Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 listopada 2007 r.
16:21
Edytuj ten wpis

Drobni kupcy chcą odwołać prezydenta (wideo)

Autor: Zdjęcie autora DOMINIK SMAGA
0 11 A A

- Przed wyborami obiecywał, że nie będzie nowych marketów w śródmieściu,...

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
a teraz podpisał porozumienie w sprawie górek czechowskich. Oszukał nas. - mówili dziś kupcy demonstrujący przed Ratuszem. Od jutra mają zbierać podpisy pod wnioskiem o odwołanie Wasilewskiego.

Symboliczna trumna dla drobnego handlu stanęła przed Ratuszem w samo południe. - Jak na górkach czechowskich powstanie hipermarket to małe firmy upadną - mówi pani Beata, która handluje artykułami drzewnymi.

Kupcy boją się konkurencji. - Przecież to będzie wielki obiekt, w którym zmieści się Tesco, Obi, Carrefoury i wszystko inne i jeszcze zostanie miejsca. Takich rzeczy nie buduje się dzielnicach mieszkaniowych - mówi Marta Wcisło.

- Przed wyborami wspieraliśmy Adama Wasilewskiego. Obiecywał nam, że w mieście nie będzie nowych marketów. Oszukał nas! Dlatego chcemy go odwołać - dodaje pani Beata. Protestujący wypominają też prezydentowi sprawę remontu stadionu dla piłkarzy Motoru, protesty w sprawie budowy masztu telefonii komórkowej na Porębie, reorganizację Urzędu Miasta i kontrowersje wokół logo Lublina.

Prezydent straci funkcję, jeśli tak zdecydują mieszkańcy w referendum. A referendum odbędzie się wtedy, gdy podpisy pod wnioskiem o jego przeprowadzenie złoży co najmniej 10 proc. lublinian uprawnionych do głosowania.

- Podpisy będziemy zbierać pod Ratuszem, na parkingu przy Rusałce i na targowiskach - zapowiada Jerzy Irsak, szef kupieckiego stowarzyszenia "Rusałka”. Listy mają pójść w ruch już jutro.

Nowy prezydent, w odróżnieniu od poprzednika stwierdził, że market może na górkach powstać. I zawarł porozumienie z właścicielem ziemi - kielecką spółką Echo Investment, która 7 lat temu kupiła od wojska 113 ha górek płacąc zaledwie 11 zł za mkw. Cena była niska, bo teren był przeznaczony pod rekreację. W porozumieniu Echo zobowiązało się zbudować wielopoziomowe skrzyżowanie al. Solidarności i Sikorskiego i urządzić park na 70 ha górek, a jeśli tego nie zrobi zapłaci miastu 20 mln zł kary za park i 60 mln zł za wiadukt.

- Interes inwestora jest dla prezydenta ważniejszy od interesu miasta - irytuje się Marta Wcisło. I twierdzi, że 60 mln zł nie wystarczy na wiadukt, a wartość górek po zmianie planu wzrośnie do 300 mln zł. - Poza tym teren parku nadal będzie należeć do Echa. Boimy się, że spółka za jakiś czas znów będzie się starać o zmianę planu, żeby zabudować resztę terenu - mówi Krzysztof Kurys, szef targowiska pod zamkiem. - Echo przecież może oddać park miastu. Ale nie chce tego zrobić.

