Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 maja 2011 r.
11:49
Edytuj ten wpis

Klepsydra przed Ratuszem odliczy dni do decyzji o ESK (wideo)

0 33 A A
Autorem klepsydry jest lubelski artysta Jarosław Koziara. Na zdjęciu prezydent Włodzimierz Wysocki.
Autorem klepsydry jest lubelski artysta Jarosław Koziara. Na zdjęciu prezydent Włodzimierz Wysocki.

Wielka metalowa klepsydra będzie odliczać dni do 21 czerwca, kiedy zapadnie decyzja, które polskie miasto zostanie Europejską Stolicą Kultury w 2016 roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kulturnik lublineus / 26 maja 2011 o 21:57
0
Nie ważne czy to będzie opera,czy teatr,czy Centrum Spotkań Kultur.Ważne,aby uratować wielką salę koncertową i scenę obrotową przed dewastacją na kolejne butiki.
Avatar
skorpion / 25 maja 2011 o 13:11
0
[quote name='folkatka' timestamp='1305927775' post='480791']
Dzięki za uznanie...! czasem to przypomina orke na ugorze ale warto.
[/quote]

Jakoś nie "orasz" na forum GW.Platforma nie pozwala?
Avatar
folkatka / 20 maja 2011 o 23:42
0
Dzięki za uznanie...! czasem to przypomina orke na ugorze ale warto.
Avatar
gaga / 19 maja 2011 o 12:30
0
Lublin jest jednak pełen frustratów pochodzenia wieśniackiego.Wiec po co im KULTURA?
Szkoda,że tak mało w nim takich kulturników,folkatek i Andrzejów,których pozdrawiam.
Avatar
folkatka / 16 maja 2011 o 21:05
0
Spadaj na drzeffko. Tylko tyle Ci napiszę. adekwantnie do Twojego poziomu umysłowego.
Avatar
Gość / 16 maja 2011 o 20:31
0
stolica kultury w wiejskim miasteczku??? hahahaha dobre ciekawe ile kosztowało "to wielkie coś"
Avatar
folkatka / 16 maja 2011 o 08:54
0
Misiu
sam przyznajesz że interesujesz sie jakoś nieszczególnie, a wśród podanych przez Ciebie wydarzen nie ma np. żadnego wernisazu, wystawy, spektaklu teatralnego a to, że w Lublinie teatr jest mocny (Gardzienice, In Vitro etc.)to jest to prawda ogólnie znana...Po za tym widzisz...ale wystawa świnek morskicch czy targi pracy w zaden sposób wydarzeniami kulturalnymi nie są. Kolejna rzecz: piszesz o festiwalu Inne Brzmienia i Noc Kultury - kiedy to było. Wybacz - ale z takim podejściem to mozna zjechac wszystko. Bo to sa imprezy doroczne, które odbywają sie raz w roku (jak sama nazwa wskazuje) - i zamiast cieszyc się, że Lublin dorobił się tak niebanalnych, dobrych i ciekawych imprez, które - co najważniejsze - są co roku kontynuowane i zdązyły wyrobić juz sobie pewna tradycję, Ty piszesz: kiedy to było... Beda znowu! Po za tym Noc Kultury jest impreza wyjątkową w skali kraju.
Pytasz o dzielnice: tu rzeczywiście jest problem, chociaż niektóre placówki (Bronowice, DK Czechów przy Kiepury %, DK LSM na Wallenroda) maja ciekawą ofertę.
Misiu
sam przyznajesz że interesujesz sie jakoś nieszczególnie, a wśród podanych przez Ciebie wydarzen nie ma np. żadnego wernisazu, wystawy, spektaklu teatralnego a to, że w Lublinie teatr jest mocny (Gardzienice, In Vitro etc.)to jest to prawda ogólnie znana...Po za tym widzisz...ale wystawa świnek morskicch czy targi pracy w zaden sposób wydarzeniami kulturalnymi nie są. Kolejna rzecz: piszesz o festiwalu Inne Brzmienia i Noc Kultury - kiedy to było. Wybacz - ale z takim podejściem to mozna zjechac wszystko. Bo to sa imprezy dorocz... rozwiń
Avatar
abc / 15 maja 2011 o 17:57
0
odpowiadam - wczoraj, na miasteczku i kozienaliach :>
czy się interesuje? - jakoś nie szczególnie, aczkolwiek:

- wystawa świnek morskich czy kotów w Galii
- otwarcie sezonu motocyklowego nad zalewem
- otwarcie sezonu rowerowego i piknik
- wczoraj chyba drifty były na torze przy zalewie
- w MTL - targi budowlane, pracy czy Autosalon 2011
- wspomniana noc muzeów, która jest w całej europie
- jarmark na Placu Litewskim przed świętami
- goci też osiedlili się na Krakowskim Przedmieściu
- zlot fanów rpg też chyba był w tym roku
- obchody 3 maja
- ogród botaniczny ruszył z sezonem
- muzeum wsi lubelskiej się rozbudowuje
- teatr w budowie, który dalej jest nie zbudowany

Noc Kultury i Inne Brzemienia - ho ho ho, kiedy to było [;
Pamiętam, że w tamtym roku było kino w plenerze tj. w Saskim.
Robot z poprzedniego postu rządzi, a mnie zastanawia też,
co np. ciekawego dzieje się na takim LSMie czy Czechowie...
odpowiadam - wczoraj, na miasteczku i kozienaliach :>
czy się interesuje? - jakoś nie szczególnie, aczkolwiek:

- wystawa świnek morskich czy kotów w Galii
- otwarcie sezonu motocyklowego nad zalewem
- otwarcie sezonu rowerowego i piknik
- wczoraj chyba drifty były na torze przy zalewie
- w MTL - targi budowlane, pracy czy Autosalon 2011
- wspomniana noc muzeów, która jest w całej europie
- jarmark na Placu Litewskim przed świętami
- goci też osiedlili się na Krakowskim Przedmieś... rozwiń
Avatar
folkatka / 15 maja 2011 o 16:12
0
@Andrzej:
Z każdym trzeba dyskutować i próbować przekonywać. I tak jest lepiej niż kiedyś.

@Misiu abc
Powiedz mi, kiedy ostatnio byłes na jakimś koncercie/spektaklu etc. ? Czy interesujesz sie tym, co dzieje się w Lublinie? Czy - chociażby - czytasz ZOOM? Bo po prostu - osobiscie uwazam, na podstawie moich obserwacji, że ci którzy najwięcej narzekają, tak naprawdę niczym sie mnie interesują. Sam fakt, że jako przykład wydarzenia kulturalnego podałeś Noc Muzeów, świadczy o tym, że nie interesujesz sie lubelska kultura i nie masz o niej pojęcia. Gdyby było inaczej, przyszłyby Ci do głowy inne, ważne wydarzenia (Kody, Noc Kultury, Inne Brzmienia, i szereg innych). W Lublinie dzieje sie sporo ciekawych rzeczy.


Widać strasznie ciężko niektórym to uszanować.


Owszem, strasznie jest mi cięzko uszanowac czyjąś slepotę. Albo raczej zaślepienie.
@Andrzej:
Z każdym trzeba dyskutować i próbować przekonywać. I tak jest lepiej niż kiedyś.

@Misiu abc
Powiedz mi, kiedy ostatnio byłes na jakimś koncercie/spektaklu etc. ? Czy interesujesz sie tym, co dzieje się w Lublinie? Czy - chociażby - czytasz ZOOM? Bo po prostu - osobiscie uwazam, na podstawie moich obserwacji, że ci którzy najwięcej narzekają, tak naprawdę niczym sie mnie interesują. Sam fakt, że jako przykład wydarzenia kulturalnego podałeś Noc Muzeów, świadczy o tym, że nie... rozwiń
Avatar
abc / 15 maja 2011 o 14:05
0
Jak mam wejść skoro napisałem, że linki Ci nie wyszły?
Nie działają bo nawet nie raczyłeś sprawdzić co wklejasz.

