Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 grudnia 2011 r.
13:40
Edytuj ten wpis

Budżet Lublina przyjęty. Po raz pierwszy w historii bez sprzeciwów

Autor: Zdjęcie autora drs
0 9 A A
Rada Miasta Lublin (Maciej Kaczanowski/archiwum)
Rada Miasta Lublin (Maciej Kaczanowski/archiwum)

Dziękuję – to słowo wyjątkowo często padało podczas dyskusji nad budżetem. Radni chwalili prezydenta za to, że tworząc listę wydatków uwzględnił wiele ich próśb. A prezydent dziękował im za współpracę i podpowiedzi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zachwytom nie było końca. – To pierwszy autorski budżet prezydenta, który zaważy na całej kadencji – mówi Stanisław Podgórski, szef klubu PO. – Lublin długo czekał na osobę, która potrafi połączyć ludzi dla tak wyświechtanej idei, jak dobro wspólne – chwalił Piotr Kowalczyk (PiS), przewodniczący Rady Miasta.

Ale często padały stwierdzenia, że budżet jest bardzo optymistyczny. I pytania, czy uda się zarobić na sprzedaży nieruchomości, które już w tym roku sprzedają się słabo. A także pytania o plan awaryjny. Tu radny PiS, Mariusz Banach sugerował, że jeśli coś ciąć, to przedłużenie al. Solidarności do obwodnicy, bo od Warszawy dałoby się jechać ul. Poligonową.

Prezydent zapowiada już plan cięć. – Ale inwestycje i remonty w dzielnicach będą chronione – zapewnia Żuk. To, czy miasto zyska dotacje na al. Solidarności okaże się w połowie stycznia. Jeśli dostanie, to miasto uruchomi też budowę estakady nad ul. Głęboką. Żuk zapewnia też, że nie ma mowy o sprzedaży LPEC-u, ani rezygnacji z budowy stadionu.

Budżet poparło 30 radnych, nie głosował tylko radny SLD, Jan Gąbka, ale wcześniej oświadczył, że projekt popiera. Miasto ma wydać 1,77 mld zł, najwięcej na oświatę. Na liście inwestycji jest m.in. Centrum Kultury, Ogród Saski, podstawówka dla Sławina, przedszkole ze żłobkiem przy Wolskiej, basen przy ul. Roztocze, trakcja trolejbusowa w ul. Wileńskiej, Głębokiej, Diamentowej, al. Unii Lubelskiej, ul. Podzamcze i Unickiej. Miasto zamierza też m.in. zamontować na przystankach elektroniczne wyświetlacze pokazujące, za jaki czas przyjedzie autobus danej linii. Ratusz dofinansuje też budowę nowej siedziby Komisariatu III Policji przy ul. Kunickiego.

Wybrane roboty drogowe

• Remonty: Dolna 3 Maja, Lubartowska (Solidarności–Unicka), Koncertowa od Braci Wieniawskich do Zelwerowicza, Diamentowa od Medalionów do Olszewskiego; Zemborzycka (Diamentowa–Osmolicka), Długa (Lotnicza–Krańcowa), Nowy Świat, Urmowskiego, Mieszka I, Symfoniczna, Leszetyckiego, Paderewskiego, Harnasie, Zakopiańska,

• Przebudowy: Łęczyńska, Głuska, Czwartek, Mireckiego, Dożynkowa, Jana Sawy, Guliwera, Cyda, Beatrycze, al. Warszawska, skrzyżowanie Zemborzycka–Diamentowa, Lubartowska–Obywatelska, Filaretów (Głęboka–Zana) wraz z budową prawoskrętu w Głęboką,

• Budowy: rozpoczęcie ul. Jantarowej, chodnik od Agatowej do Granitowej, łącznik od Paśnikowskiego do Parysa, ul. Sławin, ul. Do Dysa, Stefczyka, Zelwerowicza (Poligonowa–Koncertowa).

Budżet Lublina. Zobacz na co miasto wyda nasze pieniądze

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
generation_next / 22 grudnia 2011 o 23:07
0
[quote name='gosc' timestamp='1324586520' post='574262']
bo wyszedl z sesji w sprawach rodzinnych czy prywatnych, wcześniej wypowiadajac się poparl budżet, ale na głosowaniu go nie było.
[/quote]

Co to znaczy : cytuję: "wyszedł z sesji w sprawach rodzinnych czy prywatnych" ??? Od kiedy to Radny Miasta Lublina wychodzi sobie w sprawach rodzinnych czy prywatnych w trakcie kluczowej sesji nt. Budżetu Miasta Lublina? Czekamy na szczegóły...czekamy!!!
Avatar
Titanic / 22 grudnia 2011 o 22:37
0
Pamiętam podobne poparcia w końcówce lat 80 oraz na początku lat 90 ubiegłego wieku - jak musi być źle skoro zdecydowali się scenariusz propagandy sukcesu powtórzyć?

