Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 sierpnia 2010 r.
17:37
Edytuj ten wpis

Komunikacja miejska: ZTM kolejny raz zapyta pasażerów

Autor: Zdjęcie autora Ewa Pajuro
0 10 A A

Jesienią Zarząd Transportu Miejskiego zorganizuje kolejne badania dotyczącymi komunikacji miejskiej. Tym razem ankieterzy wypytają mieszkańców skąd i dokąd podróżują, policzą też ile osób korzysta z poszczególnych autobusów. Badanie będzie kosztowało 243 tys. zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Nasza analiza obejmie wszystkie linie trolejbusowe i autobusowe z pominięciem linii podmiejskich, które badaliśmy w ubiegłym roku – tłumaczy Justyna Góźdź, rzeczniczka Zarządu Transportu Miejskiego.

Wynajęta firma zbada ile osób wsiada do poszczególnych autobusów na kolejnych przystankach. Ankieterzy przepytają też pasażerów dokąd podróżują.

– Chcemy dowiedzieć się gdzie jadą, a jeżeli się przesiadają, to w którym miejscu miasta i ewentualnie z jakiej linii na jaką na jaką – tłumaczy Góźdź.

Na ankieterów będziemy mogli natknąć się w autobusach i trolejbusach. Badanie potrwa dwa tygodnie. Firma, której ZTM zleciło to zadanie może je przeprowadzić w wybranym przez siebie terminie między 15 października a końcem listopada. Termin nie jest przypadkowy.

– Październik i listopad to dla nas najbardziej miarodajne miesiące w roku – tłumaczy rzeczniczka ZTM. Wyniki badania poznamy na początku 2011 r. Wtedy też ZTM ogłosi przetarg na ich opracowanie.

– W efekcie powstanie koncepcja ulepszenia naszej oferty przewozowej. Chcemy jeszcze bardziej dostosować ją do potrzeb pasażerów – zapewnie Góźdź. Ostatnie tak duże badanie przeprowadzono w Lublinie w 2005 i 2006 r.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ja podróżnik / 7 września 2010 o 11:30
0
Ja w pełni zgadzam sie z pasażerem i ekonomem.

21 przez Wolska i Fabryczną.A najlepiej połączyć 20 i 21 w jedna linię.Nowa trasa 21 to kompromitacja ZTM udowadnia,że nikt na komunikacji miejskiej nie ma pojęcia!Nawet w godzinach szczytu jedzie autobusem jedna lub dwie osoby.W pozostałych porach autobus jeździ zupełnie pusty.

