Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 listopada 2014 r.
21:30
Edytuj ten wpis

Drogówka ostro skrytykowana w raporcie NIK-u. Policjant: Czasem nie mamy czym jeździć

0 23 A A

Jedna trzecia radiowozów nadaje się do wymiany, a połowa policjantów nie przeszła specjalistycznych szkoleń. Sytuacji w drogówce przyjrzeli się inspektorzy Najwyższej Izby Kontroli

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Są takie dni, że policjanci w Lublinie nie mają czym jeździć na interwencje - mówi nam jeden z lubelskich policjantów. - Auta są popsute, w warsztacie przy ul. Grenadierów stoją po miesiąc lub dwa. Wracają na ulice na kilka dni i znów się psują.

Do podobnych wniosków doszli inspektorzy Najwyższej Izby Kontroli, którzy przyjrzeli się sytuacji w drogówce.

- Ponad jedna trzecia policyjnych pojazdów jest zużyta i kwalifikuje się do wymiany - czytamy w opublikowanym wczoraj raporcie. NIK wytyka, że w większości jednostek brakuje nie tylko sprawnych radiowozów, ale też innego sprzętu i mundurów.

- Cały czas kupujemy nowe radiowozy, ostatnio nissany pathfindery - ripostuje Janusz Wójtowicz, rzecznik lubelskiej policji. - Nasz tabor jest coraz młodszy. Ostatnio wystawiliśmy na sprzedaż ponad 20 wysłużonych pojazdów, a pod koniec roku, dzięki wsparciu samorządów, kupimy nowe auta.

Lubelska policja zapewnia też, że nie ma problemów z zaopatrzeniem w mundury. Co roku każdy z funkcjonariuszy dostaje 2 tys. zł tzw. mundurówki na zakup niezbędnego wyposażenia. Możliwe, że od przyszłego roku środki te będzie można wykorzystać wyłącznie na ten cel.

Brak sprzętu to nie jedyny problem polskiej policji. - Ponad 40 procent policjantów z drogówki nie ukończyło wymaganego specjalistycznego przeszkolenia w zakresie ruchu drogowego - czytamy w raporcie. W ocenie NIK, może mieć to wpływ na rzetelność policyjnych ustaleń. Chodzi o nakładanie mandatów, zwłaszcza w skomplikowanych sytuacjach, czy ręczne kierowanie ruchem na dużych skrzyżowaniach.

Kurs dotyczący czynności na miejscu wypadku lub kolizji ukończyło niespełna 7 proc. policjantów. Kurs obsługi wideorejestratorów ma za sobą tylko 8,5 proc. mundurowych. Z kolei kurs doskonalenia techniki jazdy samochodem zrobiło zaledwie 15 proc. policjantów drogówki.

Lubelska policja podkreśla, że w naszym regionie liczbę policjantów z drogówki zwiększono o 10 procent.

- Mamy dobrze przygotowanych policjantów, a jednocześnie cały czas zgłaszamy funkcjonariuszy na szkolenia - zapewnia Janusz Wójtowicz, rzecznik lubelskiej policji. - Oczekiwanie na specjalistyczny kurs może trwać nawet kilka miesięcy. W każdym patrolu jest przynajmniej jeden policjant po dodatkowym przeszkoleniu - dodaje.

Brak specjalistycznego szkolenia wcale nie oznacza, że policjanci nie mogą pracować na drodze.

- Po kursie podstawowym mogą wykonywać najważniejsze zadania m.in. w zakresie kontroli drogowej, obsługi wideorejestratora czy zabezpieczenia miejsca zdarzenia - mówi Małgorzata Woźniak, rzecznik prasowy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Jak informuje resort, w tym roku specjalistyczne szkolenia ukończyło 400 policjantów.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kierowca bombowca / 6 listopada 2014 r. o 09:01
0

"Czasem nie mamy czym jeździć". A nie możecie wybrać się na piesze patrole? Czyżby wam nogi w d... wrosły. Za komuny patrole piesze szukały bibuły, a przy okazji płoszyli chuliganów. Obecnie melinują się w komisariatach i nawet nie wychylają nosa, bo chyba się boją, że ich ktoś napadnie gdyby szli na interwencję. A jak wyprawiają się na patrol to najlepiej samochodem, i dodatkowo opancerzonym. Przejadą się i wracają nic osiągająć, bo opryszki na ich widok sprawnie rozpraszają się

Tylko piesze patrole,to jest przyszłość i rozwiązanie,poprawienie tężyzny fizycznej i kondycji. Należy te zapasłe knury powyciągać z za biurek,samochodów bo już niedługo to im się torby po zrastają !  od tego bezruchu.

