Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 lutego 2012 r.
21:02
Edytuj ten wpis

CSK pochłonie 16 mln zł rocznie. Pieniędzy wystarczy tylko na utrzymanie

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 15 A A
Tak Teatr w Budowie wygląda dziś (Jacek Świerczyński)
Tak Teatr w Budowie wygląda dziś (Jacek Świerczyński)

Centrum Spotkania Kultur ma być tętniącą życiem, kulturalną atrakcją nie tylko dla mieszkańców naszego województwa. Ale pieniędzy wystarczy tylko na utrzymanie, w tym ogrzewanie gigantycznego budynku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
CSK – dziś to tzw. Teatr w Budowie, potworek straszący w centrum Lublina – ma być gotowe do połowy 2015 roku. Inwestycja pochłonie w sumie 220 mln zł, z czego większość wyłoży Unia Europejska. Budowa ma ruszyć za kilka miesięcy, ale plan działania instytucji już jest gotowy. A konkretnie, czym CSK przyciągnie publiczność i ile trzeba będzie wydać na jego utrzymanie.

Dotarliśmy do dokumentów. To program przygotowany przez Tomasza Pietrasiewicza i biznesplan Barbary Wybacz. Zarząd Województwa przyjął oba opracowania w grudniu.

Pietrasiewicz zakłada, że raz w roku odbędzie się tu duża premiera teatralna i widowisko operowe (np. "Czarodziejski flet” Mozarta). Co miesiąc będą czytane dramaty. Uczniowie zobaczą spektakle oparte na tekstach lektur szkolnych. Pojawią się chóry, muzycy eksperymentujący z dźwiękiem i uznani w świecie artyści (w 2016 r. mogą to być np. Nick Cave czy Tom Waits).

Centrum będzie wspierało ruch "Slow Cities” – miast, które redukują ruch samochodowy w centrach, budują deptaki, promują rowery, zachęcają, by sklepy sprzedawały zdrową żywność produkowaną przez okolicznych rolników. W CSK znajdzie się też baza dla "Busa Kultury”, czyli mobilnego centrum, które dojedzie do miejsc pozbawionych oferty kulturalnej.

W CSK na dużą skalę zostaną wykorzystane nowe media i technologie. Do popularyzacji robotyki będą wykorzystane klocki lego. Na dachu budynku stanie małe obserwatorium astronomiczne. Tradycyjne szkolne nauczanie uzupełni Uniwersytet Dziecięcy.
Te i wiele innych wydarzeń spowoduje, że Centrum ma odwiedzać 250 tys. osób rocznie. Jednak wykonanie tak bogatego planu musi kosztować. Według wyliczeń Barbary Wybacz, do 2020 roku CSK będzie pochłaniało szacunkowo 15-16 mln zł rocznie. Tymczasem dotacja z kasy województwa to ok. 8,2 mln zł.

– Samo utrzymanie obiektu: ogrzanie, prąd, administracja będzie kosztowało 8-9 mln zł, czyli całą dotację od województwa. Nie wliczamy w to programu – przyznaje Pietrasiewicz. I podkreśla: Koszty biorą się z rozmiarów tego budynku. Tyle trzeba wydać, żeby obiekt funkcjonował.

Dlatego autorka biznesplanu zaleca, by jeszcze raz przemyśleć wysokość dotacji oraz szanse na zdobycie pieniędzy z zewnątrz. Bo CSK, jak większość publicznych instytucji kulturalnych, nie zarobi nawet na realizację programu (szacowany przychód to 2,3 mln zł).

– Oba dokumenty są pewnymi koncepcjami. Mogą się zmieniać. Myślę, że trzeba dać Zarządowi Województwa czas na wypracowanie rozwiązań – stwierdza Beata Górka, rzecznik marszałka województwa.

Zarząd Województwa prawdopodobnie przeprowadzi audyt podległych mu jednostek kultury. Sprawdzi, gdzie można zaoszczędzić (np. czy trzeba utrzymywać Wojewódzki Ośrodek Kultury).

