Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 grudnia 2012 r.
18:05
Edytuj ten wpis

Jest nowy prezes MOSiR w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora (DRS)
0 10 A A
 (Wojciech Nieśpiałowski/ Archiwum)
(Wojciech Nieśpiałowski/ Archiwum)

Zdzisław Hołysz został nowym prezesem komunalnej spółki – Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji "Bystrzyca” w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Konkurs na obsadę tego stanowiska rozstrzygnęła w piątek rada nadzorcza spółki.

Hołysz pokonał dwóch kontrkandydatów. Dotychczas był wiceprezesem MOSiR, dokąd trafił latem 2011 r. Wcześniej zajmował stanowisko zastępcy kierownika administracyjno-technicznego w lubelskim Teatrze Muzycznym. Prezesowski fotel w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji ma objąć już 1 stycznia.

Stanowisko szefa MOSiR zwolniło się nagle po tym, jak zrezygnował z niego Mariusz Szmit. Nieoficjalnie wiadomo, że poprzedni prezes został nakłoniony do takiej decyzji przez prezydenta Lublina, który był niezadowolony z jego pracy.

Krytykował go m.in. za niezadowalające jego zdaniem tempo niektórych inwestycji. Sam prezydent mówi tylko, że rezygnacja Szmita nastąpiła po poważnej rozmowie, którą obaj odbyli.

