Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 listopada 2007 r.
16:21
Edytuj ten wpis

Drobni kupcy chcą odwołać prezydenta (wideo)

Autor: Zdjęcie autora DOMINIK SMAGA
0 11 A A

- Przed wyborami obiecywał, że nie będzie nowych marketów w śródmieściu,...

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
a teraz podpisał porozumienie w sprawie górek czechowskich. Oszukał nas. - mówili dziś kupcy demonstrujący przed Ratuszem. Od jutra mają zbierać podpisy pod wnioskiem o odwołanie Wasilewskiego.

Symboliczna trumna dla drobnego handlu stanęła przed Ratuszem w samo południe. - Jak na górkach czechowskich powstanie hipermarket to małe firmy upadną - mówi pani Beata, która handluje artykułami drzewnymi.

Kupcy boją się konkurencji. - Przecież to będzie wielki obiekt, w którym zmieści się Tesco, Obi, Carrefoury i wszystko inne i jeszcze zostanie miejsca. Takich rzeczy nie buduje się dzielnicach mieszkaniowych - mówi Marta Wcisło.

- Przed wyborami wspieraliśmy Adama Wasilewskiego. Obiecywał nam, że w mieście nie będzie nowych marketów. Oszukał nas! Dlatego chcemy go odwołać - dodaje pani Beata. Protestujący wypominają też prezydentowi sprawę remontu stadionu dla piłkarzy Motoru, protesty w sprawie budowy masztu telefonii komórkowej na Porębie, reorganizację Urzędu Miasta i kontrowersje wokół logo Lublina.

Prezydent straci funkcję, jeśli tak zdecydują mieszkańcy w referendum. A referendum odbędzie się wtedy, gdy podpisy pod wnioskiem o jego przeprowadzenie złoży co najmniej 10 proc. lublinian uprawnionych do głosowania.

- Podpisy będziemy zbierać pod Ratuszem, na parkingu przy Rusałce i na targowiskach - zapowiada Jerzy Irsak, szef kupieckiego stowarzyszenia "Rusałka”. Listy mają pójść w ruch już jutro.

Nowy prezydent, w odróżnieniu od poprzednika stwierdził, że market może na górkach powstać. I zawarł porozumienie z właścicielem ziemi - kielecką spółką Echo Investment, która 7 lat temu kupiła od wojska 113 ha górek płacąc zaledwie 11 zł za mkw. Cena była niska, bo teren był przeznaczony pod rekreację. W porozumieniu Echo zobowiązało się zbudować wielopoziomowe skrzyżowanie al. Solidarności i Sikorskiego i urządzić park na 70 ha górek, a jeśli tego nie zrobi zapłaci miastu 20 mln zł kary za park i 60 mln zł za wiadukt.

- Interes inwestora jest dla prezydenta ważniejszy od interesu miasta - irytuje się Marta Wcisło. I twierdzi, że 60 mln zł nie wystarczy na wiadukt, a wartość górek po zmianie planu wzrośnie do 300 mln zł. - Poza tym teren parku nadal będzie należeć do Echa. Boimy się, że spółka za jakiś czas znów będzie się starać o zmianę planu, żeby zabudować resztę terenu - mówi Krzysztof Kurys, szef targowiska pod zamkiem. - Echo przecież może oddać park miastu. Ale nie chce tego zrobić.

