Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 listopada 2014 r.
21:30
Edytuj ten wpis

Drogówka ostro skrytykowana w raporcie NIK-u. Policjant: Czasem nie mamy czym jeździć

0 23 A A

Jedna trzecia radiowozów nadaje się do wymiany, a połowa policjantów nie przeszła specjalistycznych szkoleń. Sytuacji w drogówce przyjrzeli się inspektorzy Najwyższej Izby Kontroli

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Są takie dni, że policjanci w Lublinie nie mają czym jeździć na interwencje - mówi nam jeden z lubelskich policjantów. - Auta są popsute, w warsztacie przy ul. Grenadierów stoją po miesiąc lub dwa. Wracają na ulice na kilka dni i znów się psują.

Do podobnych wniosków doszli inspektorzy Najwyższej Izby Kontroli, którzy przyjrzeli się sytuacji w drogówce.

- Ponad jedna trzecia policyjnych pojazdów jest zużyta i kwalifikuje się do wymiany - czytamy w opublikowanym wczoraj raporcie. NIK wytyka, że w większości jednostek brakuje nie tylko sprawnych radiowozów, ale też innego sprzętu i mundurów.

- Cały czas kupujemy nowe radiowozy, ostatnio nissany pathfindery - ripostuje Janusz Wójtowicz, rzecznik lubelskiej policji. - Nasz tabor jest coraz młodszy. Ostatnio wystawiliśmy na sprzedaż ponad 20 wysłużonych pojazdów, a pod koniec roku, dzięki wsparciu samorządów, kupimy nowe auta.

Lubelska policja zapewnia też, że nie ma problemów z zaopatrzeniem w mundury. Co roku każdy z funkcjonariuszy dostaje 2 tys. zł tzw. mundurówki na zakup niezbędnego wyposażenia. Możliwe, że od przyszłego roku środki te będzie można wykorzystać wyłącznie na ten cel.

Brak sprzętu to nie jedyny problem polskiej policji. - Ponad 40 procent policjantów z drogówki nie ukończyło wymaganego specjalistycznego przeszkolenia w zakresie ruchu drogowego - czytamy w raporcie. W ocenie NIK, może mieć to wpływ na rzetelność policyjnych ustaleń. Chodzi o nakładanie mandatów, zwłaszcza w skomplikowanych sytuacjach, czy ręczne kierowanie ruchem na dużych skrzyżowaniach.

Kurs dotyczący czynności na miejscu wypadku lub kolizji ukończyło niespełna 7 proc. policjantów. Kurs obsługi wideorejestratorów ma za sobą tylko 8,5 proc. mundurowych. Z kolei kurs doskonalenia techniki jazdy samochodem zrobiło zaledwie 15 proc. policjantów drogówki.

Lubelska policja podkreśla, że w naszym regionie liczbę policjantów z drogówki zwiększono o 10 procent.

- Mamy dobrze przygotowanych policjantów, a jednocześnie cały czas zgłaszamy funkcjonariuszy na szkolenia - zapewnia Janusz Wójtowicz, rzecznik lubelskiej policji. - Oczekiwanie na specjalistyczny kurs może trwać nawet kilka miesięcy. W każdym patrolu jest przynajmniej jeden policjant po dodatkowym przeszkoleniu - dodaje.

Brak specjalistycznego szkolenia wcale nie oznacza, że policjanci nie mogą pracować na drodze.

- Po kursie podstawowym mogą wykonywać najważniejsze zadania m.in. w zakresie kontroli drogowej, obsługi wideorejestratora czy zabezpieczenia miejsca zdarzenia - mówi Małgorzata Woźniak, rzecznik prasowy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Jak informuje resort, w tym roku specjalistyczne szkolenia ukończyło 400 policjantów.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kierowca bombowca / 6 listopada 2014 r. o 09:01

"Czasem nie mamy czym jeździć". A nie możecie wybrać się na piesze patrole? Czyżby wam nogi w d... wrosły. Za komuny patrole piesze szukały bibuły, a przy okazji płoszyli chuliganów. Obecnie melinują się w komisariatach i nawet nie wychylają nosa, bo chyba się boją, że ich ktoś napadnie gdyby szli na interwencję. A jak wyprawiają się na patrol to najlepiej samochodem, i dodatkowo opancerzonym. Przejadą się i wracają nic osiągająć, bo opryszki na ich widok sprawnie rozpraszają się

Tylko piesze patrole,to jest przyszłość i rozwiązanie,poprawienie tężyzny fizycznej i kondycji. Należy te zapasłe knury powyciągać z za biurek,samochodów bo już niedługo to im się torby po zrastają !  od tego bezruchu.