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
drum / 15 lutego 2012 o 09:50
0
Przecież kino będzie, jest cały program poświęcony kinematografii i scenopisarstwu, sali też nikt nie zamierza wyburzyć. Czyżby znowu niekontrolowane przecieki do prasy z UW? A może chodziło o to żeby Pan G.L. miał o co walczyć.
Avatar
obserwator / 8 lutego 2012 o 15:36
0
Dlaczego w tym teatrze nie mozna organizować Kabaretonów zjazd Kabaretów tak jak robi to Koszalin i Kon Polski ,tak jak to robią Kielce Noc Czarownic .Dlazcego brak folderów osciennych miastach ludzi którzy chętnie przyjadą1x wtygodniu na spektal czy do Teatru 2.Dlaczego mało informacji w komunikacji Autobusowej ,Trojlejbusowe .Dlaczego busy w sobote czy w niedziele np po 23 nie Kursują np z Biłgoraja a w dzien co 30,lub 60 minut .Dawać koncesje tylko tym co chca wykonać chociaż 1- 2 kursy o 23 23.30,ponieważ w lublinie brak tanich hosteli ,czyli wydaj na podróz ,wydaj na spektaka teraz na hotel bo nie masz szans powrotu z Lublina do domu
Dlaczego w tym teatrze nie mozna organizować Kabaretonów zjazd Kabaretów tak jak robi to Koszalin i Kon Polski ,tak jak to robią Kielce Noc Czarownic .Dlazcego brak folderów osciennych miastach ludzi którzy chętnie przyjadą1x wtygodniu na spektal czy do Teatru 2.Dlaczego mało informacji w komunikacji Autobusowej ,Trojlejbusowe .Dlaczego busy w sobote czy w niedziele np po 23 nie Kursują np z Biłgoraja a w dzien co 30,lub 60 minut .Dawać koncesje tylko tym co chca wykonać chociaż 1- 2 kursy o 23 23.30,ponieważ w lublinie brak tanich hosteli ... rozwiń
Avatar
Chłop Polski / 8 lutego 2012 o 12:20
0
Ludki z lubelskiej budki.....STADIONY -dla zabawy ,TEATRY-dla rozrwywki ,HIPERMARKETY- dla zbytku, KONFERENCYJNE AULE-do spotkań.............a gdzie k**wa na to wszystko zarobić bo z paplaniny i z teatralnych kreacji ;nie wyrośnie ani kartofel,ani nie powstanie cegła na dom
ani blacha na poszycie autobusu. Ludzie wam się coś po**bało w tych łbach. Przed wojną i po
w Lublinie produkowało się ;rolnicze maszyny,samoloty,samochody,motocykle,mieliśmy swój cukier , papierosy.........a teraz co mamy ? paru idiotów wyperfumowanych duchami made in Paris z przerośniętymi kłakami na brodzie,którzy zawzięcie na nasz koszt,starają się kreować naszą przyszłość (Czemu nie zapytacie JAKĄ ! ).
Irytuje mnie też akademicka gównażeria która tu się nagromadziła i zamiast zabrać się za pożyteczną naukę to po paru piwach wychylonych w pobliskich knajpach wspiera ten "tekturowy" bajzel.Potem czego można się spodziewać po takich chmielowykształciuchach ?
....a no zatrudniają się w tutejszych urzędach z mniemaniem że prawo to oni a nie konstytucja i podpisują po 200 nic nie watrtych decyzji.
Zróbcie jakiś rachunek sumienia bo w przeciwnym razie zostaniecie Aborygenami tej ziemi.
Na nic wtedy się zda krew ;Piastów,wojów Sobieskiego i Piłsudskiego.
Ludki z lubelskiej budki.....STADIONY -dla zabawy ,TEATRY-dla rozrwywki ,HIPERMARKETY- dla zbytku, KONFERENCYJNE AULE-do spotkań.............a gdzie k**wa na to wszystko zarobić bo z paplaniny i z teatralnych kreacji ;nie wyrośnie ani kartofel,ani nie powstanie cegła na dom
ani blacha na poszycie autobusu. Ludzie wam się coś po**bało w tych łbach. Przed wojną i po
w Lublinie produkowało się ;rolnicze maszyny,samoloty,samochody,motocykle,mieliśmy swój cukier , papierosy.........a teraz co mamy ? paru idiotów wyperfumowanych ducham... rozwiń
Avatar
Ryszard / 8 lutego 2012 o 12:05
0
Kiedy w Lublinie powstanie coś, co będzie przynosić zyski?
Avatar
Kąkol / 8 lutego 2012 o 11:41
0
[quote name='Agnieszka' timestamp='1328693840' post='593950']
Panie Pietrasiewicz, jakie ma Pan kwalifikacje i widzę, aby wypowiadać się odnośnie premier operowych czy teatralnych! Ręce precz od Teatru Muzycznego i Filharmonii!To dls Pana za wysokie progi, tylko zaszkdozi pan Kulturze.
[/quote]
Jak tam częściej będą wystawiali "skrzypka na strzesze" i zapraszali Kozłowskiego z klezmerbendem to i Pietrasiewiczowi to się spodoba - zobaczysz. A jak jeszcze w korytarzu teatru,w gablotach wystawią makietę przedwojennego Lublina opracowaną przez Pietrasiewicza to już HO HO....a jak pomalują tam na czerwono kamienice,które należały do dominującej wtedy na Starówce "KULTURY" to Pietrasiewicz niczym kogut będzie piał z radości.To wszystko da się załatwić aby klan Pietrsiewiczów był kontent .....Aaaaa zapomniałem - jeszcze wygospodarować jakieś obszerniejsze pomieszczonko w tym teatrze dla "Tektury" która się boryka z lokalowym problemem.

