Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 kwietnia 2013 r.
19:23
Edytuj ten wpis

Co dalej z przebudową ciągle zakorkowanego skrzyżowania?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 14 A A
Wiecznie zakorkowane skrzyżowanie ( Dorota Awiorko-Klimek)
Wiecznie zakorkowane skrzyżowanie ( Dorota Awiorko-Klimek)

Jesienią 2013 r. miała zacząć się przebudowa niedrożnego skrzyżowania al. Solidarności z al. Sikorskiego, ul. Ducha i Północną. Prezydent miasta rozważa jednak przesunięcie terminu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Tych, którzy przeklinają tę krzyżówkę nietrudno znaleźć. Co rano na ul. Ducha tworzy się długi korek, który często sięga aż do Willowej, a sznur pojazdów do Stokrotki nikogo już nie dziwi. Stać trzeba też na Północnej i al. Sikorskiego. – Czasem lepiej pojechać Puławską obok McDonald's niż stać w korku na Sikorskiego – mówi pan Krzysztof, kierowca z Lublina.

W dodatku nietypowa geometria skrzyżowania dezorientuje przyjezdnych i często dochodzi do stłuczek.

Magistrat zapowiedział, że przebuduje skrzyżowanie. Inwestycja ma polegać na przeniesieniu na estakady obu jezdni al. Solidarności. Wjazd i wyjazd z os. Botanik ma się odbywać przez znajdujące się pod estakadami rondo, do którego dołączona będzie też al. Sikorskiego i ul. Północna. Stanie tu sygnalizacja świetlna. Natomiast piesi dostaną kładkę nad al. Solidarności.

Aktualnie powstają projekty niezbędne do budowy. Powinny być gotowe w maju, wtedy też Ratusz ma otrzymać raport o oddziaływaniu inwestycji na środowisko, a komplet dokumentów trafi do zaopiniowania przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska i sanepid.

Mimo że w tegorocznym budżecie na ten cel radni na wniosek prezydenta zarezerwowali 11,5 mln zł, które mają być wykorzystane także na rozpoczęcie robót, wcale nie jest pewne, że przebudowa faktycznie się rozpocznie. – W przyszłym roku będziemy ubiegać się o 85-procentowe dofinansowanie z programu Rozwój Polski Wschodniej do budowy ul. Poligonowej jako dojazdu do obwodnicy – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta. – Kiedy otrzymamy komplet dokumentów dotyczących skrzyżowania zdecydujemy, czy rozpoczynać prace w tym roku, czy poczekamy na pieniądze z unii – dodaje.

Całkowity koszt przebudowy szacowany jest na 60 mln zł. Według pierwotnego planu z uchwały budżetowej zmiany na skrzyżowaniu miały się zakończyć w 2014 r.

Jeszcze w zeszłym roku miasto liczyło, że przebudowę sfinansuje spółka Echo Investment, właściciel pobliskich górek czechowskich. Miała to zrobić w zamian za zgodę na budowę na górkach centrum handlowego. Nic z tego nie wyszło, bo Echo zrezygnowało z budowy galerii.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 kwietnia 2013 o 13:13
0
[quote name='out' timestamp='1366275148' post='759865']
Jakoś tak dwie ostatnie kadencje to raczej czas PO i przybocznych i w temacie Echo Invest. oraz skrzyżowania też nie widać było ruchów in plus.
[/quote]
Zapomniałeś jak to głosami radnych PIS odrzucono porozumienie z Echo ??
Gdyby nie tamto głosowanie, już byśmy jeździli przebudowanym skrzyżowaniem, za pieniądze Echo.
Więc co ma do tego PO skoro ich radni byli za. ??
Avatar
lopez majonez / 18 kwietnia 2013 o 12:59
0
BO NA OTWARCIE STADIONU PRZYJEDZIE TUSK I POKOPIE SOBIE PIŁECZKĘ A MUCHA POSKACZE Z POMPONAMI . W BASENIE OWA MINISTRA POKAŻE SIĘ W BIKINI A CO KOMU PO JAKIEJŚ TAM DRODZE DOJAZDOWEJ DO PERYFERYJNEGO OSIEDLA. PO CO TAM LUDZIE KUPOWALIŚCIE- WIDZIAŁY GAŁY CO BRAŁY , ŻEKNIE RZECZNIK GRAŚ
Avatar
RobertK / 18 kwietnia 2013 o 10:53
0
[quote name='mobil' timestamp='1366270642' post='759836']
Co będzie jak ograniczą ruch na Warszawskiej?
[/quote]

Zobaczycie co będzie, ARMAGEDON !!!

