Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 września 2010 r.
19:31
Edytuj ten wpis

Dług miasta do końca roku może wzrosnąć do 650 milionów złotych

0 30 A A

Do jutra wydziały Ratusza muszą powiedzieć, ile chcą pieniędzy i na co. Już teraz wiadomo, że w 2011 pieniędzy nie będzie za dużo. Urzędnicy jednak uspokajają – na pewno nie przekroczymy granicy wypłacalności, co sugerują radni opozycji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Miejska kasa jest w katastrofalnej sytuacji – twierdzi Izabella Sierakowska, kandydat SdPl na prezydenta Lublina. – Dług powoli dochodzi do granicy, kiedy nie będziemy mogli inwestować, a zarządzanie wydatkami przejmie kurator – dodaje.

Podobnego zdania jest popierająca Izabellę Sierakowską radna Monika Wac. – Dług miasta w ciągu czterech lat urzędowania prezydenta Wasilewskiego urósł o 400 milionów, zamiast 160 milionów na początku kadencji, teraz mamy 580 – zauważa Monika Wac. – Trzeba jasno powiedzieć, że sytuacja finansowa miasta jest tragiczna – dodaje.

Radna boi się, że długi Lublina w 2011 r. przekroczą 60 proc. dochodów. To według nowych przepisów będzie skutkowało wprowadzeniem zarządu komisarycznego nad miejską kasą. Ratusz nie będzie mógł inwestować. Pieniądze będą mogły pójść na finansowanie tylko podstawowych zadań typu: sprzątanie ulic. A już o budowie ulic będzie można tylko pomarzyć.

Ratusz uspokaja. – W tym roku dług nie przekroczy 50 proc. dochodów – mówi Irena Szumlak, skarbnik miasta. – W przyszłym roku planuje się, aby dług mieścił się w granicach 55 proc. dochodów, dlatego też będziemy mieli 5 proc. bezpieczeństwa do granicy ustanowionej w przepisach – dodaje. Skąd tak duże zadłużenie? – Przede wszystkim na inwestycje prowadzone przez miasto. Za kadencji prezydenta Wasilewskiego mamy ich znaczy wzrost.

Ale Ratusz może mieć problem, jeśli dalej będą spadały dochody miasta. Dotyczy to przede wszystkim sprzedaży majątku oraz podatku dochodowego od osób fizycznych.

Do końca czerwca udało się pozyskać ok. 45 proc. planowanych dochodów. Braki wynoszą ok. 50 milionów. – Jest to spowodowane spowolnieniem gospodarczym. W najbliższych dniach będziemy mieli dane dotyczące wpływu podatku z września, a ten bilans jest bardzo podobny jak w miesiącach ostatniego kwartału. Wtedy będzie można oszacować, jak będzie wyglądała sytuacja miejskiej kasy do końca roku – mówi Irena Szumlak.

Ratusz planuje, że dług miasta do końca tego roku może wzrosnąć do kwoty 650 milionów. Granica 60 proc. dochodów, po jakiej miasto nie może inwestować w nowe zadania, to 810 mln.

Według skarbnika, rok 2011 na pewno będzie trudnym okresem dla miasta. – Trzeba będzie ograniczyć wydatki bieżące tak, by nie przekroczyły bieżących dochodów. Jest to wymóg prawa, jakie będzie obowiązywało od 1 stycznia – wyjaśnia Szumlak.

Ratusz ma jednak nadzieję, że trudna sytuacja wpływu dochodów z tego roku, w przyszłym się poprawi. – Prognozy mówią o wzroście PKB o 3,5 proc.