6 i 17 tez przez Wolską i Fabryczna do Centrum.Tam sie przesiadaja ludzie!Trasa zielona to zadupie,mimo,że w srodku miasta.
Avatar
ekonom / 25 sierpnia 2010 o 21:28
0
Linia 21 teraz będzie "woziła powietrze",a nie pasażerów,więc "kreatywni urzędnicy" z ZTM ponownie ją zawieszą.Jestem tego pewny.Wcześniej 21 "zbierała" pasażerów z Wrotkowa i Dziesiątej (Nałkowskich,Diamentowa,Kruczkowskiego,Zemborzyckiej,Kunickiego i okolic).Zgodnie z badaniami 50% wszystkich pasażerów,wszystkich linii komunikacji miejskiej jedzie do Centrum lub Śródmieścia (ew. odwrotnie).
Wolska i Fabryczna jest jednym z kilku dużych węzłów przesiadkowych MPK.Omijanie takich węzłów jako miejsce docelowe lub przesiadkowe jest po prostu kretyństwem.Linia 6,17 to potwierdza niestety.To głosy większości są istotne do celów projektowych i wykonawczych linii miejskich.Tu istotna jest liczba pasażerów,czyli opłacalność kursów.Czym więcej osób jedzie,tym lepiej.Puste kursy są niegospodarnością,czyli sprawa dla RIO,UKOIK oraz prokuratora.
A o tym jak duzo jest osób myślących inaczej jak ty kolego Lbn świadczy to i inne fora internetowe.Pisma z zarządu dzielnic,artykuły prasowe itp.ZTM nie przyjmuje do swojej wiadomości tych głosów.Żyje "dla siebie".Juz wkrótce we wszystkich lokalnych dziennikach będą ukazywały sie krytyczne artykułu na temat tej wątpliwej instytucji jaka jest ZTM.Wrócą ludzie do pracy po urlopach,uczniowie i studenci do szkół/uczelni po wakacjach.I nikt z tych osób nie będzie tolerował tak lekceważących decyzji ZTM.Znając życie będą interweniowali gdzie tylko mozna.Sam sie przekonasz Lbn.To nie są żarty.W ZTM brakuje osób o wiedzy praktycznej i merytorycznej niestety.
ZTM prowadząc taka beztroską politykę komunikacyjną wprost proporcjonalna do potrzeb mieszkańców udowadnia tylko o jej zbędności i niegospodarności.Wszelkie straty będzie musiał pokryć prezydent,który potem nie zrealizuje innych potrzeb jak autobusy,drogi,szkoły,kultura.A najbardziej denerwujące jest szastanie publicznymi pieniędzmi (czyli twoimi kolego Lbn też) na zasadzie społeczne/państwowe,samorządowe to niczyje.
P.S.Każdy a-społeczny egoista w tym mieście chciałby mieć linię komunikacji miejskiej "pasującej" jemu osobiście,ale niestety jest to niemożliwe.Linia 6,17,21 istniała od lat kursując niezmienioną trasą i nikt nie protestował do czasu obecnych zmian.Czyli wszyscy byli zadowoleni.Czas powrócić do "starych" zakorzenionych przyzwyczajeń ludzi,a nie wymuszać "na siłę" z nikim nie konsultowane "pomysły urzędników" z ZTM.Przebudowa Pl.Bychawskiego wymusiła pewne korekty trasy,ale trzeba je dostosować do potrzeb ludzi,którzy głośno o tym mówią.A to znak,że są niezadowoleni."Władza" choćby ze względu na wybory "musi sie ugiąć" pod presja społeczną.Inaczej pozostanie na marginesie.A o tym,co sądzą niezadowoleni wyborcy z Lublina o obecnych magistrackich urzędnikach świadczą wyniki ostatniego głosowania "Igrzysk Prezydenckich".Całkowicie odmiennego jak w innych miastach.Właśnie z tego trzeba wyciągnąć wnioski i wykonać analizę.Tylko,czy niektórzy to potrafią?Ale to "ich" sprawa.Tak,czy siak "miotła" jest potrzebna w ZTM i UM...
Linia 21 teraz będzie "woziła powietrze",a nie pasażerów,więc "kreatywni urzędnicy" z ZTM ponownie ją zawieszą.Jestem tego pewny.Wcześniej 21 "zbierała" pasażerów z Wrotkowa i Dziesiątej (Nałkowskich,Diamentowa,Kruczkowskiego,Zemborzyckiej,Kunickiego i okolic).Zgodnie z badaniami 50% wszystkich pasażerów,wszystkich linii komunikacji miejskiej jedzie do Centrum lub Śródmieścia (ew. odwrotnie).
Wolska i Fabryczna jest jednym z kilku dużych węzłów przesiadkowych MPK.Omijanie takich węzłów jako miejsce docelow... rozwiń
Avatar
Lbn / 25 sierpnia 2010 o 16:54
0
A może by tak nie wypowiadac się za wszystkich. Bo mnie akurat cieszy, że są nieliczne linie które omijają centrum i korki i niektórym one się przydają. I dobrze, że powstała linia 21, która połączy Nałkowskich z Majdankiem( mogłaby do Felina dojeżdżać). W normalnych miastach jest dużo autobusów, które omijają centrum i jakoś nie są zawieszane po kilku dniach. A w Lubline albo są zaraz nierentowne albo komuś przeszkadzają bo mogłyby jeździc inaczej. I ludzie mają większe problemy z komunikacją niż to, że 6 i 17 akurat jeżdzą przez Lubelskiego Lipca a nie przez Wolską. Dodam, że jestem z Wrotkowa
A może by tak nie wypowiadac się za wszystkich. Bo mnie akurat cieszy, że są nieliczne linie które omijają centrum i korki i niektórym one się przydają. I dobrze, że powstała linia 21, która połączy Nałkowskich z Majdankiem( mogłaby do Felina dojeżdżać). W normalnych miastach jest dużo autobusów, które omijają centrum i jakoś nie są zawieszane po kilku dniach. A w Lubline albo są zaraz nierentowne albo komuś przeszkadzają bo mogłyby jeździc inaczej. I ludzie mają większe problemy z komunikacją niż to, że 6 i 17 akurat jeżdzą przez Lubelskieg... rozwiń
Avatar
pasażer / 24 sierpnia 2010 o 20:23
0
Linia 21 powinna kursować po dawnej trasie tj. przez Diamentową nie omijając ważnego punktu przesiadkowego, czyli Wolskiej i Fabrycznej do Sowińskiego.
To ominięcie przez prywatnego przewoźnika tego węzła przesiadkowego (przystanki Park Bronowice)i skierowanie dwudziestki jedynki "na skróty" przez Piłsudskiego spowodowało rezygnację i "ucieczkę" pasażerów z tej linii i w konsekwencji likwidację ważnego połączenia.

