Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

14 grudnia 2007 r.
11:51
Edytuj ten wpis

Wybuchowe zainteresowania rolnika (wideo)

0 12 A A

Jabłonna. Skrzynki amunicją przeciwpancerną, zardzewiałe pistolety i części do karabinów -znaleźli wczoraj policjanci w gospodarstwie 43-letniego Ryszarda K.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Policję zawiadomił właściciel punktu skupu złomu. Zorientował się, że ktoś przyniósł mu na złomowisko części zapalników i pocisków artyleryjskich. Wybuchowy "złom” dostarczył Ryszard K. z Jabłonnej.

- W jego garażu policjanci znaleźli ponad tysiąc sztuk amunicji karabinowej oraz kilka elementów składowych broni palnej, pochodzącej najprawdopodobniej z okresu I lub II wojny światowej - mówi Magdalena Jędrejek, z biura prasowego KMP w Lublinie. - Broń i duże ilości amunicji policjanci odnaleźli również w stodole.
Policja wylicza, że Ryszard K. miał 5 skrzynek z 1,3 tys. sztuk amunicji kaliber 7,62 mm, jedną z amunicją przeciwlotniczą i przeciwpancerną. Naboje były też w plastikowych karnistrach. Do tego trzeba dodać dwa zardzewiałe pistolety, 33 zapalniki pocisków, 3 ładownice z amunicją, woreczek z prochem strzelniczym, zamki do karabinów i lufy.