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kamil / 2 października 2010 o 00:59
0
Pawełku sam jesteś miernota bo nawet niewiesz co piszesz...z glupim sie niedyskutuje bo Cie znizy do swojego poziomu i przebije doswiadczeniem
Avatar
Robert / 30 września 2010 o 18:54
0
[quote name='anna' date='30 wrzesień 2010 - 12:31 ' timestamp='1285842664' post='354800']
ustawa budżetowa Lublina? To ciekawe. Od kiedy to Rada Miasta Lublin jest organem ustawodawczym? Zanim coś napiszesz, człowieku - dokształć się...
[/quote]
Tylko tak wykształcony i qlturany człowiek jak Paweł wie od kiedy miasto ma ustawy bo umie posługiwać się google i czytać ustawy
budżetowe miast i uchwały sejmowe.
Primo falli incommodum est, secundo stultum, tertio turpe
Dać się oszukać po raz pierwszy to nieprzyjemność, po raz drugi to głupota, po raz trzeci to hańba.
[quote name='anna' date='30 wrzesień 2010 - 12:31 ' timestamp='1285842664' post='354800']
ustawa budżetowa Lublina? To ciekawe. Od kiedy to Rada Miasta Lublin jest organem ustawodawczym? Zanim coś napiszesz, człowieku - dokształć się...
[/quote]
Tylko tak wykształcony i qlturany człowiek jak Paweł wie od kiedy miasto ma ustawy bo umie posługiwać się google i czytać ustawy
budżetowe miast i uchwały sejmowe.
Primo falli incommodum est, secundo stultum, tertio turpe... rozwiń
Avatar
Robert / 30 września 2010 o 18:45
0
[quote name='Inwestor' date='30 wrzesień 2010 - 10:15 ' timestamp='1285834502' post='354732']
Chcecie inwestycji - to je macie.Nie ma nic za darmo!!
W tej kadencji , czy wam się to podoba czy nie , wydano na ZREALIZOWANE INWESTYCJE 2,5 razy więcej niż w kadencji Pruszkowskiego.
Jest wystawa zrealizowanych inwestycji przed Ratuszem, warto obejrzeć zanim zaczniecie kłamać i wylewać z siebie jad.
[/quote]
Primo falli incommodum est, secundo stultum, tertio turpe
Dać się oszukać po raz pierwszy to nieprzyjemność, po raz drugi to głupota, po raz trzeci to hańba.
[quote name='Inwestor' date='30 wrzesień 2010 - 10:15 ' timestamp='1285834502' post='354732']
Chcecie inwestycji - to je macie.Nie ma nic za darmo!!
W tej kadencji , czy wam się to podoba czy nie , wydano na ZREALIZOWANE INWESTYCJE 2,5 razy więcej niż w kadencji Pruszkowskiego.
Jest wystawa zrealizowanych inwestycji przed Ratuszem, warto obejrzeć zanim zaczniecie kłamać i wylewać z siebie jad.
[/quote]
Primo falli incommodum est, secundo stultum, tertio turpe
Dać si... rozwiń
Avatar
Robert / 30 września 2010 o 18:42
0
Pawle dzięki za awansowanie mnie do rangi trola jest mi bardzo miło z tego powodu.
Wystawa o której mówisz jest dostępna na stronie UM Lublin w Biuletynie Informacji Publicznej w związku z czym nie odczuwam potrzeby wybierania się zatłoczonym trolejbusem do centrum przez zakorkowaną Drogę MM i Zamojską aby po godzinie dotrzeć do ratusza i oglądać wątpliwe osiągnięcia twoim mocodawców albo i chlebodawców. Pragnę tylko abyś zwrócił uwagę ile z tych inwestycji tak naprawdę jest twojego ukochanego PO a ile kończą po Prószkowski (notabene k?órego uważałem po Leńczuku za najgorszego prezydenta w historii Lublina od okrągłego stołu gorszy jest obecny). Ponieważ jesteś bardzo elokwentny a twoja erystyka jest bez zarzutu (nauki pobierałeś zapewne u samego Artura Schopenhauera)w związku z czym bardzo Cię proszę o wyliczenie własnych inwestycji PO w kadencji 2006-2010 z pominięciem spadku po Pruszkowskim. Oczywiście o sławetnej strefie wszyscy wiemy. Ciekawym bardzo twojej odpowiedzi.
