Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 listopada 2014 r.
8:00
Edytuj ten wpis

Eurolot na krawędzi. Co z połączeniami z Lublina?

4 20 A A

Przyszłości zadłużonych linii lotniczych Eurolot stanęła pod znakiem zapytania. A to przewoźnik, którego samoloty najczęściej pojawiają się na płycie Portu Lotniczego Lublin.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Należące do Eurolotu Bombardiery dwa razy w tygodniu latają ze Świdnika do Mediolanu i Gdańska i aż sześć razy do Warszawy. Latem przewoźnik wykonywał też cztery loty tygodniowo do Wrocławia, ale ze względu na małe zainteresowanie pasażerów to połączenie zniknęło z rozkładów. Wciąż jednak to Eurolot wykonuje najwięcej połączeń z lubelskiego lotniska.

Port Lotniczy Lublin nie chce komentować informacji o trudnej sytuacji przewoźnika. - Na chwilę obecną nie mamy powodów by twierdzić, że funkcjonowanie połączeń z Lublina do Warszawy, Gdańska czy Mediolanu jest w jakikolwiek sposób zagrożone. Przewoźnik wywiązuje się ze wszystkich zobowiązań operacyjnych i handlowych wobec pasażerów i portu lotniczego - mówi Piotr Jankowski, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Lublin.
Druga obok LOT-u państwowa linia lotnicza jest w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Jak donosi "Dziennik Gazeta Prawna”, Ministerstwo Skarbu Państwa rozważa kontrolowaną upadłość firmy. Zadłużenie Eurolotu wynosi obecnie ok. 100 mln zł, a ten rok firma ma zakończyć stratą na poziomie kilkunastu milionów.

- Trwają ostatnie intensywne prace nad planem restrukturyzacji i biznesplanem spółki. W najbliższym czasie zostanie on przedstawiony właścicielowi - informuje Karolina Bursa, rzecznik prasowy Eurolotu.

Plan restrukturyzacji ma być gotowy do końca miesiąca.

- Po jego analizie będziemy wiedzieli, czy jest realna szansa na funkcjonowanie i rentowność spółki - mówi Agnieszka Jabłońska-Twaróg, rzecznik prasowy Ministerstwa Skarbu Państwa. Dodaje, że resort nie zamierza udzielić firmie pomocy publicznej. W grę nie wchodzi też połączenie z LOT-em. - Plan restrukturyzacji LOT-u zaakceptowała Komisja Europejska i takiej możliwości nie ma. Sytuacja Eurolotu jest trudna, dlatego badamy różne scenariusze - dodaje.

Odwołane loty

We wtorek odwołano wieczorny lot z Warszawy do Lublina (K2808). Nie odbył się też środowy poranny rejs z PLL do stolicy (K2800). Nie ma to jednak związku z sytuacją finansową firmy. Lubelski port poinformował, że przyczyną były złe warunki na lotniskach zapasowych.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Tomek / 22 grudnia 2014 r. o 20:14
0

Eurolot jako jedyny ma bezpośrednie loty z Polski do Chorwacji. Ceny z kosmosu!!! Wystarczyłoby je obniżyć o 1/3 i dać samoloty z każdego lotniska z Polski to mieliby zyski z sezonu między majem a październikiem większy niż teraz z całego roku!!! Trzeba jednak chcieć myśleć, a o to u nas coraz trudniej!

Avatar
leoncio / 9 grudnia 2014 r. o 18:14
0

80% obłożenia to już dobra linia. Nie narzekajcie, to my musimy nauczyć się korzystać z transportu publicznego.  Zapóźnienie nasze polega na tym że wszędzie musimy jechać swoim samochodem nigdy nie liczymy czasu /tylko paliwo bez amortyzacji/. Rozwiązaniem było by może do czasu jak nauczą się latać  postawienie samolotu mniejszego. To wszystko nasza wina że mamy głowy z mentalnością chłopka /proszę się nie obrażać/ malkontenta.

nie trzeba nauczać ! tylko mieć średnie unijne zarobki

nie trzeba nauczać ! tylko mieć średnie unijne zarobki

rozwiń
Avatar
leon / 9 grudnia 2014 r. o 18:10
0

Podejrzewam, że swój udział w bankructwie Eurolotu mają również nasi lokalni politycy Karpiński (ch.j z tym wschodem) i Żuk, którzy na siłę i bez rozeznania rynku uruchomili połączenie lotnicze LUZ-WAW (średnie obłożenie rejsu to 5-7 osó B).