- Ryszard K. powiedział na przesłuchaniu, że wszystko znalazł w swej okolicy przy pomocy wykrywacza metali - dodaje Jędrejek. - Twierdził, że interesuje się bronią i amunicją.
Ryszard K. odpowie za nielegalne posiadanie palnej i amunicji.
er
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 grudnia 2007 r. o 10:30
0
żenada dziennikarska i policyjna ... toż to złom pusty jak łeb tego co napisał ten artykuł ...
Avatar
pawlo / 15 grudnia 2007 r. o 13:39
0
to jest juz nudne. co jakis czas piszecie o ludziach ktorzy zbieraja jakies zelastwo wojenne. ludzi juz to przestaje interesowac. naprawde, to juz nie jest zadna sensacja! prawo polskie nie robi nic, aby dac kolekcjonerom jakies prawa do kolekcjonowania takich rzeczy. owszem, niewybuchy sa grozne i nie powinien ich trzymac. ale co szkodza same skorupy bo pociskach, albo same ŁUSKI?? przeciez to nie ma juz zapalnika ani zadnego materialu wybuchowego! tak jak juz kolega wczesniej wspomnial... mozna to porownac do takiego niebezpieczenstwa jak kij od miotly. kijem od miotly czesciej mozna sobie cos zrobic niz takimi łuskami.
po prostu zal....
kiedy cos nasi urzednicy zrobia w strone kolekcjonowania militariów? czy nadal bedzie to "nielegalne" ?
to jest juz nudne. co jakis czas piszecie o ludziach ktorzy zbieraja jakies zelastwo wojenne. ludzi juz to przestaje interesowac. naprawde, to juz nie jest zadna sensacja! prawo polskie nie robi nic, aby dac kolekcjonerom jakies prawa do kolekcjonowania takich rzeczy. owszem, niewybuchy sa grozne i nie powinien ich trzymac. ale co szkodza same skorupy bo pociskach, albo same ŁUSKI?? przeciez to nie ma juz zapalnika ani zadnego materialu wybuchowego! tak jak juz kolega wczesniej wspomnial... mozna to porownac do takiego niebezpieczens... rozwiń
Avatar
Czarek / 15 grudnia 2007 r. o 10:23
0
Czemu nie zrobicie artykułu właśnie o tym jakie kretyńskie są takie akcje policyjne na człowieka który jak widać ma trochę złomu złomu i niczego więcej-wykopki z 1szej wojny-groźny arsenał????i o tym jak w polsce zbieraczy kolekcjonerów i ludzi z pasją szanujacych historię robi się bandytami i ciąga po sądach i prokuratorach kiedy w całej europie są traktowani jak zbieracze hobbyści pasjonaci,normalni ludzie!co za baran napisał artykuł w tak sensacyjny sposób o takiej głupocie???
Avatar
Kosmaty / 14 grudnia 2007 r. o 22:13
0
Chłopina tuning do ciągnika robił, a z karabinów to nowy pług chciał skonstruować. Sąsiadom to wszystkie pola rozminował i grosza za to od nikogo nie wziął. A jak już miejsca nie miał to na złom oddał ... no i zrobili z niego terrorystę. A ta zardzewiał lufa to była z "RUDEGO" co ją Gustlik z Grzesiem nad Odrą ucieli. A że miał skrzynki w gospodarstwie, każdy gospodarz ma jakieś skrzynki i woreczki. No co wszystko może się kiedyś przydać.
Avatar
jk / 14 grudnia 2007 r. o 20:16
0
Nagonka, Sensacja dziennikarska, oskarzenia wyssane z palca ot co. Powiedzcie sami jak to jest ze mozna miec zupelnie legalnie i bez pozwolenia jakiegos czarno prochowca byle z przed 1850r, a juz zardzewialego pistoletu czy karabinu z pierwszej lub drogiej wojny juz miec nie mozna? Mimo ze jego szkodliwosc jest porownywalna z kijem od szczotki? Widac naszych kochanych ustawodawcow ktos niezabardzo obdarzyl inteligencja... Zenada. Jestesmy 100 lat za muzynami w takich kwestiach. Panstwo policyjne nam sie powoli robi Panowie i Panie. No i niewiem co to za sensacja, jesli prawie w karzdym lesie lezy takich rzeczy duze ilosci, i nawet wybrac sie na spacer mozna w cos *wepnac*
Nagonka, Sensacja dziennikarska, oskarzenia wyssane z palca ot co. Powiedzcie sami jak to jest ze mozna miec zupelnie legalnie i bez pozwolenia jakiegos czarno prochowca byle z przed 1850r, a juz zardzewialego pistoletu czy karabinu z pierwszej lub drogiej wojny juz miec nie mozna? Mimo ze jego szkodliwosc jest porownywalna z kijem od szczotki? Widac naszych kochanych ustawodawcow ktos niezabardzo obdarzyl inteligencja... Zenada. Jestesmy 100 lat za muzynami w takich kwestiach. Panstwo policyjne nam sie powoli robi Panowie i Panie. No i niew... rozwiń
Avatar
w / 14 grudnia 2007 r. o 15:51
0
Był taki sam na elesemie.W padzierniku jego zbiór wybuchł. Stracił palce.
Moze temu rolnikowi ktoś wlasnie uratował jakąs część ciała.
Avatar
Niepismienny / 14 grudnia 2007 r. o 14:30
0
Toz to prawdziwy terrrorysta! Z tym arsenalem pewnie al-Kaidze pomagal wysalajac paczki zlomu do Afganistanu! Dozywocie dla tego karierowego przestepcy! Brawo Policja! Brawo dziennik za ukazanie prawdziwego oblicza tego strasznego bandyty!
Avatar
www / 14 grudnia 2007 r. o 14:22
0
facet zgromadził niezłą ilość niewybuchów i ktos uważa, że wszystko jest ok.
Pewnie też robi to samo. Tylko, żeby nie doczekał się wielkiebo buuuuum
Avatar
ww / 14 grudnia 2007 r. o 14:00
0
filip napisał:
Z koncem IV RP, Samoobrony i LPR skończyły sie tematy dla dziennikarzy i teraz widzę ze zaczęli sie brać za poszukiwacz!!ŻAŁÓSNE
Avatar
filip / 14 grudnia 2007 r. o 13:14
0
