Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 stycznia 2014 r.
9:30
Edytuj ten wpis

Fotoradar ma kryzys. Zarobił o wiele mniej w 2013 roku

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
24 11 A A

Coraz mniej zdjęć robi fotoradar Straży Miejskiej w Lublinie. Spadek liczby mandatów jest radykalny: w 2013 r. aparat nie zarobił nawet połowy kwoty z 2012 r. A odsetek kierowców zbyt szybko mijających fotoradar według oficjalnych danych spadł… trzykrotnie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wczoraj poznaliśmy oficjalną statystykę Straży Miejskiej za miniony rok. Na podstawie zdjęć z fotoradaru strażnicy wystawili dokładnie 3499 mandatów na kwotę 552,5 tys. złotych. Różnica między tym wynikiem a statystykami za 2012 r. jest kolosalna, bo rok wcześniej dzięki fotoradarowi straż wystawiła 7723 mandaty opiewające łącznie na niemal 1,4 miliona złotych. Skąd taki spadek? To, że w lutym ktoś podpalił maszt z fotoradarem przy al. Andersa i urządzenie nie było używane przez kwartał nie miało wpływu na statystyki. Dlaczego? W 2012 r. przed obiektywem aparatu przejechało niecałe 2,1 miliona pojazdów, a w zeszłym roku ponad 2,4 miliona. - Spadek może wynikać przede wszystkim z tego, że na naszej stronie internetowej zamieszczamy listę miejsc, w których będziemy prowadzić kontrolę przy użyciu fotoradaru - mówi Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej. Funkcjonariusze zwracają uwagę, że coraz lepszy jest też wskaźnik mówiący o tym, ile procent pojazdów mijających fotoradar jechało z prędkością większą od dopuszczalnej. Ze statystyk wynika, że w 2012 r. wykroczenie popełniał jeden na 270 kierowców, a w zeszłym roku zaledwie jeden na 700. Aktualnie strażnicy ustawiają fotoradar w 6 miejscach: przy ul. Zana między Nadbystrzycką a Filaretów, przy Nadbystrzyckiej od Zana do Jana Pawła II, Wyzwolenia od Gunwaldzkiej do Mickiewicza, al. Andersa od Lwowskiej do ul. Kalinowszczyzna, Krężnickiej od Pszczelej do Cienistej i Nałęczowskiej od Bażantowej do Głównej. Pomiędzy wspomnianymi odcinkami przenoszony jest jeden aparat na trójnogu. Planowane miejsca kontroli Jeszcze w pierwszym półroczu lista miejsc, w których może być prowadzona kontrola radarowa ma wzrosnąć do piętnastu. Radary będą ustawiane także przy ul. Jana Pawła II (al. Kraśnicka-Roztocze, Roztocze-Granitowa, Granitowa-Armii Krajowej), al. Kompozytorów Polskich (Północna-al. Smorawińskiego), Janowskiej (Parczewska-Lipska), ul. Roztocze (Jana Pawła II-Łukowska), Krochmalnej (Diamentowa-Gazowa), Kunickiego (Dywizjonu 303-Mickiewicza, Zemborzycka-Głuska), Romera (w całości) i al. Smorawińskiego od kładki przy Chęcińskiego do al. Kompozytorów Polskich.
Czytaj więcej o:

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kamilka / 28 stycznia 2014 o 09:46
0

Przyłączcie się do naszej inicjatywy! 

https://www.facebook.com/pages/Stop-fotoradarom/1392097261044018?ref=hl

Avatar
slawa / 28 stycznia 2014 o 09:44
0

dzięki aplikacji yanosik :P używam i nie dostaję mandatów. 

Avatar
edek / 24 stycznia 2014 o 12:46
0
STOP - Mobilnym Fotoradarom ITD  AKCJA na FACEBOOKU 
 
https://www.facebook.com/STOP.Mobilnym.Fotoradarom.ITD
  
Avatar
dublin / 24 stycznia 2014 o 11:54
0

co za półmózg dał taki tytuł 

zamiast się cieszyć, że w mieście jest bezpieczniej, ze ludzie jeżdzą z głową nie przekraczając prędkości,

co najważniejsze że radar spełnił swoją rolę

to lament bo mało kasy i radar ma kryzys

paranoja

Avatar
Minóg / 24 stycznia 2014 o 11:47
0

Cóż mniej fotoradary robią fotek, bo kierowcy się wycwanili i nagminnie z Yanosikiem jeżdżą. Dostaje się info o fotoradarze, no to kto będzie jechał szybciej?

