Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 grudnia 2009 r.
19:06
Edytuj ten wpis

Aferka hazardowa w lubelskim Ratuszu

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 13 A A

Lobbing na rzecz firmy hazardowej zarzuca szefowi klubu radnych PO, Pawłowi Bryłowskiemu Michał Widomski (były członek klubu). Twierdzi, że Bryłowski prosił, by prezydent nie wypowiadał najmu lokalu salonowi. – Ja tylko umożliwiłem firmie przedstawienie swych racji – mówi radny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chodzi o salon gier mieszczący się w suterenie kamienicy przy placu Litewskim zajmowanej przez biura Urzędu Miasta i stanowiącej miejską własność. Lokal wynajmuje od Ratusza spółka Estrada Polska, która w całym kraju prowadzi sieć kasyn i salonów gier. W sierpniu 2007 r. magistrat wypowiedział spółce umowę najmu.

– Chcieliśmy tam przenieść magazyn z budynku przy Leszczyńskiego 20, bo tam z kolei potrzebowaliśmy więcej miejsca na archiwum Wydziału Komunikacji – wyjaśnia Krzysztof Żórawski, dyrektor Wydziału Gospodarowania Mieniem.

Spółka prosiła o cofnięcie wypowiedzenia, później proponowała, że odkupi lokal. Ratusz stale odmawiał. Estrada prosiła nawet o wskazanie innego lokalu, ale Urząd Miasta odpowiadał, że spółka może go szukać na własną rękę w budynkach prywatnych.

– W końcu spółka zadeklarowała, że będzie płacić dwa razy większy czynsz. Zamiast 4300 zł dawała 8500 zł netto – mówi Żórawski. Wtedy Ratusz się ugiął i w lutym 2008 r. firma podpisała z miastem nową umowę dzierżawy.

Ale – jak twierdzi Widomski – spółka w swych prośbach do Ratusza nie była osamotniona. – Radny Paweł Bryłowski przyszedł na posiedzenie klubu PO i prosił o to, by umowy nie wypowiadać. Nie przyszedł sam, przyprowadził ze sobą Marka Nalikowskiego (członek zarządu Estrady Polskiej – przyp. red.) – mówi Michał Widomski, radny niezrzeszony (wcześniej PO). – Później prezydent cofnął wypowiedzenie.

– Pana Nalikowskiego spotkałem, gdy chodził po Ratuszu i prosił różnych ludzi, by pozwolić mu pozostać w tym lokalu do czasu wygaśnięcia koncesji na prowadzenie salonu – mówi Paweł Bryłowski.

– Tylko umożliwiłem mu przedstawienie swoich racji na posiedzeniu naszego klubu. Nikogo ze sobą nie przyprowadzałem. Robienie z tego afery hazardowej jest nie tylko podłe, ale i głupie. A decyzję o cofnięciu wypowiedzenia uważam za słuszną, bo człowiek został źle potraktowany. I dzisiaj tak samo umożliwiłbym mu zabranie głosu, niezależnie od tego, jaka jest moda.

– Chciałem spotkać się z prezydentem i do takiego spotkania doszło. Jedynym powodem była chęć pozostania w lokalu, który był przystosowany do tej działalności. Domyślam się, że jeden z byłych członków PO usiłuje stworzyć aferę, ale afery nie ma to było normalne spotkanie klubowe – mówi Marek Nalikowski.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
oko / 12 grudnia 2009 o 18:05
0
-nnn- napisał:
chyba ci się coś pomyliło. estrada polska, wcześniej estrada lubelska. rzeczywiście mieli tam biuro - można było chociażby kupić różne bilety na przedstawienia itp. - kiedy jeszcze było to przedsiębiorstwo państwowe i zajmowało się działalnością głównie kulturalną. zresztą to pan radny jako prezydent umożliwił powstanie tam salonu gier...

