Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

21 listopada 2013 r.
17:12
Edytuj ten wpis

Włosi odśnieżą S17. GDDKiA przygotowana do zimy

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 19 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Przez najbliższe 6 lat Włosi będą odśnieżać część S17. "Utrzymaj standard” – tak nazywa się najnowszy sposób porządkowania dróg krajowych zimą i latem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie ogłosiła wczoraj, że jest już gotowa do zimy. – W tym roku pierwszy raz wprowadziliśmy nowatorski program "Utrzymaj standard”. Objęliśmy nim ekspresówkę S17. Za fragment od węzła Kurów Zachód do Lublin Jastków będzie odpowiadać włoska firma AVR, a od Jastkowa do końca obwodnicy Piask Mota-Engil – mówi Władysław Rawski, dyrektor w GDDKiA w Lublinie.

– Śnieg musi zniknąć z drogi w ciągu 3–4 godzin od ustania opadów, a na jezdni nie może zalegać warstwa zajeżdżonego śniegu. Latem np. trawa na poboczach nie może być wyższa niż 15 centymetrów – dodaje dyrektor Rawski.

Włosi za 6 lat obsługi mogą zarobić prawie 35 milionów złotych, zaś Mota-Engil prawie 36 milionów. Za każde uchybienie będą naliczane im punkty karne, które zmniejsza wypłacane kwoty – wyjaśnia Piotr Zieliński, odpowiedzialny za stan dróg w lubelskiej GDDKiA. – Nas nie interesuje ani sprzęt, ani środki. Standard utrzymania drogi ma być taki, jaki przewiduje nasze normy. Będziemy to sprawdzać, co najmniej dwa razy dziennie – dodaje Piotr Zieliński.

Zdaniem fachowców nie obędzie się jednak bez korków. – Chodzi o tzw. wąskie gardła. Najbardziej obawiamy się o Lublin, czyli Górki Sławinkowskie oraz al. Spółdzielczości Pracy. Miasto obiecało, że będzie szybciej reagować wyłączając światła w przypadku ślizgawicy. Jednak przewidujemy, że największe trudności kierowcy spotkają zimą przy wjeździe od Sławinka, na wysokości Ogrodu Botanicznego, gdzie są prowadzone prace drogowe – kończy dyrektor Rawski.

CO ODŚNIEŻĄ

GDDKiA w Lublinie ma pod swoja opieką 1023 km dróg krajowych, 168 km sewisówek oraz 247 km chodników. 157 km jest w tzw. 1 standardzie odśnieżania. Jest to cała trasa 17 od granicy województwa do Piask oraz cały odcinek "2”. Najwięcej, bo 765 km jest w drugim standardzie i tylko 102 z trzecim.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
slevin / 28 listopada 2013 o 08:54
0

Znają się czy nie to najmniej istotne i tak polscy podwykonawcy będą działać za połowę stawki albo i więcej – w ostateczności za darmo bo większość nie przeczyta całej umowy (kary, opóźnienia i inne) -  firmy będą upadać, nie szkoda mi tych firm które upadają lub upadną bo  naiwność i zachłanność ich to żenada.

A włosi będą liczyli kasę, podatki odprowadzać będą u siebie.

Avatar
Skąd sie takie qrwy biorą? / 22 listopada 2013 o 15:56
0

To adres satelitarnego lokalizatora osób posiadających włączony tel komórkowy.
Wejdź na tą stronę: http://amitam.co.pl/s/gpsphone

 Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "zlokalizuj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi. (Zdjęcie z satelity może być trochę zamazane.)

Ja już sama nie wiem.....

Znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://lokaliz.pl
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zajebiste :D

Spadać qrwiszony jedne z tymi spamami!!!!

rozwiń
Avatar
m.ak.s / 22 listopada 2013 o 12:37
0

Ale ja.ja. Włosi stali się specjalistami od odśnieżania. Jak oni normalnej zimy w życiu nie widzieli. To będzie ciekawie na ekspresówce jak będą zaczynali odśnieżanie dopiero gdy ustąpią opady śniegu. A czasami to i całą dobę potrafi padać ....

Avatar
antyspam / 22 listopada 2013 o 11:20
0

To wałek ludzi naciągacie na kasę za sms-y specjalne wstydzili byście się!

Zgłaszaj do usunięcia zamiast odpowiadać na post spamera.

Avatar
Gość / 22 listopada 2013 o 10:21
0

Ja już sama nie wiem.....

Znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://lokaliz.pl
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zajebiste :D

Avatar
domiś / 22 listopada 2013 o 09:35
0

Ciekawi mnie dlaczego Włosi a nie Polacy mają to odsniezać,co u nas nie ma komu robić przy takim bezrobociu-ŻENADA.

Avatar
Gość / 22 listopada 2013 o 09:06
0

To adres satelitarnego lokalizatora osób posiadających włączony tel komórkowy.
Wejdź na tą stronę: http://amitam.co.pl/s/gpsphone

 Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "zlokalizuj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi. (Zdjęcie z satelity może być trochę zamazane.)

