Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 lipca 2010 r.
21:18
Edytuj ten wpis

Ksiądz prałat Henryk Jankowski nie żyje

Autor: Zdjęcie autora jotem
0 20 A A

- Z przykrością chciałem powiadomić Państwa, że dziś o 20.05 zmarł ks. Prałat Henryk Jankowski... Nie zapomnimy roli jaką odegrał w historii naszego kraju i miasta - napisał na swoim Facebooku Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ksiądz Prałat Henryk Jankowski urodził się w Stargardzie Gdańskim w rodzinie pochodzącego z Lubawy kupca. Miał siedmioro rodzeństwa, w tym siostrę bliźniaczkę. W latach młodości był ministrantem. Pracował w urzędzie skarbowym w dziale egzekucji.

W roku 1958 wstąpił do seminarium duchownego. 21 czerwca z rąk biskupa Edmunda Łowickiego otrzymał święcenia kapłańskie. 17 marca 1970 formalnie objął stanowisko proboszcza parafii św. Brygidy w Gdańsku.

Od 17 sierpnia 1980, gdy odprawił mszę św. dla strajkujących robotników w Stoczni Gdańskiej związał się z "Solidarnością”. Jego osoba była obiektem zainteresowania KC PZPR, na zlecenie którego w połowie września 1983 w Głosie Wybrzeża ukazał się szkalujący ks. Jankowskiego artykuł Czerwona rzodkiewka. Niedługo potem gazeta zamieściła listy 20 pracowników Samodzielnej Grupy "D" Departamentu IV MSW, podszywających się pod głosy czytelników do redakcji, popierających wymowę artykułu.

Wspólnie z Lechem Wałęsą w latach 80. otrzymał Prywatny Order Świętego Stanisława. Przyjął go z rąk Juliusza Nowiny Sokolnickiego. W czerwcu 1989 objął stanowisko ministra stanu w "emigracyjnym rządzie” Jana Alfreda Łokcikowskiego. 15 grudnia 2000 otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Gdańska. 10 maja 2007 został odznaczony przez ministra Romana Giertycha Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Po roku 1989 Henryk Jankowski zaczął być postrzegany jako postać kontrowersyjna. Wszystko za sprawą kazań i dekoracji grobu Pańskiego z okazji świąt Wielkanocy, które zawierały dużą dawkę elementów antysemickich. W 1997 roku arcybiskup Tadeusz Gocłowski ukarał Prałata zakazem głoszenia kazań przez 12 miesięcy za wypowiedzenie w trakcie kazania "że nie można tolerować mniejszości żydowskiej w polskim rządzie”.

W 2004 roku Jankowski po raz kolejny otrzymał zakaz wygłaszania kazań. Pod koniec 2004 r. ks. Jankowski zajął się sprzedażą "cegiełek" w postaci australijskiego wina "Monsignore" – "Prałat", z którego dochód miał być przeznaczony na ukończenie budowy bursztynowego ołtarza w kościele św. Brygidy. We wrześniu 2006 Jankowski zaprezentował sygnowaną własnym nazwiskiem wodę mineralną. Dochód z jej sprzedaży został przekazany na edukację dla dzieci zdolnych, które pochodzą z ubogich rodzin.

Henryk Jankowski w ostatnich miesiącach dość poważnie chorował. Zmarł o godz. 20:05, 12 lipca 2010 roku.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 lipca 2010 o 13:06
0
NASTAŁA NOWA MODA PALIKOTA PO ŚMIERCI CZŁOWIEKA TRZEBA GO UPOKORZYĆ,ZDEPTAĆ,ZNISZCZYĆ SAMA NIENAWIŚĆ.
Avatar
Pog Anka / 13 lipca 2010 o 12:22
0
[color="#000080"]O POZYCJI OPOZYCJI czyli LEGENDA SOLIDARNOŚCI:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!

