Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 czerwca 2009 r.
10:57
Edytuj ten wpis

Nowe fotoradary na ulicach Lublina jeszcze nie działają

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 47 A A

Już za trzy tygodnie 14 nowych masztów pod fotoradary będzie wzbudzać postrach wśród kierowców. Montaż masztów dobiega już końca. W połowie lipca policja dostanie do nich klucze. Lista nowych fotoradarów w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jeździsz po Lublinie albo zdarza ci się przejeżdżać przez stolicę regionu? Uważaj! 14 nowych masztów pod fotoradary od połowy lipca ma dyscyplinować kierowców. Większość z nich już stoi.

- Jesteśmy już prawie gotowi. Ustawiliśmy 12 masztów, zostały nam jeszcze tylko dwa - mówi Marcin Dudek, wykonawca robót. Maszty na razie stoją bezczynnie.
- Wykonawca ma czas do 10 lipca. Klucze do skrzynek na masztach przekażemy policji w połowie lipca - zapowiada Stanisław Wąsiel z Wydziału Dróg i Mostów Urzędu Miasta w Lublinie.

Ale już teraz maszty sieją postrach. - Koło tego na ul. Kunickiego kierowcy już zwalniają. Sam widziałem - przyznaje Arkadiusz Kalita z lubelskiej drogówki.
Większości kierowców nowe maszty nie cieszą. - Czy po to odnawia się ulice, żeby się nimi wlec? - irytuje się Łukasz Śliwka. - Owszem, poprawi to bezpieczeństwo, ale po co stawiać maszty tam, gdzie droga jest tak zła, że nie da się jechać za szybko, np. na Romera - pyta pan Tomasz.

Do tej pory w Lublinie były tylko cztery maszty. - Przy Kraśnickiej, Gospodarczej i dwa przy Jana Pawła II - wylicza Kalita. Przy Jana Pawła II piesi bali się przechodzić przez przejście koło Watykańskiej. Gdy stanęły maszty, można już wejść na zebrę, bo kierowcy karnie zwalniają.

Ale nie w każdej z kilkunastu skrzynek będzie aparat fotograficzny. - Na województwo mamy pięć aparatów, z czego jeden na Lublin. Co nie znaczy, że te inne nie mogą się pojawiać w Lublinie - mówi Kalita. Jak szybko trzeba jechać, by być na zdjęciu? - Urządzenia pracują z tolerancją i jest ona większa niż 10 km/h, bo karalibyśmy każdego, a takie przekroczenie nie wpływa znacząco na bezpieczeństwo. Chodzi o to, by wyłapać tych, którzy szarżują.

Ratusz zapłaci za maszty ok. 400 tys. zł.

Takie maszty stoją nie tylko w Lublinie. Można je spotkać w całym województwie. Do końca ub. roku było ich około 50. Stoją po to, by poprawić bezpieczeństwo na naszych drogach. Nic dziwnego. W ub. roku Polska zajęła drugie miejsce w Unii Europejskiej pod względem liczby śmiertelnych ofiar wypadków drogowych. Gorzej było tylko na Litwie.

Zdjęcie za zdjęciem

Tylko w samym Lublinie w ubiegłym roku fotoradary zrobiły piratom drogowym ponad 4 tys. zdjęć. Policjanci wystawili blisko 3 tys. mandatów i skierowali kilkaset spraw do sądu. "Pamiątkowa fotka" kosztuje kierowców średnio 200 zł i 6 punktów.

(rp)

