Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 czerwca 2017 r.
18:16

Dyrektor SPSK1 odpowiada pielęgniarkom na zarzuty dotyczące zarobków

Autor: Zdjęcie autora kp
0 22 A A
(fot. fot. Archiwum)

Adam Borowicz, dyrektor SPSK1 w Lublinie nie zgadza się z zarzutami pielęgniarek dotyczącymi zbyt niskich zarobków i braków personelu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zwiększenie podstawowego wynagrodzenia wszystkich pielęgniarek i położnych zatrudnionych w szpitalu przy Staszica o kwotę 1500 zł brutto – to jeden z postulatów, które pojawiły się w oficjalnym piśmie związków zawodowych do dyrektora. Pielęgniarki zapowiedziały, że jeśli dyrekcja nie spełni ich żądań, wejdą w spór zbiorowy i będą strajkować.

– Kwestie dotyczące płac tej grupy zawodowej zostały ukazane na podstawie nieprawdziwych danych, a uogólnienia wskazujące na wysokość zarobków na poziomie 2100 zł brutto są nieuprawnione – zaznacza dyrektor Borowicz w oświadczeniu przekazanym mediom.

Dodaje, że wynagrodzenia są zróżnicowane, zależą od kwalifikacji i stażu pracy. – Nie wspomniano o ministerialnych rozwiązaniach gwarantujących stałe podnoszenie uposażeń pielęgniarek i położnych w postaci dodatków: do 31 sierpnia w wysokości 658, 92 zł brutto, od 1 września – 988,38 zł brutto, a od 1 września 2018 roku – 1317, 84 zł brutto – zaznacza Borowicz.

Jak informowały pielęgniarki, z powodu niskich zarobków coraz więcej osób składa wypowiedzenia. Ich zdaniem, niektóre oddziały mają przez to problem z brakiem personelu, a oddziałowi chirurgii ogólnej grozi zamknięcie.

