Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 lipca 2010 r.
12:10
Edytuj ten wpis

Niektórzy przez upały pracują krócej: urzędnicy, pracownicy sądu i uczelni

Autor: Zdjęcie autora (ep) (aa)
0 24 A A

Pracownicy UMCS mogli w czwartek wyjść z pracy o dwie godziny wcześniej. Ale nie wszyscy, bo pracownicy Biblioteki Głównej skarżą się, że niektórzy z nich musieli zostać w pracy do końca.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Wczoraj dostaliśmy informację, że rektor skraca nam czas pracy. Niestety do domu mogły pójść tylko niektóre osoby. Ja wyszłam, ale koleżanki z Biblioteki Głównej, które obsługują klientów musiały zostać - skarży się nam pracownica jednej z bibliotek zakładowych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej.

Pracownicy uniwersytetu mają problem także dzisiaj. - Na stronie uczelni pojawiła się informacja, że dziś krócej pracują osoby z administracji. Ja formalnie nie jestem pracownikiem administracji, więc wyjść nie mogę. Co to za sprawiedliwość? Czy w moje okno słońce grzeje mniej? - pyta pracownica.

Po naszej interwencji informacja na stronie została zmieniona. Zamiast "pracownicy administracji” pojawiło się "wszyscy pracownicy będą mili skrócony czas pracy do godziny 13”.

- Podkreślam, wszyscy pracujemy dziś do godz. 13. Wczoraj było tak samo. W wyjątkowych sytuacjach kierownicy danych jednostek wyznaczają osoby, które muszą zostać dłużej i dokończyć pilne sprawy, ale generalnie wszyscy pracujemy o dwie godziny krócej, osoby z bibliotek również - tłumaczy Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzeczniczka UMCS.

Tak jak na UMCS krócej pracują dzisiaj również na Uniwersytecie Przyrodniczym, KUL i Politechnice Lubelskiej.

Podobnie jak wczoraj, także dziś do domu wyjdą wcześniej pracownicy Sądu Okręgowego w Lublinie. – Jest ograniczenie pracy urzędników do godz. 13.30 – zapowiada Artur Ozimek, rzecznik prasowy SO w Lublinie. – Wyznaczone zostały osoby dyżurujące, tak więc sąd będzie pracował normalnie, do godz. 15.30. Wszystkie rozprawy odbywają się normalnie. Dla obywateli nic się nie zmieni –dodaje Ozimek. W pokojach lubelskiego sądu temperatura wynosi średnio 30 stopni Celsjusza.

Krócej będą pracować też w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie. – Urząd będzie czynny do godz. 15, ale większość pracowników będzie mogła opuścić swoje stanowiska pracy już o godz. 14 – mówi Rafał Przech z biura prasowego LUW.

Godzinę wcześniej wyjdą do domu również pracownicy Urzędu Marszałkowskiego. – Będziemy pracować do godz. 14.30 – potwierdza Damian Miechowicz z zespołu informacyjno-prasowego Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

Pracownicy inspekcji pracy w Lublinie przyjmują codziennie nawet do 15 zgłoszeń w związku w warunkami pracy. – Na ogół są to zgłoszenia anonimowe – wyjaśnia Mirosław Wyrwisz z Okręgowej Inspekcji Pracy w Lublinie. – Dzwonią zarówno pracownicy jak też klienci np. sklepów dopytując jak mogą pomóc pracownikom, którzy pracują w bardzo nagrzanych pomieszczeniach.

