Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 września 2011 r.
16:54
Edytuj ten wpis

Bliżej do autobusów Lublin - Świdnik

0 9 A A
Jest zielone światło dla połączeń między Lubinem a Świdnikiem<br />
 (Wojciech Nieśpiałowski)
Jest zielone światło dla połączeń między Lubinem a Świdnikiem
(Wojciech Nieśpiałowski)

Komunikacja nocna między Lublinem a Świdnikiem może zostać uruchomiona niemal od zaraz. Na to, by lubelskie autobusy kursowały także w dzień, trzeba jeszcze poczekać.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W czwartek radni Świdnika zatwierdzili projekt uchwały o współpracy w zakresie komunikacji.

– Został przygotowany w związku z postulatami mieszkańców– podkreśla Andrzej Radek, zastępca burmistrza. Przypomnijmy: petycję w tej sprawie podpisało ponad 1700 osób. Rada przystała na propozycję burmistrza. 17 radnych było "za”, jeden był przeciwny, jeden się wstrzymał.

– Teraz wszystko zależy od rozmów z władzami Świdnika – mówi Lech Pudło, dyrektor lubelskiego Zarządu Transportu Miejskiego.

Rozmowy pokażą, ile będzie skłonny dopłacić Świdnik do takich kursów. Nie wszyscy radni są zwolennikami takiego rozwiązania.

– Kosztowałoby nas to rocznie ok. 5 mln zł – alarmuje Kazimierz Bachanek. Ale kwota dopłat dopiero zostanie ustalona. – Państwo będziecie decydować w uchwale budżetowej, czy te koszty mogą być przez nas poniesione – uspokaja radnych wiceburmistrz Radek.

Możliwy jest też wariant, że dopłat nie będzie wcale. Wtedy przejazd byłby nieco droższy, ale wielu osobom i tak by się to opłacało. – Bo teraz kurs ze Świdnika to 3 zł, a bilet w Lublinie to 2,40 zł, co daje razem 5,40 zł – wylicza Pudło.

Uchwała nie jest równoznaczna z uruchomieniem kursów. – Oba miasta muszą uzgodnić plan transportowy, konieczny byłby też przetarg na obsługę linii. To zajęłoby rok – szacuje Pudło. Zastrzega jednak, że przetarg byłby konieczny tylko do obsługi komunikacji dziennej. – W nocnej wartość zlecenia byłaby mniejsza i kursy możemy uruchomić niemal od ręki.

Wiadomo już, że jedną z propozycji, która trafi na biurka świdnickich urzędników, będzie wcześniejsza oferta ZTM. Według niej była to linia z dziesięcioma przystankami w Świdniku kończąca bieg przy dworcu wschodnim. W dzień powszedni miała mieć 80 kursów, w soboty 56, a w niedziele 32 kursy. W szczycie jeździłaby co 8 minut. Bilet miał kosztować 2,40 zł.