Obecny pomysł ZTM skierowania 21 przez Nowy Świat i Krańcową na Majdanek udowadnia tylko, że karierowicze z PO zatrudnieni w ZTM nie tylko nie wiedzą, gdzie, jak, czym i którędy chcą jeździć mieszkańcy Lublina, a to instytucja jest porażką. Nikt z tych urzędasów nie liczy się z nami-pasażerami. Większość moich znajomych, którzy do niedawna jeździli 21 z Zemborzyckiej przesiadając się na Wolskiej w inny kierunek, albo zmieniło linię na 29 lub 160. Większość jednak przesiadło się do prywatnych aut mając w dup-e komunikację zbiorową i miesięczne bilety utrzymujące ZTM.

I tak właśnie wygląda nowoczesny Lublin w obietnicach prezydenta Wasilewskiego oraz zrównoważony rozwój komunikacji wg. v-ce prezydent Kołodziej-Wnuk, która tak mamiła obietnicami ludzi powołując ZTM. Okazało się jak zawsze: Trzeba było tylko stworzyć "ciepłe stołeczki" dla kolegów z PO. Nic więcej.

O skierowanie linii 6 i 17 przez Wolska i Fabryczną do Centrum nie wspominam. Mieszkańcy dzielnicy Dziesiąta i Wrotków "walczą" o to już od kilku lat. Więcej o tym poczytacie na tym forum w dziale: Komunikacja.

Zachęcam wszystkich, kto ma taką możliwość (auto, rower, skuter) do bojkotu komunikacji miejskiej. Może bardzo duży spadek dochodów ZTM z tytułu wpływów za bilety okresowe i jednorazowe zmusi prezydenta do wniosków i likwidacji zbędnej i drogiej instytucji jaką jest ZTM.
Linia 21 powinna kursować po dawnej trasie tj. przez Diamentową nie omijając ważnego punktu przesiadkowego, czyli Wolskiej i Fabrycznej do Sowińskiego.
To ominięcie przez prywatnego przewoźnika tego węzła przesiadkowego (przystanki Park Bronowice)i skierowanie dwudziestki jedynki "na skróty" przez Piłsudskiego spowodowało rezygnację i "ucieczkę" pasażerów z tej linii i w konsekwencji likwidację ważnego połączenia.

