Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 listopada 2011 r.
19:27
Edytuj ten wpis

Nowa siedziba Urzędu Marszałkowskiego i Lubelskie Centrum Konferencyjne za 117 mln zł

Autor: Zdjęcie autora rp
0 27 A A
LCK będzie miało sześć kondygnacji nadziemnych i trzy podziemne z garażem, który pomieści ponad 50 s
LCK będzie miało sześć kondygnacji nadziemnych i trzy podziemne z garażem, który pomieści ponad 50 s

117,79 mln zł będzie kosztowała budowa nowej siedziby Urzędu Marszałkowskiego oraz Lubelskiego Centrum Konferencyjnego w Lublinie. O wynikach przetargu poinformował samorząd województwa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Choć obie inwestycje są formalnie odrębne, to stojące na skrzyżowaniu al. Racławickich i ul. Grottgera budynki wybuduje ta sama firmy, czyli Polimex-Mostostal. Wygrała przetarg, bo zaproponowała najniższą cenę – 117,79 mln zł. Urząd szacował koszt obu inwestycji na 165 mln zł. Żeby mieć argument w razie odwołań innych uczestników przetargu, urzędnicy sprawdzili, czy cena zaproponowana przez zwycięskie konsorcjum nie została zaniżona.

– Budowa może rozpocząć się w każdej chwili po podpisaniu umowy. Prace ziemne można prowadzić także w zimie – mówi członek zarządu Województwa Jacek Sobczak (PO). Pozostaje jeszcze dogadać współpracę z firmą, która po sąsiedzku stawia biurowiec i wykorzystuje samorządowy teren jako skład materiałów.

Inwestycja potrwa dwa lata. Na wykonanie LCK połowę pieniędzy dołoży Unia Europejska. Obiekt będzie przystosowany do obsługi największych konferencji, seminariów, kongresów i wystaw. A samorząd województwa dzięki przeprowadzce ma zaoszczędzić, bo przestanie wynajmować użytkowane obecnie pomieszczenia.

LCK będzie miało sześć kondygnacji nadziemnych i trzy podziemne z garażem, który pomieści ponad 50 samochodów.

