Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 stycznia 2014 r.
9:30
Edytuj ten wpis

Fotoradar ma kryzys. Zarobił o wiele mniej w 2013 roku

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
24 11 A A

Coraz mniej zdjęć robi fotoradar Straży Miejskiej w Lublinie. Spadek liczby mandatów jest radykalny: w 2013 r. aparat nie zarobił nawet połowy kwoty z 2012 r. A odsetek kierowców zbyt szybko mijających fotoradar według oficjalnych danych spadł… trzykrotnie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wczoraj poznaliśmy oficjalną statystykę Straży Miejskiej za miniony rok. Na podstawie zdjęć z fotoradaru strażnicy wystawili dokładnie 3499 mandatów na kwotę 552,5 tys. złotych. Różnica między tym wynikiem a statystykami za 2012 r. jest kolosalna, bo rok wcześniej dzięki fotoradarowi straż wystawiła 7723 mandaty opiewające łącznie na niemal 1,4 miliona złotych. Skąd taki spadek? To, że w lutym ktoś podpalił maszt z fotoradarem przy al. Andersa i urządzenie nie było używane przez kwartał nie miało wpływu na statystyki. Dlaczego? W 2012 r. przed obiektywem aparatu przejechało niecałe 2,1 miliona pojazdów, a w zeszłym roku ponad 2,4 miliona. - Spadek może wynikać przede wszystkim z tego, że na naszej stronie internetowej zamieszczamy listę miejsc, w których będziemy prowadzić kontrolę przy użyciu fotoradaru - mówi Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej. Funkcjonariusze zwracają uwagę, że coraz lepszy jest też wskaźnik mówiący o tym, ile procent pojazdów mijających fotoradar jechało z prędkością większą od dopuszczalnej. Ze statystyk wynika, że w 2012 r. wykroczenie popełniał jeden na 270 kierowców, a w zeszłym roku zaledwie jeden na 700. Aktualnie strażnicy ustawiają fotoradar w 6 miejscach: przy ul. Zana między Nadbystrzycką a Filaretów, przy Nadbystrzyckiej od Zana do Jana Pawła II, Wyzwolenia od Gunwaldzkiej do Mickiewicza, al. Andersa od Lwowskiej do ul. Kalinowszczyzna, Krężnickiej od Pszczelej do Cienistej i Nałęczowskiej od Bażantowej do Głównej. Pomiędzy wspomnianymi odcinkami przenoszony jest jeden aparat na trójnogu. Planowane miejsca kontroli Jeszcze w pierwszym półroczu lista miejsc, w których może być prowadzona kontrola radarowa ma wzrosnąć do piętnastu. Radary będą ustawiane także przy ul. Jana Pawła II (al. Kraśnicka-Roztocze, Roztocze-Granitowa, Granitowa-Armii Krajowej), al. Kompozytorów Polskich (Północna-al. Smorawińskiego), Janowskiej (Parczewska-Lipska), ul. Roztocze (Jana Pawła II-Łukowska), Krochmalnej (Diamentowa-Gazowa), Kunickiego (Dywizjonu 303-Mickiewicza, Zemborzycka-Głuska), Romera (w całości) i al. Smorawińskiego od kładki przy Chęcińskiego do al. Kompozytorów Polskich.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kamilka / 28 stycznia 2014 r. o 09:46
0

Przyłączcie się do naszej inicjatywy! 

https://www.facebook.com/pages/Stop-fotoradarom/1392097261044018?ref=hl

Avatar
slawa / 28 stycznia 2014 r. o 09:44
0

dzięki aplikacji yanosik :P używam i nie dostaję mandatów. 

Avatar
edek / 24 stycznia 2014 r. o 12:46
0
STOP - Mobilnym Fotoradarom ITD  AKCJA na FACEBOOKU 
 
https://www.facebook.com/STOP.Mobilnym.Fotoradarom.ITD
  
Avatar
dublin / 24 stycznia 2014 r. o 11:54
0

co za półmózg dał taki tytuł 

zamiast się cieszyć, że w mieście jest bezpieczniej, ze ludzie jeżdzą z głową nie przekraczając prędkości,

co najważniejsze że radar spełnił swoją rolę

to lament bo mało kasy i radar ma kryzys

paranoja

Avatar
Minóg / 24 stycznia 2014 r. o 11:47
0

Cóż mniej fotoradary robią fotek, bo kierowcy się wycwanili i nagminnie z Yanosikiem jeżdżą. Dostaje się info o fotoradarze, no to kto będzie jechał szybciej?

