracy, dzieki zwolnieniom w UG, jako ze obecni pracownicy byli na uslugach starego wojta i przez wiele lat niczym sie nie wykazali
3.wskrzeszenie domu kultury
4. nowe zajecia pozalekcyjne dla mlodziezy (tylko czy aby na pewno nowy wojt ma az taki wplyw na szkole?)
5.internet dla kazdego mieszkanca w ciagu 7 dni

tyle napisal na swoich ulotkach

a Ty wyborco - na kogo glosowales? pewnie nie na pana kozinskiego, skoro nie znasz jego programu wyborczego:P

swoja droga, watpie, by cokolwiek z obietnic nasz nowy wojt zrealizowal...........
[/quote]
na nikogo:) bo nie bylem wtedy w domu:) a i programu zadnego kandydata nie znalem a teraz chociaz bede mogl sledzic czy cos sie zaczniedziac:)
[quote name='areterurn' timestamp='1292154752' post='403803']
plan wyborczy nowego wojta? prosze:
1.nowa wielka hala sportowa na terenie uscimowa
2.nowe miejsca pracy, dzieki zwolnieniom w UG, jako ze obecni pracownicy byli na uslugach starego wojta i przez wiele lat niczym sie nie wykazali
3.wskrzeszenie domu kultury
4. nowe zajecia pozalekcyjne dla mlodziezy (tylko czy aby na pewno nowy wojt ma az taki wplyw na szkole?)
5.internet dla kazdego mieszkanca w ciagu 7 dni

... rozwiń
Avatar
Paweł / 12 grudnia 2010 r. o 13:40
[quote name='prostak' timestamp='1292155496' post='403811']
Jeszcze raz wszystko wycofuję!
[/quote]

Heh, w jaki sposób wycofujesz? To co napisałeś pozostanie już raczej w internecie, czy to na stronie Dziennika czy systemach archiwizujących strony jak np. http://www.archive.org/
Trzeba było wcześniej pomyśleć...
Avatar
gumowe ucho / 12 grudnia 2010 r. o 13:13
A ja slyszlem ze nowy wojt nikogo nie zamierza zwalniac a jego obiecanki byly tylko woda na mlyn
Avatar
prostak / 12 grudnia 2010 r. o 13:04
Przekonałeś mnie Paweł, nie wiedziałem o tym. Więc nie zgłaszajcie mnie do prokuratury, ja teraz szczerze przepraszam magdę haraszczuk i katechetkę agnieszkę petryszak i kozińskich. Moje słowa były oszczercze i nieprawdziwe, wycofuję je i zamieniam na przeciwne. Ci wyżej wymienieni są porządnymi ludźmi, prawymi i rzetelnymi. Kto się z tym nie zgadza niech mnie poda do sądu. Liczę na wyrozumiałość z ich strony. Jeszcze raz wszystko wycofuję!
Avatar
areterurn / 12 grudnia 2010 r. o 12:57
I jeszcze cos - do PROSTAKA: poziom Twoich wypowiedzi jest ponizej wszelkich norm. Zachowujmy ludzie jakas kulture!!! Jak nie wygral Twoj wojt, to nie znaczy, ze teraz moesz obrazac nowego i przy okazji inne osoby. Lepiej pokajaj sie szybko na lamach prasy, bys sam zbyt szybko nie trafil do prasy hehehehehe. Zreszta coz mozna spodziewac sie po PROSTAKACH.
Avatar
areterurn / 12 grudnia 2010 r. o 12:52
plan wyborczy nowego wojta? prosze:
1.nowa wielka hala sportowa na terenie uscimowa
2.nowe miejsca pracy, dzieki zwolnieniom w UG, jako ze obecni pracownicy byli na uslugach starego wojta i przez wiele lat niczym sie nie wykazali
3.wskrzeszenie domu kultury
4. nowe zajecia pozalekcyjne dla mlodziezy (tylko czy aby na pewno nowy wojt ma az taki wplyw na szkole?)
5.internet dla kazdego mieszkanca w ciagu 7 dni

tyle napisal na swoich ulotkach

a Ty wyborco - na kogo glosowales? pewnie nie na pana kozinskiego, skoro nie znasz jego programu wyborczego:P

swoja droga, watpie, by cokolwiek z obietnic nasz nowy wojt zrealizowal...........
plan wyborczy nowego wojta? prosze:
1.nowa wielka hala sportowa na terenie uscimowa
2.nowe miejsca pracy, dzieki zwolnieniom w UG, jako ze obecni pracownicy byli na uslugach starego wojta i przez wiele lat niczym sie nie wykazali
3.wskrzeszenie domu kultury
4. nowe zajecia pozalekcyjne dla mlodziezy (tylko czy aby na pewno nowy wojt ma az taki wplyw na szkole?)
5.internet dla kazdego mieszkanca w ciagu 7 dni

tyle napisal na swoich ulotkach

a Ty wyborco - na kogo glosowales? pewnie nie n... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Niech łąka i las poukładają nam w głowie. "Wegetarianizm dał mi większą świadomość żywieniową i człowieczeństwa"
Magazyn