Mr Maurycy Samuel - "My Żydzi jesteśmy i pozostaniemy na zawsze niszczycielami
-cokolwiek goje zrobią ,nie zaspokoi to naszych potrzeb i wymagań"
[quote name='Agnieszka' timestamp='1328693840' post='593950']
Panie Pietrasiewicz, jakie ma Pan kwalifikacje i widzę, aby wypowiadać się odnośnie premier operowych czy teatralnych! Ręce precz od Teatru Muzycznego i Filharmonii!To dls Pana za wysokie progi, tylko zaszkdozi pan Kulturze.
[/quote]
Jak tam częściej będą wystawiali "skrzypka na strzesze" i zapraszali Kozłowskiego z klezmerbendem to i Pietrasiewiczowi to się spodoba - zobaczysz. A jak jeszcze w korytarzu teatru,w gablotac... rozwiń
Avatar
korba / 8 lutego 2012 o 11:10
0
[quote name='lublin kiedys' timestamp='1328691703' post='593930']
Ty jest jestes jakis g...i przeciez tyle kasy juz poszlo na dokumentacje a ty chcesz burzyc dobry budynek ,juz nam ursus wyburzyli najnowoczesniejszy tego typu zaklad w tej czesci Polski
[/quote]
Dostrzegasz problem tylko nie wiesz do końca w czym rzecz ?. Otóż naszym kolejnym "władzom" pogubiły się priorytety .....zburzyły pożyteczny Ursus a zostawiły zrujnowany "teatr" . Teraz te dwa obiekty przedstawiają jednakową (bez)wartość.
Byłem ostatnio w Teatrze Osterwy przy Narutowicza ....1/2 sali była pusta. I z tego co słyszę,tak jest za każdym razem. Więc po jasną cholerę w dobie kryzysu obciążać Miasto dodatkowymi kosztami na coś co do końca nie jest aktualnie konieczne ? Tyle inwestycji które powinny być realizowane w tempie gwałtu- a jest obchodzone szerokim łukiem. Chociażby
zwiększenie przepustowości od Popiełuszki poprzez Sowińskiego, Głęboką do Filaretów....akurat te 220 milionów byłoby w stanie pokryć potrzebne nakłady.Ale nieee władzuni najbardziej czego potrzeba to dwóch stadionów i lokum dla zagranicznych i zamorskich kultur.Banda naganiaczy która krąży wokół Ratsza niczym stado wron nad padłym zwierzęciem rozszarpuje z trudem zgromadzony przez podatnika grosz na prostackie kukłospędy. Oby nam nie przyszło ,przy takiej POlityce na tych stadionach i na deskach tego teatru zatańczyć chocholego tańca.
[quote name='lublin kiedys' timestamp='1328691703' post='593930']
Ty jest jestes jakis g...i przeciez tyle kasy juz poszlo na dokumentacje a ty chcesz burzyc dobry budynek ,juz nam ursus wyburzyli najnowoczesniejszy tego typu zaklad w tej czesci Polski
[/quote]
Dostrzegasz problem tylko nie wiesz do końca w czym rzecz ?. Otóż naszym kolejnym "władzom" pogubiły się priorytety .....zburzyły pożyteczny Ursus a zostawiły zrujnowany "teatr" . Teraz te dwa obiekty przedstawiają jednako... rozwiń
Avatar
poznaniak z korzeniami Lb / 8 lutego 2012 o 11:03
0
