Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 listopada 2014 r.
21:30
Edytuj ten wpis

Drogówka ostro skrytykowana w raporcie NIK-u. Policjant: Czasem nie mamy czym jeździć

48 23 A A

Jedna trzecia radiowozów nadaje się do wymiany, a połowa policjantów nie przeszła specjalistycznych szkoleń. Sytuacji w drogówce przyjrzeli się inspektorzy Najwyższej Izby Kontroli

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Są takie dni, że policjanci w Lublinie nie mają czym jeździć na interwencje - mówi nam jeden z lubelskich policjantów. - Auta są popsute, w warsztacie przy ul. Grenadierów stoją po miesiąc lub dwa. Wracają na ulice na kilka dni i znów się psują.

Do podobnych wniosków doszli inspektorzy Najwyższej Izby Kontroli, którzy przyjrzeli się sytuacji w drogówce.

- Ponad jedna trzecia policyjnych pojazdów jest zużyta i kwalifikuje się do wymiany - czytamy w opublikowanym wczoraj raporcie. NIK wytyka, że w większości jednostek brakuje nie tylko sprawnych radiowozów, ale też innego sprzętu i mundurów.

- Cały czas kupujemy nowe radiowozy, ostatnio nissany pathfindery - ripostuje Janusz Wójtowicz, rzecznik lubelskiej policji. - Nasz tabor jest coraz młodszy. Ostatnio wystawiliśmy na sprzedaż ponad 20 wysłużonych pojazdów, a pod koniec roku, dzięki wsparciu samorządów, kupimy nowe auta.

Lubelska policja zapewnia też, że nie ma problemów z zaopatrzeniem w mundury. Co roku każdy z funkcjonariuszy dostaje 2 tys. zł tzw. mundurówki na zakup niezbędnego wyposażenia. Możliwe, że od przyszłego roku środki te będzie można wykorzystać wyłącznie na ten cel.

Brak sprzętu to nie jedyny problem polskiej policji. - Ponad 40 procent policjantów z drogówki nie ukończyło wymaganego specjalistycznego przeszkolenia w zakresie ruchu drogowego - czytamy w raporcie. W ocenie NIK, może mieć to wpływ na rzetelność policyjnych ustaleń. Chodzi o nakładanie mandatów, zwłaszcza w skomplikowanych sytuacjach, czy ręczne kierowanie ruchem na dużych skrzyżowaniach.

Kurs dotyczący czynności na miejscu wypadku lub kolizji ukończyło niespełna 7 proc. policjantów. Kurs obsługi wideorejestratorów ma za sobą tylko 8,5 proc. mundurowych. Z kolei kurs doskonalenia techniki jazdy samochodem zrobiło zaledwie 15 proc. policjantów drogówki.

Lubelska policja podkreśla, że w naszym regionie liczbę policjantów z drogówki zwiększono o 10 procent.

- Mamy dobrze przygotowanych policjantów, a jednocześnie cały czas zgłaszamy funkcjonariuszy na szkolenia - zapewnia Janusz Wójtowicz, rzecznik lubelskiej policji. - Oczekiwanie na specjalistyczny kurs może trwać nawet kilka miesięcy. W każdym patrolu jest przynajmniej jeden policjant po dodatkowym przeszkoleniu - dodaje.

Brak specjalistycznego szkolenia wcale nie oznacza, że policjanci nie mogą pracować na drodze.

- Po kursie podstawowym mogą wykonywać najważniejsze zadania m.in. w zakresie kontroli drogowej, obsługi wideorejestratora czy zabezpieczenia miejsca zdarzenia - mówi Małgorzata Woźniak, rzecznik prasowy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Jak informuje resort, w tym roku specjalistyczne szkolenia ukończyło 400 policjantów.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kierowca bombowca / 6 listopada 2014 o 09:01
0

"Czasem nie mamy czym jeździć". A nie możecie wybrać się na piesze patrole? Czyżby wam nogi w d... wrosły. Za komuny patrole piesze szukały bibuły, a przy okazji płoszyli chuliganów. Obecnie melinują się w komisariatach i nawet nie wychylają nosa, bo chyba się boją, że ich ktoś napadnie gdyby szli na interwencję. A jak wyprawiają się na patrol to najlepiej samochodem, i dodatkowo opancerzonym. Przejadą się i wracają nic osiągająć, bo opryszki na ich widok sprawnie rozpraszają się

Tylko piesze patrole,to jest przyszłość i rozwiązanie,poprawienie tężyzny fizycznej i kondycji. Należy te zapasłe knury powyciągać z za biurek,samochodów bo już niedługo to im się torby po zrastają !  od tego bezruchu.