Zamiast zając się tym, co ludziom najbardziej doskwiera i zabiera czas (ile czasu czyli życia ludzkiego zostało zmarnowane na stanie tam w korkach)
to Ratusz lansuje budowe stadionu, przebudowę dworca PKS i Placu Litewskiego.

Prosze moze ta gazeta zrobiłaby stronę z plebiscytem:
Co chcesz aby zbudowano ?
> NOWE SKRZYZOWANIE < >STADION PRZY KROCHMALNEJ<
Głosuj !
[quote name='mobil' timestamp='1366270642' post='759836']
Co będzie jak ograniczą ruch na Warszawskiej?
[/quote]

Zobaczycie co będzie, ARMAGEDON !!!

Zamiast zając się tym, co ludziom najbardziej doskwiera i zabiera czas (ile czasu czyli życia ludzkiego zostało zmarnowane na stanie tam w korkach)
to Ratusz lansuje budowe stadionu, przebudowę dworca PKS i Placu Litewskiego.

Prosze moze ta gazeta zrobiłaby stronę z plebiscytem:
Co chcesz aby zbudo... rozwiń
Avatar
out / 18 kwietnia 2013 o 10:52
0
[quote name='Gość' timestamp='1366271169' post='759839']
ot szczera prawda.

Powinniście codziennie stojąc w korku "dziękować" radnym z PiSu, a apogeum podziękowań powinno nastąpić przy kolejnych wyborach.
[/quote]

Jakoś tak dwie ostatnie kadencje to raczej czas PO i przybocznych i w temacie Echo Invest. oraz skrzyżowania też nie widać było ruchów in plus.
Tak, że raczej nie chodzi o przynależność partyjną radnych a o mentalność rządzenia i wyciąganie ... Dopóki radny będzie odpowiadał przed partią za sprawność podnoszenia ręki na sesji (a tak się dzieje w przypadku naszych radnych)a nie przed wyborcami za to co zrobił dla miasta i okręgu który go wybrał to będziemy mieli to co mamy.
[quote name='Gość' timestamp='1366271169' post='759839']
ot szczera prawda.

Powinniście codziennie stojąc w korku "dziękować" radnym z PiSu, a apogeum podziękowań powinno nastąpić przy kolejnych wyborach.
[/quote]

Jakoś tak dwie ostatnie kadencje to raczej czas PO i przybocznych i w temacie Echo Invest. oraz skrzyżowania też nie widać było ruchów in plus.
Tak, że raczej nie chodzi o przynależność partyjną radnych a o mentalność rządzenia i wyciąganie ... Dopóki ra... rozwiń
Avatar
Ata / 18 kwietnia 2013 o 10:51
0
Ile razy władze coś obiecywały w tym rejonie miasta? Ile rozwiązań drogowych miało już być zrobionych, ile przebudów itp. Kto wydaje zgodę na rozbudowę osiedla Botanik, gdzie nie ma ani jednego państwowego przedszkola ani szkoły, skąd w stronę miasta można wydostać się tylko ul. Ducha?

Władze miasta Lublin to banda nieudaczników, która wzajemnie się adoruje. W cywilizowanym kraju władza jest na usługach mieszkańców, bo do tego jest powołana. W Lublinie władza jest od nie wiadomo czego, chyba wydawania deweloperom pozwoleń na kolejne bezmyślne budowy, bez zapewnienia jakiegokolwiek minimum infrastrukturalnego.
Ile razy władze coś obiecywały w tym rejonie miasta? Ile rozwiązań drogowych miało już być zrobionych, ile przebudów itp. Kto wydaje zgodę na rozbudowę osiedla Botanik, gdzie nie ma ani jednego państwowego przedszkola ani szkoły, skąd w stronę miasta można wydostać się tylko ul. Ducha?

