Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 maja 2011 r.
14:19
Edytuj ten wpis

Internet w Lublinie: Darmowa sieć Wi-Fi w trolejbusach

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 10 A A
Do wiosny przyszłego roku bezprzewodowy Internet będzie dostępny w 30 trolejbusach (sxc.hu)
Do wiosny przyszłego roku bezprzewodowy Internet będzie dostępny w 30 trolejbusach (sxc.hu)

Od wtorku w jednym z lubelskich trolejbusów można za darmo korzystać z bezprzewodowego Internetu. Wystarczy do tego komórka obsługująca Wi-Fi lub laptop.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Aby połączyć się z Internetem należy odszukać na listach sieci bezprzewodowych niezabezpieczoną sieć identyfikowaną jako MPK Lublin. Przepustowość sieci to 1 Mb/s.

Do wiosny przyszłego roku bezprzewodowy Internet będzie dostępny w 30 trolejbusach. MPK nie przewiduje montażu routerów w autobusach.

– W ten sposób chcemy promować w Lublinie tabor trolejbusowy – wyjaśnia Weronika Opasiak, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

"Internetowy” trolejbus to biało-czerwono-zielony solaris o numerze bocznym 3848. Dziś ma obsługiwać linię 150, jutro 155.

To jednocześnie pięćsetny trolejbus wyprodukowany przez firmę Solaris. Uroczysta prezentacja wozu miała się odbyć podczas zaplanowanego na 21 maja pikniku w zajezdni Helenów, który został odwołany po nagłej śmierci prezesa MPK, Czesława Rydeckiego. To właśnie jego pomysłem było wyposażenie nowych trolejbusów w darmowy bezprzewodowy Internet.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jon / 5 czerwca 2011 o 21:22
0
[quote name='max' timestamp='1306876763' post='484310']
niesamowite, jedną ręką trzymam sie poręczy a drugą obsługuję laptopa... no oczywiście pod warunkiem że trafie na właściwy trolejbus... czyli szansa jak 1/150.... to chyba miał być żart a wyszła żenada
[/quote]
no żenada, Polska D chce dogonić świat ?
jak się jedzie do stolicy pociągiem , to można skorzystać z czegoś takiego , ale w trolejbusie, który jedzie 15 minut i telepie po tych wszystkich garbach i dziurach ?
totalne nieporozumienie
Avatar
Gzum / 5 czerwca 2011 o 16:08
0
Klimatyzacja jest w co po niektórych pojazdach, ale właściwie po co jest to nie wiadomo. Wszystkie okna pootwierane to jak ta klimatyzacja ma działać. Bez jakiejś akcji informacyjnej kierowanej do co poniektórych pasażerów to jest to inwestycja całkowicie niepotrzebna...
Avatar
sosen / 5 czerwca 2011 o 13:42
0
Zastanawia mnie fakt jakie to były koszty i kto z rodziny na tym zarobił. Powiedźmy sonie szczerze ale wi-fi w zatłoczonym i gorącym trolejbusie to jest duże nieporozumienie. To czy by otwierali to tego nie wiesz ponieważ w żadnym autobusie których jechałem takiej klimy nie było a i jeśli chodzi o okna to w tych nowych autobusikach z ich otwarciem też rewelacji nie ma. Delikatnie uchylane lufciki które niestety niewiele dają. A poza tym autobus duży i długi siedzeń kilka i ani usiąść jest gdzie i o dziwo znalezienie miejsca aby stanąć gdzieś też jakoś trudno.
Avatar
genek / 1 czerwca 2011 o 19:36
0
he ludzie co wy tu piszecie o klimatyzacji, wszystkie nowe autobusy i trajtasy maja klime na kabine kierowcy są to solarisy i mercedesy. Pare mercedesow ma klime na caly autobus ale zaden kierowca tego nie wlacza z dwoch powodow: gigantycznej ilosci spalanej ropy jak i glupoty ludzi ktorzy i tak otwierali by okna. Klimatyzowane many jezdza rowniez w AKL ale powody sa jw. Pozdrawiam
Avatar
max / 31 maja 2011 o 23:19
0
niesamowite, jedną ręką trzymam sie poręczy a drugą obsługuję laptopa... no oczywiście pod warunkiem że trafie na właściwy trolejbus... czyli szansa jak 1/150.... to chyba miał być żart a wyszła żenada
Avatar
ja / 31 maja 2011 o 16:53
0
[quote name='pasażerL' timestamp='1306852950' post='484173']
Albo źle doczytałem albo to lipa!
Ponoć wszystkie nowe solarisy miały być klimatyzowane.