Obecny pomysł ZTM skierowania 21 przez Nowy Świat i Krańcową na Majdanek udowadnia tylko, ... rozwiń
Avatar
pasażer / 19 sierpnia 2010 o 21:15
0
[color="#800080"][size="7"]JAK ZAWSZE ŁATWO JEST WYDAĆ PUBLICZNE (CZYLI NASZE) PIENIĄDZE NA NIC.
A WYSTARCZY POCZYTAĆ TO I INNE FORA... BEZPŁATNIE!!!
ALE ZTM WIE LEPIEJ. PRZECHOWALNIA DLA PO.
[/size][/color]
Avatar
Liczydło / 16 sierpnia 2010 o 13:07
0
Więc inaczej komu i czemu mają służyć te badania ?-które nic nie wniosą nowego-a wystarczy policzyć wpływy rozdzielić abonamenty od jednorazowych podzielić i gotowy wynik !, chyba że zbyt głupi księgowi tam są zatrudnieni by skorzystać z tej prostej matematyki ! Po za tym kto obecnie kiedy nie ma studentów zleca takie sondaże ? no jeżeli wrócą studenci teoretycznie można ale tak naprawdę to te badania są o kant tyłka rozbić ! chyba że znajomy królika dostał tę fuchę bo to swój !? Bo jakby nie patrzeć sporo to kasy i tak trwonić ciekawe co na to Ratuszowi urzędnicy skoro UM dotuje tę firmę która roztrwania ot tak sobie taki grosz ?.
Więc inaczej komu i czemu mają służyć te badania ?-które nic nie wniosą nowego-a wystarczy policzyć wpływy rozdzielić abonamenty od jednorazowych podzielić i gotowy wynik !, chyba że zbyt głupi księgowi tam są zatrudnieni by skorzystać z tej prostej matematyki ! Po za tym kto obecnie kiedy nie ma studentów zleca takie sondaże ? no jeżeli wrócą studenci teoretycznie można ale tak naprawdę to te badania są o kant tyłka rozbić ! chyba że znajomy królika dostał tę fuchę bo to swój !? Bo jakby nie patrzeć sporo to kasy i tak trwon... rozwiń
Avatar
kora / 16 sierpnia 2010 o 12:40
0
[quote name='Zuza' date='16 sierpień 2010 - 12:28 ' timestamp='1281954518' post='330093']
Niestety to jest właśnie polska... Stada emerytów jeżdżące od reala po tesco aby skompletować tanie jedzenie i leki... smutne to ale cóż, w autobusie nie mają siły ustać, a pod pałacem wokół krzyża to dosłownie doznają cudownego ożywienia... Szkoda słów do czego ten naród został przez lata...
[/quote]
I to też jest Polska: powyzłośliwiać się, bezrefleksyjnie powtórzyć coś załapanego w telewizji lub w innym medium, a całość wypowiedzi rozłazi się w szwach i ogólnie do niczego nie prowadzi. A co do tematu. Emeryci płacą 50%, dopiero powyżej 70 czy 75 lat jeżdżą bezpłatnie. Dobrze wychowany człowiek dobrowolnie i bez ociągania ustępuje miejsce starszej osobie i uczy tego swoje dziecko. Życzę Pani długich lat bezpłatnych przejazdów, ale tylko w celach rozrywkowo-odpoczynkowych.
[quote name='Zuza' date='16 sierpień 2010 - 12:28 ' timestamp='1281954518' post='330093']
Niestety to jest właśnie polska... Stada emerytów jeżdżące od reala po tesco aby skompletować tanie jedzenie i leki... smutne to ale cóż, w autobusie nie mają siły ustać, a pod pałacem wokół krzyża to dosłownie doznają cudownego ożywienia... Szkoda słów do czego ten naród został przez lata...
[/quote]
I to też jest Polska: powyzłośliwiać się, bezrefleksyjnie powtórzyć coś załapanego w telewizji lub w inn... rozwiń
Avatar
Zuza / 16 sierpnia 2010 o 12:28
0
[quote name='renia' date='16 sierpień 2010 - 11:42 ' timestamp='1281951773' post='330073']
Jestem bez pracy, jadę do Urzędu Pracy na kolejną wizytę.Wsiadam do autobusu wraz ze mną grupa ok.10 osób w różnym wieku. Oprócz mnie nikt nie kasuje biletu. Sami emeryci z różnymi portfelami. Z rozmowy wynika że w E. Leclercu są winogrona o 5 gr tańsze niż w Realu. Pytam kiedy się to zmieni, może 50 % ceny biletu ale z jakiej racji bezpłatnie.
[/quote]

Niestety to jest właśnie polska... Stada emerytów jeżdżące od reala po tesco aby skompletować tanie jedzenie i leki... smutne to ale cóż, w autobusie nie mają siły ustać, a pod pałacem wokół krzyża to dosłownie doznają cudownego ożywienia... Szkoda słów do czego ten naród został przez lata...
[quote name='renia' date='16 sierpień 2010 - 11:42 ' timestamp='1281951773' post='330073']
Jestem bez pracy, jadę do Urzędu Pracy na kolejną wizytę.Wsiadam do autobusu wraz ze mną grupa ok.10 osób w różnym wieku. Oprócz mnie nikt nie kasuje biletu. Sami emeryci z różnymi portfelami. Z rozmowy wynika że w E. Leclercu są winogrona o 5 gr tańsze niż w Realu. Pytam kiedy się to zmieni, może 50 % ceny biletu ale z jakiej racji bezpłatnie.
[/quote]

