Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 grudnia 2012 r.
18:26
Edytuj ten wpis

Krwawy finał bitwy na śnieżki w Jabłonnej

Autor: Zdjęcie autora (mb)
0 25 A A
 (Jacek Świerczyński/ Archiwum)
(Jacek Świerczyński/ Archiwum)

Wizytą w szpitalu i na komisariacie policji zakończyli gimnazjaliści z Jabłonnej k. Lublina zabawę na śniegu. Jeden ma poranioną nogę, drugi – zarzuty.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chłopcy postanowili zabawić się we wtorek po lekcjach. – Ok. godz. 15 kilku uczniów poza terenem szkoły obrzucało się śnieżkami – mówi mł. asp. Andrzej Fijołek z lubelskiej policji. Po chwili część z nich poszła do domu, ale na miejscu zostało dwóch 15-latków. Zaczęli się szarpać.

Wtedy jeden z nich postanowił dokończyć „zabawę” po swojemu. – Stwierdził, że skoro są już sami, to on teraz „pokaże” koledze – relacjonuje Fijołek. – Wyjął nóż i zaatakował nim drugiego 15-latka. Ostrze przeszło przez spodnie i rozcięło naskórek w okolicy podudzia. Rana została zadana od tyłu, więc można przypuszczać, że pokrzywdzony próbował uciekać i wtedy dosięgło go ostrze.

Zraniony nastolatek trafił do szpitala, gdzie lekarze założyli mu opatrunek. Jego rodzice powiadomili o sprawie policję. Napastnik trafił na komisariat.

– Został przesłuchany. Usłyszał zarzut uszkodzenia ciała – mówi Fijołek. – Sprawa została przekazana do sądu ds. rodziny i nieletnich. Sprawca nie był wcześniej karany.

Dzień wcześniej przez dwóch innych 15-latków trzeba było ewakuować całą szkołę w Jabłonnej.

W poniedziałek kilka minut po godz. 9 policjanci otrzymali zgłoszenie z tamtejszego gimnazjum. W toalecie został rozpylony gaz, prawdopodobnie pieprzowy. Substancja rozprzestrzeniła się do innych pomieszczeń.
Nauczyciele zabrali wszystkich uczniów do sali gimnastycznej. Ośmioro uskarżających się na dolegliwości zostało zabranych karetkami do szpitala. Po kilkugodzinnym wietrzeniu lekcje mogły się rozpocząć dopiero po południu.

Policjanci ustalili sprawców całego zamieszania. Okazało się, że gaz rozpyliło dwóch 15-latków. – Twierdzą, że znaleźli pojemnik z gazem w toalecie – relacjonuje kom. Renata Laszczka-Rusek z lubelskiej policji. „Żartownisie” zostali przewiezieni na komisariat. Policjanci powiadomili ich rodziców.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
iro,, / 6 stycznia 2013 r. o 22:37
[quote name='petronas' timestamp='1357467774' post='716914']
Widzę że w tej sprawie bardzo ucichło. To nie jest ważne kto teraz zawinił ważne jest to że, oskarżony obwinia poszkodowanego a przecież to nie ofiara nosiła nóż zamiast kanapek zrobionych przez mamusię w plecaku. Jak można grać tak niewinnego i bezbronnego chłopca, a z drugiej strony z premedytacją wbijać nóż wiedząc że, przecież można zabić!!!
[/quote]Rzecz to normalna,bagatelizować czyn aby nie było wyciagniętych konsekwęcji.to normalna zagrywka tej rodzinie ,tylko niewielu daje się na to nabrać.Ciekawi mnie bardziej jakie stanowisko obierze szkoła,za błache przewinienia w porównaniu z tym bandyckim wyczynem inni uczniowie nawet opuszczali szkołę nie wspominając o dozorze kuratorskim a zagorzałą entuzjastką surowych kar za występki była mausia Dominisia , ale tego że synuś palił fajki od dawna to biedna nie wiedziala i że jako jeden z pierwszych kupił sobie elektryczny papieros a potem nóż i chodził ztym kilka lat do szkoły.
Szkoła nie może przeszukiwać dzieciom tornistrów, bo prawo na to nie pozwala,ale co to za matka co nieinteresuje się tym co robi jej dziecko.kasa kasa a dzieci same sobie tak niekturzy jak widać dzieci wychowują.

