Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 grudnia 2012 r.
20:20
Edytuj ten wpis

Najdroższe apartamenty w Lublinie

0 16 A A
Wiśniowy Sad -Tu metr kwadratowy mieszkania z widokiem na wąwóz kosztuje blisko 8,9 tys. zł.  (Inwes
Wiśniowy Sad -Tu metr kwadratowy mieszkania z widokiem na wąwóz kosztuje blisko 8,9 tys. zł. (Inwes

Mimo zastoju na rynku nieruchomości, deweloperzy nie rezygnują z inwestycji z wyższej półki. Apartamenty za ponad milion złotych bez problemu znajdują nabywców

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Najdroższy adres w mieście to nowy gmach u zbiegu Al. Racławickich i ul. Żwirki i Wigury. W budynku Rupes trwają ostatnie prace wykończeniowe.

Na ostatniej kondygnacji powstały trzy apartamenty z wyjściem na dach i taras. Każde z mieszkań ma 140 mkw. powierzchni plus ponad 90 mkw. antresoli. Drugie tyle liczy taras z widokiem na centrum miasta. Cena? 10 tys. zł. za metr. Jedno z mieszkań zostało już zarezerwowane.

Taniej, choć nie mniej luksusowo, jest na Węglinie. Przy ul. Powstania Styczniowego stanął budynek z czterema apartamentami. Każdy o powierzchni od 80 do 85 mkw. Do dyspozycji mieszkańców są tarasy, ogrody oraz wspólny basen. Ceny zaczynają się od 7 tys. zł za mkw.

– Najlepiej sprzedają się mieszkania małe lub właśnie duże i luksusowe – mówi Damian Szajc, z biura nieruchomości Home Place. – Na takie lokale są konkretni klienci. Nie odstrasza ich nawet cena powyżej miliona złotych, a tak jest m.in. w przypadku osiedla Wiśniowy Sad na LSM.

Tu metr kwadratowy mieszkania z widokiem na wąwóz kosztuje blisko 8,9 tys. zł. – Mamy ostatnie, wolne apartamenty – dodaje Szajc.

Większość mieszkań z wyższej półki powstaje jednak w ścisłym centrum miasta. Przy ul. Dolnej Panny Marii KS Development ma do sprzedania 9 mieszkań. Największe, o powierzchni 120 mkw., znalazły już właścicieli.

– Zainteresowanie jest bardzo duże – przyznaje Tomasz Księżopolski, prezes KS Development. – Są u nas klienci, którzy nie patrzą na cenę. Interesuje ich tylko wysoki standard i dobra lokalizacja.

Ceny mieszkań przy ul. Dolnej Panny Marii ustalono na poziomie 5690 zł za mkw. W ofercie są jeszcze lokale o powierzchni ponad 80 mkw.

Z kolei przy ul. Górnej 10 apartamenty buduje Metropolitan Real Estate (od 6 tys. zł za mkw.) – Będą gotowe za 18 miesięcy – zapowiada Beata Szawłowska, z lubelskiego biura firmy. – W ofercie są m.in. mieszkania o powierzchni 119 mkw, jak i 85 mkw. Niektóre z nich mają ogród lub antresolę.

Kto szuka mieszkania w śródmieściu może zastanowić się nad Centrum Park przy ul. Leszczyńskiego. Apartamentowiec stanie w miejscu kina Kosmos. Sprzedaż mieszkań powinna ruszyć z początkiem nowego roku. Ceny nie są jeszcze znane.

