Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 lipca 2014 r.
11:45
Edytuj ten wpis

Lublin: Dyrektor banku BZ WBK wyprowadzony w kajdankach. Niedawno dostał awans

7 12 A A

Policjanci i prokuratorzy rozbili grupę wyłudzającą kredyty bankowe na dużą skalę. Wśród zatrzymanych jest dyrektor jednego z banków w Lublinie. W ciągu paru miesięcy gang wyłudził co najmniej 1,38 mln zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do zatrzymań doszło w środę. Policjanci zatrzymali jednocześnie trzy kobiety i czterech mężczyzn.

- Przeszukano 23 posesje i pomieszczenia, gdzie zabezpieczono szereg dokumentacji związanej z kredytami bankowymi oraz elektroniczne nośniki informacji - mówi Janusz Wójtowicz, rzecznik lubelskiej policji. - Wśród zatrzymanych jest dyrektor jednej z placówek bankowych z Lublina, a także inne osoby, na które wyłudzano kredyty, tzw. "słupy”.

Zatrzymani to mieszkańcy Lublina, Chełma i Łęcznej. Mają od 22 do 50 lat. Jak ustaliliśmy, 29-letni Paweł N. - to niedawno awansowany dyrektor oddziału banku BZ WBK w Lublinie. Został zatrzymany w pracy. Z ustaleń śledczych wynika, że szajka działała od lipca do listopada ubiegłego roku. Specjalizowała się w wyłudzaniu kredytów gotówkowych na działalność rolniczą. Pojedyncze kredyty wynosiły od 185 tys. zł do 200 tys. zł. Proces polegał na przedkładaniu sfałszowanych dokumentów z rzekomo prowadzonej działalności rolniczej. J

- Część osób z grupy zajmowała się wyszukiwaniem "słupów”, którzy nie posiadali zadłużenia w Biurze Informacji Kredytowej - wyjaśnia Wójtowicz. - Po znalezieniu odpowiedniej osoby, fałszowano dokumenty niezbędne do uzyskania kredytu. Były to m.in. nakazy płatnicze z gminy, zaświadczenia podatkowe i zaświadczenia z KRUS.
Później oszuści fałszowali notatki z wizyty u klienta i dokonywali przelewów. Na "słupy” wybierano osoby z marginesu. W zamian za udostępnienie dokumentów dostawały one po kilkaset złotych. Organizatorzy całego procederu dzielili się pieniędzmi. Aby uniknąć podejrzeń, spłacali pierwsze dwie lub trzy raty kredytów.
Z ustaleń śledztwa wynika, że oszuści wyłudzili co najmniej 1,38 mln zł.

- Paweł N. z Lublina usłyszał trzy zarzuty, dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wyłudzenia 2 kredytów bankowych po 200 tys. zł każdy - mówi prokurator Agnieszka Kępka, z Prokuratury Okręgowej w Lublinie. - Z kolei 50-letniej Bożenie Ł., mieszkance gminy Chełm przedstawiono dwa zarzuty: udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wyłudzenia kredytu bankowego w kwocie 200.000 zł.

Bożena Ł. jest dobrze znana organom ścigania. W przeszłości była karana w sprawie dotyczącej przemytu papierosów na dużą skalę. Odsiedziała pół roku. Teraz wróciła do przestępczego procederu.

Prokuratorskie zarzuty usłyszał również 22-letni Damian P. z gm. Chełm, 27-letnia Justyna P. z Chełma, 32-letnia Angelika O. i 28-letni Maciej O. z Lublina, oraz 50-latek z Łęcznej - Sławomir S. Wszyscy odpowiedzą za wyłudzenia kredytów. Część z nich odpowie również za udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

- Damian P. i Bożena Ł. zostali już tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy - dodaje Kępka.

Prokuratura wysłała też wniosek o aresztowanie dyrektora banku, Pawła N. Pobyt za kratami czeka również ósmego członka grupy, pracownika tego samego banku. Mężczyzna jest obecnie poszukiwany przez policję. Śledczy wciąż sprawdzają bankowe dokumenty. Nie wykluczają, że kwota wyłudzonych kredytów może wzrosnąć.
Czytaj więcej o:

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
teresa it / 19 grudnia 2014 o 11:14
0

Pani Bozena ma wyglad na prezesa banku......

