Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 czerwca 2009 r.
20:40
Edytuj ten wpis

Ks. Isakowicz-Zaleski organizuje protest przeciwko prezydentowi Ukrainy

0 21 A A

Najwyższa pora odkłamać historię, a Wiktor Juszczenko gloryfikuje zbrodniarzy wojennych - uważają środowiska kresowe i protestują przeciwko przyznaniu przez Katolicki Uniwersytet Lubelski doktoratu honoris causa prezydentowi Ukrainy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Senat lubelskiej uczelni podjął uchwały o nadaniu takich tytułów przedstawicielom narodów, które niegdyś tworzyły Rzeczpospolitą Obojga Narodów, a więc polskiego, litewskiego, estońskiego, łotewskiego, białoruskiego i ukraińskiego.

Uroczystości odbędą się w najbliższą środę w Lublinie. Kresowiakom nie podoba się kandydatura prezydenta Juszczenki. - Bo to pierwszy nacjonalista - uważa Janina Kalinowska, przewodnicząca zamojskiego Stowarzyszenia Upamiętnienia Polaków Pomordowanych na Wołyniu.

- Wiktor Juszczenko nie tylko gloryfikuje katów społeczności polskiej, żydowskiej i ormiańskiej, ale nadaje też zaszczyty zbrodniarzom, stawia im pomniki oraz walczy o ich prawa "kombatanckie” - dodaje ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, organizator akcji protestacyjnej.

Kresowianie najpierw zbierali podpisy przeciwko decyzji KUL. We wtorek, 30 czerwca, o godz. 13 w Hotelu Grand Lublinianka rozpocznie się konferencja prasowa, na której zostanie przedstawiony plan protestów. A w środę, a więc w dniu nadania tytułów doktora honoris causa, ks. Isakowicz-Zaleski wygłosi wykład "Przemilczane ludobójstwo na Kresach i gloryfikacja zbrodniarzy z OUN-UPA na Ukrainie”.

- Żyjemy w wolnym kraju, każdy ma prawo protestować - kwituje Beata Górka, rzecznik prasowy KUL.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Stan / 30 marca 2010 o 23:50
0
Ten protest nie jest bez sensu.
Avatar
ks. Marek / 30 czerwca 2009 o 18:22
0
Kundelki trochę poszczekają, to i co? Malkontenci zawsze byli, są i będą.
Avatar
~miś~ / 30 czerwca 2009 o 14:17
0
V1 napisał:
KSIEŻA DO KRUCHTY A NIE ku*** MAĆ BRAĆ SIE ZA POLITYKE I RUCHAĆ BABY A TEMU CHUJOWI WYBTNIE PASKUDNIE Z RYJA PATRZY MUSI JEST ŻUDEM ALBO INNYM POPAPRAŃCEM

Jako ateista, stwierdzam, że jesteś gościu idiotą! Pozdrawiam
Avatar
V1 / 30 czerwca 2009 o 11:10
0
KSIEŻA DO KRUCHTY A NIE ku*** MAĆ BRAĆ SIE ZA POLITYKE I RUCHAĆ BABY A TEMU CHUJOWI WYBTNIE PASKUDNIE Z RYJA PATRZY MUSI JEST ŻUDEM ALBO INNYM POPAPRAŃCEM
Avatar
bb / 30 czerwca 2009 o 00:52
0
W dn. 1 lipca nastąpi upadek moralny Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
lechu / 29 czerwca 2009 o 23:55
0
od razu widać, że Kasia, Karol i V1 to dzieci banderowców albo mierni studenci z kul
Avatar
~Jarek~ / 29 czerwca 2009 o 23:26
0
Pojutrze 1 lipca w Lublinie - polityczna hucpa - politycy wplątali zasłużoną w przeszłości uczelnię w przedsięwzięcie urągające pamięci pomordowanych naszych rodaków. Władze KUL zaprezentowały upór posunięty do absurdu - niestety żadne argumenty nie dotarły do mądrych głów.
Dlatego powinniśmy jutro zgromadzic się w Lublinie i zaprotestowac, aby pomóc ks. Zaleskiemu w walce o prawdę - 200 tys. bestialsko zgładzonych polskich ofiar w imię faszystowskiej samostijnej Ukrainy woła o pamięc !