Z koncem IV RP, Samoobrony i LPR skończyły sie tematy dla dziennikarzy i teraz widzę ze zaczęli sie brać za poszukiwacz!!ŻAŁÓSNE
Avatar
Gość / 17 grudnia 2007 r. o 10:30
0
żenada dziennikarska i policyjna ... toż to złom pusty jak łeb tego co napisał ten artykuł ...
Avatar
pawlo / 15 grudnia 2007 r. o 13:39
0
to jest juz nudne. co jakis czas piszecie o ludziach ktorzy zbieraja jakies zelastwo wojenne. ludzi juz to przestaje interesowac. naprawde, to juz nie jest zadna sensacja! prawo polskie nie robi nic, aby dac kolekcjonerom jakies prawa do kolekcjonowania takich rzeczy. owszem, niewybuchy sa grozne i nie powinien ich trzymac. ale co szkodza same skorupy bo pociskach, albo same ŁUSKI?? przeciez to nie ma juz zapalnika ani zadnego materialu wybuchowego! tak jak juz kolega wczesniej wspomnial... mozna to porownac do takiego niebezpieczenstwa jak kij od miotly. kijem od miotly czesciej mozna sobie cos zrobic niz takimi łuskami.
po prostu zal....
kiedy cos nasi urzednicy zrobia w strone kolekcjonowania militariów? czy nadal bedzie to "nielegalne" ?
to jest juz nudne. co jakis czas piszecie o ludziach ktorzy zbieraja jakies zelastwo wojenne. ludzi juz to przestaje interesowac. naprawde, to juz nie jest zadna sensacja! prawo polskie nie robi nic, aby dac kolekcjonerom jakies prawa do kolekcjonowania takich rzeczy. owszem, niewybuchy sa grozne i nie powinien ich trzymac. ale co szkodza same skorupy bo pociskach, albo same ŁUSKI?? przeciez to nie ma juz zapalnika ani zadnego materialu wybuchowego! tak jak juz kolega wczesniej wspomnial... mozna to porownac do takiego niebezpieczens... rozwiń
Avatar
Czarek / 15 grudnia 2007 r. o 10:23
0
Czemu nie zrobicie artykułu właśnie o tym jakie kretyńskie są takie akcje policyjne na człowieka który jak widać ma trochę złomu złomu i niczego więcej-wykopki z 1szej wojny-groźny arsenał????i o tym jak w polsce zbieraczy kolekcjonerów i ludzi z pasją szanujacych historię robi się bandytami i ciąga po sądach i prokuratorach kiedy w całej europie są traktowani jak zbieracze hobbyści pasjonaci,normalni ludzie!co za baran napisał artykuł w tak sensacyjny sposób o takiej głupocie???
Avatar
Kosmaty / 14 grudnia 2007 r. o 22:13
0
Chłopina tuning do ciągnika robił, a z karabinów to nowy pług chciał skonstruować. Sąsiadom to wszystkie pola rozminował i grosza za to od nikogo nie wziął. A jak już miejsca nie miał to na złom oddał ... no i zrobili z niego terrorystę. A ta zardzewiał lufa to była z "RUDEGO" co ją Gustlik z Grzesiem nad Odrą ucieli. A że miał skrzynki w gospodarstwie, każdy gospodarz ma jakieś skrzynki i woreczki. No co wszystko może się kiedyś przydać.
Avatar
jk / 14 grudnia 2007 r. o 20:16
0
Nagonka, Sensacja dziennikarska, oskarzenia wyssane z palca ot co. Powiedzcie sami jak to jest ze mozna miec zupelnie legalnie i bez pozwolenia jakiegos czarno prochowca byle z przed 1850r, a juz zardzewialego pistoletu czy karabinu z pierwszej lub drogiej wojny juz miec nie mozna? Mimo ze jego szkodliwosc jest porownywalna z kijem od szczotki? Widac naszych kochanych ustawodawcow ktos niezabardzo obdarzyl inteligencja... Zenada. Jestesmy 100 lat za muzynami w takich kwestiach. Panstwo policyjne nam sie powoli robi Panowie i Panie. No i niewiem co to za sensacja, jesli prawie w karzdym lesie lezy takich rzeczy duze ilosci, i nawet wybrac sie na spacer mozna w cos *wepnac*
Nagonka, Sensacja dziennikarska, oskarzenia wyssane z palca ot co. Powiedzcie sami jak to jest ze mozna miec zupelnie legalnie i bez pozwolenia jakiegos czarno prochowca byle z przed 1850r, a juz zardzewialego pistoletu czy karabinu z pierwszej lub drogiej wojny juz miec nie mozna? Mimo ze jego szkodliwosc jest porownywalna z kijem od szczotki? Widac naszych kochanych ustawodawcow ktos niezabardzo obdarzyl inteligencja... Zenada. Jestesmy 100 lat za muzynami w takich kwestiach. Panstwo policyjne nam sie powoli robi Panowie i Panie. No i niew... rozwiń
Avatar
w / 14 grudnia 2007 r. o 15:51
0
Był taki sam na elesemie.W padzierniku jego zbiór wybuchł. Stracił palce.
Moze temu rolnikowi ktoś wlasnie uratował jakąs część ciała.
Avatar
Niepismienny / 14 grudnia 2007 r. o 14:30
0
Toz to prawdziwy terrrorysta! Z tym arsenalem pewnie al-Kaidze pomagal wysalajac paczki zlomu do Afganistanu! Dozywocie dla tego karierowego przestepcy! Brawo Policja! Brawo dziennik za ukazanie prawdziwego oblicza tego strasznego bandyty!
Avatar
www / 14 grudnia 2007 r. o 14:22
0
facet zgromadził niezłą ilość niewybuchów i ktos uważa, że wszystko jest ok.
Pewnie też robi to samo. Tylko, żeby nie doczekał się wielkiebo buuuuum
Avatar
ww / 14 grudnia 2007 r. o 14:00
0
filip napisał:
Z koncem IV RP, Samoobrony i LPR skończyły sie tematy dla dziennikarzy i teraz widzę ze zaczęli sie brać za poszukiwacz!!ŻAŁÓSNE
Avatar
filip / 14 grudnia 2007 r. o 13:14
0
Z koncem IV RP, Samoobrony i LPR skończyły sie tematy dla dziennikarzy i teraz widzę ze zaczęli sie brać za poszukiwacz!!ŻAŁÓSNE
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 9 grudnia 2021 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 9 grudnia 2021 r.