Jakim prawem dzienikarz pisze o wydatkach na rok aż 16 milionów poto aby przestraszyć mieszkanców i radnych a dlaczego nie pisze ze miesięcznie 1,3mil złotych a dlaczego nie podaje ze Latem BUDYNEK nie MUSI być ogrzewany a dlaczego nie pisze ze kultura na spektaklach może i powinna zarabiać ,DZIENNIKARZE to zwykłe pranie MOZGU a co pan wie ze może być za 4 lata JASNOWIDZE a dlaczego nie moze byc część obietu zarezerwowane na kawiarnie czy konferencje ,bale ,studniówki itd .PYTAM piszącego dlaczego Białystok utrzyma OPERE b.dużą za ponad 230 mil złotych i Stadion Jagieloni z 22.4 tys krzesełek czy tam są diamenty ,miedż węgiel,ropa czy gaz.Ludzie strachy na lachy a myslenie perspektywiczne nie boli wbrew malkomentom Lublin i miasta satelitarne będą się rozwijać
Jakim prawem dzienikarz pisze o wydatkach na rok aż 16 milionów poto aby przestraszyć mieszkanców i radnych a dlaczego nie pisze ze miesięcznie 1,3mil złotych a dlaczego nie podaje ze Latem BUDYNEK nie MUSI być ogrzewany a dlaczego nie pisze ze kultura na spektaklach może i powinna zarabiać ,DZIENNIKARZE to zwykłe pranie MOZGU a co pan wie ze może być za 4 lata JASNOWIDZE a dlaczego nie moze byc część obietu zarezerwowane na kawiarnie czy konferencje ,bale ,studniówki itd .PYTAM piszącego dlaczego Białystok utrzyma OPERE b.dużą za ponad 230 ... rozwiń
Avatar
poznaniak z korzeniami Lb / 8 lutego 2012 o 11:02
0
Jakim prawem dzienikarz pisze o wydatkach na rok aż 16 milionów poto aby przestraszyć mieszkanców i radnych a dlaczego nie pisze ze miesięcznie 1,3mil złotych a dlaczego nie podaje ze Latem BUDYNEK nie MUSI być ogrzewany a dlaczego nie pisze ze kultura na spektaklach może i powinna zarabiać ,DZIENNIKARZE to zwykłe pranie MOZGU a co pan wie ze może być za 4 lata JASNOWIDZE a dlaczego nie moze byc część obietu zarezerwowane na kawiarnie czy konferencje ,bale ,studniówki itd .PYTAM piszącego dlaczego Białystok utrzyma OPERE b.dużą za ponad 230 mil złotych i Stadion Jagieloni z 22.4 tys krzesełek czy tam są diamenty ,miedż węgiel,ropa czy gaz.Ludzie strachy na lachy a myslenie perspektywiczne nie boli wbrew malkomentom Lublin i miasta satelitarne będą się rozwijać
Jakim prawem dzienikarz pisze o wydatkach na rok aż 16 milionów poto aby przestraszyć mieszkanców i radnych a dlaczego nie pisze ze miesięcznie 1,3mil złotych a dlaczego nie podaje ze Latem BUDYNEK nie MUSI być ogrzewany a dlaczego nie pisze ze kultura na spektaklach może i powinna zarabiać ,DZIENNIKARZE to zwykłe pranie MOZGU a co pan wie ze może być za 4 lata JASNOWIDZE a dlaczego nie moze byc część obietu zarezerwowane na kawiarnie czy konferencje ,bale ,studniówki itd .PYTAM piszącego dlaczego Białystok utrzyma OPERE b.dużą za ponad 230 ... rozwiń