Komentarze 47

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kiedyś Lublinianin / 29 lipca 2009 o 11:47
0
Zamiast budować nowe nawierzchnie ulic i modernizować/poszerzać już istniejące Samorząd Lublina kupuje fotoradary. Pytam więc z czym do ludzi?!
Z jednej strony co chwila słyszy się o bezsensownych akcjach marketingowych, które chwalą jaki to Lublin wspaniały, jaka to metropolia, z klimatem dla przedsiębiorców, itd.... Ale jak przyjedzie jakiś biznesmen z Zachodu i przejedzie się po centrum Lublina (np. ul. Narutowicza) i uszkodzi zawieszenie auta, a po innych (głównych) ulicach będzie musiał jeździć z prędkością 50 km/h, to dojdzie do wniosku, że musi wyjechać z tej wiochy i nigdy tu nie wróci.
Może więc Lublin zamiast aplikować do miana metropolii i Europejskiej Stolicy Kultury należało by zalesić lub zrobić z niego skansen - przynajmniej jakieś wpływy z turystyki by były, a przy okazji nikt nie byłby zaskoczony, że przyjeżdża do reklamowanego "miasta", który okazuje się być totalną wiochą!
Zamiast budować nowe nawierzchnie ulic i modernizować/poszerzać już istniejące Samorząd Lublina kupuje fotoradary. Pytam więc z czym do ludzi?!
Z jednej strony co chwila słyszy się o bezsensownych akcjach marketingowych, które chwalą jaki to Lublin wspaniały, jaka to metropolia, z klimatem dla przedsiębiorców, itd.... Ale jak przyjedzie jakiś biznesmen z Zachodu i przejedzie się po centrum Lublina (np. ul. Narutowicza) i uszkodzi zawieszenie auta, a po innych (głównych) ulicach będzie musiał jeździć z prędkością 50 km/h, to dojdzi... rozwiń
Avatar
Na ogół spokojny kierowca / 13 lipca 2009 o 14:15
0
Czy ktoś wie czy już pstrykają? Bo w niedzielę (12.07) się nadziałem i nie wiem czy będzie mnie to kosztowało 200 zł? :/
Avatar
nick / 29 czerwca 2009 o 15:05
0
No brawo, może postawmy jeszcze ze 20 radarów, a możne by tak baran jeden z drugim pomyślał najpierw o remontach dróg, taż po niektórych 60 strach jechać więc po ... radar
Avatar
nik / 29 czerwca 2009 o 14:51
0
no i MILICJA cieszy się że zastraszyła kierowców bo o to właśnie chodzi - o strach. Skoro blokers może zastraszyć biednego MILICJANTA to on sam może w odwecie straszyć niewinnego kierowcę. Blokersa się boi bo mu może kuku zrobić a kierowca co mu zrobi?
Avatar
yyy / 28 czerwca 2009 o 22:54
0
najpierw poprawcie stan dróg zeby mozna było po nich poludzku jezdzic a dopiero stawiajcie radary, bo jak narazie po tym dziurawym jak sito asfalcie to strach wiecej jak 40 jechac zeby felgi nie pogiac albo cos urwac :/ drogi remontujcie a nie w radary tyle kasy pchacie !!!
Avatar
Pita / 26 czerwca 2009 o 08:57
0
to czas najwyższy zainwestować w antyradr, ja już mam - a Wy?
Avatar
ga123 / 26 czerwca 2009 o 02:12
0
Fotoradar na Lwowskiej jest jak najbardziej wskazany. Mieszkam tu roku, a juz zdązyłam się napatrzec!!! Niektórzy kierowcy jezdza jak idioci co czesto odbija sie na pieszych przechodzacych na pasach. Co innego pieszy którzy czesto wymusza pierwszeństwo (to tez jest plagaa, bo 2 przejscia umiejscowione są bardzo blisko siebie!!). Mimo wszystko dzieki radarowy bedzie wiadomo, kto naprawde zawinił!!
Avatar
atb / 25 czerwca 2009 o 17:58
0
IDIOTYZM władz, deb***izm, chore statystyki!

Jak usłyszałem wypowiedź policjanta przed chwilą to myślałem, że wyjdę z siebie i obok stanę!
Jakim cudem mógł powstać maszt na Romera skoro tutaj nic się nie dzieje! Nie ma wypadków, nie ma potrąceń, ofiary śmiertelnej nawet ja nie pamiętam a mieszkam tutaj już 24 lata prawie! Z jakich oni statystyk wytrzasnęli te dane o wypadkach?!

Taką ściemę i jarzębiniarnię to niech wywalają ludziom o mniej wyposażonym umyśle, że tak to nazwę, a nie mieszkańcom miasta i kierowcom.