O tym, czy trwająca rok procedura zmiany planu zostanie uruchomiona Rada Miasta zdecyduje w czwartek.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kkk / 26 listopada 2007 o 17:49
0
To skandal, głosowałem na Prezydenta, bo obiecał budowę hipermarketu poza Lublinem, a na Czechowie teren rekaraacyjny -aquapark!
Avatar
Julka / 26 listopada 2007 o 16:28
0
Czy Firma, która wykupiła górki czechowskie - czy to ta sama,która ma udziały w Polmosie Pana JP? (fajny skrót).Czy tak trudno dogadać się radnym ze wszystkich opcjipolitycznych i zablokować tę inwestycję, skoro jestkontrowersyjna? Nigdy - nawet w PRL nie robiło sięplanu zagospodarowania pod inwestora (coś to śmierdzi).Przecież od kilkunastu lat jest plan zagospodarowania przestrzennego, liczneopracowania konkursowe i chyba nie były ujęte te zadaniadla miasta. Zmiana przeznaczenia gruntów( patrz: Lepper). Co na to Wydz.Strategii i Rozwoju?
Avatar
Nowak / 26 listopada 2007 o 09:20
0
Komu tak bardzo zależy, aby Echo wybudowało tak duży obiekt?Zainteresowani:1. Echo - tak2. Miasto - nie3. Prezydent - raczej nie4. Mieszkańcy - tak, ale tylko parkiemNajbardziej zainteresowanym jest ten co wziął kasę. Kto to ? To ten co najbardziej forsuje realizację zmian w planie. No, ale kto to?To ten co powiedział, że rozwali koalicję i wszystkich powypier....
Avatar
Nowak / 26 listopada 2007 o 09:09
0
Czy nie wiecie o co tak naprawdę chodzi? Komu tak zależy, że aż zarządził dyscyplinę partyjną w PO, w sprawie gospodarczej? Kto wziął kasę od Echo, a teraz stara się za wszelką cenę dopiąc sprawę do końca? To ten sam, ciagle ten sam.
Avatar
raven / 26 listopada 2007 o 00:27
0
Dziennikarze powiedzcie wreszcie prawdę. W Lubelskiej Platformie Obywatelskiej trwa powszechne mordobicie. Wszyscy bija się ze Wszystkimi, Palikot zwiał do Warszawy i tylko zależy mu na kontroli sejmiku i stołkach wicewojewodów (by patrzeć na łapy pazernego PSL, który dostanie wojewodę). Kupcy - Krzykacze na czele z Panią Wcisło i Panem Irsakiem zaledwie rok temu kandydowali z list PO do Rady Miasta ich ulotki walały się po klatkach schodowych a plakaty straszyły na każdym słupie. Tzw.” Lubelscy kupcy” to sztucznie stworzona grupa szantażująca Prezydenta (swoją drogą piękna trumna, jak na ubogich lubelskich kupców), która pewnie sama chce się pobudować na górkach Czechowskich. Nigdy więcej głosu na Platformę Obywatelską… nigdy
Dziennikarze powiedzcie wreszcie prawdę. W Lubelskiej Platformie Obywatelskiej trwa powszechne mordobicie. Wszyscy bija się ze Wszystkimi, Palikot zwiał do Warszawy i tylko zależy mu na kontroli sejmiku i stołkach wicewojewodów (by patrzeć na łapy pazernego PSL, który dostanie wojewodę). Kupcy - Krzykacze na czele z Panią Wcisło i Panem Irsakiem zaledwie rok temu kandydowali z list PO do Rady Miasta ich ulotki walały się po klatkach schodowych a plakaty straszyły na każdym słupie. Tzw.” Lubelscy kupcy” to sztucznie stworzona gr... rozwiń
Avatar
Alen / 25 listopada 2007 o 23:28
0
WitamCzy możecie zapytać naszego prezydenta co się dzieje z obiecanym przed wyborami AQaparkiem i gdzie on go buduje.Pytam bo moje dziecko i ja chcielibyśmy to wiedzieć kiedy wreszcie dotrzyma swoich podstawowych obietnic ..Na jego odpowiedz czekamy już 2 tygodnieMamy jednak nadzieję że nas nie oszuka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
robert / 25 listopada 2007 o 23:22
0
i żygać mi się chce
Avatar
ze Wschodu / 25 listopada 2007 o 21:57
0
jak ktoś wierzył "pionkowi" Paliota, to gratuluję gratuluję,
Avatar
hifo / 25 listopada 2007 o 20:35
0
Jurek Irsak i ta Wcisło to członkowie platformy :)))))) sami odwołuja swojego to dopiero jaja ))))))))))))))
Avatar
100 g. / 25 listopada 2007 o 18:30
0
panowie kupcy ciągle na etapie rozkładanych łóżek. Weżcie kredyty i budujcie - kto wam broni. !!