Ps.
Nie jestem do końca pewien ale czy to aby arcybiskup Życiński ponad rok temu nie wypowiadał się w mediach przeciwko budowie w Warszawie pomnika poświęconego pomordowanym Polakom przez nazistów z OUN-UPA - argumentując że " pomnik będzie ranił uczucia ukraińskie ". A co z uczuciami Kresowian którym wyrznięto bliskich, a mordercy Polaków są gloryfikowani przez prezydenta Juszczenkę ?...
Pojutrze 1 lipca w Lublinie - polityczna hucpa - politycy wplątali zasłużoną w przeszłości uczelnię w przedsięwzięcie urągające pamięci pomordowanych naszych rodaków. Władze KUL zaprezentowały upór posunięty do absurdu - niestety żadne argumenty nie dotarły do mądrych głów.
Dlatego powinniśmy jutro zgromadzic się w Lublinie i zaprotestowac, aby pomóc ks. Zaleskiemu w walce o prawdę - 200 tys. bestialsko zgładzonych polskich ofiar w imię faszystowskiej samostijnej Ukrainy woła o pamięc !

Ps.
Nie jest... rozwiń
Avatar
~Jarek~ / 29 czerwca 2009 o 18:32
0
~karol~ napisał:
Historię należy zbadać,powinni to zrobić specjaliści, historycy, zwłaszcza, że relacje polsko-ukraińskie są bardzo zawiłe, oba narody mają do siebie uzasadniony żal, przed prawdą nie należy uciekać, ale ją odkrywać, jednak nawoływanie przez księdza do nienawiści, wciąganie do tego laików jest zwykłą łobuzerką. Wstyd, księże Zaleski, wstyd.


Karol - znasz takie powiedzenia - "jak głupota miałaby skrzydła to fruwałaby wysoko" - jest ono w sam raz odpowiednie do twego mętnego wywodu !
Relacje Polski z Niemcami, Rosjanami czy Litwinami są także zawiłe - ale w tamtych sytuacjach nikt nie ukrywa i nie fałszuje historii. Chwała księdzu Zaleskiemu że tak zażarcie walczy o prawdę i pamięc tych 200 tys. zarżniętych Polaków, których główną winą był fakt przynależności do narodowości polskiej. Oczywiście dla ciebie to niewiele znaczy. Najlepiej zalałbyś wszystko betonem ! Tylko pamiętaj, że niewyjaśnione sprawy będą się odzywac co pewien czas jak ropiejący wrzód.
W którym miejscu ks. Zaleski nawołuje do nienawiści ? Kolego na początek wytrzeźwiej - widzę że już całkiem bredzisz z tej ukraińskiej wodki !


Karol - znasz takie powiedzenia - "jak głupota miałaby skrzydła to fruwałaby wysoko" - jest ono w sam raz odpowiednie do twego mętnego wywodu !
Relacje Polski z Niemcami, Rosjanami czy Litwinami są także zawiłe - ale w tamtych sytuacjach nikt nie ukrywa i nie fałszuje historii. Chwała księdzu Zaleskiemu że tak zażarcie walczy o prawdę i pamięc tych 200 tys. zarżniętych Polaków, których główną winą był fakt przynależności do narodowości polskiej. Oczywiście dla ciebie to niewiele znaczy. Najle... rozwiń
Avatar
~Jarek~ / 29 czerwca 2009 o 18:16
0
kasia napisał:
ks. Isakiewiczowi przydałby się egzorcysta, szerzy nienawiść, jak można szerzyć takie poglądy nie zbadawszy historii, jego działania nie mają nic wspólnego z prawdą, on powtarza tylko komunistyczną propagandę. Panie Isakowicz, prawda jak najbardziej tak, ale prawda a nie slogany dla poklasku. No i pora zrzucić sutannę, ksiądz, chrześcijanin jest powołany do innego życia, zupełnie innego niż Pan głosi.



