Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 grudnia 2014 r.
12:15
Edytuj ten wpis

Lufthansa zwiększa liczbę połączeń lotniczych z Lublina do Frankfurtu

Autor: Zdjęcie autora toma
197 20 A A

Od 31 marca do Frankfurtu polecimy także we wtorki. Lufthansa uruchamia dodatkowe połączenie do i z Lublina i będzie latać do jednego z największych portów przesiadkowych na świecie trzy razy w tygodniu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Jesteśmy bardzo zadowoleni z dalszego rozwoju w Lublinie, będącego wynikiem dobrego odbioru naszej oferty przez pasażerów, co potwierdza, że uruchomienie połączeń w lipcu tego roku było słuszną - tłumaczy Bart Buyse, dyrektor generalny Lufthansy w Polsce. - Jak pokazują dane, najwięcej pasażerów z Lublina traktuje Frankfurt jako lotnisko przesiadkowe, podróżując głównie do europejskich miast, Stanów Zjednoczonych i Kanady - dodaje.

We wtorki samolot z Frankfurtu wyleci o 10.10, a w Lublinie wyląduje o 12.05. Start z Lublina nastąpi o 12.55, a lądowanie w Niemczech o 14.50.

Symboliczna zmiana nastąpi w rozkładzie niedzielnym. Przylot i odlot z Lublina będzie miał miejsce o pięć minut wcześniej.
Ponadto we wtorki i czwartki trasę będzie obsługiwał stumiejscowy embraer E190. Obecnie pomiędzy Lublinem i Frankfurtem kursuje airbus A319, mogący zabrać na pokład 138 pasażerów. Ta maszyna z Lublina latać będzie tylko w niedziele.

Podczas niedawnej konferencji prasowej podsumowującej drugi rok działalności lotniska jego władze zapowiedziały, że wkrótce jeden z przewoźników poinformuje o uruchomieniu nowego połączenia z Lublina. Niewykluczone, że będzie to właśnie Lufthansa. Nieoficjalnie mówi się o krajach Beneluksu.

W przyszłym roku swoją aktywność w Lublinie zwiększy Wizz Air. Węgierskie linie lotnicze chcą wykonywać pięć lotów tygodniowo do Londyny Luton i trzy do Oslo. Tyle samo będzie połączeń do Sztokholmu, które zostanie uruchomione w maju. - Zwiększenie przez tego przewoźnika liczby rotacji z pięciu do jedenastu w ciągu tygodnia powinno nam przynieść ok. 150 tys. dodatkowych pasażerów rocznie - przewiduje Krzysztof Wójtowicz, prezes Portu Lotniczego Lublin.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
szkot / 19 stycznia 2015 r. o 23:56

Dajcie nam wreszcie do Edymburga.Tylu nas tam pracuje,a nasza cierpliwość się kończy,albo dacie albo zamienimy zarząd

Właśnie właśnie własnie

Avatar
łał / 21 grudnia 2014 r. o 19:21

Bracia,puszczają na Święta z salcesonem w podręczny,ładować ,nie przejmować się,palce lizać.Sprawdzone, do Londynu

Avatar
Fran / 21 grudnia 2014 r. o 18:31

Kochani,mieszkam w Poniatowej.Od 8 lat pracuję w Kanadzie.Dwa razy w roku odwiedzam rodziców .Kupuję bilet w LOT korzystając z promocji,są.Samolot ląduje w Warszawie.Czy ktoś już latał przez Frankfurt i w jakim celu to robił?Na pewno nie ekonomicznym,ale może nie wiem.Po tylu godzinach podróży robić sobie przesiadkę?To jest ,przepraszam masochizm.Średnio płacę 570 USD tam i powrotny.Proszę o szczerą odpowiedż ,bo jeżeli naprawdę przez FRA wychodzi np 300 USD to mogę męczyć kichę

Avatar
pat / 21 grudnia 2014 r. o 18:03

Odpowiem za kolegę. Szukane na szybko.

