Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 lutego 2011 r.
19:51
Edytuj ten wpis

"Chciałem się zabić, bo mi nie zapłacili za pracę" (wideo)

0 14 A A
Ponad godzinę spędził na dźwigu pan Grzegorz. (Jacek Świerczyński)
Ponad godzinę spędził na dźwigu pan Grzegorz. (Jacek Świerczyński)

Robotnik, który pracował dla firmy Telbud Lublin, wszedł wczoraj na dźwig i grożąc samobójstwem zażądał zaległego wynagrodzenia. Dramatycznym wydarzeniom przyglądali się podwykonawcy Telbudu. Twierdzą, że firma jest im winna ponad dwieście tysięcy złotych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Telbud nie płaci pracownikom

O tym, że Telbud Lublin zalega pracownikom z wypłatami, piszemy od połowy lutego. Do naszej redakcji zgłosili się robotnicy, którym firma winna była pensje za styczeń. Byli w rozpaczy, mówili, że nie mają za co żyć. Poszli do lubelskiej inspekcji pracy, która rozpoczęła kontrolę w Telbudzie. Ci robotnicy, którzy mieli umowy o pracę, otrzymali w końcu wynagrodzenia. Ci, którzy pracowali na umowę o dzieło, dostali tylko 40 proc. wypłaty.

Okazuje się, że Telbud zalega nie tylko robotnikom. Dramatycznym wydarzeniom na budowie przyglądali się wczoraj szefowie firm, które – jako podwykonawcy – pracowały dla Telbudu.

– Są mi winni 120 tys. zł. Jestem na skraju bankructwa – mówi pan Krzysztof.

– Ja mam u nich 150 tys. zł. Jestem w rozpaczy, a prezes gdzieś się rozpłynął – dodaje drugi z podwykonawców.
Od tygodnia prezes Telbudu jest nieuchwytny także dla nas. Udało nam się z nim porozmawiać tylko raz, 16 lutego.
– Jako wykonawca jesteśmy zależni od inwestora. Jeśli ten nam nie płaci, my nie mamy na wypłatę dla pracowników – tłumaczył wtedy prezes Sławomir Kurek.