Rejon skrzyżowania Grottgera i Racławickich będzie wkrótce największym placem budowy w Lublinie. Oprócz powstającego obecnie prywatnego biurowca, siedziby urzędu i LCK rozpocznie się wkrótce stawianie Centrum Spotkania Kultur (teraz Teatr w Budowie), modernizacja Teatru Muzycznego i filharmonii oraz przebudowa placu przed CSK. A do tego budowa podziemnego parkingu, którą sfinansuje miasto. Marszałek ma już pozwolenie na budowę CSK i wybiera inwestora zastępczego.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
maverick / 24 listopada 2011 r. o 10:06
0
Wystarczy trochę pomysleć..... ale to podobno boli :DD
Skoro urząd nie ma siedziby to musi pomieszczenia wynajmować prawda ? Jak wybuduje siedzibę nie bedzie musiał płacić czynszu tak? Czyli w dłuższym okresie czasu jest to oszczędność? To przecież proste..
Avatar
maverick / 24 listopada 2011 r. o 10:06
0
Wystarczy trochę pomysleć..... ale to podobno boli :DD
Skoro urząd nie ma siedziby to musi pomieszczenia wynajmować prawda ? Jak wybuduje siedzibę nie bedzie musiał płacić czynszu tak? Czyli w dłuższym okresie czasu jest to oszczędność? To przecież proste..
Avatar
Konrad / 24 listopada 2011 r. o 10:01
0
Jeżeli nie wykorzystamy pieniędzy z Unii to przepadną, tyle. A poza tym Lublin zyska zeprezentatywny budynek którym będzie może się chwalić w Polsce
Avatar
Irek / 24 listopada 2011 r. o 09:02
0
Na to zawsze mają pieniądze.
Avatar
pit / 24 listopada 2011 r. o 08:56
0
[quote name='uniżony_petent' timestamp='1322078217' post='562037']
Bardzo to cieszy, że nasi pracowici urzędnicy będą nareszcie posiadać należyte warunki do wypełniania swoich ważnych obowiązków. Mam też nadzieję, że w nowo wzniesionym gmachu znajdzie się miejsce na kaplicę, bo tego brakowało chyba najbardziej dotychczas.
[/quote]
A która wedlug Ciebie to partia prawicowa, bo ja takiej nie widzę.
"Prawica - zwyczajowe określenie sił politycznych, które charakteryzuje szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Do prawicy zalicza się: środowiska o poglądach konserwatywnych, konserwatywno-liberalnych (reprezentujące najczęściej liberalizm gospodarczy – a nie społeczny), chrześcijańsko-demokratycznych, monarchistycznych i narodowych (nacjonalistycznych"
[quote name='uniżony_petent' timestamp='1322078217' post='562037']
Bardzo to cieszy, że nasi pracowici urzędnicy będą nareszcie posiadać należyte warunki do wypełniania swoich ważnych obowiązków. Mam też nadzieję, że w nowo wzniesionym gmachu znajdzie się miejsce na kaplicę, bo tego brakowało chyba najbardziej dotychczas.
[/quote]
A która wedlug Ciebie to partia prawicowa, bo ja takiej nie widzę.
"Prawica - zwyczajowe określenie sił politycznych, które charakteryzuje szacunek dla tradycji,... rozwiń
Avatar
Gość / 24 listopada 2011 r. o 08:56
0
[quote name='Jozef' timestamp='1322120502' post='562227']
Jest kryzys? G.. obchodzi to władze woj. lubelskiego i w najlepsze chcą budować swoje gniazdko. Premier powinien natychmiast wziąć wojewodę za mordę, wyrzucić marszałka a pieniądze przeznaczyć na inne szlachetne cele. W tym zapóźnionym województwie jest wiele pilniejszych potrzeb, których nie dostrzegają władze. Zmienić je, zmienić je koniecznie.
[/quote]
Nigdy nie weżmie go za mordę,bo razem chleją.
Avatar
Gość / 24 listopada 2011 r. o 08:54
0
[quote name='Jozef' timestamp='1322120502' post='562227']
Jest kryzys? G.. obchodzi to władze woj. lubelskiego i w najlepsze chcą budować swoje gniazdko. Premier powinien natychmiast wziąć wojewodę za mordę, wyrzucić marszałka a pieniądze przeznaczyć na inne szlachetne cele. W tym zapóźnionym województwie jest wiele pilniejszych potrzeb, których nie dostrzegają władze. Zmienić je, zmienić je koniecznie.
[/quote]
Nie weżmie go nigdy za mordę,bo razem chleją.
Avatar
Jozef / 24 listopada 2011 r. o 08:41
0
Jest kryzys? G.. obchodzi to władze woj. lubelskiego i w najlepsze chcą budować swoje gniazdko. Premier powinien natychmiast wziąć wojewodę za mordę, wyrzucić marszałka a pieniądze przeznaczyć na inne szlachetne cele. W tym zapóźnionym województwie jest wiele pilniejszych potrzeb, których nie dostrzegają władze. Zmienić je, zmienić je koniecznie.
Avatar
mieszkaniec / 24 listopada 2011 r. o 08:28
0
[quote name='obywatel' timestamp='1322084365' post='562127']
http://www.youtube.com/watch?v=lNlVL3WjMlk
[/quote]
I to jest cała prawda. Jedyna zresztą.
Avatar
mieszkaniec / 24 listopada 2011 r. o 08:23
0
Z całą pewnością to są najbardziej pilne wydatki w dobie kryzysu, żeby nierobom w gajerach budować chatę za 117 mln złotych. To jakiś obłęd! Ludzie biednieją i znikąd nie mają pomocy a tu nasze - podatników pieniądze wyrzuca się w błoto, żeby banda urzędasów (czytaj: darmozjadów) bujała się w wypasionej chałupie za 117 baniek. I nadal nie ma czegoś takiego jak odpowiedzialność urzędnicza. Ten kraj jest chory a najbardziej na samej górze... Cofa się refundację leków, żadnych podwyżek najniższej krajowej pensji ale na marmury dla białych kołniżyków zawsze kasa się znajdzie... Obłęd!!! Jawne okradanie Polaków z ich pieniędzy!
Z całą pewnością to są najbardziej pilne wydatki w dobie kryzysu, żeby nierobom w gajerach budować chatę za 117 mln złotych. To jakiś obłęd! Ludzie biednieją i znikąd nie mają pomocy a tu nasze - podatników pieniądze wyrzuca się w błoto, żeby banda urzędasów (czytaj: darmozjadów) bujała się w wypasionej chałupie za 117 baniek. I nadal nie ma czegoś takiego jak odpowiedzialność urzędnicza. Ten kraj jest chory a najbardziej na samej górze... Cofa się refundację leków, żadnych podwyżek najniższej krajowej pensji ale na marmury dla białych k... rozwiń
