Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 maja 2011 r.
22:18
Edytuj ten wpis

Mąż na godzinę, żona na tydzień - "wynajmę w Lublinie"

0 10 A A
Kamil Czekirda, lubelski koordynator firmy "Mąż do wynajęcia”, nie narzeka na brak zleceń
Kamil Czekirda, lubelski koordynator firmy \"Mąż do wynajęcia”, nie narzeka na brak zleceń

Malowanie domu, naprawa cieknącego kranu, opieka nad dzieckiem, sprzątanie domu – w tym wszystkim z chęcią wyręczą cię fachowcy. Jeśli myślisz, że to usługi tylko dla samotnych kobiet, to jesteś w błędzie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
"Mąż na godziny” to ogólnopolska firma z oddziałem w Lublinie. Działa od 2009 roku. Czy z jej usług korzystają wyłącznie kobiety? – Na etapie zakładania firmy myśleliśmy, że tak właśnie będzie – przyznaje Piotr Jasiczek, właściciel przedsiębiorstwa.

Czas pokazał jednak, że nie tylko słaba płeć potrzebuje pomocy złotych rączek. – Połowa klientów to mężczyźni, spora część to także instytucje – mówi Piotr Jasiczek.

– Ostatnio zadzwonił do mnie pewien profesor. Stwierdził, że on nie jest specjalistą i chce fachowca do naprawienia spłuczki – dodaje Kamil Czekirda, koordynator firmy w rejonie Lublina.

Nie byli pierwsi

Sama nazwa firmy "Mąż na godziny” brzmi zaskakująco. Okazuje się jednak, że polscy majsterkowicze nie byli pierwszymi, którzy wpadli na pomysł na takie przedsiębiorstwo.

– Gdybyśmy nazywali się "Budpol” czy "Marbud” to klienci by nas nie zapamiętywali – wyjaśnia Piotr Jasiczek. – W Polsce byliśmy pierwsi, ale takie systemy od lat funkcjonują w innych krajach: w Australii, Anglii, USA. W naszym regionie pierwsi byli Rosjanie w 2002 roku, potem byli Czesi w 2005, a potem my.
Majsterkują, doradzają

Mężowie do wynajęcia potrafią zrobić praktycznie wszystko, do czego nie potrzeba ciężkiego sprzętu. W grę wchodzą drobne naprawy elektryki, wymiana zamków, koszenie trawy, pomoc przy remoncie czy wymiana koła w samochodzie. Stawka za godzinę to 49 zł.

– Najczęstsze usługi to drobna hydraulika i elektryka, a w przypadku kobiet pomoc przy składaniu mebli, wnoszeniu ich do domu, przenoszeniu – wylicza Piotr Jasiczek.

– Czasami zdarzają się zabawne zgłoszenia. Ostatnio pojechałem do klientów po to, żeby dokręcić żarówki – uśmiecha się Kamil Czekirda.

Mężowie na godziny traktują swoich klientów uczciwie. Nie kłamią, że mogą pomóc, jeśli w rzeczywistości ich umiejętności i doświadczenie nie wystarczają. – Jeśli czegoś nie potrafię zrobić, to doradzam, jak załatwić to najszybciej i najtaniej. Przy niektórych pracach, odsyłam na przykład do zakładu energetycznego – podkreśla Czekirda.

Inni też przyjeżdżają

"Mąż na godziny” to oczywiście nie jedyna firma, po którą możemy zadzwonić, jeśli jakiś domowy sprzęt przestanie działać. Nietrudno znaleźć też innych fachowców, ale oni są zwykle wyspecjalizowani w konkretnych usługach. – Naprawiamy pralki, każdego rodzaju – mówi pan Łukasz, właściciel jednej z takich firm z Lublina. – Cena zależy od rodzaju usterki. Większość naszych klientów to mężczyźni.

Jeśli planujesz większy remont, to również nie musisz marnować czasu na szukanie odpowiednich fachowców. Wystarczy jeden telefon to firmy, która kompleksowo świadczy takie usługi. – Zajmujemy się wykończeniami wnętrz i elewacjami – mówi Rafał Tubek, właściciel firmy Urbud z Lublina. – Najczęstsze prace to montaż podwieszanych sufitów, układanie glazury, gładzie – wylicza.

