Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 czerwca 2010 r.
9:21
Edytuj ten wpis

Kierowca autokaru z wycieczką: Pomyliłem spirytus z wodą

Autor: Zdjęcie autora er
0 11 A A

44-latek wpadł rano podczas kontroli drogówki. Kierowca autokaru powinien się jej spodziewać, bo dyrekcja szkoły zgłosiła wyjazd policji. Chcieli, żeby funkcjonariusze przed odjazdem sprawdzili stan autobusu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dziś, kilka minut przed godziną 7 rano, autokar podjechał na parking przed skansenem przy al. Warszawskiej w Lublinie. Policjanci obejrzeli autokar i wyciągnęli alkomat.

– Nie mieliśmy żadnych zastrzeżeń do stanu technicznego pojazdu i do dokumentów – mówi Arkadiusz Arciszewski z lubelskiej policji. – Jednak wycieczka o wyznaczonej godzinie nie odjechała. Kierowca autobusu, 44-letni mieszkaniec Lublina, był nietrzeźwy. Miał prawie 0,6 promila alkoholu w organizmie.

Kierowca tłumaczył policjantom, że… alkohol wypił przez przypadek. Rano sięgnął po butelkę, która stała w lodówce. Myślał, że jest w niej woda. Wypił kilka łyków.

– Okazało się, że w butelce był spirytus – twierdził kierowca, dodając, że butelkę z alkoholem zostawił w lodówce jego dziadek.

44-latek już nie może wykonywać swojego zawodu, bo policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Czeka go jeszcze proces. Za jazdę po pijanemu grozi kierowcy do dwóch lat więzienia.

Policja przypomina, że można jej zgłosić każdy zorganizowany wyjazd. – Przeprowadzona kontrola może zapobiec tragedii – dodaje Arciszewski.

Wyjazd trzeba zgłosić z jednodniowym wyprzedzeniem, dzwoniąc na numer 997. A w Lublinie kontaktując się bezpośrednio z drogówką, tel.: (081) 535 48 50 lub 535 48 70. W Lublinie kontrole autokarów są przeprowadzane na parkingach przed MOSIR przy Al. Zygmuntowskich i przy Muzeum Wsi Lubelskiej przy al. Warszawskiej.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~Henio~ / 11 czerwca 2010 o 09:25
0
Prawidłowo. Tzw. wyrywkowe , czy rutunowe kontrole to w państwach policyjnych.
Avatar
Kierowca Bombowca / 11 czerwca 2010 o 08:40
0
Kasia napisał:
Biedaka? Przecież mógł spowodować wypadek.[/quote]

Ale nie spowodował.

[quote name='Kasia' post='301140' date='10.06.2010, 23:03:49']Jestem za ukamieniowaniem - mógł wieźć moje dziecko!!!!
Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień - w tym przypadku mogę bo nieznoszę alkoholu a ten człowiek mógł wyrządzić wiele złego.


Iran i Arabia Saudyjska stoją przed Tobą otworem to wymarzone wprost kraje- i alkohol zabroniony i od czasu do czasu można kogoś kamienować albo pójść na publiczną egzekucję z dziećmi i całą rodziną - popatrzeć jak spada miecz na czyjś kark - to przecież lepsza rozrywka niż te wszystkie badziewne efekty specjalne w hollywoodzkich filmach

Inna sprawa, że jestem za karaniem takich przygłupów, którzy siadają za kółkiem "po spożyciu". Tyle, że zamiast ich do więzień pakować można by w końcu zacząć egzekwować sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Bo może i prawo mamy niegłupie, ale w tym wypadku martwe.

Dość powiedzieć, że przez ostatnie dwa lata nie zostałem ani razu zatrzymany do kontroli policyjnej (a przejeżdżam ponad 25.000km rocznie). Policja zamiast częściej kontrolować kierowców w sposób wyrywkowy woli siedzieć po krzakach z radarami.


