Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 października 2010 r.
0:08
Edytuj ten wpis

Chcą, by Jezus był królem Polski. Dziś marsz w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora KW
0 41 A A

Zwolennicy intronizacji Jezusa na Króla Polski będą dziś modlić się w tej intencji w Lublinie. Początek o godz. 11 w kościele garnizonowym przy al. Racławickich. W marszu może wziąć udział nawet 1000 osób.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Inicjatorem marszu jest Stowarzyszenie Róża Przyjaciół Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny, które podobne inicjatywy prowadzi w całej Polsce. Uroczystości w Lublinie potrwają kilka godzin.

Jak podaje oficjalna strona internetowa zwolenników wyniesienia Jezusa na króla Polski, marsz w Lublinie rozpocznie się o godz. 11 mszą św. w kościele garnizonowym przy al. Racławickich.

"Zapraszamy wszystkich serdecznie na marsz modlitewny dla Jezusa Króla Polski. Uczestnictwo w marszu będzie wyrazem naszej zgody na misję, jaką wyznaczył Pan Bóg Narodowi Polskiemu. Wierzymy, że Pan Jezus za przyczyną Matki Bożej sprawi, że ta manifestacja wiary stanie się zarzewiem Ognia Bożego - ognia, który odrodzi Polskę i wskaże drogę innym narodom" - podają organizatorzy na swojej oficjalnej stronie intronizacja.pl.

Z uwagi na spodziewaną dużą liczbę uczestników marsz może spowodować utrudnienia w ruchu w centrum miasta. Oto szczegółowy program marszu:

1. Msza św. w kościele garnizonowym p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Matki Bożej przy Alejach Racławickich 20 w Lublinie, o godz. 11.00;

2. Rozpoczęcie marszu o godz. 12.30. Uczestnicy wyruszą spod kościoła chodnikiem przed budynek KUL. Tu przewidziany jest pierwszy 30-minutowy przystanek modlitewny;

3. Około godz. 13.15 przemarsz sprzed KUL lewą stroną Alei Racławickich i Krakowskiego Przedmieścia do Placu Litewskiego; na Placu Litewskim drugi 30- minutowy przystanek modlitewny.

4. Deptakiem i ulicą Królewską uczestnicy dotrą do Katedry Lubelskiej.

5. Kolejny odcinek marszu przez Bramę Trynitarską, Rynek i ulicę Grodzką prowadzi do Zamku Lubelskiego; tam odbędzie się ostatni 30-minutowy przystanek. Zakończenie marszu przewidziane jest ok. godz. 16-tej.

Organizatorzy proszą uczetników o zabranie ze sobą biało-czerwonych kokardek oraz transparentów, flag, proporców i innych elementów "na świadectwo Jezusowi Chrystusowi Królowi Polski i Maryi Królowej Polski".

Oficjalnie Kościół nie uznaje tej inicjatywy. Wrześniowa Konferencja Episkopatu Polski krytycznie odniosła się do tego pomysłu.

"Biskupi jednocześnie zwracają uwagę na potrzebę pogłębienia wiary w Jezusa Chrystusa, jako Króla Wszechświata i Pana dziejów. Przestrzegają przed sprowadzaniem królowania Jezusa do jednorazowego aktu intronizacji, który miałby rozwiązać wszystkie problemy. Sam Chrystus wzywa swoich uczniów do podejmowania krzyża i pójścia za Nim w duchu Jego królowania, które nie jest z tego świata" - czytamy w komunikcje KEP.