Droga Kasiu - dobra rada - na początek proponuję ci poznac temat, a następnie o nim się wypowiadac.
Jeżeli mówienie o ludobójstwie Polaków przez OUN-UPA na Wołyniu i Podolu jest szerzeniem nienawiści - to w konsekwencji niedługo Niemcy zabronią nam pisania o Auschwitz i zagładzie Powstania Warszawskiego, a Rosjanie o Katyniu ! Będzie to bowiem według nich szerzeniem nienawiści ! Swoją drogą to ambasada Ukrainy ma już pewne zasługi w ingerowaniu w treśc polskich konferencji na temat ludobójstwa ...
Mam nadzieję, że się nie obrazisz ale z Twojej wypowiedzi głupota aż jarzy sie wielkim blaskiem. Kiedy to komuniści mówili o zagładzie Polaków na Wołyniu? Wprawdzie mam trzydzieści kilka lat, ale jeszcze pamiętam, że w podręcznikach do historii mozna było jedynie przeczytac o walkach z bandami UPA w Bieszczadach - i tyle !
Widze że całkowicie nie znasz tematu - więc podaję Ci odpowiednie opracowania historyczne dotyczące ludobójstwa Polaków przez nazistów z OUN-UPA i SS-Galizien ( nie jest bowiem prawdą że temat nie został zbadany przez historyków):


- Ewa i Władysław Siemaszko – „ Ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich na ludności polskiej Wołynia 1939-1945”,
- Henryk Komański, Szczepan Siekierka – „ Ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich na Polakach w województwie tarnopolskim 1939-1946”,
- Szczepan Siekierka, Henryk Komański, Krzysztof Bulzacki – „ Ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich na Polakach w województwie lwowskim 1939-1947”,
- Szczepan Siekierka, Henryk Komański, Eugeniusz Różański – „ Ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich na ludności polskiej w województwie stanisławowskim”.
- Edwad Prus - „UPA – armia powstańcza czy kurenie rizunów”,
- Edward Prus – „Atamania UPA. Tragedia Kresów”,
- Edward Prus – „Stepan Bandera. Symbol zbrodni i okrucieństwa”,
- Edward Prus – „Taras Czuprynka. Hetman UPA i wielki inkwizytor UPA”,
- Edward Prus – „SS-Galizien – patrioci czy zbrodniarze?”,
- Wiktor Poliszczuk- „Gorzka prawda. Zbrodniczość OUN-UPA (spowiedź Ukraińca)”,
- Wiktor Poliszczuk – „Ideologia nacjonalizmu ukraińskiego według Dmytro Doncowa”
- Wiktor Poliszczuk – „Dowody zbrodni OUN-UPA”,
- Witalij Masłowskij – „Z kim i przeciw komu walczyli nacjonaliści ukraińscy w latach
II wojny światowej,”

Poliszczuk i Masłowskij są Ukraińcami. Obaj niestety już nie żyją. Poliszczuk zmarł kilka miesięcy temu w Kanadzie. Za swoje poglądy był zaciekle atakowany przez neobanderowców.
Drugim sprawiedliwym Ukraińcem był Masłowskij. Za to, że napisał swoją książkę, otrzymywał od nacjonalistów anonimowe pogróżki. Kilka lat temu jego ciało zostało znalezione w bramie jednej z lwowskich kamienic. Został zamordowany przez nieznanych sprawców...