Tylko piesze patrole,to jest przyszłość i rozwiązanie,poprawienie tężyzny fizycznej i kondycji. Należy te zapasłe knury powyciągać z za biurek,samochodów bo już niedługo to im się torby po zrastają !  od tego bezruchu.

rozwiń
Avatar
Czekista / 5 listopada 2014 r. o 22:36
"Czasem nie mamy czym jeździć". A nie możecie wybrać się na piesze patrole? Czyżby wam nogi w d... wrosły. Za komuny patrole piesze szukały bibuły, a przy okazji płoszyli chuliganów. Obecnie melinują się w komisariatach i nawet nie wychylają nosa, bo chyba się boją, że ich ktoś napadnie gdyby szli na interwencję. A jak wyprawiają się na patrol to najlepiej samochodem, i dodatkowo opancerzonym. Przejadą się i wracają nic osiągająć, bo opryszki na ich widok sprawnie rozpraszają się
Avatar
Ada / 5 listopada 2014 r. o 18:28

ty baranie  ruch drodowy  i zeby z buta łaził. i tak widze często jak białe czapi chodzą pieszo, Wstyd  że lubelska drogówka  ma tak kiepski sprzęt.

Avatar
zen / 5 listopada 2014 r. o 11:52

Co to z "wymówki" nie mamy czym jeździć....??? A gdzie patrole piesze ...zapomniano o nich !!! Tylko "wygodna fura"....A  może warto prowadzic "akcje " razem ze Strażą Miejską ...Oni nie narzekają na brak sprzętu ?????

PS. Właśnie jestem świadkiem jakie "sreberka" pomykają po al. JPII....Nawet wysidać nie trzeba....wystarczy sygnał lub kogut...a kierowca sam się zatrzyma...."wygodnictwo" !!!!

Co to z "wymówki" nie mamy czym jeździć....??? A gdzie patrole piesze ...zapomniano o nich !!! Tylko "wygodna fura"....A  może warto prowadzic "akcje " razem ze Strażą Miejską ...Oni nie narzekają na brak sprzętu ?????

PS. Właśnie jestem świadkiem jakie "sreberka" pomykają po al. JPII....Nawet wysidać nie trzeba....wystarczy sygnał lub kogut...a kierowca sam się zatrzyma...."wygodnictwo" !!!!

 wysiadać nie trzeba hahhaaaa  to ciekawe jak rozmawiają i dokumenty biorą haha.

SM nie narzeka bo jak się siedzi w aucie przed fotoradarem to nie ma na co narzekać

zeba hahhaaaa  to ciekawe jak rozmawiają i dokumenty biorą haha.

SM nie narzeka bo jak się siedzi w aucie przed fotoradarem to nie ma na co narzekać

rozwiń
Avatar
567 / 5 listopada 2014 r. o 11:14

Co to z "wymówki" nie mamy czym jeździć....??? A gdzie patrole piesze ...zapomniano o nich !!! Tylko "wygodna fura"....A  może warto prowadzic "akcje " razem ze Strażą Miejską ...Oni nie narzekają na brak sprzętu ?????

PS. Właśnie jestem świadkiem jakie "sreberka" pomykają po al. JPII....Nawet wysidać nie trzeba....wystarczy sygnał lub kogut...a kierowca sam się zatrzyma...."wygodnictwo" !!!!

Avatar
silver-lublin / 5 listopada 2014 r. o 10:31

"Oczekiwanie na specjalistyczny kurs może trwać nawet kilka miesięcy". Pan rzecznik mówiąc delikatnie mija się z prawdą o co najmniej trzy - cztery lata. Ale za opowiadanie bzdur w mediach bierze dużą kasę. Policjanci czekają po kilka lat, by pojechać na jakiekolwiek szkolenie.