oczywiste jest , że połączenie Świdnik-Okęcie nie ma sensu. to niewypał . finał tego " biznesu " niebawem zobaczymy

Avatar
Andy / 27 listopada 2014 r. o 19:48
0

Gdyby bilety były po 100zł toby problem z małą ilością pasażerów znikł natychmiast

Avatar
Gosc / 27 listopada 2014 r. o 14:09
0

A moze by tak wybudowac lotnisko w Lublinie i latac pomiedzy Swidnikiem i Lublinem przez kalinowke.

Pasazerwie by mieli lepiej, nie musieli by jezdzic tami starociami z LKK i eurolot moglby przy tym niezle zarobic

:-)

Avatar
LS / 27 listopada 2014 r. o 09:24
0

Nie jest wcale tak zle...11.11.2014 rano leciałem do Wawy i było 9 osob....14.11.2014 w piatek leciałem Milano x Świdnik i było 19 osob + male dzieciatko, czesc osob później poleciało do Gdanska. Oby tak dalej !!! Trzeba rozkrecic to nasza lubelska gospodarke i latac ze Świdnika :) Nawet jeśli kosztuje trochę więcej to wygoda jest niesamowita !!! Poza tym paliwo do Wawy i parking jak i stracony czas tez kosztuje wiec wezcie to pod uwage

Avatar
das / 26 listopada 2014 r. o 21:02
0

Może od razu do Nowego Jorku? Takie lotniska jak to w Lublinie czy Radomiu nie mają najmniejszego sensu. Oczywiście na świecie niewiele jest lotnisk przynoszących realne zyski, ale powinny chociaż wychodzić na zero. Z Lublina wszystkie loty są utrzymywane z dopłat samorządu, a pomysł na latanie do Warszawy, gdzie lot od przyjazdu na lotnisko do wyjścia z terminala trwa półtorej godziny, a dojazd samochodem 2 jest głupotą w najczystszej postaci. Te połączenia mają jeszcze mniejszy sens niż te z Bydgoszczy - frekwencja na pokładzie potwierdza tylko moje twierdzenie. Zastanówcie się ile to lotnisko was kosztuje - nie wirtualnych pieniędzy tylko mniejszych wydatków na drogi, szkoły, przedszkola, szpitale itp.

Poza tym nie oszukujmy się - Lublin, Białystok i cała reszta. Tam nie ma żadnego potencjału na rozwój. Te regiony tylko wchłaniają pieniądze i obniżają tempo rozwoju zachodu. Skarbonka bez dna - zero przemysłu, zero infrastruktury, a największy biznes to transgraniczne przemyty. Zamiast do tego dopłacać w nieskończoność lepiej przenieść ludzi w cywilizowane regiony Polski, a to zostawić odłogiem lub sprzedać ruskim za beczkę złota.


Może od razu do Nowego Jorku? Takie lotniska jak to w Lublinie czy Radomiu nie mają najmniejszego sensu. Oczywiście na świecie niewiele jest lotnisk przynoszących realne zyski, ale powinny chociaż wychodzić na zero. Z Lublina wszystkie loty są utrzymywane z dopłat samorządu, a pomysł na latanie do Warszawy, gdzie lot od przyjazdu na lotnisko do wyjścia z terminala trwa półtorej godziny, a dojazd samochodem 2 jest głupotą w najczystszej postaci. Te połączenia mają jeszcze mniejszy sens niż te z Bydgoszczy - frekwencja na pokładzie potwierdza tylko moje twierdzenie. Zastanówcie się ile to lotnisko was kosztuje - nie wirtualnych pieniędzy tylko mniejszych wydatków na drogi, szkoły, przedszkola, szpitale itp.

Poza tym nie oszukujmy się - Lublin, Białystok i cała reszta. Tam nie ma żadnego potencjału na rozwój. Te regiony tylko wchłaniają pieniądze i obniżają tempo rozwoju zachodu. Skarbonka bez dna - zero przemysłu, zero infrastruktury, a największy biznes to transgraniczne przemyty. Zamiast do tego dopłacać w nieskończoność lepiej przenieść ludzi w cywilizowane regiony Polski, a to zostawić odłogiem lub sprzedać ruskim za beczkę złota.