Z poważaniem trol Robert
Pawle dzięki za awansowanie mnie do rangi trola jest mi bardzo miło z tego powodu.
Wystawa o której mówisz jest dostępna na stronie UM Lublin w Biuletynie Informacji Publicznej w związku z czym nie odczuwam potrzeby wybierania się zatłoczonym trolejbusem do centrum przez zakorkowaną Drogę MM i Zamojską aby po godzinie dotrzeć do ratusza i oglądać wątpliwe osiągnięcia twoim mocodawców albo i chlebodawców. Pragnę tylko abyś zwrócił uwagę ile z tych inwestycji tak naprawdę jest twojego ukochanego PO a ile kończą po Prószkowski (notabene ... rozwiń
Avatar
anna / 30 września 2010 o 12:31
0
ustawa budżetowa Lublina? To ciekawe. Od kiedy to Rada Miasta Lublin jest organem ustawodawczym? Zanim coś napiszesz, człowieku - dokształć się...
Avatar
gość / 30 września 2010 o 12:26
0
[quote name='Paweł' date='29 wrzesień 2010 - 23:10 ' timestamp='1285794615' post='354603']
Że tak zapytam. Czy którykolwiek z idiotów powyżej (dla deb***i nie rozumiejących tekstu powyżej - dotyczy komentujących artykuł nad moją wypowiedzią) zadał sobie trud i przeczytał ustawę budżetową Lublina? Tak tylko pytam (bo jest ogólnie dostępna Learn2google) . Czy ktokolwiek z idiotów powyżej zna progi ustawowe dotyczące zadłużania się JST (dla deb***i tłumaczę - Jednostek Samorządu Terytorialnego)? Tak znowu pytam, ostatnie pytanie. Czy ktokolwiek z idiotów powyżej, zadał sobie trud, jak wygląda zadłużenie innych miast (Warszawa, Poznań, Kraków, Łódź, Gdynia - miasta rzuciłem wyrywkowo, chodzi o miasta w których dzieje się TROCHĘ więcej niż na prowincji o numerach rejestracyjnych LU). IDIOCI (nie kieruję tego tekstu dla deb***i, bo nie zrozumieją i tak, a idiotom, jak wytężą umysł, może coś zadzwoni) - bez podstawowej wiedzy o tym co wspomniałem wcześniej, nie zabierajcie głosu, bo jesteście zwykłymi pajacami, nieukami i ośmieszacie siebie i swoją starą.
[/quote]
[quote name='Paweł' date='29 wrzesień 2010 - 23:10 ' timestamp='1285794615' post='354603']
Że tak zapytam. Czy którykolwiek z idiotów powyżej (dla deb***i nie rozumiejących tekstu powyżej - dotyczy komentujących artykuł nad moją wypowiedzią) zadał sobie trud i przeczytał ustawę budżetową Lublina? Tak tylko pytam (bo jest ogólnie dostępna Learn2google) . Czy ktokolwiek z idiotów powyżej zna progi ustawowe dotyczące zadłużania się JST (dla deb***i tłumaczę - Jednostek Samorządu Terytorialnego)? Tak znowu p... rozwiń
Avatar
Inwestor / 30 września 2010 o 10:15
0
Chcecie inwestycji - to je macie.Nie ma nic za darmo!!
W tej kadencji , czy wam się to podoba czy nie , wydano na ZREALIZOWANE INWESTYCJE 2,5 razy więcej niż w kadencji Pruszkowskiego.
Jest wystawa zrealizowanych inwestycji przed Ratuszem, warto obejrzeć zanim zaczniecie kłamać i wylewać z siebie jad.
Avatar