Avatar
Agnieszka / 8 lutego 2012 o 10:37
0
Panie Pietrasiewicz, jakie ma Pan kwalifikacje i widzę, aby wypowiadać się odnośnie premier operowych czy teatralnych! Ręce precz od Teatru Muzycznego i Filharmonii!To dls Pana za wysokie progi, tylko zaszkdozi pan Kulturze.
Avatar
kąkol / 8 lutego 2012 o 10:17
0
Wiecie co ? . Może niech ktoś wynajmnie jakiegoś Bin Ladena a ten załatwi sprawę po swojemu -bo mam już dość tego tematu. Swoją drogą cieszę się,że te "kultury" nie mogą się tu spotkać. Po cholerę nam kilku dodatkowych,natrętnych gości ,którzy jak już wszystko zostanie sfinansowane wnet uzurpują sobie prawo do bycia gospodarzami. Tu powinien zasiadać :Lipiński,Moniuszko,Górecki,........a Yechudi Menuhin i Czajkowski niechby sobie tam na krótką chwilę może i wpadali, zrobili co swoje i w drogę .
Avatar
drum / 15 lutego 2012 o 09:50
0
Przecież kino będzie, jest cały program poświęcony kinematografii i scenopisarstwu, sali też nikt nie zamierza wyburzyć. Czyżby znowu niekontrolowane przecieki do prasy z UW? A może chodziło o to żeby Pan G.L. miał o co walczyć.
Avatar
obserwator / 8 lutego 2012 o 15:36
0
Dlaczego w tym teatrze nie mozna organizować Kabaretonów zjazd Kabaretów tak jak robi to Koszalin i Kon Polski ,tak jak to robią Kielce Noc Czarownic .Dlazcego brak folderów osciennych miastach ludzi którzy chętnie przyjadą1x wtygodniu na spektal czy do Teatru 2.Dlaczego mało informacji w komunikacji Autobusowej ,Trojlejbusowe .Dlaczego busy w sobote czy w niedziele np po 23 nie Kursują np z Biłgoraja a w dzien co 30,lub 60 minut .Dawać koncesje tylko tym co chca wykonać chociaż 1- 2 kursy o 23 23.30,ponieważ w lublinie brak tanich hosteli ,czyli wydaj na podróz ,wydaj na spektaka teraz na hotel bo nie masz szans powrotu z Lublina do domu
Dlaczego w tym teatrze nie mozna organizować Kabaretonów zjazd Kabaretów tak jak robi to Koszalin i Kon Polski ,tak jak to robią Kielce Noc Czarownic .Dlazcego brak folderów osciennych miastach ludzi którzy chętnie przyjadą1x wtygodniu na spektal czy do Teatru 2.Dlaczego mało informacji w komunikacji Autobusowej ,Trojlejbusowe .Dlaczego busy w sobote czy w niedziele np po 23 nie Kursują np z Biłgoraja a w dzien co 30,lub 60 minut .Dawać koncesje tylko tym co chca wykonać chociaż 1- 2 kursy o 23 23.30,ponieważ w lublinie brak tanich hosteli ... rozwiń
Avatar
Chłop Polski / 8 lutego 2012 o 12:20
0
Ludki z lubelskiej budki.....STADIONY -dla zabawy ,TEATRY-dla rozrwywki ,HIPERMARKETY- dla zbytku, KONFERENCYJNE AULE-do spotkań.............a gdzie k**wa na to wszystko zarobić bo z paplaniny i z teatralnych kreacji ;nie wyrośnie ani kartofel,ani nie powstanie cegła na dom