Tylko piesze patrole,to jest przyszłość i rozwiązanie,poprawienie tężyzny fizycznej i kondycji. Należy te zapasłe knury powyciągać z za biurek,samochodów bo już niedługo to im się torby po zrastają !  od tego bezruchu.

rozwiń
Avatar
Czekista / 5 listopada 2014 r. o 22:36
0
"Czasem nie mamy czym jeździć". A nie możecie wybrać się na piesze patrole? Czyżby wam nogi w d... wrosły. Za komuny patrole piesze szukały bibuły, a przy okazji płoszyli chuliganów. Obecnie melinują się w komisariatach i nawet nie wychylają nosa, bo chyba się boją, że ich ktoś napadnie gdyby szli na interwencję. A jak wyprawiają się na patrol to najlepiej samochodem, i dodatkowo opancerzonym. Przejadą się i wracają nic osiągająć, bo opryszki na ich widok sprawnie rozpraszają się
Avatar
Ada / 5 listopada 2014 r. o 18:28
0

ty baranie  ruch drodowy  i zeby z buta łaził. i tak widze często jak białe czapi chodzą pieszo, Wstyd  że lubelska drogówka  ma tak kiepski sprzęt.

Avatar
zen / 5 listopada 2014 r. o 11:52
0

Co to z "wymówki" nie mamy czym jeździć....??? A gdzie patrole piesze ...zapomniano o nich !!! Tylko "wygodna fura"....A  może warto prowadzic "akcje " razem ze Strażą Miejską ...Oni nie narzekają na brak sprzętu ?????

PS. Właśnie jestem świadkiem jakie "sreberka" pomykają po al. JPII....Nawet wysidać nie trzeba....wystarczy sygnał lub kogut...a kierowca sam się zatrzyma...."wygodnictwo" !!!!

Co to z "wymówki" nie mamy czym jeździć....??? A gdzie patrole piesze ...zapomniano o nich !!! Tylko "wygodna fura"....A  może warto prowadzic "akcje " razem ze Strażą Miejską ...Oni nie narzekają na brak sprzętu ?????

PS. Właśnie jestem świadkiem jakie "sreberka" pomykają po al. JPII....Nawet wysidać nie trzeba....wystarczy sygnał lub kogut...a kierowca sam się zatrzyma...."wygodnictwo" !!!!

 wysiadać nie trzeba hahhaaaa  to ciekawe jak rozmawiają i dokumenty biorą haha.

SM nie narzeka bo jak się siedzi w aucie przed fotoradarem to nie ma na co narzekać

zeba hahhaaaa  to ciekawe jak rozmawiają i dokumenty biorą haha.

SM nie narzeka bo jak się siedzi w aucie przed fotoradarem to nie ma na co narzekać

rozwiń
Avatar
567 / 5 listopada 2014 r. o 11:14
0

Co to z "wymówki" nie mamy czym jeździć....??? A gdzie patrole piesze ...zapomniano o nich !!! Tylko "wygodna fura"....A  może warto prowadzic "akcje " razem ze Strażą Miejską ...Oni nie narzekają na brak sprzętu ?????

PS. Właśnie jestem świadkiem jakie "sreberka" pomykają po al. JPII....Nawet wysidać nie trzeba....wystarczy sygnał lub kogut...a kierowca sam się zatrzyma...."wygodnictwo" !!!!

Avatar
silver-lublin / 5 listopada 2014 r. o 10:31
0

"Oczekiwanie na specjalistyczny kurs może trwać nawet kilka miesięcy". Pan rzecznik mówiąc delikatnie mija się z prawdą o co najmniej trzy - cztery lata. Ale za opowiadanie bzdur w mediach bierze dużą kasę. Policjanci czekają po kilka lat, by pojechać na jakiekolwiek szkolenie.

