Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 maja 2010 r.
22:11
Edytuj ten wpis

Jak ZTM oszukuje pasażerów

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 22 A A

Na przystankach nadal wiszą kartki z informacją, że kierowcy sprzedają bilety wyłącznie w karnetach po 5 sztuk. Tymczasem w pojeździe można kupić również pojedyncze bilety. Przynajmniej teoretycznie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sprawę karnetów bada już Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. – Prowadzimy postępowanie wyjaśniające. Wystąpiliśmy do ZTM o dokumenty. Chcemy wiedzieć, na jakiej podstawie wprowadzone zostały karnety i czy odbyło się to zgodnie z przepisami – potwierdza Ewa Wiszniowska, dyrektor lubelskiej delegatury UOKiK.

Karnety pojawiły się w autobusach 10 maja. Początkowo ZTM zapowiadał, że bilety w pojazdach będą dostępne wyłącznie w takiej formie. Ale zmienił zdanie po tym, jak sprawą zaczął się interesować UOKiK.

– Po analizie doszliśmy do wniosku, że nie możemy wprowadzać takich ograniczeń – wyjaśniała Justyna Góźdź z ZTM. Wątpliwości dotyczyły tego, czy wolno zmuszać pasażera, by zapłacił za pięć kursów, jeśli chce jechać tylko raz. Tym bardziej że wieczorami i w weekendy kioski są zamknięte i papierowy bilet można kupić tylko w autobusie. – Kierowcy będą sprzedawać zarówno pojedyncze bilety, jak i karnety, ale będziemy zachęcać pasażerów, by wybierali karnety – zapowiadała Góźdź.

Tyle że na przystankach nadal wiszą informacje, że kierowca sprzeda nam tylko karnet. – Na pewno nie na wszystkich przystankach – mówi Góźdź. – Było tego sporo do usunięcia, przystanków mamy 700 i jest to czasochłonne. Staramy się jak najszybciej zdjąć te ogłoszenia.

– Trochę to nieuczciwe wobec ludzi, bo ktoś, kto uwierzy w to ogłoszenie może zrezygnować z jazdy, jeżeli nie ma przy sobie wystarczającej kwoty na cały karnet – irytuje się Marta Kozak, jedna z pasażerek. Różnica w cenie jest spora, bo za karnet normalny trzeba zapłacić 12 zł, a za ulgowy 6 zł.

ZTM twierdzi, że do tej pory nie dostał żadnego pisma z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kaśka / 22 maja 2010 o 23:43
0
Co takiego ZTM zrobiło dla mieszkańców miasta poza masońskim znaczkiem na biletach (dwie odwrócone wieże)
i zmianą numeracji linii 300,301,302 na N1,N2,N3?Nic.Ale przez dwa lata pobory niezłe brali.Dzięki p.Wasilewski i Kołodziej-Wnuk.Ona powołała ZTM i obsadziła na stołki kolegów z PO.Dlaczego nie ma na remont ulic?Bo jest ZTM.
Avatar
bambosh / 20 maja 2010 o 12:04
0
Gość napisał:
To, że gdzieś jeszcze nie można kupić pojedynczego biletu wcale nie oznacza, że jest to normalne. Już lepiej wcale nie sprzedawać niż kazać kupować karnety. Na co dzień mieszkam w Warszawie, w Lublinie czasem odwiedzam znajomych i 5 biletów jest mi niepotrzebnych. Co najwyżej 2.

Można kupić w Przemyślu pojedyncze-ale w karnecie wychodzi taniej... Szkoda,że w Lublinie nie ma taniej w karnecie...
Avatar
kierowcampk / 20 maja 2010 o 09:07
0
normalni ludzie kupuja bilety w kiosku a bydlo w wiekszosci studenci musza kupic u kierowcy bo przeciez sa tak tepi ze nie rozumieja podstawowych zasad
Avatar
Andrzej / 19 maja 2010 o 20:54
0
Normalni ludzie kilka razy w tygodniu kupują po jednym opakowaniu mleka . Mają kupić krowę?
Avatar
Gość / 19 maja 2010 o 19:57
0
bambosh napisał:
To jedź do Przemyśla-tam już od wielu lat tak jest i nikt nie dyskutuje!-no tyle,że tam jest w karnecie troszkę taniej...-no fakt,że mogli by w Lublinie też taniej w karnecie wprowadzić...

To, że gdzieś jeszcze nie można kupić pojedynczego biletu wcale nie oznacza, że jest to normalne. Już lepiej wcale nie sprzedawać niż kazać kupować karnety. Na co dzień mieszkam w Warszawie, w Lublinie czasem odwiedzam znajomych i 5 biletów jest mi niepotrzebnych. Co najwyżej 2.