– Szpitalowi nie zagraża żadne niebezpieczeństwo związane z zamykaniem jakichkolwiek oddziałów – podkreśla dyrektor Borowicz. – Komentowanie stanu zatrudnienia czy kwestii ewentualnego zamknięcia oddziałów nie leży w kompetencjach pielęgniarek i jest wyrazem łamania regulacji wewnętrznych szpitala oraz przepisów prawa pracy.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 lipca 2017 r. o 23:15
0
Dyrektor ma na uwadze tylko własne dobro, Innych ma gdzieś. Buc który zrobi wszystko żeby się nachapać. Żyje tylko w układach. Kiedy go wreszcie wyrzucą - powinien już dawno zostać wywieziony na taczce.
Avatar
Gość / 13 czerwca 2017 r. o 16:11
0
szpital bez pielęgniarek staje się budynkiem pielęgniarki to fudament tego budynkunie będzie pielęgniarek nie będzie i pana i pani naczelnej i wszystkich innych moberow koleżanki trzymajcie się teraz idzcie już na calosc jak nie będzie was nie będzie nikogo a wy prace sobie znajdziecie w innych szpitalach a ciekawe gdzie pojda ci co nie uwazaja pielęgniarek pokazcie dyrektorowi ze to wy jesteście fudamentem tego szpitala i bez was pozostaje wszystkim innym wygasić swiatlo i pojsc do domu pozdrawiam
Avatar
Gość / 11 czerwca 2017 r. o 18:43
0
Łamanie przepisów prawa pracy??? Co za brednie, żyjemy w wolnym kraju, mamy demokrację i każdy ma prawa wyrazić swoje zdanie i krytykę! To nie jest prywatny folwark tylko placówka publiczna.
Avatar
Gość / 11 czerwca 2017 r. o 15:16
0
Pomyliły się epoki.kolejna naczelna powiązana rodzinnie z ppolicją. Nie wiem o co chodzi o powiązania mafijme,rodzinne .Sobie nie żałują. Ja twierzę. .ze z powodu braku opieki umierają ludzie.,nadciągal odrzuty na stanowiska do rady nadzorczej.które doprowadziły do upadku szpital. .a personel do nędzy. Mam wrażenie. Dyrektor jak tak mówi to widocznie nie bardzo jarzyn.
Avatar
Pielęgniarka / 11 czerwca 2017 r. o 11:42
0
Jak można dodatek ministra wykazywać jako płace p. Dyrektora!!!!!!!!Żenada. A tak wogóle to zarobki tyle co salowa w obowiązki jak za lekarza. Braki personelu to prawda chirurgia ogólna i hematoonkologii grozi zamknięcie po odcinku bo naraz odeszło w jednego i drugiego odziału duzo personelu o czym doskonale wie p. naczena.Pojedyńcze noce a dniówki łączone dyżurami! A o innych oddziach nie wspomnę naczyniówka interna. A na urlop to kiedy?Chyba po.............
Avatar
Gość / 11 czerwca 2017 r. o 10:37
0
Chwile pracowałem w tym szpitalu - smród, bród i nędza. Pan B to kłamca jakich mało. Najbardziej zawsze podobały mi się oszczędności na personelu. Niech Pan dyrektor opowie ile ma w sumie etatów lekarskich, gdzie zatrudnia kogoś na 1/128 etatu, a reszta to etat kliniczny z uczelni. Niedobór kadr np. 2 pielęgniarki na 50 łóżek, zewnętrzne firmy sprzątające, niewielka liczba sanitariuszy (ale po co, są darmowi rezydenci, stażyści - którzy powinni się uczyć, a nie wózkiem kierować). Pozdrawiam wiecznie opalonego, przaśnego, jak blondi z solarium (choć nieco grubszy), Jaśnie Pana Dyrektora.
Chwile pracowałem w tym szpitalu - smród, bród i nędza. Pan B to kłamca jakich mało. Najbardziej zawsze podobały mi się oszczędności na personelu. Niech Pan dyrektor opowie ile ma w sumie etatów lekarskich, gdzie zatrudnia kogoś na 1/128 etatu, a reszta to etat kliniczny z uczelni. Niedobór kadr np. 2 pielęgniarki na 50 łóżek, zewnętrzne firmy sprzątające, niewielka liczba sanitariuszy (ale po co, są darmowi rezydenci, stażyści - którzy powinni się uczyć, a nie wózkiem kierować). Pozdrawiam wiecznie opalonego, przaśnego, jak blondi z solari... rozwiń
Avatar
abc / 11 czerwca 2017 r. o 10:26
0
A co w innych szpitalach.
Avatar
gość / 11 czerwca 2017 r. o 01:22
0
o ile wiadomo to dodatek powinien być 800 zl brutto a nie 658,92 brutto, to w takim razie gdzie pozostałe pieniądze ???? Dyrekcja wypłaca dodatek w maju za kwiecień. To dalczego w innych szpitalach płacą regularnie i po 678 zl na ręke, a na Staszica 464 zł na ręke a dodatek wszędzie obowiązuje taki sam 800 zł brutto?????? co zresztą pieniędzy???
Avatar
Zosia / 11 czerwca 2017 r. o 00:23
0
Potwierdzam! Pracowałam tam! Totalne bezprawie! Kumoterstwo! Trzeci świat!
Avatar
Gość / 10 czerwca 2017 r. o 23:48
0
Pan dyrektor chyba oderwał sie od rzeczywistości bo dodatki zembalowe przysługuja wszyskim pielegniarkom we wszystkich szpitalach. Tylko niestety w niektórych sa wyższe niż w SPSK 1. Mówimy o wynagrodzeniu zasadniczym, któro jest rażąco niższe niż w innych lubelskich szpitalach. Za chwilę , tak jak w trakcie strajku w Centrum Zdrowia Dziecka media podadza, ze sarabiamy 7000. Żenada.