Kogoś się potępiało i wyklinało od najgorszych a swojego to się kryje i oczernia innych gdzie honor!!!! Wstyd i tyle,
[quote name='petronas' timestamp='1357467774' post='716914']
Widzę że w tej sprawie bardzo ucichło. To nie jest ważne kto teraz zawinił ważne jest to że, oskarżony obwinia poszkodowanego a przecież to nie ofiara nosiła nóż zamiast kanapek zrobionych przez mamusię w plecaku. Jak można grać tak niewinnego i bezbronnego chłopca, a z drugiej strony z premedytacją wbijać nóż wiedząc że, przecież można zabić!!!
[/quote]Rzecz to normalna,bagatelizować czyn aby nie było wyciagniętych konsekwęcji.to no... rozwiń
Avatar
petronas / 6 stycznia 2013 r. o 11:22
Widzę że w tej sprawie bardzo ucichło. To nie jest ważne kto teraz zawinił ważne jest to że, oskarżony obwinia poszkodowanego a przecież to nie ofiara nosiła nóż zamiast kanapek zrobionych przez mamusię w plecaku. Jak można grać tak niewinnego i bezbronnego chłopca, a z drugiej strony z premedytacją wbijać nóż wiedząc że, przecież można zabić!!!
Avatar
Jaro; / 27 grudnia 2012 r. o 05:49
[quote name='Jabłonnna' timestamp='1356525443' post='713450']
Poszkodowany""\OFIARA''/ nekal napastnika przez dluzszy czas o ile mi wiadomo wiec chlopak nie wytrzymał.Teraz juz bedzie mial spokoj a ten ,,poszkodowany'' będzie mial nauczke,ze ''słabszy to nic nie zrobi''!!!
pozdrawiam!!!
[/quote]Typowe zagranie,zróbmy z ofiary sprawcę i na odwrót resztę pod dywan jak zawsze,a może mu się upiecze .Żałosne.
Avatar
gość / 26 grudnia 2012 r. o 19:46
[quote name='Jabłonnna' timestamp='1356525443' post='713450']
Poszkodowany""\OFIARA''/ nekal napastnika przez dluzszy czas o ile mi wiadomo wiec chlopak nie wytrzymał.Teraz juz bedzie mial spokoj a ten ,,poszkodowany'' będzie mial nauczke,ze ''słabszy to nic nie zrobi''!!!
pozdrawiam!!!
[/quote]Pod jakim wzgledem on jest słabszy zawsze kogoś zaczepiał a jak kota pogonili to lecial na skargę,śmiech na sali ,to te głupoty co tu wypisujesz .
Avatar
gość / 26 grudnia 2012 r. o 18:51
[quote name='Jabłonnna' timestamp='1356525443' post='713450']
Poszkodowany""\OFIARA''/ nekal napastnika przez dluzszy czas o ile mi wiadomo wiec chlopak nie wytrzymał.Teraz juz bedzie mial spokoj a ten ,,poszkodowany'' będzie mial nauczke,ze ''słabszy to nic nie zrobi''!!!
pozdrawiam!!!
[/quote]Wbijając nóż drugiemu kilka centymetrów w nogę,będzie miał spokój?o ile mi wiadomo to kilka lat poszkodowany wraz z drugim kolegą był prześladowany przez oskarżonego i jego kolegów ,kolega odszedł do innej szkoły a poszkodowany został sam a teraz odwracasz kota ogonem broniąc dorastającego bandytę atakującego kolegów nożem.Zastanawiam się jaki masz w tym interes?
[quote name='Jabłonnna' timestamp='1356525443' post='713450']
Poszkodowany""\OFIARA''/ nekal napastnika przez dluzszy czas o ile mi wiadomo wiec chlopak nie wytrzymał.Teraz juz bedzie mial spokoj a ten ,,poszkodowany'' będzie mial nauczke,ze ''słabszy to nic nie zrobi''!!!
pozdrawiam!!!
[/quote]Wbijając nóż drugiemu kilka centymetrów w nogę,będzie miał spokój?o ile mi wiadomo to kilka lat poszkodowany wraz z drugim kolegą b... rozwiń