Avatar
miko / 12 lipca 2014 o 18:03
0

wygląd bazarowego rekitiera

Avatar
edi / 12 lipca 2014 o 15:40
0

Nowy -młody PAN DYREKTOR/ to na  zdjęciu ten w podkoszulku i szortach zatrzymany w pracy :) / własny bank okradał ?Pewnie krewnych zwerbował do spółki ! Ile musiał otrzymać premii za sprzedaż takich kredytów a niespłacone pójdą w koszty i po sprawie!

Avatar
Ewa / 12 lipca 2014 o 14:16
0

Po przejęciu przez BZ WBK Kredyt Banku SA rozpoczęły się wielkie zwolnienia pracowników.Zwalnia się pracowników z długoletnim stażem pracy,a na ich miejsce od razu zatrudnia się pracowników młodych.Przez taką politykę zatrudnienia BZ WBK nie pozyska nowych klientów,nie przybędzie w tym banku nowych lokat i kredytów.

Avatar
sss / 11 lipca 2014 o 21:57
0

"Jak ustaliliśmy, 29-letni Paweł N. – to niedawno awansowany dyrektor oddziału banku BZ WBK w Lublinie."

Nazwę banku teraz podali.

Wcześniej była podana ul. Związkowa, ale to jest ul. Zwycięska.

BZ WBK, 3 Oddział w Lublinie, ul. Zwycięska 6 a.

Ten szary bunkier (tam gdzie jest Luxmed) znajdujący się między OBI, a Tesco.

Avatar
~~AS / 11 lipca 2014 o 20:54
0

Babole...

Tak, babole po czterdziestce mają mniejszą skłonność do robienia "lodów" finansowych. DZIECI ZABIJAJĄ GOSPODARKĘ !!!.  Gówniarz skończy lepszy warszawski uniwerek i zostaje dyrektorem zarządzającym. Wiesz, skąd się wzięło powiedzenie "puste garnitury"? Gdyby piszący artykuł pismak był po czterdziestce to podawałby rzetelne informacje. A tak pismak -student (przed czterdziestka) w pierwszym artykule napisał, że oddział banku znajdował się przy ul. Związkowej, zamiast ul. Zwycięskiej i podejrzenie padło na Allior Bank lub Reiffeisen Bank. Może przyszły babol-pismak potrzebuje doświadczenia, żeby stać się profesjonalistą?

Tak, babole po czterdziestce mają mniejszą skłonność do robienia "lodów" finansowych. DZIECI ZABIJAJĄ GOSPODARKĘ !!!.  Gówniarz skończy lepszy warszawski uniwerek i zostaje dyrektorem zarządzającym. Wiesz, skąd się wzięło powiedzenie "puste garnitury"? Gdyby piszący artykuł pismak był po czterdziestce to podawałby rzetelne informacje. A tak pismak -student (przed czterdziestka) w pierwszym artykule napisał, że oddział banku znajdował się przy ul. Związkowej, zamiast ul. Zwycięskiej i podejrzenie padło na Allior Bank lub... rozwiń

Avatar
Yaro / 11 lipca 2014 o 16:01
0

W tym kraju to pewnie z 70% udzielonych kredytów jest na lewe kwity, bo przeciętny mieszkaniec może co najwyżej pomarzyć o kredycie przy takich warunkach narzuconych przez banki.

Avatar
aa1 / 11 lipca 2014 o 14:53
0

"Jak ustaliliśmy, 29-letni Paweł N. – to niedawno awansowany dyrektor oddziału jednego z banków w Lublinie. Został zatrzymany w pracy, przy ul. Związkowej."

... taki gówniarz dyrektorem oddziału banku ? :lol:

Pewnie typowy naganiacz na cudowne kredyty i pożyczki, może absolwent "call center", he he.

Jaki oddział banku (lub jego placówka partnerska) znajduje się obecnie na ul. Związkowej ?

Raiffeisen Bank

Myślisz że góra nie wiedziała co się dzieje? Wiesz ile poszło premii? Obłuda jest rzeczą powszechną

Że młody? Myślisz że babole po 40 są lepsze? zapewniam Cię że nie 

Witaj w drugiej Japonii gdzie każdy cię w ..uja chce zrobić.

rozwiń
Avatar
Gość / 11 lipca 2014 o 14:10
0

"Jak ustaliliśmy, 29-letni Paweł N. – to niedawno awansowany dyrektor oddziału jednego z banków w Lublinie. Został zatrzymany w pracy, przy ul. Związkowej."

... taki gówniarz dyrektorem oddziału banku ? :lol:

Pewnie typowy naganiacz na cudowne kredyty i pożyczki, może absolwent "call center", he he.