Komentarze 41

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mietek / 11 października 2010 o 16:21
0
jak chcą króla Chrystusa to niech idą do boga ojca i będą mieli dwa w jednym
Avatar
Edek / 9 października 2010 o 22:26
0
Zbyszek, ale najpierw pokłoń się Mistrzowi Yodzie! potem możesz nawijać nawijkę
Avatar
zbyszek / 9 października 2010 o 21:06
0
jak czytam te wpisy to myślę ze, własciwie to jestem pewny ze otaczaja mnie kompletni durnie. nieszczesciem jest to ,ze macie dostęp do internetu, powinniscie pasać swinki no może krówki gdzieś pod lubartowekm albo kockiem, Zrobiono wam krzywdę dając mozliwość kształcenia na jakiś tam pozal sie Boze uczelniach i dzisiaj udajecie takich madrych wykształconyxh bez kompleksów a tak naprawde jesteście kupą zasrańców i niewiele z tego rozumiecie więc przynajmniej stulcie pyski.
Avatar
Edek / 9 października 2010 o 19:41
0
Ale Polska ma już króla, jest nim Mistrz Yoda. Nie może być dwóch królów, a Yoda jest w tej roli świetny! wiec nie zrezygnujemy z niego
Avatar
Mariusz / 9 października 2010 o 14:14
0
To Polska nagle z republiki stała się monarchią że chcą koronować króla?
I kto to jest ten Jezus? Domyślam się że chodzi o jakiegoś faceta z Ameryki Łacińskiej - tam imię "Jesus" jest bardzo popularne, ale dlaczego jakiś latynos miałby rządzić Polską?
Avatar
rockszopena / 9 października 2010 o 13:40
0
[quote name='gość' date='09 październik 2010 - 10:31 ' timestamp='1286613081' post='359003']
Abramowice to trzeba już zacząć rozbudowywać, żeby to pomieścić..
[/quote]
nie strasz nie strasz bo sie......
nie wiadomo co komu pisane [font="Arial"]normalny człowieku[/font]
Avatar
mumu / 9 października 2010 o 12:48
0
Po co to nagłaśniać w mediach.Chcą się modlić niech się modlą.Szukanie sensacji?Proszę również podawać w jakich godzinach odprawiane są nabożeństwa w poszczególnych Kościołach.
Avatar
MEFISTO / 9 października 2010 o 12:11
0
[color="#4B0082"]Budowa KUL-ejnej R.P. Czyli e-PiS-ZKOP-at w akcji:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
[color="#FF0000"]Organizowanie przemarszów przypomina Oranżystów i upadły PRL – tam były pochody, które z biegiem czasu księŻULKI zamieniły na Pielgrzymki, Procesje, Marsze....[/color]
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC zauważa od dawna wykorzystywanie znanych w Polsce „słupów” do odwalania brudnej roboty, a po dalszej analizie dochodzi się do gangsterskich zwyczajów chroniących w tym przypadku księ[color="#FF0000"]ŻULKÓW[/color]! - tak też stracił ostatnio stolek Prezydenta Łodzi Kropiwnicki w zamian za jeden Dzień Wolny (6.I.) dostał 365 dni wolnego i Życie Wieczne!
Do tej pory nikt nie wpadł na to, iż jest to normalna „Nauczycielska Rola Kościoła”!. W trosce o którą sięgnąć należy DNA i po KULejnej analizie okaże się, że księ[color="#FF0000"]ŻULKOWATE[/color] [color="#FF0000"]Dzieci wiodą prym w marszu[/color]! - analizie należy poddać właśnie D.N.A.!
Na początku tej Procesji powinien iść (ośmiany ostatnio) [color="#FF0000"]Krzyż, Biały Krążek i Flaszka Wina[/color]!, a trasa prowadzić [color="#FF0000"]prosto do Abramowic[/color]!
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC nie pierwszy raz zauważa Inwazję SZKOPÓW na Polskę, a przechodzący wile reform najwyższy Polski Organ Niebieski przybrać winien nazwę epi[color="#FF0000"]SZKOP[/color]at!, bo początkowe słowa najnowszego vice Boga dawały [color="#FF0000"]„KRZYŻ DO WALKI”.[/color]
Nie da się też ukryć, że ośmiewanie Krzyża wzięło wzór z ośmiewanego Kościoła – i nikomu nycz się nie stało (nawet po fakcie jak sprzed Pałacu prezydenckiego Diabli wzięli Krzyż) tylko [color="#FF0000"]księŻULKOM pogorszył się Stan [/color]Psychiczny w Stanie Duchownym z nasilającą się [color="#FF0000"]ECCLESIOFOBIĄ![/color]