ani blacha na poszycie autobusu. Ludzie wam się coś po**bało w tych łbach. Przed wojną i po
w Lublinie produkowało się ;rolnicze maszyny,samoloty,samochody,motocykle,mieliśmy swój cukier , papierosy.........a teraz co mamy ? paru idiotów wyperfumowanych duchami made in Paris z przerośniętymi kłakami na brodzie,którzy zawzięcie na nasz koszt,starają się kreować naszą przyszłość (Czemu nie zapytacie JAKĄ ! ).
Irytuje mnie też akademicka gównażeria która tu się nagromadziła i zamiast zabrać się za pożyteczną naukę to po paru piwach wychylonych w pobliskich knajpach wspiera ten "tekturowy" bajzel.Potem czego można się spodziewać po takich chmielowykształciuchach ?
....a no zatrudniają się w tutejszych urzędach z mniemaniem że prawo to oni a nie konstytucja i podpisują po 200 nic nie watrtych decyzji.
Zróbcie jakiś rachunek sumienia bo w przeciwnym razie zostaniecie Aborygenami tej ziemi.
Na nic wtedy się zda krew ;Piastów,wojów Sobieskiego i Piłsudskiego.
Ludki z lubelskiej budki.....STADIONY -dla zabawy ,TEATRY-dla rozrwywki ,HIPERMARKETY- dla zbytku, KONFERENCYJNE AULE-do spotkań.............a gdzie k**wa na to wszystko zarobić bo z paplaniny i z teatralnych kreacji ;nie wyrośnie ani kartofel,ani nie powstanie cegła na dom
ani blacha na poszycie autobusu. Ludzie wam się coś po**bało w tych łbach. Przed wojną i po
w Lublinie produkowało się ;rolnicze maszyny,samoloty,samochody,motocykle,mieliśmy swój cukier , papierosy.........a teraz co mamy ? paru idiotów wyperfumowanych ducham... rozwiń
Avatar
Ryszard / 8 lutego 2012 o 12:05
0
Kiedy w Lublinie powstanie coś, co będzie przynosić zyski?
Avatar
Kąkol / 8 lutego 2012 o 11:41
0
[quote name='Agnieszka' timestamp='1328693840' post='593950']
Panie Pietrasiewicz, jakie ma Pan kwalifikacje i widzę, aby wypowiadać się odnośnie premier operowych czy teatralnych! Ręce precz od Teatru Muzycznego i Filharmonii!To dls Pana za wysokie progi, tylko zaszkdozi pan Kulturze.
[/quote]
Jak tam częściej będą wystawiali "skrzypka na strzesze" i zapraszali Kozłowskiego z klezmerbendem to i Pietrasiewiczowi to się spodoba - zobaczysz. A jak jeszcze w korytarzu teatru,w gablotach wystawią makietę przedwojennego Lublina opracowaną przez Pietrasiewicza to już HO HO....a jak pomalują tam na czerwono kamienice,które należały do dominującej wtedy na Starówce "KULTURY" to Pietrasiewicz niczym kogut będzie piał z radości.To wszystko da się załatwić aby klan Pietrsiewiczów był kontent .....Aaaaa zapomniałem - jeszcze wygospodarować jakieś obszerniejsze pomieszczonko w tym teatrze dla "Tektury" która się boryka z lokalowym problemem.

