Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

14 grudnia 2007 r.
11:51
Edytuj ten wpis

Wybuchowe zainteresowania rolnika (wideo)

0 12 A A

Jabłonna. Skrzynki amunicją przeciwpancerną, zardzewiałe pistolety i części do karabinów -znaleźli wczoraj policjanci w gospodarstwie 43-letniego Ryszarda K.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Policję zawiadomił właściciel punktu skupu złomu. Zorientował się, że ktoś przyniósł mu na złomowisko części zapalników i pocisków artyleryjskich. Wybuchowy "złom” dostarczył Ryszard K. z Jabłonnej.

- W jego garażu policjanci znaleźli ponad tysiąc sztuk amunicji karabinowej oraz kilka elementów składowych broni palnej, pochodzącej najprawdopodobniej z okresu I lub II wojny światowej - mówi Magdalena Jędrejek, z biura prasowego KMP w Lublinie. - Broń i duże ilości amunicji policjanci odnaleźli również w stodole.
Policja wylicza, że Ryszard K. miał 5 skrzynek z 1,3 tys. sztuk amunicji kaliber 7,62 mm, jedną z amunicją przeciwlotniczą i przeciwpancerną. Naboje były też w plastikowych karnistrach. Do tego trzeba dodać dwa zardzewiałe pistolety, 33 zapalniki pocisków, 3 ładownice z amunicją, woreczek z prochem strzelniczym, zamki do karabinów i lufy.

- Ryszard K. powiedział na przesłuchaniu, że wszystko znalazł w swej okolicy przy pomocy wykrywacza metali - dodaje Jędrejek. - Twierdził, że interesuje się bronią i amunicją.
Ryszard K. odpowie za nielegalne posiadanie palnej i amunicji.
er