Posprząta i przypilnuje dziecka

Od lutego firma z mężami w nazwie uruchomiła nową usługę: "Żona na godziny”. Kobieca pomoc od męskiej różni się tym, że zwykle nie jest jednorazowa. – Wiem, że mamy równouprawnienie i cena powinna być taka sama, jak przy "mężu na godzinę”, ale gdyby tak było, to nasi klienci by zbankrutowali – mówi Piotr Jasiczek. – Pomoc "żon na godzinę” rozliczamy w systemie abonamentowym, bo każdy raczej wie, ilu godzin sprzątania czy opieki nad dzieckiem potrzebuje w ciągu tygodnia lub miesiąca.

O stały cennik trudno też w innych firmach, które zajmują się domowymi porządkami. – Ceny zależą od stanu zabrudzenia – mówi Cezary Wiśniewski, właściciel firmy Czyścioch. – Zajmujemy się wszystkim: od mycia okien, przez czyszczenie dywanów po tapicerki.

Tutaj można liczyć na regularną pomoc, raz w tygodniu lub w miesiącu, ale także na pojedyncze, generalne domowe sprzątanie.

Jak wezwać pomoc?

• Mąż na godziny, 49 zł/h, tel. 781 414 268
• Żona na godziny, ceny abonamentowe do indywidualnego ustalenia, tel. 509 955 514
• Naprawa pralek, cena
w zależności od rodzaju usterki, tel. 516 965 700
• Urbud. Usługi remontowo-
budowlane, cena ustalana indywidualnie np. malowanie ścian 5 zł za metr kwadratowy, za jedną warstwę,
tel. 791 791 014
• PU Czyścioch, sprzątanie mieszkań i domów, cena ustalana indywidualnie, tel. 792 432 731
• Inwencja. Sprzątanie z pasją, cena ustalana indywidualnie, tel. 81 527 94 34

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Andrzej Romańczuk / 30 sierpnia 2011 o 11:09
0
A ja polecam swoje usługi typu "złota rączka".
Więcej na [url="http://www.romanserwis.pl"]www.romanserwis.pl[/url]

ROMAN SERWIS
Lublin Tel. 602 500 904
Avatar
jotter / 20 maja 2011 o 08:10
0
W kuchni u Kowalskich zepsuł się kran. Żona prosi Kowalskiego, żeby naprawił.
- A co to ja, hydraulik jestem? - wzrusza ramionami Kowalski.
Następnego dnia wraca z pracy, patrzy, a kran naprawiony.
- Kto naprawił kran? - pyta żony.
- Poprosiłam sąsiada i naprawił.
- I nic za to nie chciał?
- A chciał, chciał! Powiedział, żebym się z nim przespała albo żebym mu zaśpiewała.
- No i co mu zaśpiewałaś?
- A co to ja, śpiewaczka jestem?
Avatar
Sylwia / 19 maja 2011 o 16:10
0
Polecam firmę TANIFACH oferującą usługi takie same jak mąż na godziny ale w niższych cenach. Osobiście sprawdziłam i śmiało mogę polecić. Oni nie muszą sponsorować artykułów.
Avatar
Gość / 19 maja 2011 o 15:13
0
Gratuluje pomysł na biznes. cieszy mnie, że młodzi są wciąż kreatywni i nie brakuje im determinacji w dążeniu do swych celów!!! Panu Kamilowi życzę powodzenia!!!
Avatar
Gość / 19 maja 2011 o 13:50
0
załosni malkontenci, fajny sposób na biznes a nie wieczne flustracje w necie jak wiekszosc z was
Avatar
123 / 19 maja 2011 o 12:35
0
jest taka strona na której można ogłaszać swoje usługi za darmo www.usługidrobne.pl a jednocześnie jej nazwa jest przynajmniej jednoznaczna i bez podtekstów.
Avatar
Gość / 19 maja 2011 o 12:03
0
Cennik żony.
1. Gotowanie - 20 zł zupa, 40 drugie danie z mięsem, bez mięsa - 30 zł.
2. Kompot - 5 zł szklanka.
3. Surówki - 6 zł (promocja, bo smaki do wyboru).
4. Ścieranie kurzy - 10 zł za pokój.
5. Sprzątanie odkurzaczem - 15 zł za pokój.
6. Mycie kibla - 80 zł (klient z tej usługi rezygnuje notorycznie, bo niby drogo, więc mamy jakąś rafę koralową).
7. Pranie - 50 zł od wsadu.
8. Mycie okien - ryczałt 500 zł za cały dom.
9. Zawiezienie dzieci do szkoły - 20 zł.
10. Odebranie - 20 zł.
11. Odebranie w czasie "Klanu" - 150 zł (ehh, lubię „Klan”).
12. Odebranie w czasie "Plebanii" - 350 zł („Plebanię” to uwielbiam).
13. Zawiezienie dzieci na lekcje angielskiego - 400 zł (nie ma parkingu i muszę iść 200 m).
14. Ploteczki z koleżanką - 20 zł/h – u mnie, 30 zł/h - u niej.
15. Seks standard - pozycja misjonarska, możliwość zadarcia jednej nogi - 50 zł za każde rozpoczęte 5 minut.
16. Seks od tyłu - 100 zł.
17. Inne pozycje - każda 60 zł.
18. Megapakiet promocja - seks standard + 2 pozycje dowolne - 120 zł.
19. Seks oralny - 100 zł.
20. Seks analny - 200 zł.
21. Seks z moją koleżanką - 500 zł.
(Ceny obejmują seks w zabezpieczeniu. Bez zabezpieczenia - dopłata 50 zł.)
22. Udziwnienia spoza cennika - 100 zł za udziwnienie.
Cennik żony.
1. Gotowanie - 20 zł zupa, 40 drugie danie z mięsem, bez mięsa - 30 zł.
2. Kompot - 5 zł szklanka.
3. Surówki - 6 zł (promocja, bo smaki do wyboru).
4. Ścieranie kurzy - 10 zł za pokój.
5. Sprzątanie odkurzaczem - 15 zł za pokój.
6. Mycie kibla - 80 zł (klient z tej usługi rezygnuje notorycznie, bo niby drogo, więc mamy jakąś rafę koralową).
7. Pranie - 50 zł od wsadu.
8. Mycie okien - ryczałt 500 zł za cały dom.
9. Zawiezienie dzieci do szkoły - 20 zł.
10. Odebranie - ... rozwiń
Avatar
Darecki / 19 maja 2011 o 11:41
0
A GDZIE DOPISEK: "ARTYKUŁ SPONSOROWANY"?
Avatar
do stefana / 19 maja 2011 o 11:32
0
Zamówienie przyjęte. Nasz pracownik powinien zjawić sie u Pana w ratuszu jutro ok. godziny 15 celem ustalenia szczegółów i rozliczenia. Pozdrawiamy, firma "Mąż na godziny".
Avatar
stefan / 19 maja 2011 o 11:24
0
[***]
Avatar
Andrzej Romańczuk / 30 sierpnia 2011 o 11:09
0
A ja polecam swoje usługi typu "złota rączka".
Więcej na [url="http://www.romanserwis.pl"]www.romanserwis.pl[/url]

