Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 grudnia 2011 r.
13:40
Edytuj ten wpis

Budżet Lublina przyjęty. Po raz pierwszy w historii bez sprzeciwów

Autor: Zdjęcie autora drs
0 9 A A
Rada Miasta Lublin (Maciej Kaczanowski/archiwum)
Rada Miasta Lublin (Maciej Kaczanowski/archiwum)

Dziękuję – to słowo wyjątkowo często padało podczas dyskusji nad budżetem. Radni chwalili prezydenta za to, że tworząc listę wydatków uwzględnił wiele ich próśb. A prezydent dziękował im za współpracę i podpowiedzi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zachwytom nie było końca. – To pierwszy autorski budżet prezydenta, który zaważy na całej kadencji – mówi Stanisław Podgórski, szef klubu PO. – Lublin długo czekał na osobę, która potrafi połączyć ludzi dla tak wyświechtanej idei, jak dobro wspólne – chwalił Piotr Kowalczyk (PiS), przewodniczący Rady Miasta.

Ale często padały stwierdzenia, że budżet jest bardzo optymistyczny. I pytania, czy uda się zarobić na sprzedaży nieruchomości, które już w tym roku sprzedają się słabo. A także pytania o plan awaryjny. Tu radny PiS, Mariusz Banach sugerował, że jeśli coś ciąć, to przedłużenie al. Solidarności do obwodnicy, bo od Warszawy dałoby się jechać ul. Poligonową.

Prezydent zapowiada już plan cięć. – Ale inwestycje i remonty w dzielnicach będą chronione – zapewnia Żuk. To, czy miasto zyska dotacje na al. Solidarności okaże się w połowie stycznia. Jeśli dostanie, to miasto uruchomi też budowę estakady nad ul. Głęboką. Żuk zapewnia też, że nie ma mowy o sprzedaży LPEC-u, ani rezygnacji z budowy stadionu.

Budżet poparło 30 radnych, nie głosował tylko radny SLD, Jan Gąbka, ale wcześniej oświadczył, że projekt popiera. Miasto ma wydać 1,77 mld zł, najwięcej na oświatę. Na liście inwestycji jest m.in. Centrum Kultury, Ogród Saski, podstawówka dla Sławina, przedszkole ze żłobkiem przy Wolskiej, basen przy ul. Roztocze, trakcja trolejbusowa w ul. Wileńskiej, Głębokiej, Diamentowej, al. Unii Lubelskiej, ul. Podzamcze i Unickiej. Miasto zamierza też m.in. zamontować na przystankach elektroniczne wyświetlacze pokazujące, za jaki czas przyjedzie autobus danej linii. Ratusz dofinansuje też budowę nowej siedziby Komisariatu III Policji przy ul. Kunickiego.

Wybrane roboty drogowe

• Remonty: Dolna 3 Maja, Lubartowska (Solidarności–Unicka), Koncertowa od Braci Wieniawskich do Zelwerowicza, Diamentowa od Medalionów do Olszewskiego; Zemborzycka (Diamentowa–Osmolicka), Długa (Lotnicza–Krańcowa), Nowy Świat, Urmowskiego, Mieszka I, Symfoniczna, Leszetyckiego, Paderewskiego, Harnasie, Zakopiańska,

• Przebudowy: Łęczyńska, Głuska, Czwartek, Mireckiego, Dożynkowa, Jana Sawy, Guliwera, Cyda, Beatrycze, al. Warszawska, skrzyżowanie Zemborzycka–Diamentowa, Lubartowska–Obywatelska, Filaretów (Głęboka–Zana) wraz z budową prawoskrętu w Głęboką,

• Budowy: rozpoczęcie ul. Jantarowej, chodnik od Agatowej do Granitowej, łącznik od Paśnikowskiego do Parysa, ul. Sławin, ul. Do Dysa, Stefczyka, Zelwerowicza (Poligonowa–Koncertowa).

Budżet Lublina. Zobacz na co miasto wyda nasze pieniądze

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
generation_next / 22 grudnia 2011 o 23:07
0
[quote name='gosc' timestamp='1324586520' post='574262']
bo wyszedl z sesji w sprawach rodzinnych czy prywatnych, wcześniej wypowiadajac się poparl budżet, ale na głosowaniu go nie było.
[/quote]

Co to znaczy : cytuję: "wyszedł z sesji w sprawach rodzinnych czy prywatnych" ??? Od kiedy to Radny Miasta Lublina wychodzi sobie w sprawach rodzinnych czy prywatnych w trakcie kluczowej sesji nt. Budżetu Miasta Lublina? Czekamy na szczegóły...czekamy!!!
Avatar
Titanic / 22 grudnia 2011 o 22:37
0
Pamiętam podobne poparcia w końcówce lat 80 oraz na początku lat 90 ubiegłego wieku - jak musi być źle skoro zdecydowali się scenariusz propagandy sukcesu powtórzyć?