Różnica pomiędzy tamtym, a tym jest taka, że teraz zadłużenie Lublina jest niemal 1000 razy wyższe.

Bezrobocie, zaległości pracodawców wobec pracowników, firm wobec wierzycieli i zadłużenie miasta wskazują jednoznacznie, że tak źle jeszcze nie było - czy to zrodziło taką jednomyślność, która pozwoli choćby na jeszcze jeden miesiąc zainkasowania diet i poborów???
Avatar
gosc / 22 grudnia 2011 o 21:42
0
[quote name='generation_next' timestamp='1324579085' post='574200']
cyt."Budżet poparło 30 radnych, nie głosował tylko radny SLD, Jan Gąbka, ale wcześniej oświadczył, że projekt popiera." Indolencja radnego zastanawia: jesli popiera projekt budżetu to czemu nie głosował?
[/quote]

bo wyszedl z sesji w sprawach rodzinnych czy prywatnych, wcześniej wypowiadajac się poparl budżet, ale na głosowaniu go nie było.
Avatar
Rzeczywistość / 22 grudnia 2011 o 21:15
0
Żuk jest nieodpowiedzialny. Poparli go radni bo obiecał im wszysko co chcieli , teraz po pieniądze będzie musiał iść z łomem do banku lub rozbić szybę u jubilera, bo jak mówił Lepper -tam jest kasa.
Jedyny mądry i nieżależny radny to Gąbka i on wie co mówi.Żuk rozdaje Inflanty, tylko jak długo będzie tak brnął w tę czarną dziurę. Za rok zobaczymy....., bo cudów nie ma a wszystko na kryzys zwalić się nie da.
Avatar
mhm / 22 grudnia 2011 o 21:11
0
po raz pierwszy zaczynam wierzyc, ze dobrze wybralam zakreslajac kwadracik przy nazwisku Żuk, oby tak dalej.
Avatar
Piotr / 22 grudnia 2011 o 20:38
0
Faktem jest, ze Zuk to facet z jajami, co trudno powiedziec o poprzednikach... tak trzymac Papie Prezydencie.
Avatar
generation_next / 22 grudnia 2011 o 19:38
0
cyt."Budżet poparło 30 radnych, nie głosował tylko radny SLD, Jan Gąbka, ale wcześniej oświadczył, że projekt popiera." Indolencja radnego zastanawia: jesli popiera projekt budżetu to czemu nie głosował?
Avatar
Devon / 22 grudnia 2011 o 18:28
0
Niezły rok się szykuje, a lista remontów dróg znów robi wrażenie. Oby finanse miasta i nowi inwestorzy dopisali
Avatar
Karr / 22 grudnia 2011 o 17:47
0
W końcu po tylu latach jest duża nadzieja na lepsze jutro!!!Lublin się zmienia Panie prezydencie ...DZIĘKUJEMY !!!
Avatar
generation_next / 22 grudnia 2011 o 23:07
0
[quote name='gosc' timestamp='1324586520' post='574262']
bo wyszedl z sesji w sprawach rodzinnych czy prywatnych, wcześniej wypowiadajac się poparl budżet, ale na głosowaniu go nie było.
[/quote]

Co to znaczy : cytuję: "wyszedł z sesji w sprawach rodzinnych czy prywatnych" ??? Od kiedy to Radny Miasta Lublina wychodzi sobie w sprawach rodzinnych czy prywatnych w trakcie kluczowej sesji nt. Budżetu Miasta Lublina? Czekamy na szczegóły...czekamy!!!
Avatar
Titanic / 22 grudnia 2011 o 22:37
0
Pamiętam podobne poparcia w końcówce lat 80 oraz na początku lat 90 ubiegłego wieku - jak musi być źle skoro zdecydowali się scenariusz propagandy sukcesu powtórzyć?

Różnica pomiędzy tamtym, a tym jest taka, że teraz zadłużenie Lublina jest niemal 1000 razy wyższe.

