Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 lipca 2014 r.
22:00
Edytuj ten wpis

Najlepsi na studia uciekają z Lublina

68 20 A A

Większość tegorocznych maturzystów pozostanie na studia w Lublinie. Absolwenci najbardziej renomowanych szkół wybierają jednak inne miasta. Liczą, że łatwiej znajdą tam dobrą pracę

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Takie wnioski wynikają z badania przeprowadzonego przez Pracownię Badań i Ewaluacji na zlecenie senatora Henryka Ciocha. Przebadano 500 maturzystów z ośmiu lubelskich szkół o różnym poziomie i profilu nauczania.

O plany na przyszłość zapytano absolwentów: Zespołu Szkół nr 1, III LO im. Unii Lubelskiej, V LO im. M. Skłodowskiej-Curie, VIII LO im. Z. Nałkowskiej, XVI LO im. A. i J. Vetterów, XXI LO im. św. Stanisława Kostki oraz Technikum Budowlano-Geodezyjnego i Technikum Przemysłu Spożywczego.

Na studia wyższe wybiera się czterech na pięciu ankietowanych. 72 proc. z nich deklaruje pozostanie w Lublinie. Jako główne powody tego wyboru podają przywiązanie do miejsca zamieszkania i niskie koszty studiów. Największym zainteresowaniem cieszy się UMCS.

Spośród maturzystów, którzy deklarują pozostanie w Lublinie na największej uczelni w mieście chce studiować 31 proc. - Myślę, że kandydaci biorą pod uwagę nie tylko naszą bogatą ofertę dostosowaną do potrzeb rynku pracy, ale również nowoczesną bazę naukowo-dydaktyczną oraz to, że mogą rozwijać u nas swoje pasje i zainteresowania, poza naukowymi także artystyczne oraz sportowe - mówi Magda Kozak-Siemińska, rzeczniczka UMCS.

- Chciałam wyjechać z Lublina, ale do pozostania tu zmusiła mnie sytuacja rodzinna. Uważam jednak, że oferta UMCS jest dobra. To uczelnia znana nie tylko w Polsce i mam nadzieję, że po jej ukończeniu uda mi się znaleźć dobrą pracę - mówi Aneta Mirosław, absolwentka XV LO w Lublinie.
Wśród absolwentów renomowanych liceów większą popularnością cieszą się jednak studia poza Lublinem, głównie w Warszawie (25 proc.), Krakowie (14 proc.) oraz Wrocławiu i Poznaniu (po 2,8 proc.). Z ankiet wynika, że do studiowania w Warszawie i Wrocławiu przekonują ich duże szanse na znalezienie dobrej pracy, a w Krakowie prestiż uczelni.

- Taką tendencję obserwujemy już od kilku lat - przyznaje Zbigniew Jakuszko, dyrektor V LO w Lublinie. - Uczniowie uważają, że po studiach w innych miastach będą mieli lepsze perspektywy, niż po ukończeniu lubelskich uczelni. Kierują się też tym, że w Warszawie, czy Krakowie jest większa oferta prac dorywczych i choć jest tam drożej, to łatwiej jest utrzymać się w trakcie studiów - dodaje.

Część absolwentów wybiera inne miasta także dlatego, że w Lublinie nie mogą znaleźć interesującej ich oferty. - Swoją przyszłość wiążę z wojskiem, dlatego złożyłem dokumenty do Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Lądowych we Wrocławiu. Innego wyboru nie miałem - mówi Marcin Zakościelny, który skończył XV LO.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
poznaniak z lb / 14 lipca 2014 o 16:40
0

Ewa Kopacz marszałek dawniej minister zdrowia kończyła LUBELSKĄ Uczelnie -dziś liczy się partia znajomości i to w Polsce będzie trwało.Komorowski historyk Nałęcz ,historyk ,Borusewicz-Historyk ,Tusk historyk .