Do OIP wpłynęły już m.in. zgłoszenia dotyczące warunków pracy w Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej i w jednym z banków. – Pracodawca jest zobowiązany zapewnić pracownikowi napoje chłodzące i jak też odpowiedni system wentylacji czy klimatyzacji – dodaje Wyrwisz.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zytka / 31 sierpnia 2010 o 23:40
0
[quote name='ZYTKA' date='31 sierpień 2010 - 23:39 ' timestamp='1283290767' post='339691']
Zapraszam do pracy w Sądzie. Na początek (później się okazuje ze na dłużej tzn. minimum 5 lat) pensja 1000-1400 zł. Na początek musisz się nauczyć szybko protokołować, więc pozasuwasz na salę 5 razy w tygodniu po 8 albo więcej godzin bo sesja może się przedłużyć. Nie radzę Sędziemu wspominać, że jest godzina 16.00 bo on chce się wykazać i jego gówno to obchodzi, że nic nie jadłeś, nie piłeś i nie byłeś w WC. Do tego stres i odpowiedzialność, bo rzadko kto wspomina, że protokolant, to też osoba wykonująca akta po rozprawie. Człowieku! Jak nie masz o czymś pojęcia to się nie wypowiadaj!!! Przepracowałam w sądzie ponad 13 lat. Mam orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, gdyż wysiadł mi kręgosłup m. in. od dźwigania akt sądowych (I tom w Wydziale Karnym to 2 kg). A często się również zdarzało, że trzeba było i szafy przestawiać, żeby zmieścić się w małym pokoiku w 8 osób. Skazanych nie można wziąć do takiej roboty, bo za bardzo by się nadźwigali i jeszcze dysk by im wyleciał (ja mam dwa kręgi zmiażdżone), a poza tym NIE WOLNO ICH ZMUSZAĆ DO PRACY! Skazany ma więcej praw w pierdlu, niż pracownik w Sądzie!!
[/quote]



I jeszcze jedno: jakbym miała odebrać wszystkie swoje nadgodziny, to minimum rok czasu miałabym labę!!!
[quote name='ZYTKA' date='31 sierpień 2010 - 23:39 ' timestamp='1283290767' post='339691']
Zapraszam do pracy w Sądzie. Na początek (później się okazuje ze na dłużej tzn. minimum 5 lat) pensja 1000-1400 zł. Na początek musisz się nauczyć szybko protokołować, więc pozasuwasz na salę 5 razy w tygodniu po 8 albo więcej godzin bo sesja może się przedłużyć. Nie radzę Sędziemu wspominać, że jest godzina 16.00 bo on chce się wykazać i jego gówno to obchodzi, że nic nie jadłeś, nie piłeś i nie byłeś w WC. Do teg... rozwiń
Avatar
ZYTKA / 31 sierpnia 2010 o 23:39
0
[quote name='Marek_' date='23 lipiec 2010 - 20:40 ' timestamp='1279910417' post='319287']
Pracownik sądu pracujący 8 godzin? Może gdyby nie odliczyć tych wszystkich przerw na kawę, przerw na lunch, przerw na obiad i tak dalej. Ja miałem nieprzyjemność załatwiania czegoś w czegoś w sądzie, więc wiem jak tam się (nie) pracuje. Nawet nie zliczę ile razy się pomylili pracownicy sądu w różnych wnioskach, mimo, że upału niebyło. A taka biblioteka na UMCS-ie to pracuje tylko 5 godzin dziennie a siedzą tylko na tyłku więc się nie przemęczają.

Mnie bardziej ciekawi czy będą odrabiali te 2 godziny, czy zostanie im to darowane, choć przecież wiadomo co postanowią.
[/quote]