ROMAN SERWIS
Lublin Tel. 602 500 904
Avatar
jotter / 20 maja 2011 o 08:10
0
W kuchni u Kowalskich zepsuł się kran. Żona prosi Kowalskiego, żeby naprawił.
- A co to ja, hydraulik jestem? - wzrusza ramionami Kowalski.
Następnego dnia wraca z pracy, patrzy, a kran naprawiony.
- Kto naprawił kran? - pyta żony.
- Poprosiłam sąsiada i naprawił.
- I nic za to nie chciał?
- A chciał, chciał! Powiedział, żebym się z nim przespała albo żebym mu zaśpiewała.
- No i co mu zaśpiewałaś?
- A co to ja, śpiewaczka jestem?
Avatar
Sylwia / 19 maja 2011 o 16:10
0
Polecam firmę TANIFACH oferującą usługi takie same jak mąż na godziny ale w niższych cenach. Osobiście sprawdziłam i śmiało mogę polecić. Oni nie muszą sponsorować artykułów.
Avatar
Gość / 19 maja 2011 o 15:13
0
Gratuluje pomysł na biznes. cieszy mnie, że młodzi są wciąż kreatywni i nie brakuje im determinacji w dążeniu do swych celów!!! Panu Kamilowi życzę powodzenia!!!
Avatar
Gość / 19 maja 2011 o 13:50
0
załosni malkontenci, fajny sposób na biznes a nie wieczne flustracje w necie jak wiekszosc z was
Avatar
123 / 19 maja 2011 o 12:35
0
jest taka strona na której można ogłaszać swoje usługi za darmo www.usługidrobne.pl a jednocześnie jej nazwa jest przynajmniej jednoznaczna i bez podtekstów.
Avatar
Gość / 19 maja 2011 o 12:03
0
Cennik żony.
1. Gotowanie - 20 zł zupa, 40 drugie danie z mięsem, bez mięsa - 30 zł.
2. Kompot - 5 zł szklanka.
3. Surówki - 6 zł (promocja, bo smaki do wyboru).
4. Ścieranie kurzy - 10 zł za pokój.
5. Sprzątanie odkurzaczem - 15 zł za pokój.
6. Mycie kibla - 80 zł (klient z tej usługi rezygnuje notorycznie, bo niby drogo, więc mamy jakąś rafę koralową).
7. Pranie - 50 zł od wsadu.
8. Mycie okien - ryczałt 500 zł za cały dom.
9. Zawiezienie dzieci do szkoły - 20 zł.
10. Odebranie - 20 zł.
11. Odebranie w czasie "Klanu" - 150 zł (ehh, lubię „Klan”).
12. Odebranie w czasie "Plebanii" - 350 zł („Plebanię” to uwielbiam).
13. Zawiezienie dzieci na lekcje angielskiego - 400 zł (nie ma parkingu i muszę iść 200 m).
14. Ploteczki z koleżanką - 20 zł/h – u mnie, 30 zł/h - u niej.
15. Seks standard - pozycja misjonarska, możliwość zadarcia jednej nogi - 50 zł za każde rozpoczęte 5 minut.
16. Seks od tyłu - 100 zł.
17. Inne pozycje - każda 60 zł.
18. Megapakiet promocja - seks standard + 2 pozycje dowolne - 120 zł.
19. Seks oralny - 100 zł.
20. Seks analny - 200 zł.
21. Seks z moją koleżanką - 500 zł.
(Ceny obejmują seks w zabezpieczeniu. Bez zabezpieczenia - dopłata 50 zł.)
22. Udziwnienia spoza cennika - 100 zł za udziwnienie.
Cennik żony.
1. Gotowanie - 20 zł zupa, 40 drugie danie z mięsem, bez mięsa - 30 zł.
2. Kompot - 5 zł szklanka.
3. Surówki - 6 zł (promocja, bo smaki do wyboru).
4. Ścieranie kurzy - 10 zł za pokój.
5. Sprzątanie odkurzaczem - 15 zł za pokój.
6. Mycie kibla - 80 zł (klient z tej usługi rezygnuje notorycznie, bo niby drogo, więc mamy jakąś rafę koralową).
7. Pranie - 50 zł od wsadu.
8. Mycie okien - ryczałt 500 zł za cały dom.
9. Zawiezienie dzieci do szkoły - 20 zł.
10. Odebranie - ... rozwiń
Avatar
Darecki / 19 maja 2011 o 11:41
0
A GDZIE DOPISEK: "ARTYKUŁ SPONSOROWANY"?
Avatar
do stefana / 19 maja 2011 o 11:32
0
Zamówienie przyjęte. Nasz pracownik powinien zjawić sie u Pana w ratuszu jutro ok. godziny 15 celem ustalenia szczegółów i rozliczenia. Pozdrawiamy, firma "Mąż na godziny".
Avatar
stefan / 19 maja 2011 o 11:24
0
[***]
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy 0 1

