Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 czerwca 2009 r.
20:40
Edytuj ten wpis

Ks. Isakowicz-Zaleski organizuje protest przeciwko prezydentowi Ukrainy

0 21 A A

Najwyższa pora odkłamać historię, a Wiktor Juszczenko gloryfikuje zbrodniarzy wojennych - uważają środowiska kresowe i protestują przeciwko przyznaniu przez Katolicki Uniwersytet Lubelski doktoratu honoris causa prezydentowi Ukrainy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Senat lubelskiej uczelni podjął uchwały o nadaniu takich tytułów przedstawicielom narodów, które niegdyś tworzyły Rzeczpospolitą Obojga Narodów, a więc polskiego, litewskiego, estońskiego, łotewskiego, białoruskiego i ukraińskiego.

Uroczystości odbędą się w najbliższą środę w Lublinie. Kresowiakom nie podoba się kandydatura prezydenta Juszczenki. - Bo to pierwszy nacjonalista - uważa Janina Kalinowska, przewodnicząca zamojskiego Stowarzyszenia Upamiętnienia Polaków Pomordowanych na Wołyniu.

- Wiktor Juszczenko nie tylko gloryfikuje katów społeczności polskiej, żydowskiej i ormiańskiej, ale nadaje też zaszczyty zbrodniarzom, stawia im pomniki oraz walczy o ich prawa "kombatanckie” - dodaje ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, organizator akcji protestacyjnej.

Kresowianie najpierw zbierali podpisy przeciwko decyzji KUL. We wtorek, 30 czerwca, o godz. 13 w Hotelu Grand Lublinianka rozpocznie się konferencja prasowa, na której zostanie przedstawiony plan protestów. A w środę, a więc w dniu nadania tytułów doktora honoris causa, ks. Isakowicz-Zaleski wygłosi wykład "Przemilczane ludobójstwo na Kresach i gloryfikacja zbrodniarzy z OUN-UPA na Ukrainie”.

- Żyjemy w wolnym kraju, każdy ma prawo protestować - kwituje Beata Górka, rzecznik prasowy KUL.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Stan / 30 marca 2010 o 23:50
0
Ten protest nie jest bez sensu.
Avatar
ks. Marek / 30 czerwca 2009 o 18:22
0
Kundelki trochę poszczekają, to i co? Malkontenci zawsze byli, są i będą.
Avatar
~miś~ / 30 czerwca 2009 o 14:17
0
V1 napisał:
KSIEŻA DO KRUCHTY A NIE ku*** MAĆ BRAĆ SIE ZA POLITYKE I RUCHAĆ BABY A TEMU CHUJOWI WYBTNIE PASKUDNIE Z RYJA PATRZY MUSI JEST ŻUDEM ALBO INNYM POPAPRAŃCEM

Jako ateista, stwierdzam, że jesteś gościu idiotą! Pozdrawiam
Avatar
V1 / 30 czerwca 2009 o 11:10
0
KSIEŻA DO KRUCHTY A NIE ku*** MAĆ BRAĆ SIE ZA POLITYKE I RUCHAĆ BABY A TEMU CHUJOWI WYBTNIE PASKUDNIE Z RYJA PATRZY MUSI JEST ŻUDEM ALBO INNYM POPAPRAŃCEM
Avatar
bb / 30 czerwca 2009 o 00:52
0
W dn. 1 lipca nastąpi upadek moralny Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
lechu / 29 czerwca 2009 o 23:55
0
od razu widać, że Kasia, Karol i V1 to dzieci banderowców albo mierni studenci z kul
Avatar
~Jarek~ / 29 czerwca 2009 o 23:26
0
Pojutrze 1 lipca w Lublinie - polityczna hucpa - politycy wplątali zasłużoną w przeszłości uczelnię w przedsięwzięcie urągające pamięci pomordowanych naszych rodaków. Władze KUL zaprezentowały upór posunięty do absurdu - niestety żadne argumenty nie dotarły do mądrych głów.
Dlatego powinniśmy jutro zgromadzic się w Lublinie i zaprotestowac, aby pomóc ks. Zaleskiemu w walce o prawdę - 200 tys. bestialsko zgładzonych polskich ofiar w imię faszystowskiej samostijnej Ukrainy woła o pamięc !