O tym, czy trwająca rok procedura zmiany planu zostanie uruchomiona Rada Miasta zdecyduje w czwartek.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kkk / 26 listopada 2007 r. o 17:49
+1
To skandal, głosowałem na Prezydenta, bo obiecał budowę hipermarketu poza Lublinem, a na Czechowie teren rekaraacyjny -aquapark!
Avatar
Julka / 26 listopada 2007 r. o 16:28
0
Czy Firma, która wykupiła górki czechowskie - czy to ta sama,która ma udziały w Polmosie Pana JP? (fajny skrót).Czy tak trudno dogadać się radnym ze wszystkich opcjipolitycznych i zablokować tę inwestycję, skoro jestkontrowersyjna? Nigdy - nawet w PRL nie robiło sięplanu zagospodarowania pod inwestora (coś to śmierdzi).Przecież od kilkunastu lat jest plan zagospodarowania przestrzennego, liczneopracowania konkursowe i chyba nie były ujęte te zadaniadla miasta. Zmiana przeznaczenia gruntów( patrz: Lepper). Co na to Wydz.Strategii i Rozwoju?
Avatar
Nowak / 26 listopada 2007 r. o 09:20
0
Komu tak bardzo zależy, aby Echo wybudowało tak duży obiekt?Zainteresowani:1. Echo - tak2. Miasto - nie3. Prezydent - raczej nie4. Mieszkańcy - tak, ale tylko parkiemNajbardziej zainteresowanym jest ten co wziął kasę. Kto to ? To ten co najbardziej forsuje realizację zmian w planie. No, ale kto to?To ten co powiedział, że rozwali koalicję i wszystkich powypier....
Avatar
Nowak / 26 listopada 2007 r. o 09:09
0
Czy nie wiecie o co tak naprawdę chodzi? Komu tak zależy, że aż zarządził dyscyplinę partyjną w PO, w sprawie gospodarczej? Kto wziął kasę od Echo, a teraz stara się za wszelką cenę dopiąc sprawę do końca? To ten sam, ciagle ten sam.
Avatar
raven / 26 listopada 2007 r. o 00:27
0
Dziennikarze powiedzcie wreszcie prawdę. W Lubelskiej Platformie Obywatelskiej trwa powszechne mordobicie. Wszyscy bija się ze Wszystkimi, Palikot zwiał do Warszawy i tylko zależy mu na kontroli sejmiku i stołkach wicewojewodów (by patrzeć na łapy pazernego PSL, który dostanie wojewodę). Kupcy - Krzykacze na czele z Panią Wcisło i Panem Irsakiem zaledwie rok temu kandydowali z list PO do Rady Miasta ich ulotki walały się po klatkach schodowych a plakaty straszyły na każdym słupie. Tzw.” Lubelscy kupcy” to sztucznie stworzona grupa szantażująca Prezydenta (swoją drogą piękna trumna, jak na ubogich lubelskich kupców), która pewnie sama chce się pobudować na górkach Czechowskich. Nigdy więcej głosu na Platformę Obywatelską… nigdy
Dziennikarze powiedzcie wreszcie prawdę. W Lubelskiej Platformie Obywatelskiej trwa powszechne mordobicie. Wszyscy bija się ze Wszystkimi, Palikot zwiał do Warszawy i tylko zależy mu na kontroli sejmiku i stołkach wicewojewodów (by patrzeć na łapy pazernego PSL, który dostanie wojewodę). Kupcy - Krzykacze na czele z Panią Wcisło i Panem Irsakiem zaledwie rok temu kandydowali z list PO do Rady Miasta ich ulotki walały się po klatkach schodowych a plakaty straszyły na każdym słupie. Tzw.” Lubelscy kupcy” to sztucznie stworzona gr... rozwiń
Avatar
Alen / 25 listopada 2007 r. o 23:28
0
WitamCzy możecie zapytać naszego prezydenta co się dzieje z obiecanym przed wyborami AQaparkiem i gdzie on go buduje.Pytam bo moje dziecko i ja chcielibyśmy to wiedzieć kiedy wreszcie dotrzyma swoich podstawowych obietnic ..Na jego odpowiedz czekamy już 2 tygodnieMamy jednak nadzieję że nas nie oszuka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
robert / 25 listopada 2007 r. o 23:22
0
i żygać mi się chce
Avatar
ze Wschodu / 25 listopada 2007 r. o 21:57
0
jak ktoś wierzył "pionkowi" Paliota, to gratuluję gratuluję,
Avatar
hifo / 25 listopada 2007 r. o 20:35
0
Jurek Irsak i ta Wcisło to członkowie platformy :)))))) sami odwołuja swojego to dopiero jaja ))))))))))))))
Avatar
100 g. / 25 listopada 2007 r. o 18:30
0
panowie kupcy ciągle na etapie rozkładanych łóżek. Weżcie kredyty i budujcie - kto wam broni. !!
Avatar
kkk / 26 listopada 2007 r. o 17:49
+1
To skandal, głosowałem na Prezydenta, bo obiecał budowę hipermarketu poza Lublinem, a na Czechowie teren rekaraacyjny -aquapark!
Avatar
Julka / 26 listopada 2007 r. o 16:28
0
Czy Firma, która wykupiła górki czechowskie - czy to ta sama,która ma udziały w Polmosie Pana JP? (fajny skrót).Czy tak trudno dogadać się radnym ze wszystkich opcjipolitycznych i zablokować tę inwestycję, skoro jestkontrowersyjna? Nigdy - nawet w PRL nie robiło sięplanu zagospodarowania pod inwestora (coś to śmierdzi).Przecież od kilkunastu lat jest plan zagospodarowania przestrzennego, liczneopracowania konkursowe i chyba nie były ujęte te zadaniadla miasta. Zmiana przeznaczenia gruntów( patrz: Lepper). Co na to Wydz.Strategii i Rozwoju?
Avatar
Nowak / 26 listopada 2007 r. o 09:20
0
Komu tak bardzo zależy, aby Echo wybudowało tak duży obiekt?Zainteresowani:1. Echo - tak2. Miasto - nie3. Prezydent - raczej nie4. Mieszkańcy - tak, ale tylko parkiemNajbardziej zainteresowanym jest ten co wziął kasę. Kto to ? To ten co najbardziej forsuje realizację zmian w planie. No, ale kto to?To ten co powiedział, że rozwali koalicję i wszystkich powypier....
Avatar
Nowak / 26 listopada 2007 r. o 09:09
0
Czy nie wiecie o co tak naprawdę chodzi? Komu tak zależy, że aż zarządził dyscyplinę partyjną w PO, w sprawie gospodarczej? Kto wziął kasę od Echo, a teraz stara się za wszelką cenę dopiąc sprawę do końca? To ten sam, ciagle ten sam.
Avatar
raven / 26 listopada 2007 r. o 00:27
0
Dziennikarze powiedzcie wreszcie prawdę. W Lubelskiej Platformie Obywatelskiej trwa powszechne mordobicie. Wszyscy bija się ze Wszystkimi, Palikot zwiał do Warszawy i tylko zależy mu na kontroli sejmiku i stołkach wicewojewodów (by patrzeć na łapy pazernego PSL, który dostanie wojewodę). Kupcy - Krzykacze na czele z Panią Wcisło i Panem Irsakiem zaledwie rok temu kandydowali z list PO do Rady Miasta ich ulotki walały się po klatkach schodowych a plakaty straszyły na każdym słupie. Tzw.” Lubelscy kupcy” to sztucznie stworzona grupa szantażująca Prezydenta (swoją drogą piękna trumna, jak na ubogich lubelskich kupców), która pewnie sama chce się pobudować na górkach Czechowskich. Nigdy więcej głosu na Platformę Obywatelską… nigdy
Dziennikarze powiedzcie wreszcie prawdę. W Lubelskiej Platformie Obywatelskiej trwa powszechne mordobicie. Wszyscy bija się ze Wszystkimi, Palikot zwiał do Warszawy i tylko zależy mu na kontroli sejmiku i stołkach wicewojewodów (by patrzeć na łapy pazernego PSL, który dostanie wojewodę). Kupcy - Krzykacze na czele z Panią Wcisło i Panem Irsakiem zaledwie rok temu kandydowali z list PO do Rady Miasta ich ulotki walały się po klatkach schodowych a plakaty straszyły na każdym słupie. Tzw.” Lubelscy kupcy” to sztucznie stworzona gr... rozwiń
Avatar
Alen / 25 listopada 2007 r. o 23:28
0
WitamCzy możecie zapytać naszego prezydenta co się dzieje z obiecanym przed wyborami AQaparkiem i gdzie on go buduje.Pytam bo moje dziecko i ja chcielibyśmy to wiedzieć kiedy wreszcie dotrzyma swoich podstawowych obietnic ..Na jego odpowiedz czekamy już 2 tygodnieMamy jednak nadzieję że nas nie oszuka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
robert / 25 listopada 2007 r. o 23:22
0
i żygać mi się chce
Avatar
ze Wschodu / 25 listopada 2007 r. o 21:57
0
jak ktoś wierzył "pionkowi" Paliota, to gratuluję gratuluję,
Avatar
hifo / 25 listopada 2007 r. o 20:35
0
Jurek Irsak i ta Wcisło to członkowie platformy :)))))) sami odwołuja swojego to dopiero jaja ))))))))))))))
Avatar
100 g. / 25 listopada 2007 r. o 18:30
0
panowie kupcy ciągle na etapie rozkładanych łóżek. Weżcie kredyty i budujcie - kto wam broni. !!
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nawet 2 lata więzienia za postrącane krzyże w okolicach Ryk
zdjęcia
galeria