FRA-JFK (Nowy Jork) - godz. 17.10

FRA - IAD (Waszyngton) - godz. 17.00

Owszem,sprawdzałem ,ale nie jest to codziennie.A jak do Tokio?Bo połowa gospodarzy z Trawnik już się tam wybiera w celach turystycznych.Ja też,a wyszukiwarka jest bezlitosna.W końcu miało być to okno na świat.A tak na poważnie to ten cud natury służy tylko do wożenia kiełbasy, tudzież produktów regionalnych.Nie jeden raz odleciał mi samolot,ale na normalnym lotnisku zawsze znajdę alternatywę.Kosztuje,ale nie jestem przynajmniej spóżnialskim.Pozdrawiam.Szczerze życzę aby za 20 lat było 1 mln pasażerów,ja oczywiście nie dożyję,ale może dzieci?

Owszem,sprawdzałem ,ale nie jest to codziennie.A jak do Tokio?Bo połowa gospodarzy z Trawnik już się tam wybiera w celach turystycznych.Ja też,a wyszukiwarka jest bezlitosna.W końcu miało być to okno na świat.A tak na poważnie to ten cud natury służy tylko do wożenia kiełbasy, tudzież produktów regionalnych.Nie jeden raz odleciał mi samolot,ale na normalnym lotnisku zawsze znajdę alternatywę.Kosztuje,ale nie jestem przynajmniej spóżnialskim.Pozdrawiam.Szczerze życzę aby za 20 lat było 1 mln pasażerów,ja oczywiście nie dożyję,ale może dzi... rozwiń

Avatar
Krystyna / 21 grudnia 2014 r. o 17:25

Dajcie nam wreszcie do Edymburga.Tylu nas tam pracuje,a nasza cierpliwość się kończy,albo dacie albo zamienimy zarząd

Avatar
GD / 20 grudnia 2014 r. o 09:40

Nie wiem jak pan Prezes liczy, bo mi wychodzi ok. 90tyś. nie 150

Avatar
Gość / 20 grudnia 2014 r. o 09:08
Benelux mnie interesuje ....
Avatar
Gość / 20 grudnia 2014 r. o 01:00

to podaj gamoniu jaki lot z Frankfurtu do USA odlatuje po 15-tej

Odpowiem za kolegę. Szukane na szybko.

FRA-JFK (Nowy Jork) - godz. 17.10

FRA - IAD (Waszyngton) - godz. 17.00

Avatar
us / 19 grudnia 2014 r. o 21:02

Po co piszesz te głupoty? Spokojnie można zdążyć na samolot za ocean, więc daruj sobie wprowadzenie ludzi w błąd.

godz wylotu z Lublina jest zbyt pozna aby zdazyc na jakikolwiek lot za ocean (USA,Canada).
Chociaz jeden lot w tygodniu powinien byc wczesnie rano (ok.6 ).
6 rano wylot z Lublina,powrot ok 10:30-11:00,ladowanie w Lublinie ok 13:00 ,potem ok 15 lot do innego kraju (Belgia,Holandia,Anglia) powrot do Lublina wieczorem,Samolot "nocuje" w Lublinie i rano ponownie Frankfurt.

to podaj gamoniu jaki lot z Frankfurtu do USA odlatuje po 15-tej

gamoniu jaki lot z Frankfurtu do USA odlatuje po 15-tej

rozwiń
Avatar
kolor / 19 grudnia 2014 r. o 18:29

Zamiast zwiekszac liczbe nowych lotow w ciagle to samo miejsce na poludnie Niemiec lepiej byloby rozszerzyc wachlarz propozycji np. o loty do Dortmundu na polnocy Niemiec, jako port docelowy lub przesiadkowy.

Avatar
szkot / 19 stycznia 2015 r. o 23:56

Dajcie nam wreszcie do Edymburga.Tylu nas tam pracuje,a nasza cierpliwość się kończy,albo dacie albo zamienimy zarząd

Właśnie właśnie własnie

Avatar
łał / 21 grudnia 2014 r. o 19:21

Bracia,puszczają na Święta z salcesonem w podręczny,ładować ,nie przejmować się,palce lizać.Sprawdzone, do Londynu

Avatar
Fran / 21 grudnia 2014 r. o 18:31

Kochani,mieszkam w Poniatowej.Od 8 lat pracuję w Kanadzie.Dwa razy w roku odwiedzam rodziców .Kupuję bilet w LOT korzystając z promocji,są.Samolot ląduje w Warszawie.Czy ktoś już latał przez Frankfurt i w jakim celu to robił?Na pewno nie ekonomicznym,ale może nie wiem.Po tylu godzinach podróży robić sobie przesiadkę?To jest ,przepraszam masochizm.Średnio płacę 570 USD tam i powrotny.Proszę o szczerą odpowiedż ,bo jeżeli naprawdę przez FRA wychodzi np 300 USD to mogę męczyć kichę

Avatar
pat / 21 grudnia 2014 r. o 18:03

Odpowiem za kolegę. Szukane na szybko.