Mr Maurycy Samuel - "My Żydzi jesteśmy i pozostaniemy na zawsze niszczycielami
-cokolwiek goje zrobią ,nie zaspokoi to naszych potrzeb i wymagań"
[quote name='Agnieszka' timestamp='1328693840' post='593950']
Panie Pietrasiewicz, jakie ma Pan kwalifikacje i widzę, aby wypowiadać się odnośnie premier operowych czy teatralnych! Ręce precz od Teatru Muzycznego i Filharmonii!To dls Pana za wysokie progi, tylko zaszkdozi pan Kulturze.
[/quote]
Jak tam częściej będą wystawiali "skrzypka na strzesze" i zapraszali Kozłowskiego z klezmerbendem to i Pietrasiewiczowi to się spodoba - zobaczysz. A jak jeszcze w korytarzu teatru,w gablotac... rozwiń
Avatar
korba / 8 lutego 2012 o 11:10
0
[quote name='lublin kiedys' timestamp='1328691703' post='593930']
Ty jest jestes jakis g...i przeciez tyle kasy juz poszlo na dokumentacje a ty chcesz burzyc dobry budynek ,juz nam ursus wyburzyli najnowoczesniejszy tego typu zaklad w tej czesci Polski
[/quote]
Dostrzegasz problem tylko nie wiesz do końca w czym rzecz ?. Otóż naszym kolejnym "władzom" pogubiły się priorytety .....zburzyły pożyteczny Ursus a zostawiły zrujnowany "teatr" . Teraz te dwa obiekty przedstawiają jednakową (bez)wartość.
Byłem ostatnio w Teatrze Osterwy przy Narutowicza ....1/2 sali była pusta. I z tego co słyszę,tak jest za każdym razem. Więc po jasną cholerę w dobie kryzysu obciążać Miasto dodatkowymi kosztami na coś co do końca nie jest aktualnie konieczne ? Tyle inwestycji które powinny być realizowane w tempie gwałtu- a jest obchodzone szerokim łukiem. Chociażby
zwiększenie przepustowości od Popiełuszki poprzez Sowińskiego, Głęboką do Filaretów....akurat te 220 milionów byłoby w stanie pokryć potrzebne nakłady.Ale nieee władzuni najbardziej czego potrzeba to dwóch stadionów i lokum dla zagranicznych i zamorskich kultur.Banda naganiaczy która krąży wokół Ratsza niczym stado wron nad padłym zwierzęciem rozszarpuje z trudem zgromadzony przez podatnika grosz na prostackie kukłospędy. Oby nam nie przyszło ,przy takiej POlityce na tych stadionach i na deskach tego teatru zatańczyć chocholego tańca.
[quote name='lublin kiedys' timestamp='1328691703' post='593930']
Ty jest jestes jakis g...i przeciez tyle kasy juz poszlo na dokumentacje a ty chcesz burzyc dobry budynek ,juz nam ursus wyburzyli najnowoczesniejszy tego typu zaklad w tej czesci Polski
[/quote]
Dostrzegasz problem tylko nie wiesz do końca w czym rzecz ?. Otóż naszym kolejnym "władzom" pogubiły się priorytety .....zburzyły pożyteczny Ursus a zostawiły zrujnowany "teatr" . Teraz te dwa obiekty przedstawiają jednako... rozwiń
Avatar
poznaniak z korzeniami Lb / 8 lutego 2012 o 11:03
0
Jakim prawem dzienikarz pisze o wydatkach na rok aż 16 milionów poto aby przestraszyć mieszkanców i radnych a dlaczego nie pisze ze miesięcznie 1,3mil złotych a dlaczego nie podaje ze Latem BUDYNEK nie MUSI być ogrzewany a dlaczego nie pisze ze kultura na spektaklach może i powinna zarabiać ,DZIENNIKARZE to zwykłe pranie MOZGU a co pan wie ze może być za 4 lata JASNOWIDZE a dlaczego nie moze byc część obietu zarezerwowane na kawiarnie czy konferencje ,bale ,studniówki itd .PYTAM piszącego dlaczego Białystok utrzyma OPERE b.dużą za ponad 230 mil złotych i Stadion Jagieloni z 22.4 tys krzesełek czy tam są diamenty ,miedż węgiel,ropa czy gaz.Ludzie strachy na lachy a myslenie perspektywiczne nie boli wbrew malkomentom Lublin i miasta satelitarne będą się rozwijać