Trasą interesuje się też PKS Wschód, który wysłał do radnych list otwarty. Deklaruje w nim wolę uruchomienia kursów w ustalonym z władzami Świdnika zakresie i to na własne ryzyko.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jon / 23 września 2011 o 15:41
0
[quote name='kasia' timestamp='1316763560' post='538931']
ciepło dziś jest na dworze bo nie wiem jak się ubrac, założyc spodniczke czy raczej dzinsy - napiszcie prosze, nie chce zmarznac a co gorsz sie przegrzac. Do szkoly mam na 10:30 wiec chyba bedzie cieplo,ale tez troche zimno jest teraz, bylam bo smieci wyrzucałam
[/quote]
nie zakładaj tylko tych czarnych kalesonów, broń Boże !!!
p.s. soory , że tak późno piszę
[quote name='kasia' timestamp='1316763560' post='538931']
ciepło dziś jest na dworze bo nie wiem jak się ubrac, założyc spodniczke czy raczej dzinsy - napiszcie prosze, nie chce zmarznac a co gorsz sie przegrzac. Do szkoly mam na 10:30 wiec chyba bedzie cieplo,ale tez troche zimno jest teraz, bylam bo smieci wyrzucałam
[/quote]
nie zakładaj tylko tych czarnych kalesonów, broń Boże !!!
p.s. soory , że tak późno piszę rozwiń
Avatar
kasia / 23 września 2011 o 09:39
0
ciepło dziś jest na dworze bo nie wiem jak się ubrac, założyc spodniczke czy raczej dzinsy - napiszcie prosze, nie chce zmarznac a co gorsz sie przegrzac. Do szkoly mam na 10:30 wiec chyba bedzie cieplo,ale tez troche zimno jest teraz, bylam bo smieci wyrzucałam
Avatar
Mario / 23 września 2011 o 09:00
0
Jeżeli lotnisko będzie otwarte to lubelska komunikacja miejska musi tam dojeżdzać. Cyba nikt do tego nie ma wątpliwości. To jest oczywista oczywistość
Avatar
Gość / 23 września 2011 o 07:48
0
"Uchwała nie jest równoznaczna z uruchomieniem kursów.
Oba miasta muszą uzgodnić plan transportowy, konieczny byłby też przetarg na obsługę linii. To zajęłoby rok – szacuje Pudło.
Zastrzega jednak, że przetarg byłby konieczny tylko do obsługi komunikacji dziennej.
W nocnej wartość zlecenia byłaby mniejsza i kursy możemy uruchomić niemal od ręki"


... czyli komunikacja nocna może być ewentualnie, a dzienna na święty nigdy.

Od upadku komuny (22 lata temu) nie potraficie skomunikować Lublina ze Świdnikiem, badziewiaki.
Niech dalej busiarze tłuczą kasiorę, he he.
"Uchwała nie jest równoznaczna z uruchomieniem kursów.
Oba miasta muszą uzgodnić plan transportowy, konieczny byłby też przetarg na obsługę linii. To zajęłoby rok – szacuje Pudło.
Zastrzega jednak, że przetarg byłby konieczny tylko do obsługi komunikacji dziennej.
W nocnej wartość zlecenia byłaby mniejsza i kursy możemy uruchomić niemal od ręki"


... czyli komunikacja nocna może być ewentualnie, a dzienna na święty nigdy.

Od upadku komuny (22 lata temu) nie potraf... rozwiń
Avatar
realny / 22 września 2011 o 23:18
0
[quote name='E!' timestamp='1316721302' post='538736']
5 mln.... ciekawe jak oni to wyliczyli. Licząc 365 dni w roku, czyli ze wszystkimi świętami, etc, daje to kwotę 13 698,63 zł DZIENNIE!! Licząc koszty paliwa, odległość między miejscowości, ja mogę za 4,9 mln dać 20 kursow dziennie za te pieniądze Koszty tyle wyniosą, ale urządze siebie i rodzinę na parę ładnych lat. Czekam na przetarg! Zyjemy przecież w demokratycznym kraju, czy też tylko dla wybranych ktorzy rozporządzaja publiczne pieniadze?
[/quote]