Zapraszam do pracy w Sądzie. Na początek (później się okazuje ze na dłużej tzn. minimum 5 lat) pensja 1000-1400 zł. Na początek musisz się nauczyć szybko protokołować, więc pozasuwasz na salę 5 razy w tygodniu po 8 albo więcej godzin bo sesja może się przedłużyć. Nie radzę Sędziemu wspominać, że jest godzina 16.00 bo on chce się wykazać i jego gówno to obchodzi, że nic nie jadłeś, nie piłeś i nie byłeś w WC. Do tego stres i odpowiedzialność, bo rzadko kto wspomina, że protokolant, to też osoba wykonująca akta po rozprawie. Człowieku! Jak nie masz o czymś pojęcia to się nie wypowiadaj!!! Przepracowałam w sądzie ponad 13 lat. Mam orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, gdyż wysiadł mi kręgosłup m. in. od dźwigania akt sądowych (I tom w Wydziale Karnym to 2 kg). A często się również zdarzało, że trzeba było i szafy przestawiać, żeby zmieścić się w małym pokoiku w 8 osób. Skazanych nie można wziąć do takiej roboty, bo za bardzo by się nadźwigali i jeszcze dysk by im wyleciał (ja mam dwa kręgi zmiażdżone), a poza tym NIE WOLNO ICH ZMUSZAĆ DO PRACY! Skazany ma więcej praw w pierdlu, niż pracownik w Sądzie!!
[quote name='Marek_' date='23 lipiec 2010 - 20:40 ' timestamp='1279910417' post='319287']
Pracownik sądu pracujący 8 godzin? Może gdyby nie odliczyć tych wszystkich przerw na kawę, przerw na lunch, przerw na obiad i tak dalej. Ja miałem nieprzyjemność załatwiania czegoś w czegoś w sądzie, więc wiem jak tam się (nie) pracuje. Nawet nie zliczę ile razy się pomylili pracownicy sądu w różnych wnioskach, mimo, że upału niebyło. A taka biblioteka na UMCS-ie to pracuje tylko 5 godzin dziennie a siedzą tylko na ... rozwiń
Avatar
geo / 24 lipca 2010 o 17:18
0
fajnie że wypowiadają się ci, którzy z pracą w budżetówce nie mieli nic wspólnego no i to załatwia temat - ignoranci wypowiadają sie na tematy o których pojęcia nie mają, ludzie jak pojęcie pracy w budżetówce znacie z gazet to wyluzujcie bo i tak sensu nie zrozumiecie
Avatar
ewa / 24 lipca 2010 o 07:09
0
Ludzie na budowie zasówają w taki upał normalną ilośc godzin !!! i wiele innych osób również,a damostwo pżeważnie pracuje w klimatyzatorach po 6 godzin i jeszcze im za długo???? skandal!!!!!!!!!!!!!
Avatar
cos wiedzący / 23 lipca 2010 o 22:52
0
W Marszałkowskim skrócenie dnia pracy miało inną przyczynę , choć oficjalnie podali że UPAŁ. Przyczyna prozaiczna - bo wszyscy dyrektorzy z Marszałkowskiego musieli się wstawić o godzinie 16,00 w pewnym odległym od Lublina o ok. 80 km (minimum godzina jazdy samochodem) miejscu na imprezę imieninowa lub urodzinowa pewnego notabla Urzędu Marszałkowskiego
Avatar
Marek_ / 23 lipca 2010 o 20:40
0
[quote name='abi' date='23 July 2010 - 17:50 PM' timestamp='1279900239' post='319229']
Chyba, że pracownik sądu pracujący 8 godzin w 37 stopniach źle wypisze wezwanie na rozprawę, wtedy może się zdarzyć, że dopiero w śnieżycę bedziesz zaproszony na rozprawę.
[/quote]

Pracownik sądu pracujący 8 godzin? Może gdyby nie odliczyć tych wszystkich przerw na kawę, przerw na lunch, przerw na obiad i tak dalej. Ja miałem nieprzyjemność załatwiania czegoś w czegoś w sądzie, więc wiem jak tam się (nie) pracuje. Nawet nie zliczę ile razy się pomylili pracownicy sądu w różnych wnioskach, mimo, że upału niebyło. A taka biblioteka na UMCS-ie to pracuje tylko 5 godzin dziennie a siedzą tylko na tyłku więc się nie przemęczają.

Mnie bardziej ciekawi czy będą odrabiali te 2 godziny, czy zostanie im to darowane, choć przecież wiadomo co postanowią.
[quote name='abi' date='23 July 2010 - 17:50 PM' timestamp='1279900239' post='319229']
Chyba, że pracownik sądu pracujący 8 godzin w 37 stopniach źle wypisze wezwanie na rozprawę, wtedy może się zdarzyć, że dopiero w śnieżycę bedziesz zaproszony na rozprawę.
[/quote]

Pracownik sądu pracujący 8 godzin? Może gdyby nie odliczyć tych wszystkich przerw na kawę, przerw na lunch, przerw na obiad i tak dalej. Ja miałem nieprzyjemność załatwiania czegoś w czegoś w sądzie, więc wiem jak tam się... rozwiń
Avatar
abi / 23 lipca 2010 o 17:50
0
[quote name='wiesio' date='23 lipiec 2010 - 14:09 ' timestamp='1279886970' post='319148']
Z tym wolnym w sądach to już przesada.Mają olbrzymie zaległości i jeszcze mogą miec wolne. W ten sposób nigdy nie wygrzebią się ze starych spraw. Nie chce im sie pracować i tyle.
[/quote]