Avatar
Gość / 16 lipca 2017 r. o 23:15
0
Dyrektor ma na uwadze tylko własne dobro, Innych ma gdzieś. Buc który zrobi wszystko żeby się nachapać. Żyje tylko w układach. Kiedy go wreszcie wyrzucą - powinien już dawno zostać wywieziony na taczce.
Avatar
Gość / 13 czerwca 2017 r. o 16:11
0
szpital bez pielęgniarek staje się budynkiem pielęgniarki to fudament tego budynkunie będzie pielęgniarek nie będzie i pana i pani naczelnej i wszystkich innych moberow koleżanki trzymajcie się teraz idzcie już na calosc jak nie będzie was nie będzie nikogo a wy prace sobie znajdziecie w innych szpitalach a ciekawe gdzie pojda ci co nie uwazaja pielęgniarek pokazcie dyrektorowi ze to wy jesteście fudamentem tego szpitala i bez was pozostaje wszystkim innym wygasić swiatlo i pojsc do domu pozdrawiam
Avatar
Gość / 11 czerwca 2017 r. o 18:43
0
Łamanie przepisów prawa pracy??? Co za brednie, żyjemy w wolnym kraju, mamy demokrację i każdy ma prawa wyrazić swoje zdanie i krytykę! To nie jest prywatny folwark tylko placówka publiczna.
Avatar
Gość / 11 czerwca 2017 r. o 15:16
0
Pomyliły się epoki.kolejna naczelna powiązana rodzinnie z ppolicją. Nie wiem o co chodzi o powiązania mafijme,rodzinne .Sobie nie żałują. Ja twierzę. .ze z powodu braku opieki umierają ludzie.,nadciągal odrzuty na stanowiska do rady nadzorczej.które doprowadziły do upadku szpital. .a personel do nędzy. Mam wrażenie. Dyrektor jak tak mówi to widocznie nie bardzo jarzyn.
Avatar
Pielęgniarka / 11 czerwca 2017 r. o 11:42
0
Jak można dodatek ministra wykazywać jako płace p. Dyrektora!!!!!!!!Żenada. A tak wogóle to zarobki tyle co salowa w obowiązki jak za lekarza. Braki personelu to prawda chirurgia ogólna i hematoonkologii grozi zamknięcie po odcinku bo naraz odeszło w jednego i drugiego odziału duzo personelu o czym doskonale wie p. naczena.Pojedyńcze noce a dniówki łączone dyżurami! A o innych oddziach nie wspomnę naczyniówka interna. A na urlop to kiedy?Chyba po.............
Avatar
Gość / 11 czerwca 2017 r. o 10:37
0
Chwile pracowałem w tym szpitalu - smród, bród i nędza. Pan B to kłamca jakich mało. Najbardziej zawsze podobały mi się oszczędności na personelu. Niech Pan dyrektor opowie ile ma w sumie etatów lekarskich, gdzie zatrudnia kogoś na 1/128 etatu, a reszta to etat kliniczny z uczelni. Niedobór kadr np. 2 pielęgniarki na 50 łóżek, zewnętrzne firmy sprzątające, niewielka liczba sanitariuszy (ale po co, są darmowi rezydenci, stażyści - którzy powinni się uczyć, a nie wózkiem kierować). Pozdrawiam wiecznie opalonego, przaśnego, jak blondi z solarium (choć nieco grubszy), Jaśnie Pana Dyrektora.
Chwile pracowałem w tym szpitalu - smród, bród i nędza. Pan B to kłamca jakich mało. Najbardziej zawsze podobały mi się oszczędności na personelu. Niech Pan dyrektor opowie ile ma w sumie etatów lekarskich, gdzie zatrudnia kogoś na 1/128 etatu, a reszta to etat kliniczny z uczelni. Niedobór kadr np. 2 pielęgniarki na 50 łóżek, zewnętrzne firmy sprzątające, niewielka liczba sanitariuszy (ale po co, są darmowi rezydenci, stażyści - którzy powinni się uczyć, a nie wózkiem kierować). Pozdrawiam wiecznie opalonego, przaśnego, jak blondi z solari... rozwiń
Avatar
abc / 11 czerwca 2017 r. o 10:26
0
A co w innych szpitalach.
Avatar
Gość / 11 czerwca 2017 r. o 07:06
-1
Jak w całej szpitalnej służbie zdrowia prym wiedzie kolesiostwo i polityka prorodzinna. Stąd wynikają problemy . Inną sprawą jest ogromnie rozwinięta biurokracja różne iso i akredytacje, pielęgniarka nie jest już od pomocy lekarzowi ale jest specjalistką od "wszelkiego rodzaju danych" . Jeśli chodzi o zarobki to ostatni pisowski dodatek znacznie poprawił sytuację w tej branży, a kolejne podwyżki rozpisane są na następne lata.
Avatar
gość / 11 czerwca 2017 r. o 01:22
0
o ile wiadomo to dodatek powinien być 800 zl brutto a nie 658,92 brutto, to w takim razie gdzie pozostałe pieniądze ???? Dyrekcja wypłaca dodatek w maju za kwiecień. To dalczego w innych szpitalach płacą regularnie i po 678 zl na ręke, a na Staszica 464 zł na ręke a dodatek wszędzie obowiązuje taki sam 800 zł brutto?????? co zresztą pieniędzy???
Avatar
Zosia / 11 czerwca 2017 r. o 00:23
0
Potwierdzam! Pracowałam tam! Totalne bezprawie! Kumoterstwo! Trzeci świat!
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 9 grudnia 2021 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 9 grudnia 2021 r.