Niestety to jest właśnie polska... Stada e... rozwiń
Avatar
bambosh / 16 sierpnia 2010 o 12:02
0
Ciekawy jestem,czy tym razem ktoś osoby niepełnosprawne(np.na wózkach inwal.) zapyta o zdanie...
Avatar
renia / 16 sierpnia 2010 o 11:42
0
Jestem bez pracy, jadę do Urzędu Pracy na kolejną wizytę.Wsiadam do autobusu wraz ze mną grupa ok.10 osób w różnym wieku. Oprócz mnie nikt nie kasuje biletu. Sami emeryci z różnymi portfelami. Z rozmowy wynika że w E. Leclercu są winogrona o 5 gr tańsze niż w Realu. Pytam kiedy się to zmieni, może 50 % ceny biletu ale z jakiej racji bezpłatnie.
Avatar
ja podróżnik / 7 września 2010 o 11:30
0
Ja w pełni zgadzam sie z pasażerem i ekonomem.

21 przez Wolska i Fabryczną.A najlepiej połączyć 20 i 21 w jedna linię.Nowa trasa 21 to kompromitacja ZTM udowadnia,że nikt na komunikacji miejskiej nie ma pojęcia!Nawet w godzinach szczytu jedzie autobusem jedna lub dwie osoby.W pozostałych porach autobus jeździ zupełnie pusty.