Alternatywą może być najnowsza inwestycja firmy TBV, czyli Metropolitan Park przy ul. Pana Balcera. Z 18 piętrowego wieżowca rozciąga się widok na całe miasto. W ofercie są jeszcze apartamenty o powierzchni blisko 150 mkw. Ceny są ustalane indywidualnie. Najtańsze mieszkania w tej inwestycji kosztują 5500 zł za mkw.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
berlinkazmusztardą / 28 grudnia 2012 o 16:05
0
[quote name='lopez majonez' timestamp='1356684777' post='713948']
Bo redaktorzyna ma pewnie profity za ten artyykół. Dla czego nie napiszą ilu ludzi przez bezrobocie lub iście żebracze pensje nigdy nie będzie stać na mieszkanie! Dla czego nie opiszą lubelskich obozów pracy! A poza tym majac milion lub więcej to za taką kasę buduje się dom i mieszka się całeżycie u siebie a nie w bloku szumnie nazwanym przez marketingowców apartamentem . Nie słucha się jak sąsiad za drzwiami drze ryja i pierdzi nad głową albo rozwydrzone bachory robią w sąsiedniej klatce imprezę. No ale przecież to apartament i tak się bawi elyta.
[/quote]@lopez majonez- 10/10 widziałam tansze mieszkania ( co prawda z drugiej reki, ale jednak) przy Alexanderplatz w Berlinie niz te przy racławickich w Lublinie!!! ile zarabia kasjerka w Lidlu w Lublinie , ile w Berlinie. OK i ta i ta nie kupi zadnego mieszkania ale tą druga stac na w miere dobre zycie i na wynajecie mieszkania albo uciułanie.Polska a Lublinw szcegolnosci to dziwny metrix i dysproporcje miedzy ludzmi sa coraz wieksze. Rosnie coraz wieksza liczba tzw. socially excluded. W hiszpanii juz dawno miasta by sie paliły - dosłownie , gdybu nawet bezrobotni Hiszpanie byli w takiej sytuacji finansowej jak czesc Polaków. Co do tych apartementów- podejrzewam, ze kupują je jedni i ci sami ludzi. Maja po 4-5 mieszkan pod wynajem i jeszce wychodzą na Plus. kupujesz takie mieszkanko wciskasz hindusom z medycznej pod wynajem albo innemu warszawiakowi studenciakowi i hajs leci... zawsze bedzie popyta na mieszkania w dobrej lokalizacji.. a to ze 90% lublinian nie stac na zadne nowe mieszkanie to juz inna kwestia
[quote name='lopez majonez' timestamp='1356684777' post='713948']
Bo redaktorzyna ma pewnie profity za ten artyykół. Dla czego nie napiszą ilu ludzi przez bezrobocie lub iście żebracze pensje nigdy nie będzie stać na mieszkanie! Dla czego nie opiszą lubelskich obozów pracy! A poza tym majac milion lub więcej to za taką kasę buduje się dom i mieszka się całeżycie u siebie a nie w bloku szumnie nazwanym przez marketingowców apartamentem . Nie słucha się jak sąsiad za drzwiami drze ryja i pierdzi nad głową ... rozwiń
Avatar
lopez majonez / 28 grudnia 2012 o 09:52
0
Bo redaktorzyna ma pewnie profity za ten artyykół. Dla czego nie napiszą ilu ludzi przez bezrobocie lub iście żebracze pensje nigdy nie będzie stać na mieszkanie! Dla czego nie opiszą lubelskich obozów pracy! A poza tym majac milion lub więcej to za taką kasę buduje się dom i mieszka się całeżycie u siebie a nie w bloku szumnie nazwanym przez marketingowców apartamentem . Nie słucha się jak sąsiad za drzwiami drze ryja i pierdzi nad głową albo rozwydrzone bachory robią w sąsiedniej klatce imprezę. No ale przecież to apartament i tak się bawi elyta.
Avatar
wesoły diabeł / 27 grudnia 2012 o 10:35
0
Wszystko pięknie ale z definicji apartament powinien mieć przynajmniej 100 m2 i dodatkowe udogodnienia. Większość tego co sprzedają nasi deweloperzy to tylko większe mieszkania.
Avatar
jj / 25 grudnia 2012 o 14:07
0
Znajoma z banku mówiła mi że lubelscy lubelscy lekarze głownie kupują, mają tyle kasy że już im się w dupach przewraca.... Mam kilkoro znajomych, ot zwykli dentyści i fakt, spią na kasie.