Tylko piesze patrole,to jest przyszłość i rozwiązanie,poprawienie tężyzny fizycznej i kondycji. Należy te zapasłe knury powyciągać z za biurek,samochodów bo już niedługo to im się torby po zrastają !  od tego bezruchu.

rozwiń
Avatar
Czekista / 5 listopada 2014 o 22:36
0
"Czasem nie mamy czym jeździć". A nie możecie wybrać się na piesze patrole? Czyżby wam nogi w d... wrosły. Za komuny patrole piesze szukały bibuły, a przy okazji płoszyli chuliganów. Obecnie melinują się w komisariatach i nawet nie wychylają nosa, bo chyba się boją, że ich ktoś napadnie gdyby szli na interwencję. A jak wyprawiają się na patrol to najlepiej samochodem, i dodatkowo opancerzonym. Przejadą się i wracają nic osiągająć, bo opryszki na ich widok sprawnie rozpraszają się
Avatar
Ada / 5 listopada 2014 o 18:28
0

ty baranie  ruch drodowy  i zeby z buta łaził. i tak widze często jak białe czapi chodzą pieszo, Wstyd  że lubelska drogówka  ma tak kiepski sprzęt.

Avatar
zen / 5 listopada 2014 o 11:52
0

Co to z "wymówki" nie mamy czym jeździć....??? A gdzie patrole piesze ...zapomniano o nich !!! Tylko "wygodna fura"....A  może warto prowadzic "akcje " razem ze Strażą Miejską ...Oni nie narzekają na brak sprzętu ?????

PS. Właśnie jestem świadkiem jakie "sreberka" pomykają po al. JPII....Nawet wysidać nie trzeba....wystarczy sygnał lub kogut...a kierowca sam się zatrzyma...."wygodnictwo" !!!!

Co to z "wymówki" nie mamy czym jeździć....??? A gdzie patrole piesze ...zapomniano o nich !!! Tylko "wygodna fura"....A  może warto prowadzic "akcje " razem ze Strażą Miejską ...Oni nie narzekają na brak sprzętu ?????

PS. Właśnie jestem świadkiem jakie "sreberka" pomykają po al. JPII....Nawet wysidać nie trzeba....wystarczy sygnał lub kogut...a kierowca sam się zatrzyma...."wygodnictwo" !!!!

 wysiadać nie trzeba hahhaaaa  to ciekawe jak rozmawiają i dokumenty biorą haha.

SM nie narzeka bo jak się siedzi w aucie przed fotoradarem to nie ma na co narzekać

zeba hahhaaaa  to ciekawe jak rozmawiają i dokumenty biorą haha.

SM nie narzeka bo jak się siedzi w aucie przed fotoradarem to nie ma na co narzekać

rozwiń
Avatar
567 / 5 listopada 2014 o 11:14
0

Co to z "wymówki" nie mamy czym jeździć....??? A gdzie patrole piesze ...zapomniano o nich !!! Tylko "wygodna fura"....A  może warto prowadzic "akcje " razem ze Strażą Miejską ...Oni nie narzekają na brak sprzętu ?????

PS. Właśnie jestem świadkiem jakie "sreberka" pomykają po al. JPII....Nawet wysidać nie trzeba....wystarczy sygnał lub kogut...a kierowca sam się zatrzyma...."wygodnictwo" !!!!

Avatar
silver-lublin / 5 listopada 2014 o 10:31
0

"Oczekiwanie na specjalistyczny kurs może trwać nawet kilka miesięcy". Pan rzecznik mówiąc delikatnie mija się z prawdą o co najmniej trzy - cztery lata. Ale za opowiadanie bzdur w mediach bierze dużą kasę. Policjanci czekają po kilka lat, by pojechać na jakiekolwiek szkolenie.

Avatar
el / 5 listopada 2014 o 10:05
0

Panowie i panie mundurowi Nauczcie się jeździć albo zacznijcie jeździć rowerami będzie taniej!!! Jak na razie na was podatnicy wydaja majatek.





Na służbę zdrowia też wydajemy co miesiąc z naszych pensjii majątek a i tak musimy leczyć się prywatnie bo dostęp do specjalistów dla pracującego człowieka nie mogącego stać w kolejce po numerek od 4 rano jest niemożliwy. Na oświatę też wydajemy majątek choć co roku rodzice wydają tysiące na wyprawki. Na urzędy też wydajemy majątek. A Ty gdzie pracujesz że na ciebie nie wydajemy ? Nigdzie ? W takim razie też na ciebie społeczeństwo wydaje.




