Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

14 grudnia 2007 r.
11:51
Edytuj ten wpis

Wybuchowe zainteresowania rolnika (wideo)

0 12 A A

Jabłonna. Skrzynki amunicją przeciwpancerną, zardzewiałe pistolety i części do karabinów -znaleźli wczoraj policjanci w gospodarstwie 43-letniego Ryszarda K.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Policję zawiadomił właściciel punktu skupu złomu. Zorientował się, że ktoś przyniósł mu na złomowisko części zapalników i pocisków artyleryjskich. Wybuchowy "złom” dostarczył Ryszard K. z Jabłonnej.

- W jego garażu policjanci znaleźli ponad tysiąc sztuk amunicji karabinowej oraz kilka elementów składowych broni palnej, pochodzącej najprawdopodobniej z okresu I lub II wojny światowej - mówi Magdalena Jędrejek, z biura prasowego KMP w Lublinie. - Broń i duże ilości amunicji policjanci odnaleźli również w stodole.
Policja wylicza, że Ryszard K. miał 5 skrzynek z 1,3 tys. sztuk amunicji kaliber 7,62 mm, jedną z amunicją przeciwlotniczą i przeciwpancerną. Naboje były też w plastikowych karnistrach. Do tego trzeba dodać dwa zardzewiałe pistolety, 33 zapalniki pocisków, 3 ładownice z amunicją, woreczek z prochem strzelniczym, zamki do karabinów i lufy.

- Ryszard K. powiedział na przesłuchaniu, że wszystko znalazł w swej okolicy przy pomocy wykrywacza metali - dodaje Jędrejek. - Twierdził, że interesuje się bronią i amunicją.
Ryszard K. odpowie za nielegalne posiadanie palnej i amunicji.
er

