Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 listopada 2014 r.
20:25
Edytuj ten wpis

Jak zmienić osiedle Słowackiego w Lublinie?

Autor: Zdjęcie autora reda
17 10 A A

Przez weekend na Politechnice Lubelskiej trwały warsztaty, których efektem mają być założenia do projektu rewitalizacji osiedla im. Juliusza Słowackiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Studenci i absolwenci architektury, którzy przyjechali niemal z całej Polski podzieleni na kilka zespołów zastanawiali się, co zrobić by mieszkańcom osiedla Oskara Hansena żyło się lepiej. By przestrzeń zaprojektowana i zrealizowana kilkadziesiąt lat temu była otwarta dla współczesnych mieszkańców.

Zanim uczestnicy warsztatów zabrali się do pracy, ich koledzy z Lublina przeprowadzili na osiedlu badania. W ankiecie brało udział 150 wybranych losowo osób, byli pytani o ich mieszkania, jak oceniają osiedle, jego funkcjonalność, co im przeszkadza, czego brakuje. Dzięki temu uczestnicy warsztatów poznali opinie studentów, którzy mieszkają tu rok czy dwa lata, nie robią zakupów ani nie wychowują dzieci oraz osób, które pół życia ze swoimi rodzinami spędziły w mieszkaniach wymyślonych przez Hansena.

- Nie byliśmy zaskoczeni wynikami. Pojawił się problem braku parkingów, kościół na osiedlu dzieli mieszkańców na jego zwolenników i osoby, które uważają, że nie pasuje - wylicza dr inż. arch. Natalia Przesmycka z Katedry Architektury, Urbanistyki i Planowania Przestrzennego PL, jedna z organizatorek warsztatów. - Jedna z grup pracowała właśnie nad zaproponowaniem takich zmian na osiedlu by kościół mniej antagonizował ludzi - dodaje.

Warsztaty były częścią badań naukowych prowadzonych przez doktorantkę Paulinę Filas-Zając, która prowadzi prace badawcze na temat Formy Otwartej. Efekty weekendowego spotkania w niedzielę były prezentowane na PL, ale organizatorzy przygotują wystawę projektów tak, by poznali je mieszkańcy osiedla im. Słowackiego i wszyscy zainteresowani.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Barbara Ubryk / 24 listopada 2014 o 13:40
0

Najbardziej przerażającą istotą tego martwego osiedla jest klaustofobiczna pustka która aż krzyczy.To osiedle jest wręcz wrogie ludziom.Tam nawet ptaków jest mniej,może poza tym miejscem gdzie srają gołębie dokarmiane przez rachitycznych staruszków tak samo nieżywych jak to osiedle.A na samym środku zamiast osiedlowego domu kultury, który wyrobił sobie nawet jako taką pozycję, powstała jak wrzód świątynia która tam pasuje jak pięść do garbatego nosa.To straszne miejsce powinno być pokazywane w podręcznikach dla architektów jak nie należy projektować osiedli miejskich ,bo takie jakim ono powstało i jest po dziś dzień to gehenna dla mieszkańców.

Najbardziej przerażającą istotą tego martwego osiedla jest klaustofobiczna pustka która aż krzyczy.To osiedle jest wręcz wrogie ludziom.Tam nawet ptaków jest mniej,może poza tym miejscem gdzie srają gołębie dokarmiane przez rachitycznych staruszków tak samo nieżywych jak to osiedle.A na samym środku zamiast osiedlowego domu kultury, który wyrobił sobie nawet jako taką pozycję, powstała jak wrzód świątynia która tam pasuje jak pięść do garbatego nosa.To straszne miejsce powinno być pokazywane w podręcznikach dla architektów jak nie należy ... rozwiń