6 i 17 tez przez Wolską i Fabryczna do Centrum.Tam sie przesiadaja ludzie!Trasa zielona to zadupie,mimo,że w srodku miasta.
Avatar
ekonom / 25 sierpnia 2010 o 21:28
0
Linia 21 teraz będzie "woziła powietrze",a nie pasażerów,więc "kreatywni urzędnicy" z ZTM ponownie ją zawieszą.Jestem tego pewny.Wcześniej 21 "zbierała" pasażerów z Wrotkowa i Dziesiątej (Nałkowskich,Diamentowa,Kruczkowskiego,Zemborzyckiej,Kunickiego i okolic).Zgodnie z badaniami 50% wszystkich pasażerów,wszystkich linii komunikacji miejskiej jedzie do Centrum lub Śródmieścia (ew. odwrotnie).
Wolska i Fabryczna jest jednym z kilku dużych węzłów przesiadkowych MPK.Omijanie takich węzłów jako miejsce docelowe lub przesiadkowe jest po prostu kretyństwem.Linia 6,17 to potwierdza niestety.To głosy większości są istotne do celów projektowych i wykonawczych linii miejskich.Tu istotna jest liczba pasażerów,czyli opłacalność kursów.Czym więcej osób jedzie,tym lepiej.Puste kursy są niegospodarnością,czyli sprawa dla RIO,UKOIK oraz prokuratora.
A o tym jak duzo jest osób myślących inaczej jak ty kolego Lbn świadczy to i inne fora internetowe.Pisma z zarządu dzielnic,artykuły prasowe itp.ZTM nie przyjmuje do swojej wiadomości tych głosów.Żyje "dla siebie".Juz wkrótce we wszystkich lokalnych dziennikach będą ukazywały sie krytyczne artykułu na temat tej wątpliwej instytucji jaka jest ZTM.Wrócą ludzie do pracy po urlopach,uczniowie i studenci do szkół/uczelni po wakacjach.I nikt z tych osób nie będzie tolerował tak lekceważących decyzji ZTM.Znając życie będą interweniowali gdzie tylko mozna.Sam sie przekonasz Lbn.To nie są żarty.W ZTM brakuje osób o wiedzy praktycznej i merytorycznej niestety.
ZTM prowadząc taka beztroską politykę komunikacyjną wprost proporcjonalna do potrzeb mieszkańców udowadnia tylko o jej zbędności i niegospodarności.Wszelkie straty będzie musiał pokryć prezydent,który potem nie zrealizuje innych potrzeb jak autobusy,drogi,szkoły,kultura.A najbardziej denerwujące jest szastanie publicznymi pieniędzmi (czyli twoimi kolego Lbn też) na zasadzie społeczne/państwowe,samorządowe to niczyje.
P.S.Każdy a-społeczny egoista w tym mieście chciałby mieć linię komunikacji miejskiej "pasującej" jemu osobiście,ale niestety jest to niemożliwe.Linia 6,17,21 istniała od lat kursując niezmienioną trasą i nikt nie protestował do czasu obecnych zmian.Czyli wszyscy byli zadowoleni.Czas powrócić do "starych" zakorzenionych przyzwyczajeń ludzi,a nie wymuszać "na siłę" z nikim nie konsultowane "pomysły urzędników" z ZTM.Przebudowa Pl.Bychawskiego wymusiła pewne korekty trasy,ale trzeba je dostosować do potrzeb ludzi,którzy głośno o tym mówią.A to znak,że są niezadowoleni."Władza" choćby ze względu na wybory "musi sie ugiąć" pod presja społeczną.Inaczej pozostanie na marginesie.A o tym,co sądzą niezadowoleni wyborcy z Lublina o obecnych magistrackich urzędnikach świadczą wyniki ostatniego głosowania "Igrzysk Prezydenckich".Całkowicie odmiennego jak w innych miastach.Właśnie z tego trzeba wyciągnąć wnioski i wykonać analizę.Tylko,czy niektórzy to potrafią?Ale to "ich" sprawa.Tak,czy siak "miotła" jest potrzebna w ZTM i UM...
Linia 21 teraz będzie "woziła powietrze",a nie pasażerów,więc "kreatywni urzędnicy" z ZTM ponownie ją zawieszą.Jestem tego pewny.Wcześniej 21 "zbierała" pasażerów z Wrotkowa i Dziesiątej (Nałkowskich,Diamentowa,Kruczkowskiego,Zemborzyckiej,Kunickiego i okolic).Zgodnie z badaniami 50% wszystkich pasażerów,wszystkich linii komunikacji miejskiej jedzie do Centrum lub Śródmieścia (ew. odwrotnie).
Wolska i Fabryczna jest jednym z kilku dużych węzłów przesiadkowych MPK.Omijanie takich węzłów jako miejsce docelow... rozwiń
Avatar
Lbn / 25 sierpnia 2010 o 16:54
0
A może by tak nie wypowiadac się za wszystkich. Bo mnie akurat cieszy, że są nieliczne linie które omijają centrum i korki i niektórym one się przydają. I dobrze, że powstała linia 21, która połączy Nałkowskich z Majdankiem( mogłaby do Felina dojeżdżać). W normalnych miastach jest dużo autobusów, które omijają centrum i jakoś nie są zawieszane po kilku dniach. A w Lubline albo są zaraz nierentowne albo komuś przeszkadzają bo mogłyby jeździc inaczej. I ludzie mają większe problemy z komunikacją niż to, że 6 i 17 akurat jeżdzą przez Lubelskiego Lipca a nie przez Wolską. Dodam, że jestem z Wrotkowa
A może by tak nie wypowiadac się za wszystkich. Bo mnie akurat cieszy, że są nieliczne linie które omijają centrum i korki i niektórym one się przydają. I dobrze, że powstała linia 21, która połączy Nałkowskich z Majdankiem( mogłaby do Felina dojeżdżać). W normalnych miastach jest dużo autobusów, które omijają centrum i jakoś nie są zawieszane po kilku dniach. A w Lubline albo są zaraz nierentowne albo komuś przeszkadzają bo mogłyby jeździc inaczej. I ludzie mają większe problemy z komunikacją niż to, że 6 i 17 akurat jeżdzą przez Lubelskieg... rozwiń
Avatar
pasażer / 24 sierpnia 2010 o 20:23
0
Linia 21 powinna kursować po dawnej trasie tj. przez Diamentową nie omijając ważnego punktu przesiadkowego, czyli Wolskiej i Fabrycznej do Sowińskiego.
To ominięcie przez prywatnego przewoźnika tego węzła przesiadkowego (przystanki Park Bronowice)i skierowanie dwudziestki jedynki "na skróty" przez Piłsudskiego spowodowało rezygnację i "ucieczkę" pasażerów z tej linii i w konsekwencji likwidację ważnego połączenia.