Ps.
Nie jestem do końca pewien ale czy to aby arcybiskup Życiński ponad rok temu nie wypowiadał się w mediach przeciwko budowie w Warszawie pomnika poświęconego pomordowanym Polakom przez nazistów z OUN-UPA - argumentując że " pomnik będzie ranił uczucia ukraińskie ". A co z uczuciami Kresowian którym wyrznięto bliskich, a mordercy Polaków są gloryfikowani przez prezydenta Juszczenkę ?...
Pojutrze 1 lipca w Lublinie - polityczna hucpa - politycy wplątali zasłużoną w przeszłości uczelnię w przedsięwzięcie urągające pamięci pomordowanych naszych rodaków. Władze KUL zaprezentowały upór posunięty do absurdu - niestety żadne argumenty nie dotarły do mądrych głów.
Dlatego powinniśmy jutro zgromadzic się w Lublinie i zaprotestowac, aby pomóc ks. Zaleskiemu w walce o prawdę - 200 tys. bestialsko zgładzonych polskich ofiar w imię faszystowskiej samostijnej Ukrainy woła o pamięc !

Ps.
Nie jest... rozwiń
Avatar
~Jarek~ / 29 czerwca 2009 o 18:32
0
~karol~ napisał:
Historię należy zbadać,powinni to zrobić specjaliści, historycy, zwłaszcza, że relacje polsko-ukraińskie są bardzo zawiłe, oba narody mają do siebie uzasadniony żal, przed prawdą nie należy uciekać, ale ją odkrywać, jednak nawoływanie przez księdza do nienawiści, wciąganie do tego laików jest zwykłą łobuzerką. Wstyd, księże Zaleski, wstyd.


Karol - znasz takie powiedzenia - "jak głupota miałaby skrzydła to fruwałaby wysoko" - jest ono w sam raz odpowiednie do twego mętnego wywodu !
Relacje Polski z Niemcami, Rosjanami czy Litwinami są także zawiłe - ale w tamtych sytuacjach nikt nie ukrywa i nie fałszuje historii. Chwała księdzu Zaleskiemu że tak zażarcie walczy o prawdę i pamięc tych 200 tys. zarżniętych Polaków, których główną winą był fakt przynależności do narodowości polskiej. Oczywiście dla ciebie to niewiele znaczy. Najlepiej zalałbyś wszystko betonem ! Tylko pamiętaj, że niewyjaśnione sprawy będą się odzywac co pewien czas jak ropiejący wrzód.
W którym miejscu ks. Zaleski nawołuje do nienawiści ? Kolego na początek wytrzeźwiej - widzę że już całkiem bredzisz z tej ukraińskiej wodki !


Karol - znasz takie powiedzenia - "jak głupota miałaby skrzydła to fruwałaby wysoko" - jest ono w sam raz odpowiednie do twego mętnego wywodu !
Relacje Polski z Niemcami, Rosjanami czy Litwinami są także zawiłe - ale w tamtych sytuacjach nikt nie ukrywa i nie fałszuje historii. Chwała księdzu Zaleskiemu że tak zażarcie walczy o prawdę i pamięc tych 200 tys. zarżniętych Polaków, których główną winą był fakt przynależności do narodowości polskiej. Oczywiście dla ciebie to niewiele znaczy. Najle... rozwiń
Avatar
~Jarek~ / 29 czerwca 2009 o 18:16
0
kasia napisał:
ks. Isakiewiczowi przydałby się egzorcysta, szerzy nienawiść, jak można szerzyć takie poglądy nie zbadawszy historii, jego działania nie mają nic wspólnego z prawdą, on powtarza tylko komunistyczną propagandę. Panie Isakowicz, prawda jak najbardziej tak, ale prawda a nie slogany dla poklasku. No i pora zrzucić sutannę, ksiądz, chrześcijanin jest powołany do innego życia, zupełnie innego niż Pan głosi.