Avatar
poznaniak z lb / 14 lipca 2014 o 16:33
0

Tacy młodzi a już opluwają rodzinne strony Lublin ,i region  wychowani na Wyborczej ,TVN 24 Palikocie i PO.[tz Śitwie],Juli po Lubelskich uczelniach zdobyło kariery ministrów jak np Mucha ,Gilowska ,Karpiński  ,profesorów   patentów  czy sukcesy za granicą po uczelniach Lubelskich,Jestem obserwatorem i dam 1 ptrzyklad kuzynki z Biłgoraja konczyły Uniwerki w Krakowie i dziś pracuja za 2tys zl ,gdzie po opłatach i wyżwieniu   rodzice jeszcze im pomagają.Szanowni marzyciele jako mieszkaniec Poznania widzę jak mlodzi chcą się urwać Tylko od rodziny miejsca zamieszkania jak w Piątki w Sobotę piją  ,a rodzice dumni moja corka syn studiuja w Krakowie czy Poznaniu.Panowie pamiętajcieże do Wawy ,Kraka ,czy Poznania ludzie jadą a pózniej są roczarowani że pracy nie mają lub są zatrudniani na krótko i śmieciówki 

Tacy młodzi a już opluwają rodzinne strony Lublin ,i region  wychowani na Wyborczej ,TVN 24 Palikocie i PO.[tz Śitwie],Juli po Lubelskich uczelniach zdobyło kariery ministrów jak np Mucha ,Gilowska ,Karpiński  ,profesorów   patentów  czy sukcesy za granicą po uczelniach Lubelskich,Jestem obserwatorem i dam 1 ptrzyklad kuzynki z Biłgoraja konczyły Uniwerki w Krakowie i dziś pracuja za 2tys zl ,gdzie po opłatach i wyżwieniu   rodzice jeszcze im pomagają.Szanowni marzyciele jako mieszkaniec Poznania widzę jak mlodzi ... rozwiń

Avatar
poznaniak z lb / 14 lipca 2014 o 16:32
0

Tacy młodzi a już opluwają rodzinne strony Lublin ,i region  wychowani na Wyborczej ,TVN 24 Palikocie i PO.[tz Śitwie],Wielu ,czy i po Lubelskich uczelniach zdobyło kariery ministrów wiceministrów  jak np Mucha ,Gilowska ,Karpiński  ,profesorów   patentów  czy sukcesy za granicą po uczelniach Lubelskich,Jestem obserwatorem i dam 1 ptrzyklad kuzynki z Biłgoraja konczyły Uniwerki w Krakowie i dziś pracuja za 2tys zl ,gdzie po opłatach i wyżwieniu   rodzice jeszcze im pomagają.Szanowni marzyciele jako mieszkaniec Poznania widzę jak mlodzi chcą się urwać Tylko od rodziny miejsca zamieszkania jak w Piątki w Sobotę piją  ,a rodzice dumni moja córka syn studiuja w Krakowie czy Poznaniu.Panowie pamiętajcieże do Wawy ,Kraka ,czy Poznania ludzie jadą a pózniej są roczarowani że pracy nie mają lub są zatrudniani na krótko i śmieciówki .Wielu z podkulonym ogonem stwierdzi ze nie warto i wróci tam dobrze gdzie nas nie ma .Gąbka w dużych miastach Warszawa ,Kraków Wrocław czy Poznań nadwyżką siły roboczej już się napiła.Pamiętajcie zawsze będziecie słoikami i często traktowani jak człowiek nr 2.W Opolu  Śląsk  pracę  dostaniesz ,ale mile mieć korzenie Niemieckie .

Tacy młodzi a już opluwają rodzinne strony Lublin ,i region  wychowani na Wyborczej ,TVN 24 Palikocie i PO.[tz Śitwie],Wielu ,czy i po Lubelskich uczelniach zdobyło kariery ministrów wiceministrów  jak np Mucha ,Gilowska ,Karpiński  ,profesorów   patentów  czy sukcesy za granicą po uczelniach Lubelskich,Jestem obserwatorem i dam 1 ptrzyklad kuzynki z Biłgoraja konczyły Uniwerki w Krakowie i dziś pracuja za 2tys zl ,gdzie po opłatach i wyżwieniu   rodzice jeszcze im pomagają.Szanowni marzyciele jako mieszkanie... rozwiń

Avatar
biedny rodak ze wschodu / 14 lipca 2014 o 13:33
0

I tak jak Niemcy powiedzieli " Całą część wschodnią od Wisły, zasadzić lasem i zrobić rezerwat".

