Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 sierpnia 2015 r.
6:25

Morderstwo w Rakowiskach. Ruszył proces. Sąd częściowo wyłączył jawność (wideo, zdjęcia)

0 29 A A

Nastoletni mordercy z Rakowisk Zuzanna M. i Kamil N. zasiedli dzisiaj w ławie oskarżonych. Z zimną krwią zabili rodziców chłopaka. To jedna z najbardziej makabrycznych zbrodni ostatnich lat. Sąd zdecydował się na częściowe wyłączenie jawności procesu.

Aktualizacja artykułu: 18 sierpnia 2015 r. 14:34
Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Prokurator odczytał akt oskarżenia. Dzisiaj przed sądem będą zeznawać oskarżeni, najbliższe osoby, rodzina zamordowanych, a także studenci, którzy pomogli Zuzannie i Kamilowi. Na ten czas sąd wyłączył jawność. Kolejne rozprawy wyznaczono na środę oraz na wtorek w przyszłym tygodniu.

Już podczas śledztwa Zuzanna i Kamil przyznali się do winy. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, dzisiaj nie odwołali swoich zeznań.

Nastolatkom grozi im dożywocie. Chłopak po miesiącach spędzonych w areszcie wyznał śledczym, że „żałuje tego zdarzenia”. Badającym go psychiatrom wyjaśniał, że w chwili zbrodni czuł się „jakoby nie był uczestnikiem tego zdarzenia, jakby tam był ktoś inny”. Zuzanna M. nigdy nie okazała skruchy.

 

W ubiegłym tygodniu dziewczyna została skazana w innym procesie. Za seks z małoletnią koleżanką i częstowanie znajomych narkotykami sąd wymierzył jej karę 2 lat więzienia w zawieszeniu na 4 lata.

Dzisiaj Zuzanna M. zasiadła w ławie oskarżonych razem z Kamilem N. Proces nastolatków toczy się w Sądzie Okręgowym w Lublinie. Sąd postanowił wyłączyć jawność.

Zbrodnia, do której doszło z 12 na 13 grudnia ubiegłego roku, wstrząsnęła całą Polską. W domu w Rakowiskach niedaleko Białej Podlaskiej znaleziono wówczas ciała Agnieszki i Jerzego N. Rodzice Kamila zginęli od licznych ciosów nożem. Jak się później okazało, zostali zaatakowani we śnie. Rzucił się na nich własny syn ze swoją dziewczyną. Nastoletni mordercy cieszyli się wolnością zaledwie kilka godzin. Po zatrzymaniu, dokładnie opisali śledczym przebieg zdarzeń. 

Kilka miesięcy przed zabójstwem Zuzanna i Kamil zostali parą. Z aktu oskarżenia wynika, że dziewczyna imponowała chłopakowi. Oboje często wagarowali, co nie podobało się rodzicom Kamila. Nastolatkowie postanowili więc „pozbyć się” Agnieszki i Jerzego. Zbrodnię dokładnie zaplanowali.

12 grudnia wyruszyli do Krakowa na spotkanie literackie. Wiózł ich znajomy student. Nie wiedział o planach nastolatków. Zuzanna i Kamil kazali mu zawrócić z trasy i wracać do Rakowisk. Około godz. 2 w nocy Marcin S. zaparkował na polnej drodze niedaleko domu rodziny N. Kamil i Zuzanna przebrali się w krzakach. Uzbrojeni w noże weszli do domu chłopaka. Drzwi do sypialni były otwarte na oścież. Agnieszka i Jerzy spali. Kamil ustawił się po lewej stronie łóżka. Kiedy zorientował się, że właśnie tam śpi jego matka, zamienił się z Zuzanną. Nastolatkowie spojrzeli na siebie.

– Trzy, dwa, jeden… – odliczył Kamil. Posypały się krótkie i szybkie ciosy. Ranny Jerzy N. rzucił się na Zuzannę. Doszło do przepychanki na podłodze. Kiedy mężczyzna rozbroił napastniczkę, syn wbił mu nóż w plecy. Mamie Kamila udało się wybiec z sypialni. Syn dogonił ją na progu domu. Zadał serię ciosów w plecy i dwa raz przejechał nożem po gardle kobiety – Dla pewności, żeby się nie męczyła – powiedział później śledczym.

