Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 czerwca 2009 r.
20:40
Edytuj ten wpis

Ks. Isakowicz-Zaleski organizuje protest przeciwko prezydentowi Ukrainy

0 21 A A

Najwyższa pora odkłamać historię, a Wiktor Juszczenko gloryfikuje zbrodniarzy wojennych - uważają środowiska kresowe i protestują przeciwko przyznaniu przez Katolicki Uniwersytet Lubelski doktoratu honoris causa prezydentowi Ukrainy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Senat lubelskiej uczelni podjął uchwały o nadaniu takich tytułów przedstawicielom narodów, które niegdyś tworzyły Rzeczpospolitą Obojga Narodów, a więc polskiego, litewskiego, estońskiego, łotewskiego, białoruskiego i ukraińskiego.

Uroczystości odbędą się w najbliższą środę w Lublinie. Kresowiakom nie podoba się kandydatura prezydenta Juszczenki. - Bo to pierwszy nacjonalista - uważa Janina Kalinowska, przewodnicząca zamojskiego Stowarzyszenia Upamiętnienia Polaków Pomordowanych na Wołyniu.

- Wiktor Juszczenko nie tylko gloryfikuje katów społeczności polskiej, żydowskiej i ormiańskiej, ale nadaje też zaszczyty zbrodniarzom, stawia im pomniki oraz walczy o ich prawa "kombatanckie” - dodaje ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, organizator akcji protestacyjnej.

Kresowianie najpierw zbierali podpisy przeciwko decyzji KUL. We wtorek, 30 czerwca, o godz. 13 w Hotelu Grand Lublinianka rozpocznie się konferencja prasowa, na której zostanie przedstawiony plan protestów. A w środę, a więc w dniu nadania tytułów doktora honoris causa, ks. Isakowicz-Zaleski wygłosi wykład "Przemilczane ludobójstwo na Kresach i gloryfikacja zbrodniarzy z OUN-UPA na Ukrainie”.

- Żyjemy w wolnym kraju, każdy ma prawo protestować - kwituje Beata Górka, rzecznik prasowy KUL.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Stan / 30 marca 2010 o 23:50
0
Ten protest nie jest bez sensu.
Avatar
ks. Marek / 30 czerwca 2009 o 18:22
0
Kundelki trochę poszczekają, to i co? Malkontenci zawsze byli, są i będą.
Avatar
~miś~ / 30 czerwca 2009 o 14:17
0
V1 napisał:
KSIEŻA DO KRUCHTY A NIE ku*** MAĆ BRAĆ SIE ZA POLITYKE I RUCHAĆ BABY A TEMU CHUJOWI WYBTNIE PASKUDNIE Z RYJA PATRZY MUSI JEST ŻUDEM ALBO INNYM POPAPRAŃCEM

Jako ateista, stwierdzam, że jesteś gościu idiotą! Pozdrawiam
Avatar
V1 / 30 czerwca 2009 o 11:10
0
KSIEŻA DO KRUCHTY A NIE ku*** MAĆ BRAĆ SIE ZA POLITYKE I RUCHAĆ BABY A TEMU CHUJOWI WYBTNIE PASKUDNIE Z RYJA PATRZY MUSI JEST ŻUDEM ALBO INNYM POPAPRAŃCEM
Avatar
bb / 30 czerwca 2009 o 00:52
0
W dn. 1 lipca nastąpi upadek moralny Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
lechu / 29 czerwca 2009 o 23:55
0
od razu widać, że Kasia, Karol i V1 to dzieci banderowców albo mierni studenci z kul
Avatar
~Jarek~ / 29 czerwca 2009 o 23:26
0
Pojutrze 1 lipca w Lublinie - polityczna hucpa - politycy wplątali zasłużoną w przeszłości uczelnię w przedsięwzięcie urągające pamięci pomordowanych naszych rodaków. Władze KUL zaprezentowały upór posunięty do absurdu - niestety żadne argumenty nie dotarły do mądrych głów.
Dlatego powinniśmy jutro zgromadzic się w Lublinie i zaprotestowac, aby pomóc ks. Zaleskiemu w walce o prawdę - 200 tys. bestialsko zgładzonych polskich ofiar w imię faszystowskiej samostijnej Ukrainy woła o pamięc !