Avatar
K. / 14 lipca 2014 o 13:20
0

w Lublinie jest okropnie , wykładowcy to wredni ludzie , brak im empatii , przekonałam się gdy wyjechałam do Torunia , zupełnie inny świat

Nie generalizuj, okej? Za mną 4 lata studiów i mogę powiedzieć, że spotkałam wielu miłych wykładowców. 

Avatar
anka / 14 lipca 2014 o 13:04
0

Z pięciu, czterech wybiera się na studia wyższe, a i ilu tak naprawdę nadaje się na te studia, skoro ledwo zdają maturę na tak niskim poziomie jaka była i jest nadal od wielu, wielu lat? Dzisiejszy student nie umie pisać ani mówić po polsku. Nie ma wiedzy ogólnej, a bardziej szczegółowa pochodzi tylko z Wikipedii. Kto to powiedział, że wszyscy muszą mieć studia wyższe, a gdzie specjaliści w różnych dziedzinach? To jakiś relikt PRL-u. Studia zamiast przemysłu, to nowa metoda ukrywania bezrobocia. A to, że te uczelnie produkują w większości roszczeniowych matołów, to już nie jest ważne.

Z pięciu, czterech wybiera się na studia wyższe, a i ilu tak naprawdę nadaje się na te studia, skoro ledwo zdają maturę na tak niskim poziomie jaka była i jest nadal od wielu, wielu lat? Dzisiejszy student nie umie pisać ani mówić po polsku. Nie ma wiedzy ogólnej, a bardziej szczegółowa pochodzi tylko z Wikipedii. Kto to powiedział, że wszyscy muszą mieć studia wyższe, a gdzie specjaliści w różnych dziedzinach? To jakiś relikt PRL-u. Studia zamiast przemysłu, to nowa metoda ukrywania bezrobocia. A to, że te uczelnie produkują w więks... rozwiń

Avatar
folkatka / 14 lipca 2014 o 11:53
0

w Lublinie jest okropnie , wykładowcy to wredni ludzie , brak im empatii , przekonałam się gdy wyjechałam do Torunia , zupełnie inny świat

Nie lubie generalizowania.

 Tez studiowalam w Toruniu (a przedtem w Lublinie), i bywalo roznie, Przykrosci i upokorzenia ze strony wykladowcow spotkaly mnie i tu, i tu.

Avatar
m / 14 lipca 2014 o 11:25
0
często to są zwykłe fanaberie, bez uzasadnienia...
bo bardzo wiele kierunków nie jest gorszych niż w Warszawie czy Krakowie, a często w Lublinie jest ich poziom lepszy... - ale w większości to zwykłe fanaberie i chęć "wyrwania się" na większe rynki pracy... Gdy w Lublinie i okolicy (Aglomeracji Lubelskiej czyli Lubartowie, Łęcznej, Świdniku, Piaskach, Niemcach Niedrzwicy, Bychawie, Nałęczowie czyli w promieniu 25 km) bezrobocie spadnie do 6 % (w samym Lublinie 9,9 % powiat lubelski 13 %) a liczba miejsc pracy w przemyśle, nowych technologiach i sektorze ekonomicznym zacznie znacząco rosnąć wówczas zdecydowana większość zostanie na miejscu i tu będzie studiować...
tzn. jak faktycznie będzie rosnąć ilość dobrych miejsc pracy...
a nie tak jak "mówią" powstało 5000 nowych miejsc pracy ale nie dodają że 4950 miejsc zamknięto i bilans jest +50 miejsc pracy
nie trzeba się tak tymi rankingami podniecać - bo i kryteria niejasne
problem jest jedynie z zatrudnieniem absolwentów do rozwiązania...
bo np. czy Akademia Medyczna we Wrocławiu i Lublinie tak między sobą się różnią - odpowiedź jasna - NIE

tak jest

/p> rozwiń
Avatar
R / 14 lipca 2014 o 11:23
0

Moim zdaniem głupotą jest jechać do innego miasta, ponosić koszty i mieszkać na stancji albo w akademiku jeżeli dany kierunek jest w Lublinie.