Aby Święte Jadaczki nie ustały w drodze KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC
całemu Departamentowi Księży Kapelanów i Kur...iewnej Braci oraz Wszystkim księŻULKOM w Kąciku KUL-inaria serwuje:

[color="#FF0000"]1) Ciało Pańskie z Grilla;
2) Krew Pańską z Gwinta;
3) Skrzydełka Anielskie z Grilla;
4) Pączki smażone na Świętych Olejach z nadzieniem Róży Duchownej;
5) Napój Duchowny FRUTTI DI PAPA z paPIESKICH Owoców - granatów - odmiana
Germany 1939;
6) Brakujące paliwo uzupełnia Bio-paliwem ze Świętych Olejów i każdy będzie mógł jechać prosto
do Nieba...[/color]

DZIECIOM ZAŚ:

[color="#FF0000"]1) czeKULadowe Krzyże;
2)czeKULadowego Zbawiciela;
2)czeKULadową Panienkę;
3)i...
...
... i Wszystkich Świętych czeKULadowych...[/color]
Wszystkie te atrakcje produkowane oczywiście na KUL-u [color="#FF0000"]z nadzieniem Róży Duchownej[/color]!

jako, że [color="#FF0000"]„NIE SAMYM CHLEBEM ŻYJE CZŁOWIEK...”[/color]

Mając na uwadze poziom Intelektualny KUL-awych Potęg Naukowych i wszystkich KATolickich zauważyć należy – co czyni KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC brak postępu w tym względzie, bo:

[color="#FF0000"]1)W latach SOLIDARNOSĆI (1980-te) KUL-awy Ksiądz mgr-ant uczył z błędami – błędów tych nie widziały nawet KUL-awe i PAT-ologiczne Umysły Naukowe, a na takich błędach zdobywano też KAT-olickie dyplomy „wyższych uczelni”!

2) Obecny Emeryt Prymas Polski Józef Glemp przy okazji sporu o Jedwabne (czasy prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego) walnął w TVP oświecony Boską Mądrością, że „ZA MORDY PRZEPRASZAŁ NIE BĘDĘ” - odszedł na emeryturę i za Swoją nie przeprosił...

3) Leciały lata... i lecą bez zmiany KAT-olickiego i KUL-awego, a zarazem PAT-ologigcznego poziomu POŻAL SIĘ BOŻE owocującego tym, że od kilku lat lubelscy Pallotyni (Lublin, Al. Warszawska) wykorzystując zdobycze techniki cyfrowej serwują każdej niedzieli o 12.00 „AVE MARIA F. SCHUBERTA! Nie byłoby nycz w tym dziwnego gdyby słyszalny utwór był rzeczywiście tym, co napisał Franciszek Schubert, a tu leci pierwsza połowa zwrotki, po niej następuje jakiś zlepek dźwięków i ponownie pojawia się ta sama pierwsza połowa zwrotki – nikt tego nie widzi i nie słyszy, a słuchać można przy wykorzystaniu telefonii cyfrowej i internetu w dowolnym miejscu KULi Ziemskiej!

4) Kończąc Vatykańską Szkołę Aktorską zwaną Seminarium Duchowne (Wyższe) przygotowani są wszyscy do odgrywania ino jednej roli sprzed ponad 2000 lat! Axcelencja abp ŻYCIŃSKI JÓZEF sięgając zaś do współczesnego języka RŻNĄŁ GŁUPA NA CAŁEGO i dziwne, że dziennikarze to puścili w TVN(19.VIII.2010 "Fakty po Faktach")! W Słowie Bożym kierowanym do Ludu z ust Axcelencji leciał „HEPNING” i „...MAN...” (strongman; superman...)- pisownia fonetyczna, czyli tak jak Axcelencja pedoł! W Krzyżowym Ogniu Pytań GŁOS BOŻY DOSTAWAŁ DELIRKI...