To jednak Ty jesteś w błędzie bo sam tam chodziłem faktycznie jakieś 20 lat temu na maszynki właśnie w piwnicach więc pewnie jesteś bardzo młody i nie możesz o tym pamiętać zaś biura Estrady mieściły się w dwu miejscach które ja znam z tamtych czasów ale to szczegół nie w temacie i wtedy fakt Estrada była firmą państwową a teraz nie wiem jaki jest jej status .Więc nie radny umożliwił coś co istniało tam wiele lat wcześniej a dla ścisłości dzisiejszy radny pewnie w krótkich majtasach biegał i żadnego wpływy wtedy mieć nie mógł !.

To jednak Ty jesteś w błędzie bo sam tam chodziłem faktycznie jakieś 20 lat temu na maszynki właśnie w piwnicach więc pewnie jesteś bardzo młody i nie możesz o tym pamiętać zaś biura Estrady mieściły się w dwu miejscach które ja znam z tamtych czasów ale to szczegół nie w temacie i wtedy fakt Estrada była firmą państwową a teraz nie wiem jaki jest jej status .Więc nie radny umożliwił coś co istniało tam wiele lat wcześniej a dla ścisłości dzisiejszy radny pewnie w krótkich majtasach biegał i żadnego wpływy wtedy mieć nie ... rozwiń
Avatar
felek / 10 grudnia 2009 o 17:47
0
Drwal napisał:
Lipa, lipa sto razy lipa!!!

Porąbało Cię,gdzie widzisz lipę?.
Avatar
Drwal / 10 grudnia 2009 o 17:38
0
telewidz napisał:
W najbliższą niedzielę tj.13 grudnia 2009r.

TVP3 info o godz.20.50 przekaże na "żywo"

relację ze spotkania młodzieżówek partyjnych

z Panem Rafałem Grupińskim /PO/

"Ministrem bez rozgłosu".

tematy spotkania:

-zamieszanie wokół komisji śledczych ,hazardowej i nacisków

-28 lat od wprowadzenia stanu wojennego.

Gościowi pocztą elektroniczną w trakcie dyskusji można przesłać pytania.

Lipa, lipa sto razy lipa!!!

Lipa, lipa sto razy lipa!!! rozwiń
Avatar
telewidz / 10 grudnia 2009 o 17:32
0
W najbliższą niedzielę tj.13 grudnia 2009r.

TVP3 info o godz.20.50 przekaże na "żywo"

relację ze spotkania młodzieżówek partyjnych

z Panem Rafałem Grupińskim /PO/

"Ministrem bez rozgłosu".

tematy spotkania:

-zamieszanie wokół komisji śledczych ,hazardowej i nacisków

-28 lat od wprowadzenia stanu wojennego.