crx / 30 września 2010 o 09:46
0
Brawo postsolidaruchy!I do tego ta ściema,ze za wszystkie plagi odpowiadają Komuniści!!!CIEMNY LUD WSCHODU TO KUPI,MAŁO TEGO TŁUMNIE RUSZY DO WYBORÓW ,BO TO TAKI LUD...!!!
Avatar
Paweł / 30 września 2010 o 09:06
0
[quote name='kamil' date='30 wrzesień 2010 - 02:27 ' timestamp='1285806467' post='354646']
Pawełku obrażając tych ludzi nazywając idiotami zaświadczam Ci że sam pokazujesz szary czlowieczku jaki jesteś tepy i kretynsko głupi...wielki mądry sie znalazł co wszystkie rozumy pozjadał...ludzie krytykuja te wioche zwana lublinem i mają racje...a ty pawelku co chcesz udowodnic? napisz jakies konkrety zamiast krytykowac ludzi o wielki nieomylny
[/quote]
Kamilku, biedny miernoto. Podałem ci wszystko na tacy. Learn 2 google new fag.
[quote name='kamil' date='30 wrzesień 2010 - 02:27 ' timestamp='1285806467' post='354646']
Pawełku obrażając tych ludzi nazywając idiotami zaświadczam Ci że sam pokazujesz szary czlowieczku jaki jesteś tepy i kretynsko głupi...wielki mądry sie znalazł co wszystkie rozumy pozjadał...ludzie krytykuja te wioche zwana lublinem i mają racje...a ty pawelku co chcesz udowodnic? napisz jakies konkrety zamiast krytykowac ludzi o wielki nieomylny
[/quote]
Kamilku, biedny miernoto. Podałem ci wszystko... rozwiń
Avatar
pawełek / 30 września 2010 o 08:57
0
to daje prawie 2 tysiące długu na głowę mieszkanca.
Avatar
kamil / 2 października 2010 o 00:59
0
Pawełku sam jesteś miernota bo nawet niewiesz co piszesz...z glupim sie niedyskutuje bo Cie znizy do swojego poziomu i przebije doswiadczeniem
Avatar
Robert / 30 września 2010 o 18:54
0
[quote name='anna' date='30 wrzesień 2010 - 12:31 ' timestamp='1285842664' post='354800']
ustawa budżetowa Lublina? To ciekawe. Od kiedy to Rada Miasta Lublin jest organem ustawodawczym? Zanim coś napiszesz, człowieku - dokształć się...
[/quote]
Tylko tak wykształcony i qlturany człowiek jak Paweł wie od kiedy miasto ma ustawy bo umie posługiwać się google i czytać ustawy
budżetowe miast i uchwały sejmowe.
Primo falli incommodum est, secundo stultum, tertio turpe
Dać się oszukać po raz pierwszy to nieprzyjemność, po raz drugi to głupota, po raz trzeci to hańba.
[quote name='anna' date='30 wrzesień 2010 - 12:31 ' timestamp='1285842664' post='354800']
ustawa budżetowa Lublina? To ciekawe. Od kiedy to Rada Miasta Lublin jest organem ustawodawczym? Zanim coś napiszesz, człowieku - dokształć się...
[/quote]
Tylko tak wykształcony i qlturany człowiek jak Paweł wie od kiedy miasto ma ustawy bo umie posługiwać się google i czytać ustawy
budżetowe miast i uchwały sejmowe.
Primo falli incommodum est, secundo stultum, tertio turpe... rozwiń
Avatar
Robert / 30 września 2010 o 18:45
0
[quote name='Inwestor' date='30 wrzesień 2010 - 10:15 ' timestamp='1285834502' post='354732']
Chcecie inwestycji - to je macie.Nie ma nic za darmo!!
W tej kadencji , czy wam się to podoba czy nie , wydano na ZREALIZOWANE INWESTYCJE 2,5 razy więcej niż w kadencji Pruszkowskiego.
Jest wystawa zrealizowanych inwestycji przed Ratuszem, warto obejrzeć zanim zaczniecie kłamać i wylewać z siebie jad.
[/quote]
