Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 grudnia 2018 r.
13:35

Lublin: Nowe bloki zamiast drzew. Deweloper dostał zgodę na zniszczenie gniazd chronionych ptaków

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 173 A A
Inwestor zapewnia, że wycinka jest ograniczona do niezbędnego minimum
Inwestor zapewnia, że wycinka jest ograniczona do niezbędnego minimum (fot. Maciej Kaczanowski)

Około 40 drzew zamierza wyciąć przy al. Kraśnickiej deweloper planujący w tym miejscu budowę mieszkań. Na zniszczenie znajdujących się tu gniazd chronionych ptaków zgodziła się już Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. Ostateczna decyzja w sprawie wycinki należy do Ratusza i może zapaść na początku stycznia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nowe mieszkania miałyby powstać między siedzibą Żandarmerii Wojskowej a Wydziałem Artystycznym UMCS. Dzisiaj jest tu zielony zagajnik, kupiony przed laty od wojska przez firmę deweloperską. Spółka Wikana chce tu postawić kilka bloków, a Urząd Miasta uznał już, że teren nadaje się pod inwestycję mieszkaniową i wydał decyzję określającą warunki zabudowy. Dopuszcza ona „zespół budynków wielorodzinnych z usługami w parterze, windami samochodowymi, parkingiem podziemnym i wewnętrznym układem drogowym”.

Wikana nie będzie jednak mogła zacząć budowy, dopóki nie uzyska od Urzędu Miasta pozwolenia na wycinkę zieleni. Firma wystąpiła już o zgodę na usunięcie około 40 drzew. Sprawę prowadzi Biuro Miejskiego Architekta Zieleni.

– Postępowanie niedawno zostało odwieszone na wniosek inwestora – potwierdza Olga Mazurek-Podleśna z biura prasowego w lubelskim Ratuszu. Procedura zmierza już do końca i decyzja może zapaść na początku stycznia.

Kluczowa w tej sprawie będzie decyzja wydana niewiele wcześniej przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska, która pozwoliła na zniszczenie znajdujących się tu siedlisk chronionych ptaków. – Przedmiotem wydanego zezwolenia są: zięba, sierpówka oraz drozd nieokreślony co do gatunku ze względu na trudność w identyfikacji wyłącznie po gnieździe – wyjaśnia Arkadiusz Iwaniuk, regionalny dyrektor ochrony środowiska.

Dlaczego RDOŚ zgodziła się na zniszczenie gniazd? – Stwierdzono brak negatywnych oddziaływań na populacje chronionych gatunków – odpowiada Iwaniuk. – Uzasadnieniem działań jest umożliwienie realizacji inwestycji polegającej na budowie budynków mieszkalnych wielorodzinnych z funkcjami usługowymi, które mają służyć lokalnej społeczności. Spełnia to ustawową przesłankę wymogów o charakterze społecznym.

Dyrektor podkreśla też, że wycinka obejmie wyłącznie drzewa „kolidujące z pracami budowlanymi” i ma być przeprowadzona zimą, kiedy ptaki tu nie gniazdują.

Nie jest jednak pewne, że wycinka odbędzie się jeszcze tej zimy, chociaż Urząd Miasta uznał, że ma już wszystkie dowody potrzebne do wydania decyzji. Dlaczego? Ewentualne pozwolenie może być zaskarżone przez dwie organizacje, które zostały uznane przez Ratusz za strony postępowania. Chodzi o Stowarzyszenie Obrońców Wąwozów „Zimne Doły” oraz Stowarzyszenie Ochrony Miejsc Zapomnianych. Obie organizacje zostały już powiadomione przez urząd o zbliżającym się końcu postępowania w sprawie wycinki.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 173

