Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 grudnia 2009 r.
19:06
Edytuj ten wpis

Aferka hazardowa w lubelskim Ratuszu

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 13 A A

Lobbing na rzecz firmy hazardowej zarzuca szefowi klubu radnych PO, Pawłowi Bryłowskiemu Michał Widomski (były członek klubu). Twierdzi, że Bryłowski prosił, by prezydent nie wypowiadał najmu lokalu salonowi. – Ja tylko umożliwiłem firmie przedstawienie swych racji – mówi radny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chodzi o salon gier mieszczący się w suterenie kamienicy przy placu Litewskim zajmowanej przez biura Urzędu Miasta i stanowiącej miejską własność. Lokal wynajmuje od Ratusza spółka Estrada Polska, która w całym kraju prowadzi sieć kasyn i salonów gier. W sierpniu 2007 r. magistrat wypowiedział spółce umowę najmu.

– Chcieliśmy tam przenieść magazyn z budynku przy Leszczyńskiego 20, bo tam z kolei potrzebowaliśmy więcej miejsca na archiwum Wydziału Komunikacji – wyjaśnia Krzysztof Żórawski, dyrektor Wydziału Gospodarowania Mieniem.

Spółka prosiła o cofnięcie wypowiedzenia, później proponowała, że odkupi lokal. Ratusz stale odmawiał. Estrada prosiła nawet o wskazanie innego lokalu, ale Urząd Miasta odpowiadał, że spółka może go szukać na własną rękę w budynkach prywatnych.

– W końcu spółka zadeklarowała, że będzie płacić dwa razy większy czynsz. Zamiast 4300 zł dawała 8500 zł netto – mówi Żórawski. Wtedy Ratusz się ugiął i w lutym 2008 r. firma podpisała z miastem nową umowę dzierżawy.

Ale – jak twierdzi Widomski – spółka w swych prośbach do Ratusza nie była osamotniona. – Radny Paweł Bryłowski przyszedł na posiedzenie klubu PO i prosił o to, by umowy nie wypowiadać. Nie przyszedł sam, przyprowadził ze sobą Marka Nalikowskiego (członek zarządu Estrady Polskiej – przyp. red.) – mówi Michał Widomski, radny niezrzeszony (wcześniej PO). – Później prezydent cofnął wypowiedzenie.

– Pana Nalikowskiego spotkałem, gdy chodził po Ratuszu i prosił różnych ludzi, by pozwolić mu pozostać w tym lokalu do czasu wygaśnięcia koncesji na prowadzenie salonu – mówi Paweł Bryłowski.

– Tylko umożliwiłem mu przedstawienie swoich racji na posiedzeniu naszego klubu. Nikogo ze sobą nie przyprowadzałem. Robienie z tego afery hazardowej jest nie tylko podłe, ale i głupie. A decyzję o cofnięciu wypowiedzenia uważam za słuszną, bo człowiek został źle potraktowany. I dzisiaj tak samo umożliwiłbym mu zabranie głosu, niezależnie od tego, jaka jest moda.

– Chciałem spotkać się z prezydentem i do takiego spotkania doszło. Jedynym powodem była chęć pozostania w lokalu, który był przystosowany do tej działalności. Domyślam się, że jeden z byłych członków PO usiłuje stworzyć aferę, ale afery nie ma to było normalne spotkanie klubowe – mówi Marek Nalikowski.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
oko / 12 grudnia 2009 r. o 18:05
-nnn- napisał:
chyba ci się coś pomyliło. estrada polska, wcześniej estrada lubelska. rzeczywiście mieli tam biuro - można było chociażby kupić różne bilety na przedstawienia itp. - kiedy jeszcze było to przedsiębiorstwo państwowe i zajmowało się działalnością głównie kulturalną. zresztą to pan radny jako prezydent umożliwił powstanie tam salonu gier...

To jednak Ty jesteś w błędzie bo sam tam chodziłem faktycznie jakieś 20 lat temu na maszynki właśnie w piwnicach więc pewnie jesteś bardzo młody i nie możesz o tym pamiętać zaś biura Estrady mieściły się w dwu miejscach które ja znam z tamtych czasów ale to szczegół nie w temacie i wtedy fakt Estrada była firmą państwową a teraz nie wiem jaki jest jej status .Więc nie radny umożliwił coś co istniało tam wiele lat wcześniej a dla ścisłości dzisiejszy radny pewnie w krótkich majtasach biegał i żadnego wpływy wtedy mieć nie mógł !.