Avatar
Natalja Maik / 24 stycznia 2014 o 10:32
0

To bzdura fotoradaru nigdy nie był ustawio

ny przy ul. Wyzwolenia, a na przejściach w okolicy ul. Mickiewicza, a Wyzwolenia kierowcy nigdy nie zwalniają- może fotoradar należy przenieść w inne miejsce

Avatar
Krzesimir / 24 stycznia 2014 o 10:07
0

Jaka klęska.....
przeciez ustawiajac maszty wmawiano nam, ze to dla poprawy bezpieczenstwa. Jak mniej przekraczajacych predkosc, to lament, ze kasy z mandatow malo. Wiec o co chodzilo? I kase, czy bezpieczenstwo. Poza tym skonczylo sie chowanie radarow po smietnikach, wreszcie jest przejzystosc.

Kto ci wmawiał? Jak czytasz bezkrytycznie pismaków z brukowca, to zrównujesz się z ich poziomem.

Nie rozumiesz, że w cywilizowanych krajach przestrzega się norm i przepisów?

Kto ci wmawiał? Jak czytasz bezkrytycznie pismaków z brukowca, to zrównujesz się z ich poziomem.

Nie rozumiesz, że w cywilizowanych krajach przestrzega się norm i przepisów?

rozwiń
Avatar
Skąd sie takie qrwy biorą? / 24 stycznia 2014 o 09:58
0

Najlepszy radar komórkowy już dostępny w sieci. Teraz nikt ani nic się przed tobą nie ukryje.   http://fw.pl/rada  
Technologia sił specjalnych dostępna dla każdego.

Spadaj cwelu ssać swoją pałę!!!
Spadaj cwelu ssać swoją pałę!!!

Spadaj cwelu ssać swoją pałę!!!

Avatar
kierowca / 24 stycznia 2014 o 09:54
0

Polecam inne rozwiązanie na wyjście fotoradaru z kryzysu.

W żadnym wypadku nie należy płacić mandatu dla Straży Miejskiej-Gminnej!!!!Jeśli nie zapłacę mandatu to Straż Miejska skieruje sprawę do sądu.Sąd w systemie nakazowym wezwie mnie do zapłaty mandatu.Płacę go ale pieniądze nie wpłyną do Straży Miejskiej tylko do budżetu państwa i figa z makiem dla posiadaczy   fotoradaru!!!!! To jest tzw.zemsta kierowców tylko trzeba być konsekwentnym w działaniu...i się nie bać sądu ponieważ ten sąd jest jak kiedyś kolegium.Gdyby tak wszyscy postępowali to sądy miałyby jeszcze lepiej czyli full roboty a SM-G figę z makiem. Ja tak robię  i powiedziałem sobie , że w życiu nie zapłacę żadnej naciągajacej Straży Miejskiej czy Gminnej! Polecam!

Polecam inne rozwiązanie na wyjście fotoradaru z kryzysu.

W żadnym wypadku nie należy płacić mandatu dla Straży Miejskiej-Gminnej!!!!Jeśli nie zapłacę mandatu to Straż Miejska skieruje sprawę do sądu.Sąd w systemie nakazowym wezwie mnie do zapłaty mandatu.Płacę go ale pieniądze nie wpłyną do Straży Miejskiej tylko do budżetu państwa i figa z makiem dla posiadaczy   fotoradaru!!!!! To jest tzw.zemsta kierowców tylko trzeba być konsekwentnym w działaniu...i się nie bać sądu ponieważ ten sąd jest jak kiedyś kolegium.Gdyby ta... rozwiń

Avatar
Gość / 24 stycznia 2014 o 09:50
0

Najlepszy radar komórkowy już dostępny w sieci. Teraz nikt ani nic się przed tobą nie ukryje.   http://fw.pl/radardokladny    
Technologia sił specjalnych dostępna dla każdego.

Avatar
kamilka / 28 stycznia 2014 o 09:46
0

Przyłączcie się do naszej inicjatywy! 

https://www.facebook.com/pages/Stop-fotoradarom/1392097261044018?ref=hl

Avatar
slawa / 28 stycznia 2014 o 09:44
0

dzięki aplikacji yanosik :P używam i nie dostaję mandatów. 