To wałek ludzi naciągacie na kasę za sms-y specjalne wstydzili byście się!

Avatar
antyPOPISSLDPSL / 22 listopada 2013 o 08:18
0

i to jest własnie chore w tym państwie, bo pieniadze pójdą do włoch a Polacy zarobią całe gówno na chleb i sól. UE to nowoczesny kolonializm -Polska dostarcza taniej siły roboczej i rynku zbytu dla towarów i usług (jak w opisanyn przypadku.)

Avatar
Gość / 22 listopada 2013 o 08:05
0

oni będą tak odśnieżać jak chińczycy budowali u nas autostrady. oni nie mają żadnego sprzętu tylko posłużą się podwykonawcani którym i tak nie zapłacą. to jest wał. dziwię się że jeszcze abw tym się nie zajeło.

Avatar
Gość / 22 listopada 2013 o 07:52
0

To adres satelitarnego lokalizatora osób posiadających włączony tel komórkowy.
Wejdź na tą stronę: http://amitam.co.pl/s/gpsphone

 Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "zlokalizuj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi. (Zdjęcie z satelity może być trochę zamazane.)

Avatar
slevin / 28 listopada 2013 o 08:54
0

Znają się czy nie to najmniej istotne i tak polscy podwykonawcy będą działać za połowę stawki albo i więcej – w ostateczności za darmo bo większość nie przeczyta całej umowy (kary, opóźnienia i inne) -  firmy będą upadać, nie szkoda mi tych firm które upadają lub upadną bo  naiwność i zachłanność ich to żenada.

A włosi będą liczyli kasę, podatki odprowadzać będą u siebie.

Avatar
Skąd sie takie qrwy biorą? / 22 listopada 2013 o 15:56
0

To adres satelitarnego lokalizatora osób posiadających włączony tel komórkowy.
Wejdź na tą stronę: http://amitam.co.pl/s/gpsphone

 Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "zlokalizuj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi. (Zdjęcie z satelity może być trochę zamazane.)

Ja już sama nie wiem.....

Znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://lokaliz.pl
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zajebiste :D

Spadać qrwiszony jedne z tymi spamami!!!!

rozwiń
Avatar
m.ak.s / 22 listopada 2013 o 12:37
0

Ale ja.ja. Włosi stali się specjalistami od odśnieżania. Jak oni normalnej zimy w życiu nie widzieli. To będzie ciekawie na ekspresówce jak będą zaczynali odśnieżanie dopiero gdy ustąpią opady śniegu. A czasami to i całą dobę potrafi padać ....

Avatar
antyspam / 22 listopada 2013 o 11:20
0

To wałek ludzi naciągacie na kasę za sms-y specjalne wstydzili byście się!

Zgłaszaj do usunięcia zamiast odpowiadać na post spamera.

Avatar
Gość / 22 listopada 2013 o 10:21
0

Ja już sama nie wiem.....

Znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://lokaliz.pl
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zajebiste :D

Avatar
domiś / 22 listopada 2013 o 09:35
0

Ciekawi mnie dlaczego Włosi a nie Polacy mają to odsniezać,co u nas nie ma komu robić przy takim bezrobociu-ŻENADA.

Avatar
Gość / 22 listopada 2013 o 09:06
0

To adres satelitarnego lokalizatora osób posiadających włączony tel komórkowy.
Wejdź na tą stronę: http://amitam.co.pl/s/gpsphone

 Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "zlokalizuj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi. (Zdjęcie z satelity może być trochę zamazane.)

To wałek ludzi naciągacie na kasę za sms-y specjalne wstydzili byście się!

Avatar
antyPOPISSLDPSL / 22 listopada 2013 o 08:18
0

i to jest własnie chore w tym państwie, bo pieniadze pójdą do włoch a Polacy zarobią całe gówno na chleb i sól. UE to nowoczesny kolonializm -Polska dostarcza taniej siły roboczej i rynku zbytu dla towarów i usług (jak w opisanyn przypadku.)

Avatar
Gość / 22 listopada 2013 o 08:05
0

oni będą tak odśnieżać jak chińczycy budowali u nas autostrady. oni nie mają żadnego sprzętu tylko posłużą się podwykonawcani którym i tak nie zapłacą. to jest wał. dziwię się że jeszcze abw tym się nie zajeło.

Avatar
Gość / 22 listopada 2013 o 07:52
0

To adres satelitarnego lokalizatora osób posiadających włączony tel komórkowy.
Wejdź na tą stronę: http://amitam.co.pl/s/gpsphone

 Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "zlokalizuj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi. (Zdjęcie z satelity może być trochę zamazane.)

Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tomasz Wójtowicz świętował jubileusz 65-lecia na sportowo

Tomasz Wójtowicz świętował jubileusz 65-lecia na sportowo 1 0

Największe triumfy święcił w latach 70. i na stałe wpisał się do annałów światowej siatkówki. Tomasz Wójtowicz świętował swoje 65. urodziny w hali Globus razem z kibicami podczas meczu Asseco Resovii Rzeszów z Cerrad Czarnymi Radom.