Avatar
el / 5 listopada 2014 r. o 10:05
0

Panowie i panie mundurowi Nauczcie się jeździć albo zacznijcie jeździć rowerami będzie taniej!!! Jak na razie na was podatnicy wydaja majatek.





Na służbę zdrowia też wydajemy co miesiąc z naszych pensjii majątek a i tak musimy leczyć się prywatnie bo dostęp do specjalistów dla pracującego człowieka nie mogącego stać w kolejce po numerek od 4 rano jest niemożliwy. Na oświatę też wydajemy majątek choć co roku rodzice wydają tysiące na wyprawki. Na urzędy też wydajemy majątek. A Ty gdzie pracujesz że na ciebie nie wydajemy ? Nigdzie ? W takim razie też na ciebie społeczeństwo wydaje.




Na służbę zdrowia też wydajemy co miesiąc z naszych pensjii majątek a i tak musimy leczyć się prywatnie bo dostęp do specjalistów dla pracującego człowieka nie mogącego stać w kolejce po numerek od 4 rano jest niemożliwy. Na oświatę też wydajemy majątek choć co roku rodzice wydają tysiące na wyprawki. Na urzędy też wydajemy majątek. A Ty gdzie pracujesz że na ciebie nie wydajemy ? Nigdzie ? W takim razie też na ciebie społeczeństwo wydaje. rozwiń
Avatar
kazik / 5 listopada 2014 r. o 09:37
0

to nie tylko problem drogówki, ale tak samo innych wydziałów zwłaszcza patrolówki która załatwia wszystkie interwencje. Mitsubishi poszło na wsie, a  w Lublinie niby jeżdzą nawet ładne z zewnątrz kia i tyle, beznadziejny skręt i duża awaryjność. Ducato to nie samochód - te auta bym od razu zezłomował bo szkoda tam coś wymieniać. fiat bravo jako tako może być mimo, że fiat. Za moich czasów jeździło się VW t 4 i to było dobre auto -  niestety km i lata swoje też robią..a co do działalności panów z WT z grenadierów potwierdzam, auto swoje musi odstać, robi się na odwal często i auto znów wraca do nich, może nowy komendant ich do roboty pogoni.

to nie tylko problem drogówki, ale tak samo innych wydziałów zwłaszcza patrolówki która załatwia wszystkie interwencje. Mitsubishi poszło na wsie, a  w Lublinie niby jeżdzą nawet ładne z zewnątrz kia i tyle, beznadziejny skręt i duża awaryjność. Ducato to nie samochód - te auta bym od razu zezłomował bo szkoda tam coś wymieniać. fiat bravo jako tako może być mimo, że fiat. Za moich czasów jeździło się VW t 4 i to było dobre auto -  niestety km i lata swoje też robią..a co do działalności panów z WT z grenadierów potwierdzam, aut... rozwiń

Avatar
errorr / 5 listopada 2014 r. o 09:13
0

Tak to jest jak się przejeżdża przez Lublin 2 razy dziennie do pracy i z powrotem... Wczoraj widziałem tego nowego Nissana, masę nieoznakowanych fiatów bravo, czy vectr, dużych renówek czy w ciul kijanek. NIE WIDZIAŁEM W CENTRUM ŻADNEGO PORDZEWIAŁEGO RADIOWOZU, więc nie wiem gdzie można je spotkać :| Może w Biłgoraju...?

Zapraszam na LSM jeździ uliczkami osiedlowymi

Avatar
Ruchach / 5 listopada 2014 r. o 09:07
0
Ta firma była jest i będzie dziadem. Mundur pobrać nie problem? Zapraszam do garnizonu warszawa 2 lata chłopaki bujają się po szczęśliwicach żeby pobrać sorty.
Szkolenie specjalistyczne? Wiąże się z tym odrazę grupa specjalisty większą kasa dodatek a na h..j skoro na trzeciej grupie mogą zapie...ac za mniejsze pieniądze i z dążenia drogowe zrobią poza oględzinach miejsca bo do tego jest potrzebna wypadkowa albo grupa. Wziąść się za samą górę nie grać politycznie tylko dla siebie a będzie lepiej. Najpierw ścisnac MSW za jaja a potem czekać na reakcję niżej. Póki co... dla mnie dziadostwo.
Ta firma była jest i będzie dziadem. Mundur pobrać nie problem? Zapraszam do garnizonu warszawa 2 lata chłopaki bujają się po szczęśliwicach żeby pobrać sorty.
Szkolenie specjalistyczne? Wiąże się z tym odrazę grupa specjalisty większą kasa dodatek a na h..j skoro na trzeciej grupie mogą zapie...ac za mniejsze pieniądze i z dążenia drogowe zrobią poza oględzinach miejsca bo do tego jest potrzebna wypadkowa albo grupa. Wziąść się za samą górę nie grać politycznie tylko dla siebie a będzie lepiej. Najpierw ścisnac MSW za jaja a potem cz... rozwiń
Avatar
kierowca bombowca / 6 listopada 2014 r. o 09:01
0