Powinno się robić tak jak w Szwajcarii. Zakaz pracy lekarzowi jak ma prywatną dzialalność lekarską w szpitalu i na odwrót. Pracujesz w szpitalu to zakaz masz pracy w prywatnym ośrodku.

A u nas w Polsce, prywatne wizyty na państwowym sprzęcie szpitalu...
Avatar
Gość / 25 grudnia 2012 o 13:03
0
[quote name='Barbara Ubryk' timestamp='1356386431' post='713218']
Trzeba być niespełna rozumu żeby wybulić taki szmal za wątpliwą przyjemnośc posiadania lokum w takim nędznym grajdole jakim jest bez wątpienia ten zapyziały Lublin.
[/quote]
Sa ludzie chcacy mieszkac w naszym miescie. Stac ich na duzo wiecej niz nam sie wydaje i nalezy sie cieszyc. Mnie nie stac na mieszkanie za taaakie pieniadze, ale zdrugiej strony jestem tylko technikiem, a nie wzietym i zaradnym przedsiebiorca. Nie mam jednak za zle tym zapobiegliwym i zdolniejszym, ze zarabiaja duzo wiecej ode mnie. Nie wszyscy posiedli takie zdolnosci. Nie rozumiem wiec Twojej frustracji. Takze moglas podjac ryzyko i w "zapyzialym" Lublinie zrobic finansowa kariere....
[quote name='Barbara Ubryk' timestamp='1356386431' post='713218']
Trzeba być niespełna rozumu żeby wybulić taki szmal za wątpliwą przyjemnośc posiadania lokum w takim nędznym grajdole jakim jest bez wątpienia ten zapyziały Lublin.
[/quote]
Sa ludzie chcacy mieszkac w naszym miescie. Stac ich na duzo wiecej niz nam sie wydaje i nalezy sie cieszyc. Mnie nie stac na mieszkanie za taaakie pieniadze, ale zdrugiej strony jestem tylko technikiem, a nie wzietym i zaradnym przedsiebiorca. Nie mam jednak za zl... rozwiń
Avatar
Andy / 25 grudnia 2012 o 10:31
0
a tyle kasy w tej małej miejscowści wydają ?
czyzby udane plony sadowniczo rolnicze procentowaly czy nasi znajomi z norwegio/irlandii ?
Avatar
ice / 25 grudnia 2012 o 08:29
0
I gdzie ten kryzys? Chyba został wymyślony dla najbiedniejszych, żeby wyjaśnić im dlaczego Wielcy Panowie Szefowie nagle przestają płacić pensje, zwalniać... A bo właśnie muszą płacić za nowe rezydencje, apartamenty, luksusowe żarcie itp.!
Avatar
l / 24 grudnia 2012 o 23:50
0
Wiśniowy sad jest w dzielnicy Czuby a nie na LSM a Lublin jest fajnym miastem .które pięknieje w oczach !!!
Avatar
folkatka / 24 grudnia 2012 o 23:22
0
Co Basiu? Musisz koniecznie sie dowartosciowac obrażając nasze kochane miasto i ludzi którzy kupują tu mieszkania? Mieszkania w Lublinie nie oddałabym za żadne inne
Avatar
Barbara Ubryk / 24 grudnia 2012 o 23:00
0
Trzeba być niespełna rozumu żeby wybulić taki szmal za wątpliwą przyjemnośc posiadania lokum w takim nędznym grajdole jakim jest bez wątpienia ten zapyziały Lublin.
Avatar
berlinkazmusztardą / 28 grudnia 2012 o 16:05
0
[quote name='lopez majonez' timestamp='1356684777' post='713948']