Różnica pomiędzy tamtym, a tym jest taka, że teraz zadłużenie Lublina jest niemal 1000 razy wyższe.

Bezrobocie, zaległości pracodawców wobec pracowników, firm wobec wierzycieli i zadłużenie miasta wskazują jednoznacznie, że tak źle jeszcze nie było - czy to zrodziło taką jednomyślność, która pozwoli choćby na jeszcze jeden miesiąc zainkasowania diet i poborów???
Avatar
gosc / 22 grudnia 2011 o 21:42
0
[quote name='generation_next' timestamp='1324579085' post='574200']
cyt."Budżet poparło 30 radnych, nie głosował tylko radny SLD, Jan Gąbka, ale wcześniej oświadczył, że projekt popiera." Indolencja radnego zastanawia: jesli popiera projekt budżetu to czemu nie głosował?
[/quote]

bo wyszedl z sesji w sprawach rodzinnych czy prywatnych, wcześniej wypowiadajac się poparl budżet, ale na głosowaniu go nie było.
Avatar
Rzeczywistość / 22 grudnia 2011 o 21:15
0
Żuk jest nieodpowiedzialny. Poparli go radni bo obiecał im wszysko co chcieli , teraz po pieniądze będzie musiał iść z łomem do banku lub rozbić szybę u jubilera, bo jak mówił Lepper -tam jest kasa.
Jedyny mądry i nieżależny radny to Gąbka i on wie co mówi.Żuk rozdaje Inflanty, tylko jak długo będzie tak brnął w tę czarną dziurę. Za rok zobaczymy....., bo cudów nie ma a wszystko na kryzys zwalić się nie da.
Avatar
mhm / 22 grudnia 2011 o 21:11
0
po raz pierwszy zaczynam wierzyc, ze dobrze wybralam zakreslajac kwadracik przy nazwisku Żuk, oby tak dalej.
Avatar
Piotr / 22 grudnia 2011 o 20:38
0
Faktem jest, ze Zuk to facet z jajami, co trudno powiedziec o poprzednikach... tak trzymac Papie Prezydencie.
Avatar
generation_next / 22 grudnia 2011 o 19:38
0
cyt."Budżet poparło 30 radnych, nie głosował tylko radny SLD, Jan Gąbka, ale wcześniej oświadczył, że projekt popiera." Indolencja radnego zastanawia: jesli popiera projekt budżetu to czemu nie głosował?
Avatar
Devon / 22 grudnia 2011 o 18:28
0
Niezły rok się szykuje, a lista remontów dróg znów robi wrażenie. Oby finanse miasta i nowi inwestorzy dopisali
Avatar
Karr / 22 grudnia 2011 o 17:47
0
W końcu po tylu latach jest duża nadzieja na lepsze jutro!!!Lublin się zmienia Panie prezydencie ...DZIĘKUJEMY !!!
Avatar
generation_next / 22 grudnia 2011 o 23:07
0
[quote name='gosc' timestamp='1324586520' post='574262']
bo wyszedl z sesji w sprawach rodzinnych czy prywatnych, wcześniej wypowiadajac się poparl budżet, ale na głosowaniu go nie było.
[/quote]

Co to znaczy : cytuję: "wyszedł z sesji w sprawach rodzinnych czy prywatnych" ??? Od kiedy to Radny Miasta Lublina wychodzi sobie w sprawach rodzinnych czy prywatnych w trakcie kluczowej sesji nt. Budżetu Miasta Lublina? Czekamy na szczegóły...czekamy!!!
Avatar
Titanic / 22 grudnia 2011 o 22:37
0
Pamiętam podobne poparcia w końcówce lat 80 oraz na początku lat 90 ubiegłego wieku - jak musi być źle skoro zdecydowali się scenariusz propagandy sukcesu powtórzyć?

Różnica pomiędzy tamtym, a tym jest taka, że teraz zadłużenie Lublina jest niemal 1000 razy wyższe.