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 grudnia 2007 o 10:30
0
żenada dziennikarska i policyjna ... toż to złom pusty jak łeb tego co napisał ten artykuł ...
Avatar
pawlo / 15 grudnia 2007 o 13:39
0
to jest juz nudne. co jakis czas piszecie o ludziach ktorzy zbieraja jakies zelastwo wojenne. ludzi juz to przestaje interesowac. naprawde, to juz nie jest zadna sensacja! prawo polskie nie robi nic, aby dac kolekcjonerom jakies prawa do kolekcjonowania takich rzeczy. owszem, niewybuchy sa grozne i nie powinien ich trzymac. ale co szkodza same skorupy bo pociskach, albo same ŁUSKI?? przeciez to nie ma juz zapalnika ani zadnego materialu wybuchowego! tak jak juz kolega wczesniej wspomnial... mozna to porownac do takiego niebezpieczenstwa jak kij od miotly. kijem od miotly czesciej mozna sobie cos zrobic niz takimi łuskami.
po prostu zal....
kiedy cos nasi urzednicy zrobia w strone kolekcjonowania militariów? czy nadal bedzie to "nielegalne" ?
to jest juz nudne. co jakis czas piszecie o ludziach ktorzy zbieraja jakies zelastwo wojenne. ludzi juz to przestaje interesowac. naprawde, to juz nie jest zadna sensacja! prawo polskie nie robi nic, aby dac kolekcjonerom jakies prawa do kolekcjonowania takich rzeczy. owszem, niewybuchy sa grozne i nie powinien ich trzymac. ale co szkodza same skorupy bo pociskach, albo same ŁUSKI?? przeciez to nie ma juz zapalnika ani zadnego materialu wybuchowego! tak jak juz kolega wczesniej wspomnial... mozna to porownac do takiego niebezpieczens... rozwiń
Avatar
Czarek / 15 grudnia 2007 o 10:23
0
Czemu nie zrobicie artykułu właśnie o tym jakie kretyńskie są takie akcje policyjne na człowieka który jak widać ma trochę złomu złomu i niczego więcej-wykopki z 1szej wojny-groźny arsenał????i o tym jak w polsce zbieraczy kolekcjonerów i ludzi z pasją szanujacych historię robi się bandytami i ciąga po sądach i prokuratorach kiedy w całej europie są traktowani jak zbieracze hobbyści pasjonaci,normalni ludzie!co za baran napisał artykuł w tak sensacyjny sposób o takiej głupocie???
Avatar
Kosmaty / 14 grudnia 2007 o 22:13
0
Chłopina tuning do ciągnika robił, a z karabinów to nowy pług chciał skonstruować. Sąsiadom to wszystkie pola rozminował i grosza za to od nikogo nie wziął. A jak już miejsca nie miał to na złom oddał ... no i zrobili z niego terrorystę. A ta zardzewiał lufa to była z "RUDEGO" co ją Gustlik z Grzesiem nad Odrą ucieli. A że miał skrzynki w gospodarstwie, każdy gospodarz ma jakieś skrzynki i woreczki. No co wszystko może się kiedyś przydać.
Avatar
jk / 14 grudnia 2007 o 20:16
0
Nagonka, Sensacja dziennikarska, oskarzenia wyssane z palca ot co. Powiedzcie sami jak to jest ze mozna miec zupelnie legalnie i bez pozwolenia jakiegos czarno prochowca byle z przed 1850r, a juz zardzewialego pistoletu czy karabinu z pierwszej lub drogiej wojny juz miec nie mozna? Mimo ze jego szkodliwosc jest porownywalna z kijem od szczotki? Widac naszych kochanych ustawodawcow ktos niezabardzo obdarzyl inteligencja... Zenada. Jestesmy 100 lat za muzynami w takich kwestiach. Panstwo policyjne nam sie powoli robi Panowie i Panie. No i niewiem co to za sensacja, jesli prawie w karzdym lesie lezy takich rzeczy duze ilosci, i nawet wybrac sie na spacer mozna w cos *wepnac*
Nagonka, Sensacja dziennikarska, oskarzenia wyssane z palca ot co. Powiedzcie sami jak to jest ze mozna miec zupelnie legalnie i bez pozwolenia jakiegos czarno prochowca byle z przed 1850r, a juz zardzewialego pistoletu czy karabinu z pierwszej lub drogiej wojny juz miec nie mozna? Mimo ze jego szkodliwosc jest porownywalna z kijem od szczotki? Widac naszych kochanych ustawodawcow ktos niezabardzo obdarzyl inteligencja... Zenada. Jestesmy 100 lat za muzynami w takich kwestiach. Panstwo policyjne nam sie powoli robi Panowie i Panie. No i niew... rozwiń
Avatar
w / 14 grudnia 2007 o 15:51
0
Był taki sam na elesemie.W padzierniku jego zbiór wybuchł. Stracił palce.
Moze temu rolnikowi ktoś wlasnie uratował jakąs część ciała.
Avatar
Niepismienny / 14 grudnia 2007 o 14:30
0
Toz to prawdziwy terrrorysta! Z tym arsenalem pewnie al-Kaidze pomagal wysalajac paczki zlomu do Afganistanu! Dozywocie dla tego karierowego przestepcy! Brawo Policja! Brawo dziennik za ukazanie prawdziwego oblicza tego strasznego bandyty!
Avatar
www / 14 grudnia 2007 o 14:22
0
facet zgromadził niezłą ilość niewybuchów i ktos uważa, że wszystko jest ok.
Pewnie też robi to samo. Tylko, żeby nie doczekał się wielkiebo buuuuum
Avatar
ww / 14 grudnia 2007 o 14:00
0
filip napisał:
Z koncem IV RP, Samoobrony i LPR skończyły sie tematy dla dziennikarzy i teraz widzę ze zaczęli sie brać za poszukiwacz!!ŻAŁÓSNE
Avatar
filip / 14 grudnia 2007 o 13:14
0
Z koncem IV RP, Samoobrony i LPR skończyły sie tematy dla dziennikarzy i teraz widzę ze zaczęli sie brać za poszukiwacz!!ŻAŁÓSNE
Avatar
Gość / 17 grudnia 2007 o 10:30