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
leśnik / 28 grudnia 2018 r. o 13:36
+133
A czy kolega wie co dają nam drzewa?  I czy kolega wie czym różnią się drzewa kilkunasto/kilkudziesięcioletnie od świeżo nasadzonych?  I czy kolega wie, że drzewa obniżają temperaturę w miastach?  Zatrzymują wodę?  Wpływają na psychikę ludzi (mniejsza przestępczość - ciekawe?).  To może najpierw się dokształcić, a potem pisać?
Avatar
gość 1 / 27 grudnia 2018 r. o 23:19
+133
Proponuję piękne osiedle w Ogrodzie Saskim   bo w Lublinie  dla znajomych dweloperów nie ma problemów z wycinką drzew .
Avatar
28.12 / 28 grudnia 2018 r. o 09:51
+132
'' wycięte drzewa można zastąpić nowymi sadzonkami które spokojnie odrosną '' - tak jełopo, za co najmniej pięćdziesiąt lat ...
Avatar
karma powróci / 27 grudnia 2018 r. o 16:33
+130
Plan 5-letni sPÓłki zuk&developers investment uczyni Kozi Gród pustynią na wzór Detroit, a jelonki, które łykają kwadraty POd wynajem PO kosmicznych cenach, POd koniec tego okresu będą POzbywać się tego badziewia POniżej 2k za metr.
 Tak będzie. A ja - w odpowiedzi na to kolejne przyklepane przez ratusz cwaniactwo - składam serdeczne życzenia upadłości tej kombinatorskiej spółeczce, jak i będę z satysfakcją obserwować batalie jelonków chcących odzyskać wpłaconą na poczet tych "apartementów" kasę.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2018 r. o 09:19
+129
Widzicie kabaret dewelotrolla? Posty przeciwko permanentnemu ogołacaniu terenu miasta z zieleni zepchnięte i wyplusowane po 80 prowdeweloperskie i prożukowe. Jaasne gdzie ci zwolennicy supreksów w kolorach majtkowych zamiast drzew prowadzących nierówną walkę z rekordowym smogiem. Jedno stara topola daje tyle tlenu co kilka tyś nowo posadzonych. Pomijam fakt że teren ten powinien być objęty ochroną architektoniczną ze względu na zwarty charakter urbanistyczny. Wstyd Dzienniku za tolerowanie żukowego dewellotrola.
Avatar
jurek wieniawa / 27 grudnia 2018 r. o 18:59
+128
Układ ratusz-dewelocwaniaki, który rujnuje to nieszczęsne miasto, powinien zostać wypalony gorącym żelazem. Niestety nikt, a już najmniej sami mieszkańcy, nie wydaje się być zainteresowany tym, jak ta sitwa, poruszając sie na granicach prawa i nabijając swoją kabzę, prowadzi Kozi Gród do upadku.
Avatar
nie kupuję od niszczycieli Lublina / 27 grudnia 2018 r. o 18:29
+128
Plan 5-letni sPÓłki zuk&developers investment uczyni Kozi Gród pustynią na wzór Detroit, a jelonki, które łykają kwadraty POd wynajem PO kosmicznych cenach, POd koniec tego okresu będą POzbywać się tego badziewia POniżej 2k za metr.
Tak będzie. A ja - w odpowiedzi na to kolejne przyklepane przez ratusz cwaniactwo - składam serdeczne życzenia upadłości tej kombinatorskiej spółeczce, jak i będę z satysfakcją obserwować batalie jelonków chcących odzyskać wpłaconą na poczet tych "apartementów" kasę.
 Dokładnie. Podobne życzenia należałoby skierować do najbardziej chyba bezczelnych dewelocwaniaków "lubelskich" czyli do tebewałków (i ich klientów). 
 Dokładnie. Podobne życzenia należałoby skierować do najbardziej chyba bezczelnych dewelocwaniaków "lubelskich" czyli do tebewałków (i ich klientów).  rozwiń
Avatar
tylko frajerzy płacą według stawek / 27 grudnia 2018 r. o 18:23
+128
Ta regionalna agencja ochrony srodowiska to jakaś kpina. Oczywiście cwaniakom nie naliczą nawet opłat za wycinki wg obowiązujących stawek, tylko wykpi się wsadzeniem kilku patyków w jakimś przypadkowym miejscu.
Fakt - nikt z ratusza tego nie sprawdza, a zgoda na nasadzenia zamiast opłat (które tym konkretnym przypadku szłyby w setki tys. złotych) jest fakultatywna, to znaczy jest to po prostu prezent od gminy dla cwaniaka.
 Nic dziwnego - mnóstwo kolesi zuczka to posiadacze mega-kominków, i mimo że posiadają także wypchane portfele, szkoda im płacić za gaz, skoro kolega zaopatruje ich w pół-darmowe drewno. 
 Nic dziwnego - mnóstwo kolesi zuczka to posiadacze mega-kominków, i mimo że posiadają także wypchane portfele, szkoda im płacić za gaz, skoro kolega zaopatruje ich w pół-darmowe drewno.  rozwiń
Avatar
upadek Detroit Wschodu to kwestia kilku lat / 27 grudnia 2018 r. o 18:19
+128