Po szumnym ogłoszeniu w czasie różańca o nominowaniu Karola Wojtyły na vice Boga nikt z KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW nie stał się przesadnym Fanem Boskiego Zastępcy pozostając w umiarkowanej euforii, a więc nikt z KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW nie wpadł w nałóg papiestwa!
W takiej to scenerii od roku 1980 powstawała w Polsce SOLIDARNOŚĆ i oczywiście KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW z siedzibą we Wrocławiu, którego szefem był nie grający już wówczas w żadnym kościele Organista z Wrocławia o nazwisku CHOBOT – wywalili go Czarni - jeździł po Polsce i zakładał KZ NSZZ SOLIDARNOŚC ORGANISTÓW – zjawił się też i w Lublinie...
[color="#FF0000"]Tak jak duchowieństwo uwielbiało SOLIDARNOŚĆ, z taką samą mocą nienawidziło KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW!
Latach 1980-tych szybko zmarł sam założyciel KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆORGANISTÓW Organista CHOBOT z Wrocławia oraz Organista katedry w Lublinie – nazywał się na literę J...[/color]

Jasno z tego wynika, że Duchowieństwo jest grupą ludzką (bo trudno mówić o społecznej) o wielu osobowościach i wielu ojczyznach (ziemska i niebieska!...), a po upływie prawie 30 lat i w dobie masowej komunikacji jest to problem dla psychiatrów – na co nie raz zwracał już uwagę KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC!, a efekty były widoczne w publikacjach Listy Wildsteina i teczek księży współpracujących z SB – pozostawiając w świętym spokoju płeć piękną kościoła – zakonnice!

Był okres, że kazano się zachwycać Dziełami JP 2 - w tym "Pamięć i tożsamość" - jest to okres podobny do upadłego PRL-u, w którym kazano zachwycać się „Dziełami Lenina”.
Do upadku socjalizmu przyczynił się przy wykorzystaniu idei SOLIDARNOŚCI Kościół grzmiąc z ambon i od ołtarzy, lejąc łzy i łkając nad losem Ojczyzny.
Co to dało w efekcie?

[color="#FF0000"]Dało to to, że bez księdza nic już nie funkcjonuje, a wszyscy którzy próbowali funkcjonować w kościele wykorzystując możliwości Państwa Polskiego byli wrogami nr 1 Kościoła.
Do takich wrogów zaliczał się KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW[/color] rozgromiony przy wyraźnym udziale KULawego i PAT-ologicznego pół[color="#FF0000"]ŚWIAT[/color][color="#FF0000"]kA NAUKOWEGO [/color]– wszystkich Związkowców zwolnili z groźbami karalnymi na ustach duchownych w 1982 r..
[color="#FF0000"]Groźby te spełnili po upływie 12 lat serwując w 1994 r. nocne napady znajomych księży na mieszkania i rodziny KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW oraz zakaz opalania budynków zimą mrożąc jednocześnie małe dzieci - w tym względzie nie poleciała nawet jedna łza, ani jedno łknięcie z ambon i od ołtarzy.[/color]

Od samego też początku KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW określany był jako [color="#FF0000"]"WRZÓD NA DU---PIE PAPIEŻA[/color]", a w roku 2002 lub 03 (już w internecie) jakiś watykańczyk napisał akt strzelisty w intencji Związku (RUDY lub SK) [color="#FF0000"]"JE---BA---NE---MU ORGANIŚCIE NIE POMOŻE NAWET CZYŚCIEC"[/color]
Po przegranych - w rozumieniu Kościoła - wyborach Prezydenckich w odpowiedzi na Związkową rymowankę umieszczaną na forach od 1.VII.2010 r. pod jedną z nich poleciało KULejne i PAT-ologiczne Błogosławieństwo w formie Urbi et Orbi o treści:
[color="#FF0000"]„No nie !!!!!!!! Ten oszołom jeszcze żyje , a już myślałem ,że mu łeb upier***ili. Na moje oko to
Palikot ciągle wpisuje te durnoty. To do niego podobne”[/color] . [color="#2E8B57"]-( Dziennik Wschodni, art. Z dn.
6.VII.2010 r.: „KRAŚNIK: Ksiądz porównał Komorowskiego do Szatana” Wpis #26;”~gość~~”[/color]6.VII.2010; godz. 00;24).
Jak z tego widać nawet i w tym względzie KUL-awi i PAT-ologicznie nie mieli racji, bo n.p.: sam JP 2 nie umarł na „Wrzoda dup---nego”, którego tak się obawiał, „Je---ba---ne---mu...” nie pomógł i nie pomoże Czyściec i nawet mu „łba nie upier***lili...”