Ps.
Nie jestem do końca pewien ale czy to aby arcybiskup Życiński ponad rok temu nie wypowiadał się w mediach przeciwko budowie w Warszawie pomnika poświęconego pomordowanym Polakom przez nazistów z OUN-UPA - argumentując że " pomnik będzie ranił uczucia ukraińskie ". A co z uczuciami Kresowian którym wyrznięto bliskich, a mordercy Polaków są gloryfikowani przez prezydenta Juszczenkę ?...
Pojutrze 1 lipca w Lublinie - polityczna hucpa - politycy wplątali zasłużoną w przeszłości uczelnię w przedsięwzięcie urągające pamięci pomordowanych naszych rodaków. Władze KUL zaprezentowały upór posunięty do absurdu - niestety żadne argumenty nie dotarły do mądrych głów.
Dlatego powinniśmy jutro zgromadzic się w Lublinie i zaprotestowac, aby pomóc ks. Zaleskiemu w walce o prawdę - 200 tys. bestialsko zgładzonych polskich ofiar w imię faszystowskiej samostijnej Ukrainy woła o pamięc !

Ps.
Nie jest... rozwiń
Avatar
~Jarek~ / 29 czerwca 2009 o 18:32
0
~karol~ napisał:
Historię należy zbadać,powinni to zrobić specjaliści, historycy, zwłaszcza, że relacje polsko-ukraińskie są bardzo zawiłe, oba narody mają do siebie uzasadniony żal, przed prawdą nie należy uciekać, ale ją odkrywać, jednak nawoływanie przez księdza do nienawiści, wciąganie do tego laików jest zwykłą łobuzerką. Wstyd, księże Zaleski, wstyd.


Karol - znasz takie powiedzenia - "jak głupota miałaby skrzydła to fruwałaby wysoko" - jest ono w sam raz odpowiednie do twego mętnego wywodu !
Relacje Polski z Niemcami, Rosjanami czy Litwinami są także zawiłe - ale w tamtych sytuacjach nikt nie ukrywa i nie fałszuje historii. Chwała księdzu Zaleskiemu że tak zażarcie walczy o prawdę i pamięc tych 200 tys. zarżniętych Polaków, których główną winą był fakt przynależności do narodowości polskiej. Oczywiście dla ciebie to niewiele znaczy. Najlepiej zalałbyś wszystko betonem ! Tylko pamiętaj, że niewyjaśnione sprawy będą się odzywac co pewien czas jak ropiejący wrzód.
W którym miejscu ks. Zaleski nawołuje do nienawiści ? Kolego na początek wytrzeźwiej - widzę że już całkiem bredzisz z tej ukraińskiej wodki !


Karol - znasz takie powiedzenia - "jak głupota miałaby skrzydła to fruwałaby wysoko" - jest ono w sam raz odpowiednie do twego mętnego wywodu !
Relacje Polski z Niemcami, Rosjanami czy Litwinami są także zawiłe - ale w tamtych sytuacjach nikt nie ukrywa i nie fałszuje historii. Chwała księdzu Zaleskiemu że tak zażarcie walczy o prawdę i pamięc tych 200 tys. zarżniętych Polaków, których główną winą był fakt przynależności do narodowości polskiej. Oczywiście dla ciebie to niewiele znaczy. Najle... rozwiń
Avatar
~Jarek~ / 29 czerwca 2009 o 18:16
0
kasia napisał:
ks. Isakiewiczowi przydałby się egzorcysta, szerzy nienawiść, jak można szerzyć takie poglądy nie zbadawszy historii, jego działania nie mają nic wspólnego z prawdą, on powtarza tylko komunistyczną propagandę. Panie Isakowicz, prawda jak najbardziej tak, ale prawda a nie slogany dla poklasku. No i pora zrzucić sutannę, ksiądz, chrześcijanin jest powołany do innego życia, zupełnie innego niż Pan głosi.



Droga Kasiu - dobra rada - na początek proponuję ci poznac temat, a następnie o nim się wypowiadac.
Jeżeli mówienie o ludobójstwie Polaków przez OUN-UPA na Wołyniu i Podolu jest szerzeniem nienawiści - to w konsekwencji niedługo Niemcy zabronią nam pisania o Auschwitz i zagładzie Powstania Warszawskiego, a Rosjanie o Katyniu ! Będzie to bowiem według nich szerzeniem nienawiści ! Swoją drogą to ambasada Ukrainy ma już pewne zasługi w ingerowaniu w treśc polskich konferencji na temat ludobójstwa ...
Mam nadzieję, że się nie obrazisz ale z Twojej wypowiedzi głupota aż jarzy sie wielkim blaskiem. Kiedy to komuniści mówili o zagładzie Polaków na Wołyniu? Wprawdzie mam trzydzieści kilka lat, ale jeszcze pamiętam, że w podręcznikach do historii mozna było jedynie przeczytac o walkach z bandami UPA w Bieszczadach - i tyle !
Widze że całkowicie nie znasz tematu - więc podaję Ci odpowiednie opracowania historyczne dotyczące ludobójstwa Polaków przez nazistów z OUN-UPA i SS-Galizien ( nie jest bowiem prawdą że temat nie został zbadany przez historyków):