Droga Kasiu - dobra rada - na początek proponuję ci poznac temat, a następnie o nim się wypowiadac.
Jeżeli mówienie o ludobójstwie Polaków przez OUN-UPA na Wołyniu i Podolu jest szerzeniem nienawiści - to w konsekwencji niedługo Niemcy zabronią nam pisania o Auschwitz i zagładzie Powstania Warszawskiego, a Rosjanie o Katyniu ! Będzie to bowiem według nich szerzeniem nienawiści ! Swoją drogą to ambasada Ukrainy ma już pewne zasługi w ingerowaniu w treśc polskich konferencji na temat ludob... rozwiń
Avatar
V1 / 29 czerwca 2009 o 15:17
0
KSIĘŻA NA KSIĘŻYC , A ZWŁASZCA TEN POLAKOŻERCA POMYLIŁ SIE Z POWOŁANIEM KAPUŚ JEDEN
Avatar
Stan / 30 marca 2010 o 23:50
0
Ten protest nie jest bez sensu.
Avatar
ks. Marek / 30 czerwca 2009 o 18:22
0
Kundelki trochę poszczekają, to i co? Malkontenci zawsze byli, są i będą.
Avatar
~miś~ / 30 czerwca 2009 o 14:17
0
V1 napisał:
KSIEŻA DO KRUCHTY A NIE ku*** MAĆ BRAĆ SIE ZA POLITYKE I RUCHAĆ BABY A TEMU CHUJOWI WYBTNIE PASKUDNIE Z RYJA PATRZY MUSI JEST ŻUDEM ALBO INNYM POPAPRAŃCEM

Jako ateista, stwierdzam, że jesteś gościu idiotą! Pozdrawiam
Avatar
V1 / 30 czerwca 2009 o 11:10
0
KSIEŻA DO KRUCHTY A NIE ku*** MAĆ BRAĆ SIE ZA POLITYKE I RUCHAĆ BABY A TEMU CHUJOWI WYBTNIE PASKUDNIE Z RYJA PATRZY MUSI JEST ŻUDEM ALBO INNYM POPAPRAŃCEM
Avatar
bb / 30 czerwca 2009 o 00:52
0
W dn. 1 lipca nastąpi upadek moralny Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
lechu / 29 czerwca 2009 o 23:55
0
od razu widać, że Kasia, Karol i V1 to dzieci banderowców albo mierni studenci z kul
Avatar
~Jarek~ / 29 czerwca 2009 o 23:26
0
Pojutrze 1 lipca w Lublinie - polityczna hucpa - politycy wplątali zasłużoną w przeszłości uczelnię w przedsięwzięcie urągające pamięci pomordowanych naszych rodaków. Władze KUL zaprezentowały upór posunięty do absurdu - niestety żadne argumenty nie dotarły do mądrych głów.
Dlatego powinniśmy jutro zgromadzic się w Lublinie i zaprotestowac, aby pomóc ks. Zaleskiemu w walce o prawdę - 200 tys. bestialsko zgładzonych polskich ofiar w imię faszystowskiej samostijnej Ukrainy woła o pamięc !

Ps.
Nie jestem do końca pewien ale czy to aby arcybiskup Życiński ponad rok temu nie wypowiadał się w mediach przeciwko budowie w Warszawie pomnika poświęconego pomordowanym Polakom przez nazistów z OUN-UPA - argumentując że " pomnik będzie ranił uczucia ukraińskie ". A co z uczuciami Kresowian którym wyrznięto bliskich, a mordercy Polaków są gloryfikowani przez prezydenta Juszczenkę ?...
Pojutrze 1 lipca w Lublinie - polityczna hucpa - politycy wplątali zasłużoną w przeszłości uczelnię w przedsięwzięcie urągające pamięci pomordowanych naszych rodaków. Władze KUL zaprezentowały upór posunięty do absurdu - niestety żadne argumenty nie dotarły do mądrych głów.
Dlatego powinniśmy jutro zgromadzic się w Lublinie i zaprotestowac, aby pomóc ks. Zaleskiemu w walce o prawdę - 200 tys. bestialsko zgładzonych polskich ofiar w imię faszystowskiej samostijnej Ukrainy woła o pamięc !

Ps.
Nie jest... rozwiń
Avatar
~Jarek~ / 29 czerwca 2009 o 18:32
0
~karol~ napisał:
Historię należy zbadać,powinni to zrobić specjaliści, historycy, zwłaszcza, że relacje polsko-ukraińskie są bardzo zawiłe, oba narody mają do siebie uzasadniony żal, przed prawdą nie należy uciekać, ale ją odkrywać, jednak nawoływanie przez księdza do nienawiści, wciąganie do tego laików jest zwykłą łobuzerką. Wstyd, księże Zaleski, wstyd.