Avatar
Jabłonnna / 26 grudnia 2012 r. o 13:37
Poszkodowany""\OFIARA''/ nekal napastnika przez dluzszy czas o ile mi wiadomo wiec chlopak nie wytrzymał.Teraz juz bedzie mial spokoj a ten ,,poszkodowany'' będzie mial nauczke,ze ''słabszy to nic nie zrobi''!!!
pozdrawiam!!!
Avatar
post / 26 grudnia 2012 r. o 12:50
jakby nie zasłużył to by nie dostał. "ofiara" nękała "sprawce" od bardzo długiego czasu, faktycznie to zachowanie było złe
ale ofiara jest też sama sobie winna nękaniem "dla zabawy".
Avatar
absolwentka gimn jbn / 25 grudnia 2012 r. o 20:48
gimnazjum to zło. dzieci ledwo od ziemi odrosły, biega jeden z drugim z kosami i kozaczą, a jak coś nie tak policja/dyrektor interweniuje to nagle ku*** TO TYLKO DZIECI i maminej spódniczki się trzymają. + faktycznie słaba korekta w kurierze, JABŁONNIE a nie JABŁONNEJ
Avatar
Mariano / 24 grudnia 2012 r. o 00:09
[quote name='koksiki z miasta' timestamp='1356219654' post='712862']
Pochwal sie koksie co ty zrobiłeś bo cwaniaka rzniesz ze śmiać się chce kozak przed kompem...
[/quote]
Na pewno nie ganiam dzieci po dyskotekach "Byku z Jabłonny" hahahaha
Avatar
Gość / 23 grudnia 2012 r. o 11:13
[quote name='muniek' timestamp='1356201812' post='712817']
Tak, tylko nikt juz nie napisze ze ow poszkodowany non stop od kilkunastu miesiecy przesladowal owego sprawce. Chlopak byl w desperacji i czemu sie dziwic. Nie powinno sie tak zalatwiac sprawy to fakt ale chwala ze sprawca sam sobie nic nie zrobil bo wiem ze te przesladowania trwaja juz dosc dlugo i sprawa rowniez trafila do sadu.
[/quote]
Tak, puścił gaz w szkole i napadał staruszki w wolnym czasie ,skąd bierzesz te informacje daj szansę sądowi i nie wymyślaj swoich historii .
Avatar
iro,, / 6 stycznia 2013 r. o 22:37
[quote name='petronas' timestamp='1357467774' post='716914']
Widzę że w tej sprawie bardzo ucichło. To nie jest ważne kto teraz zawinił ważne jest to że, oskarżony obwinia poszkodowanego a przecież to nie ofiara nosiła nóż zamiast kanapek zrobionych przez mamusię w plecaku. Jak można grać tak niewinnego i bezbronnego chłopca, a z drugiej strony z premedytacją wbijać nóż wiedząc że, przecież można zabić!!!
[/quote]Rzecz to normalna,bagatelizować czyn aby nie było wyciagniętych konsekwęcji.to normalna zagrywka tej rodzinie ,tylko niewielu daje się na to nabrać.Ciekawi mnie bardziej jakie stanowisko obierze szkoła,za błache przewinienia w porównaniu z tym bandyckim wyczynem inni uczniowie nawet opuszczali szkołę nie wspominając o dozorze kuratorskim a zagorzałą entuzjastką surowych kar za występki była mausia Dominisia , ale tego że synuś palił fajki od dawna to biedna nie wiedziala i że jako jeden z pierwszych kupił sobie elektryczny papieros a potem nóż i chodził ztym kilka lat do szkoły.
Szkoła nie może przeszukiwać dzieciom tornistrów, bo prawo na to nie pozwala,ale co to za matka co nieinteresuje się tym co robi jej dziecko.kasa kasa a dzieci same sobie tak niekturzy jak widać dzieci wychowują.