Bo redaktorzyna ma pewnie profity za ten artyykół. Dla czego nie napiszą ilu ludzi przez bezrobocie lub iście żebracze pensje nigdy nie będzie stać na mieszkanie! Dla czego nie opiszą lubelskich obozów pracy! A poza tym majac milion lub więcej to za taką kasę buduje się dom i mieszka się całeżycie u siebie a nie w bloku szumnie nazwanym przez marketingowców apartamentem . Nie słucha się jak sąsiad za drzwiami drze ryja i pierdzi nad głową albo rozwydrzone bachory robią w sąsiedniej klatce imprezę. No ale przecież to apartament i tak się bawi elyta.
[/quote]@lopez majonez- 10/10 widziałam tansze mieszkania ( co prawda z drugiej reki, ale jednak) przy Alexanderplatz w Berlinie niz te przy racławickich w Lublinie!!! ile zarabia kasjerka w Lidlu w Lublinie , ile w Berlinie. OK i ta i ta nie kupi zadnego mieszkania ale tą druga stac na w miere dobre zycie i na wynajecie mieszkania albo uciułanie.Polska a Lublinw szcegolnosci to dziwny metrix i dysproporcje miedzy ludzmi sa coraz wieksze. Rosnie coraz wieksza liczba tzw. socially excluded. W hiszpanii juz dawno miasta by sie paliły - dosłownie , gdybu nawet bezrobotni Hiszpanie byli w takiej sytuacji finansowej jak czesc Polaków. Co do tych apartementów- podejrzewam, ze kupują je jedni i ci sami ludzi. Maja po 4-5 mieszkan pod wynajem i jeszce wychodzą na Plus. kupujesz takie mieszkanko wciskasz hindusom z medycznej pod wynajem albo innemu warszawiakowi studenciakowi i hajs leci... zawsze bedzie popyta na mieszkania w dobrej lokalizacji.. a to ze 90% lublinian nie stac na zadne nowe mieszkanie to juz inna kwestia
[quote name='lopez majonez' timestamp='1356684777' post='713948']
Bo redaktorzyna ma pewnie profity za ten artyykół. Dla czego nie napiszą ilu ludzi przez bezrobocie lub iście żebracze pensje nigdy nie będzie stać na mieszkanie! Dla czego nie opiszą lubelskich obozów pracy! A poza tym majac milion lub więcej to za taką kasę buduje się dom i mieszka się całeżycie u siebie a nie w bloku szumnie nazwanym przez marketingowców apartamentem . Nie słucha się jak sąsiad za drzwiami drze ryja i pierdzi nad głową ... rozwiń
Avatar
lopez majonez / 28 grudnia 2012 o 09:52
0
Bo redaktorzyna ma pewnie profity za ten artyykół. Dla czego nie napiszą ilu ludzi przez bezrobocie lub iście żebracze pensje nigdy nie będzie stać na mieszkanie! Dla czego nie opiszą lubelskich obozów pracy! A poza tym majac milion lub więcej to za taką kasę buduje się dom i mieszka się całeżycie u siebie a nie w bloku szumnie nazwanym przez marketingowców apartamentem . Nie słucha się jak sąsiad za drzwiami drze ryja i pierdzi nad głową albo rozwydrzone bachory robią w sąsiedniej klatce imprezę. No ale przecież to apartament i tak się bawi elyta.
Avatar
wesoły diabeł / 27 grudnia 2012 o 10:35
0
Wszystko pięknie ale z definicji apartament powinien mieć przynajmniej 100 m2 i dodatkowe udogodnienia. Większość tego co sprzedają nasi deweloperzy to tylko większe mieszkania.
Avatar
jj / 25 grudnia 2012 o 14:07
0
Znajoma z banku mówiła mi że lubelscy lubelscy lekarze głownie kupują, mają tyle kasy że już im się w dupach przewraca.... Mam kilkoro znajomych, ot zwykli dentyści i fakt, spią na kasie.