Primo falli incommodum est, secundo stultum, tertio turpe
Dać się oszukać po raz pierwszy to nieprzyjemność, po raz drugi to głupota, po raz trzeci to hańba.
[quote name='Inwestor' date='30 wrzesień 2010 - 10:15 ' timestamp='1285834502' post='354732']
Chcecie inwestycji - to je macie.Nie ma nic za darmo!!
W tej kadencji , czy wam się to podoba czy nie , wydano na ZREALIZOWANE INWESTYCJE 2,5 razy więcej niż w kadencji Pruszkowskiego.
Jest wystawa zrealizowanych inwestycji przed Ratuszem, warto obejrzeć zanim zaczniecie kłamać i wylewać z siebie jad.
[/quote]
Primo falli incommodum est, secundo stultum, tertio turpe
Dać si... rozwiń
Avatar
Robert / 30 września 2010 o 18:42
0
Pawle dzięki za awansowanie mnie do rangi trola jest mi bardzo miło z tego powodu.
Wystawa o której mówisz jest dostępna na stronie UM Lublin w Biuletynie Informacji Publicznej w związku z czym nie odczuwam potrzeby wybierania się zatłoczonym trolejbusem do centrum przez zakorkowaną Drogę MM i Zamojską aby po godzinie dotrzeć do ratusza i oglądać wątpliwe osiągnięcia twoim mocodawców albo i chlebodawców. Pragnę tylko abyś zwrócił uwagę ile z tych inwestycji tak naprawdę jest twojego ukochanego PO a ile kończą po Prószkowski (notabene k?órego uważałem po Leńczuku za najgorszego prezydenta w historii Lublina od okrągłego stołu gorszy jest obecny). Ponieważ jesteś bardzo elokwentny a twoja erystyka jest bez zarzutu (nauki pobierałeś zapewne u samego Artura Schopenhauera)w związku z czym bardzo Cię proszę o wyliczenie własnych inwestycji PO w kadencji 2006-2010 z pominięciem spadku po Pruszkowskim. Oczywiście o sławetnej strefie wszyscy wiemy. Ciekawym bardzo twojej odpowiedzi.
Z poważaniem trol Robert
Pawle dzięki za awansowanie mnie do rangi trola jest mi bardzo miło z tego powodu.
Wystawa o której mówisz jest dostępna na stronie UM Lublin w Biuletynie Informacji Publicznej w związku z czym nie odczuwam potrzeby wybierania się zatłoczonym trolejbusem do centrum przez zakorkowaną Drogę MM i Zamojską aby po godzinie dotrzeć do ratusza i oglądać wątpliwe osiągnięcia twoim mocodawców albo i chlebodawców. Pragnę tylko abyś zwrócił uwagę ile z tych inwestycji tak naprawdę jest twojego ukochanego PO a ile kończą po Prószkowski (notabene ... rozwiń
Avatar
anna / 30 września 2010 o 12:31
0
ustawa budżetowa Lublina? To ciekawe. Od kiedy to Rada Miasta Lublin jest organem ustawodawczym? Zanim coś napiszesz, człowieku - dokształć się...
Avatar
gość / 30 września 2010 o 12:26
0
[quote name='Paweł' date='29 wrzesień 2010 - 23:10 ' timestamp='1285794615' post='354603']
Że tak zapytam. Czy którykolwiek z idiotów powyżej (dla deb***i nie rozumiejących tekstu powyżej - dotyczy komentujących artykuł nad moją wypowiedzią) zadał sobie trud i przeczytał ustawę budżetową Lublina? Tak tylko pytam (bo jest ogólnie dostępna Learn2google) . Czy ktokolwiek z idiotów powyżej zna progi ustawowe dotyczące zadłużania się JST (dla deb***i tłumaczę - Jednostek Samorządu Terytorialnego)? Tak znowu pytam, ostatnie pytanie. Czy ktokolwiek z idiotów powyżej, zadał sobie trud, jak wygląda zadłużenie innych miast (Warszawa, Poznań, Kraków, Łódź, Gdynia - miasta rzuciłem wyrywkowo, chodzi o miasta w których dzieje się TROCHĘ więcej niż na prowincji o numerach rejestracyjnych LU). IDIOCI (nie kieruję tego tekstu dla deb***i, bo nie zrozumieją i tak, a idiotom, jak wytężą umysł, może coś zadzwoni) - bez podstawowej wiedzy o tym co wspomniałem wcześniej, nie zabierajcie głosu, bo jesteście zwykłymi pajacami, nieukami i ośmieszacie siebie i swoją starą.