Droga Kasiu - dobra rada - na początek proponuję ci poznac temat, a następnie o nim się wypowiadac.
Jeżeli mówienie o ludobójstwie Polaków przez OUN-UPA na Wołyniu i Podolu jest szerzeniem nienawiści - to w konsekwencji niedługo Niemcy zabronią nam pisania o Auschwitz i zagładzie Powstania Warszawskiego, a Rosjanie o Katyniu ! Będzie to bowiem według nich szerzeniem nienawiści ! Swoją drogą to ambasada Ukrainy ma już pewne zasługi w ingerowaniu w treśc polskich konferencji na temat ludobójstwa ...
Mam nadzieję, że się nie obrazisz ale z Twojej wypowiedzi głupota aż jarzy sie wielkim blaskiem. Kiedy to komuniści mówili o zagładzie Polaków na Wołyniu? Wprawdzie mam trzydzieści kilka lat, ale jeszcze pamiętam, że w podręcznikach do historii mozna było jedynie przeczytac o walkach z bandami UPA w Bieszczadach - i tyle !
Widze że całkowicie nie znasz tematu - więc podaję Ci odpowiednie opracowania historyczne dotyczące ludobójstwa Polaków przez nazistów z OUN-UPA i SS-Galizien ( nie jest bowiem prawdą że temat nie został zbadany przez historyków):


- Ewa i Władysław Siemaszko – „ Ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich na ludności polskiej Wołynia 1939-1945”,
- Henryk Komański, Szczepan Siekierka – „ Ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich na Polakach w województwie tarnopolskim 1939-1946”,
- Szczepan Siekierka, Henryk Komański, Krzysztof Bulzacki – „ Ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich na Polakach w województwie lwowskim 1939-1947”,
- Szczepan Siekierka, Henryk Komański, Eugeniusz Różański – „ Ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich na ludności polskiej w województwie stanisławowskim”.
- Edwad Prus - „UPA – armia powstańcza czy kurenie rizunów”,
- Edward Prus – „Atamania UPA. Tragedia Kresów”,
- Edward Prus – „Stepan Bandera. Symbol zbrodni i okrucieństwa”,
- Edward Prus – „Taras Czuprynka. Hetman UPA i wielki inkwizytor UPA”,
- Edward Prus – „SS-Galizien – patrioci czy zbrodniarze?”,
- Wiktor Poliszczuk- „Gorzka prawda. Zbrodniczość OUN-UPA (spowiedź Ukraińca)”,
- Wiktor Poliszczuk – „Ideologia nacjonalizmu ukraińskiego według Dmytro Doncowa”
- Wiktor Poliszczuk – „Dowody zbrodni OUN-UPA”,
- Witalij Masłowskij – „Z kim i przeciw komu walczyli nacjonaliści ukraińscy w latach
II wojny światowej,”

Poliszczuk i Masłowskij są Ukraińcami. Obaj niestety już nie żyją. Poliszczuk zmarł kilka miesięcy temu w Kanadzie. Za swoje poglądy był zaciekle atakowany przez neobanderowców.
Drugim sprawiedliwym Ukraińcem był Masłowskij. Za to, że napisał swoją książkę, otrzymywał od nacjonalistów anonimowe pogróżki. Kilka lat temu jego ciało zostało znalezione w bramie jednej z lwowskich kamienic. Został zamordowany przez nieznanych sprawców...



