Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 sierpnia 2012 r.
10:27
Edytuj ten wpis

Komendant Straży Miejskiej złożył rezygnację po aferze z przetargiem

Autor: Zdjęcie autora (pab)
0 27 A A
Waldemar Wieprzowski (Archiwum)
Waldemar Wieprzowski (Archiwum)

Potwierdziły się ustalenia "Dziennika Wschodniego". Komendant Straży Miejskiej odchodzi ze stanowiska - poinformowało właśnie Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Uprzejmie informuję, iż w dniu dzisiejszym Pan Waldemar Wieprzowski – Komendant Straży Miejskiej w Lublinie złożył na ręce Pana Krzysztofa Żuka – Prezydenta Miasta Lublin wniosek o rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron z dniem 16.08.2012 r. Pan Prezydent przyjął rezygnację z pracy Komendanta, konkurs na stanowisko zostanie wkrótce ogłoszony - poinformowała przed chwilą Beata Krzyżanowska, rzeczniczka prezydenta Lublina.

Dymisja ma związek z przetargiem na zakup nowych radiowozów dla Straży Miejskiej w Lublinie. Kontrolerzy ratusza ustalili, że został on ustawiony pod konkretny model. O sprawie napisaliśmy w dzisiejszym Dzienniku Wschodnim. Zobacz więcej: Afera w Straży Miejskiej w Lublinie. Przetarg na radiowozy ustawiony