Nawet 2 lata więzienia za postrącane krzyże w okolicach Ryk

Policja ujęła mężczyznę, który zniszczył kilka przydrożnych kapliczek. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

Protest antyłowiecki w Lublinie. Niemal równo rok temu myśliwy zastrzelił 16-latka
zdjęcia
galeria

Protest antyłowiecki w Lublinie. Niemal równo rok temu myśliwy zastrzelił 16-latka

„Wariaci z gnatami biegają lasami” albo „Pomyliłem z dzikiem”. Z takimi hasłami na transparentach ulicami Lublina przeszedł antyłowiecki marsz. Na tydzień przed kolejną rozprawą byłego już myśliwego, który zastrzelił nastolatka.

Jak wybrać laptopa w 2021 roku? - Doradzamy przed zakupem!

Jak wybrać laptopa w 2021 roku? - Doradzamy przed zakupem!

W dzisiejszych czasach laptop jest nieodłącznym elementem naszego życia. Swoje zastosowanie znajduje w pracy, jak i w zwykłej codzienności. Dzięki mobilności pozwala na pracę w podróży, nie obciążając zbytnio naszego bagażu. Wybór sprzętu dla wielu jest nie lada wyzwaniem. Sklepy oferują naprawdę szeroką gammę produktów i osoba nieznająca się na sprzęcie może dostać zawrotu głowy. Nie wiesz jaki laptop będzie odpowiedni do pracy? Chcesz się dowiedzieć, na co zwrócić uwagę? Ten artykuł rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości. Czytaj dalej!