Droga Kasiu - dobra rada - na początek proponuję ci poznac temat, a następnie o nim się wypowiadac.
Jeżeli mówienie o ludobójstwie Polaków przez OUN-UPA na Wołyniu i Podolu jest szerzeniem nienawiści - to w konsekwencji niedługo Niemcy zabronią nam pisania o Auschwitz i zagładzie Powstania Warszawskiego, a Rosjanie o Katyniu ! Będzie to bowiem według nich szerzeniem nienawiści ! Swoją drogą to ambasada Ukrainy ma już pewne zasługi w ingerowaniu w treśc polskich konferencji na temat ludob... rozwiń
Avatar
V1 / 29 czerwca 2009 o 15:17
0
KSIĘŻA NA KSIĘŻYC , A ZWŁASZCA TEN POLAKOŻERCA POMYLIŁ SIE Z POWOŁANIEM KAPUŚ JEDEN
Avatar
Stan / 30 marca 2010 o 23:50
0
Ten protest nie jest bez sensu.
Avatar
ks. Marek / 30 czerwca 2009 o 18:22
0
Kundelki trochę poszczekają, to i co? Malkontenci zawsze byli, są i będą.
Avatar
~miś~ / 30 czerwca 2009 o 14:17
0
V1 napisał:
KSIEŻA DO KRUCHTY A NIE ku*** MAĆ BRAĆ SIE ZA POLITYKE I RUCHAĆ BABY A TEMU CHUJOWI WYBTNIE PASKUDNIE Z RYJA PATRZY MUSI JEST ŻUDEM ALBO INNYM POPAPRAŃCEM

Jako ateista, stwierdzam, że jesteś gościu idiotą! Pozdrawiam
Avatar
V1 / 30 czerwca 2009 o 11:10
0
KSIEŻA DO KRUCHTY A NIE ku*** MAĆ BRAĆ SIE ZA POLITYKE I RUCHAĆ BABY A TEMU CHUJOWI WYBTNIE PASKUDNIE Z RYJA PATRZY MUSI JEST ŻUDEM ALBO INNYM POPAPRAŃCEM
Avatar
bb / 30 czerwca 2009 o 00:52
0
W dn. 1 lipca nastąpi upadek moralny Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
lechu / 29 czerwca 2009 o 23:55
0
od razu widać, że Kasia, Karol i V1 to dzieci banderowców albo mierni studenci z kul
Avatar
~Jarek~ / 29 czerwca 2009 o 23:26
0
Pojutrze 1 lipca w Lublinie - polityczna hucpa - politycy wplątali zasłużoną w przeszłości uczelnię w przedsięwzięcie urągające pamięci pomordowanych naszych rodaków. Władze KUL zaprezentowały upór posunięty do absurdu - niestety żadne argumenty nie dotarły do mądrych głów.
Dlatego powinniśmy jutro zgromadzic się w Lublinie i zaprotestowac, aby pomóc ks. Zaleskiemu w walce o prawdę - 200 tys. bestialsko zgładzonych polskich ofiar w imię faszystowskiej samostijnej Ukrainy woła o pamięc !

Ps.
Nie jestem do końca pewien ale czy to aby arcybiskup Życiński ponad rok temu nie wypowiadał się w mediach przeciwko budowie w Warszawie pomnika poświęconego pomordowanym Polakom przez nazistów z OUN-UPA - argumentując że " pomnik będzie ranił uczucia ukraińskie ". A co z uczuciami Kresowian którym wyrznięto bliskich, a mordercy Polaków są gloryfikowani przez prezydenta Juszczenkę ?...
Pojutrze 1 lipca w Lublinie - polityczna hucpa - politycy wplątali zasłużoną w przeszłości uczelnię w przedsięwzięcie urągające pamięci pomordowanych naszych rodaków. Władze KUL zaprezentowały upór posunięty do absurdu - niestety żadne argumenty nie dotarły do mądrych głów.
Dlatego powinniśmy jutro zgromadzic się w Lublinie i zaprotestowac, aby pomóc ks. Zaleskiemu w walce o prawdę - 200 tys. bestialsko zgładzonych polskich ofiar w imię faszystowskiej samostijnej Ukrainy woła o pamięc !