Grzmiał JP 2 w czasie polskich pielgrzymek[color="#FF0000"] „NIECH ZSTĄPI DUCH TWÓJ I ODNOWI OBLICE ZIEMI - TEJ ZIEMI....”; „NIE LĘKAJCIE SIĘ..” [/color], a sam... [color="#FF0000"]a sam bał się KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW[/color], którego jedynym celem był uregulowanie spraw socjalno-bytowo-emerytalnych dla cywili pracujących w kościele.
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW pilnowany był przez państwowe SB oraz kościelnych SB-ków diametralnie różniących się od ludzi - wyglądali na przygłupów z wystająca słomą z butów. Jedno z zebrań odbyło się nawet w remontowanej wówczas „CZARCIEJ ŁAPIE? bo tak nas ganiali.
[color="#FF0000"]Po jednym z zebrań ks. Edward Pudełko dyktował LOJALKI o treści:
„ZAWSZE BĘDE POPIERAŁ WLADZĘ DUCHOWNĄ”, a dla opornych w pisaniu miał osobisty komentarz:
„BO JAK NIE, TO MY WAM DAMY”. [/color]Związkowcy byli represjonowani w różny sposób przez duchowieństwo, niektórym proponowali proboszczowie remont służbowego mieszkania w zamian za rezygnację z działalności w KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW.
Kto dał się nabrać na takie niebieskie bajery, to z pewnością pluł sobie w brodę, bo w każdej chwili można było zwolnić Związkowca i przyjąć do wyremontowanej organistówki innego organistę!
Poza tym w Lublinie zacierając ślady działalności Związku [color="#FF0000"] Duchowieństwo zniszczyło wszelkie dokumenty[/color], kilku wyrzucono po pierwszym semestrze z KULawej muzyKULogii, ci zaś co nie zaufali papieżowi i studiowali na państwowych uczelniach wyszli na ludzi - w przeciwieństwie do tych wyrzuconych z KUL-u - im JP 2 zapewnił najwyżej maturę przez wszystkie dni aż do skończenia świata.
[color="#FF0000"]Od samego początku duchowieństwo kradło listy wysyłane do Związkowców [/color]uniemożliwiając w ten sposób działanie Związku.
Czyż to nie cudowne?

Związkowców z upływem czasu zwalniano z pracy i pozornie rozbito Związek w 1982 r. [color="#FF0000"]Kuriewny kanclerz ks. Stanisław Rojek wściekał się, że „ROBORTY W DIECEZJI TO NIE DOSTANIETA”;
„PO POLSCE WAS GANIAŁ NIE BEDE, A ZA GRANICĄ TO N
[color="#000080"]O POZYCJI OPOZYCJI czyli LEGENDA SOLIDARNOŚCI:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!