Karol - znasz takie powiedzenia - "jak głupota miałaby skrzydła to fruwałaby wysoko" - jest ono w sam raz odpowiednie do twego mętnego wywodu !
Relacje Polski z Niemcami, Rosjanami czy Litwinami są także zawiłe - ale w tamtych sytuacjach nikt nie ukrywa i nie fałszuje historii. Chwała księdzu Zaleskiemu że tak zażarcie walczy o prawdę i pamięc tych 200 tys. zarżniętych Polaków, których główną winą był fakt przynależności do narodowości polskiej. Oczywiście dla ciebie to niewiele znaczy. Najlepiej zalałbyś wszystko betonem ! Tylko pamiętaj, że niewyjaśnione sprawy będą się odzywac co pewien czas jak ropiejący wrzód.
W którym miejscu ks. Zaleski nawołuje do nienawiści ? Kolego na początek wytrzeźwiej - widzę że już całkiem bredzisz z tej ukraińskiej wodki !


Karol - znasz takie powiedzenia - "jak głupota miałaby skrzydła to fruwałaby wysoko" - jest ono w sam raz odpowiednie do twego mętnego wywodu !
Relacje Polski z Niemcami, Rosjanami czy Litwinami są także zawiłe - ale w tamtych sytuacjach nikt nie ukrywa i nie fałszuje historii. Chwała księdzu Zaleskiemu że tak zażarcie walczy o prawdę i pamięc tych 200 tys. zarżniętych Polaków, których główną winą był fakt przynależności do narodowości polskiej. Oczywiście dla ciebie to niewiele znaczy. Najle... rozwiń
Avatar
~Jarek~ / 29 czerwca 2009 o 18:16
0
kasia napisał:
ks. Isakiewiczowi przydałby się egzorcysta, szerzy nienawiść, jak można szerzyć takie poglądy nie zbadawszy historii, jego działania nie mają nic wspólnego z prawdą, on powtarza tylko komunistyczną propagandę. Panie Isakowicz, prawda jak najbardziej tak, ale prawda a nie slogany dla poklasku. No i pora zrzucić sutannę, ksiądz, chrześcijanin jest powołany do innego życia, zupełnie innego niż Pan głosi.



Droga Kasiu - dobra rada - na początek proponuję ci poznac temat, a następnie o nim się wypowiadac.
Jeżeli mówienie o ludobójstwie Polaków przez OUN-UPA na Wołyniu i Podolu jest szerzeniem nienawiści - to w konsekwencji niedługo Niemcy zabronią nam pisania o Auschwitz i zagładzie Powstania Warszawskiego, a Rosjanie o Katyniu ! Będzie to bowiem według nich szerzeniem nienawiści ! Swoją drogą to ambasada Ukrainy ma już pewne zasługi w ingerowaniu w treśc polskich konferencji na temat ludobójstwa ...
Mam nadzieję, że się nie obrazisz ale z Twojej wypowiedzi głupota aż jarzy sie wielkim blaskiem. Kiedy to komuniści mówili o zagładzie Polaków na Wołyniu? Wprawdzie mam trzydzieści kilka lat, ale jeszcze pamiętam, że w podręcznikach do historii mozna było jedynie przeczytac o walkach z bandami UPA w Bieszczadach - i tyle !
Widze że całkowicie nie znasz tematu - więc podaję Ci odpowiednie opracowania historyczne dotyczące ludobójstwa Polaków przez nazistów z OUN-UPA i SS-Galizien ( nie jest bowiem prawdą że temat nie został zbadany przez historyków):