"Czasem nie mamy czym jeździć". A nie możecie wybrać się na piesze patrole? Czyżby wam nogi w d... wrosły. Za komuny patrole piesze szukały bibuły, a przy okazji płoszyli chuliganów. Obecnie melinują się w komisariatach i nawet nie wychylają nosa, bo chyba się boją, że ich ktoś napadnie gdyby szli na interwencję. A jak wyprawiają się na patrol to najlepiej samochodem, i dodatkowo opancerzonym. Przejadą się i wracają nic osiągająć, bo opryszki na ich widok sprawnie rozpraszają się

Tylko piesze patrole,to jest przyszłość i rozwiązanie,poprawienie tężyzny fizycznej i kondycji. Należy te zapasłe knury powyciągać z za biurek,samochodów bo już niedługo to im się torby po zrastają !  od tego bezruchu.

Tylko piesze patrole,to jest przyszłość i rozwiązanie,poprawienie tężyzny fizycznej i kondycji. Należy te zapasłe knury powyciągać z za biurek,samochodów bo już niedługo to im się torby po zrastają !  od tego bezruchu.

rozwiń
Avatar
Czekista / 5 listopada 2014 r. o 22:36
0
"Czasem nie mamy czym jeździć". A nie możecie wybrać się na piesze patrole? Czyżby wam nogi w d... wrosły. Za komuny patrole piesze szukały bibuły, a przy okazji płoszyli chuliganów. Obecnie melinują się w komisariatach i nawet nie wychylają nosa, bo chyba się boją, że ich ktoś napadnie gdyby szli na interwencję. A jak wyprawiają się na patrol to najlepiej samochodem, i dodatkowo opancerzonym. Przejadą się i wracają nic osiągająć, bo opryszki na ich widok sprawnie rozpraszają się
Avatar
Ada / 5 listopada 2014 r. o 18:28
0

ty baranie  ruch drodowy  i zeby z buta łaził. i tak widze często jak białe czapi chodzą pieszo, Wstyd  że lubelska drogówka  ma tak kiepski sprzęt.

Avatar
zen / 5 listopada 2014 r. o 11:52
0

Co to z "wymówki" nie mamy czym jeździć....??? A gdzie patrole piesze ...zapomniano o nich !!! Tylko "wygodna fura"....A  może warto prowadzic "akcje " razem ze Strażą Miejską ...Oni nie narzekają na brak sprzętu ?????

PS. Właśnie jestem świadkiem jakie "sreberka" pomykają po al. JPII....Nawet wysidać nie trzeba....wystarczy sygnał lub kogut...a kierowca sam się zatrzyma...."wygodnictwo" !!!!

Co to z "wymówki" nie mamy czym jeździć....??? A gdzie patrole piesze ...zapomniano o nich !!! Tylko "wygodna fura"....A  może warto prowadzic "akcje " razem ze Strażą Miejską ...Oni nie narzekają na brak sprzętu ?????

PS. Właśnie jestem świadkiem jakie "sreberka" pomykają po al. JPII....Nawet wysidać nie trzeba....wystarczy sygnał lub kogut...a kierowca sam się zatrzyma...."wygodnictwo" !!!!

 wysiadać nie trzeba hahhaaaa  to ciekawe jak rozmawiają i dokumenty biorą haha.

SM nie narzeka bo jak się siedzi w aucie przed fotoradarem to nie ma na co narzekać

zeba hahhaaaa  to ciekawe jak rozmawiają i dokumenty biorą haha.