Po szumnym ogłoszeniu w czasie różańca o nominowaniu Karola Wojtyły na vice Boga nikt z KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW nie stał się przesadnym Fanem Bo... rozwiń
Avatar
wdw / 13 lipca 2010 o 12:04
0
ta zrobcie mu jeszcze loda pożegnanie niech chociaż po śmierci chlopina ma cos od zycia
Avatar
wdw / 13 lipca 2010 o 12:04
0
ta zrobcie mu jeszcze loda pożegnanie niech chociaż po śmierci chlopina ma cosod zycia
Avatar
Gość / 13 lipca 2010 o 10:22
0
Niby z jakiego tytułu ma wprowadzać żałobę narodową? Umiera człowiek, pochowają go godnie i to nie wystarczy?Śmiertelnik jak każdy z nas.Zachowajcie odrobinę zdrowego rozsądku w tym wyliczaniu zasług tych w pozytywnym i negatywnym tego słowa znaczeniu.Pokój Jego duszy.
Avatar
gosia / 13 lipca 2010 o 10:18
0
moher napisał:
REPORTERZYI MADIA BEDĄ FAŁSZYWIE SZLOCHAĆ DO KAMER JAK PREZYDENTOWI Kaczyńskiemu!
Wstyd mi sie przyznawać do pol. pochodzenia czytając bardzo nanawistne posty.
Współczujemy rodzinie ks.Jankowskiego to był poważnie chory,media skróciły księdzu życie.Od wielu lat uczestniczą w akcji napaści na nie wygodnych środowisku liberalnym to teror medialny coraz wiekszy.
Zawsze bywa ordynarny nienawistny i ciągła nagonka i manipulacja neolibertyńskie media i pranie mózgów masonerii.
Teraz zajęli się teraz ośmieszaniem reżysera (mają 2 problemy),skrócą życie naszym zdolnym i wspaniałym ludziom = cymes !.
Tylko MORDERCOM chowają twarze przed filmowaniem podają tylko zbójów inicjały,w inych niewygodnych przypadkach wysyłano obrazy z komentażem na cały świat .Odwracają nam oszustwami ciągle uwagę - co oni przygotowuja nam po cichaczu pod okrągłym stołem ?
A może tak, kali (moher) nauczy się pisać poprawnie po polsku, a potem uporządkuje swoje nieuczesane myśli, opanuje emocje i dopiero wtedy wtedy podzieli się swoimi uwagami. Powodzenia życzę
A może tak, kali (moher) nauczy się pisać poprawnie po polsku, a potem uporządkuje swoje nieuczesane myśli, opanuje emocje i dopiero wtedy wtedy podzieli się swoimi uwagami. Powodzenia życzę rozwiń
Avatar
crx / 13 lipca 2010 o 08:55
0
Mam nadzieję,że ten który decyduje ,zdobędzie się na odwagę i przynajmniej na jeden dzień wprowadzi żałobę narodową!!!
Avatar
crx / 13 lipca 2010 o 08:51
0
Szkoda księdza Prałata,chociaż rzeczywiście od pewnego czasu wiadomym było,że chorował.Na szczęście nauczył wielu młodych księży prowadzenia w Polsce biznesu.I chwała Mu za to!!!
Avatar
Borek / 13 lipca 2010 o 07:36
0
Może i 30 lat temu cos znaczył dla ludzi. Ale teraz? Pierwszy biznesmen i kombinator wśród księży, wyznawca "złotego cielca" za każdą cenę, kłamca, krętacz i bezwzględny cwaniak. Jeden mniej.
Avatar
Gość / 13 lipca 2010 o 07:17
0
Św. Andrzej Bobola napisał:
Pracował w urzędzie skarbowym w dziale egzekucji.

Myśle że na tym stanowisku bardziej pozytywnie by wypadł,a może jeszcze lepiej na stanowisku społesznego kata
Avatar
Gość / 13 lipca 2010 o 13:06
0
NASTAŁA NOWA MODA PALIKOTA PO ŚMIERCI CZŁOWIEKA TRZEBA GO UPOKORZYĆ,ZDEPTAĆ,ZNISZCZYĆ SAMA NIENAWIŚĆ.
Avatar
Pog Anka / 13 lipca 2010 o 12:22
0
[color="#000080"]O POZYCJI OPOZYCJI czyli LEGENDA SOLIDARNOŚCI:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!

