Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 grudnia 2009 r.
19:06
Edytuj ten wpis

Aferka hazardowa w lubelskim Ratuszu

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 13 A A

Lobbing na rzecz firmy hazardowej zarzuca szefowi klubu radnych PO, Pawłowi Bryłowskiemu Michał Widomski (były członek klubu). Twierdzi, że Bryłowski prosił, by prezydent nie wypowiadał najmu lokalu salonowi. – Ja tylko umożliwiłem firmie przedstawienie swych racji – mówi radny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chodzi o salon gier mieszczący się w suterenie kamienicy przy placu Litewskim zajmowanej przez biura Urzędu Miasta i stanowiącej miejską własność. Lokal wynajmuje od Ratusza spółka Estrada Polska, która w całym kraju prowadzi sieć kasyn i salonów gier. W sierpniu 2007 r. magistrat wypowiedział spółce umowę najmu.

– Chcieliśmy tam przenieść magazyn z budynku przy Leszczyńskiego 20, bo tam z kolei potrzebowaliśmy więcej miejsca na archiwum Wydziału Komunikacji – wyjaśnia Krzysztof Żórawski, dyrektor Wydziału Gospodarowania Mieniem.

Spółka prosiła o cofnięcie wypowiedzenia, później proponowała, że odkupi lokal. Ratusz stale odmawiał. Estrada prosiła nawet o wskazanie innego lokalu, ale Urząd Miasta odpowiadał, że spółka może go szukać na własną rękę w budynkach prywatnych.

– W końcu spółka zadeklarowała, że będzie płacić dwa razy większy czynsz. Zamiast 4300 zł dawała 8500 zł netto – mówi Żórawski. Wtedy Ratusz się ugiął i w lutym 2008 r. firma podpisała z miastem nową umowę dzierżawy.

Ale – jak twierdzi Widomski – spółka w swych prośbach do Ratusza nie była osamotniona. – Radny Paweł Bryłowski przyszedł na posiedzenie klubu PO i prosił o to, by umowy nie wypowiadać. Nie przyszedł sam, przyprowadził ze sobą Marka Nalikowskiego (członek zarządu Estrady Polskiej – przyp. red.) – mówi Michał Widomski, radny niezrzeszony (wcześniej PO). – Później prezydent cofnął wypowiedzenie.

– Pana Nalikowskiego spotkałem, gdy chodził po Ratuszu i prosił różnych ludzi, by pozwolić mu pozostać w tym lokalu do czasu wygaśnięcia koncesji na prowadzenie salonu – mówi Paweł Bryłowski.

– Tylko umożliwiłem mu przedstawienie swoich racji na posiedzeniu naszego klubu. Nikogo ze sobą nie przyprowadzałem. Robienie z tego afery hazardowej jest nie tylko podłe, ale i głupie. A decyzję o cofnięciu wypowiedzenia uważam za słuszną, bo człowiek został źle potraktowany. I dzisiaj tak samo umożliwiłbym mu zabranie głosu, niezależnie od tego, jaka jest moda.

– Chciałem spotkać się z prezydentem i do takiego spotkania doszło. Jedynym powodem była chęć pozostania w lokalu, który był przystosowany do tej działalności. Domyślam się, że jeden z byłych członków PO usiłuje stworzyć aferę, ale afery nie ma to było normalne spotkanie klubowe – mówi Marek Nalikowski.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
oko / 12 grudnia 2009 o 18:05
0
-nnn- napisał:
chyba ci się coś pomyliło. estrada polska, wcześniej estrada lubelska. rzeczywiście mieli tam biuro - można było chociażby kupić różne bilety na przedstawienia itp. - kiedy jeszcze było to przedsiębiorstwo państwowe i zajmowało się działalnością głównie kulturalną. zresztą to pan radny jako prezydent umożliwił powstanie tam salonu gier...