Po zbrodni, dzięki pomocy znajomych, mordercy dotarli do Krakowa. Zostali zatrzymani kilka godzin później u koleżanki Zuzanny. Z ustaleń śledczych wynika, że planowali wspólne życie za pieniądze odziedziczone po rodzicach Kamila.

Zabójstwo w Rakowiskach. Morderczy plan nastolatków (UWAGA! Reportaż zawiera drastyczne opisy)

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bad / 22 sierpnia 2015 o 10:59
0

Dobrze mowisz. Mieli syna ktorego tak naprawde nie znali, a ciagla kontrola i przesadzone dbanie doprowadzilo do oddalanie sie jego w "swoj wlasny swiat" dopiero jak poznal  Zuze to poczul zycie i jak ono moze wygladdac, ale ten zwiazek okazal sie toksyczny, bo sama wybranka az kipiala zlem. Skonczylo sie jak skonczylo, a Kamil zamrozil sie znowu w swoim kokonie  . 

Widzę że mamuńcia która wychowała diablicę sie tak produkuje..... bo nikt inny ! On jest gorszy bo dał sie takiej uzależnic, zmanipulowac, to on też zabił swoich rodziców

Widzę że mamuńcia która wychowała diablicę sie tak produkuje..... bo nikt inny ! On jest gorszy bo dał sie takiej uzależnic, zmanipulowac, to on też zabił swoich rodziców

rozwiń
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2015 o 22:04
0
Zuzka dla ojca wydłubała jeszcze oko, w momencie gdy nie mogła sobie z nim poradzić, ten mimo bólu walczył, potem go ugryzła , podobno rękę nadcinali gdy jeszcze zył.....
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2015 o 10:45
0
Ciekaw jestem kto stroi tę sukę celebrytkę od siedmiu boleści,czy nie powinna być doprowadzona na rozprawę w pasiakach maciorka jedna,aby zdechła szmata.
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2015 o 22:30
0

W Polsce powinna być kara śmierci!Dlaczego z naszych podatków takie szmaty mają żreć przez 25 lat,albo dłużej."ZABIŁEŚ-CIEBIE TEŻ POWINNI ZABIĆ"//TO MOJE MOTTO!!!

Avatar
MN / 18 sierpnia 2015 o 21:19
0

A ile lat wpajano tym zwierzętom - " Róbta co chceta"??? TAKIE SĄ EFEKTY WYCHOWANIA BEZSTRESOWEGO!!! A DLA TAKICH ŚMIECI NIE MA MIEJSCA WŚRÓD LUDZI!!

Proszę nie obrażać zwierząt, są o wiele bardziej moralne niż ludzie.

Avatar
Ania / 18 sierpnia 2015 o 21:17
0

zabrać im cywilne ciuchy i okularki a założyć pomarańczowe kombinezony i pokazać facjaty aby inni nie poszli ich śladem bo zbrodnia powinna być napiętnowana a nie tuszowana

Dokładnie tak powinno być. To nie są podejrzani, tylko sprawcy.

