Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 lipca 2019 r.
21:14

Nowy stadion żużlowy w Lublinie. Ogłoszono przetarg na koncepcję obiektu

Autor: Zdjęcie autora drs
245 38 A A
Nowy stadion żużlowy miałby powstać do roku 2022
Nowy stadion żużlowy miałby powstać do roku 2022 (fot. Krzysztof Mazur)

W czwartek ogłoszony został przetarg na koncepcję stadionu żużlowego, który miałby powstać w miejscu działającego obiektu przy Al. Zygmuntowskich. Dokumentacja zamawiana przez Urząd Miasta ma obejmować także wielopoziomowy parking dla kibiców, kładkę przez rzekę oraz dwa warianty zadaszenia stadionu

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Tylko tydzień (do 12 lipca) mają na złożenie ofert projektanci zainteresowani zleceniem na koncepcję stadionu. Ratuszowi zależy na czasie do tego stopnia, że przy ocenie ofert ma przyznawać dodatkowe punkty tym, którzy zadeklarują krótsze terminy wykonania dokumentacji.

Jaki ma być nowy stadion? Na głównej trybunie miałoby się znaleźć od 17 tys. do 20 tys. ponumerowanych miejsc siedzących. Powyżej, obok strefy gastronomicznej przewidziana ma być strefa VIP o pojemności od 500 do 700 miejsc. Natomiast w strefie VIP przy lożach projektanci mają zmieścić od 300 do 500 krzesełek.

– Należy opracować dwa warianty zadaszenia – pisze Urząd Miasta w wytycznych dla architektów. Pierwsza wersja ma zakładać zadaszenie tylko trybun i toru, który byłby w pełni zabezpieczony przed wpływem pogody. W drugim wariancie zadaszony byłby cały stadion, możliwe byłoby zastosowanie otwieranego dachu. Wymagane jest też odpowiednie oświetlenie, pomieszczenia medyczne, trenerskie, zaplecze dla zawodników i maszyn (co najmniej po 13 boksów dla drużyn gości i gospodarzy) oraz wszystko to, czego wymaga federacja sportowa.

Stadion ma być przeznaczony dla kilku dyscyplin motorowych, takich jak żużel, supercross, karting, drifting, freestyle, motocross i miniżużel. – Obiekt ma umożliwiać organizację imprez motosportu najwyższej rangi, w tym imprez międzynarodowych – planuje Urząd Miasta, ale przyznaje zarazem, że chce wykorzystywać stadion także do organizacji innych imprez. – Takich jak koncerty, targi, konferencje, pokazy.

Zamawiana przez Ratusz koncepcja ma uwzględniać wielopoziomowy parking po przeciwnej stronie Al. Zygmuntowskich w pobliżu stacji paliw. Pod ziemią mogłyby się znaleźć dwie kondygnacje parkingu, nad ziemią kolejnych siedem. Obiekt miałby pomieścić co najmniej 450 samochodów i służyłby nie tylko stadionowi żużlowemu, ale też innym obiektom sportowym znajdującym się w pobliżu. Planowana jest też kładka łącząca stadion z terenami po drugiej stronie Bystrzycy, przy ul. Rusałka.

Prace architektów mają być podzielone na trzy etapy. W pierwszym, trwającym nie dłużej niż pół roku, ma powstać kompletny, wielobranżowy projekt koncepcyjny. W ciągu kolejnych 120 dni zleceniobiorca musi stworzyć raport środowiskowy, a w trzecim etapie (trwającym nie dłużej niż 120 dni) opracowana ma być reszta dokumentacji i kosztorys.

Mając takie materiały Ratusz będzie gotowy do ogłoszenia przetargu w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Właśnie taki tryb zapowiedział prezydent Krzysztof Żuk. – Realizacja byłaby w latach 2021-22 – deklarował Żuk na czerwcowej konferencji. 