Ps.
Nie jest... rozwiń
Avatar
~Jarek~ / 29 czerwca 2009 o 18:32
0
~karol~ napisał:
Historię należy zbadać,powinni to zrobić specjaliści, historycy, zwłaszcza, że relacje polsko-ukraińskie są bardzo zawiłe, oba narody mają do siebie uzasadniony żal, przed prawdą nie należy uciekać, ale ją odkrywać, jednak nawoływanie przez księdza do nienawiści, wciąganie do tego laików jest zwykłą łobuzerką. Wstyd, księże Zaleski, wstyd.


Karol - znasz takie powiedzenia - "jak głupota miałaby skrzydła to fruwałaby wysoko" - jest ono w sam raz odpowiednie do twego mętnego wywodu !
Relacje Polski z Niemcami, Rosjanami czy Litwinami są także zawiłe - ale w tamtych sytuacjach nikt nie ukrywa i nie fałszuje historii. Chwała księdzu Zaleskiemu że tak zażarcie walczy o prawdę i pamięc tych 200 tys. zarżniętych Polaków, których główną winą był fakt przynależności do narodowości polskiej. Oczywiście dla ciebie to niewiele znaczy. Najlepiej zalałbyś wszystko betonem ! Tylko pamiętaj, że niewyjaśnione sprawy będą się odzywac co pewien czas jak ropiejący wrzód.
W którym miejscu ks. Zaleski nawołuje do nienawiści ? Kolego na początek wytrzeźwiej - widzę że już całkiem bredzisz z tej ukraińskiej wodki !


Karol - znasz takie powiedzenia - "jak głupota miałaby skrzydła to fruwałaby wysoko" - jest ono w sam raz odpowiednie do twego mętnego wywodu !
Relacje Polski z Niemcami, Rosjanami czy Litwinami są także zawiłe - ale w tamtych sytuacjach nikt nie ukrywa i nie fałszuje historii. Chwała księdzu Zaleskiemu że tak zażarcie walczy o prawdę i pamięc tych 200 tys. zarżniętych Polaków, których główną winą był fakt przynależności do narodowości polskiej. Oczywiście dla ciebie to niewiele znaczy. Najle... rozwiń
Avatar
~Jarek~ / 29 czerwca 2009 o 18:16
0
kasia napisał:
ks. Isakiewiczowi przydałby się egzorcysta, szerzy nienawiść, jak można szerzyć takie poglądy nie zbadawszy historii, jego działania nie mają nic wspólnego z prawdą, on powtarza tylko komunistyczną propagandę. Panie Isakowicz, prawda jak najbardziej tak, ale prawda a nie slogany dla poklasku. No i pora zrzucić sutannę, ksiądz, chrześcijanin jest powołany do innego życia, zupełnie innego niż Pan głosi.



Droga Kasiu - dobra rada - na początek proponuję ci poznac temat, a następnie o nim się wypowiadac.
Jeżeli mówienie o ludobójstwie Polaków przez OUN-UPA na Wołyniu i Podolu jest szerzeniem nienawiści - to w konsekwencji niedługo Niemcy zabronią nam pisania o Auschwitz i zagładzie Powstania Warszawskiego, a Rosjanie o Katyniu ! Będzie to bowiem według nich szerzeniem nienawiści ! Swoją drogą to ambasada Ukrainy ma już pewne zasługi w ingerowaniu w treśc polskich konferencji na temat ludobójstwa ...
Mam nadzieję, że się nie obrazisz ale z Twojej wypowiedzi głupota aż jarzy sie wielkim blaskiem. Kiedy to komuniści mówili o zagładzie Polaków na Wołyniu? Wprawdzie mam trzydzieści kilka lat, ale jeszcze pamiętam, że w podręcznikach do historii mozna było jedynie przeczytac o walkach z bandami UPA w Bieszczadach - i tyle !
Widze że całkowicie nie znasz tematu - więc podaję Ci odpowiednie opracowania historyczne dotyczące ludobójstwa Polaków przez nazistów z OUN-UPA i SS-Galizien ( nie jest bowiem prawdą że temat nie został zbadany przez historyków):