Jakim prawem dzienikarz pisze o wydatkach na rok aż 16 milionów poto aby przestraszyć mieszkanców i radnych a dlaczego nie pisze ze miesięcznie 1,3mil złotych a dlaczego nie podaje ze Latem BUDYNEK nie MUSI być ogrzewany a dlaczego nie pisze ze kultura na spektaklach może i powinna zarabiać ,DZIENNIKARZE to zwykłe pranie MOZGU a co pan wie ze może być za 4 lata JASNOWIDZE a dlaczego nie moze byc część obietu zarezerwowane na kawiarnie czy konferencje ,bale ,studniówki itd .PYTAM piszącego dlaczego Białystok utrzyma OPERE b.dużą za ponad 230 ... rozwiń
Avatar
poznaniak z korzeniami Lb / 8 lutego 2012 o 11:02
0
Jakim prawem dzienikarz pisze o wydatkach na rok aż 16 milionów poto aby przestraszyć mieszkanców i radnych a dlaczego nie pisze ze miesięcznie 1,3mil złotych a dlaczego nie podaje ze Latem BUDYNEK nie MUSI być ogrzewany a dlaczego nie pisze ze kultura na spektaklach może i powinna zarabiać ,DZIENNIKARZE to zwykłe pranie MOZGU a co pan wie ze może być za 4 lata JASNOWIDZE a dlaczego nie moze byc część obietu zarezerwowane na kawiarnie czy konferencje ,bale ,studniówki itd .PYTAM piszącego dlaczego Białystok utrzyma OPERE b.dużą za ponad 230 mil złotych i Stadion Jagieloni z 22.4 tys krzesełek czy tam są diamenty ,miedż węgiel,ropa czy gaz.Ludzie strachy na lachy a myslenie perspektywiczne nie boli wbrew malkomentom Lublin i miasta satelitarne będą się rozwijać
Jakim prawem dzienikarz pisze o wydatkach na rok aż 16 milionów poto aby przestraszyć mieszkanców i radnych a dlaczego nie pisze ze miesięcznie 1,3mil złotych a dlaczego nie podaje ze Latem BUDYNEK nie MUSI być ogrzewany a dlaczego nie pisze ze kultura na spektaklach może i powinna zarabiać ,DZIENNIKARZE to zwykłe pranie MOZGU a co pan wie ze może być za 4 lata JASNOWIDZE a dlaczego nie moze byc część obietu zarezerwowane na kawiarnie czy konferencje ,bale ,studniówki itd .PYTAM piszącego dlaczego Białystok utrzyma OPERE b.dużą za ponad 230 ... rozwiń
Avatar
Agnieszka / 8 lutego 2012 o 10:37
0
Panie Pietrasiewicz, jakie ma Pan kwalifikacje i widzę, aby wypowiadać się odnośnie premier operowych czy teatralnych! Ręce precz od Teatru Muzycznego i Filharmonii!To dls Pana za wysokie progi, tylko zaszkdozi pan Kulturze.
Avatar
kąkol / 8 lutego 2012 o 10:17
0
Wiecie co ? . Może niech ktoś wynajmnie jakiegoś Bin Ladena a ten załatwi sprawę po swojemu -bo mam już dość tego tematu. Swoją drogą cieszę się,że te "kultury" nie mogą się tu spotkać. Po cholerę nam kilku dodatkowych,natrętnych gości ,którzy jak już wszystko zostanie sfinansowane wnet uzurpują sobie prawo do bycia gospodarzami. Tu powinien zasiadać :Lipiński,Moniuszko,Górecki,........a Yechudi Menuhin i Czajkowski niechby sobie tam na krótką chwilę może i wpadali, zrobili co swoje i w drogę .
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha 9 0

Mężczyzna, który biegał nago po al. Tysiąclecia usłyszał prokuratorskie zarzuty. 32-latek odpowie za posiadanie narkotyków. Biegając bez ubrania po ulicy chciał zaimponować swojej dziewczynie.

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu 1 0

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło w Dąbrowie. Wśród nich jest 6-letnie dziecko.

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 2 3

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 10 7

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 2 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 14 9

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 9 12

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz 43 44

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 2 8

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 21 6

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 2

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 159 18

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!