5) Z KULei w Częstochowie (w VIII.2010 r.) grzmiał abp. Leszek Sławoj Głódź aby PRZEPROSIĆ PREZYDENTA! - zapomniał bidulka sprecyzować którego! Sam abp Głódź nie zauważył nawet WŁASNEJ SKLEROZY – kto obrażał Prezydenta R.P. i Jego Małżonkę w Świętych Rydzykownych Mediach – PRZECIEŻ SAM BOSKI NAMIESTNIK OJCIEC TADEUSZ RYDZYK głosząc Słowo Boże Parę Prezydencką określił w kwietniu 2007 r. "NIE NAZYWAJMY SZAMBA PERFUMERIĄ", samą zaś Żonę Prezydenta Kaczyńskiego – CZAROWNICĄ!: "PANI PREZYDENTOWA Z TAKĄ EUTANAZJĄ? TY CZAROWNICO! JA CI DAM! JAK ZABIJAĆ LUDZI, TO SAMA SIĘ PODSTAW PIERWSZA".

6) Nikt tak nie daje przykładu w obrażaniu Prezydenta R.P. Jak Kościół:
poczynając od Prezydenta R.P. Aleksandra Kwaśniewskiego stwierdza, że W OBRAŻANIU GŁOWY PAŃSTWA POLSKIEGO – PREZYDENTA – PRYM WIEDZIE KOŚCIÓŁ! To w roku 1995 Prymas Polski KS. KARDYNAŁ JÓZEF GLEMP ustami jakiegoś pionka w sutannie gardłował, że „PREZYDENT KOMUNISTA NAM NIEPOTRZEBNY”! Po czym spier...niczył głosować do Polonii Amerykańskiej – tak na wszelki wypadek.
OBECNEGO ZAŚ PREZYDENTA R.P. BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO KLER W SŁOWIE BOŻYM ŁAJAŁ RÓWNIE I IDENTYCZNIE JAK POPRZEDNIKÓW
[color="#4B0082"]Budowa KUL-ejnej R.P. Czyli e-PiS-ZKOP-at w akcji:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
[color="#FF0000"]Organizowanie przemarszów przypomina Oranżystów i upadły PRL – tam były pochody, któ... rozwiń
Avatar
Andrzej / 9 października 2010 o 12:10
0
[quote name='KK' date='09 październik 2010 - 09:52 ' timestamp='1286610762' post='358989']
Aa ja myślałem że sklepy z dopalaczami zamknęli ,czyżby to była nieprawda ?
[/quote]