Niech łąka i las poukładają nam w głowie. "Wegetarianizm dał mi większą świadomość żywieniową i człowieczeństwa"

W Polsce rośnie ponad 3000 roślin, z tego około 1000 jest jadalnych. Nie ma atlasu ani książki, gdzie wszystkie te rośliny jadalne były zebrane - rozmowa z Justyną Pargiełą, zielarzem fitoterapeutą, dyplomowanym ziołoznawcą, uczennicą Łukasza Łuczaja, wegetarianką, pasjonatką dzikich roślin jadalnych

Po utonięciu 17-latka w zamojskim zalewie jest śledztwo. Ktoś przyczynił się do jego śmierci?
galeria

Po utonięciu 17-latka w zamojskim zalewie jest śledztwo. Ktoś przyczynił się do jego śmierci?

Prokuratura Rejonowa w Zamościu wyjaśnia, jak doszło do tragicznej śmierci 17-letniego mieszkańca gminy Tyszowce, którego zwłoki wyłowiono w weekend z zalewu w Zamościu. Śledztwo prowadzone jest w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci.

Młodzieżówka Radzyń Podlaski – Grom Kąkolewnica 3:2. Wyniki Keeza bialskiej klasy okręgowej

Młodzieżówka Radzyń Podlaski – Grom Kąkolewnica 3:2. Wyniki Keeza bialskiej klasy okręgowej

Albert Krukow utrzelił hat-tricka dla ŁKS Łazy w spotkaniu z Tytanem Wisznice. Bramki gości bronił 59-letni prezes Zenon Stawecki. Bizon Jeleniec pokonał Orła Czemierniki 1:0 po ładnym golu Arkadiusza Osiaka

Lublin. Koniec bezpłatnej komunikacji miejskiej dla uchodźców z Ukrainy

Lublin. Koniec bezpłatnej komunikacji miejskiej dla uchodźców z Ukrainy

Od 1 lipca obywatele Ukrainy nie będą już zwolnieni z opłat za przejazdy lubelskimi autobusami i trolejbusami. Władze miasta postanowiły nie przedłużać ulgi wprowadzonej po napaści Rosji na naszego wschodniego sąsiada.

Sukienki z odkrytymi plecami – jak je nosić? 5 zasad, o których warto pamiętać

Sukienki z odkrytymi plecami – jak je nosić? 5 zasad, o których warto pamiętać

Sukienki bez pleców – czy istnieje fason, który sprawia, że czujemy się bardziej kobieco? To także jeden z najlepszych elementów garderoby na lato. Pozwala przetrwać największy upał, a do tego przykuwa uwagę. Warto poświęcić chwilę na to, by wybrać odpowiednią sukienkę – wbrew pozorom seksowne wycięcia da się dopasować do każdej figury. Żeby ci to ułatwić, zebraliśmy kilka zasad co do tego, jak nosić odkryte plecy w sukience.

Gdzie nowy proboszcz, a gdzie wikariusz? Zmiany w archidiecezji lubelskiej. Pełna lista

Gdzie nowy proboszcz, a gdzie wikariusz? Zmiany w archidiecezji lubelskiej. Pełna lista

Nowi proboszczowie w – Lublinie – parafie – archikatedralna i pw. św. Urszuli Ledóchowskiej (ul. Roztocze), w Kumowie, Żmudzi, Fajsławicach i Chełmie – parafia pw. Chrystusa Odkupiciela (ul. ks. Księdza Marcelego Mrozka). Zmiany są też w lubelskiej Kurii Metropolitalnej. Dotyczą też 50 wikariuszy, który zmianą miejsce swojej posługi. Niektórzy idą na roczny urlop.

Dyplomy, książki, świadectwa. Koniec roku w SP nr 23 w Lublinie
galeria

Dyplomy, książki, świadectwa. Koniec roku w SP nr 23 w Lublinie

Wręczeniem dyplomów absolwenta i nagród książkowych rozpoczęło się uroczyste zakończenie roku w Szkole Podstawowej nr 23 w Lublinie.