To, że gdzieś jeszcze nie można kupić pojedynczego biletu wcale nie oznacza, że jest to normalne. Już lepiej wcale nie sprzedawać niż kazać kupować karnety. Na co dzień mieszkam w Warszawie, w Lublinie czasem odwiedzam znajomych i 5 biletów jest mi niepotrzebnych. Co najwyżej 2. rozwiń
Avatar
bambosh / 19 maja 2010 o 16:35
0
ja napisał:
jak Ci nie wstyd pisac takie glupoty ?

To prawda jest dla Was głupotami?-to co wobec tego jest prawdą? Ja mam żonę poważnie niepełnosprawną,ale w żadnej mierze nie oczekuję od kierowców MPKów aby w jakikolwiek sposób użalali się nad nami i "obdarzali nas"jakimiś względami i przywilejami! Po prostu: facet jest nieodpowiedzialny i tyle!-dziecko umiał zrobić,ale już żonie w ciąży zapewnić bilet (np.podbiec do kiosku lub mieć bilety na zapas)i spokojną podróż-to już dla niego"Kosmos"! Czemu-kuźwa!-my z osobami niepełnosprawnymi umiemy się zorganizować tak,aby nie utrudniać kierowcom pracy i nie przedłużać innym podróży -a ludziom zdrowym to tak ciężko jest cokolwiek dać od siebie??? Najlepiej i najprościej własne gnojostwo wytłumaczyć"chamstwem"kierowcy-ot co... Widzę,że nie umiecie uszanować pracy kierowcy-a wręcz przeciwnie: chcielibyście jeszcze,aby i papierosy sprzedawał,baby w ciąży przenosił i wiele innych rzeczy robił-no i jeszcze przede wszystkim się NIE SPÓŹNIAŁ!

To prawda jest dla Was głupotami?-to co wobec tego jest prawdą? Ja mam żonę poważnie niepełnosprawną,ale w żadnej mierze nie oczekuję od kierowców MPKów aby w jakikolwiek sposób użalali się nad nami i "obdarzali nas"jakimiś względami i przywilejami! Po prostu: facet jest nieodpowiedzialny i tyle!-dziecko umiał zrobić,ale już żonie w ciąży zapewnić bilet (np.podbiec do kiosku lub mieć bilety na zapas)i spokojną podróż-to już dla niego"Kosmos"! Czemu-kuźwa!-my z osobami niepełnosprawnymi ... rozwiń
Avatar
ja / 19 maja 2010 o 14:22
0
bambosh napisał:
Sam jesteś CHAM-bo nie zadbałeś o to,aby Twoja żona w ciąży miała spokojną ciążę i podróż!!! A co to -kuźwa!-kierowca ma się martwić Twoją ciążą?!-może jeszcze powiesz,że poród też kierowca powinien odebrać?!-Ty podły Kutafonie!-jak Ci nie wstyd!!!


jak Ci nie wstyd pisac takie glupoty ?
Avatar
aaa / 19 maja 2010 o 13:50
0
bambosh napisał:
Sam jesteś CHAM-bo nie zadbałeś o to,aby Twoja żona w ciąży miała spokojną ciążę i podróż!!! A co to -kuźwa!-kierowca ma się martwić Twoją ciążą?!-może jeszcze powiesz,że poród też kierowca powinien odebrać?!-Ty podły Kutafonie!-jak Ci nie wstyd!!!

Ale jesteś zjeb.
Avatar
bambosh / 19 maja 2010 o 13:25
0
pasa napisał:
Zostałem wyproszony wraz z żoną w 9 miesiącu ciąży z autobusu o numerze 2208 lini 26 po tym jak odmówiłem zakupu 5 biletów, kierowca ostatni CHAM!!!, sprawę zgłosiłem. Czy można coś jeszcze zrobić?

Sam jesteś CHAM-bo nie zadbałeś o to,aby Twoja żona w ciąży miała spokojną ciążę i podróż!!! A co to -kuźwa!-kierowca ma się martwić Twoją ciążą?!-może jeszcze powiesz,że poród też kierowca powinien odebrać?!-Ty podły Kutafonie!-jak Ci nie wstyd!!!