Na służbę zdrowia też wydajemy co miesiąc z naszych pensjii majątek a i tak musimy leczyć się prywatnie bo dostęp do specjalistów dla pracującego człowieka nie mogącego stać w kolejce po numerek od 4 rano jest niemożliwy. Na oświatę też wydajemy majątek choć co roku rodzice wydają tysiące na wyprawki. Na urzędy też wydajemy majątek. A Ty gdzie pracujesz że na ciebie nie wydajemy ? Nigdzie ? W takim razie też na ciebie społeczeństwo wydaje. rozwiń
Avatar
kazik / 5 listopada 2014 o 09:37
0

to nie tylko problem drogówki, ale tak samo innych wydziałów zwłaszcza patrolówki która załatwia wszystkie interwencje. Mitsubishi poszło na wsie, a  w Lublinie niby jeżdzą nawet ładne z zewnątrz kia i tyle, beznadziejny skręt i duża awaryjność. Ducato to nie samochód - te auta bym od razu zezłomował bo szkoda tam coś wymieniać. fiat bravo jako tako może być mimo, że fiat. Za moich czasów jeździło się VW t 4 i to było dobre auto -  niestety km i lata swoje też robią..a co do działalności panów z WT z grenadierów potwierdzam, auto swoje musi odstać, robi się na odwal często i auto znów wraca do nich, może nowy komendant ich do roboty pogoni.

to nie tylko problem drogówki, ale tak samo innych wydziałów zwłaszcza patrolówki która załatwia wszystkie interwencje. Mitsubishi poszło na wsie, a  w Lublinie niby jeżdzą nawet ładne z zewnątrz kia i tyle, beznadziejny skręt i duża awaryjność. Ducato to nie samochód - te auta bym od razu zezłomował bo szkoda tam coś wymieniać. fiat bravo jako tako może być mimo, że fiat. Za moich czasów jeździło się VW t 4 i to było dobre auto -  niestety km i lata swoje też robią..a co do działalności panów z WT z grenadierów potwierdzam, aut... rozwiń

Avatar
errorr / 5 listopada 2014 o 09:13
0

Tak to jest jak się przejeżdża przez Lublin 2 razy dziennie do pracy i z powrotem... Wczoraj widziałem tego nowego Nissana, masę nieoznakowanych fiatów bravo, czy vectr, dużych renówek czy w ciul kijanek. NIE WIDZIAŁEM W CENTRUM ŻADNEGO PORDZEWIAŁEGO RADIOWOZU, więc nie wiem gdzie można je spotkać :| Może w Biłgoraju...?

Zapraszam na LSM jeździ uliczkami osiedlowymi

Avatar
Ruchach / 5 listopada 2014 o 09:07
0
Ta firma była jest i będzie dziadem. Mundur pobrać nie problem? Zapraszam do garnizonu warszawa 2 lata chłopaki bujają się po szczęśliwicach żeby pobrać sorty.
Szkolenie specjalistyczne? Wiąże się z tym odrazę grupa specjalisty większą kasa dodatek a na h..j skoro na trzeciej grupie mogą zapie...ac za mniejsze pieniądze i z dążenia drogowe zrobią poza oględzinach miejsca bo do tego jest potrzebna wypadkowa albo grupa. Wziąść się za samą górę nie grać politycznie tylko dla siebie a będzie lepiej. Najpierw ścisnac MSW za jaja a potem czekać na reakcję niżej. Póki co... dla mnie dziadostwo.
Ta firma była jest i będzie dziadem. Mundur pobrać nie problem? Zapraszam do garnizonu warszawa 2 lata chłopaki bujają się po szczęśliwicach żeby pobrać sorty.
Szkolenie specjalistyczne? Wiąże się z tym odrazę grupa specjalisty większą kasa dodatek a na h..j skoro na trzeciej grupie mogą zapie...ac za mniejsze pieniądze i z dążenia drogowe zrobią poza oględzinach miejsca bo do tego jest potrzebna wypadkowa albo grupa. Wziąść się za samą górę nie grać politycznie tylko dla siebie a będzie lepiej. Najpierw ścisnac MSW za jaja a potem cz... rozwiń
Avatar
kierowca bombowca / 6 listopada 2014 o 09:01
0

"Czasem nie mamy czym jeździć". A nie możecie wybrać się na piesze patrole? Czyżby wam nogi w d... wrosły. Za komuny patrole piesze szukały bibuły, a przy okazji płoszyli chuliganów. Obecnie melinują się w komisariatach i nawet nie wychylają nosa, bo chyba się boją, że ich ktoś napadnie gdyby szli na interwencję. A jak wyprawiają się na patrol to najlepiej samochodem, i dodatkowo opancerzonym. Przejadą się i wracają nic osiągająć, bo opryszki na ich widok sprawnie rozpraszają się

Tylko piesze patrole,to jest przyszłość i rozwiązanie,poprawienie tężyzny fizycznej i kondycji. Należy te zapasłe knury powyciągać z za biurek,samochodów bo już niedługo to im się torby po zrastają !  od tego bezruchu.