Gościowi pocztą elektroniczną w trakcie dyskusji można przesłać pytania.
Avatar
~gość~ / 10 grudnia 2009 o 17:17
0
Przechrzty- Widomski i Nowak oplują każdego aby się wypromować. Wilk przebrał się w skórę owcy.MANIPULATORKI...
Avatar
Trefne / 10 grudnia 2009 o 16:16
0
Jak tylko czytelnicy cos piszą na "nasich" to Wy całe forum siup do MAGAZYNU. I stop orkiestra szwagra biją.
Avatar
Wieśniak / 10 grudnia 2009 o 13:28
0
A to dziwne bo Pan Deptak jak był Prezydentem M. Lublin w latach 1994 -1999 to rozpoczął prace nad likwidacją Estrady Lubelskiej ( była wtedy właścicielem salonu gier ). Wówczas estradę uratował 50 letni jubileusz istnienia. Mówią, że góra z górą się nie zejdzie ale człowiek z człowiekiem tak. Czasami na cmentarzu , czasami na stacji benzynowej a często w Ratuszu. Taki zakład do golenia gości z forsy jest potrzebny w mieście. Daje pracę x osobom. Szkoda, że Pan AW rodem ze SZCZEBRZESZYNA nie zatrudni konduktorów MPK, ludzi do odczytywania liczników c.o i wody oraz sprzątaczy: przystanków MPK ( MPO to parodia ) i parków miejskich. Praca od ręki dla 1000 do 1200 osób. Płacono by podatek, sklepy miałyby utarg za sprzedane towary, w zakładach usługowych byłby ruch i coś z tego miałoby Miasto. A tak bezrobotni czekają na Godota. Chyba, że następnym Prezydentem zostanie rodowity Lublinianin znający tutejsze potrzeby.
A to dziwne bo Pan Deptak jak był Prezydentem M. Lublin w latach 1994 -1999 to rozpoczął prace nad likwidacją Estrady Lubelskiej ( była wtedy właścicielem salonu gier ). Wówczas estradę uratował 50 letni jubileusz istnienia. Mówią, że góra z górą się nie zejdzie ale człowiek z człowiekiem tak. Czasami na cmentarzu , czasami na stacji benzynowej a często w Ratuszu. Taki zakład do golenia gości z forsy jest potrzebny w mieście. Daje pracę x osobom. Szkoda, że Pan AW rodem ze SZCZEBRZESZYNA nie zatrudni konduktorów MPK, ludzi do odczytywania l... rozwiń
Avatar
lubelak / 10 grudnia 2009 o 13:01
0
Ostatnio było cicho o Widomskim, ale on nie zasypia gruszek w popiele. Jak o mnie nie mówią to się sam zgłoszę i wywołam temat.
Avatar
-nnn- / 10 grudnia 2009 o 12:24
0
iogisg napisał:
Przecież ten salon tam był zanim UM się tam wprowadziło, jakieś ponad 20 lat tam się znajduje. Nie wiem gdzie tu afera, że chcieli pozostać w lokalu? Każdy by walczył.

chyba ci się coś pomyliło. estrada polska, wcześniej estrada lubelska. rzeczywiście mieli tam biuro - można było chociażby kupić różne bilety na przedstawienia itp. - kiedy jeszcze było to przedsiębiorstwo państwowe i zajmowało się działalnością głównie kulturalną. zresztą to pan radny jako prezydent umożliwił powstanie tam salonu gier...

chyba ci się coś pomyliło. estrada polska, wcześniej estrada lubelska. rzeczywiście mieli tam biuro - można było chociażby kupić różne bilety na przedstawienia itp. - kiedy jeszcze było to przedsiębiorstwo państwowe i zajmowało się działalnością głównie kulturalną. zresztą to pan radny jako prezydent umożliwił powstanie tam salonu gier... rozwiń
Avatar
iogisg / 10 grudnia 2009 o 10:55
0
Przecież ten salon tam był zanim UM się tam wprowadziło, jakieś ponad 20 lat tam się znajduje. Nie wiem gdzie tu afera, że chcieli pozostać w lokalu? Każdy by walczył.
Avatar
oko / 12 grudnia 2009 o 18:05
0
-nnn- napisał:
chyba ci się coś pomyliło. estrada polska, wcześniej estrada lubelska. rzeczywiście mieli tam biuro - można było chociażby kupić różne bilety na przedstawienia itp. - kiedy jeszcze było to przedsiębiorstwo państwowe i zajmowało się działalnością głównie kulturalną. zresztą to pan radny jako prezydent umożliwił powstanie tam salonu gier...

To jednak Ty jesteś w błędzie bo sam tam chodziłem faktycznie jakieś 20 lat temu na maszynki właśnie w piwnicach więc pewnie jesteś bardzo młody i nie możesz o tym pamiętać zaś biura Estrady mieściły się w dwu miejscach które ja znam z tamtych czasów ale to szczegół nie w temacie i wtedy fakt Estrada była firmą państwową a teraz nie wiem jaki jest jej status .Więc nie radny umożliwił coś co istniało tam wiele lat wcześniej a dla ścisłości dzisiejszy radny pewnie w krótkich majtasach biegał i żadnego wpływy wtedy mieć nie mógł !.