Wiesiek, wcześniej czy później będziesz miał w sądzie rozprawę. Posiedzisz sobie na sądowym korytarzu godzinkę w oczekiwaniu na sprawę, a potem na sali rozpraw przy zamkniętych oknach następne pół godzinki, to pogadamy czy to przesada czy nie. Chyba, że pracownik sądu pracujący 8 godzin w 37 stopniach źle wypisze wezwanie na rozprawę, wtedy może się zdarzyć, że dopiero w śnieżycę bedziesz zaproszony na rozprawę.
[quote name='wiesio' date='23 lipiec 2010 - 14:09 ' timestamp='1279886970' post='319148']
Z tym wolnym w sądach to już przesada.Mają olbrzymie zaległości i jeszcze mogą miec wolne. W ten sposób nigdy nie wygrzebią się ze starych spraw. Nie chce im sie pracować i tyle.
[/quote]

Wiesiek, wcześniej czy później będziesz miał w sądzie rozprawę. Posiedzisz sobie na sądowym korytarzu godzinkę w oczekiwaniu na sprawę, a potem na sali rozpraw przy zamkniętych oknach następne pół godzinki, to po... rozwiń
Avatar
LM / 23 lipca 2010 o 17:07
0
przepraszam bardzo a na UMCS to ktoś w ogóle pracuje?? bo ja mam czasami wrażenie ze oni zajmują się tam wszystkim tylko nie pracą
Avatar
Maria / 23 lipca 2010 o 17:04
0
To strasznie ciężką pracę maja te gryzipiórki, że im skracają dzień pracy.Może tych "tyraczy" podciągnąć pod kartę nauczycielską i niech pracują tylko 2 godziny dziennie, bo się jeszcze biedaczyska zapracują na śmierć i kto będzie rozwijał tą bzdurną nieżyciową biurokrację IV RP,utrudniającą życie przeciętnemu Polakowi.
Avatar
leon / 23 lipca 2010 o 16:53
0
u mnie 32 stopnie w pokoju od 3 tygodni. teraz 35. jest fajnie, część pracowników ma przenośne klimatyzatory. ale nie wszyscy . niektórzy nie zasłużyli
Avatar
zytka / 31 sierpnia 2010 o 23:40
0
[quote name='ZYTKA' date='31 sierpień 2010 - 23:39 ' timestamp='1283290767' post='339691']
Zapraszam do pracy w Sądzie. Na początek (później się okazuje ze na dłużej tzn. minimum 5 lat) pensja 1000-1400 zł. Na początek musisz się nauczyć szybko protokołować, więc pozasuwasz na salę 5 razy w tygodniu po 8 albo więcej godzin bo sesja może się przedłużyć. Nie radzę Sędziemu wspominać, że jest godzina 16.00 bo on chce się wykazać i jego gówno to obchodzi, że nic nie jadłeś, nie piłeś i nie byłeś w WC. Do tego stres i odpowiedzialność, bo rzadko kto wspomina, że protokolant, to też osoba wykonująca akta po rozprawie. Człowieku! Jak nie masz o czymś pojęcia to się nie wypowiadaj!!! Przepracowałam w sądzie ponad 13 lat. Mam orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, gdyż wysiadł mi kręgosłup m. in. od dźwigania akt sądowych (I tom w Wydziale Karnym to 2 kg). A często się również zdarzało, że trzeba było i szafy przestawiać, żeby zmieścić się w małym pokoiku w 8 osób. Skazanych nie można wziąć do takiej roboty, bo za bardzo by się nadźwigali i jeszcze dysk by im wyleciał (ja mam dwa kręgi zmiażdżone), a poza tym NIE WOLNO ICH ZMUSZAĆ DO PRACY! Skazany ma więcej praw w pierdlu, niż pracownik w Sądzie!!
[/quote]



I jeszcze jedno: jakbym miała odebrać wszystkie swoje nadgodziny, to minimum rok czasu miałabym labę!!!
[quote name='ZYTKA' date='31 sierpień 2010 - 23:39 ' timestamp='1283290767' post='339691']
Zapraszam do pracy w Sądzie. Na początek (później się okazuje ze na dłużej tzn. minimum 5 lat) pensja 1000-1400 zł. Na początek musisz się nauczyć szybko protokołować, więc pozasuwasz na salę 5 razy w tygodniu po 8 albo więcej godzin bo sesja może się przedłużyć. Nie radzę Sędziemu wspominać, że jest godzina 16.00 bo on chce się wykazać i jego gówno to obchodzi, że nic nie jadłeś, nie piłeś i nie byłeś w WC. Do teg... rozwiń
Avatar
ZYTKA / 31 sierpnia 2010 o 23:39
0
[quote name='Marek_' date='23 lipiec 2010 - 20:40 ' timestamp='1279910417' post='319287']
Pracownik sądu pracujący 8 godzin? Może gdyby nie odliczyć tych wszystkich przerw na kawę, przerw na lunch, przerw na obiad i tak dalej. Ja miałem nieprzyjemność załatwiania czegoś w czegoś w sądzie, więc wiem jak tam się (nie) pracuje. Nawet nie zliczę ile razy się pomylili pracownicy sądu w różnych wnioskach, mimo, że upału niebyło. A taka biblioteka na UMCS-ie to pracuje tylko 5 godzin dziennie a siedzą tylko na tyłku więc się nie przemęczają.