Makieta starego Lublina przesunięta, bo przeszkadzała taksówkarzom jeździć po chodniku

Makieta starego Lublina przesunięta, bo przeszkadzała taksówkarzom jeździć po chodniku

Na polecenie Ratusza przesunięto makietę starego Lublina zamontowaną niedawno na ul. Królewskiej. Urzędnicy wyjaśniają, że przeszkadzała taksówkarzom w jeździe po chodniku.

Lublin. Miejsce na uboczu, bez kamer. Od dziś można tu zostawić dziecko i dać mu życie
galeria

Lublin. Miejsce na uboczu, bez kamer. Od dziś można tu zostawić dziecko i dać mu życie

– Ktoś w momencie beznadziejności swojego życia będzie mógł powiedzieć: wiem, co mam robić, bo w hospicjum jest okno życia – mówi o. Filip Buczyński. Od środy w Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie można zostawić nowo narodzone dziecko.

Jak nowoczesna wieś wykańcza dzikie ptaki

Jak nowoczesna wieś wykańcza dzikie ptaki

Za spadek liczby ptaków we wsiach i na polach odpowiada w dużej mierze modernizacja gospodarstw.

Świąteczny jarmark wraca do Kazimierza Dolnego
10 grudnia 2021, 10:00

Świąteczny jarmark wraca do Kazimierza Dolnego

W najbliższy weekend kazimierski rynek zaświeci tysiącami lampek jarmarkowych straganów. Na gości będą czekały świąteczne, ręczne robione ozdoby, wianki, stroiki, a także regionalne wypieki i przekąski. Zakupy będzie umilała muzyka na żywo w wykonaniu dzieci i młodzieży.