- Ewa i Władysław Siemaszko – „ Ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich na ludności polskiej Wołynia 1939-1945”,
- Henryk Komański, Szczepan Siekierka – „ Ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich na Polakach w województwie tarnopolskim 1939-1946”,
- Szczepan Siekierka, Henryk Komański, Krzysztof Bulzacki – „ Ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich na Polakach w województwie lwowskim 1939-1947”,
- Szczepan Siekierka, Henryk Komański, Eugeniusz Różański – „ Ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich na ludności polskiej w województwie stanisławowskim”.
- Edwad Prus - „UPA – armia powstańcza czy kurenie rizunów”,
- Edward Prus – „Atamania UPA. Tragedia Kresów”,
- Edward Prus – „Stepan Bandera. Symbol zbrodni i okrucieństwa”,
- Edward Prus – „Taras Czuprynka. Hetman UPA i wielki inkwizytor UPA”,
- Edward Prus – „SS-Galizien – patrioci czy zbrodniarze?”,
- Wiktor Poliszczuk- „Gorzka prawda. Zbrodniczość OUN-UPA (spowiedź Ukraińca)”,
- Wiktor Poliszczuk – „Ideologia nacjonalizmu ukraińskiego według Dmytro Doncowa”
- Wiktor Poliszczuk – „Dowody zbrodni OUN-UPA”,
- Witalij Masłowskij – „Z kim i przeciw komu walczyli nacjonaliści ukraińscy w latach
II wojny światowej,”

Poliszczuk i Masłowskij są Ukraińcami. Obaj niestety już nie żyją. Poliszczuk zmarł kilka miesięcy temu w Kanadzie. Za swoje poglądy był zaciekle atakowany przez neobanderowców.
Drugim sprawiedliwym Ukraińcem był Masłowskij. Za to, że napisał swoją książkę, otrzymywał od nacjonalistów anonimowe pogróżki. Kilka lat temu jego ciało zostało znalezione w bramie jednej z lwowskich kamienic. Został zamordowany przez nieznanych sprawców...



Droga Kasiu - dobra rada - na początek proponuję ci poznac temat, a następnie o nim się wypowiadac.
Jeżeli mówienie o ludobójstwie Polaków przez OUN-UPA na Wołyniu i Podolu jest szerzeniem nienawiści - to w konsekwencji niedługo Niemcy zabronią nam pisania o Auschwitz i zagładzie Powstania Warszawskiego, a Rosjanie o Katyniu ! Będzie to bowiem według nich szerzeniem nienawiści ! Swoją drogą to ambasada Ukrainy ma już pewne zasługi w ingerowaniu w treśc polskich konferencji na temat ludob... rozwiń
Avatar
V1 / 29 czerwca 2009 o 15:17
0
KSIĘŻA NA KSIĘŻYC , A ZWŁASZCA TEN POLAKOŻERCA POMYLIŁ SIE Z POWOŁANIEM KAPUŚ JEDEN
Avatar
Stan / 30 marca 2010 o 23:50
0
Ten protest nie jest bez sensu.
Avatar
ks. Marek / 30 czerwca 2009 o 18:22
0
Kundelki trochę poszczekają, to i co? Malkontenci zawsze byli, są i będą.
Avatar
~miś~ / 30 czerwca 2009 o 14:17
0
V1 napisał:
KSIEŻA DO KRUCHTY A NIE ku*** MAĆ BRAĆ SIE ZA POLITYKE I RUCHAĆ BABY A TEMU CHUJOWI WYBTNIE PASKUDNIE Z RYJA PATRZY MUSI JEST ŻUDEM ALBO INNYM POPAPRAŃCEM