Avatar
el / 5 listopada 2014 r. o 10:05

Panowie i panie mundurowi Nauczcie się jeździć albo zacznijcie jeździć rowerami będzie taniej!!! Jak na razie na was podatnicy wydaja majatek.





Na służbę zdrowia też wydajemy co miesiąc z naszych pensjii majątek a i tak musimy leczyć się prywatnie bo dostęp do specjalistów dla pracującego człowieka nie mogącego stać w kolejce po numerek od 4 rano jest niemożliwy. Na oświatę też wydajemy majątek choć co roku rodzice wydają tysiące na wyprawki. Na urzędy też wydajemy majątek. A Ty gdzie pracujesz że na ciebie nie wydajemy ? Nigdzie ? W takim razie też na ciebie społeczeństwo wydaje.




Na służbę zdrowia też wydajemy co miesiąc z naszych pensjii majątek a i tak musimy leczyć się prywatnie bo dostęp do specjalistów dla pracującego człowieka nie mogącego stać w kolejce po numerek od 4 rano jest niemożliwy. Na oświatę też wydajemy majątek choć co roku rodzice wydają tysiące na wyprawki. Na urzędy też wydajemy majątek. A Ty gdzie pracujesz że na ciebie nie wydajemy ? Nigdzie ? W takim razie też na ciebie społeczeństwo wydaje. rozwiń
Avatar
kazik / 5 listopada 2014 r. o 09:37

to nie tylko problem drogówki, ale tak samo innych wydziałów zwłaszcza patrolówki która załatwia wszystkie interwencje. Mitsubishi poszło na wsie, a  w Lublinie niby jeżdzą nawet ładne z zewnątrz kia i tyle, beznadziejny skręt i duża awaryjność. Ducato to nie samochód - te auta bym od razu zezłomował bo szkoda tam coś wymieniać. fiat bravo jako tako może być mimo, że fiat. Za moich czasów jeździło się VW t 4 i to było dobre auto -  niestety km i lata swoje też robią..a co do działalności panów z WT z grenadierów potwierdzam, auto swoje musi odstać, robi się na odwal często i auto znów wraca do nich, może nowy komendant ich do roboty pogoni.

to nie tylko problem drogówki, ale tak samo innych wydziałów zwłaszcza patrolówki która załatwia wszystkie interwencje. Mitsubishi poszło na wsie, a  w Lublinie niby jeżdzą nawet ładne z zewnątrz kia i tyle, beznadziejny skręt i duża awaryjność. Ducato to nie samochód - te auta bym od razu zezłomował bo szkoda tam coś wymieniać. fiat bravo jako tako może być mimo, że fiat. Za moich czasów jeździło się VW t 4 i to było dobre auto -  niestety km i lata swoje też robią..a co do działalności panów z WT z grenadierów potwierdzam, aut... rozwiń

Avatar
errorr / 5 listopada 2014 r. o 09:13

Tak to jest jak się przejeżdża przez Lublin 2 razy dziennie do pracy i z powrotem... Wczoraj widziałem tego nowego Nissana, masę nieoznakowanych fiatów bravo, czy vectr, dużych renówek czy w ciul kijanek. NIE WIDZIAŁEM W CENTRUM ŻADNEGO PORDZEWIAŁEGO RADIOWOZU, więc nie wiem gdzie można je spotkać :| Może w Biłgoraju...?