Avatar
kkk / 18 sierpnia 2015 o 20:40
0

Nie wiadomo tak naprawdę co tam się działo w tym domu. Jakie były
relacje rodziców z dzieckiem. To że na zewnątrz wszystko wygląda
normalnie nic nie znaczy wobec toksycznych pokręconych relacji jakie
panują i to często w szanowanych rodzinach , które za wszelką cenę
ukrywają wszelkie problemy bo presja otoczenia jest na nich większa.
nauczycielka, policjant nie idealizowałbym tego układu rodzicielskiego i
nie zwalał wszystkiego na małolata i jego pokręconą pannę. Bo raczej
tylko ze względu na pannę nie zabiłby brutalnie swojej matki czy ojca.
Była tam ewidentnie tez jakaś jego inicjatywa obstawiam że nawet większa
niż tej panny. Cichy spokojny zahukany może przez rodzicieli, silna
presja rodziców, brak zrozumienia , brak kontaktów różne mogą być powody
że taki cichy być może notorycznie tłamszony przez autorytarnych
rodzicieli w końcu wybucha takimi emocjami kumulowanymi przez lata,
którym upust mogła dać jakaś mała nieistotna iskierka która przelała
czarę goryczy. Nie zwalałbym tu wszystkiego na jakąś pojedyncza pannę i
jej jakieś mityczne zdolności do manipulacji bo to bujda. Musiała mieć
sprzyjające środowisko do buntowania takiego małolata aż do takiego
poziomu. Co innego nakłonić małolata do ucieczki a co innego do
brutalnego mordu na swoich bliskich. Przecież tam dobrą chwilę chlastał
rodzicieli, matce podrzynał gardło to wszystko musiało się dziać przy
przeraźliwych krzykach , charczeniu ofiar, przy strasznych ranach. Nawet
najbardziej otumaniona jednostka by się opamiętała w tak długim czasie.
Stąd wniosek że małolat nie był zmanipulowany, doskonale wiedział czego
chce i aktywnie brał udział, wykazywał się inicjatywą a nie tylko
pokornie wykonywał mechanicznie polecenia innych. Gonił ponoć uciekającą
matkę, potem zacierał ślady, wszystko dokładnie zaplanował i
przewidział alibi. Sam chciał to zrobić, sam był wściekły i nakręcony ,
sam pałał nienawiścią kilkanaście ciosów mów samo za siebie ... tylko
się obawiał , panna psychopatka tylko uwolniła demona jaki w nim
siedział i dodała odwagi. I tyle. Ale nie ma co wyświęcać ani tego
małolata ani jego rodzicieli bo takie akty nie są zwykle dziełem żadnego
przypadku, a taki typ musiał mieć w domku porządnie zryty beret że na
tak brutalny mord się zdecydował. Jest jeszcze większym psychopatą od
tej panny. Taki skryty, niby poddający się wpływom, będzie kreował pannę
na źródło jego problemów. Taki z cicha pęk teraz być może będzie
odgrywał skruchę a pod celą pewnie już liczy kiedy wyjdzie i ile majątku
po rodzicielach mu się zostanie. Obstawiam że ten małolat to jeszcze
większy psychol niż ta panna , wyrachowany, chłodno kalkulujący , bez
emocji . Obstawiam że wykreuje się na omamionego przez pannę i będzie
miał mniejszy wyrok. Obstawiam że będzie odgrywał tylko sprytnie skruchę
i żal żeby wyłapać mniejszy wyrok albo zwalić na niepoczytalność.
Media napięły się na pannę ale to ten małolat jest o niebo groźniejszy
od niej i polemizowałby kto tu kogo manipulował i kto na tym lepiej
wyjdzie. Pozory mylą .
A morał z tego baczcie na własne pociechy i dajcie im żyć bo znajdą sobie kogoś innego kto doda im skrzydeł zamiast was i wypuści być może w innym kierunku niż byście tego chcieli a wtedy a będzie za późno na jakikolwiek prośby i groźby ... tak jak być może w tym przypadku.

Dobrze mowisz. Mieli syna ktorego tak naprawde nie znali, a ciagla kontrola i przesadzone dbanie doprowadzilo do oddalanie sie jego w "swoj wlasny swiat" dopiero jak poznal  Zuze to poczul zycie i jak ono moze wygladdac, ale ten zwiazek okazal sie toksyczny, bo sama wybranka az kipiala zlem. Skonczylo sie jak skonczylo, a Kamil zamrozil sie znowu w swoim kokonie  . 