Po studiach do pracy jak najbardziej - jak tu nic interesującego się nie znajdzie.

ale małolaty chcą się wyrwać - fanaberie

Avatar
R / 14 lipca 2014 o 11:21
0
często to są zwykłe fanaberie, bez uzasadnienia...
bo bardzo wiele kierunków nie jest gorszych niż w Warszawie czy Krakowie, a często w Lublinie jest ich poziom lepszy... - ale w większości to zwykłe fanaberie i chęć "wyrwania się" na większe rynki pracy... Gdy w Lublinie i okolicy (Aglomeracji Lubelskiej czyli Lubartowie, Łęcznej, Świdniku, Piaskach, Niemcach Niedrzwicy, Bychawie, Nałęczowie czyli w promieniu 25 km) bezrobocie spadnie do 6 % (w samym Lublinie 9,9 % powiat lubelski 13 %) a liczba miejsc pracy w przemyśle, nowych technologiach i sektorze ekonomicznym zacznie znacząco rosnąć wówczas zdecydowana większość zostanie na miejscu i tu będzie studiować...
tzn. jak faktycznie będzie rosnąć ilość dobrych miejsc pracy...
a nie tak jak "mówią" powstało 5000 nowych miejsc pracy ale nie dodają że 4950 miejsc zamknięto i bilans jest +50 miejsc pracy
nie trzeba się tak tymi rankingami podniecać - bo i kryteria niejasne
problem jest jedynie z zatrudnieniem absolwentów do rozwiązania...
bo np. czy Akademia Medyczna we Wrocławiu i Lublinie tak między sobą się różnią - odpowiedź jasna - NIE

To prawda poziom porównywalny ale jeszcze miejsc pracy więcej

poziom porównywalny ale jeszcze miejsc pracy więcej

rozwiń
Avatar
poznaniak z lb / 14 lipca 2014 o 16:40
0

Ewa Kopacz marszałek dawniej minister zdrowia kończyła LUBELSKĄ Uczelnie -dziś liczy się partia znajomości i to w Polsce będzie trwało.Komorowski historyk Nałęcz ,historyk ,Borusewicz-Historyk ,Tusk historyk .

Avatar
poznaniak z lb / 14 lipca 2014 o 16:33
0

Tacy młodzi a już opluwają rodzinne strony Lublin ,i region  wychowani na Wyborczej ,TVN 24 Palikocie i PO.[tz Śitwie],Juli po Lubelskich uczelniach zdobyło kariery ministrów jak np Mucha ,Gilowska ,Karpiński  ,profesorów   patentów  czy sukcesy za granicą po uczelniach Lubelskich,Jestem obserwatorem i dam 1 ptrzyklad kuzynki z Biłgoraja konczyły Uniwerki w Krakowie i dziś pracuja za 2tys zl ,gdzie po opłatach i wyżwieniu   rodzice jeszcze im pomagają.Szanowni marzyciele jako mieszkaniec Poznania widzę jak mlodzi chcą się urwać Tylko od rodziny miejsca zamieszkania jak w Piątki w Sobotę piją  ,a rodzice dumni moja corka syn studiuja w Krakowie czy Poznaniu.Panowie pamiętajcieże do Wawy ,Kraka ,czy Poznania ludzie jadą a pózniej są roczarowani że pracy nie mają lub są zatrudniani na krótko i śmieciówki 

Tacy młodzi a już opluwają rodzinne strony Lublin ,i region  wychowani na Wyborczej ,TVN 24 Palikocie i PO.[tz Śitwie],Juli po Lubelskich uczelniach zdobyło kariery ministrów jak np Mucha ,Gilowska ,Karpiński  ,profesorów   patentów  czy sukcesy za granicą po uczelniach Lubelskich,Jestem obserwatorem i dam 1 ptrzyklad kuzynki z Biłgoraja konczyły Uniwerki w Krakowie i dziś pracuja za 2tys zl ,gdzie po opłatach i wyżwieniu   rodzice jeszcze im pomagają.Szanowni marzyciele jako mieszkaniec Poznania widzę jak mlodzi ... rozwiń