Iran i Arabia Saudyjska stoją przed Tobą otworem to wymarzone wprost kraje- i alkohol zabroniony i od czasu do czasu można kogoś kamienować albo pójść na publiczną egzekucję z dziećmi i całą rodziną - popatrzeć jak spada miecz na czyjś kark - to przecież lepsza rozrywka niż te wszystkie badziewne efekty specjalne w hollywoodzkich filmach

Inna sprawa, że jestem za karaniem takich przygłupów, którzy siadają za kółkiem "po spożyciu". Tyle, że zamiast ich do więzień pakować można by w końcu zacz... rozwiń
Avatar
Irek / 11 czerwca 2010 o 08:10
0
Szkoda że Ciebie Kasiu nie wiózł- jednej głupiej krowy mniej by było.
Avatar
Kasia / 10 czerwca 2010 o 23:03
0
Gość napisał:
Prawie 0,6 promile... o kurcze... no w dyby go od razu... i kamienować!
Jak chuderlak to mógł mieć tyle po 4-5 piwach wypitych na wieczór... a w ten upał i tak bez piwa ciężko.
W normalnych krajach jest 0,5 - 0,8 i jakoś wypadków tam mniej niż u nas (Niemcy, Francja, Wielka Brytania).
Tylko u nas nierealne przepisy swoje a ludzie swoje... a jak złapią jakiegoś biedaka, to wszyscy bez winy i za kamienie łapią.


Biedaka? Przecież mógł spowodować wypadek. Czy ty prowokujesz na forum czy też jesteś taki jak on???
Wstyd, ze ktokolwiek go broni. 5 piw wypitych na wieczór i następnego dnia za kółko z dzieciakami echhh to Polska właśnie i swój swojego broni....

Jestem za ukamieniowaniem - mógł wieźć moje dziecko!!!!

Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień - w tym przypadku mogę bo nieznoszę alkoholu a ten człowiek mógł wyrządzić wiele złego.


Biedaka? Przecież mógł spowodować wypadek. Czy ty prowokujesz na forum czy też jesteś taki jak on???
Wstyd, ze ktokolwiek go broni. 5 piw wypitych na wieczór i następnego dnia za kółko z dzieciakami echhh to Polska właśnie i swój swojego broni....

Jestem za ukamieniowaniem - mógł wieźć moje dziecko!!!!

Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień - w tym przypadku mogę bo nieznoszę alkoholu a ten człowiek mógł wyrządzić wiele złego. rozwiń
Avatar
... / 10 czerwca 2010 o 21:07
0
nie jeżdżę teraz autobusami ale jak zauważę podejrzanego kierowcę to na pewno dam znać policji i nie będę się patyczkować. kiedyś raz prowadził autobus taki kierowca że jak wysiadał to tak szybko zamykał drzwi że mi nogę przyciął i musiałam skakać za autobusem i dopiero po chwili jak ludzie krzyczeli to się zatrzymał. też był pewnie nie za trzeźwy
Avatar
... / 10 czerwca 2010 o 21:04
0
wiedział że będzie jechał i mimo tego pił. wiedział że będzie wiózł dzieci. moim zdaniem to alkoholik. tylko alkoholicy nie rozumieją powagi takiej sytuacji i sięgają wtedy po alkohol mimo iż wiedzą ze muszą wywiązać się z pewnych obowiązków. powinni kierować takich kierowców na leczenie od razu do aa i na odrucia bo to nie rozwiąże sytuacji w Polsce, jak tylko mandaty i kary będą dawać. tak zaprawdę to trzeba tych alkoholików leczyć. o ile sami zechcą bo przecież ciężko jest zmusić kogoś do czegoś ale prawo powinno być znowelizowane pod tym zględem
Avatar
Gość / 10 czerwca 2010 o 20:53
0
Prawie 0,6 promile... o kurcze... no w dyby go od razu... i kamienować!
Jak chuderlak to mógł mieć tyle po 4-5 piwach wypitych na wieczór... a w ten upał i tak bez piwa ciężko.
W normalnych krajach jest 0,5 - 0,8 i jakoś wypadków tam mniej niż u nas (Niemcy, Francja, Wielka Brytania).
Tylko u nas nierealne przepisy swoje a ludzie swoje... a jak złapią jakiegoś biedaka, to wszyscy bez winy i za kamienie łapią.
Avatar
Pali'kot / 10 czerwca 2010 o 20:44
0
Fajnie się tłumaczy ;c)))
Ja też kilka razy pomyliłem żonę z sąsiadką.
Avatar
Rodzic / 10 czerwca 2010 o 14:30
0
Ta wycieczka z TYM "KIEROWCĄ" wyruszyła z Piask.Dzięki Bogu szczęśliwie dojechali do Lublina.Jechała tam moja córka...SKANDAL...i jakie dziecinne tłumaczenie kierowcy,który wiedział,że wiezie 40 dzieci...
Avatar
Saladyn / 10 czerwca 2010 o 14:27
0
Wpadl i glupio sie tlumaczyl. Tyle.
Avatar
~Henio~ / 11 czerwca 2010 o 09:25
0
Prawidłowo. Tzw. wyrywkowe , czy rutunowe kontrole to w państwach policyjnych.
Avatar
Kierowca Bombowca / 11 czerwca 2010 o 08:40
0
Kasia napisał:
Biedaka? Przecież mógł spowodować wypadek.[/quote]

