Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 grudnia 2010 r.
16:30
Edytuj ten wpis

Krajowy Rejestr Sądowy znika z Lublina. Przenosi się do Świdnika

0 7 A A

Od 1 stycznia część spraw kryminalnych i wszystkie gospodarcze, jakie do tej pory były rozpatrywane w Sądzie Rejonowym w Lublinie, trafią do nowej siedziby w Świdniku. Przeprowadzka już się zaczęła. Z tego względu można się spodziewać utrudnień w działalności sądu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– 1 stycznia zaczyna działać Sąd Rejonowy Lublin Wschód z siedzibą w Świdniku i Sąd Rejonowy Lublin Zachód, który pozostanie w Lublinie – mówi Artur Ozimek, rzecznik Sądu Okręgowego w Lublinie. – Podział spraw, które będą rozpatrywane w nowej strukturze, wygląda tak, że 40 proc. będzie trafiało do Świdnika, reszta będzie toczyła się w Lublinie.

Akta będzie można przeglądać w specjalnym pomieszczeniu – w czytelni. Świadkowie nie będą mogli widzieć się po złożeniu zeznań na rozprawie. – Będą czekali na wezwanie w specjalnym pokoju; jeśli z niego wyjdą na salę rozpraw, to później już nie będą mogli tam wrócić. Dzięki temu nie będzie obawy, że porozumiewają się w sprawie złożenia zeznań – dodaje Ozimek.

Osoby konwojowane na sprawy z aresztu nie będą prowadzone korytarzami sądu, tylko specjalnym wejściem trafią wprost na salę rozpraw.

Do sądu w Świdniku będą trafiały sprawy karne z terenu Lublina z obszaru pomiędzy Dr. Męczenników Majdanka a Bystrzycą – na wschód od al. Unii Lubelskiej, czyli z Felina, Majdanu Tatarskiego i Tatar.
O wiele szerszy będzie zakres spraw gospodarczych. Do nowej siedziby sądu trafiają wszystkie wydziały gospodarcze, poza e-sądem.