Nie mieli gdzie ich trzymać więc dali do kościołów a "czarny" pazerny zabrał i rozdał jako dary. Jednak dopalacze szkodzą
Avatar
ANTYKLER / 9 października 2010 o 11:38
0
NIE DZIWI,ŻE LUBLIN TO TAKA WIEŚ, ŻE WYBIERANE DO ORGANÓW SAMORZĄDOWYCH SĄ SAME MIERNOTY, BEZ JAJ, BEZ KONCEPCJI,BEZ POMYŚLUNKU, NIE DZIWI,ŻE NIE MA TU INWESTORÓW, NOWYCH DRÓG!!!
Avatar
mietek / 11 października 2010 o 16:21
0
jak chcą króla Chrystusa to niech idą do boga ojca i będą mieli dwa w jednym
Avatar
Edek / 9 października 2010 o 22:26
0
Zbyszek, ale najpierw pokłoń się Mistrzowi Yodzie! potem możesz nawijać nawijkę
Avatar
zbyszek / 9 października 2010 o 21:06
0
jak czytam te wpisy to myślę ze, własciwie to jestem pewny ze otaczaja mnie kompletni durnie. nieszczesciem jest to ,ze macie dostęp do internetu, powinniscie pasać swinki no może krówki gdzieś pod lubartowekm albo kockiem, Zrobiono wam krzywdę dając mozliwość kształcenia na jakiś tam pozal sie Boze uczelniach i dzisiaj udajecie takich madrych wykształconyxh bez kompleksów a tak naprawde jesteście kupą zasrańców i niewiele z tego rozumiecie więc przynajmniej stulcie pyski.
Avatar
Edek / 9 października 2010 o 19:41
0
Ale Polska ma już króla, jest nim Mistrz Yoda. Nie może być dwóch królów, a Yoda jest w tej roli świetny! wiec nie zrezygnujemy z niego
Avatar
Mariusz / 9 października 2010 o 14:14
0
To Polska nagle z republiki stała się monarchią że chcą koronować króla?
I kto to jest ten Jezus? Domyślam się że chodzi o jakiegoś faceta z Ameryki Łacińskiej - tam imię "Jesus" jest bardzo popularne, ale dlaczego jakiś latynos miałby rządzić Polską?
Avatar
rockszopena / 9 października 2010 o 13:40
0
[quote name='gość' date='09 październik 2010 - 10:31 ' timestamp='1286613081' post='359003']
Abramowice to trzeba już zacząć rozbudowywać, żeby to pomieścić..
[/quote]
nie strasz nie strasz bo sie......
nie wiadomo co komu pisane [font="Arial"]normalny człowieku[/font]
Avatar
mumu / 9 października 2010 o 12:48
0
Po co to nagłaśniać w mediach.Chcą się modlić niech się modlą.Szukanie sensacji?Proszę również podawać w jakich godzinach odprawiane są nabożeństwa w poszczególnych Kościołach.
Avatar
MEFISTO / 9 października 2010 o 12:11
0
[color="#4B0082"]Budowa KUL-ejnej R.P. Czyli e-PiS-ZKOP-at w akcji:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
[color="#FF0000"]Organizowanie przemarszów przypomina Oranżystów i upadły PRL – tam były pochody, które z biegiem czasu księŻULKI zamieniły na Pielgrzymki, Procesje, Marsze....[/color]
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC zauważa od dawna wykorzystywanie znanych w Polsce „słupów” do odwalania brudnej roboty, a po dalszej analizie dochodzi się do gangsterskich zwyczajów chroniących w tym przypadku księ[color="#FF0000"]ŻULKÓW[/color]! - tak też stracił ostatnio stolek Prezydenta Łodzi Kropiwnicki w zamian za jeden Dzień Wolny (6.I.) dostał 365 dni wolnego i Życie Wieczne!
Do tej pory nikt nie wpadł na to, iż jest to normalna „Nauczycielska Rola Kościoła”!. W trosce o którą sięgnąć należy DNA i po KULejnej analizie okaże się, że księ[color="#FF0000"]ŻULKOWATE[/color] [color="#FF0000"]Dzieci wiodą prym w marszu[/color]! - analizie należy poddać właśnie D.N.A.!
Na początku tej Procesji powinien iść (ośmiany ostatnio) [color="#FF0000"]Krzyż, Biały Krążek i Flaszka Wina[/color]!, a trasa prowadzić [color="#FF0000"]prosto do Abramowic[/color]!
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC nie pierwszy raz zauważa Inwazję SZKOPÓW na Polskę, a przechodzący wile reform najwyższy Polski Organ Niebieski przybrać winien nazwę epi[color="#FF0000"]SZKOP[/color]at!, bo początkowe słowa najnowszego vice Boga dawały [color="#FF0000"]„KRZYŻ DO WALKI”.[/color]
Nie da się też ukryć, że ośmiewanie Krzyża wzięło wzór z ośmiewanego Kościoła – i nikomu nycz się nie stało (nawet po fakcie jak sprzed Pałacu prezydenckiego Diabli wzięli Krzyż) tylko [color="#FF0000"]księŻULKOM pogorszył się Stan [/color]Psychiczny w Stanie Duchownym z nasilającą się [color="#FF0000"]ECCLESIOFOBIĄ![/color]