Władze miasta Lublin to banda nieudaczników, która wzajemnie się adoruje. W cywilizowanym kraju władza jest na usługach mieszkańców, bo do tego jest powołana. W Lublinie władza jest od nie wiadomo czego, chyba wydawania deweloperom pozwoleń na ko... rozwiń
Avatar
wyborca / 18 kwietnia 2013 o 10:41
0
Tak więc radni z PISu pamiętamy wasze decyzje,stojąc w korku mamy na to czas!
Avatar
mc / 18 kwietnia 2013 o 10:39
0
[quote name='Piotrek' timestamp='1366270630' post='759835']
To zapraszam Pana Prezydenta z tą mądrą Panią rano ok godz. 7 na skrzyżowanie Poligonowej z Willową i niech zobaczą że z Poligonowej praktycznie już nie da się wyjechać. Najlepiej pozwalać na budowanie kolejnych bloków i brać kasę z podatków od nieruchomości a nawet nie można doprosić się postawienia świateł na tym skrzyżowaniu.
[/quote]


to samo dzieje się na Dożynkowej, miasto pozwala budować deweloperom blok na bloku, a infrastruktury drogowej totalnie brak, z osiedla Rudnik w stronę miasta, oprócz Dożynkowej, można wyjechać tylko polnymi (dosłownie!) drogami, masakra!
[quote name='Piotrek' timestamp='1366270630' post='759835']
To zapraszam Pana Prezydenta z tą mądrą Panią rano ok godz. 7 na skrzyżowanie Poligonowej z Willową i niech zobaczą że z Poligonowej praktycznie już nie da się wyjechać. Najlepiej pozwalać na budowanie kolejnych bloków i brać kasę z podatków od nieruchomości a nawet nie można doprosić się postawienia świateł na tym skrzyżowaniu.
[/quote]


to samo dzieje się na Dożynkowej, miasto pozwala budować deweloperom blok na bloku, a infra... rozwiń
Avatar
członek wiecznego korka / 18 kwietnia 2013 o 10:04
0
Gdzie jest obiecywana Zelwerowicza?
Avatar
Gość / 18 kwietnia 2013 o 09:46
0
[quote name='pin' timestamp='1366269594' post='759816']
Podziękować PISowczykom, którzy 10 lat temu nie zgodzili się, by na Górkach Czechowskich powstała galeria handlowa a inwestor sfinansował budowę skrzyżowania. Teraz sami musimy wydać 60 baniek, a skrzyżowania dalej nie ma.

Dobrze, że tych szkodników już niewiele w Radzie miasta zostało.
[/quote]
ot szczera prawda.

Powinniście codziennie stojąc w korku "dziękować" radnym z PiSu, a apogeum podziękowań powinno nastąpić przy kolejnych wyborach.
[quote name='pin' timestamp='1366269594' post='759816']
Podziękować PISowczykom, którzy 10 lat temu nie zgodzili się, by na Górkach Czechowskich powstała galeria handlowa a inwestor sfinansował budowę skrzyżowania. Teraz sami musimy wydać 60 baniek, a skrzyżowania dalej nie ma.

Dobrze, że tych szkodników już niewiele w Radzie miasta zostało.
[/quote]
ot szczera prawda.

Powinniście codziennie stojąc w korku "dziękować" radnym z PiSu, a apogeum podziękowań powinno na... rozwiń
Avatar
mobil / 18 kwietnia 2013 o 09:37
0
Co będzie jak ograniczą ruch na Warszawskiej?
Avatar
Gość / 18 kwietnia 2013 o 13:13
0
[quote name='out' timestamp='1366275148' post='759865']
Jakoś tak dwie ostatnie kadencje to raczej czas PO i przybocznych i w temacie Echo Invest. oraz skrzyżowania też nie widać było ruchów in plus.
[/quote]
Zapomniałeś jak to głosami radnych PIS odrzucono porozumienie z Echo ??
Gdyby nie tamto głosowanie, już byśmy jeździli przebudowanym skrzyżowaniem, za pieniądze Echo.
Więc co ma do tego PO skoro ich radni byli za. ??
Avatar
lopez majonez / 18 kwietnia 2013 o 12:59
0
BO NA OTWARCIE STADIONU PRZYJEDZIE TUSK I POKOPIE SOBIE PIŁECZKĘ A MUCHA POSKACZE Z POMPONAMI . W BASENIE OWA MINISTRA POKAŻE SIĘ W BIKINI A CO KOMU PO JAKIEJŚ TAM DRODZE DOJAZDOWEJ DO PERYFERYJNEGO OSIEDLA. PO CO TAM LUDZIE KUPOWALIŚCIE- WIDZIAŁY GAŁY CO BRAŁY , ŻEKNIE RZECZNIK GRAŚ
Avatar
RobertK / 18 kwietnia 2013 o 10:53
0
[quote name='mobil' timestamp='1366270642' post='759836']
Co będzie jak ograniczą ruch na Warszawskiej?
[/quote]