wikanowcy nawet czasie boomu mieli kłopoty z realizacją budowy swoich tandetnych bloczysk, a co dopiero w czasach, kiedy sprzedaż stoi już od 8 miesięcy. Wytną drzewa, rozkopią teren, wyciągną trochę kasy od paru jelonków, ale szybko okaże się, że nie ma za co dokończyć budowy. A ratusz będzie miał to w d00pie, że wyrżnięto unikalny drzewostan bez sensu. Ważne, że właściwi ludzie chapną zapasy drewna do kominków - tak wygląda poltyka w wydaniu Komitetu Zuk.
 Rządy mamony skończą się wkrótce wielkim płaczem. Niestety, rachunek jak zwykle będzie musiał pokryć plebs ze swoich podatków.
 Rządy mamony skończą się wkrótce wielkim płaczem. Niestety, rachunek jak zwykle będzie musiał pokryć plebs ze swoich podatków. rozwiń
Avatar
człenio służy mamonie / 27 grudnia 2018 r. o 17:18
+128
W Lublinie ubywa mieszkańców a grasują deweloperzy, nie ma nowych firm, szkoły wyższe dołują w tabelach, studentów ubywa,  drzewa wyrzynane, Lublin umiera.
Co prawda, to prawda. Chciwość dewelocwaniaków nie ma jednak granic - nie zdają sobie sprawy, że lubelska bańka właśnie pęka. Zamiast drzew będzie straszyć wieczny plac budowy ze szkieletami na pół ukończonych bloczysk.
 Tak to się skończy. Ale wtedy zunio będzie się już wygrzewał na emeryturze na Karaibach, i to co zrobił z przyjemnym swego czasu miastem będzie go j38ać.
 Tak to się skończy. Ale wtedy zunio będzie się już wygrzewał na emeryturze na Karaibach, i to co zrobił z przyjemnym swego czasu miastem będzie go j38ać. rozwiń
Avatar
Rewelacyjny POmysł. / 3 stycznia 2019 r. o 21:22
+1
Dzięki wycięciu drzew będzie można bliżej ulicy postawić bloki, a mieszkanie przy tak cichej i spokojnej Al.Kraśnickiej to dzika przyjemność. Ptaki zawsze mogą zapaskudzić samochody, dodatkowo ruch na Al.Kraś. jest znikomy, a większość jeżdżących to przecież elektryczne auta Tesli.
Avatar
A. / 2 stycznia 2019 r. o 13:08
+2
Miasto musi się rozwijać i bardzo dobrze! Ptaki mają skrzydła, na których bez przeszkód znajdą sobie inne zadrzewione tereny i założą gniazda. Niektóre potrafią nawet osiedlić się wśrod blokowisk. Drzewa, o których mowa, nie były pomnikami przyrody, aby podlegały szczegolnej ochronie. Drzewa są wycinane, ale i nasadzane (np pasy zieleni na większości ulic i tras dwujezdniowych). Ci, którzy protestują przeciwko wycinkom mogą przenieść się do okolicznych wiosek (z których zapewne jakiś czas temu przybyli). Pamiętam czasy z połowy ubieglego wieku, kiedy to w miejscu obecnych dzielnic: LSM, Czuby, Czechów były zupelnie "łyse" tereny, a teraz na wszystkich pobudowanych tam osiedlach jest pełno dorodnej zieleni. A zbieg ulic Al. Racławickie i Al. Kraśnicka, to idealny teren pod budownictwo - przecież to już właściwue centrum miasta. No, ale cóż - mamy wielu tzw. prawdziwych Polaków, ktoryz tylko potrafią na wszystko narzekać i stawiać bariery dla wszelkiego rozwoju. Urodzili się zbyt późno, a pasują do okresu Średniowiecza.
 Drogi Marku E.  Rozwój powinien być ale zrownowazony. Z szacunkiem dla środowiska przyrodniczego i kulturowego. Da się te rzeczy pogodzić. Oczywiście czasem to więcej kosztuje ale się da. Ale nie w Lublinie. Tu zieleń traktuje się jako barierę, przeszkodę w rozwoju rozumianym wyjątkowo płytko jako budownictwo wielorodzinne. Naszym włodarzom jednak zieleń w mieście nie jest potrzebna, najwyraźniej słabo odrobili lekcje czy ogólnie nie przyswoili żadnej wiedzy z zakresu ekologii. 
 Drogi Marku E.  Rozwój powinien być ale zrownowazony. Z szacunkiem dla środowiska przyrodniczego i kulturowego. Da się te rzeczy pogodzić. Oczywiście czasem to więcej kosztuje ale się da. Ale nie w Lublinie. Tu zieleń traktuje się jako barierę, przeszkodę w rozwoju rozumianym wyjątkowo płytko jako budownictwo wielorodzinne. Naszym włodarzom jednak zieleń w mieście nie jest potrzebna, najwyraźniej słabo odrobili lekcje czy ogólnie nie przyswoili żadnej wiedzy z zakresu ekologii.  rozwiń
Avatar
marek e. / 2 stycznia 2019 r. o 00:46
-1