- Ewa i Władysław Siemaszko – „ Ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich na ludności polskiej Wołynia 1939-1945”,
- Henryk Komański, Szczepan Siekierka – „ Ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich na Polakach w województwie tarnopolskim 1939-1946”,
- Szczepan Siekierka, Henryk Komański, Krzysztof Bulzacki – „ Ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich na Polakach w województwie lwowskim 1939-1947”,
- Szczepan Siekierka, Henryk Komański, Eugeniusz Różański – „ Ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich na ludności polskiej w województwie stanisławowskim”.
- Edwad Prus - „UPA – armia powstańcza czy kurenie rizunów”,
- Edward Prus – „Atamania UPA. Tragedia Kresów”,
- Edward Prus – „Stepan Bandera. Symbol zbrodni i okrucieństwa”,
- Edward Prus – „Taras Czuprynka. Hetman UPA i wielki inkwizytor UPA”,
- Edward Prus – „SS-Galizien – patrioci czy zbrodniarze?”,
- Wiktor Poliszczuk- „Gorzka prawda. Zbrodniczość OUN-UPA (spowiedź Ukraińca)”,
- Wiktor Poliszczuk – „Ideologia nacjonalizmu ukraińskiego według Dmytro Doncowa”
- Wiktor Poliszczuk – „Dowody zbrodni OUN-UPA”,
- Witalij Masłowskij – „Z kim i przeciw komu walczyli nacjonaliści ukraińscy w latach
II wojny światowej,”

Poliszczuk i Masłowskij są Ukraińcami. Obaj niestety już nie żyją. Poliszczuk zmarł kilka miesięcy temu w Kanadzie. Za swoje poglądy był zaciekle atakowany przez neobanderowców.
Drugim sprawiedliwym Ukraińcem był Masłowskij. Za to, że napisał swoją książkę, otrzymywał od nacjonalistów anonimowe pogróżki. Kilka lat temu jego ciało zostało znalezione w bramie jednej z lwowskich kamienic. Został zamordowany przez nieznanych sprawców...



Droga Kasiu - dobra rada - na początek proponuję ci poznac temat, a następnie o nim się wypowiadac.
Jeżeli mówienie o ludobójstwie Polaków przez OUN-UPA na Wołyniu i Podolu jest szerzeniem nienawiści - to w konsekwencji niedługo Niemcy zabronią nam pisania o Auschwitz i zagładzie Powstania Warszawskiego, a Rosjanie o Katyniu ! Będzie to bowiem według nich szerzeniem nienawiści ! Swoją drogą to ambasada Ukrainy ma już pewne zasługi w ingerowaniu w treśc polskich konferencji na temat ludob... rozwiń
Avatar
V1 / 29 czerwca 2009 o 15:17
0
KSIĘŻA NA KSIĘŻYC , A ZWŁASZCA TEN POLAKOŻERCA POMYLIŁ SIE Z POWOŁANIEM KAPUŚ JEDEN
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

E.S Besancon Feminin – MKS Perła Lublin 31:28. Zabrakło niewiele

E.S Besancon Feminin – MKS Perła Lublin 31:28. Zabrakło niewiele 1 0

Lubelskie szczypiornistki kończą przygodę w europejskich pucharach. Zespół trenera Roberta Lisa uległ na wyjeździe E.S Besancon Feminin i nie zakwalifikował się do fazy grupowej Pucharu EHF

Nowy wójt gminy Kurów: Na początek reorganizacja urzędu

Nowy wójt gminy Kurów: Na początek reorganizacja urzędu 0 8

Rozmowa z Arkadiuszem Małeckim, wójtem-elektem gminy Kurów.