W Świdniku będzie także siedziba Krajowego Rejestru Sądowego na całe województwo Lubelskie. Od kilku tygodni trwa przeprowadzka wydziałów. Czy może to wpłynąć na zaburzenia pracy wymiaru sprawiedliwości? – Może dojść do pewnych komplikacji, jednak uczulono kierownictwo wydziałów, by starali się tego unikać – mówi sędzia Ozimek. Sąd w Świdniku będzie się mieścił przy ul. Kardynała Wyszyńskiego.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
dfr / 20 grudnia 2010 r. o 20:57
0
[quote name='dfr' timestamp='1292874988' post='408920']
Zuk mieszka w Lublinie.Czy ktoś wie ile w lublinie trwa postepowanie nakazowe w wydziale cywilnym,nie e-sadzie
[/quote]
Też napisałem.Mieszka w świdniku
Avatar
dfr / 20 grudnia 2010 r. o 20:56
0
[quote name='wiiki' timestamp='1292862310' post='408803']
Jedyne wyjscie b. dobre polnczenie Liniami trojlebusu ,tramwaju czy Szynobusu >Lublin jest b,zakorkowany aby busy jezdzily co 1 0 minut ,dlatego ,decydeci Lublina wlanczamy Swidnik do Lublina o nazwie LUBLIN-Swidnik to bedzie duza dzielnica to tak jak Krakow -Nowa Huta a blizej Łodz -Widzew ,dlatego minister infastruktury powinien dac kase za przesuniecie Saduo 12 km czy 10 od Lublina .Pytanie czy zgodzi sie na to Zuk z JEKSONEM.?????????????????
[/quote]
Zuk mieszka w Lublinie.Czy ktoś wie ile w lublinie trwa postepowanie nakazowe w wydziale cywilnym,nie e-sadzie
[quote name='wiiki' timestamp='1292862310' post='408803']
Jedyne wyjscie b. dobre polnczenie Liniami trojlebusu ,tramwaju czy Szynobusu >Lublin jest b,zakorkowany aby busy jezdzily co 1 0 minut ,dlatego ,decydeci Lublina wlanczamy Swidnik do Lublina o nazwie LUBLIN-Swidnik to bedzie duza dzielnica to tak jak Krakow -Nowa Huta a blizej Łodz -Widzew ,dlatego minister infastruktury powinien dac kase za przesuniecie Saduo 12 km czy 10 od Lublina .Pytanie czy zgodzi sie na to Zuk z JEKSONEM.?????????????????
... rozwiń
Avatar
PATRON / 20 grudnia 2010 r. o 18:19
0
[quote name='wiiki' timestamp='1292862310' post='408803']
Jedyne wyjscie b. dobre polnczenie Liniami trojlebusu ,tramwaju czy Szynobusu >Lublin jest b,zakorkowany aby busy jezdzily co 1 0 minut ,dlatego ,decydeci Lublina wlanczamy Swidnik do Lublina o nazwie LUBLIN-Swidnik to bedzie duza dzielnica to tak jak Krakow -Nowa Huta a blizej Łodz -Widzew ,dlatego minister infastruktury powinien dac kase za przesuniecie Saduo 12 km czy 10 od Lublina .Pytanie czy zgodzi sie na to Zuk z JEKSONEM.?????????????????
[/quote]
Świdnik ma swoją radę, swój herb i swój budżet. I niech tak pozostanie. Nie mam zamiaru dzielić się pieniędzmi z miastem, które (pomimo swoich PO-wskich prezydentów) nie potrafi nawet zadbać o obwodnicę. Nie chciał bym też, żeby nawet jedna złotówka z naszego budżetu została utopiona w przedsięwzięciu jakim jest Europejska Stolica Kultury 2016. Nawet logo tego projektu nawiązuje do kultury żydowskiej. Pokazuje ono (w sposób symboliczny) lokalizację domu żydowskiego cadyka, który w pijackim widzie wyskoczył z okna. Wielka to musiała być postać dla Lublina skoro ją tak uhonorowano.
[quote name='wiiki' timestamp='1292862310' post='408803']
Jedyne wyjscie b. dobre polnczenie Liniami trojlebusu ,tramwaju czy Szynobusu >Lublin jest b,zakorkowany aby busy jezdzily co 1 0 minut ,dlatego ,decydeci Lublina wlanczamy Swidnik do Lublina o nazwie LUBLIN-Swidnik to bedzie duza dzielnica to tak jak Krakow -Nowa Huta a blizej Łodz -Widzew ,dlatego minister infastruktury powinien dac kase za przesuniecie Saduo 12 km czy 10 od Lublina .Pytanie czy zgodzi sie na to Zuk z JEKSONEM.?????????????????
... rozwiń
Avatar
jon / 20 grudnia 2010 r. o 18:14
0
ZDJĘCIE, ZDJĘCIE !!!!
" aktualne " jak zwykle.
wynika to z nieróbstwa i lenistwa panów szanownych " dziennikarzy"
służę aktualnym zdjęcie , pasującym do treści artykułu
Avatar
NIKOŚ / 20 grudnia 2010 r. o 18:01
0
JEST TO KPINA ZEBY W 300 TYS. MIEŚCIE WOJEWÓDZKIM, SIEDZIBIE CENTRAL FRIM,MOŻE NIE WIELU ALE:EMPERIA, LUBZEL, MPWIK ITD, NIE BYŁO KRS, TYLKO W ŚWIDNIKU???DNO,DNO,DNO!!
Avatar
wiiki / 20 grudnia 2010 r. o 17:25
0
Jedyne wyjscie b. dobre polnczenie Liniami trojlebusu ,tramwaju czy Szynobusu >Lublin jest b,zakorkowany aby busy jezdzily co 1 0 minut ,dlatego ,decydeci Lublina wlanczamy Swidnik do Lublina o nazwie LUBLIN-Swidnik to bedzie duza dzielnica to tak jak Krakow -Nowa Huta a blizej Łodz -Widzew ,dlatego minister infastruktury powinien dac kase za przesuniecie Saduo 12 km czy 10 od Lublina .Pytanie czy zgodzi sie na to Zuk z JEKSONEM.?????????????????
Avatar
daroo / 20 grudnia 2010 r. o 16:57
0