Avatar
edek / 24 stycznia 2014 o 12:46
0
STOP - Mobilnym Fotoradarom ITD  AKCJA na FACEBOOKU 
 
https://www.facebook.com/STOP.Mobilnym.Fotoradarom.ITD
  
Avatar
dublin / 24 stycznia 2014 o 11:54
0

co za półmózg dał taki tytuł 

zamiast się cieszyć, że w mieście jest bezpieczniej, ze ludzie jeżdzą z głową nie przekraczając prędkości,

co najważniejsze że radar spełnił swoją rolę

to lament bo mało kasy i radar ma kryzys

paranoja

Avatar
Minóg / 24 stycznia 2014 o 11:47
0

Cóż mniej fotoradary robią fotek, bo kierowcy się wycwanili i nagminnie z Yanosikiem jeżdżą. Dostaje się info o fotoradarze, no to kto będzie jechał szybciej?

Avatar
Natalja Maik / 24 stycznia 2014 o 10:32
0

To bzdura fotoradaru nigdy nie był ustawio

ny przy ul. Wyzwolenia, a na przejściach w okolicy ul. Mickiewicza, a Wyzwolenia kierowcy nigdy nie zwalniają- może fotoradar należy przenieść w inne miejsce

Avatar
Krzesimir / 24 stycznia 2014 o 10:07
0

Jaka klęska.....
przeciez ustawiajac maszty wmawiano nam, ze to dla poprawy bezpieczenstwa. Jak mniej przekraczajacych predkosc, to lament, ze kasy z mandatow malo. Wiec o co chodzilo? I kase, czy bezpieczenstwo. Poza tym skonczylo sie chowanie radarow po smietnikach, wreszcie jest przejzystosc.

Kto ci wmawiał? Jak czytasz bezkrytycznie pismaków z brukowca, to zrównujesz się z ich poziomem.

Nie rozumiesz, że w cywilizowanych krajach przestrzega się norm i przepisów?

Kto ci wmawiał? Jak czytasz bezkrytycznie pismaków z brukowca, to zrównujesz się z ich poziomem.

Nie rozumiesz, że w cywilizowanych krajach przestrzega się norm i przepisów?

rozwiń
Avatar
Skąd sie takie qrwy biorą? / 24 stycznia 2014 o 09:58
0

Najlepszy radar komórkowy już dostępny w sieci. Teraz nikt ani nic się przed tobą nie ukryje.   http://fw.pl/rada  
Technologia sił specjalnych dostępna dla każdego.

Spadaj cwelu ssać swoją pałę!!!
Spadaj cwelu ssać swoją pałę!!!

Spadaj cwelu ssać swoją pałę!!!

Avatar
kierowca / 24 stycznia 2014 o 09:54
0

Polecam inne rozwiązanie na wyjście fotoradaru z kryzysu.

W żadnym wypadku nie należy płacić mandatu dla Straży Miejskiej-Gminnej!!!!Jeśli nie zapłacę mandatu to Straż Miejska skieruje sprawę do sądu.Sąd w systemie nakazowym wezwie mnie do zapłaty mandatu.Płacę go ale pieniądze nie wpłyną do Straży Miejskiej tylko do budżetu państwa i figa z makiem dla posiadaczy   fotoradaru!!!!! To jest tzw.zemsta kierowców tylko trzeba być konsekwentnym w działaniu...i się nie bać sądu ponieważ ten sąd jest jak kiedyś kolegium.Gdyby tak wszyscy postępowali to sądy miałyby jeszcze lepiej czyli full roboty a SM-G figę z makiem. Ja tak robię  i powiedziałem sobie , że w życiu nie zapłacę żadnej naciągajacej Straży Miejskiej czy Gminnej! Polecam!

Polecam inne rozwiązanie na wyjście fotoradaru z kryzysu.

W żadnym wypadku nie należy płacić mandatu dla Straży Miejskiej-Gminnej!!!!Jeśli nie zapłacę mandatu to Straż Miejska skieruje sprawę do sądu.Sąd w systemie nakazowym wezwie mnie do zapłaty mandatu.Płacę go ale pieniądze nie wpłyną do Straży Miejskiej tylko do budżetu państwa i figa z makiem dla posiadaczy   fotoradaru!!!!! To jest tzw.zemsta kierowców tylko trzeba być konsekwentnym w działaniu...i się nie bać sądu ponieważ ten sąd jest jak kiedyś kolegium.Gdyby ta... rozwiń

Avatar
Gość / 24 stycznia 2014 o 09:50
0

Najlepszy radar komórkowy już dostępny w sieci. Teraz nikt ani nic się przed tobą nie ukryje.   http://fw.pl/radardokladny    
Technologia sił specjalnych dostępna dla każdego.

Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 17 10

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 5

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 475 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 7

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!