Dobrze mowisz. Mieli syna ktorego tak naprawde nie znali, a ciagla kontrola i przesadzone dbanie doprowadzilo do oddalanie sie jego w "swoj wlasny swiat" dopiero jak poznal  Zuze to poczul zycie i jak ono moze wygladdac, ale ten zwiazek okazal sie toksyczny, bo sama wybranka az kipiala zlem. Skonczylo sie jak skonczylo, a Kamil zamrozil sie znowu w swoim kokonie  . 

rozwiń
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2015 o 20:09
0

Boże. Straszna tragedia. Żal mi ich, zwłaszcza Kamila. To w sumie irracjonalne, ale jestem przekonana, że to w dużej części wina dorosłych. Dlaczego matka Zuzanny nie zainteresowała się i nie zainterweniowala, kiedy były sygnaly, że z dzieckiem dzieje się źle? Wiem to wprawdzie tylko z mediów, ale ponoć lekcewazyla uwagi kolegów z klasy. Jest wspolwinna tej tragedii. Bo to są zmarnowane życia i nieszczęście wielu ludzi. Bardzo bym chciała i życzę im, żeby udało im się jeszcze odbudować życie.

Jakie życie???Oni już nie mają życia!!!On nie ma rodziców...bo ich zamordował!!!A ona toxyczną mamusię,która będzie ją odwiedzać dopuki będzie żyć.A potem amen...

Jakie życie???Oni już nie mają życia!!!On nie ma rodziców...bo ich zamordował!!!A ona toxyczną mamusię,która będzie ją odwiedzać dopuki będzie żyć.A potem amen...

rozwiń
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2015 o 18:57
0
W średniowieczu wszystkiemu były winne baby, czyli czarownice. Teraz mamy to samo, on niewinny, ona namówiła. To ich wina, to ich wspólna zbrodnia, i powinni dostać identyczną karę
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2015 o 15:39
0
Boże. Straszna tragedia. Żal mi ich, zwłaszcza Kamila. To w sumie irracjonalne, ale jestem przekonana, że to w dużej części wina dorosłych. Dlaczego matka Zuzanny nie zainteresowała się i nie zainterweniowala, kiedy były sygnaly, że z dzieckiem dzieje się źle? Wiem to wprawdzie tylko z mediów, ale ponoć lekcewazyla uwagi kolegów z klasy. Jest wspolwinna tej tragedii. Bo to są zmarnowane życia i nieszczęście wielu ludzi. Bardzo bym chciała i życzę im, żeby udało im się jeszcze odbudować życie.
Avatar
bad / 22 sierpnia 2015 o 10:59
0

Dobrze mowisz. Mieli syna ktorego tak naprawde nie znali, a ciagla kontrola i przesadzone dbanie doprowadzilo do oddalanie sie jego w "swoj wlasny swiat" dopiero jak poznal  Zuze to poczul zycie i jak ono moze wygladdac, ale ten zwiazek okazal sie toksyczny, bo sama wybranka az kipiala zlem. Skonczylo sie jak skonczylo, a Kamil zamrozil sie znowu w swoim kokonie  . 

Widzę że mamuńcia która wychowała diablicę sie tak produkuje..... bo nikt inny ! On jest gorszy bo dał sie takiej uzależnic, zmanipulowac, to on też zabił swoich rodziców

Widzę że mamuńcia która wychowała diablicę sie tak produkuje..... bo nikt inny ! On jest gorszy bo dał sie takiej uzależnic, zmanipulowac, to on też zabił swoich rodziców

rozwiń
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2015 o 22:04
0
Zuzka dla ojca wydłubała jeszcze oko, w momencie gdy nie mogła sobie z nim poradzić, ten mimo bólu walczył, potem go ugryzła , podobno rękę nadcinali gdy jeszcze zył.....
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2015 o 10:45
0
Ciekaw jestem kto stroi tę sukę celebrytkę od siedmiu boleści,czy nie powinna być doprowadzona na rozprawę w pasiakach maciorka jedna,aby zdechła szmata.
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2015 o 22:30
0

W Polsce powinna być kara śmierci!Dlaczego z naszych podatków takie szmaty mają żreć przez 25 lat,albo dłużej."ZABIŁEŚ-CIEBIE TEŻ POWINNI ZABIĆ"//TO MOJE MOTTO!!!

Avatar
MN / 18 sierpnia 2015 o 21:19
0

A ile lat wpajano tym zwierzętom - " Róbta co chceta"??? TAKIE SĄ EFEKTY WYCHOWANIA BEZSTRESOWEGO!!! A DLA TAKICH ŚMIECI NIE MA MIEJSCA WŚRÓD LUDZI!!