SM nie narzeka bo jak się siedzi w aucie przed fotoradarem to nie ma na co narzekać

rozwiń
Avatar
567 / 5 listopada 2014 r. o 11:14
0

Co to z "wymówki" nie mamy czym jeździć....??? A gdzie patrole piesze ...zapomniano o nich !!! Tylko "wygodna fura"....A  może warto prowadzic "akcje " razem ze Strażą Miejską ...Oni nie narzekają na brak sprzętu ?????

PS. Właśnie jestem świadkiem jakie "sreberka" pomykają po al. JPII....Nawet wysidać nie trzeba....wystarczy sygnał lub kogut...a kierowca sam się zatrzyma...."wygodnictwo" !!!!

Avatar
silver-lublin / 5 listopada 2014 r. o 10:31
0

"Oczekiwanie na specjalistyczny kurs może trwać nawet kilka miesięcy". Pan rzecznik mówiąc delikatnie mija się z prawdą o co najmniej trzy - cztery lata. Ale za opowiadanie bzdur w mediach bierze dużą kasę. Policjanci czekają po kilka lat, by pojechać na jakiekolwiek szkolenie.

Avatar
el / 5 listopada 2014 r. o 10:05
0

Panowie i panie mundurowi Nauczcie się jeździć albo zacznijcie jeździć rowerami będzie taniej!!! Jak na razie na was podatnicy wydaja majatek.





Na służbę zdrowia też wydajemy co miesiąc z naszych pensjii majątek a i tak musimy leczyć się prywatnie bo dostęp do specjalistów dla pracującego człowieka nie mogącego stać w kolejce po numerek od 4 rano jest niemożliwy. Na oświatę też wydajemy majątek choć co roku rodzice wydają tysiące na wyprawki. Na urzędy też wydajemy majątek. A Ty gdzie pracujesz że na ciebie nie wydajemy ? Nigdzie ? W takim razie też na ciebie społeczeństwo wydaje.




Na służbę zdrowia też wydajemy co miesiąc z naszych pensjii majątek a i tak musimy leczyć się prywatnie bo dostęp do specjalistów dla pracującego człowieka nie mogącego stać w kolejce po numerek od 4 rano jest niemożliwy. Na oświatę też wydajemy majątek choć co roku rodzice wydają tysiące na wyprawki. Na urzędy też wydajemy majątek. A Ty gdzie pracujesz że na ciebie nie wydajemy ? Nigdzie ? W takim razie też na ciebie społeczeństwo wydaje. rozwiń
Avatar
kazik / 5 listopada 2014 r. o 09:37
0

to nie tylko problem drogówki, ale tak samo innych wydziałów zwłaszcza patrolówki która załatwia wszystkie interwencje. Mitsubishi poszło na wsie, a  w Lublinie niby jeżdzą nawet ładne z zewnątrz kia i tyle, beznadziejny skręt i duża awaryjność. Ducato to nie samochód - te auta bym od razu zezłomował bo szkoda tam coś wymieniać. fiat bravo jako tako może być mimo, że fiat. Za moich czasów jeździło się VW t 4 i to było dobre auto -  niestety km i lata swoje też robią..a co do działalności panów z WT z grenadierów potwierdzam, auto swoje musi odstać, robi się na odwal często i auto znów wraca do nich, może nowy komendant ich do roboty pogoni.

to nie tylko problem drogówki, ale tak samo innych wydziałów zwłaszcza patrolówki która załatwia wszystkie interwencje. Mitsubishi poszło na wsie, a  w Lublinie niby jeżdzą nawet ładne z zewnątrz kia i tyle, beznadziejny skręt i duża awaryjność. Ducato to nie samochód - te auta bym od razu zezłomował bo szkoda tam coś wymieniać. fiat bravo jako tako może być mimo, że fiat. Za moich czasów jeździło się VW t 4 i to było dobre auto -  niestety km i lata swoje też robią..a co do działalności panów z WT z grenadierów potwierdzam, aut... rozwiń

Avatar
errorr / 5 listopada 2014 r. o 09:13
0

Tak to jest jak się przejeżdża przez Lublin 2 razy dziennie do pracy i z powrotem... Wczoraj widziałem tego nowego Nissana, masę nieoznakowanych fiatów bravo, czy vectr, dużych renówek czy w ciul kijanek. NIE WIDZIAŁEM W CENTRUM ŻADNEGO PORDZEWIAŁEGO RADIOWOZU, więc nie wiem gdzie można je spotkać :| Może w Biłgoraju...?