[/quote]
[quote name='Paweł' date='29 wrzesień 2010 - 23:10 ' timestamp='1285794615' post='354603']
Że tak zapytam. Czy którykolwiek z idiotów powyżej (dla deb***i nie rozumiejących tekstu powyżej - dotyczy komentujących artykuł nad moją wypowiedzią) zadał sobie trud i przeczytał ustawę budżetową Lublina? Tak tylko pytam (bo jest ogólnie dostępna Learn2google) . Czy ktokolwiek z idiotów powyżej zna progi ustawowe dotyczące zadłużania się JST (dla deb***i tłumaczę - Jednostek Samorządu Terytorialnego)? Tak znowu p... rozwiń
Avatar
Inwestor / 30 września 2010 o 10:15
0
Chcecie inwestycji - to je macie.Nie ma nic za darmo!!
W tej kadencji , czy wam się to podoba czy nie , wydano na ZREALIZOWANE INWESTYCJE 2,5 razy więcej niż w kadencji Pruszkowskiego.
Jest wystawa zrealizowanych inwestycji przed Ratuszem, warto obejrzeć zanim zaczniecie kłamać i wylewać z siebie jad.
Avatar
crx / 30 września 2010 o 09:46
0
Brawo postsolidaruchy!I do tego ta ściema,ze za wszystkie plagi odpowiadają Komuniści!!!CIEMNY LUD WSCHODU TO KUPI,MAŁO TEGO TŁUMNIE RUSZY DO WYBORÓW ,BO TO TAKI LUD...!!!
Avatar
Paweł / 30 września 2010 o 09:06
0
[quote name='kamil' date='30 wrzesień 2010 - 02:27 ' timestamp='1285806467' post='354646']
Pawełku obrażając tych ludzi nazywając idiotami zaświadczam Ci że sam pokazujesz szary czlowieczku jaki jesteś tepy i kretynsko głupi...wielki mądry sie znalazł co wszystkie rozumy pozjadał...ludzie krytykuja te wioche zwana lublinem i mają racje...a ty pawelku co chcesz udowodnic? napisz jakies konkrety zamiast krytykowac ludzi o wielki nieomylny
[/quote]
Kamilku, biedny miernoto. Podałem ci wszystko na tacy. Learn 2 google new fag.
[quote name='kamil' date='30 wrzesień 2010 - 02:27 ' timestamp='1285806467' post='354646']
Pawełku obrażając tych ludzi nazywając idiotami zaświadczam Ci że sam pokazujesz szary czlowieczku jaki jesteś tepy i kretynsko głupi...wielki mądry sie znalazł co wszystkie rozumy pozjadał...ludzie krytykuja te wioche zwana lublinem i mają racje...a ty pawelku co chcesz udowodnic? napisz jakies konkrety zamiast krytykowac ludzi o wielki nieomylny
[/quote]
Kamilku, biedny miernoto. Podałem ci wszystko... rozwiń
Avatar
pawełek / 30 września 2010 o 08:57
0
to daje prawie 2 tysiące długu na głowę mieszkanca.
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 27 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 8

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 36 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 11 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 15 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 30 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!