Proszę nie obrażać zwierząt, są o wiele bardziej moralne niż ludzie.

Avatar
Ania / 18 sierpnia 2015 o 21:17
0

zabrać im cywilne ciuchy i okularki a założyć pomarańczowe kombinezony i pokazać facjaty aby inni nie poszli ich śladem bo zbrodnia powinna być napiętnowana a nie tuszowana

Dokładnie tak powinno być. To nie są podejrzani, tylko sprawcy.

Avatar
kkk / 18 sierpnia 2015 o 20:40
0

Nie wiadomo tak naprawdę co tam się działo w tym domu. Jakie były
relacje rodziców z dzieckiem. To że na zewnątrz wszystko wygląda
normalnie nic nie znaczy wobec toksycznych pokręconych relacji jakie
panują i to często w szanowanych rodzinach , które za wszelką cenę
ukrywają wszelkie problemy bo presja otoczenia jest na nich większa.
nauczycielka, policjant nie idealizowałbym tego układu rodzicielskiego i
nie zwalał wszystkiego na małolata i jego pokręconą pannę. Bo raczej
tylko ze względu na pannę nie zabiłby brutalnie swojej matki czy ojca.
Była tam ewidentnie tez jakaś jego inicjatywa obstawiam że nawet większa
niż tej panny. Cichy spokojny zahukany może przez rodzicieli, silna
presja rodziców, brak zrozumienia , brak kontaktów różne mogą być powody
że taki cichy być może notorycznie tłamszony przez autorytarnych
rodzicieli w końcu wybucha takimi emocjami kumulowanymi przez lata,
którym upust mogła dać jakaś mała nieistotna iskierka która przelała
czarę goryczy. Nie zwalałbym tu wszystkiego na jakąś pojedyncza pannę i
jej jakieś mityczne zdolności do manipulacji bo to bujda. Musiała mieć
sprzyjające środowisko do buntowania takiego małolata aż do takiego
poziomu. Co innego nakłonić małolata do ucieczki a co innego do
brutalnego mordu na swoich bliskich. Przecież tam dobrą chwilę chlastał
rodzicieli, matce podrzynał gardło to wszystko musiało się dziać przy
przeraźliwych krzykach , charczeniu ofiar, przy strasznych ranach. Nawet
najbardziej otumaniona jednostka by się opamiętała w tak długim czasie.
Stąd wniosek że małolat nie był zmanipulowany, doskonale wiedział czego
chce i aktywnie brał udział, wykazywał się inicjatywą a nie tylko
pokornie wykonywał mechanicznie polecenia innych. Gonił ponoć uciekającą
matkę, potem zacierał ślady, wszystko dokładnie zaplanował i
przewidział alibi. Sam chciał to zrobić, sam był wściekły i nakręcony ,
sam pałał nienawiścią kilkanaście ciosów mów samo za siebie ... tylko
się obawiał , panna psychopatka tylko uwolniła demona jaki w nim
siedział i dodała odwagi. I tyle. Ale nie ma co wyświęcać ani tego
małolata ani jego rodzicieli bo takie akty nie są zwykle dziełem żadnego
przypadku, a taki typ musiał mieć w domku porządnie zryty beret że na
tak brutalny mord się zdecydował. Jest jeszcze większym psychopatą od
tej panny. Taki skryty, niby poddający się wpływom, będzie kreował pannę
na źródło jego problemów. Taki z cicha pęk teraz być może będzie
odgrywał skruchę a pod celą pewnie już liczy kiedy wyjdzie i ile majątku
po rodzicielach mu się zostanie. Obstawiam że ten małolat to jeszcze
większy psychol niż ta panna , wyrachowany, chłodno kalkulujący , bez
emocji . Obstawiam że wykreuje się na omamionego przez pannę i będzie
miał mniejszy wyrok. Obstawiam że będzie odgrywał tylko sprytnie skruchę
i żal żeby wyłapać mniejszy wyrok albo zwalić na niepoczytalność.
Media napięły się na pannę ale to ten małolat jest o niebo groźniejszy
od niej i polemizowałby kto tu kogo manipulował i kto na tym lepiej
wyjdzie. Pozory mylą .
A morał z tego baczcie na własne pociechy i dajcie im żyć bo znajdą sobie kogoś innego kto doda im skrzydeł zamiast was i wypuści być może w innym kierunku niż byście tego chcieli a wtedy a będzie za późno na jakikolwiek prośby i groźby ... tak jak być może w tym przypadku.