Miasto musi się rozwijać i bardzo dobrze! Ptaki mają skrzydła, na których bez przeszkód znajdą sobie inne zadrzewione tereny i założą gniazda. Niektóre potrafią nawet osiedlić się wśrod blokowisk. Drzewa, o których mowa, nie były pomnikami przyrody, aby podlegały szczegolnej ochronie. Drzewa są wycinane, ale i nasadzane (np pasy zieleni na większości ulic i tras dwujezdniowych). Ci, którzy protestują przeciwko wycinkom mogą przenieść się do okolicznych wiosek (z których zapewne jakiś czas temu przybyli). Pamiętam czasy z połowy ubieglego wieku, kiedy to w miejscu obecnych dzielnic: LSM, Czuby, Czechów były zupelnie "łyse" tereny, a teraz na wszystkich pobudowanych tam osiedlach jest pełno dorodnej zieleni. A zbieg ulic Al. Racławickie i Al. Kraśnicka, to idealny teren pod budownictwo - przecież to już właściwue centrum miasta. No, ale cóż - mamy wielu tzw. prawdziwych Polaków, ktoryz tylko potrafią na wszystko narzekać i stawiać bariery dla wszelkiego rozwoju. Urodzili się zbyt późno, a pasują do okresu Średniowiecza.
Miasto musi się rozwijać i bardzo dobrze! Ptaki mają skrzydła, na których bez przeszkód znajdą sobie inne zadrzewione tereny i założą gniazda. Niektóre potrafią nawet osiedlić się wśrod blokowisk. Drzewa, o których mowa, nie były pomnikami przyrody, aby podlegały szczegolnej ochronie. Drzewa są wycinane, ale i nasadzane (np pasy zieleni na większości ulic i tras dwujezdniowych). Ci, którzy protestują przeciwko wycinkom mogą przenieść się do okolicznych wiosek (z których zapewne jakiś czas temu przybyli). Pamiętam czasy z połowy ubieglego wie... rozwiń
Avatar
Opo / 31 grudnia 2018 r. o 15:10
-105
Na tym terenie rośnie 6 buków -aleja sześciu zabytkowych buków szypułkowych. Po wybudowaniu 4 budynków drzewa uschną! Tylko debil mógł wydać pozwolenie na budowę ! Miasto powinno przejąć teren i urządzić tutaj Park! Z tym terenem jest podobnie jak z Górkami Czechowskimi. Miasto miało prawo pierwokupu od Wojskowej Agencji mieszkaniowej.  Oczywiście nie skorzystało. Na naszych oczach znikają bezpowrotnie,  cenne przyrodniczo tereny. Jest to jeden wielki skandal!!!
 O ja cie nie moge- całe 6 buków! Powinna ue interweniowac, toz to katastrofa ekologiczna na miare wykarczowania lasów amazońskich!!
 O ja cie nie moge- całe 6 buków! Powinna ue interweniowac, toz to katastrofa ekologiczna na miare wykarczowania lasów amazońskich!! rozwiń
Avatar
Piotr / 31 grudnia 2018 r. o 11:48
+110
Na tym terenie rośnie 6 buków -aleja sześciu zabytkowych buków szypułkowych. Po wybudowaniu 4 budynków drzewa uschną! Tylko debil mógł wydać pozwolenie na budowę ! Miasto powinno przejąć teren i urządzić tutaj Park! Z tym terenem jest podobnie jak z Górkami Czechowskimi. Miasto miało prawo pierwokupu od Wojskowej Agencji mieszkaniowej. Oczywiście nie skorzystało. Na naszych oczach znikają bezpowrotnie, cenne przyrodniczo tereny. Jest to jeden wielki skandal!!!
Avatar
obserwator / 30 grudnia 2018 r. o 21:58
0
oooo!... a to już widać komentarz Kalinowskiego z Wodrolu
Avatar
Polak Praw Dziwy / 30 grudnia 2018 r. o 15:16
+59
Po co nam drzewa, przecież to śmieci tylko, rozbija auta, ptaki brudzą, drzewa zasłaniają estetyczne styropianowe budynki, zabierają miejsca na samochody i fajne reklamy.... Trzeba je sadzić za granicą bo Polska się musi rozwijać i wprowadzać ekologiczne elektryczne auta które mogłyby być uszkadzane przez te drzewa!
Avatar
Normalka / 29 grudnia 2018 r. o 22:01
+120
Tak tak, Urząd Miasta Lublin zgodzi się na każdą wycinkę, nawet pomników przyrody z gniazdami chronionych ptaków. Skoro godzi się na niszczenie urbanistyki miasta i powstawanie takich przewymiarowanych obiektów jak Tarasy Zamkowe, Gala, czy wieżowiec TBV przy Alejach Racławickich to co im tam ochrona przyrody !!! Lublin to zapadła dziura , w której nie docenia się walorów zabytkowych zespołów miejskich , a konserwator nie ma nic do powiedzenia....
Avatar
Marek / 29 grudnia 2018 r. o 12:14
+121
Do wszystkich co im się wydaje że podadzą nowe drzewa przy blokach, pokażcie mi nowe osiedle w Lublinie przy którym zostało nasodzonych minimum 40 drzew, podkreślam drzew a nie jakiś karlowatych drzewek  
Avatar
Łukasz / 28 grudnia 2018 r. o 17:27
+120
Dziwna wybiórczość i dobór informacji. Kiedy wycina się drzewa, gdzie wszystkie dokumenty są najwyraźniej w porządku, to gazeta robi raban. Natomiast kiedy zabudowa ma dotyczyć Górek Czechowskich, gdzie jest wiele nieścisłości, gazeta w najlepszym razie milczy lub nie puszcza informacji. Oczywiście nie wliczając w to "artykułów sponsorowanych". Czyżby "wojna deweloperów"? Niedobrze, że to medium stoi po jednej ze stron...
Zobacz wszystkie komentarze 173