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 grudnia 2007 o 10:30
0
żenada dziennikarska i policyjna ... toż to złom pusty jak łeb tego co napisał ten artykuł ...
Avatar
pawlo / 15 grudnia 2007 o 13:39
0
to jest juz nudne. co jakis czas piszecie o ludziach ktorzy zbieraja jakies zelastwo wojenne. ludzi juz to przestaje interesowac. naprawde, to juz nie jest zadna sensacja! prawo polskie nie robi nic, aby dac kolekcjonerom jakies prawa do kolekcjonowania takich rzeczy. owszem, niewybuchy sa grozne i nie powinien ich trzymac. ale co szkodza same skorupy bo pociskach, albo same ŁUSKI?? przeciez to nie ma juz zapalnika ani zadnego materialu wybuchowego! tak jak juz kolega wczesniej wspomnial... mozna to porownac do takiego niebezpieczenstwa jak kij od miotly. kijem od miotly czesciej mozna sobie cos zrobic niz takimi łuskami.
po prostu zal....
kiedy cos nasi urzednicy zrobia w strone kolekcjonowania militariów? czy nadal bedzie to "nielegalne" ?
to jest juz nudne. co jakis czas piszecie o ludziach ktorzy zbieraja jakies zelastwo wojenne. ludzi juz to przestaje interesowac. naprawde, to juz nie jest zadna sensacja! prawo polskie nie robi nic, aby dac kolekcjonerom jakies prawa do kolekcjonowania takich rzeczy. owszem, niewybuchy sa grozne i nie powinien ich trzymac. ale co szkodza same skorupy bo pociskach, albo same ŁUSKI?? przeciez to nie ma juz zapalnika ani zadnego materialu wybuchowego! tak jak juz kolega wczesniej wspomnial... mozna to porownac do takiego niebezpieczens... rozwiń
Avatar
Czarek / 15 grudnia 2007 o 10:23
0
Czemu nie zrobicie artykułu właśnie o tym jakie kretyńskie są takie akcje policyjne na człowieka który jak widać ma trochę złomu złomu i niczego więcej-wykopki z 1szej wojny-groźny arsenał????i o tym jak w polsce zbieraczy kolekcjonerów i ludzi z pasją szanujacych historię robi się bandytami i ciąga po sądach i prokuratorach kiedy w całej europie są traktowani jak zbieracze hobbyści pasjonaci,normalni ludzie!co za baran napisał artykuł w tak sensacyjny sposób o takiej głupocie???
Avatar
Kosmaty / 14 grudnia 2007 o 22:13
0
Chłopina tuning do ciągnika robił, a z karabinów to nowy pług chciał skonstruować. Sąsiadom to wszystkie pola rozminował i grosza za to od nikogo nie wziął. A jak już miejsca nie miał to na złom oddał ... no i zrobili z niego terrorystę. A ta zardzewiał lufa to była z "RUDEGO" co ją Gustlik z Grzesiem nad Odrą ucieli. A że miał skrzynki w gospodarstwie, każdy gospodarz ma jakieś skrzynki i woreczki. No co wszystko może się kiedyś przydać.
Avatar
jk / 14 grudnia 2007 o 20:16
0
Nagonka, Sensacja dziennikarska, oskarzenia wyssane z palca ot co. Powiedzcie sami jak to jest ze mozna miec zupelnie legalnie i bez pozwolenia jakiegos czarno prochowca byle z przed 1850r, a juz zardzewialego pistoletu czy karabinu z pierwszej lub drogiej wojny juz miec nie mozna? Mimo ze jego szkodliwosc jest porownywalna z kijem od szczotki? Widac naszych kochanych ustawodawcow ktos niezabardzo obdarzyl inteligencja... Zenada. Jestesmy 100 lat za muzynami w takich kwestiach. Panstwo policyjne nam sie powoli robi Panowie i Panie. No i niewiem co to za sensacja, jesli prawie w karzdym lesie lezy takich rzeczy duze ilosci, i nawet wybrac sie na spacer mozna w cos *wepnac*
Nagonka, Sensacja dziennikarska, oskarzenia wyssane z palca ot co. Powiedzcie sami jak to jest ze mozna miec zupelnie legalnie i bez pozwolenia jakiegos czarno prochowca byle z przed 1850r, a juz zardzewialego pistoletu czy karabinu z pierwszej lub drogiej wojny juz miec nie mozna? Mimo ze jego szkodliwosc jest porownywalna z kijem od szczotki? Widac naszych kochanych ustawodawcow ktos niezabardzo obdarzyl inteligencja... Zenada. Jestesmy 100 lat za muzynami w takich kwestiach. Panstwo policyjne nam sie powoli robi Panowie i Panie. No i niew... rozwiń
Avatar
w / 14 grudnia 2007 o 15:51
0
Był taki sam na elesemie.W padzierniku jego zbiór wybuchł. Stracił palce.
Moze temu rolnikowi ktoś wlasnie uratował jakąs część ciała.
Avatar
Niepismienny / 14 grudnia 2007 o 14:30
0
Toz to prawdziwy terrrorysta! Z tym arsenalem pewnie al-Kaidze pomagal wysalajac paczki zlomu do Afganistanu! Dozywocie dla tego karierowego przestepcy! Brawo Policja! Brawo dziennik za ukazanie prawdziwego oblicza tego strasznego bandyty!
Avatar
www / 14 grudnia 2007 o 14:22
0
facet zgromadził niezłą ilość niewybuchów i ktos uważa, że wszystko jest ok.
Pewnie też robi to samo. Tylko, żeby nie doczekał się wielkiebo buuuuum
Avatar
ww / 14 grudnia 2007 o 14:00
0
filip napisał:
Z koncem IV RP, Samoobrony i LPR skończyły sie tematy dla dziennikarzy i teraz widzę ze zaczęli sie brać za poszukiwacz!!ŻAŁÓSNE
Avatar
filip / 14 grudnia 2007 o 13:14
0
Z koncem IV RP, Samoobrony i LPR skończyły sie tematy dla dziennikarzy i teraz widzę ze zaczęli sie brać za poszukiwacz!!ŻAŁÓSNE
Avatar
Gość / 17 grudnia 2007 o 10:30
0