0
żenada dziennikarska i policyjna ... toż to złom pusty jak łeb tego co napisał ten artykuł ...
Avatar
pawlo / 15 grudnia 2007 o 13:39
0
to jest juz nudne. co jakis czas piszecie o ludziach ktorzy zbieraja jakies zelastwo wojenne. ludzi juz to przestaje interesowac. naprawde, to juz nie jest zadna sensacja! prawo polskie nie robi nic, aby dac kolekcjonerom jakies prawa do kolekcjonowania takich rzeczy. owszem, niewybuchy sa grozne i nie powinien ich trzymac. ale co szkodza same skorupy bo pociskach, albo same ŁUSKI?? przeciez to nie ma juz zapalnika ani zadnego materialu wybuchowego! tak jak juz kolega wczesniej wspomnial... mozna to porownac do takiego niebezpieczenstwa jak kij od miotly. kijem od miotly czesciej mozna sobie cos zrobic niz takimi łuskami.
po prostu zal....
kiedy cos nasi urzednicy zrobia w strone kolekcjonowania militariów? czy nadal bedzie to "nielegalne" ?
to jest juz nudne. co jakis czas piszecie o ludziach ktorzy zbieraja jakies zelastwo wojenne. ludzi juz to przestaje interesowac. naprawde, to juz nie jest zadna sensacja! prawo polskie nie robi nic, aby dac kolekcjonerom jakies prawa do kolekcjonowania takich rzeczy. owszem, niewybuchy sa grozne i nie powinien ich trzymac. ale co szkodza same skorupy bo pociskach, albo same ŁUSKI?? przeciez to nie ma juz zapalnika ani zadnego materialu wybuchowego! tak jak juz kolega wczesniej wspomnial... mozna to porownac do takiego niebezpieczens... rozwiń
Avatar
Czarek / 15 grudnia 2007 o 10:23
0
Czemu nie zrobicie artykułu właśnie o tym jakie kretyńskie są takie akcje policyjne na człowieka który jak widać ma trochę złomu złomu i niczego więcej-wykopki z 1szej wojny-groźny arsenał????i o tym jak w polsce zbieraczy kolekcjonerów i ludzi z pasją szanujacych historię robi się bandytami i ciąga po sądach i prokuratorach kiedy w całej europie są traktowani jak zbieracze hobbyści pasjonaci,normalni ludzie!co za baran napisał artykuł w tak sensacyjny sposób o takiej głupocie???
Avatar
Kosmaty / 14 grudnia 2007 o 22:13
0
Chłopina tuning do ciągnika robił, a z karabinów to nowy pług chciał skonstruować. Sąsiadom to wszystkie pola rozminował i grosza za to od nikogo nie wziął. A jak już miejsca nie miał to na złom oddał ... no i zrobili z niego terrorystę. A ta zardzewiał lufa to była z "RUDEGO" co ją Gustlik z Grzesiem nad Odrą ucieli. A że miał skrzynki w gospodarstwie, każdy gospodarz ma jakieś skrzynki i woreczki. No co wszystko może się kiedyś przydać.
Avatar
jk / 14 grudnia 2007 o 20:16
0
Nagonka, Sensacja dziennikarska, oskarzenia wyssane z palca ot co. Powiedzcie sami jak to jest ze mozna miec zupelnie legalnie i bez pozwolenia jakiegos czarno prochowca byle z przed 1850r, a juz zardzewialego pistoletu czy karabinu z pierwszej lub drogiej wojny juz miec nie mozna? Mimo ze jego szkodliwosc jest porownywalna z kijem od szczotki? Widac naszych kochanych ustawodawcow ktos niezabardzo obdarzyl inteligencja... Zenada. Jestesmy 100 lat za muzynami w takich kwestiach. Panstwo policyjne nam sie powoli robi Panowie i Panie. No i niewiem co to za sensacja, jesli prawie w karzdym lesie lezy takich rzeczy duze ilosci, i nawet wybrac sie na spacer mozna w cos *wepnac*
Nagonka, Sensacja dziennikarska, oskarzenia wyssane z palca ot co. Powiedzcie sami jak to jest ze mozna miec zupelnie legalnie i bez pozwolenia jakiegos czarno prochowca byle z przed 1850r, a juz zardzewialego pistoletu czy karabinu z pierwszej lub drogiej wojny juz miec nie mozna? Mimo ze jego szkodliwosc jest porownywalna z kijem od szczotki? Widac naszych kochanych ustawodawcow ktos niezabardzo obdarzyl inteligencja... Zenada. Jestesmy 100 lat za muzynami w takich kwestiach. Panstwo policyjne nam sie powoli robi Panowie i Panie. No i niew... rozwiń
Avatar
w / 14 grudnia 2007 o 15:51
0
Był taki sam na elesemie.W padzierniku jego zbiór wybuchł. Stracił palce.
Moze temu rolnikowi ktoś wlasnie uratował jakąs część ciała.
Avatar
Niepismienny / 14 grudnia 2007 o 14:30
0
Toz to prawdziwy terrrorysta! Z tym arsenalem pewnie al-Kaidze pomagal wysalajac paczki zlomu do Afganistanu! Dozywocie dla tego karierowego przestepcy! Brawo Policja! Brawo dziennik za ukazanie prawdziwego oblicza tego strasznego bandyty!
Avatar
www / 14 grudnia 2007 o 14:22
0
facet zgromadził niezłą ilość niewybuchów i ktos uważa, że wszystko jest ok.
Pewnie też robi to samo. Tylko, żeby nie doczekał się wielkiebo buuuuum
Avatar
ww / 14 grudnia 2007 o 14:00
0
filip napisał:
Z koncem IV RP, Samoobrony i LPR skończyły sie tematy dla dziennikarzy i teraz widzę ze zaczęli sie brać za poszukiwacz!!ŻAŁÓSNE
Avatar
filip / 14 grudnia 2007 o 13:14
0
Z koncem IV RP, Samoobrony i LPR skończyły sie tematy dla dziennikarzy i teraz widzę ze zaczęli sie brać za poszukiwacz!!ŻAŁÓSNE
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Narodów. Portugalia – Polska 1:1
film