Avatar
maverick / 24 listopada 2011 r. o 10:06
0
Wystarczy trochę pomysleć..... ale to podobno boli :DD
Skoro urząd nie ma siedziby to musi pomieszczenia wynajmować prawda ? Jak wybuduje siedzibę nie bedzie musiał płacić czynszu tak? Czyli w dłuższym okresie czasu jest to oszczędność? To przecież proste..
Avatar
maverick / 24 listopada 2011 r. o 10:06
0
Wystarczy trochę pomysleć..... ale to podobno boli :DD
Skoro urząd nie ma siedziby to musi pomieszczenia wynajmować prawda ? Jak wybuduje siedzibę nie bedzie musiał płacić czynszu tak? Czyli w dłuższym okresie czasu jest to oszczędność? To przecież proste..
Avatar
Konrad / 24 listopada 2011 r. o 10:01
0
Jeżeli nie wykorzystamy pieniędzy z Unii to przepadną, tyle. A poza tym Lublin zyska zeprezentatywny budynek którym będzie może się chwalić w Polsce
Avatar
Irek / 24 listopada 2011 r. o 09:02
0
Na to zawsze mają pieniądze.
Avatar
pit / 24 listopada 2011 r. o 08:56
0
[quote name='uniżony_petent' timestamp='1322078217' post='562037']
Bardzo to cieszy, że nasi pracowici urzędnicy będą nareszcie posiadać należyte warunki do wypełniania swoich ważnych obowiązków. Mam też nadzieję, że w nowo wzniesionym gmachu znajdzie się miejsce na kaplicę, bo tego brakowało chyba najbardziej dotychczas.
[/quote]
A która wedlug Ciebie to partia prawicowa, bo ja takiej nie widzę.
"Prawica - zwyczajowe określenie sił politycznych, które charakteryzuje szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Do prawicy zalicza się: środowiska o poglądach konserwatywnych, konserwatywno-liberalnych (reprezentujące najczęściej liberalizm gospodarczy – a nie społeczny), chrześcijańsko-demokratycznych, monarchistycznych i narodowych (nacjonalistycznych"
[quote name='uniżony_petent' timestamp='1322078217' post='562037']
Bardzo to cieszy, że nasi pracowici urzędnicy będą nareszcie posiadać należyte warunki do wypełniania swoich ważnych obowiązków. Mam też nadzieję, że w nowo wzniesionym gmachu znajdzie się miejsce na kaplicę, bo tego brakowało chyba najbardziej dotychczas.
[/quote]
A która wedlug Ciebie to partia prawicowa, bo ja takiej nie widzę.
"Prawica - zwyczajowe określenie sił politycznych, które charakteryzuje szacunek dla tradycji,... rozwiń
Avatar
Gość / 24 listopada 2011 r. o 08:56
0
[quote name='Jozef' timestamp='1322120502' post='562227']
Jest kryzys? G.. obchodzi to władze woj. lubelskiego i w najlepsze chcą budować swoje gniazdko. Premier powinien natychmiast wziąć wojewodę za mordę, wyrzucić marszałka a pieniądze przeznaczyć na inne szlachetne cele. W tym zapóźnionym województwie jest wiele pilniejszych potrzeb, których nie dostrzegają władze. Zmienić je, zmienić je koniecznie.
[/quote]
Nigdy nie weżmie go za mordę,bo razem chleją.
Avatar
Gość / 24 listopada 2011 r. o 08:54
0
[quote name='Jozef' timestamp='1322120502' post='562227']
Jest kryzys? G.. obchodzi to władze woj. lubelskiego i w najlepsze chcą budować swoje gniazdko. Premier powinien natychmiast wziąć wojewodę za mordę, wyrzucić marszałka a pieniądze przeznaczyć na inne szlachetne cele. W tym zapóźnionym województwie jest wiele pilniejszych potrzeb, których nie dostrzegają władze. Zmienić je, zmienić je koniecznie.
[/quote]
Nie weżmie go nigdy za mordę,bo razem chleją.
Avatar
Jozef / 24 listopada 2011 r. o 08:41
0
Jest kryzys? G.. obchodzi to władze woj. lubelskiego i w najlepsze chcą budować swoje gniazdko. Premier powinien natychmiast wziąć wojewodę za mordę, wyrzucić marszałka a pieniądze przeznaczyć na inne szlachetne cele. W tym zapóźnionym województwie jest wiele pilniejszych potrzeb, których nie dostrzegają władze. Zmienić je, zmienić je koniecznie.
Avatar
mieszkaniec / 24 listopada 2011 r. o 08:28
0
[quote name='obywatel' timestamp='1322084365' post='562127']
http://www.youtube.com/watch?v=lNlVL3WjMlk
[/quote]
I to jest cała prawda. Jedyna zresztą.
Avatar
mieszkaniec / 24 listopada 2011 r. o 08:23
0
Z całą pewnością to są najbardziej pilne wydatki w dobie kryzysu, żeby nierobom w gajerach budować chatę za 117 mln złotych. To jakiś obłęd! Ludzie biednieją i znikąd nie mają pomocy a tu nasze - podatników pieniądze wyrzuca się w błoto, żeby banda urzędasów (czytaj: darmozjadów) bujała się w wypasionej chałupie za 117 baniek. I nadal nie ma czegoś takiego jak odpowiedzialność urzędnicza. Ten kraj jest chory a najbardziej na samej górze... Cofa się refundację leków, żadnych podwyżek najniższej krajowej pensji ale na marmury dla białych kołniżyków zawsze kasa się znajdzie... Obłęd!!! Jawne okradanie Polaków z ich pieniędzy!
Z całą pewnością to są najbardziej pilne wydatki w dobie kryzysu, żeby nierobom w gajerach budować chatę za 117 mln złotych. To jakiś obłęd! Ludzie biednieją i znikąd nie mają pomocy a tu nasze - podatników pieniądze wyrzuca się w błoto, żeby banda urzędasów (czytaj: darmozjadów) bujała się w wypasionej chałupie za 117 baniek. I nadal nie ma czegoś takiego jak odpowiedzialność urzędnicza. Ten kraj jest chory a najbardziej na samej górze... Cofa się refundację leków, żadnych podwyżek najniższej krajowej pensji ale na marmury dla białych k... rozwiń