To jednak Ty jesteś w błędzie bo sam tam chodziłem faktycznie jakieś 20 lat temu na maszynki właśnie w piwnicach więc pewnie jesteś bardzo młody i nie możesz o tym pamiętać zaś biura Estrady mieściły się w dwu miejscach które ja znam z tamtych czasów ale to szczegół nie w temacie i wtedy fakt Estrada była firmą państwową a teraz nie wiem jaki jest jej status .Więc nie radny umożliwił coś co istniało tam wiele lat wcześniej a dla ścisłości dzisiejszy radny pewnie w krótkich majtasach biegał i żadnego wpływy wtedy mieć nie ... rozwiń
Avatar
felek / 10 grudnia 2009 r. o 17:47
Drwal napisał:
Lipa, lipa sto razy lipa!!!

Porąbało Cię,gdzie widzisz lipę?.
Avatar
Drwal / 10 grudnia 2009 r. o 17:38
telewidz napisał:
W najbliższą niedzielę tj.13 grudnia 2009r.

TVP3 info o godz.20.50 przekaże na "żywo"

relację ze spotkania młodzieżówek partyjnych

z Panem Rafałem Grupińskim /PO/

"Ministrem bez rozgłosu".

tematy spotkania:

-zamieszanie wokół komisji śledczych ,hazardowej i nacisków

-28 lat od wprowadzenia stanu wojennego.

Gościowi pocztą elektroniczną w trakcie dyskusji można przesłać pytania.

Lipa, lipa sto razy lipa!!!

Lipa, lipa sto razy lipa!!! rozwiń
Avatar
telewidz / 10 grudnia 2009 r. o 17:32
W najbliższą niedzielę tj.13 grudnia 2009r.

TVP3 info o godz.20.50 przekaże na "żywo"

relację ze spotkania młodzieżówek partyjnych

z Panem Rafałem Grupińskim /PO/

"Ministrem bez rozgłosu".

tematy spotkania:

-zamieszanie wokół komisji śledczych ,hazardowej i nacisków

-28 lat od wprowadzenia stanu wojennego.

Gościowi pocztą elektroniczną w trakcie dyskusji można przesłać pytania.
Avatar
~gość~ / 10 grudnia 2009 r. o 17:17
Przechrzty- Widomski i Nowak oplują każdego aby się wypromować. Wilk przebrał się w skórę owcy.MANIPULATORKI...
Avatar
Trefne / 10 grudnia 2009 r. o 16:16
Jak tylko czytelnicy cos piszą na "nasich" to Wy całe forum siup do MAGAZYNU. I stop orkiestra szwagra biją.
Avatar
Wieśniak / 10 grudnia 2009 r. o 13:28
A to dziwne bo Pan Deptak jak był Prezydentem M. Lublin w latach 1994 -1999 to rozpoczął prace nad likwidacją Estrady Lubelskiej ( była wtedy właścicielem salonu gier ). Wówczas estradę uratował 50 letni jubileusz istnienia. Mówią, że góra z górą się nie zejdzie ale człowiek z człowiekiem tak. Czasami na cmentarzu , czasami na stacji benzynowej a często w Ratuszu. Taki zakład do golenia gości z forsy jest potrzebny w mieście. Daje pracę x osobom. Szkoda, że Pan AW rodem ze SZCZEBRZESZYNA nie zatrudni konduktorów MPK, ludzi do odczytywania liczników c.o i wody oraz sprzątaczy: przystanków MPK ( MPO to parodia ) i parków miejskich. Praca od ręki dla 1000 do 1200 osób. Płacono by podatek, sklepy miałyby utarg za sprzedane towary, w zakładach usługowych byłby ruch i coś z tego miałoby Miasto. A tak bezrobotni czekają na Godota. Chyba, że następnym Prezydentem zostanie rodowity Lublinianin znający tutejsze potrzeby.
A to dziwne bo Pan Deptak jak był Prezydentem M. Lublin w latach 1994 -1999 to rozpoczął prace nad likwidacją Estrady Lubelskiej ( była wtedy właścicielem salonu gier ). Wówczas estradę uratował 50 letni jubileusz istnienia. Mówią, że góra z górą się nie zejdzie ale człowiek z człowiekiem tak. Czasami na cmentarzu , czasami na stacji benzynowej a często w Ratuszu. Taki zakład do golenia gości z forsy jest potrzebny w mieście. Daje pracę x osobom. Szkoda, że Pan AW rodem ze SZCZEBRZESZYNA nie zatrudni konduktorów MPK, ludzi do odczytywania l... rozwiń
Avatar
lubelak / 10 grudnia 2009 r. o 13:01
Ostatnio było cicho o Widomskim, ale on nie zasypia gruszek w popiele. Jak o mnie nie mówią to się sam zgłoszę i wywołam temat.
Avatar
-nnn- / 10 grudnia 2009 r. o 12:24
iogisg napisał:
Przecież ten salon tam był zanim UM się tam wprowadziło, jakieś ponad 20 lat tam się znajduje. Nie wiem gdzie tu afera, że chcieli pozostać w lokalu? Każdy by walczył.