Inwestorem na budowie, na której doszło do zdarzenia, jest Interbud. To dla nich Telbud wykonywał prace budowlane.
– My jesteśmy rozliczeni z Telbudem. Nic już dla nas nie robią. Mam nadzieję, że zapłacą ludziom – mówi Paweł Kłos z Interbudu, kierownik budowy przy ul. Pergolowej.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Grzesiek / 11 lipca 2011 r. o 03:10
Mam dobrą wiadomość dla milionów ludzi któzy pracując lub handlując drżą o swoje pieniądze. Za około 2 miesiące ruszy usługa która ich ochroni. Osoby które będą korzystały z usług tej firmy mają pewność że nie ma możliwości by jedna strona wzbogaciła się na krzywdzie drugiej strony
Avatar
gershon / 2 marca 2011 r. o 22:48
A jaki jest w tym udział Interbudu?
Avatar
ANIA / 2 marca 2011 r. o 03:57
Jak ten rząd rządzi Co to PO wyprawia.Juz mamy druga Irlandię???? Dalej głosujcie na PO a będzie > im < sie żyło lepiej.Macie posłankę J MUCHE co zrobiła dla ludzi.NIC!
Avatar
Tomek / 1 marca 2011 r. o 20:44
Pozdrowienia dla Kołowrotka!!!
Avatar
Gość / 1 marca 2011 r. o 18:36
to przez tą cholerną solidarność cierpimy biedę, zabrać im majątki, min. przywódcy i oddać biednym
Avatar
qfel / 1 marca 2011 r. o 13:59
A to POlska właśnie, tylko bogaty będzie miał rację bytu. Kilo cukru 7 pln, chleb PO 5 pln. Nawet umrzeć się nie opłaca bo nie starczy z zasiłku na pogrzeb.
Avatar
crx / 1 marca 2011 r. o 12:50
Wszystkie te postsolidaruchowe klony są tyle samo warte.Ale cóż,biedny ludek uwierzy w cuda i pójdzie po raz kolejny do wyborów......Oj biedny ludku Boży "miałeś złoty róg,ostał Ci się ino sznur"...!!!
Avatar
BOLEK / 1 marca 2011 r. o 11:44
[quote name='Tomek' timestamp='1298970679' post='444278']
NO ŁADNĄ IRLANDIĘ ZGOTOWAŁ NAM RUDY TUSK I CAŁA PO. MACIE COŚ CIE CHCIELI !!!
KARABINY W ŁAPĘ I PODZIĘKOWAĆ OSZUSTOM.
[/quote]
MASZ RACJE TRZEBA GNAC OSZUSTOW,OCZYSCIC SIE Z TEGO CHAMSTWA,JAK TO ROBIA DZISIAJ ARABOWIE.SZKODA ZE JESTESMY TAK DALEKO ZA NIMI,ONI JUZ BEDA MIELI Z GORKI A MY JESZCZE POD.DNA PO-prostu JESZCZE NIE WIDAC.
Avatar
Tomek / 1 marca 2011 r. o 10:11
NO ŁADNĄ IRLANDIĘ ZGOTOWAŁ NAM RUDY TUSK I CAŁA PO. MACIE COŚ CIE CHCIELI !!!
KARABINY W ŁAPĘ I PODZIĘKOWAĆ OSZUSTOM.
Avatar
kierowca / 1 marca 2011 r. o 09:33
[quote name='gs' timestamp='1298960208' post='444174']
Niech zamiast skakać z dźwigu skoczy przez mur. W gdańsku jest fachowiec od takich działań i poprawy doli robociarzy czyl jak brzydko się kiedyś mówiło roboli. Lech go nauczy jak się wyzwolić!
[/quote]
Masz kolego szansę na odzyskanie kasy idz do sądu pracy i załusz sprawę o ustalenie stosunku pracy skoro była to umowa zlecenie albo załóż sprawę cywilną weś adwokata albo poproś sąd aby przydzielono ci go z urzędu.Nie daruj łachudrze, bo potem będziesz żałował, a ja przestrzegam przed firmą erbus z Nasutowa tam jest podobnie. a wracaąc so sprawy adwokat nie jest aż taki drogi duża konkurencja jak chcesz to ci polecę.
[quote name='gs' timestamp='1298960208' post='444174']
Niech zamiast skakać z dźwigu skoczy przez mur. W gdańsku jest fachowiec od takich działań i poprawy doli robociarzy czyl jak brzydko się kiedyś mówiło roboli. Lech go nauczy jak się wyzwolić!
[/quote]
Masz kolego szansę na odzyskanie kasy idz do sądu pracy i załusz sprawę o ustalenie stosunku pracy skoro była to umowa zlecenie albo załóż sprawę cywilną weś adwokata albo poproś sąd aby przydzielono ci go z urzędu.Nie daruj łachudrze, bo pote... rozwiń
Avatar
Grzesiek / 11 lipca 2011 r. o 03:10
Mam dobrą wiadomość dla milionów ludzi któzy pracując lub handlując drżą o swoje pieniądze. Za około 2 miesiące ruszy usługa która ich ochroni. Osoby które będą korzystały z usług tej firmy mają pewność że nie ma możliwości by jedna strona wzbogaciła się na krzywdzie drugiej strony
Avatar
gershon / 2 marca 2011 r. o 22:48
A jaki jest w tym udział Interbudu?
Avatar
ANIA / 2 marca 2011 r. o 03:57
Jak ten rząd rządzi Co to PO wyprawia.Juz mamy druga Irlandię???? Dalej głosujcie na PO a będzie > im < sie żyło lepiej.Macie posłankę J MUCHE co zrobiła dla ludzi.NIC!
Avatar
Tomek / 1 marca 2011 r. o 20:44
Pozdrowienia dla Kołowrotka!!!
Avatar
Gość / 1 marca 2011 r. o 18:36
to przez tą cholerną solidarność cierpimy biedę, zabrać im majątki, min. przywódcy i oddać biednym
Avatar
qfel / 1 marca 2011 r. o 13:59
A to POlska właśnie, tylko bogaty będzie miał rację bytu. Kilo cukru 7 pln, chleb PO 5 pln. Nawet umrzeć się nie opłaca bo nie starczy z zasiłku na pogrzeb.
Avatar
crx / 1 marca 2011 r. o 12:50
Wszystkie te postsolidaruchowe klony są tyle samo warte.Ale cóż,biedny ludek uwierzy w cuda i pójdzie po raz kolejny do wyborów......Oj biedny ludku Boży "miałeś złoty róg,ostał Ci się ino sznur"...!!!
Avatar
BOLEK / 1 marca 2011 r. o 11:44
[quote name='Tomek' timestamp='1298970679' post='444278']
NO ŁADNĄ IRLANDIĘ ZGOTOWAŁ NAM RUDY TUSK I CAŁA PO. MACIE COŚ CIE CHCIELI !!!
KARABINY W ŁAPĘ I PODZIĘKOWAĆ OSZUSTOM.
[/quote]
MASZ RACJE TRZEBA GNAC OSZUSTOW,OCZYSCIC SIE Z TEGO CHAMSTWA,JAK TO ROBIA DZISIAJ ARABOWIE.SZKODA ZE JESTESMY TAK DALEKO ZA NIMI,ONI JUZ BEDA MIELI Z GORKI A MY JESZCZE POD.DNA PO-prostu JESZCZE NIE WIDAC.
Avatar
Tomek / 1 marca 2011 r. o 10:11
NO ŁADNĄ IRLANDIĘ ZGOTOWAŁ NAM RUDY TUSK I CAŁA PO. MACIE COŚ CIE CHCIELI !!!
KARABINY W ŁAPĘ I PODZIĘKOWAĆ OSZUSTOM.
Avatar
kierowca / 1 marca 2011 r. o 09:33
[quote name='gs' timestamp='1298960208' post='444174']
Niech zamiast skakać z dźwigu skoczy przez mur. W gdańsku jest fachowiec od takich działań i poprawy doli robociarzy czyl jak brzydko się kiedyś mówiło roboli. Lech go nauczy jak się wyzwolić!
[/quote]
Masz kolego szansę na odzyskanie kasy idz do sądu pracy i załusz sprawę o ustalenie stosunku pracy skoro była to umowa zlecenie albo załóż sprawę cywilną weś adwokata albo poproś sąd aby przydzielono ci go z urzędu.Nie daruj łachudrze, bo potem będziesz żałował, a ja przestrzegam przed firmą erbus z Nasutowa tam jest podobnie. a wracaąc so sprawy adwokat nie jest aż taki drogi duża konkurencja jak chcesz to ci polecę.
[quote name='gs' timestamp='1298960208' post='444174']
Niech zamiast skakać z dźwigu skoczy przez mur. W gdańsku jest fachowiec od takich działań i poprawy doli robociarzy czyl jak brzydko się kiedyś mówiło roboli. Lech go nauczy jak się wyzwolić!
[/quote]
Masz kolego szansę na odzyskanie kasy idz do sądu pracy i załusz sprawę o ustalenie stosunku pracy skoro była to umowa zlecenie albo załóż sprawę cywilną weś adwokata albo poproś sąd aby przydzielono ci go z urzędu.Nie daruj łachudrze, bo pote... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Miesiąc zamknięty w pracowni. Tylko praca i medytacja Stanisława Bałdygi