- Ewa i Władysław Siemaszko – „ Ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich na ludności polskiej Wołynia 1939-1945”,
- Henryk Komański, Szczepan Siekierka – „ Ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich na Polakach w województwie tarnopolskim 1939-1946”,
- Szczepan Siekierka, Henryk Komański, Krzysztof Bulzacki – „ Ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich na Polakach w województwie lwowskim 1939-1947”,
- Szczepan Siekierka, Henryk Komański, Eugeniusz Różański – „ Ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich na ludności polskiej w województwie stanisławowskim”.
- Edwad Prus - „UPA – armia powstańcza czy kurenie rizunów”,
- Edward Prus – „Atamania UPA. Tragedia Kresów”,
- Edward Prus – „Stepan Bandera. Symbol zbrodni i okrucieństwa”,
- Edward Prus – „Taras Czuprynka. Hetman UPA i wielki inkwizytor UPA”,
- Edward Prus – „SS-Galizien – patrioci czy zbrodniarze?”,
- Wiktor Poliszczuk- „Gorzka prawda. Zbrodniczość OUN-UPA (spowiedź Ukraińca)”,
- Wiktor Poliszczuk – „Ideologia nacjonalizmu ukraińskiego według Dmytro Doncowa”
- Wiktor Poliszczuk – „Dowody zbrodni OUN-UPA”,
- Witalij Masłowskij – „Z kim i przeciw komu walczyli nacjonaliści ukraińscy w latach
II wojny światowej,”

Poliszczuk i Masłowskij są Ukraińcami. Obaj niestety już nie żyją. Poliszczuk zmarł kilka miesięcy temu w Kanadzie. Za swoje poglądy był zaciekle atakowany przez neobanderowców.
Drugim sprawiedliwym Ukraińcem był Masłowskij. Za to, że napisał swoją książkę, otrzymywał od nacjonalistów anonimowe pogróżki. Kilka lat temu jego ciało zostało znalezione w bramie jednej z lwowskich kamienic. Został zamordowany przez nieznanych sprawców...



Droga Kasiu - dobra rada - na początek proponuję ci poznac temat, a następnie o nim się wypowiadac.
Jeżeli mówienie o ludobójstwie Polaków przez OUN-UPA na Wołyniu i Podolu jest szerzeniem nienawiści - to w konsekwencji niedługo Niemcy zabronią nam pisania o Auschwitz i zagładzie Powstania Warszawskiego, a Rosjanie o Katyniu ! Będzie to bowiem według nich szerzeniem nienawiści ! Swoją drogą to ambasada Ukrainy ma już pewne zasługi w ingerowaniu w treśc polskich konferencji na temat ludob... rozwiń
Avatar
V1 / 29 czerwca 2009 o 15:17
0
KSIĘŻA NA KSIĘŻYC , A ZWŁASZCA TEN POLAKOŻERCA POMYLIŁ SIE Z POWOŁANIEM KAPUŚ JEDEN
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wody Polskie chcą przejąć Zalew Zemborzycki. Prezes spółki odpowiada prezydentowi Lublina
galeria

Wody Polskie chcą przejąć Zalew Zemborzycki. Prezes spółki odpowiada prezydentowi Lublina 1 0

Chciałbym stanowczo zaprotestować przeciwko próbie wciągnięcia mnie w trwającą właśnie kampanię samorządową - odpowiada prezydentowi Lublina Przemysław Daca, prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego "Wody Polskie"

Malwina Kopron (AZS UMCS Lublin): Szykujemy transfery z górnej półki

Malwina Kopron (AZS UMCS Lublin): Szykujemy transfery z górnej półki 0 0

ROZMOWA Z Malwiną Kopron, zawodniczką AZS UMCS Lublin

Był burmistrzem przez 28 lat. Nie będzie już kandydował na to stanowisko

Był burmistrzem przez 28 lat. Nie będzie już kandydował na to stanowisko 1 1

Jan Skiba był burmistrzem Zwierzyńca przez 28 lat. Nie będzie już kandydował na to stanowisko.

Giuseppe Verdi "Aida" w Teatrze Starym
6 października 2018, 18:55

Giuseppe Verdi "Aida" w Teatrze Starym 1 0

Co Gdzie Kiedy. 6 października o godz. 18.55 w Teatrze Starym zobaczymy transmisję na żywo z Met Opery. Będzie to spektakl Giuseppe Verdiego Aida.