Właśnie dzisiaj jechałem tym "cudeńkiem " - wi-fi to może i było - tylko jak w takim takim tłoku z tego skorzystać.
Trolejbus nówka nie śmigana - ale w takim upale okna pootwierane - tak więc z klimatyzacji nici - no chyba ,że właśnie jej nie ma !!!
[/quote]
W trolejbusach i autobusach zamawianych przez MPK klimy nie ma i nie będzie. Autobusy z przetargu ZTMu bedą miały klime.
[quote name='pasażerL' timestamp='1306852950' post='484173']
Albo źle doczytałem albo to lipa!
Ponoć wszystkie nowe solarisy miały być klimatyzowane.
Właśnie dzisiaj jechałem tym "cudeńkiem " - wi-fi to może i było - tylko jak w takim takim tłoku z tego skorzystać.
Trolejbus nówka nie śmigana - ale w takim upale okna pootwierane - tak więc z klimatyzacji nici - no chyba ,że właśnie jej nie ma !!!
[/quote]
W trolejbusach i autobusach zamawianych przez MPK kl... rozwiń
Avatar
MARCIN / 31 maja 2011 o 16:53
0
Po co wifi w pojazdach kiedy nikt nie jest w stanie wytrzymać panującego tam upału?!!!
Dlaczego w nowych trolejbusach nie działa żadna klimatyzacja? Zresztą w żadnym z pojazdów, którymi miałem okazję jechać w tym roku nie działała klimatyzacja! Mam nadzieję, że ktoś z ZTM, MPK.... przeczyta te komentarze i pojdzie po rozum do głowy
Avatar
pasażerL / 31 maja 2011 o 16:42
0
Albo źle doczytałem albo to lipa!
Ponoć wszystkie nowe solarisy miały być klimatyzowane.
Właśnie dzisiaj jechałem tym "cudeńkiem " - wi-fi to może i było - tylko jak w takim takim tłoku z tego skorzystać.
Trolejbus nówka nie śmigana - ale w takim upale okna pootwierane - tak więc z klimatyzacji nici - no chyba ,że właśnie jej nie ma !!!
Avatar
Franek / 31 maja 2011 o 16:05
0
Klimatyzacji nie ma a wymyślają takie coś.
Avatar
JA / 31 maja 2011 o 16:00
0
Wszystko fajnie ale z chęcią zrezygnowałbym z WIFI w Trollinach za sensowne rozplanowanie ich wnętrza. Bo to co jest w nich teraz to masakra.
Avatar
jon / 5 czerwca 2011 o 21:22
0
[quote name='max' timestamp='1306876763' post='484310']
niesamowite, jedną ręką trzymam sie poręczy a drugą obsługuję laptopa... no oczywiście pod warunkiem że trafie na właściwy trolejbus... czyli szansa jak 1/150.... to chyba miał być żart a wyszła żenada
[/quote]
no żenada, Polska D chce dogonić świat ?
jak się jedzie do stolicy pociągiem , to można skorzystać z czegoś takiego , ale w trolejbusie, który jedzie 15 minut i telepie po tych wszystkich garbach i dziurach ?
totalne nieporozumienie
Avatar
Gzum / 5 czerwca 2011 o 16:08
0
Klimatyzacja jest w co po niektórych pojazdach, ale właściwie po co jest to nie wiadomo. Wszystkie okna pootwierane to jak ta klimatyzacja ma działać. Bez jakiejś akcji informacyjnej kierowanej do co poniektórych pasażerów to jest to inwestycja całkowicie niepotrzebna...
Avatar
sosen / 5 czerwca 2011 o 13:42
0
Zastanawia mnie fakt jakie to były koszty i kto z rodziny na tym zarobił. Powiedźmy sonie szczerze ale wi-fi w zatłoczonym i gorącym trolejbusie to jest duże nieporozumienie. To czy by otwierali to tego nie wiesz ponieważ w żadnym autobusie których jechałem takiej klimy nie było a i jeśli chodzi o okna to w tych nowych autobusikach z ich otwarciem też rewelacji nie ma. Delikatnie uchylane lufciki które niestety niewiele dają. A poza tym autobus duży i długi siedzeń kilka i ani usiąść jest gdzie i o dziwo znalezienie miejsca aby stanąć gdzieś też jakoś trudno.
Avatar
genek / 1 czerwca 2011 o 19:36
0
he ludzie co wy tu piszecie o klimatyzacji, wszystkie nowe autobusy i trajtasy maja klime na kabine kierowcy są to solarisy i mercedesy. Pare mercedesow ma klime na caly autobus ale zaden kierowca tego nie wlacza z dwoch powodow: gigantycznej ilosci spalanej ropy jak i glupoty ludzi ktorzy i tak otwierali by okna. Klimatyzowane many jezdza rowniez w AKL ale powody sa jw. Pozdrawiam
Avatar
max / 31 maja 2011 o 23:19
0