Zamojskie czytanie sztuki Icchoka Lejba Pereca "W nocy na Starym Rynku"
22 listopada 2018, 18:00

Zamojskie czytanie sztuki Icchoka Lejba Pereca "W nocy na Starym Rynku" 1 0

W czwartek, 22 listopada o godz. 18 w Centrum Synagoga w Zamościu (ul. Pereca 14) odbędzie się czytanie dramatu Icchoka Lejba Pereca W nocy na Starym Rynku.

Właściciele lokalnych sklepów zgłaszali inicjatywy. Pieniądze dla pięciu z woj. lubelskiego

Właściciele lokalnych sklepów zgłaszali inicjatywy. Pieniądze dla pięciu z woj. lubelskiego 2 0

Pięć inicjatyw społecznych, które wyłonione zostały w ogólnopolskim głosowaniu w ramach akcji „Lokalni Herosi – 100 inicjatyw Przedsiębiorców na 100-lecie Niepodległości”, zostanie zrealizowanych na terenie województwa lubelskiego.

Azoty Puławy – Selfoss 33:26. Obiecująca zaliczka przed rewanżem

Azoty Puławy – Selfoss 33:26. Obiecująca zaliczka przed rewanżem 26 0

W pierwszym meczu trzeciej rundy kwalifikacyjnej Pucharu EHF zespół trenera Bartosza Jureckiego pokonał we własnej hali Islandczyków różnicą siedmiu bramek i jest bliski awansu do fazy grupowej tych rozgrywek

W powiecie włodawskim wygrało PiS. Ale rządzić raczej nie będzie

W powiecie włodawskim wygrało PiS. Ale rządzić raczej nie będzie 12 5

W Radzie Powiatu Włodawskiego siedem mandatów zdobyło PiS, pięć PSL i trzy kandydaci związanego z lewicą KWW „Łączy nas Samorząd”. Wszystko wskazuje na to, że koalicję zawiążą ludowcy z włodawską lewicą.

To ostatnie chwile bez śniegu. Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na niedzielę w woj. lubelskim
film

To ostatnie chwile bez śniegu. Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na niedzielę w woj. lubelskim 44 3

Kiedy spadnie śnieg? Sprawdź prognozę pogody na niedzielę dla woj. lubelskiego i całej Polski.

Powiślak Końskowola – Kryształ Werbkowice 4:1. Kiepski dzień bramkarza

Powiślak Końskowola – Kryształ Werbkowice 4:1. Kiepski dzień bramkarza 0 0

To miał być jeden z ciekawszych meczów weekendu. Powiślak pokonał jednak Kryształ Werbkowice 4:1. Gospodarze już po 33 minutach prowadzili 3:1. Dzięki kolejnemu kompletowi punktów zakończyli rok na czwartym miejscu w tabeli

Firma z Lubelskiego nie ma sobie równych w tej części Europy. Nowa, imponująca inwestycja
galeria

Firma z Lubelskiego nie ma sobie równych w tej części Europy. Nowa, imponująca inwestycja 127 6

Firma JMP Flowers ze Stężycy zakończyła realizację inwestycji za ponad 67 mln zł. Dzięki niej znacząco wzrosły jej zdolności produkcji kwiatów.

Łada Biłgoraj – Górnik II Łęczna 3:2. Zabójcze sześć minut

Łada Biłgoraj – Górnik II Łęczna 3:2. Zabójcze sześć minut 0 2

Łada pozytywnym akcentem zakończyła rundę jesienną. Drużyna Bartłomieja Kowalika pokonała u siebie rezerwy Górnika Łęczna 3:2, chociaż to goście otworzyli wynik. Po zmianie stron w przeciągu... sześciu minut gospodarze zaliczyli jednak trzy trafienia i zgarnęli bardzo cenne, trzy punkty. A te pozwoliły zakończyć rok nad kreską