chyba ci się coś pomyliło. estrada polska, wcześniej estrada lubelska. rzeczywiście mieli tam biuro - można było chociażby kupić różne bilety na przedstawienia itp. - kiedy jeszcze było to przedsiębiorstwo państwowe i zajmowało się działalnością głównie kulturalną. zresztą to pan radny jako prezydent umożliwił powstanie tam salonu gier...

chyba ci się coś pomyliło. estrada polska, wcześniej estrada lubelska. rzeczywiście mieli tam biuro - można było chociażby kupić różne bilety na przedstawienia itp. - kiedy jeszcze było to przedsiębiorstwo państwowe i zajmowało się działalnością głównie kulturalną. zresztą to pan radny jako prezydent umożliwił powstanie tam salonu gier... rozwiń
Avatar
iogisg / 10 grudnia 2009 r. o 10:55
Przecież ten salon tam był zanim UM się tam wprowadziło, jakieś ponad 20 lat tam się znajduje. Nie wiem gdzie tu afera, że chcieli pozostać w lokalu? Każdy by walczył.
Avatar
oko / 12 grudnia 2009 r. o 18:05
-nnn- napisał:
chyba ci się coś pomyliło. estrada polska, wcześniej estrada lubelska. rzeczywiście mieli tam biuro - można było chociażby kupić różne bilety na przedstawienia itp. - kiedy jeszcze było to przedsiębiorstwo państwowe i zajmowało się działalnością głównie kulturalną. zresztą to pan radny jako prezydent umożliwił powstanie tam salonu gier...

To jednak Ty jesteś w błędzie bo sam tam chodziłem faktycznie jakieś 20 lat temu na maszynki właśnie w piwnicach więc pewnie jesteś bardzo młody i nie możesz o tym pamiętać zaś biura Estrady mieściły się w dwu miejscach które ja znam z tamtych czasów ale to szczegół nie w temacie i wtedy fakt Estrada była firmą państwową a teraz nie wiem jaki jest jej status .Więc nie radny umożliwił coś co istniało tam wiele lat wcześniej a dla ścisłości dzisiejszy radny pewnie w krótkich majtasach biegał i żadnego wpływy wtedy mieć nie mógł !.

To jednak Ty jesteś w błędzie bo sam tam chodziłem faktycznie jakieś 20 lat temu na maszynki właśnie w piwnicach więc pewnie jesteś bardzo młody i nie możesz o tym pamiętać zaś biura Estrady mieściły się w dwu miejscach które ja znam z tamtych czasów ale to szczegół nie w temacie i wtedy fakt Estrada była firmą państwową a teraz nie wiem jaki jest jej status .Więc nie radny umożliwił coś co istniało tam wiele lat wcześniej a dla ścisłości dzisiejszy radny pewnie w krótkich majtasach biegał i żadnego wpływy wtedy mieć nie ... rozwiń
Avatar
felek / 10 grudnia 2009 r. o 17:47
Drwal napisał:
Lipa, lipa sto razy lipa!!!

Porąbało Cię,gdzie widzisz lipę?.
Avatar
Drwal / 10 grudnia 2009 r. o 17:38
telewidz napisał:
W najbliższą niedzielę tj.13 grudnia 2009r.

TVP3 info o godz.20.50 przekaże na "żywo"

relację ze spotkania młodzieżówek partyjnych

z Panem Rafałem Grupińskim /PO/

"Ministrem bez rozgłosu".

tematy spotkania:

-zamieszanie wokół komisji śledczych ,hazardowej i nacisków

-28 lat od wprowadzenia stanu wojennego.

Gościowi pocztą elektroniczną w trakcie dyskusji można przesłać pytania.

Lipa, lipa sto razy lipa!!!

Lipa, lipa sto razy lipa!!! rozwiń
Avatar
telewidz / 10 grudnia 2009 r. o 17:32
W najbliższą niedzielę tj.13 grudnia 2009r.