i co z tego że będziemy mieli piękny nowy i ładny gmach w naszym mieście jak i tak zatrudnienia w nim nie znajdziemy a patrząc na to co się dzieje u susłów ,,PZL" to niedługo pozostanie się nam jedynie przeprowadzi gdzie indziej w poszukiwaniu pracy
Avatar
dfr / 20 grudnia 2010 r. o 20:57
0
[quote name='dfr' timestamp='1292874988' post='408920']
Zuk mieszka w Lublinie.Czy ktoś wie ile w lublinie trwa postepowanie nakazowe w wydziale cywilnym,nie e-sadzie
[/quote]
Też napisałem.Mieszka w świdniku
Avatar
dfr / 20 grudnia 2010 r. o 20:56
0
[quote name='wiiki' timestamp='1292862310' post='408803']
Jedyne wyjscie b. dobre polnczenie Liniami trojlebusu ,tramwaju czy Szynobusu >Lublin jest b,zakorkowany aby busy jezdzily co 1 0 minut ,dlatego ,decydeci Lublina wlanczamy Swidnik do Lublina o nazwie LUBLIN-Swidnik to bedzie duza dzielnica to tak jak Krakow -Nowa Huta a blizej Łodz -Widzew ,dlatego minister infastruktury powinien dac kase za przesuniecie Saduo 12 km czy 10 od Lublina .Pytanie czy zgodzi sie na to Zuk z JEKSONEM.?????????????????
[/quote]
Zuk mieszka w Lublinie.Czy ktoś wie ile w lublinie trwa postepowanie nakazowe w wydziale cywilnym,nie e-sadzie
[quote name='wiiki' timestamp='1292862310' post='408803']
Jedyne wyjscie b. dobre polnczenie Liniami trojlebusu ,tramwaju czy Szynobusu >Lublin jest b,zakorkowany aby busy jezdzily co 1 0 minut ,dlatego ,decydeci Lublina wlanczamy Swidnik do Lublina o nazwie LUBLIN-Swidnik to bedzie duza dzielnica to tak jak Krakow -Nowa Huta a blizej Łodz -Widzew ,dlatego minister infastruktury powinien dac kase za przesuniecie Saduo 12 km czy 10 od Lublina .Pytanie czy zgodzi sie na to Zuk z JEKSONEM.?????????????????
... rozwiń
Avatar
PATRON / 20 grudnia 2010 r. o 18:19
0
[quote name='wiiki' timestamp='1292862310' post='408803']
Jedyne wyjscie b. dobre polnczenie Liniami trojlebusu ,tramwaju czy Szynobusu >Lublin jest b,zakorkowany aby busy jezdzily co 1 0 minut ,dlatego ,decydeci Lublina wlanczamy Swidnik do Lublina o nazwie LUBLIN-Swidnik to bedzie duza dzielnica to tak jak Krakow -Nowa Huta a blizej Łodz -Widzew ,dlatego minister infastruktury powinien dac kase za przesuniecie Saduo 12 km czy 10 od Lublina .Pytanie czy zgodzi sie na to Zuk z JEKSONEM.?????????????????
[/quote]
Świdnik ma swoją radę, swój herb i swój budżet. I niech tak pozostanie. Nie mam zamiaru dzielić się pieniędzmi z miastem, które (pomimo swoich PO-wskich prezydentów) nie potrafi nawet zadbać o obwodnicę. Nie chciał bym też, żeby nawet jedna złotówka z naszego budżetu została utopiona w przedsięwzięciu jakim jest Europejska Stolica Kultury 2016. Nawet logo tego projektu nawiązuje do kultury żydowskiej. Pokazuje ono (w sposób symboliczny) lokalizację domu żydowskiego cadyka, który w pijackim widzie wyskoczył z okna. Wielka to musiała być postać dla Lublina skoro ją tak uhonorowano.
[quote name='wiiki' timestamp='1292862310' post='408803']
Jedyne wyjscie b. dobre polnczenie Liniami trojlebusu ,tramwaju czy Szynobusu >Lublin jest b,zakorkowany aby busy jezdzily co 1 0 minut ,dlatego ,decydeci Lublina wlanczamy Swidnik do Lublina o nazwie LUBLIN-Swidnik to bedzie duza dzielnica to tak jak Krakow -Nowa Huta a blizej Łodz -Widzew ,dlatego minister infastruktury powinien dac kase za przesuniecie Saduo 12 km czy 10 od Lublina .Pytanie czy zgodzi sie na to Zuk z JEKSONEM.?????????????????
... rozwiń
Avatar
jon / 20 grudnia 2010 r. o 18:14
0
ZDJĘCIE, ZDJĘCIE !!!!
" aktualne " jak zwykle.
wynika to z nieróbstwa i lenistwa panów szanownych " dziennikarzy"
służę aktualnym zdjęcie , pasującym do treści artykułu
Avatar
NIKOŚ / 20 grudnia 2010 r. o 18:01
0
JEST TO KPINA ZEBY W 300 TYS. MIEŚCIE WOJEWÓDZKIM, SIEDZIBIE CENTRAL FRIM,MOŻE NIE WIELU ALE:EMPERIA, LUBZEL, MPWIK ITD, NIE BYŁO KRS, TYLKO W ŚWIDNIKU???DNO,DNO,DNO!!
Avatar
wiiki / 20 grudnia 2010 r. o 17:25
0
Jedyne wyjscie b. dobre polnczenie Liniami trojlebusu ,tramwaju czy Szynobusu >Lublin jest b,zakorkowany aby busy jezdzily co 1 0 minut ,dlatego ,decydeci Lublina wlanczamy Swidnik do Lublina o nazwie LUBLIN-Swidnik to bedzie duza dzielnica to tak jak Krakow -Nowa Huta a blizej Łodz -Widzew ,dlatego minister infastruktury powinien dac kase za przesuniecie Saduo 12 km czy 10 od Lublina .Pytanie czy zgodzi sie na to Zuk z JEKSONEM.?????????????????
Avatar
daroo / 20 grudnia 2010 r. o 16:57
0
i co z tego że będziemy mieli piękny nowy i ładny gmach w naszym mieście jak i tak zatrudnienia w nim nie znajdziemy a patrząc na to co się dzieje u susłów ,,PZL" to niedługo pozostanie się nam jedynie przeprowadzi gdzie indziej w poszukiwaniu pracy
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Puławy: Drogowcy pamiętają o ulicy Niezapominajki