Mnie bardziej ciekawi czy będą odrabiali te 2 godziny, czy zostanie im to darowane, choć przecież wiadomo co postanowią.
[/quote]


Zapraszam do pracy w Sądzie. Na początek (później się okazuje ze na dłużej tzn. minimum 5 lat) pensja 1000-1400 zł. Na początek musisz się nauczyć szybko protokołować, więc pozasuwasz na salę 5 razy w tygodniu po 8 albo więcej godzin bo sesja może się przedłużyć. Nie radzę Sędziemu wspominać, że jest godzina 16.00 bo on chce się wykazać i jego gówno to obchodzi, że nic nie jadłeś, nie piłeś i nie byłeś w WC. Do tego stres i odpowiedzialność, bo rzadko kto wspomina, że protokolant, to też osoba wykonująca akta po rozprawie. Człowieku! Jak nie masz o czymś pojęcia to się nie wypowiadaj!!! Przepracowałam w sądzie ponad 13 lat. Mam orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, gdyż wysiadł mi kręgosłup m. in. od dźwigania akt sądowych (I tom w Wydziale Karnym to 2 kg). A często się również zdarzało, że trzeba było i szafy przestawiać, żeby zmieścić się w małym pokoiku w 8 osób. Skazanych nie można wziąć do takiej roboty, bo za bardzo by się nadźwigali i jeszcze dysk by im wyleciał (ja mam dwa kręgi zmiażdżone), a poza tym NIE WOLNO ICH ZMUSZAĆ DO PRACY! Skazany ma więcej praw w pierdlu, niż pracownik w Sądzie!!
[quote name='Marek_' date='23 lipiec 2010 - 20:40 ' timestamp='1279910417' post='319287']
Pracownik sądu pracujący 8 godzin? Może gdyby nie odliczyć tych wszystkich przerw na kawę, przerw na lunch, przerw na obiad i tak dalej. Ja miałem nieprzyjemność załatwiania czegoś w czegoś w sądzie, więc wiem jak tam się (nie) pracuje. Nawet nie zliczę ile razy się pomylili pracownicy sądu w różnych wnioskach, mimo, że upału niebyło. A taka biblioteka na UMCS-ie to pracuje tylko 5 godzin dziennie a siedzą tylko na ... rozwiń
Avatar
geo / 24 lipca 2010 o 17:18
0
fajnie że wypowiadają się ci, którzy z pracą w budżetówce nie mieli nic wspólnego no i to załatwia temat - ignoranci wypowiadają sie na tematy o których pojęcia nie mają, ludzie jak pojęcie pracy w budżetówce znacie z gazet to wyluzujcie bo i tak sensu nie zrozumiecie
Avatar
ewa / 24 lipca 2010 o 07:09
0
Ludzie na budowie zasówają w taki upał normalną ilośc godzin !!! i wiele innych osób również,a damostwo pżeważnie pracuje w klimatyzatorach po 6 godzin i jeszcze im za długo???? skandal!!!!!!!!!!!!!
Avatar
cos wiedzący / 23 lipca 2010 o 22:52
0
W Marszałkowskim skrócenie dnia pracy miało inną przyczynę , choć oficjalnie podali że UPAŁ. Przyczyna prozaiczna - bo wszyscy dyrektorzy z Marszałkowskiego musieli się wstawić o godzinie 16,00 w pewnym odległym od Lublina o ok. 80 km (minimum godzina jazdy samochodem) miejscu na imprezę imieninowa lub urodzinowa pewnego notabla Urzędu Marszałkowskiego
Avatar
Marek_ / 23 lipca 2010 o 20:40
0
[quote name='abi' date='23 July 2010 - 17:50 PM' timestamp='1279900239' post='319229']
Chyba, że pracownik sądu pracujący 8 godzin w 37 stopniach źle wypisze wezwanie na rozprawę, wtedy może się zdarzyć, że dopiero w śnieżycę bedziesz zaproszony na rozprawę.
[/quote]