Tylko piesze patrole,to jest przyszłość i rozwiązanie,poprawienie tężyzny fizycznej i kondycji. Należy te zapasłe knury powyciągać z za biurek,samochodów bo już niedługo to im się torby po zrastają !  od tego bezruchu.

rozwiń
Avatar
Czekista / 5 listopada 2014 o 22:36
0
"Czasem nie mamy czym jeździć". A nie możecie wybrać się na piesze patrole? Czyżby wam nogi w d... wrosły. Za komuny patrole piesze szukały bibuły, a przy okazji płoszyli chuliganów. Obecnie melinują się w komisariatach i nawet nie wychylają nosa, bo chyba się boją, że ich ktoś napadnie gdyby szli na interwencję. A jak wyprawiają się na patrol to najlepiej samochodem, i dodatkowo opancerzonym. Przejadą się i wracają nic osiągająć, bo opryszki na ich widok sprawnie rozpraszają się
Avatar
Ada / 5 listopada 2014 o 18:28
0

ty baranie  ruch drodowy  i zeby z buta łaził. i tak widze często jak białe czapi chodzą pieszo, Wstyd  że lubelska drogówka  ma tak kiepski sprzęt.

Avatar
zen / 5 listopada 2014 o 11:52
0

Co to z "wymówki" nie mamy czym jeździć....??? A gdzie patrole piesze ...zapomniano o nich !!! Tylko "wygodna fura"....A  może warto prowadzic "akcje " razem ze Strażą Miejską ...Oni nie narzekają na brak sprzętu ?????

PS. Właśnie jestem świadkiem jakie "sreberka" pomykają po al. JPII....Nawet wysidać nie trzeba....wystarczy sygnał lub kogut...a kierowca sam się zatrzyma...."wygodnictwo" !!!!

Co to z "wymówki" nie mamy czym jeździć....??? A gdzie patrole piesze ...zapomniano o nich !!! Tylko "wygodna fura"....A  może warto prowadzic "akcje " razem ze Strażą Miejską ...Oni nie narzekają na brak sprzętu ?????

PS. Właśnie jestem świadkiem jakie "sreberka" pomykają po al. JPII....Nawet wysidać nie trzeba....wystarczy sygnał lub kogut...a kierowca sam się zatrzyma...."wygodnictwo" !!!!

 wysiadać nie trzeba hahhaaaa  to ciekawe jak rozmawiają i dokumenty biorą haha.

SM nie narzeka bo jak się siedzi w aucie przed fotoradarem to nie ma na co narzekać

zeba hahhaaaa  to ciekawe jak rozmawiają i dokumenty biorą haha.

SM nie narzeka bo jak się siedzi w aucie przed fotoradarem to nie ma na co narzekać

rozwiń
Avatar
567 / 5 listopada 2014 o 11:14
0

Co to z "wymówki" nie mamy czym jeździć....??? A gdzie patrole piesze ...zapomniano o nich !!! Tylko "wygodna fura"....A  może warto prowadzic "akcje " razem ze Strażą Miejską ...Oni nie narzekają na brak sprzętu ?????

PS. Właśnie jestem świadkiem jakie "sreberka" pomykają po al. JPII....Nawet wysidać nie trzeba....wystarczy sygnał lub kogut...a kierowca sam się zatrzyma...."wygodnictwo" !!!!

Avatar
silver-lublin / 5 listopada 2014 o 10:31
0

"Oczekiwanie na specjalistyczny kurs może trwać nawet kilka miesięcy". Pan rzecznik mówiąc delikatnie mija się z prawdą o co najmniej trzy - cztery lata. Ale za opowiadanie bzdur w mediach bierze dużą kasę. Policjanci czekają po kilka lat, by pojechać na jakiekolwiek szkolenie.

Avatar
el / 5 listopada 2014 o 10:05
0

Panowie i panie mundurowi Nauczcie się jeździć albo zacznijcie jeździć rowerami będzie taniej!!! Jak na razie na was podatnicy wydaja majatek.