Dobrze mowisz. Mieli syna ktorego tak naprawde nie znali, a ciagla kontrola i przesadzone dbanie doprowadzilo do oddalanie sie jego w "swoj wlasny swiat" dopiero jak poznal  Zuze to poczul zycie i jak ono moze wygladdac, ale ten zwiazek okazal sie toksyczny, bo sama wybranka az kipiala zlem. Skonczylo sie jak skonczylo, a Kamil zamrozil sie znowu w swoim kokonie  . 

Dobrze mowisz. Mieli syna ktorego tak naprawde nie znali, a ciagla kontrola i przesadzone dbanie doprowadzilo do oddalanie sie jego w "swoj wlasny swiat" dopiero jak poznal  Zuze to poczul zycie i jak ono moze wygladdac, ale ten zwiazek okazal sie toksyczny, bo sama wybranka az kipiala zlem. Skonczylo sie jak skonczylo, a Kamil zamrozil sie znowu w swoim kokonie  . 

rozwiń
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2015 o 20:09
0

Boże. Straszna tragedia. Żal mi ich, zwłaszcza Kamila. To w sumie irracjonalne, ale jestem przekonana, że to w dużej części wina dorosłych. Dlaczego matka Zuzanny nie zainteresowała się i nie zainterweniowala, kiedy były sygnaly, że z dzieckiem dzieje się źle? Wiem to wprawdzie tylko z mediów, ale ponoć lekcewazyla uwagi kolegów z klasy. Jest wspolwinna tej tragedii. Bo to są zmarnowane życia i nieszczęście wielu ludzi. Bardzo bym chciała i życzę im, żeby udało im się jeszcze odbudować życie.

Jakie życie???Oni już nie mają życia!!!On nie ma rodziców...bo ich zamordował!!!A ona toxyczną mamusię,która będzie ją odwiedzać dopuki będzie żyć.A potem amen...

Jakie życie???Oni już nie mają życia!!!On nie ma rodziców...bo ich zamordował!!!A ona toxyczną mamusię,która będzie ją odwiedzać dopuki będzie żyć.A potem amen...

rozwiń
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2015 o 18:57
0
W średniowieczu wszystkiemu były winne baby, czyli czarownice. Teraz mamy to samo, on niewinny, ona namówiła. To ich wina, to ich wspólna zbrodnia, i powinni dostać identyczną karę
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2015 o 15:39
0
Boże. Straszna tragedia. Żal mi ich, zwłaszcza Kamila. To w sumie irracjonalne, ale jestem przekonana, że to w dużej części wina dorosłych. Dlaczego matka Zuzanny nie zainteresowała się i nie zainterweniowala, kiedy były sygnaly, że z dzieckiem dzieje się źle? Wiem to wprawdzie tylko z mediów, ale ponoć lekcewazyla uwagi kolegów z klasy. Jest wspolwinna tej tragedii. Bo to są zmarnowane życia i nieszczęście wielu ludzi. Bardzo bym chciała i życzę im, żeby udało im się jeszcze odbudować życie.
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PO zmieniła kandydata na prezydenta Wrocławia. Duże zaskoczenie
film

PO zmieniła kandydata na prezydenta Wrocławia. Duże zaskoczenie 0 0

Kazimierz Michał Ujazdowski nie będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta Wrocławia – ogłosił przewodniczący tej partii Grzegorz Schetyna. Nowego kandydata Koalicji Obywatelskiej wskaże Nowoczesna. 