Pracownik sądu pracujący 8 godzin? Może gdyby nie odliczyć tych wszystkich przerw na kawę, przerw na lunch, przerw na obiad i tak dalej. Ja miałem nieprzyjemność załatwiania czegoś w czegoś w sądzie, więc wiem jak tam się (nie) pracuje. Nawet nie zliczę ile razy się pomylili pracownicy sądu w różnych wnioskach, mimo, że upału niebyło. A taka biblioteka na UMCS-ie to pracuje tylko 5 godzin dziennie a siedzą tylko na tyłku więc się nie przemęczają.

Mnie bardziej ciekawi czy będą odrabiali te 2 godziny, czy zostanie im to darowane, choć przecież wiadomo co postanowią.
[quote name='abi' date='23 July 2010 - 17:50 PM' timestamp='1279900239' post='319229']
Chyba, że pracownik sądu pracujący 8 godzin w 37 stopniach źle wypisze wezwanie na rozprawę, wtedy może się zdarzyć, że dopiero w śnieżycę bedziesz zaproszony na rozprawę.
[/quote]

Pracownik sądu pracujący 8 godzin? Może gdyby nie odliczyć tych wszystkich przerw na kawę, przerw na lunch, przerw na obiad i tak dalej. Ja miałem nieprzyjemność załatwiania czegoś w czegoś w sądzie, więc wiem jak tam się... rozwiń
Avatar
abi / 23 lipca 2010 o 17:50
0
[quote name='wiesio' date='23 lipiec 2010 - 14:09 ' timestamp='1279886970' post='319148']
Z tym wolnym w sądach to już przesada.Mają olbrzymie zaległości i jeszcze mogą miec wolne. W ten sposób nigdy nie wygrzebią się ze starych spraw. Nie chce im sie pracować i tyle.
[/quote]

Wiesiek, wcześniej czy później będziesz miał w sądzie rozprawę. Posiedzisz sobie na sądowym korytarzu godzinkę w oczekiwaniu na sprawę, a potem na sali rozpraw przy zamkniętych oknach następne pół godzinki, to pogadamy czy to przesada czy nie. Chyba, że pracownik sądu pracujący 8 godzin w 37 stopniach źle wypisze wezwanie na rozprawę, wtedy może się zdarzyć, że dopiero w śnieżycę bedziesz zaproszony na rozprawę.
[quote name='wiesio' date='23 lipiec 2010 - 14:09 ' timestamp='1279886970' post='319148']
Z tym wolnym w sądach to już przesada.Mają olbrzymie zaległości i jeszcze mogą miec wolne. W ten sposób nigdy nie wygrzebią się ze starych spraw. Nie chce im sie pracować i tyle.
[/quote]

Wiesiek, wcześniej czy później będziesz miał w sądzie rozprawę. Posiedzisz sobie na sądowym korytarzu godzinkę w oczekiwaniu na sprawę, a potem na sali rozpraw przy zamkniętych oknach następne pół godzinki, to po... rozwiń
Avatar
LM / 23 lipca 2010 o 17:07
0
przepraszam bardzo a na UMCS to ktoś w ogóle pracuje?? bo ja mam czasami wrażenie ze oni zajmują się tam wszystkim tylko nie pracą
Avatar
Maria / 23 lipca 2010 o 17:04
0
To strasznie ciężką pracę maja te gryzipiórki, że im skracają dzień pracy.Może tych "tyraczy" podciągnąć pod kartę nauczycielską i niech pracują tylko 2 godziny dziennie, bo się jeszcze biedaczyska zapracują na śmierć i kto będzie rozwijał tą bzdurną nieżyciową biurokrację IV RP,utrudniającą życie przeciętnemu Polakowi.
Avatar
leon / 23 lipca 2010 o 16:53
0
u mnie 32 stopnie w pokoju od 3 tygodni. teraz 35. jest fajnie, część pracowników ma przenośne klimatyzatory. ale nie wszyscy . niektórzy nie zasłużyli
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 5 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 11

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 13 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 29 12

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!