Kolejny przykład ulica Nadbystrzycka od Politechniki do Jana Pawła, odwalili kawał świetnej równej nawierzchni, i zamiast dążyć tam do zwiększenia ograniczenia do 70, żeby upłynnić ruch oraz zrobić kładki dla pieszych by Ci nie mieli problemów z przechodzeniem. To robią ograniczenie do 50, i stawiają fotoradar, nawet dwa, za ogromne pieniądze.
Ta polityka jest chora, zamiast przyspieszyć ruch i rozładować korki na tych tak marnie nielicznych skrawkach dróg w Lublinie to tam stawiają ograniczenia sprawiając, że Lublin i okolice pod względem nieprzejezdności sięgają nie tyle dna na tle Polski..ale już dawno się przez nie przebiły!

Każdy fotoradar powinien być zamazany sprayem tak jak to ma miejsce już od dwóch dni na Romera, i tyle w tej sprawie.
IDIOTYZM władz, deb***izm, chore statystyki!

Jak usłyszałem wypowiedź policjanta przed chwilą to myślałem, że wyjdę z siebie i obok stanę!
Jakim cudem mógł powstać maszt na Romera skoro tutaj nic się nie dzieje! Nie ma wypadków, nie ma potrąceń, ofiary śmiertelnej nawet ja nie pamiętam a mieszkam tutaj już 24 lata prawie! Z jakich oni statystyk wytrzasnęli te dane o wypadkach?!