Po szumnym ogłoszeniu w czasie różańca o nominowaniu Karola Wojtyły na vice Boga nikt z KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW nie stał się przesadnym Fanem Boskiego Zastępcy pozostając w umiarkowanej euforii, a więc nikt z KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW nie wpadł w nałóg papiestwa!
W takiej to scenerii od roku 1980 powstawała w Polsce SOLIDARNOŚĆ i oczywiście KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW z siedzibą we Wrocławiu, którego szefem był nie grający już wówczas w żadnym kościele Organista z Wrocławia o nazwisku CHOBOT – wywalili go Czarni - jeździł po Polsce i zakładał KZ NSZZ SOLIDARNOŚC ORGANISTÓW – zjawił się też i w Lublinie...
[color="#FF0000"]Tak jak duchowieństwo uwielbiało SOLIDARNOŚĆ, z taką samą mocą nienawidziło KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW!
Latach 1980-tych szybko zmarł sam założyciel KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆORGANISTÓW Organista CHOBOT z Wrocławia oraz Organista katedry w Lublinie – nazywał się na literę J...[/color]

Jasno z tego wynika, że Duchowieństwo jest grupą ludzką (bo trudno mówić o społecznej) o wielu osobowościach i wielu ojczyznach (ziemska i niebieska!...), a po upływie prawie 30 lat i w dobie masowej komunikacji jest to problem dla psychiatrów – na co nie raz zwracał już uwagę KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC!, a efekty były widoczne w publikacjach Listy Wildsteina i teczek księży współpracujących z SB – pozostawiając w świętym spokoju płeć piękną kościoła – zakonnice!

Był okres, że kazano się zachwycać Dziełami JP 2 - w tym "Pamięć i tożsamość" - jest to okres podobny do upadłego PRL-u, w którym kazano zachwycać się „Dziełami Lenina”.
Do upadku socjalizmu przyczynił się przy wykorzystaniu idei SOLIDARNOŚCI Kościół grzmiąc z ambon i od ołtarzy, lejąc łzy i łkając nad losem Ojczyzny.
Co to dało w efekcie?

[color="#FF0000"]Dało to to, że bez księdza nic już nie funkcjonuje, a wszyscy którzy próbowali funkcjonować w kościele wykorzystując możliwości Państwa Polskiego byli wrogami nr 1 Kościoła.
Do takich wrogów zaliczał się KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW[/color] rozgromiony przy wyraźnym udziale KULawego i PAT-ologicznego pół[color="#FF0000"]ŚWIAT[/color][color="#FF0000"]kA NAUKOWEGO [/color]– wszystkich Związkowców zwolnili z groźbami karalnymi na ustach duchownych w 1982 r..
[color="#FF0000"]Groźby te spełnili po upływie 12 lat serwując w 1994 r. nocne napady znajomych księży na mieszkania i rodziny KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW oraz zakaz opalania budynków zimą mrożąc jednocześnie małe dzieci - w tym względzie nie poleciała nawet jedna łza, ani jedno łknięcie z ambon i od ołtarzy.[/color]

Od samego też początku KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW określany był jako [color="#FF0000"]"WRZÓD NA DU---PIE PAPIEŻA[/color]", a w roku 2002 lub 03 (już w internecie) jakiś watykańczyk napisał akt strzelisty w intencji Związku (RUDY lub SK) [color="#FF0000"]"JE---BA---NE---MU ORGANIŚCIE NIE POMOŻE NAWET CZYŚCIEC"[/color]
Po przegranych - w rozumieniu Kościoła - wyborach Prezydenckich w odpowiedzi na Związkową rymowankę umieszczaną na forach od 1.VII.2010 r. pod jedną z nich poleciało KULejne i PAT-ologiczne Błogosławieństwo w formie Urbi et Orbi o treści:
[color="#FF0000"]„No nie !!!!!!!! Ten oszołom jeszcze żyje , a już myślałem ,że mu łeb upier***ili. Na moje oko to
Palikot ciągle wpisuje te durnoty. To do niego podobne”[/color] . [color="#2E8B57"]-( Dziennik Wschodni, art. Z dn.
6.VII.2010 r.: „KRAŚNIK: Ksiądz porównał Komorowskiego do Szatana” Wpis #26;”~gość~~”[/color]6.VII.2010; godz. 00;24).
Jak z tego widać nawet i w tym względzie KUL-awi i PAT-ologicznie nie mieli racji, bo n.p.: sam JP 2 nie umarł na „Wrzoda dup---nego”, którego tak się obawiał, „Je---ba---ne---mu...” nie pomógł i nie pomoże Czyściec i nawet mu „łba nie upier***lili...”