Bezrobocie, zaległości pracodawców wobec pracowników, firm wobec wierzycieli i zadłużenie miasta wskazują jednoznacznie, że tak źle jeszcze nie było - czy to zrodziło taką jednomyślność, która pozwoli choćby na jeszcze jeden miesiąc zainkasowania diet i poborów???
Avatar
gosc / 22 grudnia 2011 o 21:42
0
[quote name='generation_next' timestamp='1324579085' post='574200']
cyt."Budżet poparło 30 radnych, nie głosował tylko radny SLD, Jan Gąbka, ale wcześniej oświadczył, że projekt popiera." Indolencja radnego zastanawia: jesli popiera projekt budżetu to czemu nie głosował?
[/quote]

bo wyszedl z sesji w sprawach rodzinnych czy prywatnych, wcześniej wypowiadajac się poparl budżet, ale na głosowaniu go nie było.
Avatar
Rzeczywistość / 22 grudnia 2011 o 21:15
0
Żuk jest nieodpowiedzialny. Poparli go radni bo obiecał im wszysko co chcieli , teraz po pieniądze będzie musiał iść z łomem do banku lub rozbić szybę u jubilera, bo jak mówił Lepper -tam jest kasa.
Jedyny mądry i nieżależny radny to Gąbka i on wie co mówi.Żuk rozdaje Inflanty, tylko jak długo będzie tak brnął w tę czarną dziurę. Za rok zobaczymy....., bo cudów nie ma a wszystko na kryzys zwalić się nie da.
Avatar
mhm / 22 grudnia 2011 o 21:11
0
po raz pierwszy zaczynam wierzyc, ze dobrze wybralam zakreslajac kwadracik przy nazwisku Żuk, oby tak dalej.
Avatar
Piotr / 22 grudnia 2011 o 20:38
0
Faktem jest, ze Zuk to facet z jajami, co trudno powiedziec o poprzednikach... tak trzymac Papie Prezydencie.
Avatar
generation_next / 22 grudnia 2011 o 19:38
0
cyt."Budżet poparło 30 radnych, nie głosował tylko radny SLD, Jan Gąbka, ale wcześniej oświadczył, że projekt popiera." Indolencja radnego zastanawia: jesli popiera projekt budżetu to czemu nie głosował?
Avatar
Devon / 22 grudnia 2011 o 18:28
0
Niezły rok się szykuje, a lista remontów dróg znów robi wrażenie. Oby finanse miasta i nowi inwestorzy dopisali
Avatar
Karr / 22 grudnia 2011 o 17:47
0
W końcu po tylu latach jest duża nadzieja na lepsze jutro!!!Lublin się zmienia Panie prezydencie ...DZIĘKUJEMY !!!
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Radny z PiS nie chce pomnika Waryńskiego w mieście."Urąga temu miejscu"

Radny z PiS nie chce pomnika Waryńskiego w mieście."Urąga temu miejscu" 0 2

Za socjalistyczne poglądy Ludwik Waryński był prześladowany przez władze carskie w czasach zaborów. Za to samo może teraz stracić pomnik oraz ulicę w Puławach. Propozycję usunięcia złożył radny klubu Prawa i Sprawiedliwości,Tomasz Kraszewski.

Nie żyje Ryszard Fijałkowski. Był związany z Teatrem im. J.Osterwy

Nie żyje Ryszard Fijałkowski. Był związany z Teatrem im. J.Osterwy 0 0

Nie żyje Ryszard Fijałkowski, wieloletni dyrektor administracyjno -techniczny Teatru im.J.Osterwy. O jego śmierci poinformowali pracownicy teatru.

15-latka weszła na jezdnię zza autobusu. Nie udało się wyhamować

15-latka weszła na jezdnię zza autobusu. Nie udało się wyhamować 0 0

15 –latka weszła na jezdnię zza stojącego na przystanku autobusu. 47 –letnia kierująca fiatem próbowała hamować, ale doszło do potrącenia.

AMW ogłasza przetarg na sprzedaż sprzętu

AMW ogłasza przetarg na sprzedaż sprzętu 0

Otwarcie ofert nastąpi w dniu 05 grudnia 2019 r o godz. 12:00 w siedzibie Oddziału Regionalnego AMW w Lublinie, ul. Łęczyńska 1.

Rok temu w tej gminie wymieniono oświetlenie uliczne. Opłaciło się

Rok temu w tej gminie wymieniono oświetlenie uliczne. Opłaciło się 0 5

Przed rokiem gmina Końskowola postawiła na wymianę lamp oświetlenia ulicznego. Wszystkich, które znajdowały się przy drogach gminnych i powiatowych. Opłaciło się. Zużywana energia elektryczna obniżyła się o 65 procent.

Przemysław Żmuda (Hetman Zamość): Kibice mają prawo postawić nas do pionu

Przemysław Żmuda (Hetman Zamość): Kibice mają prawo postawić nas do pionu 0 6

Rozmowa z Przemysławem Żmudą, kapitanem Hetmana Zamość

Wymachiwała nożem, a później siekierą. Chciała odzyskać dług

Wymachiwała nożem, a później siekierą. Chciała odzyskać dług 1 3

22 –letnia mieszkanka Lublina chciała odzyskać dług przy użyciu siekiery. Kobieta została już zatrzymana przez policjantów.