To jednak Ty jesteś w błędzie bo sam tam chodziłem faktycznie jakieś 20 lat temu na maszynki właśnie w piwnicach więc pewnie jesteś bardzo młody i nie możesz o tym pamiętać zaś biura Estrady mieściły się w dwu miejscach które ja znam z tamtych czasów ale to szczegół nie w temacie i wtedy fakt Estrada była firmą państwową a teraz nie wiem jaki jest jej status .Więc nie radny umożliwił coś co istniało tam wiele lat wcześniej a dla ścisłości dzisiejszy radny pewnie w krótkich majtasach biegał i żadnego wpływy wtedy mieć nie mógł !.

To jednak Ty jesteś w błędzie bo sam tam chodziłem faktycznie jakieś 20 lat temu na maszynki właśnie w piwnicach więc pewnie jesteś bardzo młody i nie możesz o tym pamiętać zaś biura Estrady mieściły się w dwu miejscach które ja znam z tamtych czasów ale to szczegół nie w temacie i wtedy fakt Estrada była firmą państwową a teraz nie wiem jaki jest jej status .Więc nie radny umożliwił coś co istniało tam wiele lat wcześniej a dla ścisłości dzisiejszy radny pewnie w krótkich majtasach biegał i żadnego wpływy wtedy mieć nie ... rozwiń
Avatar
felek / 10 grudnia 2009 o 17:47
0
Drwal napisał:
Lipa, lipa sto razy lipa!!!

Porąbało Cię,gdzie widzisz lipę?.
Avatar
Drwal / 10 grudnia 2009 o 17:38
0
telewidz napisał:
W najbliższą niedzielę tj.13 grudnia 2009r.

TVP3 info o godz.20.50 przekaże na "żywo"

relację ze spotkania młodzieżówek partyjnych

z Panem Rafałem Grupińskim /PO/

"Ministrem bez rozgłosu".

tematy spotkania:

-zamieszanie wokół komisji śledczych ,hazardowej i nacisków

-28 lat od wprowadzenia stanu wojennego.

Gościowi pocztą elektroniczną w trakcie dyskusji można przesłać pytania.

Lipa, lipa sto razy lipa!!!

Lipa, lipa sto razy lipa!!! rozwiń
Avatar
telewidz / 10 grudnia 2009 o 17:32
0
W najbliższą niedzielę tj.13 grudnia 2009r.

TVP3 info o godz.20.50 przekaże na "żywo"

relację ze spotkania młodzieżówek partyjnych

z Panem Rafałem Grupińskim /PO/

"Ministrem bez rozgłosu".

tematy spotkania:

-zamieszanie wokół komisji śledczych ,hazardowej i nacisków

-28 lat od wprowadzenia stanu wojennego.

