Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

12 maja 2010 r.
16:42
Edytuj ten wpis

Wyszedł z aresztu i zabił żonę. Kara: 15 lat więzienia

Autor: Zdjęcie autora er
0 22 A A

Na piętnaście lat więzienia skazał dzisiaj Sąd Okręgowy w Lublinie Marka W. z Chodla za zamordowanie swojej małżonki Doroty. Mężczyzna zabił żonę dwa dni po wyjściu z aresztu, w którym siedział za jej maltretowanie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W połowie stycznia ubiegłego roku jego żona zawiadomiła policję, że mężczyzna się nad nią znęca. Prokuratura wystąpiła o jego aresztowanie. Uznała, że Marek W. zagraża kobiecie. Sąd w Opolu Lubelskim wniosek uwzględnił.

Marek W. odwołał się i Sąd Okręgowy w Lublinie wypuścił go na wolność. Sędziowie doszli do wniosku, że nie znęcał się nad żoną drastycznie, a kobieta broniąc się oddawała mu ciosy.

Pierwszą noc na wolności mężczyzna spał u kolegi. 20 lutego wrócił do domu. Następnego dnia, w sobotnie popołudnie, odesłał dzieci do teściów.

Zwłoki żony znalazła jej matka. Pojechała do domu córki, bo przybiegły do niej przerażone wnuki. Kobieta miała poderżnięte gardło.

Marek W. został zatrzymany już po kilkunastu minutach w pobliżu domu. Miał trzy promile alkoholu.

Proces toczył się z wyłączeniem jawności. Dzisiejszy wyrok jest nieprawomocny.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
anula / 13 maja 2010 o 23:17
0
XXXXXX napisał:
niech napiszą co było powodem sprzeczek w tym małżeństwie.. Myślę że mieszkańcy Chodla dobrze wiedzą co.. Jego żonka do świętych nie należała, a on działał pod wpływem emocji!!! Stało się tak a nie inaczej.

Jeśli żona do świętych nie należała , mógł od niej odejść, a nie podrzynać gardło. Piszesz, że działał pod wpływem emocji. Jak miał coś z kopułą nie tak , to powinien się leczyć w Zakładzie dla Psychicznie Chorych. Takiego wariata należy raz na zawsze wyeliminować ze społeczeństwa, bo znowu , jak wyjdzie na wolność to pod wpływem emocji komuś poderżnie gardło. Jeśli raz to zrobił, to dla niego żaden problem.... Sędzia , który wydał tak niski wyrok , powinien być ze swojej decyzji rozliczony przez wyższą instancję ( zresztą nie on jeden, bo wielu jest takich bezmyślnych sędziów)