Taką ściemę i jarzębiniarnię to niech wywalają ludziom o mniej wyposażonym umyśle, że tak to nazwę, a nie ... rozwiń
Avatar
Gość / 25 czerwca 2009 o 13:47
0
Wszyscy tak się podniecacie fotoradarami, a nikt nie zwrócił uwagi, że za tych 14 masztów (masztów! bez kamer! bo kamera jest jedna, przechodnia) UM zapłacił 400 000 zł... 28,5 tysiąca za jeden maszt...
Avatar
zielony / 25 czerwca 2009 o 11:00
0
czytajac wpisy dostrzegam frustracje kierowcow i sie nie dziwie
sam jestem kierowca w najgorzej komunikacyjnie rozwiazanym miescie w polsce - lublinie
faktem jest ze radary podnosza 2 rzeczy: wplywy wlasciela (tutaj gmina-miasto lublin) oraz niebezpieczenstwo (to wynika z badan samej policji, postawienie radaru zwieksza ilosc wypadkow od 2 do 7 razy - zalezy od miejsca, czysta psychologia, nie trudno dostrzec dlaczego)
skoro faktem jest iz pod pozorem zaklec magicznych, majacych na celu jakoby podniesienie bezpieczenstwa a de facto jego obnizenie, przy daniu miastu dodatkowej kasy, jakies wnioski?
czyz ktos kto osukuje swych wyborcow w zywe oczy, manipuluje, a przy okazji lupi bezgranicznie, taka partia winna miec 1% poparcie
jak to oszolomy, niestety mozgi w polsce swietnie poddaja sie praniu i efekty widac, czy poprzednia ekipa pis byla dobra?
tez lody krecili, ale mniej bezczelnie, widac mieli hamulce
ci nie maja zadnych ("po nas chocby potop?"- to obowiazujaca doktryna?)
masowe przyjecia do pracy czlonkow po i ich dzieci, czy to do urzedu miasta czy marszlakowskiego
zapewne baza pod fakt otrzezwienia spoleczenstwa i czasu przetrwania kadr przez czas pojscia w odstawke
nie wiem jaka bedzie przyszlosc, pis pluje na po, jak i sld ale jesli przejeli by wladze robili by dokladnie to samo
nasze miasto "stolica kultury" - ktos w urzedzie miasta ma talent do czarnego humoru - to buractwo w miejscu kultury ma petryfikowac takie zaklecia magiczne
zakoncze pesymistycznie, bedzie gorzej....
spolecznestwo traktowane jak banda idiotow
co gorsza zadowolone z tego...
czytajac wpisy dostrzegam frustracje kierowcow i sie nie dziwie
sam jestem kierowca w najgorzej komunikacyjnie rozwiazanym miescie w polsce - lublinie
faktem jest ze radary podnosza 2 rzeczy: wplywy wlasciela (tutaj gmina-miasto lublin) oraz niebezpieczenstwo (to wynika z badan samej policji, postawienie radaru zwieksza ilosc wypadkow od 2 do 7 razy - zalezy od miejsca, czysta psychologia, nie trudno dostrzec dlaczego)
skoro faktem jest iz pod pozorem zaklec magicznych, majacych na celu jakoby podniesienie bezpieczenstwa a ... rozwiń
Avatar
Kiedyś Lublinianin / 29 lipca 2009 o 11:47
0
Zamiast budować nowe nawierzchnie ulic i modernizować/poszerzać już istniejące Samorząd Lublina kupuje fotoradary. Pytam więc z czym do ludzi?!
Z jednej strony co chwila słyszy się o bezsensownych akcjach marketingowych, które chwalą jaki to Lublin wspaniały, jaka to metropolia, z klimatem dla przedsiębiorców, itd.... Ale jak przyjedzie jakiś biznesmen z Zachodu i przejedzie się po centrum Lublina (np. ul. Narutowicza) i uszkodzi zawieszenie auta, a po innych (głównych) ulicach będzie musiał jeździć z prędkością 50 km/h, to dojdzie do wniosku, że musi wyjechać z tej wiochy i nigdy tu nie wróci.
Może więc Lublin zamiast aplikować do miana metropolii i Europejskiej Stolicy Kultury należało by zalesić lub zrobić z niego skansen - przynajmniej jakieś wpływy z turystyki by były, a przy okazji nikt nie byłby zaskoczony, że przyjeżdża do reklamowanego "miasta", który okazuje się być totalną wiochą!
Zamiast budować nowe nawierzchnie ulic i modernizować/poszerzać już istniejące Samorząd Lublina kupuje fotoradary. Pytam więc z czym do ludzi?!
Z jednej strony co chwila słyszy się o bezsensownych akcjach marketingowych, które chwalą jaki to Lublin wspaniały, jaka to metropolia, z klimatem dla przedsiębiorców, itd.... Ale jak przyjedzie jakiś biznesmen z Zachodu i przejedzie się po centrum Lublina (np. ul. Narutowicza) i uszkodzi zawieszenie auta, a po innych (głównych) ulicach będzie musiał jeździć z prędkością 50 km/h, to dojdzi... rozwiń
Avatar
Na ogół spokojny kierowca / 13 lipca 2009 o 14:15
0
Czy ktoś wie czy już pstrykają? Bo w niedzielę (12.07) się nadziałem i nie wiem czy będzie mnie to kosztowało 200 zł? :/
Avatar
nick / 29 czerwca 2009 o 15:05
0
No brawo, może postawmy jeszcze ze 20 radarów, a możne by tak baran jeden z drugim pomyślał najpierw o remontach dróg, taż po niektórych 60 strach jechać więc po ... radar
Avatar
nik / 29 czerwca 2009 o 14:51
0
no i MILICJA cieszy się że zastraszyła kierowców bo o to właśnie chodzi - o strach. Skoro blokers może zastraszyć biednego MILICJANTA to on sam może w odwecie straszyć niewinnego kierowcę. Blokersa się boi bo mu może kuku zrobić a kierowca co mu zrobi?
Avatar
yyy / 28 czerwca 2009 o 22:54
0
najpierw poprawcie stan dróg zeby mozna było po nich poludzku jezdzic a dopiero stawiajcie radary, bo jak narazie po tym dziurawym jak sito asfalcie to strach wiecej jak 40 jechac zeby felgi nie pogiac albo cos urwac :/ drogi remontujcie a nie w radary tyle kasy pchacie !!!
Avatar
Pita / 26 czerwca 2009 o 08:57
0
to czas najwyższy zainwestować w antyradr, ja już mam - a Wy?
Avatar
ga123 / 26 czerwca 2009 o 02:12
0
Fotoradar na Lwowskiej jest jak najbardziej wskazany. Mieszkam tu roku, a juz zdązyłam się napatrzec!!! Niektórzy kierowcy jezdza jak idioci co czesto odbija sie na pieszych przechodzacych na pasach. Co innego pieszy którzy czesto wymusza pierwszeństwo (to tez jest plagaa, bo 2 przejscia umiejscowione są bardzo blisko siebie!!). Mimo wszystko dzieki radarowy bedzie wiadomo, kto naprawde zawinił!!
Avatar
atb / 25 czerwca 2009 o 17:58
0
IDIOTYZM władz, deb***izm, chore statystyki!