Gościowi pocztą elektroniczną w trakcie dyskusji można przesłać pytania.
Avatar
~gość~ / 10 grudnia 2009 o 17:17
0
Przechrzty- Widomski i Nowak oplują każdego aby się wypromować. Wilk przebrał się w skórę owcy.MANIPULATORKI...
Avatar
Trefne / 10 grudnia 2009 o 16:16
0
Jak tylko czytelnicy cos piszą na "nasich" to Wy całe forum siup do MAGAZYNU. I stop orkiestra szwagra biją.
Avatar
Wieśniak / 10 grudnia 2009 o 13:28
0
A to dziwne bo Pan Deptak jak był Prezydentem M. Lublin w latach 1994 -1999 to rozpoczął prace nad likwidacją Estrady Lubelskiej ( była wtedy właścicielem salonu gier ). Wówczas estradę uratował 50 letni jubileusz istnienia. Mówią, że góra z górą się nie zejdzie ale człowiek z człowiekiem tak. Czasami na cmentarzu , czasami na stacji benzynowej a często w Ratuszu. Taki zakład do golenia gości z forsy jest potrzebny w mieście. Daje pracę x osobom. Szkoda, że Pan AW rodem ze SZCZEBRZESZYNA nie zatrudni konduktorów MPK, ludzi do odczytywania liczników c.o i wody oraz sprzątaczy: przystanków MPK ( MPO to parodia ) i parków miejskich. Praca od ręki dla 1000 do 1200 osób. Płacono by podatek, sklepy miałyby utarg za sprzedane towary, w zakładach usługowych byłby ruch i coś z tego miałoby Miasto. A tak bezrobotni czekają na Godota. Chyba, że następnym Prezydentem zostanie rodowity Lublinianin znający tutejsze potrzeby.
A to dziwne bo Pan Deptak jak był Prezydentem M. Lublin w latach 1994 -1999 to rozpoczął prace nad likwidacją Estrady Lubelskiej ( była wtedy właścicielem salonu gier ). Wówczas estradę uratował 50 letni jubileusz istnienia. Mówią, że góra z górą się nie zejdzie ale człowiek z człowiekiem tak. Czasami na cmentarzu , czasami na stacji benzynowej a często w Ratuszu. Taki zakład do golenia gości z forsy jest potrzebny w mieście. Daje pracę x osobom. Szkoda, że Pan AW rodem ze SZCZEBRZESZYNA nie zatrudni konduktorów MPK, ludzi do odczytywania l... rozwiń
Avatar
lubelak / 10 grudnia 2009 o 13:01
0
Ostatnio było cicho o Widomskim, ale on nie zasypia gruszek w popiele. Jak o mnie nie mówią to się sam zgłoszę i wywołam temat.
Avatar
-nnn- / 10 grudnia 2009 o 12:24
0
iogisg napisał:
Przecież ten salon tam był zanim UM się tam wprowadziło, jakieś ponad 20 lat tam się znajduje. Nie wiem gdzie tu afera, że chcieli pozostać w lokalu? Każdy by walczył.

chyba ci się coś pomyliło. estrada polska, wcześniej estrada lubelska. rzeczywiście mieli tam biuro - można było chociażby kupić różne bilety na przedstawienia itp. - kiedy jeszcze było to przedsiębiorstwo państwowe i zajmowało się działalnością głównie kulturalną. zresztą to pan radny jako prezydent umożliwił powstanie tam salonu gier...

chyba ci się coś pomyliło. estrada polska, wcześniej estrada lubelska. rzeczywiście mieli tam biuro - można było chociażby kupić różne bilety na przedstawienia itp. - kiedy jeszcze było to przedsiębiorstwo państwowe i zajmowało się działalnością głównie kulturalną. zresztą to pan radny jako prezydent umożliwił powstanie tam salonu gier... rozwiń
Avatar
iogisg / 10 grudnia 2009 o 10:55
0
Przecież ten salon tam był zanim UM się tam wprowadziło, jakieś ponad 20 lat tam się znajduje. Nie wiem gdzie tu afera, że chcieli pozostać w lokalu? Każdy by walczył.
Avatar
oko / 12 grudnia 2009 o 18:05
0
-nnn- napisał:
chyba ci się coś pomyliło. estrada polska, wcześniej estrada lubelska. rzeczywiście mieli tam biuro - można było chociażby kupić różne bilety na przedstawienia itp. - kiedy jeszcze było to przedsiębiorstwo państwowe i zajmowało się działalnością głównie kulturalną. zresztą to pan radny jako prezydent umożliwił powstanie tam salonu gier...

To jednak Ty jesteś w błędzie bo sam tam chodziłem faktycznie jakieś 20 lat temu na maszynki właśnie w piwnicach więc pewnie jesteś bardzo młody i nie możesz o tym pamiętać zaś biura Estrady mieściły się w dwu miejscach które ja znam z tamtych czasów ale to szczegół nie w temacie i wtedy fakt Estrada była firmą państwową a teraz nie wiem jaki jest jej status .Więc nie radny umożliwił coś co istniało tam wiele lat wcześniej a dla ścisłości dzisiejszy radny pewnie w krótkich majtasach biegał i żadnego wpływy wtedy mieć nie mógł !.