TVP3 info o godz.20.50 przekaże na "żywo"

relację ze spotkania młodzieżówek partyjnych

z Panem Rafałem Grupińskim /PO/

"Ministrem bez rozgłosu".

tematy spotkania:

-zamieszanie wokół komisji śledczych ,hazardowej i nacisków

-28 lat od wprowadzenia stanu wojennego.

Gościowi pocztą elektroniczną w trakcie dyskusji można przesłać pytania.
Avatar
~gość~ / 10 grudnia 2009 r. o 17:17
Przechrzty- Widomski i Nowak oplują każdego aby się wypromować. Wilk przebrał się w skórę owcy.MANIPULATORKI...
Avatar
Trefne / 10 grudnia 2009 r. o 16:16
Jak tylko czytelnicy cos piszą na "nasich" to Wy całe forum siup do MAGAZYNU. I stop orkiestra szwagra biją.
Avatar
Wieśniak / 10 grudnia 2009 r. o 13:28
A to dziwne bo Pan Deptak jak był Prezydentem M. Lublin w latach 1994 -1999 to rozpoczął prace nad likwidacją Estrady Lubelskiej ( była wtedy właścicielem salonu gier ). Wówczas estradę uratował 50 letni jubileusz istnienia. Mówią, że góra z górą się nie zejdzie ale człowiek z człowiekiem tak. Czasami na cmentarzu , czasami na stacji benzynowej a często w Ratuszu. Taki zakład do golenia gości z forsy jest potrzebny w mieście. Daje pracę x osobom. Szkoda, że Pan AW rodem ze SZCZEBRZESZYNA nie zatrudni konduktorów MPK, ludzi do odczytywania liczników c.o i wody oraz sprzątaczy: przystanków MPK ( MPO to parodia ) i parków miejskich. Praca od ręki dla 1000 do 1200 osób. Płacono by podatek, sklepy miałyby utarg za sprzedane towary, w zakładach usługowych byłby ruch i coś z tego miałoby Miasto. A tak bezrobotni czekają na Godota. Chyba, że następnym Prezydentem zostanie rodowity Lublinianin znający tutejsze potrzeby.
A to dziwne bo Pan Deptak jak był Prezydentem M. Lublin w latach 1994 -1999 to rozpoczął prace nad likwidacją Estrady Lubelskiej ( była wtedy właścicielem salonu gier ). Wówczas estradę uratował 50 letni jubileusz istnienia. Mówią, że góra z górą się nie zejdzie ale człowiek z człowiekiem tak. Czasami na cmentarzu , czasami na stacji benzynowej a często w Ratuszu. Taki zakład do golenia gości z forsy jest potrzebny w mieście. Daje pracę x osobom. Szkoda, że Pan AW rodem ze SZCZEBRZESZYNA nie zatrudni konduktorów MPK, ludzi do odczytywania l... rozwiń
Avatar
lubelak / 10 grudnia 2009 r. o 13:01
Ostatnio było cicho o Widomskim, ale on nie zasypia gruszek w popiele. Jak o mnie nie mówią to się sam zgłoszę i wywołam temat.
Avatar
-nnn- / 10 grudnia 2009 r. o 12:24
iogisg napisał:
Przecież ten salon tam był zanim UM się tam wprowadziło, jakieś ponad 20 lat tam się znajduje. Nie wiem gdzie tu afera, że chcieli pozostać w lokalu? Każdy by walczył.

chyba ci się coś pomyliło. estrada polska, wcześniej estrada lubelska. rzeczywiście mieli tam biuro - można było chociażby kupić różne bilety na przedstawienia itp. - kiedy jeszcze było to przedsiębiorstwo państwowe i zajmowało się działalnością głównie kulturalną. zresztą to pan radny jako prezydent umożliwił powstanie tam salonu gier...

chyba ci się coś pomyliło. estrada polska, wcześniej estrada lubelska. rzeczywiście mieli tam biuro - można było chociażby kupić różne bilety na przedstawienia itp. - kiedy jeszcze było to przedsiębiorstwo państwowe i zajmowało się działalnością głównie kulturalną. zresztą to pan radny jako prezydent umożliwił powstanie tam salonu gier... rozwiń
Avatar
iogisg / 10 grudnia 2009 r. o 10:55
Przecież ten salon tam był zanim UM się tam wprowadziło, jakieś ponad 20 lat tam się znajduje. Nie wiem gdzie tu afera, że chcieli pozostać w lokalu? Każdy by walczył.