Jak usłyszałem wypowiedź policjanta przed chwilą to myślałem, że wyjdę z siebie i obok stanę!
Jakim cudem mógł powstać maszt na Romera skoro tutaj nic się nie dzieje! Nie ma wypadków, nie ma potrąceń, ofiary śmiertelnej nawet ja nie pamiętam a mieszkam tutaj już 24 lata prawie! Z jakich oni statystyk wytrzasnęli te dane o wypadkach?!

Taką ściemę i jarzębiniarnię to niech wywalają ludziom o mniej wyposażonym umyśle, że tak to nazwę, a nie mieszkańcom miasta i kierowcom.


Kolejny przykład ulica Nadbystrzycka od Politechniki do Jana Pawła, odwalili kawał świetnej równej nawierzchni, i zamiast dążyć tam do zwiększenia ograniczenia do 70, żeby upłynnić ruch oraz zrobić kładki dla pieszych by Ci nie mieli problemów z przechodzeniem. To robią ograniczenie do 50, i stawiają fotoradar, nawet dwa, za ogromne pieniądze.
Ta polityka jest chora, zamiast przyspieszyć ruch i rozładować korki na tych tak marnie nielicznych skrawkach dróg w Lublinie to tam stawiają ograniczenia sprawiając, że Lublin i okolice pod względem nieprzejezdności sięgają nie tyle dna na tle Polski..ale już dawno się przez nie przebiły!

Każdy fotoradar powinien być zamazany sprayem tak jak to ma miejsce już od dwóch dni na Romera, i tyle w tej sprawie.
IDIOTYZM władz, deb***izm, chore statystyki!

Jak usłyszałem wypowiedź policjanta przed chwilą to myślałem, że wyjdę z siebie i obok stanę!
Jakim cudem mógł powstać maszt na Romera skoro tutaj nic się nie dzieje! Nie ma wypadków, nie ma potrąceń, ofiary śmiertelnej nawet ja nie pamiętam a mieszkam tutaj już 24 lata prawie! Z jakich oni statystyk wytrzasnęli te dane o wypadkach?!

Taką ściemę i jarzębiniarnię to niech wywalają ludziom o mniej wyposażonym umyśle, że tak to nazwę, a nie ... rozwiń
Avatar
Gość / 25 czerwca 2009 o 13:47
0
Wszyscy tak się podniecacie fotoradarami, a nikt nie zwrócił uwagi, że za tych 14 masztów (masztów! bez kamer! bo kamera jest jedna, przechodnia) UM zapłacił 400 000 zł... 28,5 tysiąca za jeden maszt...
Avatar
zielony / 25 czerwca 2009 o 11:00
0
czytajac wpisy dostrzegam frustracje kierowcow i sie nie dziwie
sam jestem kierowca w najgorzej komunikacyjnie rozwiazanym miescie w polsce - lublinie
faktem jest ze radary podnosza 2 rzeczy: wplywy wlasciela (tutaj gmina-miasto lublin) oraz niebezpieczenstwo (to wynika z badan samej policji, postawienie radaru zwieksza ilosc wypadkow od 2 do 7 razy - zalezy od miejsca, czysta psychologia, nie trudno dostrzec dlaczego)
skoro faktem jest iz pod pozorem zaklec magicznych, majacych na celu jakoby podniesienie bezpieczenstwa a de facto jego obnizenie, przy daniu miastu dodatkowej kasy, jakies wnioski?
czyz ktos kto osukuje swych wyborcow w zywe oczy, manipuluje, a przy okazji lupi bezgranicznie, taka partia winna miec 1% poparcie
jak to oszolomy, niestety mozgi w polsce swietnie poddaja sie praniu i efekty widac, czy poprzednia ekipa pis byla dobra?
tez lody krecili, ale mniej bezczelnie, widac mieli hamulce
ci nie maja zadnych ("po nas chocby potop?"- to obowiazujaca doktryna?)
masowe przyjecia do pracy czlonkow po i ich dzieci, czy to do urzedu miasta czy marszlakowskiego
zapewne baza pod fakt otrzezwienia spoleczenstwa i czasu przetrwania kadr przez czas pojscia w odstawke
nie wiem jaka bedzie przyszlosc, pis pluje na po, jak i sld ale jesli przejeli by wladze robili by dokladnie to samo
nasze miasto "stolica kultury" - ktos w urzedzie miasta ma talent do czarnego humoru - to buractwo w miejscu kultury ma petryfikowac takie zaklecia magiczne
zakoncze pesymistycznie, bedzie gorzej....
spolecznestwo traktowane jak banda idiotow
co gorsza zadowolone z tego...
czytajac wpisy dostrzegam frustracje kierowcow i sie nie dziwie
sam jestem kierowca w najgorzej komunikacyjnie rozwiazanym miescie w polsce - lublinie
faktem jest ze radary podnosza 2 rzeczy: wplywy wlasciela (tutaj gmina-miasto lublin) oraz niebezpieczenstwo (to wynika z badan samej policji, postawienie radaru zwieksza ilosc wypadkow od 2 do 7 razy - zalezy od miejsca, czysta psychologia, nie trudno dostrzec dlaczego)
skoro faktem jest iz pod pozorem zaklec magicznych, majacych na celu jakoby podniesienie bezpieczenstwa a ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 47