Jako ateista, stwierdzam, że jesteś gościu idiotą! Pozdrawiam
Avatar
V1 / 30 czerwca 2009 o 11:10
0
KSIEŻA DO KRUCHTY A NIE ku*** MAĆ BRAĆ SIE ZA POLITYKE I RUCHAĆ BABY A TEMU CHUJOWI WYBTNIE PASKUDNIE Z RYJA PATRZY MUSI JEST ŻUDEM ALBO INNYM POPAPRAŃCEM
Avatar
bb / 30 czerwca 2009 o 00:52
0
W dn. 1 lipca nastąpi upadek moralny Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
lechu / 29 czerwca 2009 o 23:55
0
od razu widać, że Kasia, Karol i V1 to dzieci banderowców albo mierni studenci z kul
Avatar
~Jarek~ / 29 czerwca 2009 o 23:26
0
Pojutrze 1 lipca w Lublinie - polityczna hucpa - politycy wplątali zasłużoną w przeszłości uczelnię w przedsięwzięcie urągające pamięci pomordowanych naszych rodaków. Władze KUL zaprezentowały upór posunięty do absurdu - niestety żadne argumenty nie dotarły do mądrych głów.
Dlatego powinniśmy jutro zgromadzic się w Lublinie i zaprotestowac, aby pomóc ks. Zaleskiemu w walce o prawdę - 200 tys. bestialsko zgładzonych polskich ofiar w imię faszystowskiej samostijnej Ukrainy woła o pamięc !

Ps.
Nie jestem do końca pewien ale czy to aby arcybiskup Życiński ponad rok temu nie wypowiadał się w mediach przeciwko budowie w Warszawie pomnika poświęconego pomordowanym Polakom przez nazistów z OUN-UPA - argumentując że " pomnik będzie ranił uczucia ukraińskie ". A co z uczuciami Kresowian którym wyrznięto bliskich, a mordercy Polaków są gloryfikowani przez prezydenta Juszczenkę ?...
Pojutrze 1 lipca w Lublinie - polityczna hucpa - politycy wplątali zasłużoną w przeszłości uczelnię w przedsięwzięcie urągające pamięci pomordowanych naszych rodaków. Władze KUL zaprezentowały upór posunięty do absurdu - niestety żadne argumenty nie dotarły do mądrych głów.
Dlatego powinniśmy jutro zgromadzic się w Lublinie i zaprotestowac, aby pomóc ks. Zaleskiemu w walce o prawdę - 200 tys. bestialsko zgładzonych polskich ofiar w imię faszystowskiej samostijnej Ukrainy woła o pamięc !

Ps.
Nie jest... rozwiń
Avatar
~Jarek~ / 29 czerwca 2009 o 18:32
0
~karol~ napisał:
Historię należy zbadać,powinni to zrobić specjaliści, historycy, zwłaszcza, że relacje polsko-ukraińskie są bardzo zawiłe, oba narody mają do siebie uzasadniony żal, przed prawdą nie należy uciekać, ale ją odkrywać, jednak nawoływanie przez księdza do nienawiści, wciąganie do tego laików jest zwykłą łobuzerką. Wstyd, księże Zaleski, wstyd.


Karol - znasz takie powiedzenia - "jak głupota miałaby skrzydła to fruwałaby wysoko" - jest ono w sam raz odpowiednie do twego mętnego wywodu !
Relacje Polski z Niemcami, Rosjanami czy Litwinami są także zawiłe - ale w tamtych sytuacjach nikt nie ukrywa i nie fałszuje historii. Chwała księdzu Zaleskiemu że tak zażarcie walczy o prawdę i pamięc tych 200 tys. zarżniętych Polaków, których główną winą był fakt przynależności do narodowości polskiej. Oczywiście dla ciebie to niewiele znaczy. Najlepiej zalałbyś wszystko betonem ! Tylko pamiętaj, że niewyjaśnione sprawy będą się odzywac co pewien czas jak ropiejący wrzód.
W którym miejscu ks. Zaleski nawołuje do nienawiści ? Kolego na początek wytrzeźwiej - widzę że już całkiem bredzisz z tej ukraińskiej wodki !


Karol - znasz takie powiedzenia - "jak głupota miałaby skrzydła to fruwałaby wysoko" - jest ono w sam raz odpowiednie do twego mętnego wywodu !
Relacje Polski z Niemcami, Rosjanami czy Litwinami są także zawiłe - ale w tamtych sytuacjach nikt nie ukrywa i nie fałszuje historii. Chwała księdzu Zaleskiemu że tak zażarcie walczy o prawdę i pamięc tych 200 tys. zarżniętych Polaków, których główną winą był fakt przynależności do narodowości polskiej. Oczywiście dla ciebie to niewiele znaczy. Najle... rozwiń
Avatar
~Jarek~ / 29 czerwca 2009 o 18:16
0
kasia napisał:
ks. Isakiewiczowi przydałby się egzorcysta, szerzy nienawiść, jak można szerzyć takie poglądy nie zbadawszy historii, jego działania nie mają nic wspólnego z prawdą, on powtarza tylko komunistyczną propagandę. Panie Isakowicz, prawda jak najbardziej tak, ale prawda a nie slogany dla poklasku. No i pora zrzucić sutannę, ksiądz, chrześcijanin jest powołany do innego życia, zupełnie innego niż Pan głosi.