MOSiR zarządza m.in. halą sportową przy Al. Zygmuntowskich w Lublinie, znajdującym się obok lodowiskiem, pływalnią, stadionami przy al. Piłsudskiego, ul. Kresowej, na Wieniawie i stadionem Rusałka, ośrodkiem "Słoneczny Wrotków” oraz halą Globus i sąsiednim stokiem narciarskim.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
stanisław / 3 stycznia 2013 r. o 19:59
ustawiony temat od początku do końca.struktura mosiru od nowego roku podporządkowana pod kątem hołysza,wybory były tylko fikcją potwiedzającą wcześniejsze ustalenia w gabinecie prezydenta
Avatar
janek / 29 grudnia 2012 r. o 21:51
no tak, konkurs na stanowisko Prezesa MOSiR ogłoszono 18.12, z terminem składania dokumentów 24.12, a spotkania z kandydatami 27-28.12. Niech mnie ktoś przekona, że to wszystko było w porządku. A może jednak, kluczowa była znajomość z Panem Prezydentem K. Żukiem? Rada Nadzorcza wybrała kandydata, czy tylko zatwierdziła wybór.... Tak zarządza się publicznymi pieniędzmi w Mieście Lublinie. Koledzy z PO, jak zwykle górą.
Avatar
ppp / 29 grudnia 2012 r. o 15:50
w MOSiR Lublin niby POnowemu ale POzostają dawne układy i układziki
a może by tak zmienić Prezydenta Miasta
Avatar
krzysztof / 29 grudnia 2012 r. o 14:29
Trochę znam nowego Prezesa. Jest facetem z jajami. Myślę, że podciągnie do góry infrastrukturę sportową byleby miał kto z niej korzystać bo obecnie młodzież woli siedzący tryb - gry komputerowe.
Avatar
krasnystaw / 29 grudnia 2012 r. o 13:48
Znam Zdzicha od 50 lat znam jego rodinę bliższą i dalszą i wiem ,że prezydeent Lublina nie jest jego rodziną.
Avatar
skrzypek na dachu / 29 grudnia 2012 r. o 13:09
no gratulacje, pokonał dwóch kontrkandydatów (a kogóż to niby?) - a czym to ujął szanowną radę? - chyba więzami krwi z prezydentem. Ciekaw jestem jaki to sposób zarządzania będzie wrożony i realizowany no i ile jeszcze poleje się potu i łez w firmie? bo bezkrwawo na pewno nie będzie. Cieszę się , ze mogę być tylko biernym obserwatorem , komentatorem, krytykiem ,ale żal mi ludzi , którzy tam pracują - pracowałem kiedyś z Z.H i wiem co mówię - powodzenia ludziska !
Avatar
Tadzio / 29 grudnia 2012 r. o 11:33
Nie znam osobiście, ale często widziałem ja pilnował interesu Miasta iako wiceprezes
Avatar
Gość / 28 grudnia 2012 r. o 21:25
Przecież to kuzyn prezydenta miasta, stad ten wybor
Avatar
fredek / 28 grudnia 2012 r. o 20:01
Kiedy będzie konkurs na wiceprezesa?
Avatar
obserwator / 28 grudnia 2012 r. o 19:57
Tylko ze ten poprzedni przynajmniej nad zalewem, odwalił kawał dobrej roboty za co mu serdecznie gratuluje. Zobaczymy co zrobi nowy powodzenia. Może powoli zmodernizują cały zalew, dopóki jest kasa z unii
Avatar
stanisław / 3 stycznia 2013 r. o 19:59
ustawiony temat od początku do końca.struktura mosiru od nowego roku podporządkowana pod kątem hołysza,wybory były tylko fikcją potwiedzającą wcześniejsze ustalenia w gabinecie prezydenta
Avatar
janek / 29 grudnia 2012 r. o 21:51
no tak, konkurs na stanowisko Prezesa MOSiR ogłoszono 18.12, z terminem składania dokumentów 24.12, a spotkania z kandydatami 27-28.12. Niech mnie ktoś przekona, że to wszystko było w porządku. A może jednak, kluczowa była znajomość z Panem Prezydentem K. Żukiem? Rada Nadzorcza wybrała kandydata, czy tylko zatwierdziła wybór.... Tak zarządza się publicznymi pieniędzmi w Mieście Lublinie. Koledzy z PO, jak zwykle górą.
Avatar
ppp / 29 grudnia 2012 r. o 15:50
w MOSiR Lublin niby POnowemu ale POzostają dawne układy i układziki
a może by tak zmienić Prezydenta Miasta
Avatar
krzysztof / 29 grudnia 2012 r. o 14:29
Trochę znam nowego Prezesa. Jest facetem z jajami. Myślę, że podciągnie do góry infrastrukturę sportową byleby miał kto z niej korzystać bo obecnie młodzież woli siedzący tryb - gry komputerowe.
Avatar
krasnystaw / 29 grudnia 2012 r. o 13:48
Znam Zdzicha od 50 lat znam jego rodinę bliższą i dalszą i wiem ,że prezydeent Lublina nie jest jego rodziną.
Avatar
skrzypek na dachu / 29 grudnia 2012 r. o 13:09
no gratulacje, pokonał dwóch kontrkandydatów (a kogóż to niby?) - a czym to ujął szanowną radę? - chyba więzami krwi z prezydentem. Ciekaw jestem jaki to sposób zarządzania będzie wrożony i realizowany no i ile jeszcze poleje się potu i łez w firmie? bo bezkrwawo na pewno nie będzie. Cieszę się , ze mogę być tylko biernym obserwatorem , komentatorem, krytykiem ,ale żal mi ludzi , którzy tam pracują - pracowałem kiedyś z Z.H i wiem co mówię - powodzenia ludziska !
Avatar
Tadzio / 29 grudnia 2012 r. o 11:33
Nie znam osobiście, ale często widziałem ja pilnował interesu Miasta iako wiceprezes
Avatar
Gość / 28 grudnia 2012 r. o 21:25
Przecież to kuzyn prezydenta miasta, stad ten wybor
Avatar
fredek / 28 grudnia 2012 r. o 20:01
Kiedy będzie konkurs na wiceprezesa?
Avatar
obserwator / 28 grudnia 2012 r. o 19:57
Tylko ze ten poprzedni przynajmniej nad zalewem, odwalił kawał dobrej roboty za co mu serdecznie gratuluje. Zobaczymy co zrobi nowy powodzenia. Może powoli zmodernizują cały zalew, dopóki jest kasa z unii