Miesiąc zamknięty w pracowni. Tylko praca i medytacja Stanisława Bałdygi

Denerwuję się tym wszystkim, co dzieje się wkoło nas. Wojna, choroby, niepewność. Ale jak wchodzę do pracowni, za mną się coś zamyka, wchodzę w inny świat – Rozmowa ze Stanisławem Bałdygą, który wraz z żoną Barbarą obchodzi jubileusz 50 lecia pracy artystycznej.

Poseł PiS wraca do Lublina. Powalczy o fotel prezydenta miasta?

Poseł PiS wraca do Lublina. Powalczy o fotel prezydenta miasta?

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Artur Soboń otworzył filię swojego biura poselskiego w Lublinie. Będący wiceministrem finansów parlamentarzysta zapewnia, że nie jest to ruch związany z nadchodzącą kampanią wyborczą.

Radzyń Podlaski. Burmistrz z PiS ma problem z wydaniem pieniędzy od rządu PiS

Radzyń Podlaski. Burmistrz z PiS ma problem z wydaniem pieniędzy od rządu PiS

Pieniądze z Polskiego Ładu na remonty dróg nie przepadną. Takie zagrożenie istniało po tym jako miasto miało problemy z rozstrzygnięciem przetargów. Ale rząd pozwolił zmienić zakresy inwestycji.

AZS UMCS Lublin w znakomitym stylu wygrał turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-19

AZS UMCS Lublin w znakomitym stylu wygrał turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-19

To były trzy dni koszykarskiego święta w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli

Eksperyment w Cygańskim Lesie. Takie spacery zwiększają zadowolenie z własnego ciała

Eksperyment w Cygańskim Lesie. Takie spacery zwiększają zadowolenie z własnego ciała

Spędzanie czasu w zaśnieżonym otoczeniu poprawia samopoczucie, a chodzenie po zasypanym śniegiem lesie przekłada się na większe zadowolenie z własnego ciała – wykazali naukowcy.