Bezrobocie, zaległości pracodawców wobec pracowników, firm wobec wierzycieli i zadłużenie miasta wskazują jednoznacznie, że tak źle jeszcze nie było - czy to zrodziło taką jednomyślność, która pozwoli choćby na jeszcze jeden miesiąc zainkasowania diet i poborów???
Avatar
gosc / 22 grudnia 2011 o 21:42
0
[quote name='generation_next' timestamp='1324579085' post='574200']
cyt."Budżet poparło 30 radnych, nie głosował tylko radny SLD, Jan Gąbka, ale wcześniej oświadczył, że projekt popiera." Indolencja radnego zastanawia: jesli popiera projekt budżetu to czemu nie głosował?
[/quote]

bo wyszedl z sesji w sprawach rodzinnych czy prywatnych, wcześniej wypowiadajac się poparl budżet, ale na głosowaniu go nie było.
Avatar
Rzeczywistość / 22 grudnia 2011 o 21:15
0
Żuk jest nieodpowiedzialny. Poparli go radni bo obiecał im wszysko co chcieli , teraz po pieniądze będzie musiał iść z łomem do banku lub rozbić szybę u jubilera, bo jak mówił Lepper -tam jest kasa.
Jedyny mądry i nieżależny radny to Gąbka i on wie co mówi.Żuk rozdaje Inflanty, tylko jak długo będzie tak brnął w tę czarną dziurę. Za rok zobaczymy....., bo cudów nie ma a wszystko na kryzys zwalić się nie da.
Avatar
mhm / 22 grudnia 2011 o 21:11
0
po raz pierwszy zaczynam wierzyc, ze dobrze wybralam zakreslajac kwadracik przy nazwisku Żuk, oby tak dalej.
Avatar
Piotr / 22 grudnia 2011 o 20:38
0
Faktem jest, ze Zuk to facet z jajami, co trudno powiedziec o poprzednikach... tak trzymac Papie Prezydencie.
Avatar
generation_next / 22 grudnia 2011 o 19:38
0
cyt."Budżet poparło 30 radnych, nie głosował tylko radny SLD, Jan Gąbka, ale wcześniej oświadczył, że projekt popiera." Indolencja radnego zastanawia: jesli popiera projekt budżetu to czemu nie głosował?
Avatar
Devon / 22 grudnia 2011 o 18:28
0
Niezły rok się szykuje, a lista remontów dróg znów robi wrażenie. Oby finanse miasta i nowi inwestorzy dopisali
Avatar
Karr / 22 grudnia 2011 o 17:47
0
W końcu po tylu latach jest duża nadzieja na lepsze jutro!!!Lublin się zmienia Panie prezydencie ...DZIĘKUJEMY !!!
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Czas na przełamanie Wisły Puławy

Czas na przełamanie Wisły Puławy 0 0

Dzisiaj zagra też Wisła Puławy. Drużyna Jacka Magnuszewskiego w ramach pierwszej rundy centralnych rozgrywek Pucharu Polski zmierzy się na wyjeździe z GKS Drwinia (godz. 16)

Open City 2018. Nie rozumiesz? Idź na spacer
26 września 2018, 13:00

Open City 2018. Nie rozumiesz? Idź na spacer 0 0

Człowiek stojący na gzymsie, taśma opasująca budynek Ratusza i pobliskiego kościoła, płomienie buchające z okien kamienicy. Okazja, by dowiedzieć się o co w tym wszystkim chodzi w środę i sobotę.

Zapomniała odebrać dzieci ze szkoły. Zasnęła pijana

Zapomniała odebrać dzieci ze szkoły. Zasnęła pijana 0 1

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazała się 30-latka z gm. Poniatowa, która zapomniała odebrać dzieci ze szkoły w Kraczewicach Prywatnych.

Na co zwrócić uwagę w sklepie snowboardowym?

Na co zwrócić uwagę w sklepie snowboardowym? 0

Sezon zimowy za pasem, a Ty nie masz jeszcze sprzętu na stok? Zastanawiasz się na pewno, co kupić, aby być dobrze przygotowanym na śnieżną zabawę. Przyjrzyjmy się, na co warto zwrócić uwagę w sklepie snowboardowym.