Zapraszam na LSM jeździ uliczkami osiedlowymi

Avatar
Ruchach / 5 listopada 2014 r. o 09:07
Ta firma była jest i będzie dziadem. Mundur pobrać nie problem? Zapraszam do garnizonu warszawa 2 lata chłopaki bujają się po szczęśliwicach żeby pobrać sorty.
Szkolenie specjalistyczne? Wiąże się z tym odrazę grupa specjalisty większą kasa dodatek a na h..j skoro na trzeciej grupie mogą zapie...ac za mniejsze pieniądze i z dążenia drogowe zrobią poza oględzinach miejsca bo do tego jest potrzebna wypadkowa albo grupa. Wziąść się za samą górę nie grać politycznie tylko dla siebie a będzie lepiej. Najpierw ścisnac MSW za jaja a potem czekać na reakcję niżej. Póki co... dla mnie dziadostwo.
Ta firma była jest i będzie dziadem. Mundur pobrać nie problem? Zapraszam do garnizonu warszawa 2 lata chłopaki bujają się po szczęśliwicach żeby pobrać sorty.
Szkolenie specjalistyczne? Wiąże się z tym odrazę grupa specjalisty większą kasa dodatek a na h..j skoro na trzeciej grupie mogą zapie...ac za mniejsze pieniądze i z dążenia drogowe zrobią poza oględzinach miejsca bo do tego jest potrzebna wypadkowa albo grupa. Wziąść się za samą górę nie grać politycznie tylko dla siebie a będzie lepiej. Najpierw ścisnac MSW za jaja a potem cz... rozwiń
Avatar
kierowca bombowca / 6 listopada 2014 r. o 09:01

"Czasem nie mamy czym jeździć". A nie możecie wybrać się na piesze patrole? Czyżby wam nogi w d... wrosły. Za komuny patrole piesze szukały bibuły, a przy okazji płoszyli chuliganów. Obecnie melinują się w komisariatach i nawet nie wychylają nosa, bo chyba się boją, że ich ktoś napadnie gdyby szli na interwencję. A jak wyprawiają się na patrol to najlepiej samochodem, i dodatkowo opancerzonym. Przejadą się i wracają nic osiągająć, bo opryszki na ich widok sprawnie rozpraszają się

Tylko piesze patrole,to jest przyszłość i rozwiązanie,poprawienie tężyzny fizycznej i kondycji. Należy te zapasłe knury powyciągać z za biurek,samochodów bo już niedługo to im się torby po zrastają !  od tego bezruchu.

Tylko piesze patrole,to jest przyszłość i rozwiązanie,poprawienie tężyzny fizycznej i kondycji. Należy te zapasłe knury powyciągać z za biurek,samochodów bo już niedługo to im się torby po zrastają !  od tego bezruchu.

rozwiń
Avatar
Czekista / 5 listopada 2014 r. o 22:36
"Czasem nie mamy czym jeździć". A nie możecie wybrać się na piesze patrole? Czyżby wam nogi w d... wrosły. Za komuny patrole piesze szukały bibuły, a przy okazji płoszyli chuliganów. Obecnie melinują się w komisariatach i nawet nie wychylają nosa, bo chyba się boją, że ich ktoś napadnie gdyby szli na interwencję. A jak wyprawiają się na patrol to najlepiej samochodem, i dodatkowo opancerzonym. Przejadą się i wracają nic osiągająć, bo opryszki na ich widok sprawnie rozpraszają się
Avatar
Ada / 5 listopada 2014 r. o 18:28

ty baranie  ruch drodowy  i zeby z buta łaził. i tak widze często jak białe czapi chodzą pieszo, Wstyd  że lubelska drogówka  ma tak kiepski sprzęt.

Avatar
zen / 5 listopada 2014 r. o 11:52

Co to z "wymówki" nie mamy czym jeździć....??? A gdzie patrole piesze ...zapomniano o nich !!! Tylko "wygodna fura"....A  może warto prowadzic "akcje " razem ze Strażą Miejską ...Oni nie narzekają na brak sprzętu ?????

PS. Właśnie jestem świadkiem jakie "sreberka" pomykają po al. JPII....Nawet wysidać nie trzeba....wystarczy sygnał lub kogut...a kierowca sam się zatrzyma...."wygodnictwo" !!!!

Co to z "wymówki" nie mamy czym jeździć....??? A gdzie patrole piesze ...zapomniano o nich !!! Tylko "wygodna fura"....A  może warto prowadzic "akcje " razem ze Strażą Miejską ...Oni nie narzekają na brak sprzętu ?????

PS. Właśnie jestem świadkiem jakie "sreberka" pomykają po al. JPII....Nawet wysidać nie trzeba....wystarczy sygnał lub kogut...a kierowca sam się zatrzyma...."wygodnictwo" !!!!

 wysiadać nie trzeba hahhaaaa  to ciekawe jak rozmawiają i dokumenty biorą haha.

SM nie narzeka bo jak się siedzi w aucie przed fotoradarem to nie ma na co narzekać

zeba hahhaaaa  to ciekawe jak rozmawiają i dokumenty biorą haha.