Jeśli żona do świętych nie należała , mógł od niej odejść, a nie podrzynać gardło. Piszesz, że działał pod wpływem emocji. Jak miał coś z kopułą nie tak , to powinien się leczyć w Zakładzie dla Psychicznie Chorych. Takiego wariata należy raz na zawsze wyeliminować ze społeczeństwa, bo znowu , jak wyjdzie na wolność to pod wpływem emocji komuś poderżnie gardło. Jeśli raz to zrobił, to dla niego żaden problem.... Sędzia , który wydał tak niski wyrok , powinien być ze swojej decyzji rozliczony przez wyższą instancję ( zres... rozwiń
Avatar
mania / 13 maja 2010 o 09:43
0
Wsadzić tego sędziego , który wypuścił tego bandytę. Gdzie jest ich odpowiedzialność za te bzdurne wyroki???
Avatar
ergo / 13 maja 2010 o 09:22
0
No to mamy kolejny dowód nie błędny system. Ofiara zostaje bez ochrony. Dopóki nie ma poważnych cielesnych "uszkodzeń" próżno o siebie walczyć w sądownictwie. Mam nadzieję że w końcu system zacznie chronić ofiarę w sposób faktyczny i skuteczny. Ile tylko jeszcze osób musi zginać?
Avatar
podatnik / 13 maja 2010 o 08:09
0
A czy będą konsekwencje dla tych którzy go wypuścili z aresztu? To nie jedyny przypadek gdy wypuszczają osobę zagrażającą bezpieczeństwu innych a trzymają pijanego rowerzystę. Może by jednak zmienić prawo aby przestępca zdawał sobie sprawę że to ofiara ma większe prawa. To przypomiona skazanie za pobicie złodzieja na większą karę niż dostał złodziej. Każdy kto decyduje się na przestępstwo umyślene powinien liczyć siuę z tym że poniesie tego konsekwencje i nie będzie miał prawa domagania się odszkodowań. Co jakiś czas robi się głośno że skazany występuje do sądu o odszkodowane bo naruszono jego "dobre" imię nazywając go bandytą. To już nie demokracja a anarchia.
A czy będą konsekwencje dla tych którzy go wypuścili z aresztu? To nie jedyny przypadek gdy wypuszczają osobę zagrażającą bezpieczeństwu innych a trzymają pijanego rowerzystę. Może by jednak zmienić prawo aby przestępca zdawał sobie sprawę że to ofiara ma większe prawa. To przypomiona skazanie za pobicie złodzieja na większą karę niż dostał złodziej. Każdy kto decyduje się na przestępstwo umyślene powinien liczyć siuę z tym że poniesie tego konsekwencje i nie będzie miał prawa domagania się odszkodowań. Co jakiś czas robi się głośno że ... rozwiń
Avatar
men / 13 maja 2010 o 08:07
0
Czapa, a skoro to niemożliwe - dożywocie. A 15 lat - to dla sędziego, który wypuścił go na wolność w celu dokonania zabójstwa.
Avatar
~men_53~ / 13 maja 2010 o 08:05
0
Są rozwody.

XXXXXX napisał:
niech napiszą co było powodem sprzeczek w tym małżeństwie.. Myślę że mieszkańcy Chodla dobrze wiedzą co.. Jego żonka do świętych nie należała, a on działał pod wpływem emocji!!! Stało się tak a nie inaczej.
Avatar
Gość / 13 maja 2010 o 07:21
0
Ja czytam, że:

...odwołał się i Sąd Okręgowy w Lublinie wypuścił go na wolność. Sędziowie doszli do wniosku, że nie znęcał się nad żoną drastycznie, a kobieta broniąc się oddawała mu ciosy.


to aż się chce p.i.e.r.d.o.l.n.ą.ć tego deb***a, który wypuścił to bydlę. Oto jakich mamy tępych sędziów.

Nie wiem, po co jest sąd w Polsce?!
Avatar
nick / 12 maja 2010 o 22:39
0
dalej kretyn będzie zabijał tyle, że za kratami na play station.....
Avatar
XXXXXX / 12 maja 2010 o 22:03
0
niech napiszą co było powodem sprzeczek w tym małżeństwie.. Myślę że mieszkańcy Chodla dobrze wiedzą co.. Jego żonka do świętych nie należała, a on działał pod wpływem emocji!!! Stało się tak a nie inaczej.
Avatar
logika / 12 maja 2010 o 22:01
0
Ten wyrok to chyba kpina. Powinien dostać dożywocie.
Avatar
anula / 13 maja 2010 o 23:17
0
XXXXXX napisał:
niech napiszą co było powodem sprzeczek w tym małżeństwie.. Myślę że mieszkańcy Chodla dobrze wiedzą co.. Jego żonka do świętych nie należała, a on działał pod wpływem emocji!!! Stało się tak a nie inaczej.