Ale nie spowodował.

[quote name='Kasia' post='301140' date='10.06.2010, 23:03:49']Jestem za ukamieniowaniem - mógł wieźć moje dziecko!!!!
Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień - w tym przypadku mogę bo nieznoszę alkoholu a ten człowiek mógł wyrządzić wiele złego.


Iran i Arabia Saudyjska stoją przed Tobą otworem to wymarzone wprost kraje- i alkohol zabroniony i od czasu do czasu można kogoś kamienować albo pójść na publiczną egzekucję z dziećmi i całą rodziną - popatrzeć jak spada miecz na czyjś kark - to przecież lepsza rozrywka niż te wszystkie badziewne efekty specjalne w hollywoodzkich filmach

Inna sprawa, że jestem za karaniem takich przygłupów, którzy siadają za kółkiem "po spożyciu". Tyle, że zamiast ich do więzień pakować można by w końcu zacząć egzekwować sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Bo może i prawo mamy niegłupie, ale w tym wypadku martwe.

Dość powiedzieć, że przez ostatnie dwa lata nie zostałem ani razu zatrzymany do kontroli policyjnej (a przejeżdżam ponad 25.000km rocznie). Policja zamiast częściej kontrolować kierowców w sposób wyrywkowy woli siedzieć po krzakach z radarami.


Iran i Arabia Saudyjska stoją przed Tobą otworem to wymarzone wprost kraje- i alkohol zabroniony i od czasu do czasu można kogoś kamienować albo pójść na publiczną egzekucję z dziećmi i całą rodziną - popatrzeć jak spada miecz na czyjś kark - to przecież lepsza rozrywka niż te wszystkie badziewne efekty specjalne w hollywoodzkich filmach

Inna sprawa, że jestem za karaniem takich przygłupów, którzy siadają za kółkiem "po spożyciu". Tyle, że zamiast ich do więzień pakować można by w końcu zacz... rozwiń
Avatar
Irek / 11 czerwca 2010 o 08:10
0
Szkoda że Ciebie Kasiu nie wiózł- jednej głupiej krowy mniej by było.
Avatar
Kasia / 10 czerwca 2010 o 23:03
0
Gość napisał:
Prawie 0,6 promile... o kurcze... no w dyby go od razu... i kamienować!
Jak chuderlak to mógł mieć tyle po 4-5 piwach wypitych na wieczór... a w ten upał i tak bez piwa ciężko.
W normalnych krajach jest 0,5 - 0,8 i jakoś wypadków tam mniej niż u nas (Niemcy, Francja, Wielka Brytania).
Tylko u nas nierealne przepisy swoje a ludzie swoje... a jak złapią jakiegoś biedaka, to wszyscy bez winy i za kamienie łapią.