FRA-JFK (Nowy Jork) - godz. 17.10

FRA - IAD (Waszyngton) - godz. 17.00

Owszem,sprawdzałem ,ale nie jest to codziennie.A jak do Tokio?Bo połowa gospodarzy z Trawnik już się tam wybiera w celach turystycznych.Ja też,a wyszukiwarka jest bezlitosna.W końcu miało być to okno na świat.A tak na poważnie to ten cud natury służy tylko do wożenia kiełbasy, tudzież produktów regionalnych.Nie jeden raz odleciał mi samolot,ale na normalnym lotnisku zawsze znajdę alternatywę.Kosztuje,ale nie jestem przynajmniej spóżnialskim.Pozdrawiam.Szczerze życzę aby za 20 lat było 1 mln pasażerów,ja oczywiście nie dożyję,ale może dzieci?

Owszem,sprawdzałem ,ale nie jest to codziennie.A jak do Tokio?Bo połowa gospodarzy z Trawnik już się tam wybiera w celach turystycznych.Ja też,a wyszukiwarka jest bezlitosna.W końcu miało być to okno na świat.A tak na poważnie to ten cud natury służy tylko do wożenia kiełbasy, tudzież produktów regionalnych.Nie jeden raz odleciał mi samolot,ale na normalnym lotnisku zawsze znajdę alternatywę.Kosztuje,ale nie jestem przynajmniej spóżnialskim.Pozdrawiam.Szczerze życzę aby za 20 lat było 1 mln pasażerów,ja oczywiście nie dożyję,ale może dzi... rozwiń

Avatar
Krystyna / 21 grudnia 2014 r. o 17:25

Dajcie nam wreszcie do Edymburga.Tylu nas tam pracuje,a nasza cierpliwość się kończy,albo dacie albo zamienimy zarząd

Avatar
GD / 20 grudnia 2014 r. o 09:40

Nie wiem jak pan Prezes liczy, bo mi wychodzi ok. 90tyś. nie 150

Avatar
Gość / 20 grudnia 2014 r. o 09:08
Benelux mnie interesuje ....
Avatar
Gość / 20 grudnia 2014 r. o 01:00

to podaj gamoniu jaki lot z Frankfurtu do USA odlatuje po 15-tej

Odpowiem za kolegę. Szukane na szybko.

FRA-JFK (Nowy Jork) - godz. 17.10

FRA - IAD (Waszyngton) - godz. 17.00

Avatar
us / 19 grudnia 2014 r. o 21:02

Po co piszesz te głupoty? Spokojnie można zdążyć na samolot za ocean, więc daruj sobie wprowadzenie ludzi w błąd.

godz wylotu z Lublina jest zbyt pozna aby zdazyc na jakikolwiek lot za ocean (USA,Canada).
Chociaz jeden lot w tygodniu powinien byc wczesnie rano (ok.6 ).
6 rano wylot z Lublina,powrot ok 10:30-11:00,ladowanie w Lublinie ok 13:00 ,potem ok 15 lot do innego kraju (Belgia,Holandia,Anglia) powrot do Lublina wieczorem,Samolot "nocuje" w Lublinie i rano ponownie Frankfurt.

to podaj gamoniu jaki lot z Frankfurtu do USA odlatuje po 15-tej

gamoniu jaki lot z Frankfurtu do USA odlatuje po 15-tej

rozwiń
Avatar
kolor / 19 grudnia 2014 r. o 18:29

Zamiast zwiekszac liczbe nowych lotow w ciagle to samo miejsce na poludnie Niemiec lepiej byloby rozszerzyc wachlarz propozycji np. o loty do Dortmundu na polnocy Niemiec, jako port docelowy lub przesiadkowy.