Kogoś się potępiało i wyklinało od najgorszych a swojego to się kryje i oczernia innych gdzie honor!!!! Wstyd i tyle,
[quote name='petronas' timestamp='1357467774' post='716914']
Widzę że w tej sprawie bardzo ucichło. To nie jest ważne kto teraz zawinił ważne jest to że, oskarżony obwinia poszkodowanego a przecież to nie ofiara nosiła nóż zamiast kanapek zrobionych przez mamusię w plecaku. Jak można grać tak niewinnego i bezbronnego chłopca, a z drugiej strony z premedytacją wbijać nóż wiedząc że, przecież można zabić!!!
[/quote]Rzecz to normalna,bagatelizować czyn aby nie było wyciagniętych konsekwęcji.to no... rozwiń
Avatar
petronas / 6 stycznia 2013 r. o 11:22
Widzę że w tej sprawie bardzo ucichło. To nie jest ważne kto teraz zawinił ważne jest to że, oskarżony obwinia poszkodowanego a przecież to nie ofiara nosiła nóż zamiast kanapek zrobionych przez mamusię w plecaku. Jak można grać tak niewinnego i bezbronnego chłopca, a z drugiej strony z premedytacją wbijać nóż wiedząc że, przecież można zabić!!!
Avatar
Jaro; / 27 grudnia 2012 r. o 05:49
[quote name='Jabłonnna' timestamp='1356525443' post='713450']
Poszkodowany""\OFIARA''/ nekal napastnika przez dluzszy czas o ile mi wiadomo wiec chlopak nie wytrzymał.Teraz juz bedzie mial spokoj a ten ,,poszkodowany'' będzie mial nauczke,ze ''słabszy to nic nie zrobi''!!!
pozdrawiam!!!
[/quote]Typowe zagranie,zróbmy z ofiary sprawcę i na odwrót resztę pod dywan jak zawsze,a może mu się upiecze .Żałosne.
Avatar
gość / 26 grudnia 2012 r. o 19:46
[quote name='Jabłonnna' timestamp='1356525443' post='713450']
Poszkodowany""\OFIARA''/ nekal napastnika przez dluzszy czas o ile mi wiadomo wiec chlopak nie wytrzymał.Teraz juz bedzie mial spokoj a ten ,,poszkodowany'' będzie mial nauczke,ze ''słabszy to nic nie zrobi''!!!
pozdrawiam!!!
[/quote]Pod jakim wzgledem on jest słabszy zawsze kogoś zaczepiał a jak kota pogonili to lecial na skargę,śmiech na sali ,to te głupoty co tu wypisujesz .
Avatar
gość / 26 grudnia 2012 r. o 18:51
[quote name='Jabłonnna' timestamp='1356525443' post='713450']
Poszkodowany""\OFIARA''/ nekal napastnika przez dluzszy czas o ile mi wiadomo wiec chlopak nie wytrzymał.Teraz juz bedzie mial spokoj a ten ,,poszkodowany'' będzie mial nauczke,ze ''słabszy to nic nie zrobi''!!!
pozdrawiam!!!
[/quote]Wbijając nóż drugiemu kilka centymetrów w nogę,będzie miał spokój?o ile mi wiadomo to kilka lat poszkodowany wraz z drugim kolegą był prześladowany przez oskarżonego i jego kolegów ,kolega odszedł do innej szkoły a poszkodowany został sam a teraz odwracasz kota ogonem broniąc dorastającego bandytę atakującego kolegów nożem.Zastanawiam się jaki masz w tym interes?
[quote name='Jabłonnna' timestamp='1356525443' post='713450']
Poszkodowany""\OFIARA''/ nekal napastnika przez dluzszy czas o ile mi wiadomo wiec chlopak nie wytrzymał.Teraz juz bedzie mial spokoj a ten ,,poszkodowany'' będzie mial nauczke,ze ''słabszy to nic nie zrobi''!!!
pozdrawiam!!!
[/quote]Wbijając nóż drugiemu kilka centymetrów w nogę,będzie miał spokój?o ile mi wiadomo to kilka lat poszkodowany wraz z drugim kolegą b... rozwiń
Avatar
Jabłonnna / 26 grudnia 2012 r. o 13:37
Poszkodowany""\OFIARA''/ nekal napastnika przez dluzszy czas o ile mi wiadomo wiec chlopak nie wytrzymał.Teraz juz bedzie mial spokoj a ten ,,poszkodowany'' będzie mial nauczke,ze ''słabszy to nic nie zrobi''!!!
pozdrawiam!!!
Avatar
post / 26 grudnia 2012 r. o 12:50
jakby nie zasłużył to by nie dostał. "ofiara" nękała "sprawce" od bardzo długiego czasu, faktycznie to zachowanie było złe
ale ofiara jest też sama sobie winna nękaniem "dla zabawy".
Avatar
absolwentka gimn jbn / 25 grudnia 2012 r. o 20:48
gimnazjum to zło. dzieci ledwo od ziemi odrosły, biega jeden z drugim z kosami i kozaczą, a jak coś nie tak policja/dyrektor interweniuje to nagle ku*** TO TYLKO DZIECI i maminej spódniczki się trzymają. + faktycznie słaba korekta w kurierze, JABŁONNIE a nie JABŁONNEJ
Avatar
Mariano / 24 grudnia 2012 r. o 00:09
[quote name='koksiki z miasta' timestamp='1356219654' post='712862']
Pochwal sie koksie co ty zrobiłeś bo cwaniaka rzniesz ze śmiać się chce kozak przed kompem...
[/quote]
Na pewno nie ganiam dzieci po dyskotekach "Byku z Jabłonny" hahahaha
Avatar
Gość / 23 grudnia 2012 r. o 11:13
[quote name='muniek' timestamp='1356201812' post='712817']
Tak, tylko nikt juz nie napisze ze ow poszkodowany non stop od kilkunastu miesiecy przesladowal owego sprawce. Chlopak byl w desperacji i czemu sie dziwic. Nie powinno sie tak zalatwiac sprawy to fakt ale chwala ze sprawca sam sobie nic nie zrobil bo wiem ze te przesladowania trwaja juz dosc dlugo i sprawa rowniez trafila do sadu.
[/quote]
Tak, puścił gaz w szkole i napadał staruszki w wolnym czasie ,skąd bierzesz te informacje daj szansę sądowi i nie wymyślaj swoich historii .
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego: Lider wciąż w formie

Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego: Lider wciąż w formie

Symbit udał się na świąteczną przerwę jako lider zmagań. Podopieczni Sławomira Łątki pokonali po emocjonującym spotkaniu Piąty Faul

Rządowy węgiel dla Lublina okazał się kiepski jakościowo. Za dużo miału

Rządowy węgiel dla Lublina okazał się kiepski jakościowo. Za dużo miału

Jest spory problem z jakością indonezyjskiego węgla rozprowadzanego przez miasto po niższej cenie w ramach rządowego programu. Paliwo nie jest sortowane po przywiezieniu i zawiera zbyt dużo miału.

Trzy darmowe spektakle w ramach Przestrzeni Sztuki w Centrum Kultury w Lublinie
8 grudnia 2022, 19:30

Trzy darmowe spektakle w ramach Przestrzeni Sztuki w Centrum Kultury w Lublinie

W najbliższych dniach w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można uczestniczyć w próbach otwartych spektakli w ramach konkursu Przestrzeni Sztuki Teatr. Pierwszy pokaz dziś o godz. 19.30.

Straż miejska „nieefektywna” i już nie obsługuje fotoradaru. Zostanie rozwiązana

Straż miejska „nieefektywna” i już nie obsługuje fotoradaru. Zostanie rozwiązana

Nałęczowska straż miejska w przyszłym roku zostanie rozwiązana. Formację tworzą obecnie trzy osoby. Samorząd liczy na oszczędności, bo utrzymanie straży kosztuje nałęczowskich podatników ok. 300 tys. zł rocznie.

LNBA: Rozgrywki w Konferencji A wchodzą w decydującą fazę

LNBA: Rozgrywki w Konferencji A wchodzą w decydującą fazę

Tabeli przewodzą Symbit oraz Matematyka

Ślisko na drogach. Nie wszyscy kierowcy sobie poradzili

Ślisko na drogach. Nie wszyscy kierowcy sobie poradzili

Z powodu oblodzonej nawierzchni dróg dzisiaj w wielu miejscach regionu było bardzo ślisko.