e-Wydanie

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mati / 4 lipca 2019 o 21:57
+25
Brzmi dobrze, czekamy na efekty. Oby były podobne jak w przypadku Areny Lublin i stadionu lekkoatletycznego - dwie piękne wizytówki Lublina.
Avatar
Gość / 4 lipca 2019 o 21:32
+21
przy każdym wydarzeniu sportowym odbywającym się w okolicy, są problemy z parkowaniem i taki duży parking to może być recepta
Avatar
lu / 4 lipca 2019 o 21:53
+20
Wszystko fajnie ale obawiam się, że żużlowy Motor może niebawem podzielić los tego piłkarskiego i będziemy mieć kolejny świetny stadion z trzecioligowa drużyną. Obym się jednak mylił...
 Motor Motorem, ale na brak meczów piłkarskich na Arenie akurat narzekać nie można. Co rusz, jakaś duża impreza albo mecz młodzieżowej reprezentacji. No i chodzą słuchy, że PZPN chce, żeby częściej na Arenie rozgrywać mecze reprezentacji.
Avatar
pi-sie trolle do klawiatur marsz! / 4 lipca 2019 o 21:29
+19
Za 3..2..1.. seria wpisów o "dewelo-rozwoju" oraz "dewelo-prezydencie"
Avatar
Gość / 4 lipca 2019 o 21:31
+18
Duży parking jest potrzebny i dobrze, że ratusz o tym myśli zawczasu
Avatar
asystentka ze Srebrnej / 4 lipca 2019 o 21:30
+13
A zunio dalej snuje swoje bajeczne oPOwieści. Skąd to niby nasze dewelo-słoneczko weźmie te 300 mln na kolejną bizantyjską zabawkę? POżyczy od tebewałków?
 Może nasza spółka Srebrna pożyczy jak już wybuduje te dwie wieże?
Avatar
trzeźwo myślący / 4 lipca 2019 o 22:48
+11
Komentarz do: "pi-sie trolle do klawiatur marsz" MOŻE WARTO ZASTANOWIĆ SIĘ dlaczego prezydent Żuk jest tak nazywany, skąd ta "ksywka" się wzięła. Otóż prawda jest taka, że deweloperzy czują się jak pączki w maśle za prezydentury Żuka. Ten człowiek daje tym często niemoralnym biznesmenom zielone światło do ich inwestycji i przymyka oko na ich różne niewłaściwe zachowania. Nie wiem dlaczego tak jest, czy wynika to z charakteru Krzysztofa Żuka, czy jest on naciskany, czy może szantażowany czy może bierze łapówki, tego nie wiem, natomiast faktem jest że deweloperzy mają w Lublinie raj dzięki Żukowi. Problemem jest też to, że Żuk ma wsparcie w Radzie Miasta, bo gdyby PiS miał większość w Radzie to byłaby większa kontrola działań prezydenta i mniejsze wsparcie deweloperów.
 Nie nazwałbym tego rajem. Widać mało wiesz o tym co się dzieje w innych polskich miastach. Z biznesem trzeba się dogadywać, inaczej pójdzie tam gdzie będzie bardziej sprzyjający klimat i większa chęć do robienia interesów. To jest proste jak budowa cepa.
 Nie nazwałbym tego rajem. Widać mało wiesz o tym co się dzieje w innych polskich miastach. Z biznesem trzeba się dogadywać, inaczej pójdzie tam gdzie będzie bardziej sprzyjający klimat i większa chęć do robienia interesów. To jest proste jak budowa cepa. rozwiń
Avatar
Gość / 4 lipca 2019 o 21:25
+11
Za 3..2..1.. seria wpisów o "dewelo-rozwoju" oraz "dewelo-prezydencie"
Avatar
2Tom / 5 lipca 2019 o 08:41
+7
Komentarz do: "pi-sie trolle do klawiatur marsz" MOŻE WARTO ZASTANOWIĆ SIĘ dlaczego prezydent Żuk jest tak nazywany, skąd ta "ksywka" się wzięła. Otóż prawda jest taka, że deweloperzy czują się jak pączki w maśle za prezydentury Żuka. Ten człowiek daje tym często niemoralnym biznesmenom zielone światło do ich inwestycji i przymyka oko na ich różne niewłaściwe zachowania. Nie wiem dlaczego tak jest, czy wynika to z charakteru Krzysztofa Żuka, czy jest on naciskany, czy może szantażowany czy może bierze łapówki, tego nie wiem, natomiast faktem jest że deweloperzy mają w Lublinie raj dzięki Żukowi. Problemem jest też to, że Żuk ma wsparcie w Radzie Miasta, bo gdyby PiS miał większość w Radzie to byłaby większa kontrola działań prezydenta i mniejsze wsparcie deweloperów.
 Większa kontrola wydatków powiadasz? Pragnę ci tylko przypomnieć jaki był Lublin, gdy przy władzy był obecny pisowiec "wsamraśny" prezydent Pruszkowski. Szary, bury, syfiasty. Kamienice z odpadającą zagrzybioną elewacją, Placem Litewskim z dziurawymi płytami i obleśną fontanną, a po dziurawych ulicach jeżdziły rozklekotane postsowieckie ZIU, kopcące pordzewiałe jelcze MPK i prywatne. Strach było się tam czegokolwiek dotkną by się nie przylepić. Jedyne co postawiono to tymczasowy pomnik Piłsudskiego na folii i w wielkich bólach halę na Globusie. Nie wiem jak ty, ale ja nie tęsknie za tymi czasami.