Więzienie nic go nie nauczyło. Dusił, kopał i przystawiał nóż do szyi

Więzienie nic go nie nauczyło. Dusił, kopał i przystawiał nóż do szyi

Na dwa miesiące do aresztu trafił 63-letni mieszkaniec gminy Nałęczów, który rzucił się z nożem na dwie kobiety. Obydwie straszył pozbawieniem życia, a jedną z nich dusił i kopał, powodując obrażenia ciała. Recydywiście grozi powrót do więzienia.

465 mln zł dla lubelskich emerytów i rencistów

465 mln zł dla lubelskich emerytów i rencistów

ZUS policzył, ile wydał na tzw. 14-tki, czyli dodatkowe emerytury i renty. W województwie lubelskim wyszedł spory rachunek.

W Kraśniku szykuje się podwyżka opłat. Decyzja za kilka dni

W Kraśniku szykuje się podwyżka opłat. Decyzja za kilka dni

27 złotych od osoby za miesiąc. Taką nową stawkę „podstawową” za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych zaproponował Urzędu Miasta Kraśnik. Jeśli na podwyżkę zgodzą się radni, to wyższa od 10 zł od obecnej stawka, zacznie ona obowiązywać od stycznia 2022 roku

Mikołajki w VIVO! Lublin
4 grudnia 2021, 12:00

Mikołajki w VIVO! Lublin

4 i 6 grudnia VIVO! Lublin odwiedzi Święty Mikołaj wraz z elfimi pomocnikami. Wszystkie mikołajkowe atrakcje zaplanowano w godz. 12.00-18.00.

Lublin. Najlepiej wyszedł deweloper. A co z pieniędzmi na stadion?

Lublin. Najlepiej wyszedł deweloper. A co z pieniędzmi na stadion?

Niemal 6,6 mln zł zarobiło miasto sprzedając jednemu z deweloperów działkę przy al. Długosza. Pieniądze z transakcji miały zostać przeznaczone na remont stadionu Lublinianki. Większość pieniędzy została już wydana. Czy na stadion?

Sukces Szymona Szymonowicza na zawodach zapaśniczych w Iranie

Sukces Szymona Szymonowicza na zawodach zapaśniczych w Iranie

Szymon Szymonowicz z Cementu-Gryfa Chełm wywalczył srebrny medal podczas rozegranych w Iranie wojskowych mistrzostwach świata

World of Tanks: Arnold Schwarzenegger zaprasza na święta (wideo)
film

World of Tanks: Arnold Schwarzenegger zaprasza na święta (wideo)

Rok temu był Chuck Norris, teraz będzie Arnold Schwarzenegger. Nadchodzą Operacje Świąteczne w grze World of Tanks na PC.

Ile kosztują psy popularnych ras? Pomerianian, york, labrador?

Ile kosztują psy popularnych ras? Pomerianian, york, labrador?

Rodowodowe szczeniaki czystej krwi potrafią kosztować od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Ich cena zależna jest od renomy danej hodowli, a także od unikalności i elitarności konkretnej rasy.

Kobieta musiała uciekać do sąsiadki. Mąż rzucił się na nią z nożem

Kobieta musiała uciekać do sąsiadki. Mąż rzucił się na nią z nożem

Policjanci zatrzymali 61-latka, który z nożem rzucił się na żonę. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa.

W jaki sposób można znaleźć szybko nową pracę?

W jaki sposób można znaleźć szybko nową pracę?

Szukanie nowej pracy często zajmuje dużo czasu. Czasami to wręcz bezsensowne przekopywanie kolejnych ofert i brak odpowiedzi na wysyłane listy motywacyjne i życiorysy. Warto zatem wiedzieć jak sprytnie szukać pracy, za pomocą specjalnych technik i narzędzi. Dowiedz się z naszego tekstu jak zdobywać nową pracę w bardzo krótki okres!

Teufel Real Blue i Real Blue NC: Nowe wersje słuchawek

Teufel Real Blue i Real Blue NC: Nowe wersje słuchawek

799 i 1099 złotych – tyle kosztują nowe słuchawki niemieckiego producenta, czyli Teufel Real Blue i Real Blue NC. Co dostaniemy za takie pieniądze?

Puławy. Mikołajki w Domu Chemika
5 grudnia 2021, 16:00

Puławy. Mikołajki w Domu Chemika

W niedzielę, 5 grudnia o godz. 16 w puławskim Domu Chemika (ul. Wojska Polskiego 4) odbędą się miejskie Mikołajki 2021. W programie moc atrakcji.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!