Aby Święte Jadaczki nie ustały w drodze KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC
całemu Departamentowi Księży Kapelanów i Kur...iewnej Braci oraz Wszystkim księŻULKOM w Kąciku KUL-inaria serwuje:

[color="#FF0000"]1) Ciało Pańskie z Grilla;
2) Krew Pańską z Gwinta;
3) Skrzydełka Anielskie z Grilla;
4) Pączki smażone na Świętych Olejach z nadzieniem Róży Duchownej;
5) Napój Duchowny FRUTTI DI PAPA z paPIESKICH Owoców - granatów - odmiana
Germany 1939;
6) Brakujące paliwo uzupełnia Bio-paliwem ze Świętych Olejów i każdy będzie mógł jechać prosto
do Nieba...[/color]

DZIECIOM ZAŚ:

[color="#FF0000"]1) czeKULadowe Krzyże;
2)czeKULadowego Zbawiciela;
2)czeKULadową Panienkę;
3)i...
...
... i Wszystkich Świętych czeKULadowych...[/color]
Wszystkie te atrakcje produkowane oczywiście na KUL-u [color="#FF0000"]z nadzieniem Róży Duchownej[/color]!

jako, że [color="#FF0000"]„NIE SAMYM CHLEBEM ŻYJE CZŁOWIEK...”[/color]

Mając na uwadze poziom Intelektualny KUL-awych Potęg Naukowych i wszystkich KATolickich zauważyć należy – co czyni KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC brak postępu w tym względzie, bo:

[color="#FF0000"]1)W latach SOLIDARNOSĆI (1980-te) KUL-awy Ksiądz mgr-ant uczył z błędami – błędów tych nie widziały nawet KUL-awe i PAT-ologiczne Umysły Naukowe, a na takich błędach zdobywano też KAT-olickie dyplomy „wyższych uczelni”!

2) Obecny Emeryt Prymas Polski Józef Glemp przy okazji sporu o Jedwabne (czasy prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego) walnął w TVP oświecony Boską Mądrością, że „ZA MORDY PRZEPRASZAŁ NIE BĘDĘ” - odszedł na emeryturę i za Swoją nie przeprosił...

3) Leciały lata... i lecą bez zmiany KAT-olickiego i KUL-awego, a zarazem PAT-ologigcznego poziomu POŻAL SIĘ BOŻE owocującego tym, że od kilku lat lubelscy Pallotyni (Lublin, Al. Warszawska) wykorzystując zdobycze techniki cyfrowej serwują każdej niedzieli o 12.00 „AVE MARIA F. SCHUBERTA! Nie byłoby nycz w tym dziwnego gdyby słyszalny utwór był rzeczywiście tym, co napisał Franciszek Schubert, a tu leci pierwsza połowa zwrotki, po niej następuje jakiś zlepek dźwięków i ponownie pojawia się ta sama pierwsza połowa zwrotki – nikt tego nie widzi i nie słyszy, a słuchać można przy wykorzystaniu telefonii cyfrowej i internetu w dowolnym miejscu KULi Ziemskiej!