Witryna tego sklepu przyciąga wzrok. Właścicielka: Warto pomagać. Dobro wróci

Witryna tego sklepu przyciąga wzrok. Właścicielka: Warto pomagać. Dobro wróci 6 2

Rozmowa z Jolantą Sagan, właścicielką sklepu Joli Boudoir na lubelskim Czechowie, która zachęca kobiety do badania piersi

Król w Domu Kultury w Lublinie
22 listopada 2019, 20:00

Król w Domu Kultury w Lublinie 0 0

"Nieumiarkowania" to tytuł najnowszej płyty Błażeja Króla, którą artysta będzie promował podczas koncertu w Domu Kultury (Krakowskie Przedmieście 19). Wydarzenie odbędzie się w piątek, 22 listopada o godz. 20.

Lublin: Ecotech-Complex pod lupą śledczych. Kontrola CBA na UMCS

Lublin: Ecotech-Complex pod lupą śledczych. Kontrola CBA na UMCS 0 3

Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi kontrolę na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. Chodzi o budowę centrum badawczego Ecotech-Complex, zrealizowaną przy wiodącym udziale największej lubelskiej uczelni.

Praca w NOSG. Straż Graniczna przyjmie 100 osób w przyszłym roku

Praca w NOSG. Straż Graniczna przyjmie 100 osób w przyszłym roku 14 6

Nadbużański Oddział Straży Granicznej w Chełmie prowadzi nabór kandydatów do służby przygotowawczej. W przyszłym roku planuje przyjąć do służby 100 funkcjonariuszy

Opiekunki osób starszych w Niemczech - Codzienna higiena i pielęgnacja seniora. Sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę.

Opiekunki osób starszych w Niemczech - Codzienna higiena i pielęgnacja seniora. Sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę. 0 0

Opieka nad osobą starszą wymaga sporej wiedzy o specyfice zabiegów higienicznych, które trzeba będzie przy niej przeprowadzać. Wiele osób, podejmując pracę opiekunki osób starszych w Niemczech poszukuje na ten temat szczegółowych informacji. Niniejszy artykuł pozwoli ci rozeznać się w szczegółach zadań pielęgnacyjnych, które będziesz wykonywać w zależności od stanu zdrowia swojego podopiecznego.

Czerwona jesień Lublinianki

Czerwona jesień Lublinianki 0 0

Piłkarze Dariusza Bodaka zakończyli 2019 rok na siódmym miejscu w tabeli. Niby nie ma tragedii, ale na tym etapie poprzednich rozgrywek byli cztery lokaty wyżej i mieli 10 punktów więcej

Potrzebujesz nowych sprzętów? Kup je z kuszącym rabatem!

Potrzebujesz nowych sprzętów? Kup je z kuszącym rabatem! 0 0

Planujesz urządzanie domu albo mieszkania? Czeka Cię remont i przy okazji chcesz odświeżyć kilka sprzętów? A może po prostu najwyższy czas kupić nowy telewizor, nową pralkę lub elektryczny grill, o którym marzysz od dawna? Niezależnie od tego, jaki jest powód, zapoluj na najlepsze okazje w atrakcyjnych cenach!

Benefity dla pracowników, które pozwolą ci na szybki urlop i relaks dla ciała oraz umysłu.

Benefity dla pracowników, które pozwolą ci na szybki urlop i relaks dla ciała oraz umysłu. 0 0

Nawet krótka przerwa pomaga w nabraniu energii do skutecznego działania. Udowodniono, że osoby, które dbają o zdrowy balans pomiędzy pracą, a odpoczynkiem, są zdolne pracować bardziej efektywnie i wykonywać te same czynności w znacznie krótszym przedziale czasowym. Pracownicy, którzy potrafią zaplanować regularne ładowanie baterii w przyjemnym otoczeniu, stanowią więc większą wartość dla pracodawcy niż ci, którzy skupiają się jedynie na pracy. Tempo wykonywania zadań przez tych drugich nieuchronnie maleje bowiem z czasem. Dodatkowo rosnąca frustracja nieodmiennie odbija się na relacjach panujących w zespole. Jeśli więc chcesz być idealnym pracownikiem zadbaj o to, by regularnie wypoczywać w sprzyjających okolicznościach. Szczególnie, jeśli twój pracodawca wyraźnie wskazuje, że oczekuje od ciebie podobnych przedsięwzięć, mając na celu zapewnienie ci odpoczynku poprzez przyznanie bonusowych benefitów pozapłacowych.