żenada dziennikarska i policyjna ... toż to złom pusty jak łeb tego co napisał ten artykuł ...
Avatar
pawlo / 15 grudnia 2007 o 13:39
0
to jest juz nudne. co jakis czas piszecie o ludziach ktorzy zbieraja jakies zelastwo wojenne. ludzi juz to przestaje interesowac. naprawde, to juz nie jest zadna sensacja! prawo polskie nie robi nic, aby dac kolekcjonerom jakies prawa do kolekcjonowania takich rzeczy. owszem, niewybuchy sa grozne i nie powinien ich trzymac. ale co szkodza same skorupy bo pociskach, albo same ŁUSKI?? przeciez to nie ma juz zapalnika ani zadnego materialu wybuchowego! tak jak juz kolega wczesniej wspomnial... mozna to porownac do takiego niebezpieczenstwa jak kij od miotly. kijem od miotly czesciej mozna sobie cos zrobic niz takimi łuskami.
po prostu zal....
kiedy cos nasi urzednicy zrobia w strone kolekcjonowania militariów? czy nadal bedzie to "nielegalne" ?
to jest juz nudne. co jakis czas piszecie o ludziach ktorzy zbieraja jakies zelastwo wojenne. ludzi juz to przestaje interesowac. naprawde, to juz nie jest zadna sensacja! prawo polskie nie robi nic, aby dac kolekcjonerom jakies prawa do kolekcjonowania takich rzeczy. owszem, niewybuchy sa grozne i nie powinien ich trzymac. ale co szkodza same skorupy bo pociskach, albo same ŁUSKI?? przeciez to nie ma juz zapalnika ani zadnego materialu wybuchowego! tak jak juz kolega wczesniej wspomnial... mozna to porownac do takiego niebezpieczens... rozwiń
Avatar
Czarek / 15 grudnia 2007 o 10:23
0
Czemu nie zrobicie artykułu właśnie o tym jakie kretyńskie są takie akcje policyjne na człowieka który jak widać ma trochę złomu złomu i niczego więcej-wykopki z 1szej wojny-groźny arsenał????i o tym jak w polsce zbieraczy kolekcjonerów i ludzi z pasją szanujacych historię robi się bandytami i ciąga po sądach i prokuratorach kiedy w całej europie są traktowani jak zbieracze hobbyści pasjonaci,normalni ludzie!co za baran napisał artykuł w tak sensacyjny sposób o takiej głupocie???
Avatar
Kosmaty / 14 grudnia 2007 o 22:13
0
Chłopina tuning do ciągnika robił, a z karabinów to nowy pług chciał skonstruować. Sąsiadom to wszystkie pola rozminował i grosza za to od nikogo nie wziął. A jak już miejsca nie miał to na złom oddał ... no i zrobili z niego terrorystę. A ta zardzewiał lufa to była z "RUDEGO" co ją Gustlik z Grzesiem nad Odrą ucieli. A że miał skrzynki w gospodarstwie, każdy gospodarz ma jakieś skrzynki i woreczki. No co wszystko może się kiedyś przydać.
Avatar
jk / 14 grudnia 2007 o 20:16
0
Nagonka, Sensacja dziennikarska, oskarzenia wyssane z palca ot co. Powiedzcie sami jak to jest ze mozna miec zupelnie legalnie i bez pozwolenia jakiegos czarno prochowca byle z przed 1850r, a juz zardzewialego pistoletu czy karabinu z pierwszej lub drogiej wojny juz miec nie mozna? Mimo ze jego szkodliwosc jest porownywalna z kijem od szczotki? Widac naszych kochanych ustawodawcow ktos niezabardzo obdarzyl inteligencja... Zenada. Jestesmy 100 lat za muzynami w takich kwestiach. Panstwo policyjne nam sie powoli robi Panowie i Panie. No i niewiem co to za sensacja, jesli prawie w karzdym lesie lezy takich rzeczy duze ilosci, i nawet wybrac sie na spacer mozna w cos *wepnac*
Nagonka, Sensacja dziennikarska, oskarzenia wyssane z palca ot co. Powiedzcie sami jak to jest ze mozna miec zupelnie legalnie i bez pozwolenia jakiegos czarno prochowca byle z przed 1850r, a juz zardzewialego pistoletu czy karabinu z pierwszej lub drogiej wojny juz miec nie mozna? Mimo ze jego szkodliwosc jest porownywalna z kijem od szczotki? Widac naszych kochanych ustawodawcow ktos niezabardzo obdarzyl inteligencja... Zenada. Jestesmy 100 lat za muzynami w takich kwestiach. Panstwo policyjne nam sie powoli robi Panowie i Panie. No i niew... rozwiń
Avatar
w / 14 grudnia 2007 o 15:51
0
Był taki sam na elesemie.W padzierniku jego zbiór wybuchł. Stracił palce.
Moze temu rolnikowi ktoś wlasnie uratował jakąs część ciała.
Avatar
Niepismienny / 14 grudnia 2007 o 14:30
0
Toz to prawdziwy terrrorysta! Z tym arsenalem pewnie al-Kaidze pomagal wysalajac paczki zlomu do Afganistanu! Dozywocie dla tego karierowego przestepcy! Brawo Policja! Brawo dziennik za ukazanie prawdziwego oblicza tego strasznego bandyty!
Avatar
www / 14 grudnia 2007 o 14:22
0
facet zgromadził niezłą ilość niewybuchów i ktos uważa, że wszystko jest ok.
Pewnie też robi to samo. Tylko, żeby nie doczekał się wielkiebo buuuuum
Avatar
ww / 14 grudnia 2007 o 14:00
0
filip napisał:
Z koncem IV RP, Samoobrony i LPR skończyły sie tematy dla dziennikarzy i teraz widzę ze zaczęli sie brać za poszukiwacz!!ŻAŁÓSNE
Avatar
filip / 14 grudnia 2007 o 13:14
0
Z koncem IV RP, Samoobrony i LPR skończyły sie tematy dla dziennikarzy i teraz widzę ze zaczęli sie brać za poszukiwacz!!ŻAŁÓSNE
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pożar samochodu z dzieckiem w środku. "Część osób nagrywała tragedię telefonem zamiast pomóc"
galeria