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
werbunkowy / 4 sierpnia 2012 o 08:50
0
[quote name='Mateusz' timestamp='1344031550' post='660710']
Byli mundurowi zabierają pracę cywilom! To że ktoś wcześniej służył w wojsku ,policji lub innej formacji mundurowej, nie powinno stanowić uprzywilijowania do przyjęcia na stanowisko w SM. Emeryci mundurowi którzy często już po 15 latach pracy przechodzą na emerytury to niech sobie przebywają na tych emeryturkach skoro tak się zmęczyli…! Wybór Komendanta jak i nabór szeregowych strażników powinien odbywać się z wyłączeniem „ emerytów” mundurowych. Straż Miejska to nie walka zbrojna to służba społeczeństwu ,i po krótkotrwałym przeszkoleniu kończącym się egzaminem wiedzy w zakresie obowiązków Straży Miejskiej, każdy cywil może zostać b.dobrym Strażnikiem jak i Komendantem Straży Miejskiej! Prawie wszyscy emeryci mundurowi wpychają się na stanowiska cywilne ,mało tego to w naborach, bez sensownego uzasadnienia jako kandydaci do zatrudnienia, są traktowani priorytetowo przez organizatora naboru;a to dlaczego tak się dzieje !?...Zabierają szansę zatrudniania menadżerom z cywila. Takie np. stanowisko komendanta SM z powodzeniem może pełnić cywil. Tutaj jest potrzebny nie jakiś były mundurowiec ,który pojęcia nie ma o zarządzaniu organizacją a wykształcony kandydat z cywila. Przedłużyć obowiązek pracy mundurowym skoro tak się nudzą i wpychają do stanowisk w cywilu.
[/quote]Wybacz CYCU,ale ty też nie masz predyspozycji na komendanta straży miejskiej,mógłbyś np.trochę po posłować,to jest o wiele łatwiejsze i może prędzej się dopchasz,tam się można dopiero po opier***ać.
[quote name='Mateusz' timestamp='1344031550' post='660710']
Byli mundurowi zabierają pracę cywilom! To że ktoś wcześniej służył w wojsku ,policji lub innej formacji mundurowej, nie powinno stanowić uprzywilijowania do przyjęcia na stanowisko w SM. Emeryci mundurowi którzy często już po 15 latach pracy przechodzą na emerytury to niech sobie przebywają na tych emeryturkach skoro tak się zmęczyli…! Wybór Komendanta jak i nabór szeregowych strażników powinien odbywać się z wyłączeniem „ emerytów” mund... rozwiń
Avatar
Mateusz / 4 sierpnia 2012 o 00:05
0
Byli mundurowi zabierają pracę cywilom! To że ktoś wcześniej służył w wojsku ,policji lub innej formacji mundurowej, nie powinno stanowić uprzywilijowania do przyjęcia na stanowisko w SM. Emeryci mundurowi którzy często już po 15 latach pracy przechodzą na emerytury to niech sobie przebywają na tych emeryturkach skoro tak się zmęczyli…! Wybór Komendanta jak i nabór szeregowych strażników powinien odbywać się z wyłączeniem „ emerytów” mundurowych. Straż Miejska to nie walka zbrojna to służba społeczeństwu ,i po krótkotrwałym przeszkoleniu kończącym się egzaminem wiedzy w zakresie obowiązków Straży Miejskiej, każdy cywil może zostać b.dobrym Strażnikiem jak i Komendantem Straży Miejskiej! Prawie wszyscy emeryci mundurowi wpychają się na stanowiska cywilne ,mało tego to w naborach, bez sensownego uzasadnienia jako kandydaci do zatrudnienia, są traktowani priorytetowo przez organizatora naboru;a to dlaczego tak się dzieje !?...Zabierają szansę zatrudniania menadżerom z cywila. Takie np. stanowisko komendanta SM z powodzeniem może pełnić cywil. Tutaj jest potrzebny nie jakiś były mundurowiec ,który pojęcia nie ma o zarządzaniu organizacją a wykształcony kandydat z cywila. Przedłużyć obowiązek pracy mundurowym skoro tak się nudzą i wpychają do stanowisk w cywilu.
Byli mundurowi zabierają pracę cywilom! To że ktoś wcześniej służył w wojsku ,policji lub innej formacji mundurowej, nie powinno stanowić uprzywilijowania do przyjęcia na stanowisko w SM. Emeryci mundurowi którzy często już po 15 latach pracy przechodzą na emerytury to niech sobie przebywają na tych emeryturkach skoro tak się zmęczyli…! Wybór Komendanta jak i nabór szeregowych strażników powinien odbywać się z wyłączeniem „ emerytów” mundurowych. Straż Miejska to nie walka zbrojna to służba społeczeństwu ,i po krótkotrwałym pr... rozwiń
Avatar
karol / 2 sierpnia 2012 o 19:03
0
No i przewiózł się pan komendant octavią, a fabiami jeździłby do samej emerytury... jak to mówią, z wyższej drabiny spada się z większym hukiem a i d*** bardziej boli...
Avatar
manio / 2 sierpnia 2012 o 16:35
0
Całą tą Straż wiejską powinni rozwiązać, zamiast na tych darmozjadów można kasę przeznaczyć na coś pożytecznego dla miasta i mieszkańców, policja wystarczy i nawet mniejsze koszty ponosi niż ta banda. W niektórych miejscach w kraju już rozwiązali ten chory twór czyjejś wypaczonej wyobraźni.
Avatar
Rumburak / 2 sierpnia 2012 o 15:59
0
[sup]Wreszcie wpadl wielki pan komendant.Jeszcze jak byl w Policji okradli mu piwnice i zginelo kilka sloikow z ogorkami.Zrobil taka afere ze az psa tropiacego sprowadzali.Poloicjantow straszyl pozniej za niewykrycie sprawcy i naganami straszyl. [/sup]
Avatar
Adamek / 2 sierpnia 2012 o 15:06
0
O patszta jakie uczciwe obywatele ktore dymaja za 1200zl jakby was ktos chcial kupic to kazdy by zrobil za kase wsio.ale wy buraki bez szkoły ,to jedynie mozeta szczekac,zal mi was ciołki
Avatar
mieszkaniec / 2 sierpnia 2012 o 15:01
0
przetarg na koparkę dla Gminy Niemce też mógłbyć ustawiony ponieważ kilkakrotnie zmieniali warunki przetargu i kupili ją dopiero za trzecim razem z o wiele wyższe pieniądze niż początkowo zakładano w budźecie
Avatar
Micki / 2 sierpnia 2012 o 15:00
0
Żuczysko już dawno powinien wywalić Wieprza na (nomen omen) zbity ryj!!!
Avatar
AntyPoPiS / 2 sierpnia 2012 o 13:38
0
przyjdzie nowy nie rób, spaśnie się jak świnia na stołku komendanta i dalej będzie straż miejska tylko fotoradaru używała, woziła tłuste tyłki i ganiała babcie z pietruszką! A w okolicy PKS-u dalej będzie syf i bezprawie!!!!!!
Avatar
mika / 2 sierpnia 2012 o 13:37
0
Ten oszust już dawno powinien zostać wywalony dyscyplinarnie po tylu wpadkach, zresztą pewnie nie tylko on. Na urzędniczych stanowiskach pełno takich, a ta cała straż tylko mandaty potrafią wypisywać, a jak ich wezwać na interwencję to albo nie mają uprawnień, albo ludzi, albo mózg im się zlansował itd. Zresztą wystarczy zobaczyć na Pl. Litewskim ilu pijaków śpi na ławkach czy pod ławką a strażnicy przechodzą obojętnie i patrzą kto źle zaparkował.....
Avatar