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

I znów są łzy. Tym razem szczęścia i nadziei. "Naprawdę ludzie mi pomagają tak sami z siebie?"

I znów są łzy. Tym razem szczęścia i nadziei. "Naprawdę ludzie mi pomagają tak sami z siebie?"

Jeszcze w poniedziałek wieczorem pani Grażyna płakała, dzwoniąc do redakcji: Niech pani mnie ratuje! Kobieta i jej podopieczni – kot Maciek i pies Rufik – niemal z dnia na dzień tracili lokum, a niewielkie finanse nie dawały nadziei na rozwiązanie beznadziejnej sytuacji. Ale nasi Czytelnicy nie zawiedli! Dobę później znów były łzy... łzy szczęścia

Całą noc pił, potem wsiadł za kierownicę. Z policjantami był bardzo szczery

Całą noc pił, potem wsiadł za kierownicę. Z policjantami był bardzo szczery

Mieszkaniec powiatu kozienickiego całą noc pił wódkę, a nad ranem wsiadł za kierownicę i udał się w podróż. O tym, że mężczyzna może być nietrzeźwy, policję powiadomił przypadkowy świadek. Miał rację. 52-latek wydmuchał 2,5 promila.

Problemy z potencją - jak sobie z nimi radzić ?

Problemy z potencją - jak sobie z nimi radzić ?

Problemy z potencją można rozwiązać na wiele różnych sposobów. Kluczowe jest to, aby się zaangażować i nie pozostawiać problemu na bocznym torze. Szybko można tego pożałować, ponieważ odbije się to niekorzystnie na jakości życia seksualnego. W grę wchodzi rozwiązywanie problemu na wielu płaszczyznach. Nie należy skupiać się wyłącznie na jednym elemencie, lecz spróbować połączyć kilka z nich w odpowiednio prosperującą całość.

Lubelskie: Mieszkańcy obawiają się, że zostaną bez lekarza. "Nie jesteśmy workami ziemniaków"

Lubelskie: Mieszkańcy obawiają się, że zostaną bez lekarza. "Nie jesteśmy workami ziemniaków"

– W środku zimy i pandemii zostaniemy bez lekarza – obawiają się mieszkańcy gminy Borki. Z końcem stycznia kończy się umowa dzierżawy budynków ośrodków zdrowia w Borkach i Woli Osowińskiej przez Praktykę Lekarza Rodzinnego Lidii i Zbigniewa Lipków. Lekarze już w ubiegłym roku zwrócili się do władz gminy o bezprzetargowe zawarcie umowy na kolejne 10 lat, ale samorząd zaproponował krótszy okres dzierżawy. Ostatecznie jednak, gmina ogłosiła w grudniu przetarg na wynajem budynków, ale nikt do niego nie przystąpił.