Świdniczanka lepsza od Łady 1945 Biłgoraj, sparingowe wyniki naszych czwartoligowców

Świdniczanka lepsza od Łady 1945 Biłgoraj, sparingowe wyniki naszych czwartoligowców

Udanie gry kontrolne rozpoczął lider grupy drugiej. Świdniczanka rozbiła występującą w zamojskiej klasie okręgowej Ładę 1945 Biłgoraj 6:1. W drużynie trenera Łukasza Gieresza pojawiło się trzech nowych zawodników,

Było zainteresowanie z ekstraklasy, ale Mikołaj Kosior zostaje w Motorze

Było zainteresowanie z ekstraklasy, ale Mikołaj Kosior zostaje w Motorze

W ostatnich tygodniach wielu ważnych zawodników w drużynie Goncalo Feio zdecydowało się podpisać nowe umowy z lubelskim klubem. Kibice z niecierpliwością czekali jednak na wieści odnośnie Mikołaja Kosiora. I jednak się doczekali, bo w niedzielę Motor ogłosił, że zdolny młodzieżowiec też zostaje w zespole na dłużej – kontakt obowiązuje do 2025 roku, z opcją przedłużenia nawet o kolejne dwa lata.

Parkomaty pod Areną Lublin. Od środy koniec z darmowym parkowaniem

Parkomaty pod Areną Lublin. Od środy koniec z darmowym parkowaniem

Od 1 lutego koniec z darmowym parkowaniem obok Areny Lublin. Zmieniają się także zasady korzystania z miejskich parkingów nad Zalewem Zembrzyckim i przy hali Globus

Niepowodzenie Moniki Skinder na młodzieżowych mistrzostwach świata w Kanadzie

Niepowodzenie Moniki Skinder na młodzieżowych mistrzostwach świata w Kanadzie

Monika Skinder odpadła w ćwierćfinale sprintu techniką klasyczną młodzieżowych mistrzostw świata w kanadyjskim Whistler

S19. W końcu będzie się gdzie zatrzymać i odpocząć przy drodze ekspresowej
galeria

S19. W końcu będzie się gdzie zatrzymać i odpocząć przy drodze ekspresowej

Drogowcy zapowiadają otwarcie Miejsc Obsługi Podróżnych przy S19. Kierowcy czekają na to od miesięcy.

Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej
3 lutego 2023, 19:00

Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej

Łukasz Długosz i Roman Perucki wystąpią z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Lubelskiej podczas najbliższego koncertu w budynku przy ul. Curie-Skłodowskiej 5. Wydarzenie odbędzie się 3 lutego o godz. 19.

Lubelskie. Zuchwały napad tuż przed sklepem. Napastnik szedł owinięty w koc

Lubelskie. Zuchwały napad tuż przed sklepem. Napastnik szedł owinięty w koc

Szedł ulicą szczelnie zawinięty w koc. Nagle rzucił się na handlarza rozstawiającego swoje stoisko.

Poseł PiS mówi o miliardach dla lubelskiego. Budżet państwa 2023

Poseł PiS mówi o miliardach dla lubelskiego. Budżet państwa 2023

Sejm przyjął ustawę budżetową na 2023 rok. Ile pieniędzy otrzyma województwo lubelskie?

Studentka Klaudia właśnie sięga po karabin. Mówi wprost, że to przez wojnę w Ukrainie

Studentka Klaudia właśnie sięga po karabin. Mówi wprost, że to przez wojnę w Ukrainie

Nie ukrywają, że rosyjska agresja na Ukrainę wyzwoliła w nich chęć wstąpienia do terytorialsów. Chcą się szkolić, aby w razie „W” być gotowym. W ubiegłym roku w szeregi lubelskiej OT wstąpiło 850 nowych ochotników.

Sportowiec 2022 roku: Celem Anheliny Łysak jest Paryż

Sportowiec 2022 roku: Celem Anheliny Łysak jest Paryż

Zapaśniczka Cementu-Gryfa Chełm Anhelina Łysak zamierza pójść w ślady starszej klubowej koleżanki Katarzyny Krawczyk. Ukrainka w biało-czerwonych barwach do bogatego już dorobku dorzuciła w minionym roku brązowy medal mistrzostw świata. I oczywiście znalazła się w gronie nominowanych do tytułu sportowca roku

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!