Wojsko zapowiada powrót na dawny poligon na Majdanku. Będą tu ćwiczyć „terytorialsi”. Mieszkańcy bloków na pobliskim Felinie są zaniepokojeni. Obawiają się hałasu i sądzą, że może tutaj powstać strzelnica. Mundurowi uspokajają: nie będzie ani strzelnicy, ani czołgów.

Historyczny awans Bad Boys Zastawie

Historyczny awans Bad Boys Zastawie 0 0

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA Bad Boys Zastawie po raz pierwszy w historii będą beniaminkiem w V lidze

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę
Kraj
film

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę 3 1

Zamykana w domu, głodna i zaniedbana. - Kiedyś chodziła z kubkiem po klatce schodowej i prosiła o wodę – opowiadają sąsiedzi. 61-letnia pani Halina ze Słupska potrzebowała natychmiastowej pomocy

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato
20 lipca 2018, 0:00

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato 2 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 20-22 lipca na Moście imienia Mariana Lutosławskiego wystąpią zespoły: PARA, Standard Brass Band oraz Lubelskie Babie Lato. Nie zabraknie również ciekawych warsztatów i zajęć dla dzieci.

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie
21 lipca 2018, 19:00

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie 0 2

W sobotę Kayah, Katarzyna Nosowska, Monika Brodka i Paulina Przybysz zaśpiewają swoje największe przeboje na pl. Zamkowym podczas bezpłatnego koncertu „Siła Kobiet”. Przy okazji o wyjątkowych kobietach przypomni też Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN w swoim specjalnym wydawnictwie

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał 0 0