Grzmiał JP 2 w czasie polskich pielgrzymek[color="#FF0000"] „NIECH ZSTĄPI DUCH TWÓJ I ODNOWI OBLICE ZIEMI - TEJ ZIEMI....”; „NIE LĘKAJCIE SIĘ..” [/color], a sam... [color="#FF0000"]a sam bał się KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW[/color], którego jedynym celem był uregulowanie spraw socjalno-bytowo-emerytalnych dla cywili pracujących w kościele.
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW pilnowany był przez państwowe SB oraz kościelnych SB-ków diametralnie różniących się od ludzi - wyglądali na przygłupów z wystająca słomą z butów. Jedno z zebrań odbyło się nawet w remontowanej wówczas „CZARCIEJ ŁAPIE? bo tak nas ganiali.
[color="#FF0000"]Po jednym z zebrań ks. Edward Pudełko dyktował LOJALKI o treści:
„ZAWSZE BĘDE POPIERAŁ WLADZĘ DUCHOWNĄ”, a dla opornych w pisaniu miał osobisty komentarz:
„BO JAK NIE, TO MY WAM DAMY”. [/color]Związkowcy byli represjonowani w różny sposób przez duchowieństwo, niektórym proponowali proboszczowie remont służbowego mieszkania w zamian za rezygnację z działalności w KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW.
Kto dał się nabrać na takie niebieskie bajery, to z pewnością pluł sobie w brodę, bo w każdej chwili można było zwolnić Związkowca i przyjąć do wyremontowanej organistówki innego organistę!
Poza tym w Lublinie zacierając ślady działalności Związku [color="#FF0000"] Duchowieństwo zniszczyło wszelkie dokumenty[/color], kilku wyrzucono po pierwszym semestrze z KULawej muzyKULogii, ci zaś co nie zaufali papieżowi i studiowali na państwowych uczelniach wyszli na ludzi - w przeciwieństwie do tych wyrzuconych z KUL-u - im JP 2 zapewnił najwyżej maturę przez wszystkie dni aż do skończenia świata.
[color="#FF0000"]Od samego początku duchowieństwo kradło listy wysyłane do Związkowców [/color]uniemożliwiając w ten sposób działanie Związku.
Czyż to nie cudowne?

Związkowców z upływem czasu zwalniano z pracy i pozornie rozbito Związek w 1982 r. [color="#FF0000"]Kuriewny kanclerz ks. Stanisław Rojek wściekał się, że „ROBORTY W DIECEZJI TO NIE DOSTANIETA”;
„PO POLSCE WAS GANIAŁ NIE BEDE, A ZA GRANICĄ TO N
[color="#000080"]O POZYCJI OPOZYCJI czyli LEGENDA SOLIDARNOŚCI:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!