Jeśli żona do świętych nie należała , mógł od niej odejść, a nie podrzynać gardło. Piszesz, że działał pod wpływem emocji. Jak miał coś z kopułą nie tak , to powinien się leczyć w Zakładzie dla Psychicznie Chorych. Takiego wariata należy raz na zawsze wyeliminować ze społeczeństwa, bo znowu , jak wyjdzie na wolność to pod wpływem emocji komuś poderżnie gardło. Jeśli raz to zrobił, to dla niego żaden problem.... Sędzia , który wydał tak niski wyrok , powinien być ze swojej decyzji rozliczony przez wyższą instancję ( zresztą nie on jeden, bo wielu jest takich bezmyślnych sędziów)

Jeśli żona do świętych nie należała , mógł od niej odejść, a nie podrzynać gardło. Piszesz, że działał pod wpływem emocji. Jak miał coś z kopułą nie tak , to powinien się leczyć w Zakładzie dla Psychicznie Chorych. Takiego wariata należy raz na zawsze wyeliminować ze społeczeństwa, bo znowu , jak wyjdzie na wolność to pod wpływem emocji komuś poderżnie gardło. Jeśli raz to zrobił, to dla niego żaden problem.... Sędzia , który wydał tak niski wyrok , powinien być ze swojej decyzji rozliczony przez wyższą instancję ( zres... rozwiń
Avatar
mania / 13 maja 2010 o 09:43
0
Wsadzić tego sędziego , który wypuścił tego bandytę. Gdzie jest ich odpowiedzialność za te bzdurne wyroki???
Avatar
ergo / 13 maja 2010 o 09:22
0
No to mamy kolejny dowód nie błędny system. Ofiara zostaje bez ochrony. Dopóki nie ma poważnych cielesnych "uszkodzeń" próżno o siebie walczyć w sądownictwie. Mam nadzieję że w końcu system zacznie chronić ofiarę w sposób faktyczny i skuteczny. Ile tylko jeszcze osób musi zginać?
Avatar
podatnik / 13 maja 2010 o 08:09
0
A czy będą konsekwencje dla tych którzy go wypuścili z aresztu? To nie jedyny przypadek gdy wypuszczają osobę zagrażającą bezpieczeństwu innych a trzymają pijanego rowerzystę. Może by jednak zmienić prawo aby przestępca zdawał sobie sprawę że to ofiara ma większe prawa. To przypomiona skazanie za pobicie złodzieja na większą karę niż dostał złodziej. Każdy kto decyduje się na przestępstwo umyślene powinien liczyć siuę z tym że poniesie tego konsekwencje i nie będzie miał prawa domagania się odszkodowań. Co jakiś czas robi się głośno że skazany występuje do sądu o odszkodowane bo naruszono jego "dobre" imię nazywając go bandytą. To już nie demokracja a anarchia.
A czy będą konsekwencje dla tych którzy go wypuścili z aresztu? To nie jedyny przypadek gdy wypuszczają osobę zagrażającą bezpieczeństwu innych a trzymają pijanego rowerzystę. Może by jednak zmienić prawo aby przestępca zdawał sobie sprawę że to ofiara ma większe prawa. To przypomiona skazanie za pobicie złodzieja na większą karę niż dostał złodziej. Każdy kto decyduje się na przestępstwo umyślene powinien liczyć siuę z tym że poniesie tego konsekwencje i nie będzie miał prawa domagania się odszkodowań. Co jakiś czas robi się głośno że ... rozwiń
Avatar
men / 13 maja 2010 o 08:07
0
Czapa, a skoro to niemożliwe - dożywocie. A 15 lat - to dla sędziego, który wypuścił go na wolność w celu dokonania zabójstwa.
Avatar
~men_53~ / 13 maja 2010 o 08:05
0
Są rozwody.