Jaki oddział banku (lub jego placówka partnerska) znajduje się obecnie na ul. Związkowej ?

Avatar
nemo / 11 lipca 2014 o 14:03
0

napisze mi ktoś, którego banku dyrektor został zatrzymany?

Avatar
teresa it / 19 grudnia 2014 o 11:14
0

Pani Bozena ma wyglad na prezesa banku......

Avatar
miko / 12 lipca 2014 o 18:03
0

wygląd bazarowego rekitiera

Avatar
edi / 12 lipca 2014 o 15:40
0

Nowy -młody PAN DYREKTOR/ to na  zdjęciu ten w podkoszulku i szortach zatrzymany w pracy :) / własny bank okradał ?Pewnie krewnych zwerbował do spółki ! Ile musiał otrzymać premii za sprzedaż takich kredytów a niespłacone pójdą w koszty i po sprawie!

Avatar
Ewa / 12 lipca 2014 o 14:16
0

Po przejęciu przez BZ WBK Kredyt Banku SA rozpoczęły się wielkie zwolnienia pracowników.Zwalnia się pracowników z długoletnim stażem pracy,a na ich miejsce od razu zatrudnia się pracowników młodych.Przez taką politykę zatrudnienia BZ WBK nie pozyska nowych klientów,nie przybędzie w tym banku nowych lokat i kredytów.

Avatar
sss / 11 lipca 2014 o 21:57
0

"Jak ustaliliśmy, 29-letni Paweł N. – to niedawno awansowany dyrektor oddziału banku BZ WBK w Lublinie."

Nazwę banku teraz podali.

Wcześniej była podana ul. Związkowa, ale to jest ul. Zwycięska.

BZ WBK, 3 Oddział w Lublinie, ul. Zwycięska 6 a.

Ten szary bunkier (tam gdzie jest Luxmed) znajdujący się między OBI, a Tesco.

Avatar
~~AS / 11 lipca 2014 o 20:54
0

Babole...

Tak, babole po czterdziestce mają mniejszą skłonność do robienia "lodów" finansowych. DZIECI ZABIJAJĄ GOSPODARKĘ !!!.  Gówniarz skończy lepszy warszawski uniwerek i zostaje dyrektorem zarządzającym. Wiesz, skąd się wzięło powiedzenie "puste garnitury"? Gdyby piszący artykuł pismak był po czterdziestce to podawałby rzetelne informacje. A tak pismak -student (przed czterdziestka) w pierwszym artykule napisał, że oddział banku znajdował się przy ul. Związkowej, zamiast ul. Zwycięskiej i podejrzenie padło na Allior Bank lub Reiffeisen Bank. Może przyszły babol-pismak potrzebuje doświadczenia, żeby stać się profesjonalistą?

Tak, babole po czterdziestce mają mniejszą skłonność do robienia "lodów" finansowych. DZIECI ZABIJAJĄ GOSPODARKĘ !!!.  Gówniarz skończy lepszy warszawski uniwerek i zostaje dyrektorem zarządzającym. Wiesz, skąd się wzięło powiedzenie "puste garnitury"? Gdyby piszący artykuł pismak był po czterdziestce to podawałby rzetelne informacje. A tak pismak -student (przed czterdziestka) w pierwszym artykule napisał, że oddział banku znajdował się przy ul. Związkowej, zamiast ul. Zwycięskiej i podejrzenie padło na Allior Bank lub... rozwiń

Avatar
Yaro / 11 lipca 2014 o 16:01
0

W tym kraju to pewnie z 70% udzielonych kredytów jest na lewe kwity, bo przeciętny mieszkaniec może co najwyżej pomarzyć o kredycie przy takich warunkach narzuconych przez banki.

Avatar
aa1 / 11 lipca 2014 o 14:53
0

"Jak ustaliliśmy, 29-letni Paweł N. – to niedawno awansowany dyrektor oddziału jednego z banków w Lublinie. Został zatrzymany w pracy, przy ul. Związkowej."

... taki gówniarz dyrektorem oddziału banku ? :lol:

Pewnie typowy naganiacz na cudowne kredyty i pożyczki, może absolwent "call center", he he.

Jaki oddział banku (lub jego placówka partnerska) znajduje się obecnie na ul. Związkowej ?