Avatar
kkk / 26 listopada 2007 o 17:49
0
To skandal, głosowałem na Prezydenta, bo obiecał budowę hipermarketu poza Lublinem, a na Czechowie teren rekaraacyjny -aquapark!
Avatar
Julka / 26 listopada 2007 o 16:28
0
Czy Firma, która wykupiła górki czechowskie - czy to ta sama,która ma udziały w Polmosie Pana JP? (fajny skrót).Czy tak trudno dogadać się radnym ze wszystkich opcjipolitycznych i zablokować tę inwestycję, skoro jestkontrowersyjna? Nigdy - nawet w PRL nie robiło sięplanu zagospodarowania pod inwestora (coś to śmierdzi).Przecież od kilkunastu lat jest plan zagospodarowania przestrzennego, liczneopracowania konkursowe i chyba nie były ujęte te zadaniadla miasta. Zmiana przeznaczenia gruntów( patrz: Lepper). Co na to Wydz.Strategii i Rozwoju?
Avatar
Nowak / 26 listopada 2007 o 09:20
0
Komu tak bardzo zależy, aby Echo wybudowało tak duży obiekt?Zainteresowani:1. Echo - tak2. Miasto - nie3. Prezydent - raczej nie4. Mieszkańcy - tak, ale tylko parkiemNajbardziej zainteresowanym jest ten co wziął kasę. Kto to ? To ten co najbardziej forsuje realizację zmian w planie. No, ale kto to?To ten co powiedział, że rozwali koalicję i wszystkich powypier....
Avatar
Nowak / 26 listopada 2007 o 09:09
0
Czy nie wiecie o co tak naprawdę chodzi? Komu tak zależy, że aż zarządził dyscyplinę partyjną w PO, w sprawie gospodarczej? Kto wziął kasę od Echo, a teraz stara się za wszelką cenę dopiąc sprawę do końca? To ten sam, ciagle ten sam.
Avatar
raven / 26 listopada 2007 o 00:27
0
Dziennikarze powiedzcie wreszcie prawdę. W Lubelskiej Platformie Obywatelskiej trwa powszechne mordobicie. Wszyscy bija się ze Wszystkimi, Palikot zwiał do Warszawy i tylko zależy mu na kontroli sejmiku i stołkach wicewojewodów (by patrzeć na łapy pazernego PSL, który dostanie wojewodę). Kupcy - Krzykacze na czele z Panią Wcisło i Panem Irsakiem zaledwie rok temu kandydowali z list PO do Rady Miasta ich ulotki walały się po klatkach schodowych a plakaty straszyły na każdym słupie. Tzw.” Lubelscy kupcy” to sztucznie stworzona grupa szantażująca Prezydenta (swoją drogą piękna trumna, jak na ubogich lubelskich kupców), która pewnie sama chce się pobudować na górkach Czechowskich. Nigdy więcej głosu na Platformę Obywatelską… nigdy
Dziennikarze powiedzcie wreszcie prawdę. W Lubelskiej Platformie Obywatelskiej trwa powszechne mordobicie. Wszyscy bija się ze Wszystkimi, Palikot zwiał do Warszawy i tylko zależy mu na kontroli sejmiku i stołkach wicewojewodów (by patrzeć na łapy pazernego PSL, który dostanie wojewodę). Kupcy - Krzykacze na czele z Panią Wcisło i Panem Irsakiem zaledwie rok temu kandydowali z list PO do Rady Miasta ich ulotki walały się po klatkach schodowych a plakaty straszyły na każdym słupie. Tzw.” Lubelscy kupcy” to sztucznie stworzona gr... rozwiń
Avatar
Alen / 25 listopada 2007 o 23:28
0
WitamCzy możecie zapytać naszego prezydenta co się dzieje z obiecanym przed wyborami AQaparkiem i gdzie on go buduje.Pytam bo moje dziecko i ja chcielibyśmy to wiedzieć kiedy wreszcie dotrzyma swoich podstawowych obietnic ..Na jego odpowiedz czekamy już 2 tygodnieMamy jednak nadzieję że nas nie oszuka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
robert / 25 listopada 2007 o 23:22
0
i żygać mi się chce
Avatar
ze Wschodu / 25 listopada 2007 o 21:57
0
jak ktoś wierzył "pionkowi" Paliota, to gratuluję gratuluję,
Avatar
hifo / 25 listopada 2007 o 20:35
0
Jurek Irsak i ta Wcisło to członkowie platformy :)))))) sami odwołuja swojego to dopiero jaja ))))))))))))))
Avatar
100 g. / 25 listopada 2007 o 18:30
0
panowie kupcy ciągle na etapie rozkładanych łóżek. Weżcie kredyty i budujcie - kto wam broni. !!
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wjechał w słup galerii handlowej. Skończyło się tragicznie
film