Po szumnym ogłoszeniu w czasie różańca o nominowaniu Karola Wojtyły na vice Boga nikt z KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW nie stał się przesadnym Fanem Bo... rozwiń
Avatar
wdw / 13 lipca 2010 o 12:04
0
ta zrobcie mu jeszcze loda pożegnanie niech chociaż po śmierci chlopina ma cos od zycia
Avatar
wdw / 13 lipca 2010 o 12:04
0
ta zrobcie mu jeszcze loda pożegnanie niech chociaż po śmierci chlopina ma cosod zycia
Avatar
Gość / 13 lipca 2010 o 10:22
0
Niby z jakiego tytułu ma wprowadzać żałobę narodową? Umiera człowiek, pochowają go godnie i to nie wystarczy?Śmiertelnik jak każdy z nas.Zachowajcie odrobinę zdrowego rozsądku w tym wyliczaniu zasług tych w pozytywnym i negatywnym tego słowa znaczeniu.Pokój Jego duszy.
Avatar
gosia / 13 lipca 2010 o 10:18
0
moher napisał:
REPORTERZYI MADIA BEDĄ FAŁSZYWIE SZLOCHAĆ DO KAMER JAK PREZYDENTOWI Kaczyńskiemu!
Wstyd mi sie przyznawać do pol. pochodzenia czytając bardzo nanawistne posty.
Współczujemy rodzinie ks.Jankowskiego to był poważnie chory,media skróciły księdzu życie.Od wielu lat uczestniczą w akcji napaści na nie wygodnych środowisku liberalnym to teror medialny coraz wiekszy.
Zawsze bywa ordynarny nienawistny i ciągła nagonka i manipulacja neolibertyńskie media i pranie mózgów masonerii.
Teraz zajęli się teraz ośmieszaniem reżysera (mają 2 problemy),skrócą życie naszym zdolnym i wspaniałym ludziom = cymes !.
Tylko MORDERCOM chowają twarze przed filmowaniem podają tylko zbójów inicjały,w inych niewygodnych przypadkach wysyłano obrazy z komentażem na cały świat .Odwracają nam oszustwami ciągle uwagę - co oni przygotowuja nam po cichaczu pod okrągłym stołem ?
A może tak, kali (moher) nauczy się pisać poprawnie po polsku, a potem uporządkuje swoje nieuczesane myśli, opanuje emocje i dopiero wtedy wtedy podzieli się swoimi uwagami. Powodzenia życzę
A może tak, kali (moher) nauczy się pisać poprawnie po polsku, a potem uporządkuje swoje nieuczesane myśli, opanuje emocje i dopiero wtedy wtedy podzieli się swoimi uwagami. Powodzenia życzę rozwiń
Avatar
crx / 13 lipca 2010 o 08:55
0
Mam nadzieję,że ten który decyduje ,zdobędzie się na odwagę i przynajmniej na jeden dzień wprowadzi żałobę narodową!!!
Avatar
crx / 13 lipca 2010 o 08:51
0
Szkoda księdza Prałata,chociaż rzeczywiście od pewnego czasu wiadomym było,że chorował.Na szczęście nauczył wielu młodych księży prowadzenia w Polsce biznesu.I chwała Mu za to!!!
Avatar
Borek / 13 lipca 2010 o 07:36
0
Może i 30 lat temu cos znaczył dla ludzi. Ale teraz? Pierwszy biznesmen i kombinator wśród księży, wyznawca "złotego cielca" za każdą cenę, kłamca, krętacz i bezwzględny cwaniak. Jeden mniej.
Avatar
Gość / 13 lipca 2010 o 07:17
0
Św. Andrzej Bobola napisał:
Pracował w urzędzie skarbowym w dziale egzekucji.

Myśle że na tym stanowisku bardziej pozytywnie by wypadł,a może jeszcze lepiej na stanowisku społesznego kata
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 0

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 1 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać 0 0

We wtorek wieczorem w miejscowości Podhorce (pow. tomaszowski) ciągnik rolniczy zderzył się z motorowerem.

Lublin: Włamywacz wielobranżowy

Lublin: Włamywacz wielobranżowy 2 0

Kryminalni z Lublina zatrzymali seryjnego włamywacza. 27-latek okradł sklep ogrodniczy, salony kosmetyczne i studia tatuażu. Policjanci zatrzymali go w poniedziałek. Spowodowane przez niego straty zostały oszacowane na ponad 120 tys. zł.