Avatar
Natalja Maik / 24 stycznia 2014 r. o 10:32
0

To bzdura fotoradaru nigdy nie był ustawio

ny przy ul. Wyzwolenia, a na przejściach w okolicy ul. Mickiewicza, a Wyzwolenia kierowcy nigdy nie zwalniają- może fotoradar należy przenieść w inne miejsce

Avatar
Krzesimir / 24 stycznia 2014 r. o 10:07
0

Jaka klęska.....
przeciez ustawiajac maszty wmawiano nam, ze to dla poprawy bezpieczenstwa. Jak mniej przekraczajacych predkosc, to lament, ze kasy z mandatow malo. Wiec o co chodzilo? I kase, czy bezpieczenstwo. Poza tym skonczylo sie chowanie radarow po smietnikach, wreszcie jest przejzystosc.

Kto ci wmawiał? Jak czytasz bezkrytycznie pismaków z brukowca, to zrównujesz się z ich poziomem.

Nie rozumiesz, że w cywilizowanych krajach przestrzega się norm i przepisów?

Kto ci wmawiał? Jak czytasz bezkrytycznie pismaków z brukowca, to zrównujesz się z ich poziomem.

Nie rozumiesz, że w cywilizowanych krajach przestrzega się norm i przepisów?

rozwiń
Avatar
Skąd sie takie qrwy biorą? / 24 stycznia 2014 r. o 09:58
0

Najlepszy radar komórkowy już dostępny w sieci. Teraz nikt ani nic się przed tobą nie ukryje.   http://fw.pl/rada  
Technologia sił specjalnych dostępna dla każdego.

Spadaj cwelu ssać swoją pałę!!!
Spadaj cwelu ssać swoją pałę!!!

Spadaj cwelu ssać swoją pałę!!!

Avatar
kierowca / 24 stycznia 2014 r. o 09:54
0

Polecam inne rozwiązanie na wyjście fotoradaru z kryzysu.

W żadnym wypadku nie należy płacić mandatu dla Straży Miejskiej-Gminnej!!!!Jeśli nie zapłacę mandatu to Straż Miejska skieruje sprawę do sądu.Sąd w systemie nakazowym wezwie mnie do zapłaty mandatu.Płacę go ale pieniądze nie wpłyną do Straży Miejskiej tylko do budżetu państwa i figa z makiem dla posiadaczy   fotoradaru!!!!! To jest tzw.zemsta kierowców tylko trzeba być konsekwentnym w działaniu...i się nie bać sądu ponieważ ten sąd jest jak kiedyś kolegium.Gdyby tak wszyscy postępowali to sądy miałyby jeszcze lepiej czyli full roboty a SM-G figę z makiem. Ja tak robię  i powiedziałem sobie , że w życiu nie zapłacę żadnej naciągajacej Straży Miejskiej czy Gminnej! Polecam!

Polecam inne rozwiązanie na wyjście fotoradaru z kryzysu.

W żadnym wypadku nie należy płacić mandatu dla Straży Miejskiej-Gminnej!!!!Jeśli nie zapłacę mandatu to Straż Miejska skieruje sprawę do sądu.Sąd w systemie nakazowym wezwie mnie do zapłaty mandatu.Płacę go ale pieniądze nie wpłyną do Straży Miejskiej tylko do budżetu państwa i figa z makiem dla posiadaczy   fotoradaru!!!!! To jest tzw.zemsta kierowców tylko trzeba być konsekwentnym w działaniu...i się nie bać sądu ponieważ ten sąd jest jak kiedyś kolegium.Gdyby ta... rozwiń

Avatar
Gość / 24 stycznia 2014 r. o 09:50
0

Najlepszy radar komórkowy już dostępny w sieci. Teraz nikt ani nic się przed tobą nie ukryje.   http://fw.pl/radardokladny    
Technologia sił specjalnych dostępna dla każdego.

Avatar
kamilka / 28 stycznia 2014 r. o 09:46
0

Przyłączcie się do naszej inicjatywy! 

https://www.facebook.com/pages/Stop-fotoradarom/1392097261044018?ref=hl

Avatar
slawa / 28 stycznia 2014 r. o 09:44
0

dzięki aplikacji yanosik :P używam i nie dostaję mandatów. 