Obecny pomysł ZTM skierowania 21 przez Nowy Świat i Krańcową na Majdanek udowadnia tylko, że karierowicze z PO zatrudnieni w ZTM nie tylko nie wiedzą, gdzie, jak, czym i którędy chcą jeździć mieszkańcy Lublina, a to instytucja jest porażką. Nikt z tych urzędasów nie liczy się z nami-pasażerami. Większość moich znajomych, którzy do niedawna jeździli 21 z Zemborzyckiej przesiadając się na Wolskiej w inny kierunek, albo zmieniło linię na 29 lub 160. Większość jednak przesiadło się do prywatnych aut mając w dup-e komunikację zbiorową i miesięczne bilety utrzymujące ZTM.

I tak właśnie wygląda nowoczesny Lublin w obietnicach prezydenta Wasilewskiego oraz zrównoważony rozwój komunikacji wg. v-ce prezydent Kołodziej-Wnuk, która tak mamiła obietnicami ludzi powołując ZTM. Okazało się jak zawsze: Trzeba było tylko stworzyć "ciepłe stołeczki" dla kolegów z PO. Nic więcej.

O skierowanie linii 6 i 17 przez Wolska i Fabryczną do Centrum nie wspominam. Mieszkańcy dzielnicy Dziesiąta i Wrotków "walczą" o to już od kilku lat. Więcej o tym poczytacie na tym forum w dziale: Komunikacja.

Zachęcam wszystkich, kto ma taką możliwość (auto, rower, skuter) do bojkotu komunikacji miejskiej. Może bardzo duży spadek dochodów ZTM z tytułu wpływów za bilety okresowe i jednorazowe zmusi prezydenta do wniosków i likwidacji zbędnej i drogiej instytucji jaką jest ZTM.
Linia 21 powinna kursować po dawnej trasie tj. przez Diamentową nie omijając ważnego punktu przesiadkowego, czyli Wolskiej i Fabrycznej do Sowińskiego.
To ominięcie przez prywatnego przewoźnika tego węzła przesiadkowego (przystanki Park Bronowice)i skierowanie dwudziestki jedynki "na skróty" przez Piłsudskiego spowodowało rezygnację i "ucieczkę" pasażerów z tej linii i w konsekwencji likwidację ważnego połączenia.