Nie chcesz dyskutować, bywa, po co więc kolejny, zabierasz głos?
Daruj sobie i wróć do tych tematów, których się tak uczepiłeś,
fochy na pokaz strzelone, dyskutować nie zamierzasz, no to baj...


btw. piszesz do mnie o inteligencji, a nie potrafisz spacji między znakami wstawić? haha [:
Avatar
kulturnik lublineus / 26 maja 2011 o 21:57
0
Nie ważne czy to będzie opera,czy teatr,czy Centrum Spotkań Kultur.Ważne,aby uratować wielką salę koncertową i scenę obrotową przed dewastacją na kolejne butiki.
Avatar
skorpion / 25 maja 2011 o 13:11
0
[quote name='folkatka' timestamp='1305927775' post='480791']
Dzięki za uznanie...! czasem to przypomina orke na ugorze ale warto.
[/quote]

Jakoś nie "orasz" na forum GW.Platforma nie pozwala?
Avatar
folkatka / 20 maja 2011 o 23:42
0
Dzięki za uznanie...! czasem to przypomina orke na ugorze ale warto.
Avatar
gaga / 19 maja 2011 o 12:30
0
Lublin jest jednak pełen frustratów pochodzenia wieśniackiego.Wiec po co im KULTURA?
Szkoda,że tak mało w nim takich kulturników,folkatek i Andrzejów,których pozdrawiam.
Avatar
folkatka / 16 maja 2011 o 21:05
0
Spadaj na drzeffko. Tylko tyle Ci napiszę. adekwantnie do Twojego poziomu umysłowego.
Avatar
Gość / 16 maja 2011 o 20:31
0
stolica kultury w wiejskim miasteczku??? hahahaha dobre ciekawe ile kosztowało "to wielkie coś"
Avatar
folkatka / 16 maja 2011 o 08:54
0
Misiu
sam przyznajesz że interesujesz sie jakoś nieszczególnie, a wśród podanych przez Ciebie wydarzen nie ma np. żadnego wernisazu, wystawy, spektaklu teatralnego a to, że w Lublinie teatr jest mocny (Gardzienice, In Vitro etc.)to jest to prawda ogólnie znana...Po za tym widzisz...ale wystawa świnek morskicch czy targi pracy w zaden sposób wydarzeniami kulturalnymi nie są. Kolejna rzecz: piszesz o festiwalu Inne Brzmienia i Noc Kultury - kiedy to było. Wybacz - ale z takim podejściem to mozna zjechac wszystko. Bo to sa imprezy doroczne, które odbywają sie raz w roku (jak sama nazwa wskazuje) - i zamiast cieszyc się, że Lublin dorobił się tak niebanalnych, dobrych i ciekawych imprez, które - co najważniejsze - są co roku kontynuowane i zdązyły wyrobić juz sobie pewna tradycję, Ty piszesz: kiedy to było... Beda znowu! Po za tym Noc Kultury jest impreza wyjątkową w skali kraju.
Pytasz o dzielnice: tu rzeczywiście jest problem, chociaż niektóre placówki (Bronowice, DK Czechów przy Kiepury %, DK LSM na Wallenroda) maja ciekawą ofertę.
Misiu
sam przyznajesz że interesujesz sie jakoś nieszczególnie, a wśród podanych przez Ciebie wydarzen nie ma np. żadnego wernisazu, wystawy, spektaklu teatralnego a to, że w Lublinie teatr jest mocny (Gardzienice, In Vitro etc.)to jest to prawda ogólnie znana...Po za tym widzisz...ale wystawa świnek morskicch czy targi pracy w zaden sposób wydarzeniami kulturalnymi nie są. Kolejna rzecz: piszesz o festiwalu Inne Brzmienia i Noc Kultury - kiedy to było. Wybacz - ale z takim podejściem to mozna zjechac wszystko. Bo to sa imprezy dorocz... rozwiń
Avatar
abc / 15 maja 2011 o 17:57
0
odpowiadam - wczoraj, na miasteczku i kozienaliach :>
czy się interesuje? - jakoś nie szczególnie, aczkolwiek:

- wystawa świnek morskich czy kotów w Galii
- otwarcie sezonu motocyklowego nad zalewem
- otwarcie sezonu rowerowego i piknik
- wczoraj chyba drifty były na torze przy zalewie
- w MTL - targi budowlane, pracy czy Autosalon 2011
- wspomniana noc muzeów, która jest w całej europie
- jarmark na Placu Litewskim przed świętami
- goci też osiedlili się na Krakowskim Przedmieściu
- zlot fanów rpg też chyba był w tym roku
- obchody 3 maja
- ogród botaniczny ruszył z sezonem
- muzeum wsi lubelskiej się rozbudowuje
- teatr w budowie, który dalej jest nie zbudowany

Noc Kultury i Inne Brzemienia - ho ho ho, kiedy to było [;
Pamiętam, że w tamtym roku było kino w plenerze tj. w Saskim.
Robot z poprzedniego postu rządzi, a mnie zastanawia też,
co np. ciekawego dzieje się na takim LSMie czy Czechowie...
odpowiadam - wczoraj, na miasteczku i kozienaliach :>
czy się interesuje? - jakoś nie szczególnie, aczkolwiek:

- wystawa świnek morskich czy kotów w Galii
- otwarcie sezonu motocyklowego nad zalewem
- otwarcie sezonu rowerowego i piknik
- wczoraj chyba drifty były na torze przy zalewie
- w MTL - targi budowlane, pracy czy Autosalon 2011
- wspomniana noc muzeów, która jest w całej europie
- jarmark na Placu Litewskim przed świętami
- goci też osiedlili się na Krakowskim Przedmieś... rozwiń
Avatar
folkatka / 15 maja 2011 o 16:12
0
@Andrzej:
Z każdym trzeba dyskutować i próbować przekonywać. I tak jest lepiej niż kiedyś.

@Misiu abc
Powiedz mi, kiedy ostatnio byłes na jakimś koncercie/spektaklu etc. ? Czy interesujesz sie tym, co dzieje się w Lublinie? Czy - chociażby - czytasz ZOOM? Bo po prostu - osobiscie uwazam, na podstawie moich obserwacji, że ci którzy najwięcej narzekają, tak naprawdę niczym sie mnie interesują. Sam fakt, że jako przykład wydarzenia kulturalnego podałeś Noc Muzeów, świadczy o tym, że nie interesujesz sie lubelska kultura i nie masz o niej pojęcia. Gdyby było inaczej, przyszłyby Ci do głowy inne, ważne wydarzenia (Kody, Noc Kultury, Inne Brzmienia, i szereg innych). W Lublinie dzieje sie sporo ciekawych rzeczy.


Widać strasznie ciężko niektórym to uszanować.


Owszem, strasznie jest mi cięzko uszanowac czyjąś slepotę. Albo raczej zaślepienie.
@Andrzej:
Z każdym trzeba dyskutować i próbować przekonywać. I tak jest lepiej niż kiedyś.

@Misiu abc
Powiedz mi, kiedy ostatnio byłes na jakimś koncercie/spektaklu etc. ? Czy interesujesz sie tym, co dzieje się w Lublinie? Czy - chociażby - czytasz ZOOM? Bo po prostu - osobiscie uwazam, na podstawie moich obserwacji, że ci którzy najwięcej narzekają, tak naprawdę niczym sie mnie interesują. Sam fakt, że jako przykład wydarzenia kulturalnego podałeś Noc Muzeów, świadczy o tym, że nie... rozwiń
Avatar
abc / 15 maja 2011 o 14:05
0
Jak mam wejść skoro napisałem, że linki Ci nie wyszły?
Nie działają bo nawet nie raczyłeś sprawdzić co wklejasz.

Nie chcesz dyskutować, bywa, po co więc kolejny, zabierasz głos?
Daruj sobie i wróć do tych tematów, których się tak uczepiłeś,
fochy na pokaz strzelone, dyskutować nie zamierzasz, no to baj...


btw. piszesz do mnie o inteligencji, a nie potrafisz spacji między znakami wstawić? haha [:
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 27 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 8

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 36 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 11 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 15 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 30 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!