No to faktycznie Twoja propozycja jest kosmicznie konkurencyjna.
Za 5mln byłoby 80 kursów dziennie a Ty za 4,9mln proponujesz 20
[quote name='E!' timestamp='1316721302' post='538736']
5 mln.... ciekawe jak oni to wyliczyli. Licząc 365 dni w roku, czyli ze wszystkimi świętami, etc, daje to kwotę 13 698,63 zł DZIENNIE!! Licząc koszty paliwa, odległość między miejscowości, ja mogę za 4,9 mln dać 20 kursow dziennie za te pieniądze Koszty tyle wyniosą, ale urządze siebie i rodzinę na parę ładnych lat. Czekam na przetarg! Zyjemy przecież w demokratycznym kraju, czy też tylko dla wybranych ktorzy rozporządzaja publiczne pieniadz... rozwiń
Avatar
E! / 22 września 2011 o 21:55
0
5 mln.... ciekawe jak oni to wyliczyli. Licząc 365 dni w roku, czyli ze wszystkimi świętami, etc, daje to kwotę 13 698,63 zł DZIENNIE!! Licząc koszty paliwa, odległość między miejscowości, ja mogę za 4,9 mln dać 20 kursow dziennie za te pieniądze Koszty tyle wyniosą, ale urządze siebie i rodzinę na parę ładnych lat. Czekam na przetarg! Zyjemy przecież w demokratycznym kraju, czy też tylko dla wybranych ktorzy rozporządzaja publiczne pieniadze?
5 mln.... ciekawe jak oni to wyliczyli. Licząc 365 dni w roku, czyli ze wszystkimi świętami, etc, daje to kwotę 13 698,63 zł DZIENNIE!! Licząc koszty paliwa, odległość między miejscowości, ja mogę za 4,9 mln dać 20 kursow dziennie za te pieniądze Koszty tyle wyniosą, ale urządze siebie i rodzinę na parę ładnych lat. Czekam na przetarg! Zyjemy przecież w demokratycznym kraju, czy też tylko dla wybranych ktorzy rozporządzaja publiczne pieniadze? rozwiń
Avatar
ztm / 22 września 2011 o 21:46
0
doić świdnik!!!
Avatar
leon zawodowiec / 22 września 2011 o 21:33
0
do utrzymania Portu lotniczego, trzeba będzie więcej dopłacać.
czy pan Bachanek jest na to przygotowany ?
Avatar
Gość / 22 września 2011 o 20:57
0
5 milionów chce ZTM wydoić ze Świdnika a głupi Świdniczanie podpisują petycje.
Avatar
jon / 23 września 2011 o 15:41
0
[quote name='kasia' timestamp='1316763560' post='538931']
ciepło dziś jest na dworze bo nie wiem jak się ubrac, założyc spodniczke czy raczej dzinsy - napiszcie prosze, nie chce zmarznac a co gorsz sie przegrzac. Do szkoly mam na 10:30 wiec chyba bedzie cieplo,ale tez troche zimno jest teraz, bylam bo smieci wyrzucałam
[/quote]
nie zakładaj tylko tych czarnych kalesonów, broń Boże !!!
p.s. soory , że tak późno piszę
[quote name='kasia' timestamp='1316763560' post='538931']
ciepło dziś jest na dworze bo nie wiem jak się ubrac, założyc spodniczke czy raczej dzinsy - napiszcie prosze, nie chce zmarznac a co gorsz sie przegrzac. Do szkoly mam na 10:30 wiec chyba bedzie cieplo,ale tez troche zimno jest teraz, bylam bo smieci wyrzucałam
[/quote]
nie zakładaj tylko tych czarnych kalesonów, broń Boże !!!
p.s. soory , że tak późno piszę rozwiń
Avatar
kasia / 23 września 2011 o 09:39
0
ciepło dziś jest na dworze bo nie wiem jak się ubrac, założyc spodniczke czy raczej dzinsy - napiszcie prosze, nie chce zmarznac a co gorsz sie przegrzac. Do szkoly mam na 10:30 wiec chyba bedzie cieplo,ale tez troche zimno jest teraz, bylam bo smieci wyrzucałam
Avatar
Mario / 23 września 2011 o 09:00
0
Jeżeli lotnisko będzie otwarte to lubelska komunikacja miejska musi tam dojeżdzać. Cyba nikt do tego nie ma wątpliwości. To jest oczywista oczywistość
Avatar
Gość / 23 września 2011 o 07:48
0
"Uchwała nie jest równoznaczna z uruchomieniem kursów.
Oba miasta muszą uzgodnić plan transportowy, konieczny byłby też przetarg na obsługę linii. To zajęłoby rok – szacuje Pudło.
Zastrzega jednak, że przetarg byłby konieczny tylko do obsługi komunikacji dziennej.
W nocnej wartość zlecenia byłaby mniejsza i kursy możemy uruchomić niemal od ręki"


... czyli komunikacja nocna może być ewentualnie, a dzienna na święty nigdy.