Zobaczycie co będzie, ARMAGEDON !!!

Zamiast zając się tym, co ludziom najbardziej doskwiera i zabiera czas (ile czasu czyli życia ludzkiego zostało zmarnowane na stanie tam w korkach)
to Ratusz lansuje budowe stadionu, przebudowę dworca PKS i Placu Litewskiego.

Prosze moze ta gazeta zrobiłaby stronę z plebiscytem:
Co chcesz aby zbudowano ?
> NOWE SKRZYZOWANIE < >STADION PRZY KROCHMALNEJ<
Głosuj !
[quote name='mobil' timestamp='1366270642' post='759836']
Co będzie jak ograniczą ruch na Warszawskiej?
[/quote]

Zobaczycie co będzie, ARMAGEDON !!!

Zamiast zając się tym, co ludziom najbardziej doskwiera i zabiera czas (ile czasu czyli życia ludzkiego zostało zmarnowane na stanie tam w korkach)
to Ratusz lansuje budowe stadionu, przebudowę dworca PKS i Placu Litewskiego.

Prosze moze ta gazeta zrobiłaby stronę z plebiscytem:
Co chcesz aby zbudo... rozwiń
Avatar
out / 18 kwietnia 2013 o 10:52
0
[quote name='Gość' timestamp='1366271169' post='759839']
ot szczera prawda.

Powinniście codziennie stojąc w korku "dziękować" radnym z PiSu, a apogeum podziękowań powinno nastąpić przy kolejnych wyborach.
[/quote]

Jakoś tak dwie ostatnie kadencje to raczej czas PO i przybocznych i w temacie Echo Invest. oraz skrzyżowania też nie widać było ruchów in plus.
Tak, że raczej nie chodzi o przynależność partyjną radnych a o mentalność rządzenia i wyciąganie ... Dopóki radny będzie odpowiadał przed partią za sprawność podnoszenia ręki na sesji (a tak się dzieje w przypadku naszych radnych)a nie przed wyborcami za to co zrobił dla miasta i okręgu który go wybrał to będziemy mieli to co mamy.
[quote name='Gość' timestamp='1366271169' post='759839']
ot szczera prawda.

Powinniście codziennie stojąc w korku "dziękować" radnym z PiSu, a apogeum podziękowań powinno nastąpić przy kolejnych wyborach.
[/quote]

Jakoś tak dwie ostatnie kadencje to raczej czas PO i przybocznych i w temacie Echo Invest. oraz skrzyżowania też nie widać było ruchów in plus.
Tak, że raczej nie chodzi o przynależność partyjną radnych a o mentalność rządzenia i wyciąganie ... Dopóki ra... rozwiń
Avatar
Ata / 18 kwietnia 2013 o 10:51
0
Ile razy władze coś obiecywały w tym rejonie miasta? Ile rozwiązań drogowych miało już być zrobionych, ile przebudów itp. Kto wydaje zgodę na rozbudowę osiedla Botanik, gdzie nie ma ani jednego państwowego przedszkola ani szkoły, skąd w stronę miasta można wydostać się tylko ul. Ducha?