4) Kończąc Vatykańską Szkołę Aktorską zwaną Seminarium Duchowne (Wyższe) przygotowani są wszyscy do odgrywania ino jednej roli sprzed ponad 2000 lat! Axcelencja abp ŻYCIŃSKI JÓZEF sięgając zaś do współczesnego języka RŻNĄŁ GŁUPA NA CAŁEGO i dziwne, że dziennikarze to puścili w TVN(19.VIII.2010 "Fakty po Faktach")! W Słowie Bożym kierowanym do Ludu z ust Axcelencji leciał „HEPNING” i „...MAN...” (strongman; superman...)- pisownia fonetyczna, czyli tak jak Axcelencja pedoł! W Krzyżowym Ogniu Pytań GŁOS BOŻY DOSTAWAŁ DELIRKI...

5) Z KULei w Częstochowie (w VIII.2010 r.) grzmiał abp. Leszek Sławoj Głódź aby PRZEPROSIĆ PREZYDENTA! - zapomniał bidulka sprecyzować którego! Sam abp Głódź nie zauważył nawet WŁASNEJ SKLEROZY – kto obrażał Prezydenta R.P. i Jego Małżonkę w Świętych Rydzykownych Mediach – PRZECIEŻ SAM BOSKI NAMIESTNIK OJCIEC TADEUSZ RYDZYK głosząc Słowo Boże Parę Prezydencką określił w kwietniu 2007 r. "NIE NAZYWAJMY SZAMBA PERFUMERIĄ", samą zaś Żonę Prezydenta Kaczyńskiego – CZAROWNICĄ!: "PANI PREZYDENTOWA Z TAKĄ EUTANAZJĄ? TY CZAROWNICO! JA CI DAM! JAK ZABIJAĆ LUDZI, TO SAMA SIĘ PODSTAW PIERWSZA".

6) Nikt tak nie daje przykładu w obrażaniu Prezydenta R.P. Jak Kościół:
poczynając od Prezydenta R.P. Aleksandra Kwaśniewskiego stwierdza, że W OBRAŻANIU GŁOWY PAŃSTWA POLSKIEGO – PREZYDENTA – PRYM WIEDZIE KOŚCIÓŁ! To w roku 1995 Prymas Polski KS. KARDYNAŁ JÓZEF GLEMP ustami jakiegoś pionka w sutannie gardłował, że „PREZYDENT KOMUNISTA NAM NIEPOTRZEBNY”! Po czym spier...niczył głosować do Polonii Amerykańskiej – tak na wszelki wypadek.
OBECNEGO ZAŚ PREZYDENTA R.P. BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO KLER W SŁOWIE BOŻYM ŁAJAŁ RÓWNIE I IDENTYCZNIE JAK POPRZEDNIKÓW
[color="#4B0082"]Budowa KUL-ejnej R.P. Czyli e-PiS-ZKOP-at w akcji:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
[color="#FF0000"]Organizowanie przemarszów przypomina Oranżystów i upadły PRL – tam były pochody, któ... rozwiń
Avatar
Andrzej / 9 października 2010 o 12:10
0
[quote name='KK' date='09 październik 2010 - 09:52 ' timestamp='1286610762' post='358989']
Aa ja myślałem że sklepy z dopalaczami zamknęli ,czyżby to była nieprawda ?
[/quote]

Nie mieli gdzie ich trzymać więc dali do kościołów a "czarny" pazerny zabrał i rozdał jako dary. Jednak dopalacze szkodzą
Avatar
ANTYKLER / 9 października 2010 o 11:38
0
NIE DZIWI,ŻE LUBLIN TO TAKA WIEŚ, ŻE WYBIERANE DO ORGANÓW SAMORZĄDOWYCH SĄ SAME MIERNOTY, BEZ JAJ, BEZ KONCEPCJI,BEZ POMYŚLUNKU, NIE DZIWI,ŻE NIE MA TU INWESTORÓW, NOWYCH DRÓG!!!
Zobacz wszystkie komentarze 41

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne
film

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne 0 0

Podczas wycieczki szkolnej Paweł poczuł się źle. Jego poważny stan zlekceważyła wychowawczyni klasy, a potem dwukrotnie załoga karetki pogotowia. Matka wzywająca pomoc, usłyszała, że jest „panikarą”, a lekarz wpisał w kartę pacjenta, że dziecko „udaje nieprzytomnego”.