werbunkowy / 4 sierpnia 2012 o 08:50
0
[quote name='Mateusz' timestamp='1344031550' post='660710']
Byli mundurowi zabierają pracę cywilom! To że ktoś wcześniej służył w wojsku ,policji lub innej formacji mundurowej, nie powinno stanowić uprzywilijowania do przyjęcia na stanowisko w SM. Emeryci mundurowi którzy często już po 15 latach pracy przechodzą na emerytury to niech sobie przebywają na tych emeryturkach skoro tak się zmęczyli…! Wybór Komendanta jak i nabór szeregowych strażników powinien odbywać się z wyłączeniem „ emerytów” mundurowych. Straż Miejska to nie walka zbrojna to służba społeczeństwu ,i po krótkotrwałym przeszkoleniu kończącym się egzaminem wiedzy w zakresie obowiązków Straży Miejskiej, każdy cywil może zostać b.dobrym Strażnikiem jak i Komendantem Straży Miejskiej! Prawie wszyscy emeryci mundurowi wpychają się na stanowiska cywilne ,mało tego to w naborach, bez sensownego uzasadnienia jako kandydaci do zatrudnienia, są traktowani priorytetowo przez organizatora naboru;a to dlaczego tak się dzieje !?...Zabierają szansę zatrudniania menadżerom z cywila. Takie np. stanowisko komendanta SM z powodzeniem może pełnić cywil. Tutaj jest potrzebny nie jakiś były mundurowiec ,który pojęcia nie ma o zarządzaniu organizacją a wykształcony kandydat z cywila. Przedłużyć obowiązek pracy mundurowym skoro tak się nudzą i wpychają do stanowisk w cywilu.
[/quote]Wybacz CYCU,ale ty też nie masz predyspozycji na komendanta straży miejskiej,mógłbyś np.trochę po posłować,to jest o wiele łatwiejsze i może prędzej się dopchasz,tam się można dopiero po opier***ać.
[quote name='Mateusz' timestamp='1344031550' post='660710']
Byli mundurowi zabierają pracę cywilom! To że ktoś wcześniej służył w wojsku ,policji lub innej formacji mundurowej, nie powinno stanowić uprzywilijowania do przyjęcia na stanowisko w SM. Emeryci mundurowi którzy często już po 15 latach pracy przechodzą na emerytury to niech sobie przebywają na tych emeryturkach skoro tak się zmęczyli…! Wybór Komendanta jak i nabór szeregowych strażników powinien odbywać się z wyłączeniem „ emerytów” mund... rozwiń
Avatar
Mateusz / 4 sierpnia 2012 o 00:05
0
Byli mundurowi zabierają pracę cywilom! To że ktoś wcześniej służył w wojsku ,policji lub innej formacji mundurowej, nie powinno stanowić uprzywilijowania do przyjęcia na stanowisko w SM. Emeryci mundurowi którzy często już po 15 latach pracy przechodzą na emerytury to niech sobie przebywają na tych emeryturkach skoro tak się zmęczyli…! Wybór Komendanta jak i nabór szeregowych strażników powinien odbywać się z wyłączeniem „ emerytów” mundurowych. Straż Miejska to nie walka zbrojna to służba społeczeństwu ,i po krótkotrwałym przeszkoleniu kończącym się egzaminem wiedzy w zakresie obowiązków Straży Miejskiej, każdy cywil może zostać b.dobrym Strażnikiem jak i Komendantem Straży Miejskiej! Prawie wszyscy emeryci mundurowi wpychają się na stanowiska cywilne ,mało tego to w naborach, bez sensownego uzasadnienia jako kandydaci do zatrudnienia, są traktowani priorytetowo przez organizatora naboru;a to dlaczego tak się dzieje !?...Zabierają szansę zatrudniania menadżerom z cywila. Takie np. stanowisko komendanta SM z powodzeniem może pełnić cywil. Tutaj jest potrzebny nie jakiś były mundurowiec ,który pojęcia nie ma o zarządzaniu organizacją a wykształcony kandydat z cywila. Przedłużyć obowiązek pracy mundurowym skoro tak się nudzą i wpychają do stanowisk w cywilu.
Byli mundurowi zabierają pracę cywilom! To że ktoś wcześniej służył w wojsku ,policji lub innej formacji mundurowej, nie powinno stanowić uprzywilijowania do przyjęcia na stanowisko w SM. Emeryci mundurowi którzy często już po 15 latach pracy przechodzą na emerytury to niech sobie przebywają na tych emeryturkach skoro tak się zmęczyli…! Wybór Komendanta jak i nabór szeregowych strażników powinien odbywać się z wyłączeniem „ emerytów” mundurowych. Straż Miejska to nie walka zbrojna to służba społeczeństwu ,i po krótkotrwałym pr... rozwiń
Avatar
karol / 2 sierpnia 2012 o 19:03
0
No i przewiózł się pan komendant octavią, a fabiami jeździłby do samej emerytury... jak to mówią, z wyższej drabiny spada się z większym hukiem a i d*** bardziej boli...
Avatar
manio / 2 sierpnia 2012 o 16:35
0
Całą tą Straż wiejską powinni rozwiązać, zamiast na tych darmozjadów można kasę przeznaczyć na coś pożytecznego dla miasta i mieszkańców, policja wystarczy i nawet mniejsze koszty ponosi niż ta banda. W niektórych miejscach w kraju już rozwiązali ten chory twór czyjejś wypaczonej wyobraźni.
Avatar
Rumburak / 2 sierpnia 2012 o 15:59
0
[sup]Wreszcie wpadl wielki pan komendant.Jeszcze jak byl w Policji okradli mu piwnice i zginelo kilka sloikow z ogorkami.Zrobil taka afere ze az psa tropiacego sprowadzali.Poloicjantow straszyl pozniej za niewykrycie sprawcy i naganami straszyl. [/sup]
Avatar
Adamek / 2 sierpnia 2012 o 15:06
0
O patszta jakie uczciwe obywatele ktore dymaja za 1200zl jakby was ktos chcial kupic to kazdy by zrobil za kase wsio.ale wy buraki bez szkoły ,to jedynie mozeta szczekac,zal mi was ciołki
Avatar
mieszkaniec / 2 sierpnia 2012 o 15:01
0
przetarg na koparkę dla Gminy Niemce też mógłbyć ustawiony ponieważ kilkakrotnie zmieniali warunki przetargu i kupili ją dopiero za trzecim razem z o wiele wyższe pieniądze niż początkowo zakładano w budźecie
Avatar
Micki / 2 sierpnia 2012 o 15:00
0
Żuczysko już dawno powinien wywalić Wieprza na (nomen omen) zbity ryj!!!
Avatar
AntyPoPiS / 2 sierpnia 2012 o 13:38
0
przyjdzie nowy nie rób, spaśnie się jak świnia na stołku komendanta i dalej będzie straż miejska tylko fotoradaru używała, woziła tłuste tyłki i ganiała babcie z pietruszką! A w okolicy PKS-u dalej będzie syf i bezprawie!!!!!!
Avatar
mika / 2 sierpnia 2012 o 13:37
0
Ten oszust już dawno powinien zostać wywalony dyscyplinarnie po tylu wpadkach, zresztą pewnie nie tylko on. Na urzędniczych stanowiskach pełno takich, a ta cała straż tylko mandaty potrafią wypisywać, a jak ich wezwać na interwencję to albo nie mają uprawnień, albo ludzi, albo mózg im się zlansował itd. Zresztą wystarczy zobaczyć na Pl. Litewskim ilu pijaków śpi na ławkach czy pod ławką a strażnicy przechodzą obojętnie i patrzą kto źle zaparkował.....
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i....
film