Lubelskie. Wyciągi narciarskie szykują się do otwarcia

Lubelskie. Wyciągi narciarskie szykują się do otwarcia

Tegoroczny sezon narciarski rozpocznie się wcześniej, niż w ostatnich latach. Na puławskich stokach pracują już śnieżne armatki i ratraki. Start: w ciągu najbliższych dni

Wycięli stare drzewa, a obrońcom mówili, że projektu nie można zmieniać. A jednak można

Wycięli stare drzewa, a obrońcom mówili, że projektu nie można zmieniać. A jednak można

Kilka miesięcy temu, pomimo protestów mieszkańców, na Rynku w Radzyniu Podlaskim wycięto kilkanaście drzew. Wszystko w ramach rewitalizacji tego miejsca. Urzędnicy tłumaczyli wówczas, że nie mogą już zmienić projektu. Okazuje się, że mogą to zrobić… teraz

Dwóch chętnych na stanowisko szefa DDK "Węglin"

Dwóch chętnych na stanowisko szefa DDK "Węglin"

Co najmniej dwie osoby przystąpiły do konkursu na stanowisko dyrektora Dzielnicowego Domu Kultury „Węglin”. W poniedziałek minął termin zgłaszania kandydatur w konkursie ogłoszonym przez Urząd Miasta

Psiaki będą miały gdzie pobiegać. W Lublinie powstał nowy wybieg

Psiaki będą miały gdzie pobiegać. W Lublinie powstał nowy wybieg

Nowy wybieg dla psów powstał na skraju os. Piastowskiego. Jego budowę zlecił Urząd Miasta za pieniądze przeznaczone przez Radę Dzielnicy Rury, która wyłożyła na ten cel 25 tys. zł

Uczelnia zaczyna kształcić położne. Szpital już chce przyjąć do pracy cały rocznik

Uczelnia zaczyna kształcić położne. Szpital już chce przyjąć do pracy cały rocznik

Bialska uczelnia ruszyła z naborem na położnictwo. To nowy kierunek studiów stacjonarnych przygotowany we współpracy ze szpitalem. – Za trzy lata jesteśmy gotowi przyjąć cały rocznik – deklaruje dyrektor Adam Chodziński.

Azoty Puławy szykują się do kluczowego spotkania w tej rundzie

Azoty Puławy szykują się do kluczowego spotkania w tej rundzie

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Azoty Puławy zyskały na wygranej Gwardii Opole z Górnikiem Zabrze. Już w sobotę puławianie staną przed szansą powiększenia przewagi nad najgroźniejszym konkurentem do brązowego medalu

Budżet Lublina 2022. Jest kluczowa opinia

Budżet Lublina 2022. Jest kluczowa opinia

Prezydent miasta może odetchnąć. Regionalna Izba Obrachunkowa uznała, że planowany przez niego wzrost zadłużenia Lublina jest wciąż dozwolony. Orzekła też, że jego projekt budżetu miasta na rok 2022 jest zgodny z prawem.

Biała Podlaska: Radni dostaną służbowe konta e-mail

Biała Podlaska: Radni dostaną służbowe konta e-mail

Radni miejscy w kontakcie z mieszkańcami posługują się prywatnymi adresami mailowymi. To się jednak zmieni, bo rada uznała właśnie, że petycja mieszkańca w tej sprawie zasługuje na uwzględnienie. Pan Andrzej proponował, by te adresy ujednolicić.

Miał stanąć nowy blok w Lublinie, ale został przyblokowany

Miał stanąć nowy blok w Lublinie, ale został przyblokowany

Władze Lublina starają się uniemożliwić budowę bloku mieszkalnego u zbiegu ul. Zemborzyckiej i Wolińskiego. Lubelski deweloper stara się o decyzję, która pozwoli mu na taką inwestycję, ale Ratusz posłał jego wniosek do urzędowej zamrażarki.

Kiermasz świąteczny w "Ładno Pracowni"
11 grudnia 2021, 10:00

Kiermasz świąteczny w "Ładno Pracowni"

Fundacja Piękno Panie zaprasza na kiermasz świąteczny, który będzie odbywał się przez dwa najbliższe weekendy w "Ładno Pracowni" przy ul. Lubartowskiej 30a.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!