O, był taki jeden król, co sprzedawał Polskie ziemie "za beczkę złota". Leszczyński. Szkodnik do potęgi entej.

Wschodnie rejony powinny stać się raczej buforem przed ruskimi i strefą zieloną Polski - czyste lasy, jeziora itd.

Ale o czym tu mówić, skoro cały ten kraj to chj dpa i kamieni kupa, plus pomysły w stylu "oddać ruskim za beczkę złota".

ól, co sprzedawał Polskie ziemie "za beczkę złota". Leszczyński. Szkodnik do potęgi entej.

Wschodnie rejony powinny stać się raczej buforem przed ruskimi i strefą zieloną Polski - czyste lasy, jeziora itd.

Ale o czym tu mówić, skoro cały ten kraj to chj dpa i kamieni kupa, plus pomysły w stylu "oddać ruskim za beczkę złota".

rozwiń
Avatar
Maciej / 26 listopada 2014 r. o 15:23
0

Może od razu do Nowego Jorku? Takie lotniska jak to w Lublinie czy Radomiu nie mają najmniejszego sensu. Oczywiście na świecie niewiele jest lotnisk przynoszących realne zyski, ale powinny chociaż wychodzić na zero. Z Lublina wszystkie loty są utrzymywane z dopłat samorządu, a pomysł na latanie do Warszawy, gdzie lot od przyjazdu na lotnisko do wyjścia z terminala trwa półtorej godziny, a dojazd samochodem 2 jest głupotą w najczystszej postaci. Te połączenia mają jeszcze mniejszy sens niż te z Bydgoszczy - frekwencja na pokładzie potwierdza tylko moje twierdzenie. Zastanówcie się ile to lotnisko was kosztuje - nie wirtualnych pieniędzy tylko mniejszych wydatków na drogi, szkoły, przedszkola, szpitale itp.

Poza tym nie oszukujmy się - Lublin, Białystok i cała reszta. Tam nie ma żadnego potencjału na rozwój. Te regiony tylko wchłaniają pieniądze i obniżają tempo rozwoju zachodu. Skarbonka bez dna - zero przemysłu, zero infrastruktury, a największy biznes to transgraniczne przemyty. Zamiast do tego dopłacać w nieskończoność lepiej przenieść ludzi w cywilizowane regiony Polski, a to zostawić odłogiem lub sprzedać ruskim za beczkę złota.

Może od razu do Nowego Jorku? Takie lotniska jak to w Lublinie czy Radomiu nie mają najmniejszego sensu. Oczywiście na świecie niewiele jest lotnisk przynoszących realne zyski, ale powinny chociaż wychodzić na zero. Z Lublina wszystkie loty są utrzymywane z dopłat samorządu, a pomysł na latanie do Warszawy, gdzie lot od przyjazdu na lotnisko do wyjścia z terminala trwa półtorej godziny, a dojazd samochodem 2 jest głupotą w najczystszej postaci. Te połączenia mają jeszcze mniejszy sens niż te z Bydgoszczy - frekwencja na pokładzie potwierd... rozwiń

Avatar
gienek / 26 listopada 2014 r. o 15:13
0

Jak ma nie zbankrutować EUROLOT jak na połączeniu z Lublina do Warszawy i z powrotem lata po kilka osób.

Avatar
jaa / 26 listopada 2014 r. o 11:28
0

Kurczę, a tytuł artykułu  mówi o odwołanych lotach z powodu mgły.

Avatar
Tomek / 22 grudnia 2014 r. o 20:14
0

Eurolot jako jedyny ma bezpośrednie loty z Polski do Chorwacji. Ceny z kosmosu!!! Wystarczyłoby je obniżyć o 1/3 i dać samoloty z każdego lotniska z Polski to mieliby zyski z sezonu między majem a październikiem większy niż teraz z całego roku!!! Trzeba jednak chcieć myśleć, a o to u nas coraz trudniej!