 Większa kontrola wydatków powiadasz? Pragnę ci tylko przypomnieć jaki był Lublin, gdy przy władzy był obecny pisowiec "wsamraśny" prezydent Pruszkowski. Szary, bury, syfiasty. Kamienice z odpadającą zagrzybioną elewacją, Placem Litewskim z dziurawymi płytami i obleśną fontanną, a po dziurawych ulicach jeżdziły rozklekotane postsowieckie ZIU, kopcące pordzewiałe jelcze MPK i prywatne. Strach było się tam czegokolwiek dotkną by się nie przylepić. Jedyne co postawiono to tymczasowy pomnik Piłsudskiego na folii i w wiel... rozwiń
Avatar
Żużlofan / 5 lipca 2019 o 08:16
+7
MOTOR spada? Pierwsze słyszę. W Lublinie potrzeba stadionu żużlowego z prawdziwego zdarzenia- jest bardzo duże zapotrzebowanie na ten sport widać to na każdym meczu. Tego nie potrafią zrozumieć antykibice- najlepiej dla Was by było postawić kilkanaście kościołów jeszcze bo ich za mało- dlaczego na ten temat nie protestujecie 
Avatar
Anton / 5 lipca 2019 o 15:20
+5
jak najbardziej te paskudne wygony między PKP a śródmieściem powinny być zabudowywane budynkami o funkcji mieszanej mieszkalno-biurowo-handlowej, wcale nie jest powiedzane że to muszą być w 100% bloki mieszkalne, natomiast  patrząc na mentalność lubelskich urzędasów to wątpię w taką budowę, bo obecnie niestety w tym zacofanym betonie urzędniczym panują tendencje które na zachodzie przerabiali w latach 60/70 i okazały się ślepą uliczką - czyli zamiana miasta w jedno wielkie skrzyżowanie wielopasmowe i rozciąganie zabudowy na wiele kilometrów - takie miasto dla samochodów, nie dla ludzi. Na zachodzie, a nawet już w niektórych polskich miastach np. Poznań, już się takie wielkie arterie rozbiera albo zwęża, tymczasem u nas za unijne dotacje i kredyty wieśniaki z UM Lublin pod "światłym inaczej" przywództwem Żuka właśnie realizują mokre sny komunistycznych planistów sprzed 50 lat...
jak najbardziej te paskudne wygony między PKP a śródmieściem powinny być zabudowywane budynkami o funkcji mieszanej mieszkalno-biurowo-handlowej, wcale nie jest powiedzane że to muszą być w 100% bloki mieszkalne, natomiast  patrząc na mentalność lubelskich urzędasów to wątpię w taką budowę, bo obecnie niestety w tym zacofanym betonie urzędniczym panują tendencje które na zachodzie przerabiali w latach 60/70 i okazały się ślepą uliczką - czyli zamiana miasta w jedno wielkie skrzyżowanie wielopasmowe i rozciąganie zabudowy na wiele kilometrów ... rozwiń
Avatar
gość / 5 lipca 2019 o 14:24
-3
teraz jak już deweloperzy dostali przyzwolenie na betonowanie peryferyjnych górek czechowskich, to wątpię żeby byli chętni inwestować tam, gdzie się w normalnych miastach inwestucje - czyli w centrum...budowa w centrum jest zawsze trudniejsza niż na polach na przedmieściach, a lubelskie urzędasy robią wszystko żeby właśnie ułatwić deweloperom zabudowę kolejnych pól, a nie uzupełniać miejską zabudowę w szeroko rozumianym centrum
Oczywiście, im więcej ludzi w centrum tym lepiej bo korki większe i z parkowaniem wieczny problem. Jeszcze jakieś mega pomysły??
oczywiście, porozp....eprzajmy nowe osiedla po całym powiecie lubelskim, niech codziennie 100 tysięcy ludzi wsiada w auta i jedzie do centrum bo na zadupiach nie ma dobrej komunikacji miejskiej...jescze jakieś mega pomysły????
Już widzę jak w centrum miasta wszyscy poruszają się bez samochodów :))) zwłaszcza kiedy najwięcej miejsc pracy powstaje poza centrum, chociażby w takich dzielnicach jak Felin.   
Już widzę jak w centrum miasta wszyscy poruszają się bez samochodów :))) zwłaszcza kiedy najwięcej miejsc pracy powstaje poza centrum, chociażby w takich dzielnicach jak Felin.    rozwiń
Avatar
??? / 5 lipca 2019 o 11:32
0
teraz jak już deweloperzy dostali przyzwolenie na betonowanie peryferyjnych górek czechowskich, to wątpię żeby byli chętni inwestować tam, gdzie się w normalnych miastach inwestucje - czyli w centrum...budowa w centrum jest zawsze trudniejsza niż na polach na przedmieściach, a lubelskie urzędasy robią wszystko żeby właśnie ułatwić deweloperom zabudowę kolejnych pól, a nie uzupełniać miejską zabudowę w szeroko rozumianym centrum
Oczywiście, im więcej ludzi w centrum tym lepiej bo korki większe i z parkowaniem wieczny problem. Jeszcze jakieś mega pomysły??
 oczywiście, porozp....eprzajmy nowe osiedla po całym powiecie lubelskim, niech codziennie 100 tysięcy ludzi wsiada w auta i jedzie do centrum bo na zadupiach nie ma dobrej komunikacji miejskiej...jescze jakieś mega pomysły????
 oczywiście, porozp....eprzajmy nowe osiedla po całym powiecie lubelskim, niech codziennie 100 tysięcy ludzi wsiada w auta i jedzie do centrum bo na zadupiach nie ma dobrej komunikacji miejskiej...jescze jakieś mega pomysły???? rozwiń
Avatar
DrInz / 5 lipca 2019 o 11:31
+1