"Pogranicze sztuki. Dwa narody w jednym brzmieniu". Ukraińskie i polskie kompozycje w Filharmonii Lubelskiej
10 grudnia 2022, 18:00

"Pogranicze sztuki. Dwa narody w jednym brzmieniu". Ukraińskie i polskie kompozycje w Filharmonii Lubelskiej

"Pogranicze sztuki. Dwa narody w jednym brzmieniu" to tytuł koncertu, który zostanie zorganizowany już w najbliższą sobotę o godz. 18 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5). Tego wieczora będzie można usłyszeć muzykę kompozytorów z Polski i Ukrainy.

Lublin. Okazałej lipy nie udało się uratować
Alarm 24

Lublin. Okazałej lipy nie udało się uratować

Nie ma ratunku dla kilkudziesięcioletniej lipy rosnącej przy ul. Chopina. Drzewo praktycznie pozbawiono korony, bo stwarzało zagrożenie dla ludzi. Miasto obiecuje nowe.

Festiwal filmów snowboardowych w DDK Węglin
10 grudnia 2022, 18:00

Festiwal filmów snowboardowych w DDK Węglin

Przed nami 15. edycja popularnego festiwalu filmów snowboardowych "Winter Is My Love". W Lublinie wydarzenie odbędzie się 10 grudnia o godz. 18 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a).

Nowoczesne meble ogrodowe – wygodne i stylowe dodatki do każdego ogrodu

Nowoczesne meble ogrodowe – wygodne i stylowe dodatki do każdego ogrodu

Meble ogrodowe to niezbędny element wyposażenia każdego ogrodu. Służą do wypoczynku i relaksu oraz stanowią doskonałe miejsce do spotkań z przyjaciółmi i rodziną. Obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje mebli ogrodowych, w tym nowoczesne modele, które łączą w sobie wygodę i funkcjonalność z eleganckim designem.

Polski Cukier Start Lublin dziś podejmie u siebie King Szczecin

Polski Cukier Start Lublin dziś podejmie u siebie King Szczecin

Czy podopiecznym Artura Gronka uda się wreszcie przełamać serię porażek?

Ruszyła rozbiórka pomnika pierwszego rektora KUL. Uczelnia zapewnia, że to nie przez przyszłe sąsiedztwo
Zdjęcia
galeria

Ruszyła rozbiórka pomnika pierwszego rektora KUL. Uczelnia zapewnia, że to nie przez przyszłe sąsiedztwo

W czwartek rano rozpoczęły się prace przy rozbiórce pomnika ks. Idziego Radziszewskiego. O zgodę na jego demontaż wystąpiły władze Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Docelowo monument ma stanąć na terenie uczelnianego kampusu.

Powstanie nowa parafia w Białej Podlaskiej. A zamiast parku będą bloki

Powstanie nowa parafia w Białej Podlaskiej. A zamiast parku będą bloki

W Białej Podlaskiej ma powstać nowa parafia przy dużym osiedlu blokowisk. W tym celu, trzeba było opracować nowy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

Mobilne zasilanie - powerbanki, stacje, panele - przygotuj się na problemy z prądem

Mobilne zasilanie - powerbanki, stacje, panele - przygotuj się na problemy z prądem

Stacja ładująca, power bank czy panel solarny to proste rozwiązanie wszystkich możliwych problemów w dostępie do energii elektrycznej - czy to w domu, na biwaku czy w podróży. Poznaj różne możliwości ładowania urządzeń i zapewnienia sobie awaryjnego zasilania w każdej sytuacji.

Zagłosowała na mural w budżecie obywatelskim. Nawet nie wiedziała, że będzie na nim jej dziadek
galeria

Zagłosowała na mural w budżecie obywatelskim. Nawet nie wiedziała, że będzie na nim jej dziadek

Zagłosowałam w budżecie obywatelskim na mural, nie mając świadomości, że będzie na nim mój dziadek. Był bardzo ciepłym, serdecznym człowiekiem. Tworzyli z babcią cudowną parę – mówi pani Anna, wnuczka Andrzeja Żubra ps. Jędruś. Wczoraj oficjalnie odsłonięto ścienne malowidło upamiętniające trójkę bohaterów z czasów II wojny światowej, związanych z polskim podziemiem niepodległościowym. Projekt BO „Świdnicki mural wizytówką miasta” zdobył poparcie 363 mieszkańców.