To jednak Ty jesteś w błędzie bo sam tam chodziłem faktycznie jakieś 20 lat temu na maszynki właśnie w piwnicach więc pewnie jesteś bardzo młody i nie możesz o tym pamiętać zaś biura Estrady mieściły się w dwu miejscach które ja znam z tamtych czasów ale to szczegół nie w temacie i wtedy fakt Estrada była firmą państwową a teraz nie wiem jaki jest jej status .Więc nie radny umożliwił coś co istniało tam wiele lat wcześniej a dla ścisłości dzisiejszy radny pewnie w krótkich majtasach biegał i żadnego wpływy wtedy mieć nie ... rozwiń
Avatar
felek / 10 grudnia 2009 o 17:47
0
Drwal napisał:
Lipa, lipa sto razy lipa!!!

Porąbało Cię,gdzie widzisz lipę?.
Avatar
Drwal / 10 grudnia 2009 o 17:38
0
telewidz napisał:
W najbliższą niedzielę tj.13 grudnia 2009r.

TVP3 info o godz.20.50 przekaże na "żywo"

relację ze spotkania młodzieżówek partyjnych

z Panem Rafałem Grupińskim /PO/

"Ministrem bez rozgłosu".

tematy spotkania:

-zamieszanie wokół komisji śledczych ,hazardowej i nacisków

-28 lat od wprowadzenia stanu wojennego.

Gościowi pocztą elektroniczną w trakcie dyskusji można przesłać pytania.

Lipa, lipa sto razy lipa!!!

Lipa, lipa sto razy lipa!!! rozwiń
Avatar
telewidz / 10 grudnia 2009 o 17:32
0
W najbliższą niedzielę tj.13 grudnia 2009r.

TVP3 info o godz.20.50 przekaże na "żywo"

relację ze spotkania młodzieżówek partyjnych

z Panem Rafałem Grupińskim /PO/

"Ministrem bez rozgłosu".

tematy spotkania:

-zamieszanie wokół komisji śledczych ,hazardowej i nacisków

-28 lat od wprowadzenia stanu wojennego.

Gościowi pocztą elektroniczną w trakcie dyskusji można przesłać pytania.
Avatar
~gość~ / 10 grudnia 2009 o 17:17
0
Przechrzty- Widomski i Nowak oplują każdego aby się wypromować. Wilk przebrał się w skórę owcy.MANIPULATORKI...
Avatar
Trefne / 10 grudnia 2009 o 16:16
0
Jak tylko czytelnicy cos piszą na "nasich" to Wy całe forum siup do MAGAZYNU. I stop orkiestra szwagra biją.
Avatar
Wieśniak / 10 grudnia 2009 o 13:28
0
A to dziwne bo Pan Deptak jak był Prezydentem M. Lublin w latach 1994 -1999 to rozpoczął prace nad likwidacją Estrady Lubelskiej ( była wtedy właścicielem salonu gier ). Wówczas estradę uratował 50 letni jubileusz istnienia. Mówią, że góra z górą się nie zejdzie ale człowiek z człowiekiem tak. Czasami na cmentarzu , czasami na stacji benzynowej a często w Ratuszu. Taki zakład do golenia gości z forsy jest potrzebny w mieście. Daje pracę x osobom. Szkoda, że Pan AW rodem ze SZCZEBRZESZYNA nie zatrudni konduktorów MPK, ludzi do odczytywania liczników c.o i wody oraz sprzątaczy: przystanków MPK ( MPO to parodia ) i parków miejskich. Praca od ręki dla 1000 do 1200 osób. Płacono by podatek, sklepy miałyby utarg za sprzedane towary, w zakładach usługowych byłby ruch i coś z tego miałoby Miasto. A tak bezrobotni czekają na Godota. Chyba, że następnym Prezydentem zostanie rodowity Lublinianin znający tutejsze potrzeby.
A to dziwne bo Pan Deptak jak był Prezydentem M. Lublin w latach 1994 -1999 to rozpoczął prace nad likwidacją Estrady Lubelskiej ( była wtedy właścicielem salonu gier ). Wówczas estradę uratował 50 letni jubileusz istnienia. Mówią, że góra z górą się nie zejdzie ale człowiek z człowiekiem tak. Czasami na cmentarzu , czasami na stacji benzynowej a często w Ratuszu. Taki zakład do golenia gości z forsy jest potrzebny w mieście. Daje pracę x osobom. Szkoda, że Pan AW rodem ze SZCZEBRZESZYNA nie zatrudni konduktorów MPK, ludzi do odczytywania l... rozwiń
Avatar
lubelak / 10 grudnia 2009 o 13:01
0
Ostatnio było cicho o Widomskim, ale on nie zasypia gruszek w popiele. Jak o mnie nie mówią to się sam zgłoszę i wywołam temat.
Avatar
-nnn- / 10 grudnia 2009 o 12:24
0
iogisg napisał:
Przecież ten salon tam był zanim UM się tam wprowadziło, jakieś ponad 20 lat tam się znajduje. Nie wiem gdzie tu afera, że chcieli pozostać w lokalu? Każdy by walczył.