teraz jak już deweloperzy dostali przyzwolenie na betonowanie peryferyjnych górek czechowskich, to wątpię żeby byli chętni inwestować tam, gdzie się w normalnych miastach inwestucje - czyli w centrum...budowa w centrum jest zawsze trudniejsza niż na polach na przedmieściach, a lubelskie urzędasy robią wszystko żeby właśnie ułatwić deweloperom zabudowę kolejnych pól, a nie uzupełniać miejską zabudowę w szeroko rozumianym centrum
Oczywiście, im więcej ludzi w centrum tym lepiej bo korki większe i z parkowaniem wieczny problem. Jeszcze jakieś mega pomysły??
 po pierwsze miasto nie powinno być zakłądnikiem samochodów, jak ktoś se kupuje samochód to powoinien sobie zorganizować i opłacić miejsce do parkowania, po drugie korki to się biorą z bezsensowanego rozciągania miasta na coraz dalsze i kiepsko skomunikowane peryferia, z których najlepszą metodą wydostania się jest auto... centrum miasta Zygmuntoskie i Piłsudskiego są bardzo dobrze skomunikowane MPK i budowa nowych budynków nie będzie aż w takim stopniu zwiększać korków jak na przedmieściu
 po pierwsze miasto nie powinno być zakłądnikiem samochodów, jak ktoś se kupuje samochód to powoinien sobie zorganizować i opłacić miejsce do parkowania, po drugie korki to się biorą z bezsensowanego rozciągania miasta na coraz dalsze i kiepsko skomunikowane peryferia, z których najlepszą metodą wydostania się jest auto... centrum miasta Zygmuntoskie i Piłsudskiego są bardzo dobrze skomunikowane MPK i budowa nowych budynków nie będzie aż w takim stopniu zwiększać korków jak na przedmieściu rozwiń
Avatar
?? / 5 lipca 2019 o 10:34
-2
Sprawa Sadurskiej pokazuje prawdziwą twarz PiS. "Fałszywi moraliści" czy nadal ta kobieta zarabia 100.000 zł miesiecznie, to jest dopiero dojenie państwa
Avatar
gość / 5 lipca 2019 o 10:27
-1
teraz jak już deweloperzy dostali przyzwolenie na betonowanie peryferyjnych górek czechowskich, to wątpię żeby byli chętni inwestować tam, gdzie się w normalnych miastach inwestucje - czyli w centrum...budowa w centrum jest zawsze trudniejsza niż na polach na przedmieściach, a lubelskie urzędasy robią wszystko żeby właśnie ułatwić deweloperom zabudowę kolejnych pól, a nie uzupełniać miejską zabudowę w szeroko rozumianym centrum
 Oczywiście, im więcej ludzi w centrum tym lepiej bo korki większe i z parkowaniem wieczny problem. Jeszcze jakieś mega pomysły??
 Oczywiście, im więcej ludzi w centrum tym lepiej bo korki większe i z parkowaniem wieczny problem. Jeszcze jakieś mega pomysły?? rozwiń
Avatar
stadion potrzebny / 5 lipca 2019 o 09:36
+2
na meczach żużla komplet , ludziska na kilka godzin przed meczem przychodzą aby usiąść a żeby stać i widzieć cokolwiek to 2 godziny wczesniej trzeba byc na stadionie.
Avatar
:) / 5 lipca 2019 o 09:28
-1
teraz jak już deweloperzy dostali przyzwolenie na betonowanie peryferyjnych górek czechowskich, to wątpię żeby byli chętni inwestować tam, gdzie się w normalnych miastach inwestucje - czyli w centrum...budowa w centrum jest zawsze trudniejsza niż na polach na przedmieściach, a lubelskie urzędasy robią wszystko żeby właśnie ułatwić deweloperom zabudowę kolejnych pól, a nie uzupełniać miejską zabudowę w szeroko rozumianym centrum
Avatar
Bert / 5 lipca 2019 o 09:24
+6
Stadion w tym miejscu to bezsensowny wymysł - oznacza tułaczkę po innych miastach (pewnie Rzeszów) oraz 2 lata bez żużla w Lublinie. Lepszym pomysłem byłoby wybudowanie w pobliżu obecnej Areny - miejsca jest pełno - dodatkowo można wspólnie można korzystać z parkingu. Wielopoziomowy parking obok stadionu będzie koszmarnym rozwiazaniem dla osób które będą chciały opuścić stadion - wyobraźcie sobie co by było gdyby jednocześnie wszyscy chcieli wyjechać np. z Olimpu - szczególnie przyjezdni z mniejszych miejscowości co takiego parkingu nigdy nie widzieli. Wiem że się naraże wielu - ale zbudować nowy w innym miejscu, a teren Zygmuntowskich sprzedać deweloperom bo idealnie nadaje się na nowe mieszkania.
  też byłbym za tym - 2 stadiony koło siebie ze wspólnym parkingiem, natomiast Zygmuntowskie i Piłsudskiego zabudować śródmiejskimi pierzejami 4-5 pięter, żeby w końcu połączyć ścisłe centrum z dzielnicą dworcową i zlikwidować te paskudnie wyglądające hektary pustej przestrzeni między dworcem PKP a centrum
  też byłbym za tym - 2 stadiony koło siebie ze wspólnym parkingiem, natomiast Zygmuntowskie i Piłsudskiego zabudować śródmiejskimi pierzejami 4-5 pięter, żeby w końcu połączyć ścisłe centrum z dzielnicą dworcową i zlikwidować te paskudnie wyglądające hektary pustej przestrzeni między dworcem PKP a centrum rozwiń
Avatar
Rudy / 5 lipca 2019 o 09:21
0
a przetarg wygra Echoinvestment?
Zobacz wszystkie komentarze 38