Zapraszam na LSM jeździ uliczkami osiedlowymi

Avatar
Ruchach / 5 listopada 2014 r. o 09:07
0
Ta firma była jest i będzie dziadem. Mundur pobrać nie problem? Zapraszam do garnizonu warszawa 2 lata chłopaki bujają się po szczęśliwicach żeby pobrać sorty.
Szkolenie specjalistyczne? Wiąże się z tym odrazę grupa specjalisty większą kasa dodatek a na h..j skoro na trzeciej grupie mogą zapie...ac za mniejsze pieniądze i z dążenia drogowe zrobią poza oględzinach miejsca bo do tego jest potrzebna wypadkowa albo grupa. Wziąść się za samą górę nie grać politycznie tylko dla siebie a będzie lepiej. Najpierw ścisnac MSW za jaja a potem czekać na reakcję niżej. Póki co... dla mnie dziadostwo.
Ta firma była jest i będzie dziadem. Mundur pobrać nie problem? Zapraszam do garnizonu warszawa 2 lata chłopaki bujają się po szczęśliwicach żeby pobrać sorty.
Szkolenie specjalistyczne? Wiąże się z tym odrazę grupa specjalisty większą kasa dodatek a na h..j skoro na trzeciej grupie mogą zapie...ac za mniejsze pieniądze i z dążenia drogowe zrobią poza oględzinach miejsca bo do tego jest potrzebna wypadkowa albo grupa. Wziąść się za samą górę nie grać politycznie tylko dla siebie a będzie lepiej. Najpierw ścisnac MSW za jaja a potem cz... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 29 października 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 29 października 2020 r.

Puławy: Chcą podnieść podatki. Nie wszystkie

Puławy: Chcą podnieść podatki. Nie wszystkie

Podczas najbliższej sesji, radni zdecydują o wysokości podatków w 2021 roku. Zgodnie z propozycją prezydenta, część z nich, jak ten od mieszkalnych części budynków, czy małej działalności gospodarczej, pozostaną na dotychczasowym poziomie. Więcej zapłacą za to supermarkety.

Lubelskie: Protesty w obronie praw kobiet przeszły ulicami miast w naszym regionie

Lubelskie: Protesty w obronie praw kobiet przeszły ulicami miast w naszym regionie

Kobiety i wspierający je mężczyźni protestowali w środę w wielu miastach w woj. lubelskim. Największa demonstracja w obronie praw kobiet była w Lublinie - uczestniczyło w niej kilka tysięcy osób. Manifestanci wyszli na ulice także w Zamościu czy Świdniku.

Kolejny dzień protestów. Na ulice wyszły także mieszkanki Kraśnika [wideo]
film

Kolejny dzień protestów. Na ulice wyszły także mieszkanki Kraśnika [wideo]

Środa była kolejnym dniem strajków kobiet w całej Polsce. Na ulice wyszły również mieszkanki Kraśnika.

Protest w obronie praw kobiet w Zamościu. "Nie jestem inkubatorem" [zdjęcia]
galeria

Protest w obronie praw kobiet w Zamościu. "Nie jestem inkubatorem" [zdjęcia]

W środę kobiety ponownie protestowały na ulicach wielu miast w całym kraju. Nie inaczej było w Zamościu, gdzie swój sprzeciw zamanifestowały mieszkanki oraz mieszkańcy.

Czarny marsz w Świdniku. Kolejny protest w obronie praw kobiet
Zdjęcia
galeria

Czarny marsz w Świdniku. Kolejny protest w obronie praw kobiet

Środa była kolejnym dniem protestów kobiet w całej Polsce. Na ulice Świdnika ponownie wyszli mieszkańcy tego miasta.

Łuków: Będzie rozprawa w sprawie ataku nieletnich na Wietnamkę

Łuków: Będzie rozprawa w sprawie ataku nieletnich na Wietnamkę

Sąd Rejonowy wyznaczył termin pierwszej rozprawy w sprawie ataku nieletnich chuliganów na Wietnamkę. 59-latka od wielu lat mieszka w Łukowie.