Polska na rowerze - gdzie pojechać, co warto zobaczyć i jak się przygotować?

Polska na rowerze - gdzie pojechać, co warto zobaczyć i jak się przygotować?

Turystyka staje się coraz bardziej dostępna - budowa i ulepszanie szlaków, wznoszące ten aktywny sposób wypoczynku na znacznie wyższy poziom. Większość z nich planowanych jest zgodnie ze standardami europejskimi - z dala od ruchu samochodowego. Gdzie zatem pojechać? Każdy polski region ma do zaoferowania trasy, na których znajduje się wiele ciekawych miejsc, charakteryzujące się walorami przyrodniczymi i krajobrazowymi. Wybraliśmy kilka najatrakcyjniejszych, o różnym stopniu trudności, tak by każdy rowerzysta mógł znaleźć coś dla siebie.

Lubelskie: 358 osób zakażonych koronawirusem. Najwięcej w Lublinie i pow. tomaszowskim

Lubelskie: 358 osób zakażonych koronawirusem. Najwięcej w Lublinie i pow. tomaszowskim

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj, że w woj. lubelskim odnotowano 358 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 22 chorych, z czego 2 osoby bez chorób współistniejących

6789 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 389 chorych

6789 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 389 chorych

6 789 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 389 ofiar śmiertelnych - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj o godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

Parczew. Niespodziewany sms, przez który straciła 13 tys. złotych

Parczew. Niespodziewany sms, przez który straciła 13 tys. złotych

Mieszkanka gminy Milanów otrzymała sms z poleceniem dopłacenia malutkiej kwoty do przesyłki. To był podstęp.

GKS Niemce walczy o przetrwanie

GKS Niemce walczy o przetrwanie

GKS Niemce czeka na zniesienie obostrzeń epidemiologicznych oraz zastrzyk gotówki ze strony gminy.

Takiego parku Ludowego jeszcze nie widzieliście. Zimą z lotu ptaka [zdjęcia]
galeria

Takiego parku Ludowego jeszcze nie widzieliście. Zimą z lotu ptaka [zdjęcia]

Jak prezentuje się park Ludowy z góry? Teraz jest okazja, żeby to sprawdzić. Mamy zdjęcia najnowszej inwestycji w Lublinie wykonane z lotu ptaka.

Amazon uruchomi polski serwis internetowy. Przygotowania już trwają

Amazon uruchomi polski serwis internetowy. Przygotowania już trwają

Amerykańska spółka Amazon ogłosiła, że uruchomi polski serwis pod adresem Amazon.pl. Przedsiębiorcy, którzy planują sprzedawać towary na tej platformie, mogą już rejestrować swoje konta.

Powiat lubelski. Drogi zasypane? Bo nad ranem palił się pług

Powiat lubelski. Drogi zasypane? Bo nad ranem palił się pług

Kilka minut po godzinie 4 rano straż ruszyła do pożaru pługu.

Powrót uczniów do szkół? Minister mówi jedno, wiceminister drugie

Powrót uczniów do szkół? Minister mówi jedno, wiceminister drugie

- Absolutnie nie rekomenduję dalszego otwierania szkół; w drugim tygodniu lutego powtórzymy badania przesiewowe nauczycieli i dopiero po wynikach tych badań będziemy rekomendowali dalsze kroki – powiedział szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.

Zaginęła 17-letnia Wiktoria Trociuk. Rodzina prosi o pomoc w poszukiwaniach

Zaginęła 17-letnia Wiktoria Trociuk. Rodzina prosi o pomoc w poszukiwaniach

Zaginęła 17-letnia Wiktoria Trociuk, która po raz ostatni była widziana w Białej Podlaskiej. Od poniedziałku nie wróciła do domu, nie nawiązała także kontaktu z rodziną. Jej bliscy proszą o pomoc.

Koncert "Kolęda na cały rok!" w Puławach
31 stycznia 2021, 19:00

Koncert "Kolęda na cały rok!" w Puławach

W niedzielę, 31 stycznia o godz. 19 w Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach (ul. Kowalskiego 1) odbędzie się wyjątkowy koncert "Kolęda na cały rok!". Wydarzenie towarzyszy tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd w Puławach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.