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Legia Warszawa - Glasgow Rangers 0:0. Znowu zero z tyłu (wideo)
film

Legia Warszawa - Glasgow Rangers 0:0. Znowu zero z tyłu (wideo) 0 0

Legia Warszawa zremisowała bezbramkowo z Glasgow Rangers w pierwszy spotkaniu IV rundy eliminacji Ligi Europy.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 23.08.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 23.08.2019 0 1

Lublin: Stancja czy akademik? W tych trzech dzielnicach studenci szukają najrzadziej

Lublin: Stancja czy akademik? W tych trzech dzielnicach studenci szukają najrzadziej 2 8

"Cześć, troje studentów szuka mieszkania, najlepiej blisko uczelni, z dobrym dojazdem do centrum". Takie ogłoszenia zasypują w wakacje internet

Zakaz wyrzucania jedzenia. Sklepy nie będą już marnować żywności

Zakaz wyrzucania jedzenia. Sklepy nie będą już marnować żywności 278 4

Od września sklepy powierzchni powyżej 400 mkw. będą miały obowiązek bezpłatnego przekazywania niesprzedanych, ale dobrych jakościowo artykułów spożywczych, organizacjom charytatywnym. Z czasem będą musiały to robić także mniejsze sklepy

Milionowe długi szpitala przy al. Kraśnickiej. Zlikwidują onkologię

Milionowe długi szpitala przy al. Kraśnickiej. Zlikwidują onkologię 243 36

30 września ma zostać zamknięta onkologia w szpitalu wojewódzkim przy al. Kraśnickiej w Lublinie. To jeden z efektów programu naprawczego, który ma pomóc lecznicy w wyjściu z wielomilionowych długów.