To jednak Ty jesteś w błędzie bo sam tam chodziłem faktycznie jakieś 20 lat temu na maszynki właśnie w piwnicach więc pewnie jesteś bardzo młody i nie możesz o tym pamiętać zaś biura Estrady mieściły się w dwu miejscach które ja znam z tamtych czasów ale to szczegół nie w temacie i wtedy fakt Estrada była firmą państwową a teraz nie wiem jaki jest jej status .Więc nie radny umożliwił coś co istniało tam wiele lat wcześniej a dla ścisłości dzisiejszy radny pewnie w krótkich majtasach biegał i żadnego wpływy wtedy mieć nie ... rozwiń
Avatar
felek / 10 grudnia 2009 o 17:47
0
Drwal napisał:
Lipa, lipa sto razy lipa!!!

Porąbało Cię,gdzie widzisz lipę?.
Avatar
Drwal / 10 grudnia 2009 o 17:38
0
telewidz napisał:
W najbliższą niedzielę tj.13 grudnia 2009r.

TVP3 info o godz.20.50 przekaże na "żywo"

relację ze spotkania młodzieżówek partyjnych

z Panem Rafałem Grupińskim /PO/

"Ministrem bez rozgłosu".

tematy spotkania:

-zamieszanie wokół komisji śledczych ,hazardowej i nacisków

-28 lat od wprowadzenia stanu wojennego.

Gościowi pocztą elektroniczną w trakcie dyskusji można przesłać pytania.

Lipa, lipa sto razy lipa!!!

Lipa, lipa sto razy lipa!!! rozwiń
Avatar
telewidz / 10 grudnia 2009 o 17:32
0
W najbliższą niedzielę tj.13 grudnia 2009r.

TVP3 info o godz.20.50 przekaże na "żywo"

relację ze spotkania młodzieżówek partyjnych

z Panem Rafałem Grupińskim /PO/

"Ministrem bez rozgłosu".

tematy spotkania:

-zamieszanie wokół komisji śledczych ,hazardowej i nacisków

-28 lat od wprowadzenia stanu wojennego.

Gościowi pocztą elektroniczną w trakcie dyskusji można przesłać pytania.
Avatar
~gość~ / 10 grudnia 2009 o 17:17
0
Przechrzty- Widomski i Nowak oplują każdego aby się wypromować. Wilk przebrał się w skórę owcy.MANIPULATORKI...
Avatar
Trefne / 10 grudnia 2009 o 16:16
0
Jak tylko czytelnicy cos piszą na "nasich" to Wy całe forum siup do MAGAZYNU. I stop orkiestra szwagra biją.
Avatar
Wieśniak / 10 grudnia 2009 o 13:28
0
A to dziwne bo Pan Deptak jak był Prezydentem M. Lublin w latach 1994 -1999 to rozpoczął prace nad likwidacją Estrady Lubelskiej ( była wtedy właścicielem salonu gier ). Wówczas estradę uratował 50 letni jubileusz istnienia. Mówią, że góra z górą się nie zejdzie ale człowiek z człowiekiem tak. Czasami na cmentarzu , czasami na stacji benzynowej a często w Ratuszu. Taki zakład do golenia gości z forsy jest potrzebny w mieście. Daje pracę x osobom. Szkoda, że Pan AW rodem ze SZCZEBRZESZYNA nie zatrudni konduktorów MPK, ludzi do odczytywania liczników c.o i wody oraz sprzątaczy: przystanków MPK ( MPO to parodia ) i parków miejskich. Praca od ręki dla 1000 do 1200 osób. Płacono by podatek, sklepy miałyby utarg za sprzedane towary, w zakładach usługowych byłby ruch i coś z tego miałoby Miasto. A tak bezrobotni czekają na Godota. Chyba, że następnym Prezydentem zostanie rodowity Lublinianin znający tutejsze potrzeby.
A to dziwne bo Pan Deptak jak był Prezydentem M. Lublin w latach 1994 -1999 to rozpoczął prace nad likwidacją Estrady Lubelskiej ( była wtedy właścicielem salonu gier ). Wówczas estradę uratował 50 letni jubileusz istnienia. Mówią, że góra z górą się nie zejdzie ale człowiek z człowiekiem tak. Czasami na cmentarzu , czasami na stacji benzynowej a często w Ratuszu. Taki zakład do golenia gości z forsy jest potrzebny w mieście. Daje pracę x osobom. Szkoda, że Pan AW rodem ze SZCZEBRZESZYNA nie zatrudni konduktorów MPK, ludzi do odczytywania l... rozwiń
Avatar
lubelak / 10 grudnia 2009 o 13:01
0
Ostatnio było cicho o Widomskim, ale on nie zasypia gruszek w popiele. Jak o mnie nie mówią to się sam zgłoszę i wywołam temat.
Avatar
-nnn- / 10 grudnia 2009 o 12:24
0
iogisg napisał:
Przecież ten salon tam był zanim UM się tam wprowadziło, jakieś ponad 20 lat tam się znajduje. Nie wiem gdzie tu afera, że chcieli pozostać w lokalu? Każdy by walczył.