SM nie narzeka bo jak się siedzi w aucie przed fotoradarem to nie ma na co narzekać

rozwiń
Avatar
567 / 5 listopada 2014 r. o 11:14

Co to z "wymówki" nie mamy czym jeździć....??? A gdzie patrole piesze ...zapomniano o nich !!! Tylko "wygodna fura"....A  może warto prowadzic "akcje " razem ze Strażą Miejską ...Oni nie narzekają na brak sprzętu ?????

PS. Właśnie jestem świadkiem jakie "sreberka" pomykają po al. JPII....Nawet wysidać nie trzeba....wystarczy sygnał lub kogut...a kierowca sam się zatrzyma...."wygodnictwo" !!!!

Avatar
silver-lublin / 5 listopada 2014 r. o 10:31

"Oczekiwanie na specjalistyczny kurs może trwać nawet kilka miesięcy". Pan rzecznik mówiąc delikatnie mija się z prawdą o co najmniej trzy - cztery lata. Ale za opowiadanie bzdur w mediach bierze dużą kasę. Policjanci czekają po kilka lat, by pojechać na jakiekolwiek szkolenie.

Avatar
el / 5 listopada 2014 r. o 10:05

Panowie i panie mundurowi Nauczcie się jeździć albo zacznijcie jeździć rowerami będzie taniej!!! Jak na razie na was podatnicy wydaja majatek.





Na służbę zdrowia też wydajemy co miesiąc z naszych pensjii majątek a i tak musimy leczyć się prywatnie bo dostęp do specjalistów dla pracującego człowieka nie mogącego stać w kolejce po numerek od 4 rano jest niemożliwy. Na oświatę też wydajemy majątek choć co roku rodzice wydają tysiące na wyprawki. Na urzędy też wydajemy majątek. A Ty gdzie pracujesz że na ciebie nie wydajemy ? Nigdzie ? W takim razie też na ciebie społeczeństwo wydaje.




Na służbę zdrowia też wydajemy co miesiąc z naszych pensjii majątek a i tak musimy leczyć się prywatnie bo dostęp do specjalistów dla pracującego człowieka nie mogącego stać w kolejce po numerek od 4 rano jest niemożliwy. Na oświatę też wydajemy majątek choć co roku rodzice wydają tysiące na wyprawki. Na urzędy też wydajemy majątek. A Ty gdzie pracujesz że na ciebie nie wydajemy ? Nigdzie ? W takim razie też na ciebie społeczeństwo wydaje. rozwiń
Avatar
kazik / 5 listopada 2014 r. o 09:37

to nie tylko problem drogówki, ale tak samo innych wydziałów zwłaszcza patrolówki która załatwia wszystkie interwencje. Mitsubishi poszło na wsie, a  w Lublinie niby jeżdzą nawet ładne z zewnątrz kia i tyle, beznadziejny skręt i duża awaryjność. Ducato to nie samochód - te auta bym od razu zezłomował bo szkoda tam coś wymieniać. fiat bravo jako tako może być mimo, że fiat. Za moich czasów jeździło się VW t 4 i to było dobre auto -  niestety km i lata swoje też robią..a co do działalności panów z WT z grenadierów potwierdzam, auto swoje musi odstać, robi się na odwal często i auto znów wraca do nich, może nowy komendant ich do roboty pogoni.

to nie tylko problem drogówki, ale tak samo innych wydziałów zwłaszcza patrolówki która załatwia wszystkie interwencje. Mitsubishi poszło na wsie, a  w Lublinie niby jeżdzą nawet ładne z zewnątrz kia i tyle, beznadziejny skręt i duża awaryjność. Ducato to nie samochód - te auta bym od razu zezłomował bo szkoda tam coś wymieniać. fiat bravo jako tako może być mimo, że fiat. Za moich czasów jeździło się VW t 4 i to było dobre auto -  niestety km i lata swoje też robią..a co do działalności panów z WT z grenadierów potwierdzam, aut... rozwiń

Avatar
errorr / 5 listopada 2014 r. o 09:13

Tak to jest jak się przejeżdża przez Lublin 2 razy dziennie do pracy i z powrotem... Wczoraj widziałem tego nowego Nissana, masę nieoznakowanych fiatów bravo, czy vectr, dużych renówek czy w ciul kijanek. NIE WIDZIAŁEM W CENTRUM ŻADNEGO PORDZEWIAŁEGO RADIOWOZU, więc nie wiem gdzie można je spotkać :| Może w Biłgoraju...?