Były radny Piotr Dreher w spółce Motor Lublin

Były radny Piotr Dreher w spółce Motor Lublin 0 14

Piotr Dreher, były miejski radny PO, a obecnie dyrektor szpitala neuropsychiatrycznego przy ul. Abramowickiej został nowym członkiem rady nadzorczej spółki Motor Lublin, której większościowym udziałowcem (ponad 93 proc. głosów) jest miasto

Biała Podlaska: Prace w parku Radziwiłłowskim na finiszu

Biała Podlaska: Prace w parku Radziwiłłowskim na finiszu 8 1

Na terenie parku Radziwiłłowskiego większość prac jest już na finiszu. Amfiteatr z zadaszeniem zobaczymy jesienią.

Vintage w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie
24 sierpnia 2019, 11:00

Vintage w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie 0 0

Lubisz modę i sztukę? Czujesz, że czas odświeżyć garderobę? Już w sobotę o godz. 11 w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie zacznie się pierwsza edycja targów Artmodes, na których nie zabraknie ciekawych i wyszukanych ubrań oraz dodatków

Afera w urzędzie miasta. Sprawa trafiła do prokuratury

Afera w urzędzie miasta. Sprawa trafiła do prokuratury 0 10

Niewykluczone, że prokurator będzie musiał przesłuchać m.in. wiceprezydenta, dyrektora departamentu, przewodniczącego związków i wizytatorów kuratorium. Wszystko przez wyciek z komisji konkursowej na dyrektorów szkół

"Czas zakończyć wojnę polsko–polską". Koalicja Obywatelska wystartowała z kampanią w Białej Podlaskiej

"Czas zakończyć wojnę polsko–polską". Koalicja Obywatelska wystartowała z kampanią w Białej Podlaskiej 14 17

– Czas zakończyć polsko –polską wojnę – tymi słowa poseł Stanisław Żmijan (PO) zainaugurował wraz innymi kandydatami z listy Koalicji Obywatelskiej kampanię wyborczą w Białej Podlaskiej.

Maciej Kołodziejczyk (LUK Politechnika Lublin): Nie będziemy kłaniać się w pas

Maciej Kołodziejczyk (LUK Politechnika Lublin): Nie będziemy kłaniać się w pas 0 0

Rozmowa z Maciejem Kołodziejczykiem, trenerem siatkarzy LUK Politechnika Lublin, beniaminka I ligi

Lublin: Wojsko wyprzedaje sprzęt z demobilu. Na liście są 173 pozycje

Lublin: Wojsko wyprzedaje sprzęt z demobilu. Na liście są 173 pozycje 9 0

Samochody, kosiarki, instrumenty muzyczne, pontony. 29 sierpnia Oddział Regionalny Agencji Mienia Wojskowego w Lublinie przeprowadzi pisemny przetarg na sprzedaż powojskowego mienia.

W Lublinie zaświecą nowe neony w ramach akcji NeonArt

W Lublinie zaświecą nowe neony w ramach akcji NeonArt 0 5

25 projektów neonów w ramach akcji NeonArt ma już Pracownia Sztuki Zaangażowanej Społecznie „Rewiry”.

Konkurs Urzędu Miejskiego na danie z... roślin chronionych. Autorka regulaminu tłumaczy

Konkurs Urzędu Miejskiego na danie z... roślin chronionych. Autorka regulaminu tłumaczy 0 4

Konkurs kulinarny na danie, które powstało na bazie roślin chronionych. Taki zapis znalazł się w regulaminie konkursu współorganizowanego przez Urząd Miejski w Poniatowej (powiat opolski). Burmistrz Poniatowej i autorka regulaminu wyjaśniają, że doszło do pomyłki. Została poprawiona po interwencji mediów

"Gramy dla Oli". Koncert charytatywny w Międzyrzecu Podlaskim
31 sierpnia 2019, 17:00

"Gramy dla Oli". Koncert charytatywny w Międzyrzecu Podlaskim 1 0

Zagrają dla Oli. Charytatywny koncert odbędzie się 31 sierpnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Międzyrzecu Podlaskim. Na miejscu prowadzono będzie zbiórka na rzecz Aleksandry Włodarczyk, o której pisaliśmy w lipcu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!