Biedaka? Przecież mógł spowodować wypadek. Czy ty prowokujesz na forum czy też jesteś taki jak on???
Wstyd, ze ktokolwiek go broni. 5 piw wypitych na wieczór i następnego dnia za kółko z dzieciakami echhh to Polska właśnie i swój swojego broni....

Jestem za ukamieniowaniem - mógł wieźć moje dziecko!!!!

Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień - w tym przypadku mogę bo nieznoszę alkoholu a ten człowiek mógł wyrządzić wiele złego.


Biedaka? Przecież mógł spowodować wypadek. Czy ty prowokujesz na forum czy też jesteś taki jak on???
Wstyd, ze ktokolwiek go broni. 5 piw wypitych na wieczór i następnego dnia za kółko z dzieciakami echhh to Polska właśnie i swój swojego broni....

Jestem za ukamieniowaniem - mógł wieźć moje dziecko!!!!

Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień - w tym przypadku mogę bo nieznoszę alkoholu a ten człowiek mógł wyrządzić wiele złego. rozwiń
Avatar
... / 10 czerwca 2010 o 21:07
0
nie jeżdżę teraz autobusami ale jak zauważę podejrzanego kierowcę to na pewno dam znać policji i nie będę się patyczkować. kiedyś raz prowadził autobus taki kierowca że jak wysiadał to tak szybko zamykał drzwi że mi nogę przyciął i musiałam skakać za autobusem i dopiero po chwili jak ludzie krzyczeli to się zatrzymał. też był pewnie nie za trzeźwy
Avatar
... / 10 czerwca 2010 o 21:04
0
wiedział że będzie jechał i mimo tego pił. wiedział że będzie wiózł dzieci. moim zdaniem to alkoholik. tylko alkoholicy nie rozumieją powagi takiej sytuacji i sięgają wtedy po alkohol mimo iż wiedzą ze muszą wywiązać się z pewnych obowiązków. powinni kierować takich kierowców na leczenie od razu do aa i na odrucia bo to nie rozwiąże sytuacji w Polsce, jak tylko mandaty i kary będą dawać. tak zaprawdę to trzeba tych alkoholików leczyć. o ile sami zechcą bo przecież ciężko jest zmusić kogoś do czegoś ale prawo powinno być znowelizowane pod tym zględem
Avatar
Gość / 10 czerwca 2010 o 20:53
0
Prawie 0,6 promile... o kurcze... no w dyby go od razu... i kamienować!
Jak chuderlak to mógł mieć tyle po 4-5 piwach wypitych na wieczór... a w ten upał i tak bez piwa ciężko.
W normalnych krajach jest 0,5 - 0,8 i jakoś wypadków tam mniej niż u nas (Niemcy, Francja, Wielka Brytania).
Tylko u nas nierealne przepisy swoje a ludzie swoje... a jak złapią jakiegoś biedaka, to wszyscy bez winy i za kamienie łapią.
Avatar
Pali'kot / 10 czerwca 2010 o 20:44
0
Fajnie się tłumaczy ;c)))
Ja też kilka razy pomyliłem żonę z sąsiadką.
Avatar
Rodzic / 10 czerwca 2010 o 14:30
0
Ta wycieczka z TYM "KIEROWCĄ" wyruszyła z Piask.Dzięki Bogu szczęśliwie dojechali do Lublina.Jechała tam moja córka...SKANDAL...i jakie dziecinne tłumaczenie kierowcy,który wiedział,że wiezie 40 dzieci...
Avatar
Saladyn / 10 czerwca 2010 o 14:27
0
Wpadl i glupio sie tlumaczyl. Tyle.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 14 8

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 462 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 6

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!