Avatar
Mieszkaniec od 1966 / 24 listopada 2014 o 10:50
0

Kiedyś to całe osiedle było strefą zamknięta dla samochodów i naprawdę nie wiem skąd takie spostrzeżenia, a chcę zaznaczyć,że mieszkańcem jestem od 1966 roku. Dzieci, które były wychowywane w latach osiemdziesiątych, rodzice nie musieli się bać wypuścić je na plac zabawowy - teraz trzeba drżeć, gdyż samochody po wyremontowaniu dużej części alejek , które stały się szersze (wszechobecny asfalt zamieniony na kostkę) urządziły sobie wewnętrzną drogę i wszystko jest rozjeżdżane, nie wspominając o parkowaniu na alejkach w czym prym wiodą studenci zamiejscowi (LBI, LKR, LTM, WSI, WS, LPU, LBL i tym podobne) i w tym momencie zaczyna brakować miejsc parkingowych (jakże inaczej jest w czasie wakacji). Uważam, że dla stałe zameldowanych mieszkańców powinno stworzyć się możliwość wykupienia miejsca parkingowego na osiedlu, oczywiście za niewielką odpłatnością i takie miejsce byłoby oznaczone kopertą z nr rejestracyjnym pojazdu.

Kiedyś to całe osiedle było strefą zamknięta dla samochodów i naprawdę nie wiem skąd takie spostrzeżenia, a chcę zaznaczyć,że mieszkańcem jestem od 1966 roku. Dzieci, które były wychowywane w latach osiemdziesiątych, rodzice nie musieli się bać wypuścić je na plac zabawowy - teraz trzeba drżeć, gdyż samochody po wyremontowaniu dużej części alejek , które stały się szersze (wszechobecny asfalt zamieniony na kostkę) urządziły sobie wewnętrzną drogę i wszystko jest rozj... rozwiń

Avatar
Mieszkaniec od 1966 / 24 listopada 2014 o 10:41
0

Jak zmienić ? Trzeba zrobić tak, żeby w razie konieczności podjechania pod klatkę np. na ul. Balladyny było gdzie zostawić pojazd bez zastawiania całej alejki. Kiedys tak było ale komuś to się nie podobało i polikwidowano takie miejsca, gdzie można było postawić auto celem np. jego rozładunku. Chodniki sa wąskie i z wysokoimi krawężnikami. To jest chore bo w sytuacji np. gdy pod blok będiz emusiała podjechac karetkas bądź pojazd strazy pożarnej, nie będzie na to szans. Szkoda, że ktios nad tym nie pomyślał. dodatkowo - domofony w blokach są tak skonstruowane, że drzwi można otworzyć z klucza tylko przy użyciu dwóch rąk, co w sytuacji, gdy np. ktos niesie cięzkie siaty, jest ciężko wykonalne. O braku jakichkolwiek ułatwień dla osób z wózkami dziecięcymi nie wspomnę, bo to, jak mawiał kalsyk - oczywista oczywistość... Poza tym może ktoś w końcu zlituje się i choćby pobieżnie naprawi nawierzchnię na ul. Balladyny bo bardziej wyboista być już nie może.

Kiedyś to całe osiedle było strefą zamknięta dla samochodów i naprawdę nie wiem skąd takie spostrzeżenia, a chcę zaznaczyć,że mieszkańcem jestem od 1966 roku. Dzieci, które były wychowywane w latach osiemdziesiątych, rodzice nie musieli się bać wypuścić je na plac zabawowy - teraz trzeba drżeć, gdyż samochody po wyremontowaniu dużej części alejek , które stały się szersze (wszechobecny asfalt zamieniony na kostkę) urządziły sobie wewnętrzną drogę i wszystko jest rozjeżdżane, nie wspominając o parkowaniu na alejkach w czym prym wiodą studenci zamiejscowi (LBI, LKR, LTM, WSI, WS, LPU, LBL i tym podobne) i w tym momencie zaczyna brakować miejsc parkingowych (jakże inaczej jest w czasie wakacji). Uważam, że dla stałe zameldowanych mieszkańców powinno stworzyć się możliwość wykupienia miejsca parkingowego na osiedlu, oczywiście za niewielką odpłatnością i takie miejsce byłoby oznaczone kopertą z nr rejestracyjnym pojazdu

Kiedyś to całe osiedle było strefą zamknięta dla samochodów i naprawdę nie wiem skąd takie spostrzeżenia, a chcę zaznaczyć,że mieszkańcem jestem od 1966 roku. Dzieci, które były wychowywane w latach osiemdziesiątych, rodzice nie musieli się bać wypuścić je na plac zabawowy - teraz trzeba drżeć, gdyż samochody po wyremontowaniu dużej części alejek , które stały się szersze (wszechobecny asfalt zamieniony na kostkę) urządziły sobie wewnętrzną drogę i wszystko jest rozjeżdżane, nie wspominając o parkowaniu na alejkach w czym pr... rozwiń

Avatar
sss / 24 listopada 2014 o 10:39
0

Kościół już zmienia osiedle. Nowy powstał w miejscu Domu Kultury na oś. Słowackiego. To się nazywa "modernizacja".

Avatar
CyberVampir / 24 listopada 2014 o 09:53
0

Jak zmienić ? Trzeba zrobić tak, żeby w razie konieczności podjechania pod klatkę np. na ul. Balladyny było gdzie zostawić pojazd bez zastawiania całej alejki. Kiedys tak było ale komuś to się nie podobało i polikwidowano takie miejsca, gdzie można było postawić auto celem np. jego rozładunku. Chodniki sa wąskie i z wysokoimi krawężnikami. To jest chore bo w sytuacji np. gdy pod blok będiz emusiała podjechac karetkas bądź pojazd strazy pożarnej, nie będzie na to szans. Szkoda, że ktios nad tym nie pomyślał. dodatkowo - domofony w blokach są tak skonstruowane, że drzwi można otworzyć z klucza tylko przy użyciu dwóch rąk, co w sytuacji, gdy np. ktos niesie cięzkie siaty, jest ciężko wykonalne. O braku jakichkolwiek ułatwień dla osób z wózkami dziecięcymi nie wspomnę, bo to, jak mawiał kalsyk - oczywista oczywistość... Poza tym może ktoś w końcu zlituje się i choćby pobieżnie naprawi nawierzchnię na ul. Balladyny bo bardziej wyboista być już nie może.

Jak zmienić ? Trzeba zrobić tak, żeby w razie konieczności podjechania pod klatkę np. na ul. Balladyny było gdzie zostawić pojazd bez zastawiania całej alejki. Kiedys tak było ale komuś to się nie podobało i polikwidowano takie miejsca, gdzie można było postawić auto celem np. jego rozładunku. Chodniki sa wąskie i z wysokoimi krawężnikami. To jest chore bo w sytuacji np. gdy pod blok będiz emusiała podjechac karetkas bądź pojazd strazy pożarnej, nie będzie na to szans. Szkoda, że ktios nad tym nie pomyślał. dodatkowo - domofony w blokach ... rozwiń

Avatar
Karol / 24 listopada 2014 o 01:03
0
Giedymin, ale czytaj uważnie. Jednym z podmiotów ankietowanych byli studenci. Ankiety przeprowadzano również wśród, a raczej przede wszystkim wśród, stałych mieszkańców.
Avatar
giedymin / 23 listopada 2014 o 23:07
0

Jak mogli brać udział w ankiecie osoby nie mieszkające tu na co dzień tylko studenci?? Tylko mieszkańcy mogą ocenić funkcjonalność mieszkania na tym osiedlu!! Stali mieszkańcy!! 

Avatar
sd / 23 listopada 2014 o 22:26
0

A cóż można z tym lepszego zrobić jak nie wysadzić w powietrze i wybudować od podstaw? Wszyscy podniecają się projektem Hansenów a w rzeczywistości te bloki są makabryczne, wystarczy popatrzećc na te odrażające balkony sklejone z trzech płyt, krzywe, pseudortystycznie ułożone naprzemian, mieszkania ciasne, nieustawne, alejki osiedlowe niedostępne, pogmatwane. Nie ma co tego tłumaczyć czasami w jakich zostały zbudowane, po prostu to architektoniczna szmira i wiedzą o tym najlepiej mieszkańcy a nie jakiś kopnięty krytyk oceniający z boku.

Avatar
sku / 23 listopada 2014 o 21:39
0

Przede wszystkim nie dopuszczać do dalszego naruszania praw autorskich Hansenów!. To co się stało nad :"upiększeniem" pawilonów handlowych -woła o pomstę do nieba i apel do prokuratora.

Avatar
bart / 23 listopada 2014 o 21:28
0

"Przez weekend na Politechnice Lubelskiej trwały warsztaty, których efektem mają być założenia do projektu rewitalizacji osiedla im. Juliusza Słowackiego."

... no a jak już będzie ten efekt czyli "założenia do projektu rewitalizacji osiedla" to co potem ?

Bo snuć plany to sobie można ... papier zawsze jest cierpliwy.

Avatar
Barbara Ubryk / 24 listopada 2014 o 13:40
0

Najbardziej przerażającą istotą tego martwego osiedla jest klaustofobiczna pustka która aż krzyczy.To osiedle jest wręcz wrogie ludziom.Tam nawet ptaków jest mniej,może poza tym miejscem gdzie srają gołębie dokarmiane przez rachitycznych staruszków tak samo nieżywych jak to osiedle.A na samym środku zamiast osiedlowego domu kultury, który wyrobił sobie nawet jako taką pozycję, powstała jak wrzód świątynia która tam pasuje jak pięść do garbatego nosa.To straszne miejsce powinno być pokazywane w podręcznikach dla architektów jak nie należy projektować osiedli miejskich ,bo takie jakim ono powstało i jest po dziś dzień to gehenna dla mieszkańców.

Najbardziej przerażającą istotą tego martwego osiedla jest klaustofobiczna pustka która aż krzyczy.To osiedle jest wręcz wrogie ludziom.Tam nawet ptaków jest mniej,może poza tym miejscem gdzie srają gołębie dokarmiane przez rachitycznych staruszków tak samo nieżywych jak to osiedle.A na samym środku zamiast osiedlowego domu kultury, który wyrobił sobie nawet jako taką pozycję, powstała jak wrzód świątynia która tam pasuje jak pięść do garbatego nosa.To straszne miejsce powinno być pokazywane w podręcznikach dla architektów jak nie należy ... rozwiń

Avatar
Mieszkaniec od 1966 / 24 listopada 2014 o 10:50
0

Kiedyś to całe osiedle było strefą zamknięta dla samochodów i naprawdę nie wiem skąd takie spostrzeżenia, a chcę zaznaczyć,że mieszkańcem jestem od 1966 roku. Dzieci, które były wychowywane w latach osiemdziesiątych, rodzice nie musieli się bać wypuścić je na plac zabawowy - teraz trzeba drżeć, gdyż samochody po wyremontowaniu dużej części alejek , które stały się szersze (wszechobecny asfalt zamieniony na kostkę) urządziły sobie wewnętrzną drogę i wszystko jest rozjeżdżane, nie wspominając o parkowaniu na alejkach w czym prym wiodą studenci zamiejscowi (LBI, LKR, LTM, WSI, WS, LPU, LBL i tym podobne) i w tym momencie zaczyna brakować miejsc parkingowych (jakże inaczej jest w czasie wakacji). Uważam, że dla stałe zameldowanych mieszkańców powinno stworzyć się możliwość wykupienia miejsca parkingowego na osiedlu, oczywiście za niewielką odpłatnością i takie miejsce byłoby oznaczone kopertą z nr rejestracyjnym pojazdu.

Kiedyś to całe osiedle było strefą zamknięta dla samochodów i naprawdę nie wiem skąd takie spostrzeżenia, a chcę zaznaczyć,że mieszkańcem jestem od 1966 roku. Dzieci, które były wychowywane w latach osiemdziesiątych, rodzice nie musieli się bać wypuścić je na plac zabawowy - teraz trzeba drżeć, gdyż samochody po wyremontowaniu dużej części alejek , które stały się szersze (wszechobecny asfalt zamieniony na kostkę) urządziły sobie wewnętrzną drogę i wszystko jest rozj... rozwiń

Avatar
Mieszkaniec od 1966 / 24 listopada 2014 o 10:41
0

Jak zmienić ? Trzeba zrobić tak, żeby w razie konieczności podjechania pod klatkę np. na ul. Balladyny było gdzie zostawić pojazd bez zastawiania całej alejki. Kiedys tak było ale komuś to się nie podobało i polikwidowano takie miejsca, gdzie można było postawić auto celem np. jego rozładunku. Chodniki sa wąskie i z wysokoimi krawężnikami. To jest chore bo w sytuacji np. gdy pod blok będiz emusiała podjechac karetkas bądź pojazd strazy pożarnej, nie będzie na to szans. Szkoda, że ktios nad tym nie pomyślał. dodatkowo - domofony w blokach są tak skonstruowane, że drzwi można otworzyć z klucza tylko przy użyciu dwóch rąk, co w sytuacji, gdy np. ktos niesie cięzkie siaty, jest ciężko wykonalne. O braku jakichkolwiek ułatwień dla osób z wózkami dziecięcymi nie wspomnę, bo to, jak mawiał kalsyk - oczywista oczywistość... Poza tym może ktoś w końcu zlituje się i choćby pobieżnie naprawi nawierzchnię na ul. Balladyny bo bardziej wyboista być już nie może.

Kiedyś to całe osiedle było strefą zamknięta dla samochodów i naprawdę nie wiem skąd takie spostrzeżenia, a chcę zaznaczyć,że mieszkańcem jestem od 1966 roku. Dzieci, które były wychowywane w latach osiemdziesiątych, rodzice nie musieli się bać wypuścić je na plac zabawowy - teraz trzeba drżeć, gdyż samochody po wyremontowaniu dużej części alejek , które stały się szersze (wszechobecny asfalt zamieniony na kostkę) urządziły sobie wewnętrzną drogę i wszystko jest rozjeżdżane, nie wspominając o parkowaniu na alejkach w czym prym wiodą studenci zamiejscowi (LBI, LKR, LTM, WSI, WS, LPU, LBL i tym podobne) i w tym momencie zaczyna brakować miejsc parkingowych (jakże inaczej jest w czasie wakacji). Uważam, że dla stałe zameldowanych mieszkańców powinno stworzyć się możliwość wykupienia miejsca parkingowego na osiedlu, oczywiście za niewielką odpłatnością i takie miejsce byłoby oznaczone kopertą z nr rejestracyjnym pojazdu

Kiedyś to całe osiedle było strefą zamknięta dla samochodów i naprawdę nie wiem skąd takie spostrzeżenia, a chcę zaznaczyć,że mieszkańcem jestem od 1966 roku. Dzieci, które były wychowywane w latach osiemdziesiątych, rodzice nie musieli się bać wypuścić je na plac zabawowy - teraz trzeba drżeć, gdyż samochody po wyremontowaniu dużej części alejek , które stały się szersze (wszechobecny asfalt zamieniony na kostkę) urządziły sobie wewnętrzną drogę i wszystko jest rozjeżdżane, nie wspominając o parkowaniu na alejkach w czym pr... rozwiń

Avatar
sss / 24 listopada 2014 o 10:39
0

Kościół już zmienia osiedle. Nowy powstał w miejscu Domu Kultury na oś. Słowackiego. To się nazywa "modernizacja".

Avatar
CyberVampir / 24 listopada 2014 o 09:53
0

Jak zmienić ? Trzeba zrobić tak, żeby w razie konieczności podjechania pod klatkę np. na ul. Balladyny było gdzie zostawić pojazd bez zastawiania całej alejki. Kiedys tak było ale komuś to się nie podobało i polikwidowano takie miejsca, gdzie można było postawić auto celem np. jego rozładunku. Chodniki sa wąskie i z wysokoimi krawężnikami. To jest chore bo w sytuacji np. gdy pod blok będiz emusiała podjechac karetkas bądź pojazd strazy pożarnej, nie będzie na to szans. Szkoda, że ktios nad tym nie pomyślał. dodatkowo - domofony w blokach są tak skonstruowane, że drzwi można otworzyć z klucza tylko przy użyciu dwóch rąk, co w sytuacji, gdy np. ktos niesie cięzkie siaty, jest ciężko wykonalne. O braku jakichkolwiek ułatwień dla osób z wózkami dziecięcymi nie wspomnę, bo to, jak mawiał kalsyk - oczywista oczywistość... Poza tym może ktoś w końcu zlituje się i choćby pobieżnie naprawi nawierzchnię na ul. Balladyny bo bardziej wyboista być już nie może.

Jak zmienić ? Trzeba zrobić tak, żeby w razie konieczności podjechania pod klatkę np. na ul. Balladyny było gdzie zostawić pojazd bez zastawiania całej alejki. Kiedys tak było ale komuś to się nie podobało i polikwidowano takie miejsca, gdzie można było postawić auto celem np. jego rozładunku. Chodniki sa wąskie i z wysokoimi krawężnikami. To jest chore bo w sytuacji np. gdy pod blok będiz emusiała podjechac karetkas bądź pojazd strazy pożarnej, nie będzie na to szans. Szkoda, że ktios nad tym nie pomyślał. dodatkowo - domofony w blokach ... rozwiń

Avatar
Karol / 24 listopada 2014 o 01:03
0
Giedymin, ale czytaj uważnie. Jednym z podmiotów ankietowanych byli studenci. Ankiety przeprowadzano również wśród, a raczej przede wszystkim wśród, stałych mieszkańców.
Avatar
giedymin / 23 listopada 2014 o 23:07
0

Jak mogli brać udział w ankiecie osoby nie mieszkające tu na co dzień tylko studenci?? Tylko mieszkańcy mogą ocenić funkcjonalność mieszkania na tym osiedlu!! Stali mieszkańcy!! 

Avatar
sd / 23 listopada 2014 o 22:26
0

A cóż można z tym lepszego zrobić jak nie wysadzić w powietrze i wybudować od podstaw? Wszyscy podniecają się projektem Hansenów a w rzeczywistości te bloki są makabryczne, wystarczy popatrzećc na te odrażające balkony sklejone z trzech płyt, krzywe, pseudortystycznie ułożone naprzemian, mieszkania ciasne, nieustawne, alejki osiedlowe niedostępne, pogmatwane. Nie ma co tego tłumaczyć czasami w jakich zostały zbudowane, po prostu to architektoniczna szmira i wiedzą o tym najlepiej mieszkańcy a nie jakiś kopnięty krytyk oceniający z boku.

Avatar
sku / 23 listopada 2014 o 21:39
0

Przede wszystkim nie dopuszczać do dalszego naruszania praw autorskich Hansenów!. To co się stało nad :"upiększeniem" pawilonów handlowych -woła o pomstę do nieba i apel do prokuratora.

Avatar
bart / 23 listopada 2014 o 21:28
0

"Przez weekend na Politechnice Lubelskiej trwały warsztaty, których efektem mają być założenia do projektu rewitalizacji osiedla im. Juliusza Słowackiego."

... no a jak już będzie ten efekt czyli "założenia do projektu rewitalizacji osiedla" to co potem ?

Bo snuć plany to sobie można ... papier zawsze jest cierpliwy.

Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

250 kg bomba lotnicza znaleziona na polu

250 kg bomba lotnicza znaleziona na polu 0 0

Niewybuch bomby lotniczej znaleziono podczas prac polowych.

Korytarz życia na autostradzie. W jaki sposób powinni zachować się kierowcy?

Korytarz życia na autostradzie. W jaki sposób powinni zachować się kierowcy? 0 0

Gdy na drodze szybkiego ruchu zdarzy się wypadek, w wielu europejskich krajach kierowcy mają obowiązek utworzyć tzw. korytarz życia (inaczej korytarz ratunkowy), czyli pozostawić wolne miejsce na przejazd dla służb ratunkowych. Może to zwiększyć szansę na przeżycie uczestników wypadku nawet o 40 proc. W jaki sposób powinni zachować się kierowcy w Polsce, aby ułatwić straży pożarnej czy karetce pogotowia dojazd na miejsce wypadku?

Kurów: Wjechał rowerem na przejście dla pieszych. Potrącił go samochód
galeria

Kurów: Wjechał rowerem na przejście dla pieszych. Potrącił go samochód 4 0

Dzisiaj przed godz. 9 w Kurowie mężczyzna wjechał rowerem na przejście dla pieszych. Potrącił go samochód. Karetka zabrała go do szpitala w Puławach.

Lublin: Kierowcy utknęli w dużych korkach. Przez zmiany na skrzyżowaniu

Lublin: Kierowcy utknęli w dużych korkach. Przez zmiany na skrzyżowaniu 2 4

W dużych korkach utknęli dzisiaj rano kierowcy jadący ul. Jana Pawła II w stronę Krochmalnej i dalej do Diamentowej i dworca kolejowego. To efekt zmian w organizacji ruchu na przebudowywanym skrzyżowaniu Krochmalnej z Diamentową.

Wernisaż wystawy "Kwiaty" w Puławach
27 września 2018, 18:00

Wernisaż wystawy "Kwiaty" w Puławach 3 0

Co Gdzie Kiedy. Puławska Akademia Plastyczna, świętująca X-lecie istnienia, organizuje jubileuszową wystawę Kwiaty, której wernisaż odbędzie się 27 września o godz. 18 w Galerii Inter Libros w Puławach (ul. Głęboka 7a).

Lubelskie: Premier Morawiecki organizuje w niedzielę wielkie dożynki. Zagra Zakopower
film

Lubelskie: Premier Morawiecki organizuje w niedzielę wielkie dożynki. Zagra Zakopower 23 2

Premier Mateusz Morawiecki przyjedzie w niedzielę do Wąwolnicy. Weźmie udział w pierwszym ogólnopolskim święcie „Wdzięczni Polskiej Wsi”.

Szalona ucieczka kierowcy po narkotykach. Policyjna blokada w Lublinie

Szalona ucieczka kierowcy po narkotykach. Policyjna blokada w Lublinie 2 1

Nie zatrzymał się do kontroli w Lubartowie, dlatego policjanci ruszyli za nim w pościg. 31-latek był po narkotykach.

Wspólnoty mieszkaniowe – kiedy powstają i na jakich zasadach funkcjonują

Wspólnoty mieszkaniowe – kiedy powstają i na jakich zasadach funkcjonują 0

Miał wrócić do Polski na narodziny swojej córki. Znaleźli jego ciało

Miał wrócić do Polski na narodziny swojej córki. Znaleźli jego ciało 13 4

Zakończyły się poszukiwania zaginionego w marcu 30-latka z Hutkowa. Ciało mężczyzny znaleziono na posesji jego rodziny.

Wyjazdy integracyjne, czyli Polski sposób na efektywną integrację pracowników.

Wyjazdy integracyjne, czyli Polski sposób na efektywną integrację pracowników. 0

Kondycja firmy zależy od wielu czynników, a jednym z ważniejszych są jej pracownicy. Można mieć najlepsze urządzenia, sale konferencyjne, pracować w pięknych wnętrzach, ale nie znaczyć nic na rynku, jeśli zatrudniona kadra nie spełnia pokładanych w niej nadziei. Czasem dzieje się tak z prozaicznego powodu - braku współpracy między różnymi działami. Im większa organizacja, tym kryzys może narastać. Rozwiązaniem tego problemu są wyjazdy integracyjne, które jednak wyglądają zupełnie inaczej niż dawniej. Co się zmieniło?

Od lekcji o ubezpieczeniach po indeksy na studia

Od lekcji o ubezpieczeniach po indeksy na studia 0 0

Jak działają ubezpieczenia społeczne? Skąd biorą się emerytury? Dowiedzą się tego uczniowie szkół, które przystąpią do projektu „Lekcje z ZUS”. A uczniowie, którzy wezmą również udział w olimpiadzie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, mają szansę na cenne nagrody i indeksy na studia.

Wybory samorządowe w Białej Podlaskiej: "Złośliwi twierdzą, że niepełnosprawni są w radzie od dawna"

Wybory samorządowe w Białej Podlaskiej: "Złośliwi twierdzą, że niepełnosprawni są w radzie od dawna" 1 1