Miał być program in vitro w Lublinie. Ale miasto ma problemy finansowe

Miał być program in vitro w Lublinie. Ale miasto ma problemy finansowe

Władze Lublina nie uruchomią w tym roku zapowiadanego programu dopłat do zabiegów sztucznego zapłodnienia in vitro. Za wprowadzeniem takich dopłat niemal trzy lata temu opowiedziała się Rada Miasta. Dotychczas niewiele z tego wynikło.

Pogoń 96 Łaszczówka – Błękitni Obsza 0:3. Pozostałe wyniki Keeza zamojskiej klasy okręgowej

Pogoń 96 Łaszczówka – Błękitni Obsza 0:3. Pozostałe wyniki Keeza zamojskiej klasy okręgowej

Pogoń 96 Łaszczówka nie zdołała wykorzystać atutu własnego boiska i przegrała z Błękitnymi Obsza aż 0:3 w ostatniej kolejce rozgrywek. Zespół Jerzego Bojko może jednak mieć powody do zadowolenia, bo zaliczył świetną rundę wiosenną. Z kolei Błękitni wciąż wierzą, że to oni znajdą się na koniec sezonu na pierwszym miejscu.

Zamość. Elvis dla pań. Kobiecy wieczór w kinie
30 czerwca 2022, 19:30

Zamość. Elvis dla pań. Kobiecy wieczór w kinie

Zaplanowano seans filmowy, a przed nim konkursy z nagrodami dla pań, które zasiądą na widowni. W czwartek Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu zaprasza na „Kobiecy wieczór”.

Jakie dokumenty są potrzebne do pożyczki online?

Jakie dokumenty są potrzebne do pożyczki online?

Pożyczka dostępna online to aktualnie jeden z najszybszych sposobów, aby otrzymać dodatkową gotówkę bez wychodzenia z domu. Zdecydowanym liderem takich rozwiązań są firmy pożyczkowe, których głównym celem jest to, aby środki z pożyczki trafiły, jak najszybciej na konto klienta. Uproszczony sposób wnioskowania sprawia, że klienci coraz częściej decydują się właśnie na korzystanie z usług sektora pozabankowego. Sprawdź, jakie dokumenty są potrzebne do pożyczki online.

Styl marokański w kuchni, sypialni i salonie – co potrzebujesz?

Styl marokański w kuchni, sypialni i salonie – co potrzebujesz?

Ciepłe kolory, dekoracyjny przepych, orientalne wzory z koniczyną w roli głównej, niecodzienne faktury – styl rodem z Maroka jest niezwykle żywiołowy i energetyczny. Chcesz wprowadzić go do swojego wnętrza? Skorzystaj z naszych podpowiedzi. Poniżej wyjaśniamy, jakie są główne założenia marokańskiego stylu i jakie elementy warto wprowadzić do swojej kuchni, sypialni i salonu, by wszystko ze sobą współgrało.

Wymiana ekranu w iPhone – czy to się jeszcze opłaca?

Wymiana ekranu w iPhone – czy to się jeszcze opłaca?

Wymiana ekranu w iPhone dla niejednego właściciela słuchawki z nadgryzionym jabłkiem może brzmieć jak fatalny pomysł. Po uszkodzeniu matrycy kilkuletni, wciąż dobry smartfon osoby takie wolą spisać na straty, a w jego miejsce nabyć inne – w przypadku ograniczonego budżetu często gorsze – urządzenie. Nie musi minąć sporo czasu, by rzeczywistość spędzona z zastępczym telefonem w ręku zweryfikowała możliwości takiego sprzętu. Za iPhone’ami stoi nie tylko gigantyczna marka. Na swoją pozycję w pełni zasłużyły sobie płynnym i wygodnym działaniem, na którym po prostu można polegać. To jakość, której nie odrzuca się z powodu jednej usuwalnej usterki.

"Chcieliśmy by dzieci wiedziały, co działo się w naszej małej ojczyźnie". Widowisko w Sobieszczanach
Zdjęcia
galeria

"Chcieliśmy by dzieci wiedziały, co działo się w naszej małej ojczyźnie". Widowisko w Sobieszczanach

W niedzielne popołudnie w Sobieszczanach na łące nad Nędznicą odbyło się wyjątkowe widowisko historyczne.

Wspinali się nawet ci najmłodsi. Mistrzostwa Woj. Lubelskiego we wspinaczce sportowej juniorów w Lublinie [zdjęcia]