Avatar
leoncio / 9 grudnia 2014 r. o 18:14
0

80% obłożenia to już dobra linia. Nie narzekajcie, to my musimy nauczyć się korzystać z transportu publicznego.  Zapóźnienie nasze polega na tym że wszędzie musimy jechać swoim samochodem nigdy nie liczymy czasu /tylko paliwo bez amortyzacji/. Rozwiązaniem było by może do czasu jak nauczą się latać  postawienie samolotu mniejszego. To wszystko nasza wina że mamy głowy z mentalnością chłopka /proszę się nie obrażać/ malkontenta.

nie trzeba nauczać ! tylko mieć średnie unijne zarobki

nie trzeba nauczać ! tylko mieć średnie unijne zarobki

rozwiń
Avatar
leon / 9 grudnia 2014 r. o 18:10
0

Podejrzewam, że swój udział w bankructwie Eurolotu mają również nasi lokalni politycy Karpiński (ch.j z tym wschodem) i Żuk, którzy na siłę i bez rozeznania rynku uruchomili połączenie lotnicze LUZ-WAW (średnie obłożenie rejsu to 5-7 osó B).

oczywiste jest , że połączenie Świdnik-Okęcie nie ma sensu. to niewypał . finał tego " biznesu " niebawem zobaczymy

Avatar
Andy / 27 listopada 2014 r. o 19:48
0

Gdyby bilety były po 100zł toby problem z małą ilością pasażerów znikł natychmiast

Avatar
Gosc / 27 listopada 2014 r. o 14:09
0

A moze by tak wybudowac lotnisko w Lublinie i latac pomiedzy Swidnikiem i Lublinem przez kalinowke.

Pasazerwie by mieli lepiej, nie musieli by jezdzic tami starociami z LKK i eurolot moglby przy tym niezle zarobic

:-)

Avatar
LS / 27 listopada 2014 r. o 09:24
0

Nie jest wcale tak zle...11.11.2014 rano leciałem do Wawy i było 9 osob....14.11.2014 w piatek leciałem Milano x Świdnik i było 19 osob + male dzieciatko, czesc osob później poleciało do Gdanska. Oby tak dalej !!! Trzeba rozkrecic to nasza lubelska gospodarke i latac ze Świdnika :) Nawet jeśli kosztuje trochę więcej to wygoda jest niesamowita !!! Poza tym paliwo do Wawy i parking jak i stracony czas tez kosztuje wiec wezcie to pod uwage

Avatar
das / 26 listopada 2014 r. o 21:02
0

Może od razu do Nowego Jorku? Takie lotniska jak to w Lublinie czy Radomiu nie mają najmniejszego sensu. Oczywiście na świecie niewiele jest lotnisk przynoszących realne zyski, ale powinny chociaż wychodzić na zero. Z Lublina wszystkie loty są utrzymywane z dopłat samorządu, a pomysł na latanie do Warszawy, gdzie lot od przyjazdu na lotnisko do wyjścia z terminala trwa półtorej godziny, a dojazd samochodem 2 jest głupotą w najczystszej postaci. Te połączenia mają jeszcze mniejszy sens niż te z Bydgoszczy - frekwencja na pokładzie potwierdza tylko moje twierdzenie. Zastanówcie się ile to lotnisko was kosztuje - nie wirtualnych pieniędzy tylko mniejszych wydatków na drogi, szkoły, przedszkola, szpitale itp.

Poza tym nie oszukujmy się - Lublin, Białystok i cała reszta. Tam nie ma żadnego potencjału na rozwój. Te regiony tylko wchłaniają pieniądze i obniżają tempo rozwoju zachodu. Skarbonka bez dna - zero przemysłu, zero infrastruktury, a największy biznes to transgraniczne przemyty. Zamiast do tego dopłacać w nieskończoność lepiej przenieść ludzi w cywilizowane regiony Polski, a to zostawić odłogiem lub sprzedać ruskim za beczkę złota.


Może od razu do Nowego Jorku? Takie lotniska jak to w Lublinie czy Radomiu nie mają najmniejszego sensu. Oczywiście na świecie niewiele jest lotnisk przynoszących realne zyski, ale powinny chociaż wychodzić na zero. Z Lublina wszystkie loty są utrzymywane z dopłat samorządu, a pomysł na latanie do Warszawy, gdzie lot od przyjazdu na lotnisko do wyjścia z terminala trwa półtorej godziny, a dojazd samochodem 2 jest głupotą w najczystszej postaci. Te połączenia mają jeszcze mniejszy sens niż te z Bydgoszczy - frekwencja na pokładzie potwierdza tylko moje twierdzenie. Zastanówcie się ile to lotnisko was kosztuje - nie wirtualnych pieniędzy tylko mniejszych wydatków na drogi, szkoły, przedszkola, szpitale itp.