Sam jesteś CHAM-bo nie zadbałeś o to,aby Twoja żona w ciąży miała spokojną ciążę i podróż!!! A co to -kuźwa!-kierowca ma się martwić Twoją ciążą?!-może jeszcze powiesz,że poród też kierowca powinien odebrać?!-Ty podły Kutafonie!-jak Ci nie wstyd!!! rozwiń
Avatar
pasa / 19 maja 2010 o 12:16
0
Zostałem wyproszony wraz z żoną w 9 miesiącu ciąży z autobusu o numerze 2208 lini 26 po tym jak odmówiłem zakupu 5 biletów, kierowca ostatni CHAM!!!, sprawę zgłosiłem. Czy można coś jeszcze zrobić?
Avatar
Kaśka / 22 maja 2010 o 23:43
0
Co takiego ZTM zrobiło dla mieszkańców miasta poza masońskim znaczkiem na biletach (dwie odwrócone wieże)
i zmianą numeracji linii 300,301,302 na N1,N2,N3?Nic.Ale przez dwa lata pobory niezłe brali.Dzięki p.Wasilewski i Kołodziej-Wnuk.Ona powołała ZTM i obsadziła na stołki kolegów z PO.Dlaczego nie ma na remont ulic?Bo jest ZTM.
Avatar
bambosh / 20 maja 2010 o 12:04
0
Gość napisał:
To, że gdzieś jeszcze nie można kupić pojedynczego biletu wcale nie oznacza, że jest to normalne. Już lepiej wcale nie sprzedawać niż kazać kupować karnety. Na co dzień mieszkam w Warszawie, w Lublinie czasem odwiedzam znajomych i 5 biletów jest mi niepotrzebnych. Co najwyżej 2.

Można kupić w Przemyślu pojedyncze-ale w karnecie wychodzi taniej... Szkoda,że w Lublinie nie ma taniej w karnecie...
Avatar
kierowcampk / 20 maja 2010 o 09:07
0
normalni ludzie kupuja bilety w kiosku a bydlo w wiekszosci studenci musza kupic u kierowcy bo przeciez sa tak tepi ze nie rozumieja podstawowych zasad
Avatar
Andrzej / 19 maja 2010 o 20:54
0
Normalni ludzie kilka razy w tygodniu kupują po jednym opakowaniu mleka . Mają kupić krowę?
Avatar
Gość / 19 maja 2010 o 19:57
0
bambosh napisał:
To jedź do Przemyśla-tam już od wielu lat tak jest i nikt nie dyskutuje!-no tyle,że tam jest w karnecie troszkę taniej...-no fakt,że mogli by w Lublinie też taniej w karnecie wprowadzić...

To, że gdzieś jeszcze nie można kupić pojedynczego biletu wcale nie oznacza, że jest to normalne. Już lepiej wcale nie sprzedawać niż kazać kupować karnety. Na co dzień mieszkam w Warszawie, w Lublinie czasem odwiedzam znajomych i 5 biletów jest mi niepotrzebnych. Co najwyżej 2.

To, że gdzieś jeszcze nie można kupić pojedynczego biletu wcale nie oznacza, że jest to normalne. Już lepiej wcale nie sprzedawać niż kazać kupować karnety. Na co dzień mieszkam w Warszawie, w Lublinie czasem odwiedzam znajomych i 5 biletów jest mi niepotrzebnych. Co najwyżej 2. rozwiń
Avatar
bambosh / 19 maja 2010 o 16:35
0
ja napisał:
jak Ci nie wstyd pisac takie glupoty ?

To prawda jest dla Was głupotami?-to co wobec tego jest prawdą? Ja mam żonę poważnie niepełnosprawną,ale w żadnej mierze nie oczekuję od kierowców MPKów aby w jakikolwiek sposób użalali się nad nami i "obdarzali nas"jakimiś względami i przywilejami! Po prostu: facet jest nieodpowiedzialny i tyle!-dziecko umiał zrobić,ale już żonie w ciąży zapewnić bilet (np.podbiec do kiosku lub mieć bilety na zapas)i spokojną podróż-to już dla niego"Kosmos"! Czemu-kuźwa!-my z osobami niepełnosprawnymi umiemy się zorganizować tak,aby nie utrudniać kierowcom pracy i nie przedłużać innym podróży -a ludziom zdrowym to tak ciężko jest cokolwiek dać od siebie??? Najlepiej i najprościej własne gnojostwo wytłumaczyć"chamstwem"kierowcy-ot co... Widzę,że nie umiecie uszanować pracy kierowcy-a wręcz przeciwnie: chcielibyście jeszcze,aby i papierosy sprzedawał,baby w ciąży przenosił i wiele innych rzeczy robił-no i jeszcze przede wszystkim się NIE SPÓŹNIAŁ!