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Wypadek na skrzyżowaniu ul. Zelwerowicza i Bohaterów Września
galeria

Lublin: Wypadek na skrzyżowaniu ul. Zelwerowicza i Bohaterów Września 0 0

Po godz. 18 na skrzyżowaniu ul. Zelwerowicza z Bohaterów Września w Lublinie doszło do wypadku.

Raz, Dwa, Trzy "Ważne piosenki". Koncert w Filharmonii Lubelskiej
14 października 2018, 19:00

Raz, Dwa, Trzy "Ważne piosenki". Koncert w Filharmonii Lubelskiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już 14 października o godz. 19 na scenie Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi formacja Raz, Dwa, Trzy z koncertem Ważne piosenki.

Speed Car Motor Lublin - ROW Rybnik. Bilety wyprzedane, nie wystarczyło dla wszystkich
Zdjęcia
galeria
film

Speed Car Motor Lublin - ROW Rybnik. Bilety wyprzedane, nie wystarczyło dla wszystkich 10 4

Ogromna kolejka, której końca nie było widać – tak wyglądała środowa walka o bilety na niedzielny mecz żużlowy Speed Car Motor Lublin z ROW Rybnik. Wiele osób odeszło od kasy z kwitkiem i mecz będzie mogło obejrzeć tylko w telewizji.

Bez niespodzianek. Motor i Wisła grają dalej w Pucharze Polski

Bez niespodzianek. Motor i Wisła grają dalej w Pucharze Polski 12 0

W środę w regionie rozegrano kolejne spotkania w ramach okręgowego Pucharu Polski w okręgu lubelskim i zamojskim. W pierwszym z wymienionych obyło się bez niespodzianek – zarówno Motor Lublin jak i Wisła Puławy pokonały niżej notowanych rywali, w drugim doszło do jednej niespodzianki

Mieszkańcy Lublina wypowiedzą się o przyszłości Unii Europejskiej

Mieszkańcy Lublina wypowiedzą się o przyszłości Unii Europejskiej 0 9

Lublin będzie gospodarzem jednego z 20 ogólnoeuropejskich paneli obywatelskich poświęconych przyszłości Unii Europejskiej. Stolica województwa lubelskiego została wyróżniona w ten sposób przez Komisję Europejską jako jedyne z polskich miast.

"Ilustrowany elementarz polskiego dizajnu". Wystawa w Warsztatach Kultury w Lublinie
5 października 2018, 18:00

"Ilustrowany elementarz polskiego dizajnu". Wystawa w Warsztatach Kultury w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 5 października o godz. 18 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) odbędzie się wernisaż wystawy Ilustrowany elementarz polskiego dizajnu.

Czapski kandyduje z radzyńskiego komitetu na prezydenta Białej Podlaskiej

Czapski kandyduje z radzyńskiego komitetu na prezydenta Białej Podlaskiej 4 4

Andrzej Czapski będzie kandydował na urząd prezydenta Białej Podlaskiej, ale nie z komitetu Kukiz'15, tylko z KWW Radzyńskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych.

W Białej Podlaskiej odbędą się Akademickie Mistrzostwa świata w podnoszeniu ciężarów

W Białej Podlaskiej odbędą się Akademickie Mistrzostwa świata w podnoszeniu ciężarów 1 0

Zawody potrwają dd czwartku do niedzieli. Weźmie w nich udział 16-osobowa reprezentacja Polski

Znika popularna przed laty usługa Poczty Polskiej. Choć cena ostatnio nie zachęcała do skorzystania
galeria

Znika popularna przed laty usługa Poczty Polskiej. Choć cena ostatnio nie zachęcała do skorzystania 9 4

Jeszcze masz 10 dni by nadać ostatni w życiu telegram. Ostatni w życiu telegramu. Masz jeszcze 10 dni by się dowiedzieć, że coś takiego jak telegram w ogóle było. Usługa pamiętająca XIX wiek przestanie istnieć. Poczta Polska poinformowała o tym na swojej stronie i na… Twitterze.

Lublin: Pogrzeb ppłk. Zbigniewa Matysiaka. ps. „Kowboj”, „Dym”
galeria

Lublin: Pogrzeb ppłk. Zbigniewa Matysiaka. ps. „Kowboj”, „Dym” 6 3

Dziś na cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie pochowano ppłk. Zbigniewa Matysiaka, jednego z ostatnich podkomendnych legendarnego dowódcy mjr. Hieronima Dekutowskiego „Zapory”. Miał 92 lata.

Wypadek w Firleju. Kierujący jeepem najechał na rowerzystkę

Wypadek w Firleju. Kierujący jeepem najechał na rowerzystkę 0 1

Kierujący jeepem najechał na jadącą w kierunku Kocka rowerzystkę.

Spływ kajakowy Wieprzem z Baranowa do Kośmina
23 września 2018, 9:00

Spływ kajakowy Wieprzem z Baranowa do Kośmina 0 0

23 września o godz. 9 zorganizowany zostanie jesienny spływ kajakowy 23-kilometrowym odcinkiem rzeki Wieprz, z Baranowa do Kośmina.

Warsztaty kung-fu z mistrzem Shaolin w Lublinie

Warsztaty kung-fu z mistrzem Shaolin w Lublinie 2 2

W piątek i w sobotę będzie można wziąć udział w warsztatach kung-fu, które poprowadzi chiński mistrz Shi Yan Ti. Mnich przyjedzie do Lublina ze słynnego klasztoru Shaolin. To będzie jego pierwsza wizyta w Polsce. Seminarium z udziałem chińskiego mistrza organizuje lubelska szkoła Tygrysy Shaolin Kung-fu.

Wielka operacja: scalają grunty, wybudują drogi. Rolnicy mają wiele pytań

Wielka operacja: scalają grunty, wybudują drogi. Rolnicy mają wiele pytań 3 4

Kiedy będę mógł wejść na przydzieloną mi działkę, czy będę mógł sprzątnąć zasianą przeze mnie pszenicę, kiedy pole zmieni właściciela? Te i inne pytania padły podczas kolejnej prezentacji projektu scaleniowego w Wojsławicach.

Lublin: Będzie strajk w szpitalu? Związkowcy chcą podwyżek. "To kompromisowa propozycja"

Lublin: Będzie strajk w szpitalu? Związkowcy chcą podwyżek. "To kompromisowa propozycja" 4 23

Pięć związków zawodowych działających w SPSK4 w Lublinie, które reprezentują 1300 pracowników (poza pielęgniarkami i lekarzami), wciąż czeka na odpowiedź dyrekcji na pismo w sprawie podwyżek.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!