chyba ci się coś pomyliło. estrada polska, wcześniej estrada lubelska. rzeczywiście mieli tam biuro - można było chociażby kupić różne bilety na przedstawienia itp. - kiedy jeszcze było to przedsiębiorstwo państwowe i zajmowało się działalnością głównie kulturalną. zresztą to pan radny jako prezydent umożliwił powstanie tam salonu gier...

chyba ci się coś pomyliło. estrada polska, wcześniej estrada lubelska. rzeczywiście mieli tam biuro - można było chociażby kupić różne bilety na przedstawienia itp. - kiedy jeszcze było to przedsiębiorstwo państwowe i zajmowało się działalnością głównie kulturalną. zresztą to pan radny jako prezydent umożliwił powstanie tam salonu gier... rozwiń
Avatar
iogisg / 10 grudnia 2009 o 10:55
0
Przecież ten salon tam był zanim UM się tam wprowadziło, jakieś ponad 20 lat tam się znajduje. Nie wiem gdzie tu afera, że chcieli pozostać w lokalu? Każdy by walczył.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 11 0

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 5 1

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 10 3

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela 1 3

W czerwcu w lesie w miejscowości Rokitno (pow. bialski) przypadkowy świadek zauważył błąkające się w rejonie leśnej ścieżki zwierzę.

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej 0 3

Sejm w piątek przyjął uchwałę o ustanowieniu patronów 2019 roku. Jednym z uhonorowanych w ten sposób wydarzeń jest Unia Lubelska. W przyszłym roku przypada 450. rocznica jej zawarcia.

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego 0 0

Karolina Kołeczek z AZS UMCS Lublin i Piotr Tarkowski z AZS AWF Biała Podlaska wywalczyli srebrne medale w swoich konkurencjach podczas trzeciego dnia mistrzostw Polski w lekkiej atletyce rozgrywanych w Lublinie

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę 73 18

Motor Lublin miałby wyemitować akcje do kupienia przez wszystkich zainteresowanych, dzięki temu zyskałby pieniądze na działalność. Taką propozycję podsuwa prezydentowi lubelska Fundacja Wolności, która woli, żeby klub nie był – jak obecnie – finansowany z pieniędzy podatników.

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia]
galeria

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia] 9 13

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie ma nową siedzibę. Funkcjonująca od stycznia w ramach Państwowego Przedsiębiorstwa Wodnego Wody Polskie instytucja mieści się teraz przy ul. Leszka Czarnego 3 w dzielnicy Rury.

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem! 4 1

Zawodnik Agrosu Zamość wywalczył drugi krążek na trwającej od piątku imprezy w Lublinie. Po złocie na 100 metrów Kopeć dołożył kolejne, ale na dwa razy dłuższym dystansie