Glinnik: Kopał ziemniaki, znalazł granat [zdjęcia]
galeria

Glinnik: Kopał ziemniaki, znalazł granat [zdjęcia] 0 3

W Glinniku (gm. Abramów) podczas zbioru ziemniaków mieszkańcy znaleźli granat z zapalnikiem z czasów II wojny światowej

Udany debiut Patryka Rojka w barwach Górnika Łęczna

Udany debiut Patryka Rojka w barwach Górnika Łęczna 5 0

Mimo, że od początku sezonu minęło zaledwie 10 kolejek w Górniku Łęczna występy między słupkami zaliczyli już wszyscy bramkarze bo w ostatnim, wygranym 2:1 meczu z Olimpią Elbląg debiut w barwach łęcznian zaliczył Patryk Rojek i wydatnie pomógł Górnikowi w wygranej

Lublin: Pokłóciła się z chłopakiem, nasłała na niego bandytów

Lublin: Pokłóciła się z chłopakiem, nasłała na niego bandytów 4 6

Świąteczna impreza mogła zakończyć się tragedią. Mieszkanka Lublina pokłóciła się ze swoim partnerem, po czym nasłała na niego dwóch recydywistów – ustalili śledczy. Skatowany mężczyzna trafił do szpitala

Tragiczny finał wycinki drzew. 19-latek nie żyje

Tragiczny finał wycinki drzew. 19-latek nie żyje 8 2

Tragiczny wypadek podczas wycinki drzew. Zginął 19-latek.

Wybory 2018. Beata Szydło w czwartek na pl. Litewskim Lublinie

Wybory 2018. Beata Szydło w czwartek na pl. Litewskim Lublinie 0 17

Do Lublina przyjedzie Beata Szydło

Rolnik włożył rękę w maszynę. Trafił do szpitala

Rolnik włożył rękę w maszynę. Trafił do szpitala 0 0

Mężczyzna włożył rękę do maszyny wykopującej ziemniaki. Został przetransportowany śmigłowcem do szpitala.

Puchar Polski: Polesie Kock kontra Wisła Puławy, półfinały w Zamościu

Puchar Polski: Polesie Kock kontra Wisła Puławy, półfinały w Zamościu 5 0

W środę odbędą się jeszcze trzy mecze Pucharu Polski. W okręgu lubelskim w ramach trzeciej rundy Polesie Kock zmierzy się z Wisłą Puławy (godz. 16). A w Zamościu do rozegrania są już półfinały

Koncert Deep i Zbyszek Kowalczyk w Graffiti
29 września 2018, 19:00

Koncert Deep i Zbyszek Kowalczyk w Graffiti 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 29 września o godz. 19 w Klubie Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią Deep i Zbyszek Kowalczyk. - To będzie rockowo-bluesowa eksplozja! - zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Prezydent Zamościa i zastępca prezydenta Lublina złamali prawo wyborcze?

Prezydent Zamościa i zastępca prezydenta Lublina złamali prawo wyborcze? 1 3

O możliwym złamaniu przepisów przez prezydenta Zamościa i zastępcę prezydenta Lublina alarmuje komisarzy wyborczych Fundacja Wolności. Podejrzewa podwójne finansowanie kampanii

Urodziła córkę, zawinęła w ręczniki i schowała w szufladzie. Dziecko konało kilkanaście minut

Urodziła córkę, zawinęła w ręczniki i schowała w szufladzie. Dziecko konało kilkanaście minut 100 15

Po porodzie zawinęła córkę w ręczniki i schowała w szufladzie. Dziecko konało kilkanaście minut. Weronika B. – studentka z Lublina – miała w środę stanąć przed sądem. Jest oskarżona o zabójstwo.

Tragiczny wypadek. Ciągnik zgniótł 68-latka
galeria

Tragiczny wypadek. Ciągnik zgniótł 68-latka 2 8

W miejscowości Kaczórki doszło do tragicznego wypadku. Ciągnik zgniótł 68-latka

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!