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki 7 1

Jej łupem padły pieniądze, zegarek, biżuteria, portfel i dokumenty. Po zatrzymaniu złodziejka tłumaczyła, że musiała kraść by spłacić długi.

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym
26 września 2018, 19:00

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym 2 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 26 września o godz. 19 na scenie Teatru Starego (ul. Jezuicka) wystąpi Lubelska Federacja Bardów. Będzie to lubelska premiera koncertu Dylan Noblista.

Za wycofane z rynku leki zapłacą pacjenci. "Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce"

Za wycofane z rynku leki zapłacą pacjenci. "Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce" 0 3

To skandal, żeby pacjent musiał ponosić konsekwencje wycofania leku z rynku! – oburza się pan Jerzy z Lublina. – Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce.

Lublin: Więcej miejsc parkingowych na LSM

Lublin: Więcej miejsc parkingowych na LSM 0 0

90 nowych miejsc parkingowych ma powstać na osiedlach Mickiewicza, Konopnickiej, Krasińskiego i Słowackiego.

Dni Janowca 2018: spektakle, parada, koncerty
21 lipca 2018, 20:00

Dni Janowca 2018: spektakle, parada, koncerty 0 0

W dniach 21-22 lipca na Zamku w Janowcu odbędzie się tegoroczna, barwna i wypełniona atrakcjami odsłona Dni Janowca.

Bitwa, jak tysiąc lat temu nad Bugiem. Inscenizacja w Hrubieszowie
21 lipca 2018, 12:00

Bitwa, jak tysiąc lat temu nad Bugiem. Inscenizacja w Hrubieszowie 0 0

Gdy cała Polska świętuje stulecie odzyskania niepodległości u nas będziemy wspominać wydarzenia z 1018 roku. W weekend obchodzimy 1000 rocznicę bitwy nad Bugiem pomiędzy Bolesławem Chrobrym a Jarosławem Mądrym. Będzie co rekonstruować, bo za Chrobrym stało ok. 300 rycerzy niemieckich, 500 Węgrów, 100 Pieczyngów oraz od 2 do 5 tys. polskich zbrojnych. Ruski władca dysponował armią zbliżona liczebnie, którą wspomagali Wikingowie.

Wstęp na aukcję Pride of Poland dla osób z grubym portfelem. Wysokie ceny zaproszeń

Wstęp na aukcję Pride of Poland dla osób z grubym portfelem. Wysokie ceny zaproszeń 3 0

Każdy kto w tym roku będzie chciał zobaczyć aukcję Pride of Poland będzie musiał zapłacić za zaproszenie. I to nie mało. Organizatorzy właśnie podali, że zaproszenie kosztować będzie 450 zł.

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić
Alarm 24

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić 31 4

Do zdarzenia doszło w Zemborzycach Tereszyńskich na drodze krajowej nr 19 pod Lublinem.

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie
22 września 2018, 16:00

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 22 września o godz. 16 i 20 w Teatrze Starym (ul. Jezuicka) wystąpią artyści z Narodowego Starego Teatru w Krakowie ze spektaklem Szewcy.

Grzegorz Bonin w Motorze Lublin!

Grzegorz Bonin w Motorze Lublin! 93 11

To prawdziwy hit tego lata! Kontrakt z żółto-biało-niebieskimi podpisał były zawodnik Górnika Łęczna, Grzegorz Bonin

Dwa nowe żądła Górnika Łęczna

Dwa nowe żądła Górnika Łęczna 0 0

PIŁKARSKA II LIGA W sobotę Górnik Łęczna rozegra pierwszy mecz nowego sezonu gdzie w Wejherowie zagra z tamtejszym Gryfem. Na kilka dni przed tym spotkaniem do klubu dołączyło dwóch zawodników, którzy mają stanowić o sile ofensywnej zielono-czarnych

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.