Avatar
poznaniak z lb / 14 lipca 2014 o 16:32
0

Tacy młodzi a już opluwają rodzinne strony Lublin ,i region  wychowani na Wyborczej ,TVN 24 Palikocie i PO.[tz Śitwie],Wielu ,czy i po Lubelskich uczelniach zdobyło kariery ministrów wiceministrów  jak np Mucha ,Gilowska ,Karpiński  ,profesorów   patentów  czy sukcesy za granicą po uczelniach Lubelskich,Jestem obserwatorem i dam 1 ptrzyklad kuzynki z Biłgoraja konczyły Uniwerki w Krakowie i dziś pracuja za 2tys zl ,gdzie po opłatach i wyżwieniu   rodzice jeszcze im pomagają.Szanowni marzyciele jako mieszkaniec Poznania widzę jak mlodzi chcą się urwać Tylko od rodziny miejsca zamieszkania jak w Piątki w Sobotę piją  ,a rodzice dumni moja córka syn studiuja w Krakowie czy Poznaniu.Panowie pamiętajcieże do Wawy ,Kraka ,czy Poznania ludzie jadą a pózniej są roczarowani że pracy nie mają lub są zatrudniani na krótko i śmieciówki .Wielu z podkulonym ogonem stwierdzi ze nie warto i wróci tam dobrze gdzie nas nie ma .Gąbka w dużych miastach Warszawa ,Kraków Wrocław czy Poznań nadwyżką siły roboczej już się napiła.Pamiętajcie zawsze będziecie słoikami i często traktowani jak człowiek nr 2.W Opolu  Śląsk  pracę  dostaniesz ,ale mile mieć korzenie Niemieckie .

Tacy młodzi a już opluwają rodzinne strony Lublin ,i region  wychowani na Wyborczej ,TVN 24 Palikocie i PO.[tz Śitwie],Wielu ,czy i po Lubelskich uczelniach zdobyło kariery ministrów wiceministrów  jak np Mucha ,Gilowska ,Karpiński  ,profesorów   patentów  czy sukcesy za granicą po uczelniach Lubelskich,Jestem obserwatorem i dam 1 ptrzyklad kuzynki z Biłgoraja konczyły Uniwerki w Krakowie i dziś pracuja za 2tys zl ,gdzie po opłatach i wyżwieniu   rodzice jeszcze im pomagają.Szanowni marzyciele jako mieszkanie... rozwiń

Avatar
biedny rodak ze wschodu / 14 lipca 2014 o 13:33
0

I tak jak Niemcy powiedzieli " Całą część wschodnią od Wisły, zasadzić lasem i zrobić rezerwat".

Avatar
K. / 14 lipca 2014 o 13:20
0

w Lublinie jest okropnie , wykładowcy to wredni ludzie , brak im empatii , przekonałam się gdy wyjechałam do Torunia , zupełnie inny świat

Nie generalizuj, okej? Za mną 4 lata studiów i mogę powiedzieć, że spotkałam wielu miłych wykładowców. 

Avatar
anka / 14 lipca 2014 o 13:04
0

Z pięciu, czterech wybiera się na studia wyższe, a i ilu tak naprawdę nadaje się na te studia, skoro ledwo zdają maturę na tak niskim poziomie jaka była i jest nadal od wielu, wielu lat? Dzisiejszy student nie umie pisać ani mówić po polsku. Nie ma wiedzy ogólnej, a bardziej szczegółowa pochodzi tylko z Wikipedii. Kto to powiedział, że wszyscy muszą mieć studia wyższe, a gdzie specjaliści w różnych dziedzinach? To jakiś relikt PRL-u. Studia zamiast przemysłu, to nowa metoda ukrywania bezrobocia. A to, że te uczelnie produkują w większości roszczeniowych matołów, to już nie jest ważne.

Z pięciu, czterech wybiera się na studia wyższe, a i ilu tak naprawdę nadaje się na te studia, skoro ledwo zdają maturę na tak niskim poziomie jaka była i jest nadal od wielu, wielu lat? Dzisiejszy student nie umie pisać ani mówić po polsku. Nie ma wiedzy ogólnej, a bardziej szczegółowa pochodzi tylko z Wikipedii. Kto to powiedział, że wszyscy muszą mieć studia wyższe, a gdzie specjaliści w różnych dziedzinach? To jakiś relikt PRL-u. Studia zamiast przemysłu, to nowa metoda ukrywania bezrobocia. A to, że te uczelnie produkują w więks... rozwiń

Avatar
folkatka / 14 lipca 2014 o 11:53
0

w Lublinie jest okropnie , wykładowcy to wredni ludzie , brak im empatii , przekonałam się gdy wyjechałam do Torunia , zupełnie inny świat

Nie lubie generalizowania.