Liga Narodów. Portugalia – Polska 1:1 0 0

W ostatnim meczu grupy 3 Dywizji A Polska zremisowała w Guimaraes z Portugalią 1:1 i dzięki temu zachowała miejsce w pierwszym koszyku przed eliminacjami do mistrzostw Europy

Kurów: Nowy wójt i radni zaprzysiężeni. Pierwszy raz głosowali elektronicznie [zdjęcia]
galeria

Kurów: Nowy wójt i radni zaprzysiężeni. Pierwszy raz głosowali elektronicznie [zdjęcia] 8 1

Pierwsza sesja nowej kadencji w powiecie puławskim odbyła się w Kurowie. We wtorek ślubowanie złożyli radni, a także nowy wójt Arkadiusz Małecki. Rada wybrała również swojego przewodniczącego. Po raz pierwszy zastosowano cyfrowy system liczenia głosów.

Zbigniew Ziobro nie zgodził się na kandydatkę do zarządu województwa lubelskiego? "Nominacja może być sporym zaskoczeniem"

Zbigniew Ziobro nie zgodził się na kandydatkę do zarządu województwa lubelskiego? "Nominacja może być sporym zaskoczeniem" 2 5

W środę radni sejmiku wybiorą nowy zarząd województwa. Niewiadomą pozostaje obsada stanowiska należnego Solidarnej Polsce. To miejsce miała zająć Bogna Bender-Motyka, ale – według naszych informacji – nie zgodził się na to Zbigniew Ziobro.

Lublin: Pijany kierowca spowodował stłuczkę i uciekł, złapali go kilkaset metrów dalej [zdjęcia]
galeria

Lublin: Pijany kierowca spowodował stłuczkę i uciekł, złapali go kilkaset metrów dalej [zdjęcia] 6 3

Do zdarzenia doszło po godz. 20 na skrzyżowaniu al. Solidarności z ul. Wodopojną.