Powinno się robić tak jak w Szwajcarii. Zakaz pracy lekarzowi jak ma prywatną dzialalność lekarską w szpitalu i na odwrót. Pracujesz w szpitalu to zakaz masz pracy w prywatnym ośrodku.

A u nas w Polsce, prywatne wizyty na państwowym sprzęcie szpitalu...
Avatar
Gość / 25 grudnia 2012 o 13:03
0
[quote name='Barbara Ubryk' timestamp='1356386431' post='713218']
Trzeba być niespełna rozumu żeby wybulić taki szmal za wątpliwą przyjemnośc posiadania lokum w takim nędznym grajdole jakim jest bez wątpienia ten zapyziały Lublin.
[/quote]
Sa ludzie chcacy mieszkac w naszym miescie. Stac ich na duzo wiecej niz nam sie wydaje i nalezy sie cieszyc. Mnie nie stac na mieszkanie za taaakie pieniadze, ale zdrugiej strony jestem tylko technikiem, a nie wzietym i zaradnym przedsiebiorca. Nie mam jednak za zle tym zapobiegliwym i zdolniejszym, ze zarabiaja duzo wiecej ode mnie. Nie wszyscy posiedli takie zdolnosci. Nie rozumiem wiec Twojej frustracji. Takze moglas podjac ryzyko i w "zapyzialym" Lublinie zrobic finansowa kariere....
[quote name='Barbara Ubryk' timestamp='1356386431' post='713218']
Trzeba być niespełna rozumu żeby wybulić taki szmal za wątpliwą przyjemnośc posiadania lokum w takim nędznym grajdole jakim jest bez wątpienia ten zapyziały Lublin.
[/quote]
Sa ludzie chcacy mieszkac w naszym miescie. Stac ich na duzo wiecej niz nam sie wydaje i nalezy sie cieszyc. Mnie nie stac na mieszkanie za taaakie pieniadze, ale zdrugiej strony jestem tylko technikiem, a nie wzietym i zaradnym przedsiebiorca. Nie mam jednak za zl... rozwiń
Avatar
Andy / 25 grudnia 2012 o 10:31
0
a tyle kasy w tej małej miejscowści wydają ?
czyzby udane plony sadowniczo rolnicze procentowaly czy nasi znajomi z norwegio/irlandii ?
Avatar
ice / 25 grudnia 2012 o 08:29
0
I gdzie ten kryzys? Chyba został wymyślony dla najbiedniejszych, żeby wyjaśnić im dlaczego Wielcy Panowie Szefowie nagle przestają płacić pensje, zwalniać... A bo właśnie muszą płacić za nowe rezydencje, apartamenty, luksusowe żarcie itp.!
Avatar
l / 24 grudnia 2012 o 23:50
0
Wiśniowy sad jest w dzielnicy Czuby a nie na LSM a Lublin jest fajnym miastem .które pięknieje w oczach !!!
Avatar
folkatka / 24 grudnia 2012 o 23:22
0
Co Basiu? Musisz koniecznie sie dowartosciowac obrażając nasze kochane miasto i ludzi którzy kupują tu mieszkania? Mieszkania w Lublinie nie oddałabym za żadne inne
Avatar
Barbara Ubryk / 24 grudnia 2012 o 23:00
0
Trzeba być niespełna rozumu żeby wybulić taki szmal za wątpliwą przyjemnośc posiadania lokum w takim nędznym grajdole jakim jest bez wątpienia ten zapyziały Lublin.
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Panele słoneczne na blokach? Potrzebna zmiana prawa

Panele słoneczne na blokach? Potrzebna zmiana prawa 9 1

Wiosną 2020 r. spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe prawdopodobnie będą mogły skorzystać z programu „Mój prąd”. Czy taka inwestycja w fotowoltaikę będzie się im opłacać? – Jeśli prawo nie zostanie zmienione, to niekoniecznie – komentuje prezes zamojskiej spółdzielni, która panele na blokach montowała już dziesięć lat temu

Najdroższa i najdłuższa. Droga powiatowa już po remoncie

Najdroższa i najdłuższa. Droga powiatowa już po remoncie 0 0

Najdroższa i najdłuższa w historii powiatu bialskiego droga jest już po przebudowie. Mowa o 14–kilometrowej trasie z Białej Podlaskiej przez Grabanów do Rokitna.