 Tez studiowalam w Toruniu (a przedtem w Lublinie), i bywalo roznie, Przykrosci i upokorzenia ze strony wykladowcow spotkaly mnie i tu, i tu.

Avatar
m / 14 lipca 2014 o 11:25
0
często to są zwykłe fanaberie, bez uzasadnienia...
bo bardzo wiele kierunków nie jest gorszych niż w Warszawie czy Krakowie, a często w Lublinie jest ich poziom lepszy... - ale w większości to zwykłe fanaberie i chęć "wyrwania się" na większe rynki pracy... Gdy w Lublinie i okolicy (Aglomeracji Lubelskiej czyli Lubartowie, Łęcznej, Świdniku, Piaskach, Niemcach Niedrzwicy, Bychawie, Nałęczowie czyli w promieniu 25 km) bezrobocie spadnie do 6 % (w samym Lublinie 9,9 % powiat lubelski 13 %) a liczba miejsc pracy w przemyśle, nowych technologiach i sektorze ekonomicznym zacznie znacząco rosnąć wówczas zdecydowana większość zostanie na miejscu i tu będzie studiować...
tzn. jak faktycznie będzie rosnąć ilość dobrych miejsc pracy...
a nie tak jak "mówią" powstało 5000 nowych miejsc pracy ale nie dodają że 4950 miejsc zamknięto i bilans jest +50 miejsc pracy
nie trzeba się tak tymi rankingami podniecać - bo i kryteria niejasne
problem jest jedynie z zatrudnieniem absolwentów do rozwiązania...
bo np. czy Akademia Medyczna we Wrocławiu i Lublinie tak między sobą się różnią - odpowiedź jasna - NIE

tak jest

/p> rozwiń
Avatar
R / 14 lipca 2014 o 11:23
0

Moim zdaniem głupotą jest jechać do innego miasta, ponosić koszty i mieszkać na stancji albo w akademiku jeżeli dany kierunek jest w Lublinie.

Po studiach do pracy jak najbardziej - jak tu nic interesującego się nie znajdzie.

ale małolaty chcą się wyrwać - fanaberie

Avatar
R / 14 lipca 2014 o 11:21
0
często to są zwykłe fanaberie, bez uzasadnienia...
bo bardzo wiele kierunków nie jest gorszych niż w Warszawie czy Krakowie, a często w Lublinie jest ich poziom lepszy... - ale w większości to zwykłe fanaberie i chęć "wyrwania się" na większe rynki pracy... Gdy w Lublinie i okolicy (Aglomeracji Lubelskiej czyli Lubartowie, Łęcznej, Świdniku, Piaskach, Niemcach Niedrzwicy, Bychawie, Nałęczowie czyli w promieniu 25 km) bezrobocie spadnie do 6 % (w samym Lublinie 9,9 % powiat lubelski 13 %) a liczba miejsc pracy w przemyśle, nowych technologiach i sektorze ekonomicznym zacznie znacząco rosnąć wówczas zdecydowana większość zostanie na miejscu i tu będzie studiować...
tzn. jak faktycznie będzie rosnąć ilość dobrych miejsc pracy...
a nie tak jak "mówią" powstało 5000 nowych miejsc pracy ale nie dodają że 4950 miejsc zamknięto i bilans jest +50 miejsc pracy
nie trzeba się tak tymi rankingami podniecać - bo i kryteria niejasne
problem jest jedynie z zatrudnieniem absolwentów do rozwiązania...
bo np. czy Akademia Medyczna we Wrocławiu i Lublinie tak między sobą się różnią - odpowiedź jasna - NIE

To prawda poziom porównywalny ale jeszcze miejsc pracy więcej

poziom porównywalny ale jeszcze miejsc pracy więcej

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 64 8

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 3 1

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 12 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 3 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.