Azoty Puławy – MMTS Kwidzyn 26:17. Obrona na piątkę

Azoty Puławy – MMTS Kwidzyn 26:17. Obrona na piątkę 1 2

W spotkaniu rozegranym awansem Azoty Puławy pokonały MMTS Kwidzyn 26:17. W drugiej połowie gospodarze stracili tylko pięć bramek, sami zdobywając 14

Sprawa molestowania lekarek w szpitalu w Lublinie. Skazany nie zgadza się z wyrokiem

Sprawa molestowania lekarek w szpitalu w Lublinie. Skazany nie zgadza się z wyrokiem 9 3

Sprawa molestowania młodych lekarek przez byłego już ordynatora oddziału gastroenterologii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie znów trafi na wokandę. Pełnomocnik skazanego mężczyzny złożył apelację od wyroku skazującego lekarza.

Sklepy na kolejnej kamienicy w Lublinie z estetycznymi szyldami

Sklepy na kolejnej kamienicy w Lublinie z estetycznymi szyldami 0 4

Były warsztaty z zakresu brandingu i reklamy zewnętrznej dla przedsiębiorców. Są efekty. Na kamienicy przy Lubartowskiej 74 pojawiły się szyldy semaforowe oraz płaskie. Robił je kowal artystyczny Kamil Słowik.

Nowe śmieciarki jeżdżące po Lublinie są zasilane gazem

Nowe śmieciarki jeżdżące po Lublinie są zasilane gazem 0 1

We flocie Kom-Eko znalazły się ostatnio trzy nowe śmieciarki Scania, w tym dwie zasilane gazem CNG. Pięć kolejnych pojazdów CNG zostanie dostarczonych w pierwszym kwartale przyszłego roku. Są to najczystsze pojazdy komunalne obsługujące Lublin i okolice.

Czarnoziem: Bus wypadł z drogi i przewrócił się na bok
galeria

Czarnoziem: Bus wypadł z drogi i przewrócił się na bok 0 1

W poniedziałek rano w miejscowości Czarnoziem (pow. krasnostawski) doszło do wypadku.

Odpowie za włamanie do kiosku w Radzyniu Podlaskim

Odpowie za włamanie do kiosku w Radzyniu Podlaskim 0 0

Radzyńscy policjanci zatrzymali 31-latka, który włamał się do kiosku.

Zabójstwo przy ul. Królewskiej w Lublinie. Szkolny kolega 18-letniej dziewczyny skazany

Zabójstwo przy ul. Królewskiej w Lublinie. Szkolny kolega 18-letniej dziewczyny skazany 12 7

Na 15 lat więzienia i blisko 160 tys. zł zadośćuczynienia skazał Sąd Okręgowy w Lublinie Jana W. Mężczyzna odpowiadał za zabicie swojej szkolnej koleżanki. 18-letnia Marlena zginęła rok temu. Wykrwawiła się po serii ciosów zadanych nożem.

Poszukiwany przez policję wpadł na zakupach w Dysie

Poszukiwany przez policję wpadł na zakupach w Dysie 13 2

Policjant w dniu wolnym od służby, wchodząc do sklepu w miejscowości Dys rozpoznał poszukiwanego mężczyznę.

Koncert Sylwii Grzeszczak w Hali Globus w Lublinie
31 marca 2019, 18:30

Koncert Sylwii Grzeszczak w Hali Globus w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek, Sylwia Grzeszczak, zawita do Lublina w ramach trasy na 10-lecie pracy artystycznej. Jedyny koncert odbędzie się 31 marca o godz. 18.30 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8).

Nowy starosta tomaszowski. Po 12 latach

Nowy starosta tomaszowski. Po 12 latach 0 1

Po wyborach Henryk Karwan nowym starostą powiatu tomaszowskiego. Jego zastępcą będzie Jarosław Korzeń.

31-latka z Lubelskiego odsiaduje wyrok dożywocia w Irlandii. To jej ostatnia szansa na obronę

31-latka z Lubelskiego odsiaduje wyrok dożywocia w Irlandii. To jej ostatnia szansa na obronę 85 15

31-letnia Marta Herda z woj. lubelskiego, tytułowana przez irlandzkie media jako „Ice Queen Killer” (Zimna Królowa Zabójczyni – red.) i odsiadująca dożywocie w tamtejszym więzieniu o zaostrzonym rygorze, prosi o pomoc Europejski Trybunał Praw Człowieka. To jej ostatnia szansa na obronę w sprawie morderstwa, którego – jak twierdzi – nie popełniła.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!