Ciekawi Świata: Alicja Kubiak i Jan Kurzela w Puławach
22 listopada 2019, 18:00

Ciekawi Świata: Alicja Kubiak i Jan Kurzela w Puławach 0 0

Biblioteka Miejska w Puławach zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Ciekawi Świata". Gośćmi wydarzenia 22 listopada o godz. 18 będą podróżnicy Alicja Kubiak i Jan Kurzela.

Wszyscy chirurdzy zwolnili się z pracy. Dyrekcja: Nic nie jest jeszcze przesądzone

Wszyscy chirurdzy zwolnili się z pracy. Dyrekcja: Nic nie jest jeszcze przesądzone 124 16

Chirurdzy ze szpitala „papieskiego” w Zamościu złożyli wypowiedzenia. Powodem był plan naprawczy, który zakłada likwidację jednego z dwóch pionów dyżurowych. Po spotkaniu z dyrekcją lekarze zmienili zdanie. – Nic nie jest jeszcze przesądzone. Zmiany nie wchodzą od zaraz – zapewnia dyrekcja szpitala.

Fundacja chce ulżyć rzemieślnikom i sklepikarzom. Tam, gdzie trudno prowadzić działalność

Fundacja chce ulżyć rzemieślnikom i sklepikarzom. Tam, gdzie trudno prowadzić działalność 9 6

Obniżenie o połowę podatku od nieruchomości naliczanego wybranym zakładom gastronomicznym i rzemieślniczym zaproponowała dzisiaj lubelska Fundacja Wolności. Swój pomysł zgłosiła „za pięć dwunasta”, bo w czwartek, nad przyszłorocznymi stawkami (wyższymi od obecnych) głosować ma Rada Miasta.

Donald Tusk szefem Europejskiej Partii Ludowej

Donald Tusk szefem Europejskiej Partii Ludowej 0 29

Donald Tusk został nowym przewodniczącym Europejskiej Partii Ludowej. Jego kadencja potrwa trzy lata.

PGE Vive Kielce – Azoty Puławy 34:31. Postraszyli mistrza

PGE Vive Kielce – Azoty Puławy 34:31. Postraszyli mistrza 0 2

Puławianie po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu ulegli w Kielcach mistrzom Polski różnicą trzech trafień

Są pieniądze na powrót pekaesów. Zainteresowanie jest znikome

Są pieniądze na powrót pekaesów. Zainteresowanie jest znikome 0 8

Do 29 listopada trwa nabór wniosków o dofinansowanie zlikwidowanych połączeń autobusowych. Samorządy mają do wykorzystania ponad 66 mln zł. Na razie nie zgłosił się nikt.

Różowy, dla niektórych prawie tęczowy. Kolorowych piątków już więcej w tej szkole nie będzie

Różowy, dla niektórych prawie tęczowy. Kolorowych piątków już więcej w tej szkole nie będzie 32 16

Miała być zabawa i przebieranki, a wybuchła afera o „propagowanie ideologii LGBT w szkołach”. Przez jeden anonimowy list dzieci straciły szansę na udział w konkursie, który miał je zintegrować.

Na prośbę proboszcza zbudują cmentarz komunalny

Na prośbę proboszcza zbudują cmentarz komunalny 0 5

Miejsca na kolejne kwatery na cmentarzu parafialnym przy ul. Pożowskiej w Końskowoli jest coraz mniej. Na prośbę proboszcza, władze gminy rozważają budowę cmentarza komunalnego.