Obecny pomysł ZTM skierowania 21 przez Nowy Świat i Krańcową na Majdanek udowadnia tylko, ... rozwiń
Avatar
pasażer / 19 sierpnia 2010 o 21:15
0
[color="#800080"][size="7"]JAK ZAWSZE ŁATWO JEST WYDAĆ PUBLICZNE (CZYLI NASZE) PIENIĄDZE NA NIC.
A WYSTARCZY POCZYTAĆ TO I INNE FORA... BEZPŁATNIE!!!
ALE ZTM WIE LEPIEJ. PRZECHOWALNIA DLA PO.
[/size][/color]
Avatar
Liczydło / 16 sierpnia 2010 o 13:07
0
Więc inaczej komu i czemu mają służyć te badania ?-które nic nie wniosą nowego-a wystarczy policzyć wpływy rozdzielić abonamenty od jednorazowych podzielić i gotowy wynik !, chyba że zbyt głupi księgowi tam są zatrudnieni by skorzystać z tej prostej matematyki ! Po za tym kto obecnie kiedy nie ma studentów zleca takie sondaże ? no jeżeli wrócą studenci teoretycznie można ale tak naprawdę to te badania są o kant tyłka rozbić ! chyba że znajomy królika dostał tę fuchę bo to swój !? Bo jakby nie patrzeć sporo to kasy i tak trwonić ciekawe co na to Ratuszowi urzędnicy skoro UM dotuje tę firmę która roztrwania ot tak sobie taki grosz ?.
Więc inaczej komu i czemu mają służyć te badania ?-które nic nie wniosą nowego-a wystarczy policzyć wpływy rozdzielić abonamenty od jednorazowych podzielić i gotowy wynik !, chyba że zbyt głupi księgowi tam są zatrudnieni by skorzystać z tej prostej matematyki ! Po za tym kto obecnie kiedy nie ma studentów zleca takie sondaże ? no jeżeli wrócą studenci teoretycznie można ale tak naprawdę to te badania są o kant tyłka rozbić ! chyba że znajomy królika dostał tę fuchę bo to swój !? Bo jakby nie patrzeć sporo to kasy i tak trwon... rozwiń
Avatar
kora / 16 sierpnia 2010 o 12:40
0
[quote name='Zuza' date='16 sierpień 2010 - 12:28 ' timestamp='1281954518' post='330093']
Niestety to jest właśnie polska... Stada emerytów jeżdżące od reala po tesco aby skompletować tanie jedzenie i leki... smutne to ale cóż, w autobusie nie mają siły ustać, a pod pałacem wokół krzyża to dosłownie doznają cudownego ożywienia... Szkoda słów do czego ten naród został przez lata...
[/quote]
I to też jest Polska: powyzłośliwiać się, bezrefleksyjnie powtórzyć coś załapanego w telewizji lub w innym medium, a całość wypowiedzi rozłazi się w szwach i ogólnie do niczego nie prowadzi. A co do tematu. Emeryci płacą 50%, dopiero powyżej 70 czy 75 lat jeżdżą bezpłatnie. Dobrze wychowany człowiek dobrowolnie i bez ociągania ustępuje miejsce starszej osobie i uczy tego swoje dziecko. Życzę Pani długich lat bezpłatnych przejazdów, ale tylko w celach rozrywkowo-odpoczynkowych.
[quote name='Zuza' date='16 sierpień 2010 - 12:28 ' timestamp='1281954518' post='330093']
Niestety to jest właśnie polska... Stada emerytów jeżdżące od reala po tesco aby skompletować tanie jedzenie i leki... smutne to ale cóż, w autobusie nie mają siły ustać, a pod pałacem wokół krzyża to dosłownie doznają cudownego ożywienia... Szkoda słów do czego ten naród został przez lata...
[/quote]
I to też jest Polska: powyzłośliwiać się, bezrefleksyjnie powtórzyć coś załapanego w telewizji lub w inn... rozwiń
Avatar
Zuza / 16 sierpnia 2010 o 12:28
0
[quote name='renia' date='16 sierpień 2010 - 11:42 ' timestamp='1281951773' post='330073']
Jestem bez pracy, jadę do Urzędu Pracy na kolejną wizytę.Wsiadam do autobusu wraz ze mną grupa ok.10 osób w różnym wieku. Oprócz mnie nikt nie kasuje biletu. Sami emeryci z różnymi portfelami. Z rozmowy wynika że w E. Leclercu są winogrona o 5 gr tańsze niż w Realu. Pytam kiedy się to zmieni, może 50 % ceny biletu ale z jakiej racji bezpłatnie.
[/quote]

Niestety to jest właśnie polska... Stada emerytów jeżdżące od reala po tesco aby skompletować tanie jedzenie i leki... smutne to ale cóż, w autobusie nie mają siły ustać, a pod pałacem wokół krzyża to dosłownie doznają cudownego ożywienia... Szkoda słów do czego ten naród został przez lata...
[quote name='renia' date='16 sierpień 2010 - 11:42 ' timestamp='1281951773' post='330073']
Jestem bez pracy, jadę do Urzędu Pracy na kolejną wizytę.Wsiadam do autobusu wraz ze mną grupa ok.10 osób w różnym wieku. Oprócz mnie nikt nie kasuje biletu. Sami emeryci z różnymi portfelami. Z rozmowy wynika że w E. Leclercu są winogrona o 5 gr tańsze niż w Realu. Pytam kiedy się to zmieni, może 50 % ceny biletu ale z jakiej racji bezpłatnie.
[/quote]

Niestety to jest właśnie polska... Stada e... rozwiń
Avatar
bambosh / 16 sierpnia 2010 o 12:02
0
Ciekawy jestem,czy tym razem ktoś osoby niepełnosprawne(np.na wózkach inwal.) zapyta o zdanie...
Avatar
renia / 16 sierpnia 2010 o 11:42
0
Jestem bez pracy, jadę do Urzędu Pracy na kolejną wizytę.Wsiadam do autobusu wraz ze mną grupa ok.10 osób w różnym wieku. Oprócz mnie nikt nie kasuje biletu. Sami emeryci z różnymi portfelami. Z rozmowy wynika że w E. Leclercu są winogrona o 5 gr tańsze niż w Realu. Pytam kiedy się to zmieni, może 50 % ceny biletu ale z jakiej racji bezpłatnie.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 30 20

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 52 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 102 20

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 41 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 69 106

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 20 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 7 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!