Raiffeisen Bank

Myślisz że góra nie wiedziała co się dzieje? Wiesz ile poszło premii? Obłuda jest rzeczą powszechną

Że młody? Myślisz że babole po 40 są lepsze? zapewniam Cię że nie 

Witaj w drugiej Japonii gdzie każdy cię w ..uja chce zrobić.

rozwiń
Avatar
Gość / 11 lipca 2014 o 14:10
0

"Jak ustaliliśmy, 29-letni Paweł N. – to niedawno awansowany dyrektor oddziału jednego z banków w Lublinie. Został zatrzymany w pracy, przy ul. Związkowej."

... taki gówniarz dyrektorem oddziału banku ? :lol:

Pewnie typowy naganiacz na cudowne kredyty i pożyczki, może absolwent "call center", he he.

Jaki oddział banku (lub jego placówka partnerska) znajduje się obecnie na ul. Związkowej ?

Avatar
nemo / 11 lipca 2014 o 14:03
0

napisze mi ktoś, którego banku dyrektor został zatrzymany?

Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu
galeria

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu 3 1

Pożar samochodu wybuchł wczoraj w nocy na parkingu przy ul. Wiejskiej w Zamościu.

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo 0 0

Po dwóch kompletnie nieudanych sezonach zielono-czarni rozpoczynają zmagania w II lidze. W sobotę podopieczni trenera Rafała Wójcika zmierzą się na wyjeździe z Gryfem Wejherowo. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia] 17 8

Przedsiębiorcę z Lublina spotkał ogromny pech. Należąca do niego ciężarówka zapaliła się w trakcie jazdy. Co gorsza, wandale nie oszczędzili ładunku jaki znajdował się na naczepie.

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki]
galeria

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki] 4 2

W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 1 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne
film

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne 0 6

Podczas wycieczki szkolnej Paweł poczuł się źle. Jego poważny stan zlekceważyła wychowawczyni klasy, a potem dwukrotnie załoga karetki pogotowia. Matka wzywająca pomoc, usłyszała, że jest „panikarą”, a lekarz wpisał w kartę pacjenta, że dziecko „udaje nieprzytomnego”.

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski!

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski! 1 1

Dzisiaj o godz. 9 w Lublinie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Jako pierwsi walkę o medale rozpoczęli chodziarze rywalizujący na dystansie 10 km. O godz. 10 swoje umiejętności zaprezentują chodziarki.

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza 3 12

Prezydent Lublina wycofuje się ze słowa „kumoterstwo”, które znalazło się w podpisanym przez niego dokumencie z wnioskami z kontroli przeprowadzonej w Centrum Kultury. Dokument, o którym pisaliśmy obszernie tydzień temu, stał się powodem kolejnej politycznej burzy.

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu 2 2

Lubelska klasa okręgowa Zespoły rozgrywają już pierwsze sparingi. Uwagę przyciąga debiut w roli trenera Orionu Niedrzwica Jacka Paździora

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami
film

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami 0 2

– Jest to zorganizowana zemsta i odwet na mnie ze strony poprzedniego kierownictwa CBA oraz obecnego kierownictwa CBA – powiedział Paweł Wojtunik po opuszczeniu krakowskiej prokuratury.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07]
20 lipca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Pierwsza noc oczyszczenia oraz Sicario 2 to jedne z tytułów, które zawitają w piątek na ekranach lubelskich kin. Przedpremierowo będzie też można zobaczyć kontynuację przeboju Mamma Mia. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend?
film

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend? 2 0

Piątek deszczowy, ale sobota i niedziela z większymi przejaśnieniami. Sprawdź prognozę pogody na weekend 20-22 lipca w woj. lubelskim.

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu
Alarm 24

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu 7 4

Spółdzielcy ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” w Łęcznej skierowali sprawę do prokuratury. Chodzi o nagranie, na którym słychać wypowiedź jednego z członków zarządu spółdzielni. W dość obcesowych słowach określa spółdzielców.

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo]
film

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo] 0 0

Burze i towarzyszące im ulewy w wielu rejonach Polski spowodowały znaczne zniszczenia.

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce 1 1

Tego wydarzenia nie można przegapić. Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się 94. PZLA Mistrzostwa Polski. Przez trzy dni będziemy mogli podziwiać gwiazdy, które zdobywały medale na najważniejszych imprezach na świecie. Przyjadą do nas: Anita Włodarczyk, Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, czy Ewa Swoboda. Będą oczywiście także: Paweł Fajdek, Malwina Kopron i Paulina Guba

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!