Musical "Metro" w Lublinie
14 października 2018, 18:00

Musical "Metro" w Lublinie 3 0

Co Gdzie Kiedy. Legendarny polski musical Metro zawita do Lublina. Znakomite przedstawienie w gwiazdorskiej obsadzie zobaczymy 14 października o godz. 18 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8).

Awantura o znaną kawiarnię w centrum Lublina. PO pyta o browar i o to czyje interesy reprezentuje radny PiS

Awantura o znaną kawiarnię w centrum Lublina. PO pyta o browar i o to czyje interesy reprezentuje radny PiS 5 18

Prokuratura zbada okoliczności zerwania przez Centrum Kultury w Lublinie umowy z przedsiębiorcą, który wynajmował od CK lokal pod kawiarnię. To reakcja na zawiadomienie od przedsiębiorcy, który sugeruje, że na zerwanie umowy naciskał zastępca prezydenta. On sam zaprzecza i mówi, że rozważa pozew o zniesławienie.

Ruch Izbica wygrywa w sparingach i sprawdza bramkarzy

Ruch Izbica wygrywa w sparingach i sprawdza bramkarzy 2 0

CHEŁMSKA KLASA OKRĘGOWA Ruch Izbica zamierza jedynie uzupełnić skład. Pilnie poszukiwani są specjaliści od gry między słupkami W okresie przygotowawczym Ruch Izbica odniósł drugie zwycięstwo z rzędu. Tym razem zespół trenera Andrzeja Rycaka rozbił Deltę Nielisz 7:4

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek 0 0

W ciągu roku zniesiony ma być wymóg stosowania pieczątek przez przedsiębiorców.

Radni PSL plan dla wsi przygotowany przez PiS nazywają wyborczą kpiną

Radni PSL plan dla wsi przygotowany przez PiS nazywają wyborczą kpiną 1 37

Przygotowany przez rząd PiS plan dla wsi jest zdaniem radnych powiatu bialskiego wyborczą kpiną. A Janusz Skólimowski wicestarosta bialski z PiS przekonuje, że program zapewni rolnictwu wsparcie, rozwój i ochronę.

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach
1 sierpnia 2018, 19:00

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach 8 3

Co Gdzie Kiedy. 1 sierpnia Puławy włączą się w obchody 74. rocznicy Powstania Warszawskiego. Mieszkańcy zbiorą się w centrum miasta o godz. 19, aby oddać hołd Powstańcom i ułożyć olbrzymi znak Polski Walczącej.

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej 0 3

Przy Zemborzyckiej 53 w Lublinie może powstać stacja bazowa telefonii komórkowej Play.

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra 356 12

W trakcie kłótni pijany mężczyzna wyrzucił psa przez balkon. Zwierzę wypadło z czwartego piętra.

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia 0 0

Wspomnienia o najsłynniejszym lubelskim drzewie, wyciętym w maju zeszłego roku z pl. Litewskiego, jeszcze do końca sierpnia będzie zbierać Galeria Labirynt.

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią 74 0

Unieważniony został przetarg na sprzęt dla nowego żłobka przy ul. Zelwerowicza. Problemem okazało się wyposażenie kuchni. Mimo to władze miasta zapewniają, że placówka zostanie otwarta zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, a posiłki będą początkowo dowożone z kuchni innego żłobka.

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji 1 1

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek spotkał się z mediami na swojej pierwszej konferencji prasowej. 47-letni szkoleniowiec zapewnił, że kadrę czeka ewolucja i stopniowe wprowadzanie nowych zawodników, a jej kapitanem pozostanie Robert Lewandowski

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant 4 5

47-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej jechał samochodem i pił. Inni kierowcy musieli zjeżdżać mu z drogi. Wyczyny 47-latka zauważył przypadkiem policjant jadący do pracy

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa 1 0

Modernizacja oczyszczalni ścieków zbliża się do końca. W przyszłym tygodniu kolejne instalacje będą uruchamiane. Zaawansowanie robót modernizacyjnych oczyszczalni osiągnęło ok. 90 proc. Wybudowane zostały wszystkie obiekty, trwają ostatnie prace połączeniowe sieci między obiektami.