To prawda jest dla Was głupotami?-to co wobec tego jest prawdą? Ja mam żonę poważnie niepełnosprawną,ale w żadnej mierze nie oczekuję od kierowców MPKów aby w jakikolwiek sposób użalali się nad nami i "obdarzali nas"jakimiś względami i przywilejami! Po prostu: facet jest nieodpowiedzialny i tyle!-dziecko umiał zrobić,ale już żonie w ciąży zapewnić bilet (np.podbiec do kiosku lub mieć bilety na zapas)i spokojną podróż-to już dla niego"Kosmos"! Czemu-kuźwa!-my z osobami niepełnosprawnymi ... rozwiń
Avatar
ja / 19 maja 2010 o 14:22
0
bambosh napisał:
Sam jesteś CHAM-bo nie zadbałeś o to,aby Twoja żona w ciąży miała spokojną ciążę i podróż!!! A co to -kuźwa!-kierowca ma się martwić Twoją ciążą?!-może jeszcze powiesz,że poród też kierowca powinien odebrać?!-Ty podły Kutafonie!-jak Ci nie wstyd!!!


jak Ci nie wstyd pisac takie glupoty ?
Avatar
aaa / 19 maja 2010 o 13:50
0
bambosh napisał:
Sam jesteś CHAM-bo nie zadbałeś o to,aby Twoja żona w ciąży miała spokojną ciążę i podróż!!! A co to -kuźwa!-kierowca ma się martwić Twoją ciążą?!-może jeszcze powiesz,że poród też kierowca powinien odebrać?!-Ty podły Kutafonie!-jak Ci nie wstyd!!!

Ale jesteś zjeb.
Avatar
bambosh / 19 maja 2010 o 13:25
0
pasa napisał:
Zostałem wyproszony wraz z żoną w 9 miesiącu ciąży z autobusu o numerze 2208 lini 26 po tym jak odmówiłem zakupu 5 biletów, kierowca ostatni CHAM!!!, sprawę zgłosiłem. Czy można coś jeszcze zrobić?

Sam jesteś CHAM-bo nie zadbałeś o to,aby Twoja żona w ciąży miała spokojną ciążę i podróż!!! A co to -kuźwa!-kierowca ma się martwić Twoją ciążą?!-może jeszcze powiesz,że poród też kierowca powinien odebrać?!-Ty podły Kutafonie!-jak Ci nie wstyd!!!

Sam jesteś CHAM-bo nie zadbałeś o to,aby Twoja żona w ciąży miała spokojną ciążę i podróż!!! A co to -kuźwa!-kierowca ma się martwić Twoją ciążą?!-może jeszcze powiesz,że poród też kierowca powinien odebrać?!-Ty podły Kutafonie!-jak Ci nie wstyd!!! rozwiń
Avatar
pasa / 19 maja 2010 o 12:16
0
Zostałem wyproszony wraz z żoną w 9 miesiącu ciąży z autobusu o numerze 2208 lini 26 po tym jak odmówiłem zakupu 5 biletów, kierowca ostatni CHAM!!!, sprawę zgłosiłem. Czy można coś jeszcze zrobić?
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca
film

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca 3 0

Grodków, woj. opolskie. 15-letni chłopak i jego ojciec zostali porażeni prądem w Grodkowie.

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu
galeria

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu 0 2

Do groźnego zdarzenia doszło w piątkowe południe w Dębowej Kłodzie (pow. parczewski).

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy
Złota Setka

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy 0 0

Na pomysł otworzenia tematycznego parku rozrywki trójka przedsiębiorców wpadła 8 lat temu. Dzisiaj to jedno z największych i najbardziej znanych miejsc tego typu w naszych kraju. Do Magicznych Ogródów koło Janowca w sezonie ściągają prawdziwe tłumy.

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza 1 0

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem podczas festiwalu Kolory Muzyki w Parku Miejskim w Chełmie.

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol"

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol" 7 0

W sobotę przed godz. 20 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od pracowników jednego z marketów przy Al. Tysiąclecia w Lublinie. Z przekazanej informacji wynikało, że na zakupy z malutkim dzieckiem przyszła nietrzeźwa kobieta.

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową?
Magazyn

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową? 16 0

W PRL-u nie trzeba było baru czy restauracji, aby ugasić pragnienie. Coca-colę okrzyknięto w latach 50. napojem imperialistów. W sklepach królowała oranżada, a na ulicy popularna „gruźliczanka” - woda sodowa z sokiem (droższa) i bez soku (tańsza), sprzedawana z saturatorów.

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 6 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 31 12

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 11

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 14 3

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 7 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 1

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Pieszy zginął po potrąceniu przez ciężarówkę. Szedł niewłaściwą stroną drogi, bez odblasków

Pieszy zginął po potrąceniu przez ciężarówkę. Szedł niewłaściwą stroną drogi, bez odblasków 8 1

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 8 3

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!