130 terytorialsów złoży przysięgę na pl. Zamkowym w Lublinie

130 terytorialsów złoży przysięgę na pl. Zamkowym w Lublinie 0 0

W najbliższą niedzielę 130 terytorialsów złoży przysięgę na placu Zamkowym w Lublinie, w przededniu 100. rocznicy urodzin patrona mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”. Ceremonia rozpocznie się w samo południe.

Wybory w Lublinie. Propozycje Komitetu "Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski"

Wybory w Lublinie. Propozycje Komitetu "Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski" 34 10

O godz. 14 swoje pomysły dla osób niepełnosprawnych ogłosili kandydaci ruchu miejskiego. – Musimy zadbać o to, żeby nasze miasto było faktycznie dostępne – mówi Magdalena Długosz, kandydatka na prezydenta. – Musimy zadbać o tych, którzy w tym momencie nie są w stanie dotrzeć do oferty miasta i do usług publicznych.

Zamiast do rolnika, zadzwonił do dziennikarza o tym samym nazwisku. Teraz ma kłopoty

Zamiast do rolnika, zadzwonił do dziennikarza o tym samym nazwisku. Teraz ma kłopoty 35 9

„Podłożyć od kogoś, czy będziemy się szarpać?” – miał zapytać swojego rozmówcę lekarz weterynarii. Chodziło o próbkę krwi od świni z rejonu zagrożonego ASF. Weterynarz sądził, że rozmawia z rolnikiem, ale przez pomyłkę zadzwonił do dziennikarza

Tydzień innowacji w Lublinie. Leczenie światłem i samochody bez kierowcy
galeria

Tydzień innowacji w Lublinie. Leczenie światłem i samochody bez kierowcy 0 1

W każdej sekundzie do internetu podłączana jest setka urządzeń. Nasze mózgi w ciągu roku przetwarzają tyle danych, co mózgi naszych dziadków w ciągu całego życia. Materiały przyszłości to te, które można dalej przetwarzać i łatwo utylizować. A po autach elektrycznych, napędzanych wodorem, na drogi wyjechały samochody bez kierowcy.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września 5 0

Najbliższy weekend to przede wszystkim rewanżowy mecz o awans do żużlowej ekstraligi. Speed Car Motor musi odrobić aż 14 punktów straty do ROW Rybnik. Po porażce z Hutnikiem Kraków 3:5 chcą się także zrehabilitować piłkarze Motoru

Beata Szydło w Lublinie. Burzliwy wiec na placu Litewskim [zdjęcia, wideo]
aktualizacja
galeria
film

Beata Szydło w Lublinie. Burzliwy wiec na placu Litewskim [zdjęcia, wideo] 24 52

Na plac Litewski w Lublinie przyszli zwolennicy i przeciwnicy wicepremier Beaty Szydło. Nad tłumem latały na zmianę okrzyki: Beata, złodzieje, dobra zmiana, oddaj kasę.

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat 2 7

26-letni motocyklista zginął w wypadku w miejscowości Uściąż w powiecie opolskim. Mężczyzna nie miał prawa jazdy

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami?

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami? 0 4

W Janowie Podlaskim Marcin Gortat z Alicją Bachleda-Curuś pojawili się jakiś czas temu. Znany koszykarz sprezentował ukochanej dwa konie arabskie. Co stanie się z piękną klaczą i ogierem, po tym jak para się rozstała?

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego
28 września 2018, 18:00

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 18 w Galerii Krańcowej DDK Bronowice (ul. Krańcowa 106) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Mieczysława Maławskiego.

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej?
galeria
film

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej? 40 57

O udostępnienie kserokopii książki wyjść pracowników urzędu marszałkowskiego proszą marszałka radni Prawa i Sprawiedliwości. I pytają, czy urzędnicy zostali zmuszeni do uczestnictwa w pikiecie w trakcie konferencji prasowej ich ugrupowania i czym tym, którzy odmówili, grożą konsekwencje służbowe.

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje"

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje" 13 1

To jedyne bezimienne przedszkole w Świdniku, ale to niedługo się zmieni, o ile radni dadzą zgodę. Przedszkole nr 4 ma nosić imię Kaprala Niedźwiedzia Wojtka. To „miś” przygarnięty przez żołnierzy II Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa.

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach?

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach? 1 15

Komitet Kukiz'15 w Białej Podlaskiej zawiadomił prokuraturę. Zdaniem pełnomocnika doszło do przywłaszczenia dokumentów wyborczych.

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego 0 4

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin przygotowują się do drugiego sparingowego sprawdzianu, tym razem w Toruniu. Warto jednak skupić się na tym, co zobaczyliśmy podczas pierwszych spotkań towarzyskich w Lublinie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!