XXXXXX napisał:
niech napiszą co było powodem sprzeczek w tym małżeństwie.. Myślę że mieszkańcy Chodla dobrze wiedzą co.. Jego żonka do świętych nie należała, a on działał pod wpływem emocji!!! Stało się tak a nie inaczej.
Avatar
Gość / 13 maja 2010 o 07:21
0
Ja czytam, że:

...odwołał się i Sąd Okręgowy w Lublinie wypuścił go na wolność. Sędziowie doszli do wniosku, że nie znęcał się nad żoną drastycznie, a kobieta broniąc się oddawała mu ciosy.


to aż się chce p.i.e.r.d.o.l.n.ą.ć tego deb***a, który wypuścił to bydlę. Oto jakich mamy tępych sędziów.

Nie wiem, po co jest sąd w Polsce?!
Avatar
nick / 12 maja 2010 o 22:39
0
dalej kretyn będzie zabijał tyle, że za kratami na play station.....
Avatar
XXXXXX / 12 maja 2010 o 22:03
0
niech napiszą co było powodem sprzeczek w tym małżeństwie.. Myślę że mieszkańcy Chodla dobrze wiedzą co.. Jego żonka do świętych nie należała, a on działał pod wpływem emocji!!! Stało się tak a nie inaczej.
Avatar
logika / 12 maja 2010 o 22:01
0
Ten wyrok to chyba kpina. Powinien dostać dożywocie.
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem! 0 0

Zawodnik Agrosu Zamość wywalczył drugi krążek na trwającej od piątku imprezy w Lublinie. Po złocie na 100 metrów Kopeć dołożył kolejne, ale na dwa razy dłuższym dystansie

94 PZLA MP. Malwina Kopron z brązowym medalem

94 PZLA MP. Malwina Kopron z brązowym medalem 0 0

Zawodniczka AZS UMCS zajęła trzecie miejsce w niedzielnym konkursie rzutu młotem. Srebrny medal zdobyła Joanna Fiodorow, a złoto przypadło Anicie Włodarczyk, która była poza zasięgiem

Po kontroli NIK: Seniorzy bez opieki w 41 gminach woj. lubelskiego

Po kontroli NIK: Seniorzy bez opieki w 41 gminach woj. lubelskiego 0 0

41 gmin czyli 19 proc. wszystkich gmin w województwie lubelskim nie zapewnia seniorom opieki – wynika z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli. W skali kraju robi to zaledwie 20 proc. gmin, mimo że należy to do ich obowiązków i jest najmniej kosztowną dla samorządów formą pomocy seniorom.

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie 17 3

W sobotę pełniący służbę w Okunince nad jeziorem Białym policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód seat leon, którym podróżowało trzech młodych mężczyzn z woj. mazowieckiego.

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca
film

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca 14 0

Grodków, woj. opolskie. 15-letni chłopak i jego ojciec zostali porażeni prądem w Grodkowie.

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu
galeria

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu 0 3

Do groźnego zdarzenia doszło w piątkowe południe w Dębowej Kłodzie (pow. parczewski).

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy
Złota Setka

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy 0 1

Na pomysł otworzenia tematycznego parku rozrywki trójka przedsiębiorców wpadła 8 lat temu. Dzisiaj to jedno z największych i najbardziej znanych miejsc tego typu w naszych kraju. Do Magicznych Ogródów koło Janowca w sezonie ściągają prawdziwe tłumy.

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza 1 0

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem podczas festiwalu Kolory Muzyki w Parku Miejskim w Chełmie.

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol"

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol" 10 2

W sobotę przed godz. 20 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od pracowników jednego z marketów przy Al. Tysiąclecia w Lublinie. Z przekazanej informacji wynikało, że na zakupy z malutkim dzieckiem przyszła nietrzeźwa kobieta.

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową?
Magazyn

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową? 25 1

W PRL-u nie trzeba było baru czy restauracji, aby ugasić pragnienie. Coca-colę okrzyknięto w latach 50. napojem imperialistów. W sklepach królowała oranżada, a na ulicy popularna „gruźliczanka” - woda sodowa z sokiem (droższa) i bez soku (tańsza), sprzedawana z saturatorów.

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 6 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 39 17

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 15

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 16 3

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!