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski!

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski! 0 0

Dzisiaj o godz. 9 w Lublinie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Jako pierwsi walkę o medale rozpoczęli chodziarze rywalizujący na dystansie 10 km. O godz. 10 swoje umiejętności zaprezentują chodziarki.

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza 2 7

Prezydent Lublina wycofuje się ze słowa „kumoterstwo”, które znalazło się w podpisanym przez niego dokumencie z wnioskami z kontroli przeprowadzonej w Centrum Kultury. Dokument, o którym pisaliśmy obszernie tydzień temu, stał się powodem kolejnej politycznej burzy.

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu 2 1

Lubelska klasa okręgowa Zespoły rozgrywają już pierwsze sparingi. Uwagę przyciąga debiut w roli trenera Orionu Niedrzwica Jacka Paździora

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami
film

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami 0 1

– Jest to zorganizowana zemsta i odwet na mnie ze strony poprzedniego kierownictwa CBA oraz obecnego kierownictwa CBA – powiedział Paweł Wojtunik po opuszczeniu krakowskiej prokuratury.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07]
20 lipca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Pierwsza noc oczyszczenia oraz Sicario 2 to jedne z tytułów, które zawitają w piątek na ekranach lubelskich kin. Przedpremierowo będzie też można zobaczyć kontynuację przeboju Mamma Mia. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend?
film

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend? 1 0

Piątek deszczowy, ale sobota i niedziela z większymi przejaśnieniami. Sprawdź prognozę pogody na weekend 20-22 lipca w woj. lubelskim.

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu
Alarm 24

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu 6 2

Spółdzielcy ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” w Łęcznej skierowali sprawę do prokuratury. Chodzi o nagranie, na którym słychać wypowiedź jednego z członków zarządu spółdzielni. W dość obcesowych słowach określa spółdzielców.

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo]
film

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo] 0 0

Burze i towarzyszące im ulewy w wielu rejonach Polski spowodowały znaczne zniszczenia.

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce 1 1

Tego wydarzenia nie można przegapić. Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się 94. PZLA Mistrzostwa Polski. Przez trzy dni będziemy mogli podziwiać gwiazdy, które zdobywały medale na najważniejszych imprezach na świecie. Przyjadą do nas: Anita Włodarczyk, Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, czy Ewa Swoboda. Będą oczywiście także: Paweł Fajdek, Malwina Kopron i Paulina Guba

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu"

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu" 0 1

Nie ma zagrożenia dla działalności Mostu Kultury – zapewnia dyrektor miejskiej instytucji, która odpowiada za to miejsce i bije się w piersi za zbyt wysoki pawilon obwieszony reklamami. – Przyznajemy się do pewnego błędu – mówi szef CK.

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie?

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie? 0 2

Minister rolnictwa zgodził się na stosowanie neonikotynoidów w uprawach rzepaku. Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm, a pszczelarze studzą emocje.

Opole Lubelskie: Osadzeni z zakładu karnego w przedszkolu

Opole Lubelskie: Osadzeni z zakładu karnego w przedszkolu 0 3

Miasto remontuje przedszkole. Firma, które realizuje to zadanie zatrudnia więźniów. Prace remontowe w pomieszczeniach przeznaczonych dla maluchów są kolejnym przykładem resocjalizacji osadzonych w miejscowym zakładzie karnym przy współpracy z ratuszem.

Pieniądze na szkolne wyprawki wypłacą już w sierpniu. Jest jeden warunek

Pieniądze na szkolne wyprawki wypłacą już w sierpniu. Jest jeden warunek 2 1

Już w sierpniu wypłacane mają być pierwsze 300 zł dodatku na każde uczące się dziecko. Ale otrzymają je osoby, które wnioski o wypłatę złożyły w lipcu.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.