Poza tym nie oszukujmy się - Lublin, Białystok i cała reszta. Tam nie ma żadnego potencjału na rozwój. Te regiony tylko wchłaniają pieniądze i obniżają tempo rozwoju zachodu. Skarbonka bez dna - zero przemysłu, zero infrastruktury, a największy biznes to transgraniczne przemyty. Zamiast do tego dopłacać w nieskończoność lepiej przenieść ludzi w cywilizowane regiony Polski, a to zostawić odłogiem lub sprzedać ruskim za beczkę złota.

O, był taki jeden król, co sprzedawał Polskie ziemie "za beczkę złota". Leszczyński. Szkodnik do potęgi entej.

Wschodnie rejony powinny stać się raczej buforem przed ruskimi i strefą zieloną Polski - czyste lasy, jeziora itd.

Ale o czym tu mówić, skoro cały ten kraj to chj dpa i kamieni kupa, plus pomysły w stylu "oddać ruskim za beczkę złota".

ól, co sprzedawał Polskie ziemie "za beczkę złota". Leszczyński. Szkodnik do potęgi entej.

Wschodnie rejony powinny stać się raczej buforem przed ruskimi i strefą zieloną Polski - czyste lasy, jeziora itd.

Ale o czym tu mówić, skoro cały ten kraj to chj dpa i kamieni kupa, plus pomysły w stylu "oddać ruskim za beczkę złota".

rozwiń
Avatar
Maciej / 26 listopada 2014 r. o 15:23
0

Może od razu do Nowego Jorku? Takie lotniska jak to w Lublinie czy Radomiu nie mają najmniejszego sensu. Oczywiście na świecie niewiele jest lotnisk przynoszących realne zyski, ale powinny chociaż wychodzić na zero. Z Lublina wszystkie loty są utrzymywane z dopłat samorządu, a pomysł na latanie do Warszawy, gdzie lot od przyjazdu na lotnisko do wyjścia z terminala trwa półtorej godziny, a dojazd samochodem 2 jest głupotą w najczystszej postaci. Te połączenia mają jeszcze mniejszy sens niż te z Bydgoszczy - frekwencja na pokładzie potwierdza tylko moje twierdzenie. Zastanówcie się ile to lotnisko was kosztuje - nie wirtualnych pieniędzy tylko mniejszych wydatków na drogi, szkoły, przedszkola, szpitale itp.

Poza tym nie oszukujmy się - Lublin, Białystok i cała reszta. Tam nie ma żadnego potencjału na rozwój. Te regiony tylko wchłaniają pieniądze i obniżają tempo rozwoju zachodu. Skarbonka bez dna - zero przemysłu, zero infrastruktury, a największy biznes to transgraniczne przemyty. Zamiast do tego dopłacać w nieskończoność lepiej przenieść ludzi w cywilizowane regiony Polski, a to zostawić odłogiem lub sprzedać ruskim za beczkę złota.

Może od razu do Nowego Jorku? Takie lotniska jak to w Lublinie czy Radomiu nie mają najmniejszego sensu. Oczywiście na świecie niewiele jest lotnisk przynoszących realne zyski, ale powinny chociaż wychodzić na zero. Z Lublina wszystkie loty są utrzymywane z dopłat samorządu, a pomysł na latanie do Warszawy, gdzie lot od przyjazdu na lotnisko do wyjścia z terminala trwa półtorej godziny, a dojazd samochodem 2 jest głupotą w najczystszej postaci. Te połączenia mają jeszcze mniejszy sens niż te z Bydgoszczy - frekwencja na pokładzie potwierd... rozwiń

Avatar
gienek / 26 listopada 2014 r. o 15:13
0

Jak ma nie zbankrutować EUROLOT jak na połączeniu z Lublina do Warszawy i z powrotem lata po kilka osób.

Avatar
jaa / 26 listopada 2014 r. o 11:28
0

Kurczę, a tytuł artykułu  mówi o odwołanych lotach z powodu mgły.