Puławy: Drogowcy pamiętają o ulicy Niezapominajki

Mieszkańcy ul. Niezapominajki na puławskim osiedlu Włostowice czekają na jezdnię z asfaltu, chodnik i latarnie. Zadanie ma szansę na wykonanie w tym roku. Niestety, poniedziałkowe otwarcie ofert nie przyniosło najlepszych wieści.

Spacer przyrodniczo-artystyczny
18 czerwca 2021, 18:30

Spacer przyrodniczo-artystyczny

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na spacer przyrodniczo-artystyczny dla dzieci, który odbędzie się 18 czerwca o godz. 18.30. Zbiórka na stacji Lublin Zachodni.

Lubelskie: Kierowcy pojadą nowym odcinkiem S19 za kilka dni. Co z obwodnicą Chełma?

Lubelskie: Kierowcy pojadą nowym odcinkiem S19 za kilka dni. Co z obwodnicą Chełma?

W ciągu kilku najbliższych dni kierowcy powinni pojechać nowym odcinkiem S19 od Janowa Lubelskiego do Lasów Janowskich.

LNBA MigelsBrothers przedłużyli swoje szanse na tytuł mistrzowski

LNBA MigelsBrothers przedłużyli swoje szanse na tytuł mistrzowski

Obrońcy tytułu muszą jednak liczyć na potknięcie Matematyki

Prezydent o spadającej liczbie chętnych na szczepienia: Niezwykle trudno jest opanować procesy dezinformacyjne
film

Prezydent o spadającej liczbie chętnych na szczepienia: Niezwykle trudno jest opanować procesy dezinformacyjne

Bratysława, Słowacja. - Pojawia się mnóstwo dezinformacji, nie tylko w kwestii szczepień, ale także i w kwestiach politycznych. (…) Można z tym walczyć tylko poprzez udzielanie prawdziwych informacji – powiedział Andrzej Duda.