Makieta starego Lublina przesunięta, bo przeszkadzała taksówkarzom jeździć po chodniku

Makieta starego Lublina przesunięta, bo przeszkadzała taksówkarzom jeździć po chodniku

Na polecenie Ratusza przesunięto makietę starego Lublina zamontowaną niedawno na ul. Królewskiej. Urzędnicy wyjaśniają, że przeszkadzała taksówkarzom w jeździe po chodniku.

Lublin. Miejsce na uboczu, bez kamer. Od dziś można tu zostawić dziecko i dać mu życie
galeria

Lublin. Miejsce na uboczu, bez kamer. Od dziś można tu zostawić dziecko i dać mu życie

– Ktoś w momencie beznadziejności swojego życia będzie mógł powiedzieć: wiem, co mam robić, bo w hospicjum jest okno życia – mówi o. Filip Buczyński. Od środy w Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie można zostawić nowo narodzone dziecko.

Jak nowoczesna wieś wykańcza dzikie ptaki

Jak nowoczesna wieś wykańcza dzikie ptaki

Za spadek liczby ptaków we wsiach i na polach odpowiada w dużej mierze modernizacja gospodarstw.

Świąteczny jarmark wraca do Kazimierza Dolnego
10 grudnia 2021, 10:00

Świąteczny jarmark wraca do Kazimierza Dolnego

W najbliższy weekend kazimierski rynek zaświeci tysiącami lampek jarmarkowych straganów. Na gości będą czekały świąteczne, ręczne robione ozdoby, wianki, stroiki, a także regionalne wypieki i przekąski. Zakupy będzie umilała muzyka na żywo w wykonaniu dzieci i młodzieży.

Lubelskie. Wyciągi narciarskie szykują się do otwarcia

Lubelskie. Wyciągi narciarskie szykują się do otwarcia

Tegoroczny sezon narciarski rozpocznie się wcześniej, niż w ostatnich latach. Na puławskich stokach pracują już śnieżne armatki i ratraki. Start: w ciągu najbliższych dni

Wycięli stare drzewa, a obrońcom mówili, że projektu nie można zmieniać. A jednak można

Wycięli stare drzewa, a obrońcom mówili, że projektu nie można zmieniać. A jednak można

Kilka miesięcy temu, pomimo protestów mieszkańców, na Rynku w Radzyniu Podlaskim wycięto kilkanaście drzew. Wszystko w ramach rewitalizacji tego miejsca. Urzędnicy tłumaczyli wówczas, że nie mogą już zmienić projektu. Okazuje się, że mogą to zrobić… teraz

Dwóch chętnych na stanowisko szefa DDK "Węglin"

Dwóch chętnych na stanowisko szefa DDK "Węglin"

Co najmniej dwie osoby przystąpiły do konkursu na stanowisko dyrektora Dzielnicowego Domu Kultury „Węglin”. W poniedziałek minął termin zgłaszania kandydatur w konkursie ogłoszonym przez Urząd Miasta

Psiaki będą miały gdzie pobiegać. W Lublinie powstał nowy wybieg

Psiaki będą miały gdzie pobiegać. W Lublinie powstał nowy wybieg

Nowy wybieg dla psów powstał na skraju os. Piastowskiego. Jego budowę zlecił Urząd Miasta za pieniądze przeznaczone przez Radę Dzielnicy Rury, która wyłożyła na ten cel 25 tys. zł

Uczelnia zaczyna kształcić położne. Szpital już chce przyjąć do pracy cały rocznik

Uczelnia zaczyna kształcić położne. Szpital już chce przyjąć do pracy cały rocznik

Bialska uczelnia ruszyła z naborem na położnictwo. To nowy kierunek studiów stacjonarnych przygotowany we współpracy ze szpitalem. – Za trzy lata jesteśmy gotowi przyjąć cały rocznik – deklaruje dyrektor Adam Chodziński.

Azoty Puławy szykują się do kluczowego spotkania w tej rundzie

Azoty Puławy szykują się do kluczowego spotkania w tej rundzie

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Azoty Puławy zyskały na wygranej Gwardii Opole z Górnikiem Zabrze. Już w sobotę puławianie staną przed szansą powiększenia przewagi nad najgroźniejszym konkurentem do brązowego medalu

Budżet Lublina 2022. Jest kluczowa opinia

Budżet Lublina 2022. Jest kluczowa opinia

Prezydent miasta może odetchnąć. Regionalna Izba Obrachunkowa uznała, że planowany przez niego wzrost zadłużenia Lublina jest wciąż dozwolony. Orzekła też, że jego projekt budżetu miasta na rok 2022 jest zgodny z prawem.

Biała Podlaska: Radni dostaną służbowe konta e-mail

Biała Podlaska: Radni dostaną służbowe konta e-mail

Radni miejscy w kontakcie z mieszkańcami posługują się prywatnymi adresami mailowymi. To się jednak zmieni, bo rada uznała właśnie, że petycja mieszkańca w tej sprawie zasługuje na uwzględnienie. Pan Andrzej proponował, by te adresy ujednolicić.

Miał stanąć nowy blok w Lublinie, ale został przyblokowany

Miał stanąć nowy blok w Lublinie, ale został przyblokowany

Władze Lublina starają się uniemożliwić budowę bloku mieszkalnego u zbiegu ul. Zemborzyckiej i Wolińskiego. Lubelski deweloper stara się o decyzję, która pozwoli mu na taką inwestycję, ale Ratusz posłał jego wniosek do urzędowej zamrażarki.

Kiermasz świąteczny w "Ładno Pracowni"
11 grudnia 2021, 10:00

Kiermasz świąteczny w "Ładno Pracowni"

Fundacja Piękno Panie zaprasza na kiermasz świąteczny, który będzie odbywał się przez dwa najbliższe weekendy w "Ładno Pracowni" przy ul. Lubartowskiej 30a.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!