chyba ci się coś pomyliło. estrada polska, wcześniej estrada lubelska. rzeczywiście mieli tam biuro - można było chociażby kupić różne bilety na przedstawienia itp. - kiedy jeszcze było to przedsiębiorstwo państwowe i zajmowało się działalnością głównie kulturalną. zresztą to pan radny jako prezydent umożliwił powstanie tam salonu gier...

chyba ci się coś pomyliło. estrada polska, wcześniej estrada lubelska. rzeczywiście mieli tam biuro - można było chociażby kupić różne bilety na przedstawienia itp. - kiedy jeszcze było to przedsiębiorstwo państwowe i zajmowało się działalnością głównie kulturalną. zresztą to pan radny jako prezydent umożliwił powstanie tam salonu gier... rozwiń
Avatar
iogisg / 10 grudnia 2009 o 10:55
0
Przecież ten salon tam był zanim UM się tam wprowadziło, jakieś ponad 20 lat tam się znajduje. Nie wiem gdzie tu afera, że chcieli pozostać w lokalu? Każdy by walczył.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Udawali pielgrzymów i poprosili księdza o nocleg. Ukradli 6 tys. zł

Udawali pielgrzymów i poprosili księdza o nocleg. Ukradli 6 tys. zł 3 0

Udawali pielgrzymów i poprosili księdza o nocleg. Kiedy tylko nadarzyła się okazja ukradli 6 tys. zł.

Odra nadal groźna. 1992 odmowy szczepień w Lubelskiem

Odra nadal groźna. 1992 odmowy szczepień w Lubelskiem 3 0

Rozmowa z Irminą Nikiel, dyrektorem Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie

Dwulatek miał 1,8 promila alkoholu. Dorośli upili go... dla żartu
film

Dwulatek miał 1,8 promila alkoholu. Dorośli upili go... dla żartu 63 4

Bełchatów (woj. łódzkie). Dwuletni chłopiec z 1,8 promila alkoholu we krwi trafił do szpitala w Bełchatowie.

Tak się zmienia Dom Chemika w Puławach. Postęp prac [zdjęcia]
galeria

Tak się zmienia Dom Chemika w Puławach. Postęp prac [zdjęcia] 3 1

Trwają intensywne prace w ramach przebudowy Domu Chemika. Jak informuje Termochem, zakończono już wymianę górnego dachu - nad salą widowiskową. Za kilka miesięcy zobaczymy natomiast nowy symbol budynku - zadaszoną kolumnadę od strony Placu Chopina.

Rotarianie wspierają uczniów I LO w Białej Podlaskiej

Rotarianie wspierają uczniów I LO w Białej Podlaskiej 0 6

Klub rotarian z Białej Podlaskiej przekazał I LO im. J.I. Kraszewskiego pieniądze na zakup anglojęzycznej literatury.

Urząd Miasta Puławy ma konta w Getin Banku. Zmian na razie nie będzie

Urząd Miasta Puławy ma konta w Getin Banku. Zmian na razie nie będzie 0 4

Czy pieniądze ulokowane na kontach w Getin Banku są bezpieczne? W ostatnim miesiącu coraz częściej słychać o kłopotach finansowych wszystkich spółek należących do Leszka Czarneckiego. Ich akcje tanieją, a klienci zaczynają obawiać się o to, czy bank zachowa wypłacalność. Klienci mogą liczyć co prawda na państwowe gwarancje depozytów do wysokości 100 tys. euro, ale niektórzy z nich na swoich rachunkach i lokatach mają zgromadzone znacznie większe środki.