Avatar
edek / 24 stycznia 2014 r. o 12:46
0
STOP - Mobilnym Fotoradarom ITD  AKCJA na FACEBOOKU 
 
https://www.facebook.com/STOP.Mobilnym.Fotoradarom.ITD
  
Avatar
dublin / 24 stycznia 2014 r. o 11:54
0

co za półmózg dał taki tytuł 

zamiast się cieszyć, że w mieście jest bezpieczniej, ze ludzie jeżdzą z głową nie przekraczając prędkości,

co najważniejsze że radar spełnił swoją rolę

to lament bo mało kasy i radar ma kryzys

paranoja

Avatar
Minóg / 24 stycznia 2014 r. o 11:47
0

Cóż mniej fotoradary robią fotek, bo kierowcy się wycwanili i nagminnie z Yanosikiem jeżdżą. Dostaje się info o fotoradarze, no to kto będzie jechał szybciej?

Avatar
Natalja Maik / 24 stycznia 2014 r. o 10:32
0

To bzdura fotoradaru nigdy nie był ustawio

ny przy ul. Wyzwolenia, a na przejściach w okolicy ul. Mickiewicza, a Wyzwolenia kierowcy nigdy nie zwalniają- może fotoradar należy przenieść w inne miejsce

Avatar
Krzesimir / 24 stycznia 2014 r. o 10:07
0

Jaka klęska.....
przeciez ustawiajac maszty wmawiano nam, ze to dla poprawy bezpieczenstwa. Jak mniej przekraczajacych predkosc, to lament, ze kasy z mandatow malo. Wiec o co chodzilo? I kase, czy bezpieczenstwo. Poza tym skonczylo sie chowanie radarow po smietnikach, wreszcie jest przejzystosc.

Kto ci wmawiał? Jak czytasz bezkrytycznie pismaków z brukowca, to zrównujesz się z ich poziomem.

Nie rozumiesz, że w cywilizowanych krajach przestrzega się norm i przepisów?

Kto ci wmawiał? Jak czytasz bezkrytycznie pismaków z brukowca, to zrównujesz się z ich poziomem.

Nie rozumiesz, że w cywilizowanych krajach przestrzega się norm i przepisów?

rozwiń
Avatar
Skąd sie takie qrwy biorą? / 24 stycznia 2014 r. o 09:58
0

Najlepszy radar komórkowy już dostępny w sieci. Teraz nikt ani nic się przed tobą nie ukryje.   http://fw.pl/rada  
Technologia sił specjalnych dostępna dla każdego.

Spadaj cwelu ssać swoją pałę!!!
Spadaj cwelu ssać swoją pałę!!!

Spadaj cwelu ssać swoją pałę!!!

Avatar
kierowca / 24 stycznia 2014 r. o 09:54
0

Polecam inne rozwiązanie na wyjście fotoradaru z kryzysu.

W żadnym wypadku nie należy płacić mandatu dla Straży Miejskiej-Gminnej!!!!Jeśli nie zapłacę mandatu to Straż Miejska skieruje sprawę do sądu.Sąd w systemie nakazowym wezwie mnie do zapłaty mandatu.Płacę go ale pieniądze nie wpłyną do Straży Miejskiej tylko do budżetu państwa i figa z makiem dla posiadaczy   fotoradaru!!!!! To jest tzw.zemsta kierowców tylko trzeba być konsekwentnym w działaniu...i się nie bać sądu ponieważ ten sąd jest jak kiedyś kolegium.Gdyby tak wszyscy postępowali to sądy miałyby jeszcze lepiej czyli full roboty a SM-G figę z makiem. Ja tak robię  i powiedziałem sobie , że w życiu nie zapłacę żadnej naciągajacej Straży Miejskiej czy Gminnej! Polecam!

Polecam inne rozwiązanie na wyjście fotoradaru z kryzysu.

W żadnym wypadku nie należy płacić mandatu dla Straży Miejskiej-Gminnej!!!!Jeśli nie zapłacę mandatu to Straż Miejska skieruje sprawę do sądu.Sąd w systemie nakazowym wezwie mnie do zapłaty mandatu.Płacę go ale pieniądze nie wpłyną do Straży Miejskiej tylko do budżetu państwa i figa z makiem dla posiadaczy   fotoradaru!!!!! To jest tzw.zemsta kierowców tylko trzeba być konsekwentnym w działaniu...i się nie bać sądu ponieważ ten sąd jest jak kiedyś kolegium.Gdyby ta... rozwiń

Avatar
Gość / 24 stycznia 2014 r. o 09:50
0

Najlepszy radar komórkowy już dostępny w sieci. Teraz nikt ani nic się przed tobą nie ukryje.   http://fw.pl/radardokladny    
Technologia sił specjalnych dostępna dla każdego.