Pożar samochodu z dzieckiem w środku. "Część osób nagrywała tragedię telefonem zamiast pomóc" 2 0

Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem na jednym z osiedli w Rybniku - informuje Śląska Policja.

Lublin: Dożynki dworskie w Skansenie
19 sierpnia 2018, 14:00

Lublin: Dożynki dworskie w Skansenie 0 0

Co Gdzie Kiedy. 19 sierpnia w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędą się barwne obchody Dożynek dworskich, które rozpoczną się o godz. 14 mszą świętą w drewnianym kościele z Matczyna.

"Dokonaliśmy rzeczy niemożliwej". Tak chwali się dyrektor aukcji Pride of Poland. Utrzyma stanowisko?

"Dokonaliśmy rzeczy niemożliwej". Tak chwali się dyrektor aukcji Pride of Poland. Utrzyma stanowisko? 9 6

"Pomimo bezprecedensowego hejtu medialnego (...) i nagonki na ludzi związanych z tym wydarzeniem, doprowadziliśmy ten projekt do szczęśliwego finału" – pisze w podziękowaniach za aukcję Pride of Poland Maciej Grzechnik, prezes stadniny w Michałowie i dyrektor tegorocznej aukcji.

Lublin: VIII Kulturalny Festyn Bronowicki
18 sierpnia 2018, 15:00

Lublin: VIII Kulturalny Festyn Bronowicki 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 18 sierpnia o godz. 15 na terenach zielonych przy ul. Rudlickiego rozpocznie się VII Kulturalny Festyn Bronowicki. Na uczestników czeka moc atrakcji!

W policyjnym budżecie brakuje pieniędzy. "Wstrzymanie dodatków uderzy w najmniej zarabiających policjantów"

W policyjnym budżecie brakuje pieniędzy. "Wstrzymanie dodatków uderzy w najmniej zarabiających policjantów" 13 10

Policjanci nie dostaną na czas dodatków do pensji. Wypłata świadczeń została wstrzymana. Z pisma komendanta głównego w tej sprawie wynika, że w policyjnym budżecie brakuje pieniędzy na pokrycie wszystkich wydatków.

Nasza różana perełka z gminy Końskowola

Nasza różana perełka z gminy Końskowola 15 0

W ostatnią sobotę w Nałęczowie rozstrzygnięto konkurs kulinarny pod nazwą „Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów”. Po raz drugi wygrał go produkt z „Manufaktury Różanej” w Starej Wsi w gminie Końskowola.