Od upadku komuny (22 lata temu) nie potraficie skomunikować Lublina ze Świdnikiem, badziewiaki.
Niech dalej busiarze tłuczą kasiorę, he he.
"Uchwała nie jest równoznaczna z uruchomieniem kursów.
Oba miasta muszą uzgodnić plan transportowy, konieczny byłby też przetarg na obsługę linii. To zajęłoby rok – szacuje Pudło.
Zastrzega jednak, że przetarg byłby konieczny tylko do obsługi komunikacji dziennej.
W nocnej wartość zlecenia byłaby mniejsza i kursy możemy uruchomić niemal od ręki"


... czyli komunikacja nocna może być ewentualnie, a dzienna na święty nigdy.

Od upadku komuny (22 lata temu) nie potraf... rozwiń
Avatar
realny / 22 września 2011 o 23:18
0
[quote name='E!' timestamp='1316721302' post='538736']
5 mln.... ciekawe jak oni to wyliczyli. Licząc 365 dni w roku, czyli ze wszystkimi świętami, etc, daje to kwotę 13 698,63 zł DZIENNIE!! Licząc koszty paliwa, odległość między miejscowości, ja mogę za 4,9 mln dać 20 kursow dziennie za te pieniądze Koszty tyle wyniosą, ale urządze siebie i rodzinę na parę ładnych lat. Czekam na przetarg! Zyjemy przecież w demokratycznym kraju, czy też tylko dla wybranych ktorzy rozporządzaja publiczne pieniadze?
[/quote]

No to faktycznie Twoja propozycja jest kosmicznie konkurencyjna.
Za 5mln byłoby 80 kursów dziennie a Ty za 4,9mln proponujesz 20
[quote name='E!' timestamp='1316721302' post='538736']
5 mln.... ciekawe jak oni to wyliczyli. Licząc 365 dni w roku, czyli ze wszystkimi świętami, etc, daje to kwotę 13 698,63 zł DZIENNIE!! Licząc koszty paliwa, odległość między miejscowości, ja mogę za 4,9 mln dać 20 kursow dziennie za te pieniądze Koszty tyle wyniosą, ale urządze siebie i rodzinę na parę ładnych lat. Czekam na przetarg! Zyjemy przecież w demokratycznym kraju, czy też tylko dla wybranych ktorzy rozporządzaja publiczne pieniadz... rozwiń
Avatar
E! / 22 września 2011 o 21:55
0
5 mln.... ciekawe jak oni to wyliczyli. Licząc 365 dni w roku, czyli ze wszystkimi świętami, etc, daje to kwotę 13 698,63 zł DZIENNIE!! Licząc koszty paliwa, odległość między miejscowości, ja mogę za 4,9 mln dać 20 kursow dziennie za te pieniądze Koszty tyle wyniosą, ale urządze siebie i rodzinę na parę ładnych lat. Czekam na przetarg! Zyjemy przecież w demokratycznym kraju, czy też tylko dla wybranych ktorzy rozporządzaja publiczne pieniadze?
5 mln.... ciekawe jak oni to wyliczyli. Licząc 365 dni w roku, czyli ze wszystkimi świętami, etc, daje to kwotę 13 698,63 zł DZIENNIE!! Licząc koszty paliwa, odległość między miejscowości, ja mogę za 4,9 mln dać 20 kursow dziennie za te pieniądze Koszty tyle wyniosą, ale urządze siebie i rodzinę na parę ładnych lat. Czekam na przetarg! Zyjemy przecież w demokratycznym kraju, czy też tylko dla wybranych ktorzy rozporządzaja publiczne pieniadze? rozwiń
Avatar
ztm / 22 września 2011 o 21:46
0
doić świdnik!!!
Avatar
leon zawodowiec / 22 września 2011 o 21:33
0
do utrzymania Portu lotniczego, trzeba będzie więcej dopłacać.
czy pan Bachanek jest na to przygotowany ?
Avatar
Gość / 22 września 2011 o 20:57
0
5 milionów chce ZTM wydoić ze Świdnika a głupi Świdniczanie podpisują petycje.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 4 0

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 1 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 7 3

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 4

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 10 8

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 24 8

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 3

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 8 20

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 8

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 3 17

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!