Władze miasta Lublin to banda nieudaczników, która wzajemnie się adoruje. W cywilizowanym kraju władza jest na usługach mieszkańców, bo do tego jest powołana. W Lublinie władza jest od nie wiadomo czego, chyba wydawania deweloperom pozwoleń na kolejne bezmyślne budowy, bez zapewnienia jakiegokolwiek minimum infrastrukturalnego.
Ile razy władze coś obiecywały w tym rejonie miasta? Ile rozwiązań drogowych miało już być zrobionych, ile przebudów itp. Kto wydaje zgodę na rozbudowę osiedla Botanik, gdzie nie ma ani jednego państwowego przedszkola ani szkoły, skąd w stronę miasta można wydostać się tylko ul. Ducha?

Władze miasta Lublin to banda nieudaczników, która wzajemnie się adoruje. W cywilizowanym kraju władza jest na usługach mieszkańców, bo do tego jest powołana. W Lublinie władza jest od nie wiadomo czego, chyba wydawania deweloperom pozwoleń na ko... rozwiń
Avatar
wyborca / 18 kwietnia 2013 o 10:41
0
Tak więc radni z PISu pamiętamy wasze decyzje,stojąc w korku mamy na to czas!
Avatar
mc / 18 kwietnia 2013 o 10:39
0
[quote name='Piotrek' timestamp='1366270630' post='759835']
To zapraszam Pana Prezydenta z tą mądrą Panią rano ok godz. 7 na skrzyżowanie Poligonowej z Willową i niech zobaczą że z Poligonowej praktycznie już nie da się wyjechać. Najlepiej pozwalać na budowanie kolejnych bloków i brać kasę z podatków od nieruchomości a nawet nie można doprosić się postawienia świateł na tym skrzyżowaniu.
[/quote]


to samo dzieje się na Dożynkowej, miasto pozwala budować deweloperom blok na bloku, a infrastruktury drogowej totalnie brak, z osiedla Rudnik w stronę miasta, oprócz Dożynkowej, można wyjechać tylko polnymi (dosłownie!) drogami, masakra!
[quote name='Piotrek' timestamp='1366270630' post='759835']
To zapraszam Pana Prezydenta z tą mądrą Panią rano ok godz. 7 na skrzyżowanie Poligonowej z Willową i niech zobaczą że z Poligonowej praktycznie już nie da się wyjechać. Najlepiej pozwalać na budowanie kolejnych bloków i brać kasę z podatków od nieruchomości a nawet nie można doprosić się postawienia świateł na tym skrzyżowaniu.
[/quote]


to samo dzieje się na Dożynkowej, miasto pozwala budować deweloperom blok na bloku, a infra... rozwiń
Avatar
członek wiecznego korka / 18 kwietnia 2013 o 10:04
0
Gdzie jest obiecywana Zelwerowicza?
Avatar
Gość / 18 kwietnia 2013 o 09:46
0
[quote name='pin' timestamp='1366269594' post='759816']
Podziękować PISowczykom, którzy 10 lat temu nie zgodzili się, by na Górkach Czechowskich powstała galeria handlowa a inwestor sfinansował budowę skrzyżowania. Teraz sami musimy wydać 60 baniek, a skrzyżowania dalej nie ma.

Dobrze, że tych szkodników już niewiele w Radzie miasta zostało.
[/quote]
ot szczera prawda.

Powinniście codziennie stojąc w korku "dziękować" radnym z PiSu, a apogeum podziękowań powinno nastąpić przy kolejnych wyborach.
[quote name='pin' timestamp='1366269594' post='759816']
Podziękować PISowczykom, którzy 10 lat temu nie zgodzili się, by na Górkach Czechowskich powstała galeria handlowa a inwestor sfinansował budowę skrzyżowania. Teraz sami musimy wydać 60 baniek, a skrzyżowania dalej nie ma.

Dobrze, że tych szkodników już niewiele w Radzie miasta zostało.
[/quote]
ot szczera prawda.

Powinniście codziennie stojąc w korku "dziękować" radnym z PiSu, a apogeum podziękowań powinno na... rozwiń
Avatar
mobil / 18 kwietnia 2013 o 09:37
0
Co będzie jak ograniczą ruch na Warszawskiej?
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu 0 0

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło w Dąbrowie. Wśród nich jest 6-letnie dziecko.

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 2 2

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 9 7

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 1 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 13 9

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 9 12

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz 42 43

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 2 8

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 21 5

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 2

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 155 18

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!