Droga Kasiu - dobra rada - na początek proponuję ci poznac temat, a następnie o nim się wypowiadac.
Jeżeli mówienie o ludobójstwie Polaków przez OUN-UPA na Wołyniu i Podolu jest szerzeniem nienawiści - to w konsekwencji niedługo Niemcy zabronią nam pisania o Auschwitz i zagładzie Powstania Warszawskiego, a Rosjanie o Katyniu ! Będzie to bowiem według nich szerzeniem nienawiści ! Swoją drogą to ambasada Ukrainy ma już pewne zasługi w ingerowaniu w treśc polskich konferencji na temat ludobójstwa ...
Mam nadzieję, że się nie obrazisz ale z Twojej wypowiedzi głupota aż jarzy sie wielkim blaskiem. Kiedy to komuniści mówili o zagładzie Polaków na Wołyniu? Wprawdzie mam trzydzieści kilka lat, ale jeszcze pamiętam, że w podręcznikach do historii mozna było jedynie przeczytac o walkach z bandami UPA w Bieszczadach - i tyle !
Widze że całkowicie nie znasz tematu - więc podaję Ci odpowiednie opracowania historyczne dotyczące ludobójstwa Polaków przez nazistów z OUN-UPA i SS-Galizien ( nie jest bowiem prawdą że temat nie został zbadany przez historyków):


- Ewa i Władysław Siemaszko – „ Ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich na ludności polskiej Wołynia 1939-1945”,
- Henryk Komański, Szczepan Siekierka – „ Ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich na Polakach w województwie tarnopolskim 1939-1946”,
- Szczepan Siekierka, Henryk Komański, Krzysztof Bulzacki – „ Ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich na Polakach w województwie lwowskim 1939-1947”,
- Szczepan Siekierka, Henryk Komański, Eugeniusz Różański – „ Ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich na ludności polskiej w województwie stanisławowskim”.
- Edwad Prus - „UPA – armia powstańcza czy kurenie rizunów”,
- Edward Prus – „Atamania UPA. Tragedia Kresów”,
- Edward Prus – „Stepan Bandera. Symbol zbrodni i okrucieństwa”,
- Edward Prus – „Taras Czuprynka. Hetman UPA i wielki inkwizytor UPA”,
- Edward Prus – „SS-Galizien – patrioci czy zbrodniarze?”,
- Wiktor Poliszczuk- „Gorzka prawda. Zbrodniczość OUN-UPA (spowiedź Ukraińca)”,
- Wiktor Poliszczuk – „Ideologia nacjonalizmu ukraińskiego według Dmytro Doncowa”
- Wiktor Poliszczuk – „Dowody zbrodni OUN-UPA”,
- Witalij Masłowskij – „Z kim i przeciw komu walczyli nacjonaliści ukraińscy w latach
II wojny światowej,”

Poliszczuk i Masłowskij są Ukraińcami. Obaj niestety już nie żyją. Poliszczuk zmarł kilka miesięcy temu w Kanadzie. Za swoje poglądy był zaciekle atakowany przez neobanderowców.
Drugim sprawiedliwym Ukraińcem był Masłowskij. Za to, że napisał swoją książkę, otrzymywał od nacjonalistów anonimowe pogróżki. Kilka lat temu jego ciało zostało znalezione w bramie jednej z lwowskich kamienic. Został zamordowany przez nieznanych sprawców...



Droga Kasiu - dobra rada - na początek proponuję ci poznac temat, a następnie o nim się wypowiadac.
Jeżeli mówienie o ludobójstwie Polaków przez OUN-UPA na Wołyniu i Podolu jest szerzeniem nienawiści - to w konsekwencji niedługo Niemcy zabronią nam pisania o Auschwitz i zagładzie Powstania Warszawskiego, a Rosjanie o Katyniu ! Będzie to bowiem według nich szerzeniem nienawiści ! Swoją drogą to ambasada Ukrainy ma już pewne zasługi w ingerowaniu w treśc polskich konferencji na temat ludob... rozwiń
Avatar
V1 / 29 czerwca 2009 o 15:17
0
KSIĘŻA NA KSIĘŻYC , A ZWŁASZCA TEN POLAKOŻERCA POMYLIŁ SIE Z POWOŁANIEM KAPUŚ JEDEN
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 0

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 2 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 4

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 0

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 2 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 6 4

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 1 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 25 9

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 6

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 12 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!