Zapraszam na LSM jeździ uliczkami osiedlowymi

Avatar
Ruchach / 5 listopada 2014 r. o 09:07
Ta firma była jest i będzie dziadem. Mundur pobrać nie problem? Zapraszam do garnizonu warszawa 2 lata chłopaki bujają się po szczęśliwicach żeby pobrać sorty.
Szkolenie specjalistyczne? Wiąże się z tym odrazę grupa specjalisty większą kasa dodatek a na h..j skoro na trzeciej grupie mogą zapie...ac za mniejsze pieniądze i z dążenia drogowe zrobią poza oględzinach miejsca bo do tego jest potrzebna wypadkowa albo grupa. Wziąść się za samą górę nie grać politycznie tylko dla siebie a będzie lepiej. Najpierw ścisnac MSW za jaja a potem czekać na reakcję niżej. Póki co... dla mnie dziadostwo.
Ta firma była jest i będzie dziadem. Mundur pobrać nie problem? Zapraszam do garnizonu warszawa 2 lata chłopaki bujają się po szczęśliwicach żeby pobrać sorty.
Szkolenie specjalistyczne? Wiąże się z tym odrazę grupa specjalisty większą kasa dodatek a na h..j skoro na trzeciej grupie mogą zapie...ac za mniejsze pieniądze i z dążenia drogowe zrobią poza oględzinach miejsca bo do tego jest potrzebna wypadkowa albo grupa. Wziąść się za samą górę nie grać politycznie tylko dla siebie a będzie lepiej. Najpierw ścisnac MSW za jaja a potem cz... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Legenda będzie miała swój turniej siatkarski w Lublinie

Legenda będzie miała swój turniej siatkarski w Lublinie

To ma być najważniejszy turniej siatkarski rozgrywany w Lublinie. W połowie września zagrają ze sobą cztery drużyny z czterech różnych krajów, a okazją do tego będzie premierowa edycja Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza

KS Cisowianka Drzewce – Stal Poniatowa 1:3. Wracają do IV ligi!

KS Cisowianka Drzewce – Stal Poniatowa 1:3. Wracają do IV ligi!

Stal Poniatowa pokonała na wyjeździe KS Cisowianka Drzewce i na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu zapewniła sobie awans do IV ligi.

Lublin. Jest zgoda na budowę niemal 250 mieszkań

Lublin. Jest zgoda na budowę niemal 250 mieszkań

Urząd Miasta daje zielone światło deweloperowi planującemu budowę dwóch bloków w pobliżu Orfeusza. Ma tutaj powstać prawie 250 mieszkań.

Sparta Łabunie ma już plany dotyczące przyszłego sezonu

Sparta Łabunie ma już plany dotyczące przyszłego sezonu

Sparta Łabunie spędzi w „najciekawszej lidze świata” ledwie jeden sezon. Podopieczni trenera Krzysztofa Krupy zamierzają do samego końca powalczyć o polepszenie dorobku punktowego, a następnie planują grę na poziomie klasy A przez jeden sezon i powrót na wyższy poziom rozgrywkowy

Dzień Weterana w Kazimierzu Dolnym
28 maja 2022, 10:00

Dzień Weterana w Kazimierzu Dolnym

W najbliższy weekend w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wyjątkowe wydarzenie. Fundacja Bracia zorganizuje Dzień Weterana, którego celem jest integracja środowiska oraz pomoc dzieciom.