Na służbę zdrowia też wydajemy co miesiąc z naszych pensjii majątek a i tak musimy leczyć się prywatnie bo dostęp do specjalistów dla pracującego człowieka nie mogącego stać w kolejce po numerek od 4 rano jest niemożliwy. Na oświatę też wydajemy majątek choć co roku rodzice wydają tysiące na wyprawki. Na urzędy też wydajemy majątek. A Ty gdzie pracujesz że na ciebie nie wydajemy ? Nigdzie ? W takim razie też na ciebie społeczeństwo wydaje.




Na służbę zdrowia też wydajemy co miesiąc z naszych pensjii majątek a i tak musimy leczyć się prywatnie bo dostęp do specjalistów dla pracującego człowieka nie mogącego stać w kolejce po numerek od 4 rano jest niemożliwy. Na oświatę też wydajemy majątek choć co roku rodzice wydają tysiące na wyprawki. Na urzędy też wydajemy majątek. A Ty gdzie pracujesz że na ciebie nie wydajemy ? Nigdzie ? W takim razie też na ciebie społeczeństwo wydaje. rozwiń
Avatar
kazik / 5 listopada 2014 o 09:37
0

to nie tylko problem drogówki, ale tak samo innych wydziałów zwłaszcza patrolówki która załatwia wszystkie interwencje. Mitsubishi poszło na wsie, a  w Lublinie niby jeżdzą nawet ładne z zewnątrz kia i tyle, beznadziejny skręt i duża awaryjność. Ducato to nie samochód - te auta bym od razu zezłomował bo szkoda tam coś wymieniać. fiat bravo jako tako może być mimo, że fiat. Za moich czasów jeździło się VW t 4 i to było dobre auto -  niestety km i lata swoje też robią..a co do działalności panów z WT z grenadierów potwierdzam, auto swoje musi odstać, robi się na odwal często i auto znów wraca do nich, może nowy komendant ich do roboty pogoni.

to nie tylko problem drogówki, ale tak samo innych wydziałów zwłaszcza patrolówki która załatwia wszystkie interwencje. Mitsubishi poszło na wsie, a  w Lublinie niby jeżdzą nawet ładne z zewnątrz kia i tyle, beznadziejny skręt i duża awaryjność. Ducato to nie samochód - te auta bym od razu zezłomował bo szkoda tam coś wymieniać. fiat bravo jako tako może być mimo, że fiat. Za moich czasów jeździło się VW t 4 i to było dobre auto -  niestety km i lata swoje też robią..a co do działalności panów z WT z grenadierów potwierdzam, aut... rozwiń

Avatar
errorr / 5 listopada 2014 o 09:13
0

Tak to jest jak się przejeżdża przez Lublin 2 razy dziennie do pracy i z powrotem... Wczoraj widziałem tego nowego Nissana, masę nieoznakowanych fiatów bravo, czy vectr, dużych renówek czy w ciul kijanek. NIE WIDZIAŁEM W CENTRUM ŻADNEGO PORDZEWIAŁEGO RADIOWOZU, więc nie wiem gdzie można je spotkać :| Może w Biłgoraju...?

Zapraszam na LSM jeździ uliczkami osiedlowymi

Avatar
Ruchach / 5 listopada 2014 o 09:07
0
Ta firma była jest i będzie dziadem. Mundur pobrać nie problem? Zapraszam do garnizonu warszawa 2 lata chłopaki bujają się po szczęśliwicach żeby pobrać sorty.
Szkolenie specjalistyczne? Wiąże się z tym odrazę grupa specjalisty większą kasa dodatek a na h..j skoro na trzeciej grupie mogą zapie...ac za mniejsze pieniądze i z dążenia drogowe zrobią poza oględzinach miejsca bo do tego jest potrzebna wypadkowa albo grupa. Wziąść się za samą górę nie grać politycznie tylko dla siebie a będzie lepiej. Najpierw ścisnac MSW za jaja a potem czekać na reakcję niżej. Póki co... dla mnie dziadostwo.
Ta firma była jest i będzie dziadem. Mundur pobrać nie problem? Zapraszam do garnizonu warszawa 2 lata chłopaki bujają się po szczęśliwicach żeby pobrać sorty.
Szkolenie specjalistyczne? Wiąże się z tym odrazę grupa specjalisty większą kasa dodatek a na h..j skoro na trzeciej grupie mogą zapie...ac za mniejsze pieniądze i z dążenia drogowe zrobią poza oględzinach miejsca bo do tego jest potrzebna wypadkowa albo grupa. Wziąść się za samą górę nie grać politycznie tylko dla siebie a będzie lepiej. Najpierw ścisnac MSW za jaja a potem cz... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 3 0

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 6 3

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 1

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 15 19

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 7 15

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 2 10

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 6 11

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 0 14

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 25 14

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 57 8

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 2

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 7 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 8

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 1

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 2 17

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!