Wjechał w słup galerii handlowej. Skończyło się tragicznie 0 0

Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło dziś przed południem na wysokości Galerii Tarnovia.

Górnik Łęczna wygrał z Orlętami Kielce 4:1, ale jeszcze nie świętuje awansu do CLJ

Górnik Łęczna wygrał z Orlętami Kielce 4:1, ale jeszcze nie świętuje awansu do CLJ 9 0

Solidną zaliczkę z Kielc przywieźli piłkarze Górnika Łęczna. Zielono-czarni pokonali w pierwszym meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15 Orlęta 4:1. Rewanż zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę o godz. 13

Chciała obronić córkę przed gwałtem, chwyciła za nóż. Grozi jej więzienie

Chciała obronić córkę przed gwałtem, chwyciła za nóż. Grozi jej więzienie 16 4

– Nie chciałam go zabić, tylko broniłam córkę przed zgwałceniem – tłumaczyła przed sądem Salomea Ż. Kobieta odpowiada za usiłowanie zabójstwa swojego partnera. Z akt sprawy wynika, że Andrzej C. od dawna napastował jej dorosłą córkę.

Jest termin pierwszej sesji Rady Miasta Lublin i ślubowania prezydenta

Jest termin pierwszej sesji Rady Miasta Lublin i ślubowania prezydenta 0 4

Na 22 listopada zwołane zostało pierwsze posiedzenie Rady Miasta nowej kadencji. Termin wyznaczył komisarz wyborczy.

Ustępujący burmistrz Bełżyc: Nikogo do żadnej rewolty nie będę namawiać

Ustępujący burmistrz Bełżyc: Nikogo do żadnej rewolty nie będę namawiać 0 1

Rozmowa z Ryszardem Górą (PSL), ustępującym burmistrzem Bełżyc.

Biała Podlaska: Szpital zaświeci na fioletowo

Biała Podlaska: Szpital zaświeci na fioletowo 14 1

Szpital w Białej Podlaskiej włączy się w obchody Światowego Dnia Wcześniaka, które przypadają w sobotę.

Staranował zaparkowane auto i uciekł, bo bał się „konsekwencji”

Staranował zaparkowane auto i uciekł, bo bał się „konsekwencji” 0 0

Prowadził samochód pod wpływem alkoholu, staranował zaparkowane auto, a potem zbiegł z miejsca stłuczki. 26-latek z Łukowa może trafić za to nawet za kratki.

Sylwester 2018/2019. Sprawdź co będzie modne: ubranie, makijaż, fryzura, dodatki

Sylwester 2018/2019. Sprawdź co będzie modne: ubranie, makijaż, fryzura, dodatki 0 0

Rozmowa z Katarzyną Kolasą – lubelską stylistką, doradcą wizerunku, personal shopper. Pani Katarzyna prowadzi szkolenia na terenie województwa lubelskiego i mazowieckiego.

Podawał się za policjanta, wyłudził ogromną sumę pieniędzy od mieszkańca Lublina

Podawał się za policjanta, wyłudził ogromną sumę pieniędzy od mieszkańca Lublina 9 8

Są kolejne zarzuty w śledztwie, dotyczącym oszustw na „policjanta”. 44-letni Krzysztof W. wyłudził od mieszkańca Lublina ponad 400 tys. zł. Przekonał go, by przekazał mu gotówkę i hasła do kont bankowych.

Włodawa coraz mniej zielona. "Wnioskowali o to sami mieszkańcy"

Włodawa coraz mniej zielona. "Wnioskowali o to sami mieszkańcy" 0 4

Mieszkańcy miasta, którzy sprzeciwiają się bezmyślnemu przycinaniu drzew, obawiają się, że drogowcy i władze spółdzielni mieszkaniowej unikną kar.

Ola Ciupa: Chciałabym spędzić Boże Narodzenie i sylwestra na Dominikanie
film

Ola Ciupa: Chciałabym spędzić Boże Narodzenie i sylwestra na Dominikanie 0 1

Modelka przyznaje, że chce już odpocząć od pracy, od miejsc, które ją na co dzień otaczają, i zachłysnąć się czymś zupełnie nowym. Nie może się więc doczekać, kiedy wreszcie spakuje walizki i wyjedzie na upragniony urlop. W grudniu modelka planuje polecieć na Dominikanę.

Lekarze z województwa lubelskiego zarobią więcej. Musieli jednak spełnić jeden warunek

Lekarze z województwa lubelskiego zarobią więcej. Musieli jednak spełnić jeden warunek 6 6

Ponad 1450 lekarzy specjalistów z województwa lubelskiego zadeklarowało pracę tylko w jednym szpitalu w zamian za wynagrodzenie w wysokości 6750 zł brutto. Stwarza to problem dla mniejszych szpitali, które ze względu na braki kadrowe korzystały ze wsparcia medyków z innych ośrodków.

Pogranicznicy zatrzymali duży przemyt nielegalnych papierosów

Pogranicznicy zatrzymali duży przemyt nielegalnych papierosów 0 4

Nielegalne papierosy o wartości niemal 600 tysięcy złotych skonfiskowali funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej. Zatrzymali towar na przejściu granicznym z Białorusią w Terespolu.

Znany youtuber przyjedzie do Lublina. Ma 2,3 mln widzów
film

Znany youtuber przyjedzie do Lublina. Ma 2,3 mln widzów 193 18

Naruciak - znany youtuber i gracz w sobotę spotka się z fanami w Tarasach Zamkowych.

Wystawa Doroty Miącz w Skansenie
18 listopada 2018, 12:00

Wystawa Doroty Miącz w Skansenie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 18 listopada o godz. 12 w Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie na terenie sektora Miasteczko (ratuszu z Głuska) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Doroty Miącz.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!