Przewodnicząca Rady Nadzorczej ukraińskiego IBOX BANKU Alona Shevtsova: Musimy żyć z myślą o zwycięstwie

Przewodnicząca Rady Nadzorczej ukraińskiego IBOX BANKU Alona Shevtsova: Musimy żyć z myślą o zwycięstwie

Bizneswoman, dyrektor generalny firmy "LeoGaming", szefowa międzynarodowego systemu płatności "LEO", przewodnicząca Rady Nadzorczej "IBOX Bank", założycielka dwóch przestrzeni piękna w Kijowie i Warszawie "LEO BEAUTY CLUB", filantropka, aktywny członek ukraińskiej społeczności fintech Alona Shevtsova dołączyła do projektu medialnego "Głośniej" ukraińskiej publikacji fpost-online.com i podzieliła się swoimi przemyśleniami na temat najważniejszego tematu roku - wojny na Ukrainie...

Lublin. Spór o festyn w miejscu zbrodni

Lublin. Spór o festyn w miejscu zbrodni

Ratusz cofnął zgodę na organizację na górkach czechowskich niedzielnego festynu z okazji Dnia Dziecka. Poinformował dziś o tym zastępca prezydenta Lublina. – Wydarzenie się odbędzie w miejscu wcześniej zaplanowanym – twierdzą tymczasem organizatorzy festynu.

Koncert "Dla Ciebie, Mamo" w Świdniku
28 maja 2022, 17:00

Koncert "Dla Ciebie, Mamo" w Świdniku

W sobotę, 28 maja o godz. 17 w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku (al. Lotników Polskich 24) odbędzie się koncert z okazji Dnia Matki pt. "Dla Ciebie, Mamo".

Nowe wystawy w Kazimierzu Dolnym
28 maja 2022, 10:00

Nowe wystawy w Kazimierzu Dolnym

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki zaprasza w najbliższą sobotę na wernisaże czterech nowych ekspozycji w przestrzeni miasta.

Lublin. Nie przejedziemy Żeglarską. Znamy termin zamknięcia mostu

Lublin. Nie przejedziemy Żeglarską. Znamy termin zamknięcia mostu

Już na początku czerwca zamknięty zostanie most na Bystrzycy w ciągu ul. Żeglarskiej. To początek kilku trudnych miesięcy dla kierowców, bo nie przewidziano tymczasowego mostu. Trasy sześciu linii autobusowych zostaną skrócone, a jedna linia trafi na objazd.

Marek Saganowski (Motor Lublin): W Chorzowie jesteśmy w stanie zagrać tak samo dobrze jak z Wigrami

Marek Saganowski (Motor Lublin): W Chorzowie jesteśmy w stanie zagrać tak samo dobrze jak z Wigrami

Motor w wielkim stylu awansował do finału baraży o awans do Fortuna I Ligi. W środę rozbił w Suwałkach tamtejsze Wigry aż 4:0. Jak zawody oceniają trenerzy obu ekip?

Kolejne inwestycje w OZE i termomodernizację dla Lubelskich Przedsiębiorców

Kolejne inwestycje w OZE i termomodernizację dla Lubelskich Przedsiębiorców

O tym, że dywersyfikacja zasobów energetycznych jest priorytetowa nie trzeba nikogo przekonywać. Skutki pandemii COVID-19, jak i wojna w Ukrainie uderzyły w gospodarkę na każdym poziomie. Dlatego inwestycje w odnawialne źródła energii są jednym z priorytetów w budowaniu niezależności energetycznej. W lubelskim zakończył się nabór wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć związanych z efektywnością energetyczną i OZE.

Kierowca Bolta po pijanemu przewoził pasażera w Lublinie

Kierowca Bolta po pijanemu przewoził pasażera w Lublinie

Do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i wieloletni zakaz kierowania pojazdami grozi 22-letniemu mieszkańcowi Świdnika. Kierowca udzielający usług przewozowych w aplikacji Bolt, po pijanemu wiózł pasażera.

Lublin. Zapłacimy więcej za bilety komunikacji miejskiej. Zdradzamy, jak zaoszczędzić

Lublin. Zapłacimy więcej za bilety komunikacji miejskiej. Zdradzamy, jak zaoszczędzić

Od 1 lipca zdrożeją wszystkie rodzaje biletów komunikacji miejskiej. Właśnie zgodziła się na to Rada Miasta, zatwierdzając prezydencki projekt nowej taryfy biletowej.

Z góry widzieli co dzieje się na tym przejściu dla pieszych w Lublinie
Wideo
film

Z góry widzieli co dzieje się na tym przejściu dla pieszych w Lublinie