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i.... 3 8

Niewiele zabrakło a skończyłoby się mandatem. Rowerzyści mieli szczęście

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek
galeria

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek 0 0

Drugi sparing i pierwsze zwycięstwo Motoru Lublin. Podopieczni Mariusza Sawy pokonali w sobotę trzecioligowca z grupy pierwsze – Victorię Sulejówek 3:0. Gospodarze powinni jednak zdobyć zdecydowanie więcej bramek.

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej 3 5

Andrzej Czapski, były prezydent Białej Podlaskiej, który przegrał w ostatnich wyborach z Dariuszem Stefaniukiem (PiS), ogłasza swój start w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce 0 0

Hangar Agencji Mienia Wojskowego na bialskim lotnisku wciąż bez najemcy.

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur
30 września 2018, 16:00

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur 6 0

Co Gdzie Kiedy. 30 września o godz. 16 i 19 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się podwójny pokaz spektaklu w gwiazdorskiej obsadzie Polowanie na łosia.

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale 20 0

Lato wróciło. W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się słońca, ale i burz z deszczem.

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce
galeria

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce 0 1

Zawody w skoku o tyczce pań miały zostać rozegrane w piątek, ale ze względu na niekorzystną aurę zostały przeniesione na sobotnie przedpołudnie. Pierwsze miejsce z wynikiem 4.50 m zdobyła Justyna Śmietanka

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie
28 lipca 2018, 11:00

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Atoli zaprasza na Słomiany Rynek (plac zieleni między ul. Towarowa i Kalinowszczyna), na wspólne świętowanie pierwszego chleba czyli Słowiańskich Podpłomyków. Wydarzenie obędzie się 28 lipca o godz. 11.

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 1

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 15 5

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 4 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 21 6

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 28 9

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 48 21

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!