niesamowite, jedną ręką trzymam sie poręczy a drugą obsługuję laptopa... no oczywiście pod warunkiem że trafie na właściwy trolejbus... czyli szansa jak 1/150.... to chyba miał być żart a wyszła żenada
Avatar
ja / 31 maja 2011 o 16:53
0
[quote name='pasażerL' timestamp='1306852950' post='484173']
Albo źle doczytałem albo to lipa!
Ponoć wszystkie nowe solarisy miały być klimatyzowane.
Właśnie dzisiaj jechałem tym "cudeńkiem " - wi-fi to może i było - tylko jak w takim takim tłoku z tego skorzystać.
Trolejbus nówka nie śmigana - ale w takim upale okna pootwierane - tak więc z klimatyzacji nici - no chyba ,że właśnie jej nie ma !!!
[/quote]
W trolejbusach i autobusach zamawianych przez MPK klimy nie ma i nie będzie. Autobusy z przetargu ZTMu bedą miały klime.
[quote name='pasażerL' timestamp='1306852950' post='484173']
Albo źle doczytałem albo to lipa!
Ponoć wszystkie nowe solarisy miały być klimatyzowane.
Właśnie dzisiaj jechałem tym "cudeńkiem " - wi-fi to może i było - tylko jak w takim takim tłoku z tego skorzystać.
Trolejbus nówka nie śmigana - ale w takim upale okna pootwierane - tak więc z klimatyzacji nici - no chyba ,że właśnie jej nie ma !!!
[/quote]
W trolejbusach i autobusach zamawianych przez MPK kl... rozwiń
Avatar
MARCIN / 31 maja 2011 o 16:53
0
Po co wifi w pojazdach kiedy nikt nie jest w stanie wytrzymać panującego tam upału?!!!
Dlaczego w nowych trolejbusach nie działa żadna klimatyzacja? Zresztą w żadnym z pojazdów, którymi miałem okazję jechać w tym roku nie działała klimatyzacja! Mam nadzieję, że ktoś z ZTM, MPK.... przeczyta te komentarze i pojdzie po rozum do głowy
Avatar
pasażerL / 31 maja 2011 o 16:42
0
Albo źle doczytałem albo to lipa!
Ponoć wszystkie nowe solarisy miały być klimatyzowane.
Właśnie dzisiaj jechałem tym "cudeńkiem " - wi-fi to może i było - tylko jak w takim takim tłoku z tego skorzystać.
Trolejbus nówka nie śmigana - ale w takim upale okna pootwierane - tak więc z klimatyzacji nici - no chyba ,że właśnie jej nie ma !!!
Avatar
Franek / 31 maja 2011 o 16:05
0
Klimatyzacji nie ma a wymyślają takie coś.
Avatar
JA / 31 maja 2011 o 16:00
0
Wszystko fajnie ale z chęcią zrezygnowałbym z WIFI w Trollinach za sensowne rozplanowanie ich wnętrza. Bo to co jest w nich teraz to masakra.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka
galeria

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka 42 14

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej czy Rzeczypospolitej Polskiej? Na napisie umieszczonym na odsłoniętym w niedzielę pomniku smoleńskim w Kraśniku z postacią prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest ta pierwsza wersja. Zdaniem językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka obie formy są dopuszczalne, choć w sytuacjach uroczystych lepiej jest odmienić obydwa człony.

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia]
galeria
film

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia] 5 2

Pierwsza odkryta pływalnia w mieście już otwarta. Obiekt powstał przy Państwowej Szkole Wyższej. Pierwszy do wody wskoczył rektor prof. Józef Bergier.

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki
Zdjęcia
galeria

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki 25 2

Na al. Witosa w Lublinie doszło do zderzenia chevroleta z busem pasażerskim. Kilka osób jest rannych.

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją
PILNE

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją 8 9

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów na trasie DK-12. Nie żyją dwie osoby,

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 13 2

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 34 11

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 45 21

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 8 2

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 3

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce