Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 listopada 2014 r.
20:25
Edytuj ten wpis

Jak zmienić osiedle Słowackiego w Lublinie?

Autor: Zdjęcie autora reda
17 10 A A

Przez weekend na Politechnice Lubelskiej trwały warsztaty, których efektem mają być założenia do projektu rewitalizacji osiedla im. Juliusza Słowackiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Studenci i absolwenci architektury, którzy przyjechali niemal z całej Polski podzieleni na kilka zespołów zastanawiali się, co zrobić by mieszkańcom osiedla Oskara Hansena żyło się lepiej. By przestrzeń zaprojektowana i zrealizowana kilkadziesiąt lat temu była otwarta dla współczesnych mieszkańców.

Zanim uczestnicy warsztatów zabrali się do pracy, ich koledzy z Lublina przeprowadzili na osiedlu badania. W ankiecie brało udział 150 wybranych losowo osób, byli pytani o ich mieszkania, jak oceniają osiedle, jego funkcjonalność, co im przeszkadza, czego brakuje. Dzięki temu uczestnicy warsztatów poznali opinie studentów, którzy mieszkają tu rok czy dwa lata, nie robią zakupów ani nie wychowują dzieci oraz osób, które pół życia ze swoimi rodzinami spędziły w mieszkaniach wymyślonych przez Hansena.

- Nie byliśmy zaskoczeni wynikami. Pojawił się problem braku parkingów, kościół na osiedlu dzieli mieszkańców na jego zwolenników i osoby, które uważają, że nie pasuje - wylicza dr inż. arch. Natalia Przesmycka z Katedry Architektury, Urbanistyki i Planowania Przestrzennego PL, jedna z organizatorek warsztatów. - Jedna z grup pracowała właśnie nad zaproponowaniem takich zmian na osiedlu by kościół mniej antagonizował ludzi - dodaje.

Warsztaty były częścią badań naukowych prowadzonych przez doktorantkę Paulinę Filas-Zając, która prowadzi prace badawcze na temat Formy Otwartej. Efekty weekendowego spotkania w niedzielę były prezentowane na PL, ale organizatorzy przygotują wystawę projektów tak, by poznali je mieszkańcy osiedla im. Słowackiego i wszyscy zainteresowani.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Barbara Ubryk / 24 listopada 2014 o 13:40
0

Najbardziej przerażającą istotą tego martwego osiedla jest klaustofobiczna pustka która aż krzyczy.To osiedle jest wręcz wrogie ludziom.Tam nawet ptaków jest mniej,może poza tym miejscem gdzie srają gołębie dokarmiane przez rachitycznych staruszków tak samo nieżywych jak to osiedle.A na samym środku zamiast osiedlowego domu kultury, który wyrobił sobie nawet jako taką pozycję, powstała jak wrzód świątynia która tam pasuje jak pięść do garbatego nosa.To straszne miejsce powinno być pokazywane w podręcznikach dla architektów jak nie należy projektować osiedli miejskich ,bo takie jakim ono powstało i jest po dziś dzień to gehenna dla mieszkańców.

Najbardziej przerażającą istotą tego martwego osiedla jest klaustofobiczna pustka która aż krzyczy.To osiedle jest wręcz wrogie ludziom.Tam nawet ptaków jest mniej,może poza tym miejscem gdzie srają gołębie dokarmiane przez rachitycznych staruszków tak samo nieżywych jak to osiedle.A na samym środku zamiast osiedlowego domu kultury, który wyrobił sobie nawet jako taką pozycję, powstała jak wrzód świątynia która tam pasuje jak pięść do garbatego nosa.To straszne miejsce powinno być pokazywane w podręcznikach dla architektów jak nie należy ... rozwiń

Avatar
Mieszkaniec od 1966 / 24 listopada 2014 o 10:50
0

Kiedyś to całe osiedle było strefą zamknięta dla samochodów i naprawdę nie wiem skąd takie spostrzeżenia, a chcę zaznaczyć,że mieszkańcem jestem od 1966 roku. Dzieci, które były wychowywane w latach osiemdziesiątych, rodzice nie musieli się bać wypuścić je na plac zabawowy - teraz trzeba drżeć, gdyż samochody po wyremontowaniu dużej części alejek , które stały się szersze (wszechobecny asfalt zamieniony na kostkę) urządziły sobie wewnętrzną drogę i wszystko jest rozjeżdżane, nie wspominając o parkowaniu na alejkach w czym prym wiodą studenci zamiejscowi (LBI, LKR, LTM, WSI, WS, LPU, LBL i tym podobne) i w tym momencie zaczyna brakować miejsc parkingowych (jakże inaczej jest w czasie wakacji). Uważam, że dla stałe zameldowanych mieszkańców powinno stworzyć się możliwość wykupienia miejsca parkingowego na osiedlu, oczywiście za niewielką odpłatnością i takie miejsce byłoby oznaczone kopertą z nr rejestracyjnym pojazdu.

Kiedyś to całe osiedle było strefą zamknięta dla samochodów i naprawdę nie wiem skąd takie spostrzeżenia, a chcę zaznaczyć,że mieszkańcem jestem od 1966 roku. Dzieci, które były wychowywane w latach osiemdziesiątych, rodzice nie musieli się bać wypuścić je na plac zabawowy - teraz trzeba drżeć, gdyż samochody po wyremontowaniu dużej części alejek , które stały się szersze (wszechobecny asfalt zamieniony na kostkę) urządziły sobie wewnętrzną drogę i wszystko jest rozj... rozwiń

Avatar
Mieszkaniec od 1966 / 24 listopada 2014 o 10:41
0

Jak zmienić ? Trzeba zrobić tak, żeby w razie konieczności podjechania pod klatkę np. na ul. Balladyny było gdzie zostawić pojazd bez zastawiania całej alejki. Kiedys tak było ale komuś to się nie podobało i polikwidowano takie miejsca, gdzie można było postawić auto celem np. jego rozładunku. Chodniki sa wąskie i z wysokoimi krawężnikami. To jest chore bo w sytuacji np. gdy pod blok będiz emusiała podjechac karetkas bądź pojazd strazy pożarnej, nie będzie na to szans. Szkoda, że ktios nad tym nie pomyślał. dodatkowo - domofony w blokach są tak skonstruowane, że drzwi można otworzyć z klucza tylko przy użyciu dwóch rąk, co w sytuacji, gdy np. ktos niesie cięzkie siaty, jest ciężko wykonalne. O braku jakichkolwiek ułatwień dla osób z wózkami dziecięcymi nie wspomnę, bo to, jak mawiał kalsyk - oczywista oczywistość... Poza tym może ktoś w końcu zlituje się i choćby pobieżnie naprawi nawierzchnię na ul. Balladyny bo bardziej wyboista być już nie może.

Kiedyś to całe osiedle było strefą zamknięta dla samochodów i naprawdę nie wiem skąd takie spostrzeżenia, a chcę zaznaczyć,że mieszkańcem jestem od 1966 roku. Dzieci, które były wychowywane w latach osiemdziesiątych, rodzice nie musieli się bać wypuścić je na plac zabawowy - teraz trzeba drżeć, gdyż samochody po wyremontowaniu dużej części alejek , które stały się szersze (wszechobecny asfalt zamieniony na kostkę) urządziły sobie wewnętrzną drogę i wszystko jest rozjeżdżane, nie wspominając o parkowaniu na alejkach w czym prym wiodą studenci zamiejscowi (LBI, LKR, LTM, WSI, WS, LPU, LBL i tym podobne) i w tym momencie zaczyna brakować miejsc parkingowych (jakże inaczej jest w czasie wakacji). Uważam, że dla stałe zameldowanych mieszkańców powinno stworzyć się możliwość wykupienia miejsca parkingowego na osiedlu, oczywiście za niewielką odpłatnością i takie miejsce byłoby oznaczone kopertą z nr rejestracyjnym pojazdu

Kiedyś to całe osiedle było strefą zamknięta dla samochodów i naprawdę nie wiem skąd takie spostrzeżenia, a chcę zaznaczyć,że mieszkańcem jestem od 1966 roku. Dzieci, które były wychowywane w latach osiemdziesiątych, rodzice nie musieli się bać wypuścić je na plac zabawowy - teraz trzeba drżeć, gdyż samochody po wyremontowaniu dużej części alejek , które stały się szersze (wszechobecny asfalt zamieniony na kostkę) urządziły sobie wewnętrzną drogę i wszystko jest rozjeżdżane, nie wspominając o parkowaniu na alejkach w czym pr... rozwiń

Avatar
sss / 24 listopada 2014 o 10:39
0

Kościół już zmienia osiedle. Nowy powstał w miejscu Domu Kultury na oś. Słowackiego. To się nazywa "modernizacja".

Avatar
CyberVampir / 24 listopada 2014 o 09:53
0

Jak zmienić ? Trzeba zrobić tak, żeby w razie konieczności podjechania pod klatkę np. na ul. Balladyny było gdzie zostawić pojazd bez zastawiania całej alejki. Kiedys tak było ale komuś to się nie podobało i polikwidowano takie miejsca, gdzie można było postawić auto celem np. jego rozładunku. Chodniki sa wąskie i z wysokoimi krawężnikami. To jest chore bo w sytuacji np. gdy pod blok będiz emusiała podjechac karetkas bądź pojazd strazy pożarnej, nie będzie na to szans. Szkoda, że ktios nad tym nie pomyślał. dodatkowo - domofony w blokach są tak skonstruowane, że drzwi można otworzyć z klucza tylko przy użyciu dwóch rąk, co w sytuacji, gdy np. ktos niesie cięzkie siaty, jest ciężko wykonalne. O braku jakichkolwiek ułatwień dla osób z wózkami dziecięcymi nie wspomnę, bo to, jak mawiał kalsyk - oczywista oczywistość... Poza tym może ktoś w końcu zlituje się i choćby pobieżnie naprawi nawierzchnię na ul. Balladyny bo bardziej wyboista być już nie może.

Jak zmienić ? Trzeba zrobić tak, żeby w razie konieczności podjechania pod klatkę np. na ul. Balladyny było gdzie zostawić pojazd bez zastawiania całej alejki. Kiedys tak było ale komuś to się nie podobało i polikwidowano takie miejsca, gdzie można było postawić auto celem np. jego rozładunku. Chodniki sa wąskie i z wysokoimi krawężnikami. To jest chore bo w sytuacji np. gdy pod blok będiz emusiała podjechac karetkas bądź pojazd strazy pożarnej, nie będzie na to szans. Szkoda, że ktios nad tym nie pomyślał. dodatkowo - domofony w blokach ... rozwiń

Avatar
Karol / 24 listopada 2014 o 01:03
0
Giedymin, ale czytaj uważnie. Jednym z podmiotów ankietowanych byli studenci. Ankiety przeprowadzano również wśród, a raczej przede wszystkim wśród, stałych mieszkańców.
Avatar
giedymin / 23 listopada 2014 o 23:07
0

Jak mogli brać udział w ankiecie osoby nie mieszkające tu na co dzień tylko studenci?? Tylko mieszkańcy mogą ocenić funkcjonalność mieszkania na tym osiedlu!! Stali mieszkańcy!! 

Avatar
sd / 23 listopada 2014 o 22:26
0

A cóż można z tym lepszego zrobić jak nie wysadzić w powietrze i wybudować od podstaw? Wszyscy podniecają się projektem Hansenów a w rzeczywistości te bloki są makabryczne, wystarczy popatrzećc na te odrażające balkony sklejone z trzech płyt, krzywe, pseudortystycznie ułożone naprzemian, mieszkania ciasne, nieustawne, alejki osiedlowe niedostępne, pogmatwane. Nie ma co tego tłumaczyć czasami w jakich zostały zbudowane, po prostu to architektoniczna szmira i wiedzą o tym najlepiej mieszkańcy a nie jakiś kopnięty krytyk oceniający z boku.

Avatar
sku / 23 listopada 2014 o 21:39
0

Przede wszystkim nie dopuszczać do dalszego naruszania praw autorskich Hansenów!. To co się stało nad :"upiększeniem" pawilonów handlowych -woła o pomstę do nieba i apel do prokuratora.

Avatar
bart / 23 listopada 2014 o 21:28
0

"Przez weekend na Politechnice Lubelskiej trwały warsztaty, których efektem mają być założenia do projektu rewitalizacji osiedla im. Juliusza Słowackiego."

... no a jak już będzie ten efekt czyli "założenia do projektu rewitalizacji osiedla" to co potem ?

Bo snuć plany to sobie można ... papier zawsze jest cierpliwy.

Avatar
Barbara Ubryk / 24 listopada 2014 o 13:40
0

Najbardziej przerażającą istotą tego martwego osiedla jest klaustofobiczna pustka która aż krzyczy.To osiedle jest wręcz wrogie ludziom.Tam nawet ptaków jest mniej,może poza tym miejscem gdzie srają gołębie dokarmiane przez rachitycznych staruszków tak samo nieżywych jak to osiedle.A na samym środku zamiast osiedlowego domu kultury, który wyrobił sobie nawet jako taką pozycję, powstała jak wrzód świątynia która tam pasuje jak pięść do garbatego nosa.To straszne miejsce powinno być pokazywane w podręcznikach dla architektów jak nie należy projektować osiedli miejskich ,bo takie jakim ono powstało i jest po dziś dzień to gehenna dla mieszkańców.

Najbardziej przerażającą istotą tego martwego osiedla jest klaustofobiczna pustka która aż krzyczy.To osiedle jest wręcz wrogie ludziom.Tam nawet ptaków jest mniej,może poza tym miejscem gdzie srają gołębie dokarmiane przez rachitycznych staruszków tak samo nieżywych jak to osiedle.A na samym środku zamiast osiedlowego domu kultury, który wyrobił sobie nawet jako taką pozycję, powstała jak wrzód świątynia która tam pasuje jak pięść do garbatego nosa.To straszne miejsce powinno być pokazywane w podręcznikach dla architektów jak nie należy ... rozwiń

Avatar
Mieszkaniec od 1966 / 24 listopada 2014 o 10:50
0

Kiedyś to całe osiedle było strefą zamknięta dla samochodów i naprawdę nie wiem skąd takie spostrzeżenia, a chcę zaznaczyć,że mieszkańcem jestem od 1966 roku. Dzieci, które były wychowywane w latach osiemdziesiątych, rodzice nie musieli się bać wypuścić je na plac zabawowy - teraz trzeba drżeć, gdyż samochody po wyremontowaniu dużej części alejek , które stały się szersze (wszechobecny asfalt zamieniony na kostkę) urządziły sobie wewnętrzną drogę i wszystko jest rozjeżdżane, nie wspominając o parkowaniu na alejkach w czym prym wiodą studenci zamiejscowi (LBI, LKR, LTM, WSI, WS, LPU, LBL i tym podobne) i w tym momencie zaczyna brakować miejsc parkingowych (jakże inaczej jest w czasie wakacji). Uważam, że dla stałe zameldowanych mieszkańców powinno stworzyć się możliwość wykupienia miejsca parkingowego na osiedlu, oczywiście za niewielką odpłatnością i takie miejsce byłoby oznaczone kopertą z nr rejestracyjnym pojazdu.

Kiedyś to całe osiedle było strefą zamknięta dla samochodów i naprawdę nie wiem skąd takie spostrzeżenia, a chcę zaznaczyć,że mieszkańcem jestem od 1966 roku. Dzieci, które były wychowywane w latach osiemdziesiątych, rodzice nie musieli się bać wypuścić je na plac zabawowy - teraz trzeba drżeć, gdyż samochody po wyremontowaniu dużej części alejek , które stały się szersze (wszechobecny asfalt zamieniony na kostkę) urządziły sobie wewnętrzną drogę i wszystko jest rozj... rozwiń

Avatar
Mieszkaniec od 1966 / 24 listopada 2014 o 10:41
0

Jak zmienić ? Trzeba zrobić tak, żeby w razie konieczności podjechania pod klatkę np. na ul. Balladyny było gdzie zostawić pojazd bez zastawiania całej alejki. Kiedys tak było ale komuś to się nie podobało i polikwidowano takie miejsca, gdzie można było postawić auto celem np. jego rozładunku. Chodniki sa wąskie i z wysokoimi krawężnikami. To jest chore bo w sytuacji np. gdy pod blok będiz emusiała podjechac karetkas bądź pojazd strazy pożarnej, nie będzie na to szans. Szkoda, że ktios nad tym nie pomyślał. dodatkowo - domofony w blokach są tak skonstruowane, że drzwi można otworzyć z klucza tylko przy użyciu dwóch rąk, co w sytuacji, gdy np. ktos niesie cięzkie siaty, jest ciężko wykonalne. O braku jakichkolwiek ułatwień dla osób z wózkami dziecięcymi nie wspomnę, bo to, jak mawiał kalsyk - oczywista oczywistość... Poza tym może ktoś w końcu zlituje się i choćby pobieżnie naprawi nawierzchnię na ul. Balladyny bo bardziej wyboista być już nie może.

Kiedyś to całe osiedle było strefą zamknięta dla samochodów i naprawdę nie wiem skąd takie spostrzeżenia, a chcę zaznaczyć,że mieszkańcem jestem od 1966 roku. Dzieci, które były wychowywane w latach osiemdziesiątych, rodzice nie musieli się bać wypuścić je na plac zabawowy - teraz trzeba drżeć, gdyż samochody po wyremontowaniu dużej części alejek , które stały się szersze (wszechobecny asfalt zamieniony na kostkę) urządziły sobie wewnętrzną drogę i wszystko jest rozjeżdżane, nie wspominając o parkowaniu na alejkach w czym prym wiodą studenci zamiejscowi (LBI, LKR, LTM, WSI, WS, LPU, LBL i tym podobne) i w tym momencie zaczyna brakować miejsc parkingowych (jakże inaczej jest w czasie wakacji). Uważam, że dla stałe zameldowanych mieszkańców powinno stworzyć się możliwość wykupienia miejsca parkingowego na osiedlu, oczywiście za niewielką odpłatnością i takie miejsce byłoby oznaczone kopertą z nr rejestracyjnym pojazdu

Kiedyś to całe osiedle było strefą zamknięta dla samochodów i naprawdę nie wiem skąd takie spostrzeżenia, a chcę zaznaczyć,że mieszkańcem jestem od 1966 roku. Dzieci, które były wychowywane w latach osiemdziesiątych, rodzice nie musieli się bać wypuścić je na plac zabawowy - teraz trzeba drżeć, gdyż samochody po wyremontowaniu dużej części alejek , które stały się szersze (wszechobecny asfalt zamieniony na kostkę) urządziły sobie wewnętrzną drogę i wszystko jest rozjeżdżane, nie wspominając o parkowaniu na alejkach w czym pr... rozwiń

Avatar
sss / 24 listopada 2014 o 10:39
0

Kościół już zmienia osiedle. Nowy powstał w miejscu Domu Kultury na oś. Słowackiego. To się nazywa "modernizacja".

Avatar
CyberVampir / 24 listopada 2014 o 09:53
0

Jak zmienić ? Trzeba zrobić tak, żeby w razie konieczności podjechania pod klatkę np. na ul. Balladyny było gdzie zostawić pojazd bez zastawiania całej alejki. Kiedys tak było ale komuś to się nie podobało i polikwidowano takie miejsca, gdzie można było postawić auto celem np. jego rozładunku. Chodniki sa wąskie i z wysokoimi krawężnikami. To jest chore bo w sytuacji np. gdy pod blok będiz emusiała podjechac karetkas bądź pojazd strazy pożarnej, nie będzie na to szans. Szkoda, że ktios nad tym nie pomyślał. dodatkowo - domofony w blokach są tak skonstruowane, że drzwi można otworzyć z klucza tylko przy użyciu dwóch rąk, co w sytuacji, gdy np. ktos niesie cięzkie siaty, jest ciężko wykonalne. O braku jakichkolwiek ułatwień dla osób z wózkami dziecięcymi nie wspomnę, bo to, jak mawiał kalsyk - oczywista oczywistość... Poza tym może ktoś w końcu zlituje się i choćby pobieżnie naprawi nawierzchnię na ul. Balladyny bo bardziej wyboista być już nie może.

Jak zmienić ? Trzeba zrobić tak, żeby w razie konieczności podjechania pod klatkę np. na ul. Balladyny było gdzie zostawić pojazd bez zastawiania całej alejki. Kiedys tak było ale komuś to się nie podobało i polikwidowano takie miejsca, gdzie można było postawić auto celem np. jego rozładunku. Chodniki sa wąskie i z wysokoimi krawężnikami. To jest chore bo w sytuacji np. gdy pod blok będiz emusiała podjechac karetkas bądź pojazd strazy pożarnej, nie będzie na to szans. Szkoda, że ktios nad tym nie pomyślał. dodatkowo - domofony w blokach ... rozwiń

Avatar
Karol / 24 listopada 2014 o 01:03
0
Giedymin, ale czytaj uważnie. Jednym z podmiotów ankietowanych byli studenci. Ankiety przeprowadzano również wśród, a raczej przede wszystkim wśród, stałych mieszkańców.
Avatar
giedymin / 23 listopada 2014 o 23:07
0

Jak mogli brać udział w ankiecie osoby nie mieszkające tu na co dzień tylko studenci?? Tylko mieszkańcy mogą ocenić funkcjonalność mieszkania na tym osiedlu!! Stali mieszkańcy!! 

Avatar
sd / 23 listopada 2014 o 22:26
0

A cóż można z tym lepszego zrobić jak nie wysadzić w powietrze i wybudować od podstaw? Wszyscy podniecają się projektem Hansenów a w rzeczywistości te bloki są makabryczne, wystarczy popatrzećc na te odrażające balkony sklejone z trzech płyt, krzywe, pseudortystycznie ułożone naprzemian, mieszkania ciasne, nieustawne, alejki osiedlowe niedostępne, pogmatwane. Nie ma co tego tłumaczyć czasami w jakich zostały zbudowane, po prostu to architektoniczna szmira i wiedzą o tym najlepiej mieszkańcy a nie jakiś kopnięty krytyk oceniający z boku.

Avatar
sku / 23 listopada 2014 o 21:39
0

Przede wszystkim nie dopuszczać do dalszego naruszania praw autorskich Hansenów!. To co się stało nad :"upiększeniem" pawilonów handlowych -woła o pomstę do nieba i apel do prokuratora.

Avatar
bart / 23 listopada 2014 o 21:28
0

"Przez weekend na Politechnice Lubelskiej trwały warsztaty, których efektem mają być założenia do projektu rewitalizacji osiedla im. Juliusza Słowackiego."

... no a jak już będzie ten efekt czyli "założenia do projektu rewitalizacji osiedla" to co potem ?

Bo snuć plany to sobie można ... papier zawsze jest cierpliwy.

Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zmarł Karl Lagerfeld, słynny projektant mody

Zmarł Karl Lagerfeld, słynny projektant mody 0 0

Karl Lagerfeld nie żyje. Słynny projektant mody, artysta i fotograf, dyrektor artystyczny domu mody Chanel zmarł w wieku 85 lat.

Nosiciel wirusa HIV pogryzł policjanta i straszył, że umrze. Jest wyrok

Nosiciel wirusa HIV pogryzł policjanta i straszył, że umrze. Jest wyrok 0 1

Zakończył się proces mężczyzny, który próbował zarazić policjanta wirusem HIV i żółtaczką. Sławomir P. pogryzł mundurowego podczas jazdy na komisariat. Zdemolował również policyjny radiowóz

Łuków: 27-letni recydywista aresztowany, grozi mu nawet 15 lat więzienia
film

Łuków: 27-letni recydywista aresztowany, grozi mu nawet 15 lat więzienia 0 1

Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 27-latek z Łukowa, który w sobotę ukradł kurtkę z kluczykiem do samochodu i włamał się do auta

Karnawałowy koncert cygański w Nałęczowie
23 lutego 2019, 19:00

Karnawałowy koncert cygański w Nałęczowie 0 0

Restauracja Zabytkowe Podziemia w Nałęczowie (ul. Lipowa 27) zaprasza na karnawałowy koncert cygański, który zaplanowano na sobotę, 23 lutego o godz. 19.

LCK ma nowego szefa. Do tej pory był związany z branżą spożywczą

LCK ma nowego szefa. Do tej pory był związany z branżą spożywczą 0 4

Aleksander Batorski zostanie dyrektorem Lubelskiego Centrum Konferencyjnego. Nowy szef marszałkowskiej instytucji do tej pory był związany z przemysłem spożywczym.

Nad Zalewem Zemborzyckim odbył się piąty bieg City Trail z Nationale-Nederlanden

Nad Zalewem Zemborzyckim odbył się piąty bieg City Trail z Nationale-Nederlanden 0 0

W sobotę biegacze startowali – po raz piąty – nad lubelskim Zalewem Zemborzyckim. Zwycięstwo odnieśli Filip Babik oraz Julia Pleskaczyńska

Radzyń Podlaski: Znaleźli niewybuch z czasów II wojny światowej

Radzyń Podlaski: Znaleźli niewybuch z czasów II wojny światowej 0 0

Policjanci zabezpieczyli pocisk artyleryjski, który został wczoraj znaleziony w rejonie rzeki Białka w miejscowości Ustrzesz. Na miejsce przyjechali również wojskowi z jednostki w Chełmie, którzy rozminowali niewybuch

"Wziąść, doktur, dzień dzisiejszy", czyli najczęściej popełniane błędy językowe w internecie
galeria

"Wziąść, doktur, dzień dzisiejszy", czyli najczęściej popełniane błędy językowe w internecie 9 1

"Na prawdę" i "Napewno" to najczęstsze błędy językowe popełniane przez użytkowników internetu - informuje serwis nadwyraz.com

Międzyrzec Podlaski: Szykują jubileusz dla znanego rzeźbiarza

Międzyrzec Podlaski: Szykują jubileusz dla znanego rzeźbiarza 0 0

W tym roku przypada 100. rocznica urodzin Henryka Burzca, rzeźbiarza pochodzącego z Międzyrzeca Podlaskiego. Miejski Ośrodek Kultury przygotowuje z tej okazji jubileusz.

Bal Karnawałowy Disneya w Puławach
27 lutego 2019, 16:00

Bal Karnawałowy Disneya w Puławach 2 2

W środę, 27 lutego o godz. 16 w Kameralnej Puławy (ul. Kochanowskiego 8) odbędzie się Bal Karnawałowy Disneya dla dzieci w wieku 4-10 lat.

Koncert "Bardowie naszych czasów" w Kazimierzu
24 lutego 2019, 19:00

Koncert "Bardowie naszych czasów" w Kazimierzu 0 1

Restauracja Trzeci Księżyc w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek 1) zaprasza na koncert duetu Jarząbek-Jurkiewicz, który zaplanowano na 24 lutego o godz. 19.

Wybudują nowe bloki w Świdniku. Powstaną też "Mieszkania Plus"

Wybudują nowe bloki w Świdniku. Powstaną też "Mieszkania Plus" 0 2

W przyszłym miesiącu ma ruszyć nabór na mieszkania budowane przez Spółdzielnię Mieszkaniową przy ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego. Rozpoczęły się też przygotowania do budowy rządowych czynszówek. Dwa bloki staną przy ul. Gen. Stefana Roweckiego „Grota”

Wola Uhruska: 20-latek zaatakował drzwi wejściowe do stacji ratownictwa

Wola Uhruska: 20-latek zaatakował drzwi wejściowe do stacji ratownictwa 0 0

20-letni mieszkaniec gm. Wola Uhruska zniszczył drzwi wejściowe do stacji ratownictwa. Grozi mu 5 lat pozbawienia wolności

Samochód dachował na obwodnicy Lubartowa [zdjęcia]

Samochód dachował na obwodnicy Lubartowa [zdjęcia] 0 0

- Kierujący mitsubishi nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków i zjechał do rowu. Auto przewróciło się na dach - informuje sierż.szt. Ewelina Skorupska z policj w Lubartowie

Azoty Puławy zagrają na wyjeździe z Gwardią Opole

Azoty Puławy zagrają na wyjeździe z Gwardią Opole 0 1

W zapowiadającym się jako jeden z ciekawszych meczów 19. kolejki spotkaniu Azoty Puławy zagrają w Opolu z Gwardią. Początek wtorkowego starcia o godzinie 18. Mecz pokaże stacja nSPORT+, początek transmisji 15 minut wcześniej

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!