TBV Start Lublin – AZS Koszalin 81:59. Kwadrans i po meczu (ZDJĘCIA)
galeria

TBV Start Lublin – AZS Koszalin 81:59. Kwadrans i po meczu (ZDJĘCIA) 0 1

Właśnie na taki mecz liczyli w piątek kibice TBV Startu. Ekipa z Lublina rozbiła w hali Globus AZS Koszalin 81:59. Mecz był rozstrzygnięty w zasadzie po... kwadransie.

Nowy burmistrz Łęcznej: Rewitalizacja to nasz kierunek

Nowy burmistrz Łęcznej: Rewitalizacja to nasz kierunek 0 4

Trzy pytania do Leszka Włodarskiego, burmistrza-elekta Łęcznej.

Honkery z Lublina pojechały do Nigerii. ABW odkryła jak prezes spółki omijał polskie prawo

Honkery z Lublina pojechały do Nigerii. ABW odkryła jak prezes spółki omijał polskie prawo 2 9

Były szef firmy Honker odpowie za nielegalny handel sprzętem wojskowym. Zbigniew T. wysyłał do Nigerii samochody, bez niezbędnej koncesji. Specjalistyczny osprzęt kazał ukrywać przed celnikami – ustaliła prokuratura.

Jak ograniczyć zużycie wody w domu? Sprawdzone sposoby

Jak ograniczyć zużycie wody w domu? Sprawdzone sposoby 0 0

Rachunki za wodę i ścieki można obniżyć stosując oszczędne baterie i spłuczki oraz uszczelniając cieknące krany. Dużo też zyskamy, gdy będziemy korzystać z prysznica zamiast wanny. W sumie 3-osobowa rodzina może zaoszczędzić rocznie prawie 1 400 zł.

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel
18 listopada 2018, 10:00

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel 0 0

Planujesz ślub i wesele? Szukasz inspiracji? Szukaj ich u profesjonalistów. Odwiedź w niedzielę, 18 listopada, targi Wernisaż Ślubny w hotelu In Between Hotel (Panieńszczyzna 15, k. Jastkowa).

Senator PiS z Białej Podlaskiej: Leszek Czarnecki jest niewiarygodny [wideo]
film

Senator PiS z Białej Podlaskiej: Leszek Czarnecki jest niewiarygodny [wideo] 3 19

Senator PiS Grzegorz Bierecki stwierdził, że Leszek Czarnecki jest osobą niewiarygodną, gdyż znajduje się w trudnej sytuacji prawnej i finansowej. Zasugerował również, że po przesłuchaniu przez prokuraturę może mieć problemy z prawem.

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras wspominają początki Bajmu [wideo]
film

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras wspominają początki Bajmu [wideo] 14 7

Historia Bajmu rozpoczęła się w domu kultury w Lublinie.

Zamordował 14-letniego syna swojej konkubiny
film

Zamordował 14-letniego syna swojej konkubiny 0 1

Zatrzymano 49-letniego Zbigniewa P., oskarżonego o zabójstwo 14-latka w Gogolewie w Wielkopolsce. Chłopiec był synem jego konkubiny. Mężczyzna po usłyszeniu zarzutów przyznał się do winy.

Planują S12 od obwodnicy Puław do Radomia. Którędy będzie biegła nowa ekspresówka?

Planują S12 od obwodnicy Puław do Radomia. Którędy będzie biegła nowa ekspresówka? 43 12

Projektanci pracują nad wyborem optymalnego przebiegu drogi ekspresowej S12 od obwodnicy Puław do Radomia. W spotkaniach informacyjnych dotyczących tego, którędy wytyczona zostanie nowa trasa, uczestniczą mieszkańcy gminy Puławy oraz lokalne władze.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!