Biała Podlaska: Piwnice Urzędu Miasta przejdą metamorfozę

Biała Podlaska: Piwnice Urzędu Miasta przejdą metamorfozę

Nieużytkowane dotąd piwnice Urzędu Miasta zmienią swoje oblicze. Mają służyć spotkaniom z mieszkańcami, a także celom kulturalnym.

Chernobylite: Prypeć i okolice prawie gotowe (wideo)
film

Chernobylite: Prypeć i okolice prawie gotowe (wideo)

Po latach pracy polskie studio The Farm 51 jest coraz bliżej premiery gry Chernobylite.

Aptekarz zaszczepi nie tylko przeciw COVID. 600 osób w Lubelskiem przeszło szkolenia

Aptekarz zaszczepi nie tylko przeciw COVID. 600 osób w Lubelskiem przeszło szkolenia

Niebawem pierwsze apteki zaczną szczepić przeciwko COVID-19. Farmaceuci będą mogli podawać również inne szczepionki np. przeciwko grypie.

Michał Dworczyk: Apteki w programie szczepień przeciw COVID-19 zwiększą dostępność

Michał Dworczyk: Apteki w programie szczepień przeciw COVID-19 zwiększą dostępność

Apteki mogą zgłaszać chęć udziału w Narodowym Programie Szczepień przeciw COVID-19; wsparcie farmaceutów zwiększy dostępność szczepień – wskazał we wtorek szef KPRM i pełnomocnik ds. programu szczepień Michał Dworczyk.

 Greckie wakacje – magiczne Mykonos i Santorini

Greckie wakacje – magiczne Mykonos i Santorini

Grecja to wyjątkowy kraj na mapie świata. To tutaj, pośród wód czterech mórz – Jońskiego, Egejskiego, Kreteńskiego i Śródziemnego – w starożytności narodziła się kultura europejska, a greccy filozofowie rozważali pojęcia etyki, estetyki i filozofii, zakładając swoje szkoły i ucząc każdego, kto chciał posłuchać.

"Nie ma medyków, nie ma leczenia!" Protest pielęgniarek i położnych przed Sejmem
wideo
galeria
film

"Nie ma medyków, nie ma leczenia!" Protest pielęgniarek i położnych przed Sejmem

Pielęgniarki i położne protestują przed Sejmem. Manifestacja ma związek z procedowaną w parlamencie tak zwaną "ustawą Niedzielskiego", dotyczącą minimalnych pensji w służbie zdrowia. Protestujący domagają się godnego traktowania i lepszych wynagrodzeń.

10 dni z darmowym teatrem w Lublinie. Przestrzenie Teatru
17 czerwca 2021, 20:00
galeria

10 dni z darmowym teatrem w Lublinie. Przestrzenie Teatru

17 czerwca w Lublinie wystartuje druga odsłona projektu Przestrzenie Teatru. Przez 10 dni w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego oraz Wirydarzu Centrum Kultury prezentowane będą darmowe spektakle.

Razer Blade 14: Nowa wersja już jest

Razer Blade 14: Nowa wersja już jest

A w środku procesor AMD Ryzen 9 5900HX i karta graficzna z serii Nvidia GeForce RTX 30. Cena nowego laptopa Razer Blade 14 startuje od 1999,99 euro.

Rowerzysta wjechał na figurę jelenia. Teraz szuka go policja

Rowerzysta wjechał na figurę jelenia. Teraz szuka go policja

Ktoś wjechał rowerem na figurę Jelenia Królewskiego w Parczewie. Zdjęcie krążyło w mediach społecznościowych, ale szybko zniknęło. Teraz sprawę bada policja.

Wyskoczył z okna domu pocięty i z nożem w ręku

Wyskoczył z okna domu pocięty i z nożem w ręku

Policja agresywnego mężczyznę odnalazła, jak szedł rowem melioracyjnym. Został zabrany do szpitala.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!