Tak dużej manifestacji dawno w Lublinie nie było. Protest kobiet przeszedł przez centrum miasta
Zdjęcia, wideo
galeria
film

Tak dużej manifestacji dawno w Lublinie nie było. Protest kobiet przeszedł przez centrum miasta

– Może ta inicjatywa będzie drobnym kamykiem, który spowoduje lawinę dla dalszych zmian – zastanawiał się 22-letni Marcin, jeden z uczestników wczorajszej manifestacji przeciwników zaostrzania prawa aborcyjnego. W największym od lat zgromadzeniu w Lublinie wzięło udział nawet 8-10 tys. osób.

Puławianki znów demonstrowały w obronie swoich praw [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Puławianki znów demonstrowały w obronie swoich praw [zdjęcia, wideo]

"Rewolucja jest kobietą", "moje ciało - mój wybór", "wybór - nie zakaz" - to część haseł, jakie na transparentach wypisały uczestniczki kolejnej już w tym tygodniu antyrządowej pikiety w obronie tzw. kompromisu aborcyjnego. Pod puławskim Ratuszem protestowały setki mieszkańców.

Ulica Lipowa w Lublinie, 1938 r. Świadectwo remontowo-drogowe

Ulica Lipowa w Lublinie, 1938 r. Świadectwo remontowo-drogowe

– Fotografia doskonale ilustruje jak często na obszarze Lublina wykonywane były różnego rodzaju roboty ziemne, które bezpowrotnie niszczyły znajdujące się pod poziomem gruntu obiekty archeologiczne i historyczne nawarstwienia. Niestety wtedy, roboty te nie były prowadzone pod nadzorem archeologicznym, co niestety skutkowało bezpowrotną utratą ww. elementów obrazujących historię rozwoju miasta – napisał Dariusz Kopciowski, wojewódzki konserwator zabytków pokazując zdjęcie z 1938 roku.

Urodziny Marii Kuncewiczowej. Spacer i oprowadzanie kuratorskie w Kazimierzu Dolnym
30 października 2020, 12:00

Urodziny Marii Kuncewiczowej. Spacer i oprowadzanie kuratorskie w Kazimierzu Dolnym

Z okazji urodzin swojej patronki, Marii Kuncewiczowej, oddział Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym Dom Kuncewiczów, zaprasza na oprowadzanie kuratorskie oraz spacer sentymentalny w dniach 30-31 października.

Festiwal Filmowy o Totalitaryzmach w Kinie Bajka
3 listopada 2020, 16:30

Festiwal Filmowy o Totalitaryzmach w Kinie Bajka

"Echa Katynia" - to hasło pierwszej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego o Totalitaryzmach, który odbył się w październiku w Warszawie. W listopadzie wybrane filmy zostaną wyświetlone w ramach retrospektywy w Kinie Bajka.

Nauczycielka szkoły w Kraśniku: "Błyskawica to symbol szatana"
galeria

Nauczycielka szkoły w Kraśniku: "Błyskawica to symbol szatana"

„Błyskawica to symbol szatana. Niektórzy z was więc demonstrują, że chcą mu służyć?” – napisała do pełnoletnich uczniów jedna z nauczycielek Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kraśniku. Uprzedziła też, że osoby prowokujące nieodpowiednią symboliką na zdalnych lekcjach zostaną z nich wyrzucone. Co na to szkoła?

Tanie linie anulują loty z Portu Lotniczego Lublin. Cztery trasy zostaną zawieszone

Tanie linie anulują loty z Portu Lotniczego Lublin. Cztery trasy zostaną zawieszone

Fatalne wieści dla Portu Lotniczego Lublin. W związku z cięciami w zimowych rozkładach dwóch linii lotniczych w listopadzie zawieszone zostaną loty do Dublina, Londynu Luton, Doncaster Sheffield i Oslo Torp. Do połowy grudnia z lotniska będą wykonywane rejsy jedynie w dwóch kierunkach.

Lubelskie Pszczółki wracają z Bydgoszczy pokonane. Przegrały z drużyną KS Basket 25

Lubelskie Pszczółki wracają z Bydgoszczy pokonane. Przegrały z drużyną KS Basket 25

Ciągle bez wyjazdowego zwycięstwa pozostają koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. W środę lubelskie akademiczki przegrały w Bydgoszczy z KS Basket 25 różnicą 10 punktów – 77:87

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!