100 pieśni na 100-lecie Niepodległości w Kazimierzu Dolnym
30 września 2018, 10:00

100 pieśni na 100-lecie Niepodległości w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Wyjątkową, patriotyczną inicjatywę podejmie Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym. 30 września o godz. 10 odbędzie się tam Festiwal pieśni patriotycznych 100 pieśni na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

Górnik Łęczna nie chce powtórki sprzed roku

Górnik Łęczna nie chce powtórki sprzed roku 1 0

Po drugiej ligowej wygranej z rzędu nad Błękitnymi Stargard zawodnicy Górnika Łęczna rozpoczynają walkę w Pucharze Polski. Dzisiaj o godz. 15.30 zielono czarni zmierzą się z trzecioligowym KP Starogard Gdański na jego terenie

Poważny wypadek w Lublinie. 12-latka potrącona przez samochód, jest nieprzytomna
galeria

Poważny wypadek w Lublinie. 12-latka potrącona przez samochód, jest nieprzytomna 12 23

12-letnia dziewczyna nieprzytomna trafiła do szpitala w wyniku wypadku na ul. Bohaterów Września w Lublinie

Nowy trener Avii, świdniczanie grają w środę w Pucharze Polski

Nowy trener Avii, świdniczanie grają w środę w Pucharze Polski 4 0

W środę zostaną jeszcze rozegrane dwa inne mecze ćwierćfinałowe Pucharu Polski: Iskra Krzemień – Avia Świdnik oraz Lewart Lubartów – Górnik II Łęczna. Oba rozpoczną się o godz. 16. Ostatnie spotkanie, czyli pojedynek Wisły Puławy ze Stalą Kraśnik przełożono na 10 października

Spór o ziemię na Czubach. Osiedle to tylko bloki?

Spór o ziemię na Czubach. Osiedle to tylko bloki? 0 9

Do punktu wyjścia wraca spór o ziemię na Czubach, którą chcą przejąć od miasta spadkobiercy byłej właścicielki. Twierdzą, że skoro ziemia nie została zabudowana, to nie wykorzystano jej pod nowe osiedle, więc należy im się jej zwrot. Wojewoda odmówił, bo uznał, że zieleń też jest częścią osiedla. Sąd uchylił tę decyzję

Malaga: Policjantka z Puław mistrzynią świata

Malaga: Policjantka z Puław mistrzynią świata 75 2

Ogromnym sukcesem dla puławskiej policjantki zakończyły się tegoroczne Mistrzostwa Świata Masters w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w hiszpańskiej Maladze. Nasza Koleżanka - st. sierż. Danuta Woszczek została Mistrzynią Świata Masters w biegu na 2000 metrów z przeszkodami ustanawiając jednocześnie rekord Polski.

Powiślak Końskowola znowu na drodze Motoru w Pucharze Polski

Powiślak Końskowola znowu na drodze Motoru w Pucharze Polski 5 2

Piłkarze Motoru w środę rozegrają ćwierćfinałowy mecz Pucharu Polski LZPN. Ich rywalem będzie Powiślak Końskowola, który przed rokiem wyeliminował żółto-biało-niebieskich, ale na etapie półfinału. Mecz rozpocznie się o godz. 16

Skazany za morderstwo, na przepustce zabił matkę z dzieckiem
film

Skazany za morderstwo, na przepustce zabił matkę z dzieckiem 25 10

To podwójne zabójstwo wstrząsnęło całą Polską. Mężczyzna, który odsiadywał wyrok za zamordowanie swojej dziewczyny, w ostatnim czasie otrzymał 96 przepustek z więzienia. Na ostatniej zamordował kolejną kobietę i jej trzyletniego syna.

Bakłażany, dynie i patisony. Przepisy na 7 jesiennych potraw

Bakłażany, dynie i patisony. Przepisy na 7 jesiennych potraw 0 0

Na horyzoncie złota, polska jesień. Na targu bakłażany, dynie i patisony mienią się kolorami i smakami. Oto siedem smakowitych dań z regionalną kuchnią w tle

Food Trucki pożegnają lato w Puławach
28 września 2018, 0:00

Food Trucki pożegnają lato w Puławach 2 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 28-30 września w Galerii Zielonej w Puławach zorganizowany zostanie ostatni w tym sezonie zlot Food Trucków.

Muszą emigrować, żeby ratować dziecko. W Polsce leczenie kosztuje ponad 2 mln zł rocznie

Muszą emigrować, żeby ratować dziecko. W Polsce leczenie kosztuje ponad 2 mln zł rocznie 94 12

Ponad dwa miliony złotych mogłoby kosztować w kraju roczne leczenie 11-miesięcznego Krystiana ze Świdnika, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Jedyną szansą w walce ze śmiertelną chorobą jest lek, który w Polsce nie jest refundowany. – Jeśli nic się nie zmieni, będziemy zmuszeni do emigracji i leczenia dziecka za granicą – mówią zdesperowani rodzice

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!