Lubelskie: Wpadli z takimi bryłkami w samochodzie. Teraz mają problem

Lubelskie: Wpadli z takimi bryłkami w samochodzie. Teraz mają problem 1 0

W czwartek łukowscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową dowiedzieli się, że osoby jadące samochodem do Łukowa mogą mieć środki odurzające.

Motor Lublin - Soła Oświecim, czyli w sobotę inauguracja nowego sezonu na Arenie

Motor Lublin - Soła Oświecim, czyli w sobotę inauguracja nowego sezonu na Arenie 4 3

Motor po dwóch meczach ma cztery punkty. A przed sobą pierwsze spotkanie na własnym stadionie. W sobotę o godz. 19 żółto-biało-niebiescy zagrają z Sołą Oświęcim. Wszyscy liczą na efektowne otwarcie nowego sezonu u siebie

Lublin: Pies pogryzł mu buty. Przywiązał zwierzę za łapy do grzejnika

Lublin: Pies pogryzł mu buty. Przywiązał zwierzę za łapy do grzejnika 0 4

Mężczyzna wynajmujący pokój w jednym z lubelskich mieszkań skrępował psa należącego do córki właścicieli mieszkania i przywiązał mu łapy do grzejnika. Kiedy kobieta wróciła do domu, psa już nie było. Zwierzę znalazło się dopiero pod Lublinem, w okolicy jednego z wiaduktów.

Koncert Freenology w Nałęczowie
18 sierpnia 2018, 19:30

Koncert Freenology w Nałęczowie 0 0

W sobotę, 18 sierpnia o godz. 19.30 w Kawiarni Lipowej w Nałęczowie (ul. Lipowa 43) wystąpi formacja Freenology.

Eurojackpot 17.08.2018. Wyniki losowania, sprawdź liczby. 165 mln zł do wygrania!

Eurojackpot 17.08.2018. Wyniki losowania, sprawdź liczby. 165 mln zł do wygrania! 0 0

Losowanie Eurojackpot z 17 sierpnia 2018 r. Sprawdź wylosowane liczby. Czy ktoś wygra 165 mln zł, które znalazły się w puli podczas losowania?

TBV Start wrócił do treningów, europejskich pucharów jednak nie będzie?

TBV Start wrócił do treningów, europejskich pucharów jednak nie będzie? 1 0

Koszykarze TBV Startu Lublin mają już za sobą pierwszy wspólny trening. Lublinianie spotkali się w czwartek w hali MOSiR niemal w komplecie. Na pierwsze zajęcia przyjechał także James Washington.

Powiślak odpłaci się Lubliniance? Kłos nie zagra z Ładą

Powiślak odpłaci się Lubliniance? Kłos nie zagra z Ładą 1 0

W poprzednim sezonie rewelacją ligi była ekipa z Końskowoli. Piłkarze Łukasza Gizy świetnie spisywali się zwłaszcza na jesieni. Pierwszy raz przegrali dopiero w ostatniej kolejce i to z późniejszym mistrzem – Stalą Kraśnik. W sezonie 2018/2019 pierwsze zero drużyna przywiozła już na inaugurację, po porażce w Werbkowicach 1:2. Teraz szybko spróbuje wrócić na właściwe tory. Problem w tym, że zmierzy się z Lublinianką (niedziela, godz. 16)

XIV Bolkowanie w Hniszowie. Na imieniny do sędziwego Bolka
18 sierpnia 2018, 12:00

XIV Bolkowanie w Hniszowie. Na imieniny do sędziwego Bolka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend gmina Ruda Huta wspólnie z gminą Hrubieszów obchodzą 1000-lecie pobytu Bolesława Chrobrego w Hniszowie oraz bitwy pod Gródkiem nad Bugiem.

ASF w sądzie. Rolnik pozwał lekarza weterynarii i domaga się odszkodowania za wybite świnie

ASF w sądzie. Rolnik pozwał lekarza weterynarii i domaga się odszkodowania za wybite świnie 4 3

Damian Kierekiesza, rolnik z Mań (gm. Międzyrzec Podlaski) pozwał powiatowego lekarza weterynarii za niewypłacenie odszkodowania za wybite świnie. Z kolei, lekarz weterynarii tłumaczy, że w gospodarstwie pana Damiana były pewne uchybienia, m.in. dotyczące mat dezynfekcyjnych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!