Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 sierpnia 2010 r.
13:41
Edytuj ten wpis

Obwodnica Lublina: 11 firm chce budować drogę od węzła Witosa do obwodnicy Piask

Autor: Zdjęcie autora (p.p.)
0 15 A A

Bliżej do budowy jednego z odcinków obwodnicy Lublina. 393 milionów zł wynosi najtańsza oferta firmy, która chce wybudować 13,8 km drogi ekspresowej, od przyszłego węzła Witosa do początku obwodnicy Piask.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Aż 11 firm chce wybudować część obwodnicy Lublina, na odcinku od węzła Witosa do początku obwodnicy Piask.

– Chęć realizacji tej inwestycji zgłosiły spółki polskie i z kapitałem mieszanym – irlandzkim, hiszpańskim, portugalskim, słowackim i czeskim. Nasz kosztorys opiewał na 680 mln zł. Oferty firm były różne. Najniższa wyniosła 393 mln, a najwyższa 770 mln – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału GDDKiA Lublin.

Jest się o co bić. W ramach budowy 13,8-kilometrowego odcinka zostanie wykonane:
- droga zostanie przebudowana do parametrów drogi ekspresowej po obecnym odcinku drogi "piaseckiej”
- powstanie wiadukt nad węzłem Witosa
- powstanie węzeł Świdnik
- powstaną dwukierunkowe drogi serwisowe
- zostanie zbudowana nowa ulica NSZZ Solidarność, która połączy węzeł Witosa z al. Lotników Polskich w Świdniku i będzie nowym wjazdem do tego miasta

Teraz komisja musi wyłonić zwycięzcę przetargu, tak aby po wszystkich czynnościach formalnych podpisać w październiku umowę. – Nie spodziewamy się protestów. Wykonawca już w listopadzie będzie mógł wejść na teren budowy. Do października 2012 roku ma czas na zakończenie inwestycji – kończy Krzysztof Nalewajko.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
arakanon / 11 sierpnia 2010 o 13:28
0
jakie obwodnice jakie lotnisko w co wy ludzie wierzycie? ze na euro 2012 cos powstanie? w ich chorej wyobrazni tylko a i jeszcze tylko nabija cwaniaczki kabze kasa nasza kasa
Avatar
obywatel / 11 sierpnia 2010 o 09:38
0
PO jakim stole? ha ha
chyba jechałeś Gościu tamtędy 10 lat temu. oczywiście zgadzam sie że powinna być cała 17 zrobiona ale trzeba wsiąść pod uwagę całą biurokrację (tzn. decyzje środowiskowe, wywłaszczenia, odwołania itd.) z którą nic do tej pory sie nie zrobiło tylko cały czas jeszcze bardziej się ją komplikuje. Najpierw to nasz kochany rząd musi się wsiąść za robotę a nie gadać o przesuwaniu krzyża czy też jego zostawianiu.

Pozdrawiam
Obywatel
Avatar
gość / 11 sierpnia 2010 o 08:45
0
A po co tam nowa droga???? Do Piask jedzie się jak po stole.

Lepiej zajmijcie się dojazdem do Warszawy na trasie Lublin-Kurów!!!! To jest horror !!!

Ilez można wlec się 60km/h za TIRami???
Avatar
gs / 11 sierpnia 2010 o 08:18
0
jakie by nie były te działania warzne zeby w koncu cos drgneło !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Karol / 10 sierpnia 2010 o 21:50
0
To własnie są takie działania po najłatwieszej linii.
Czyli w celu wykazania się przed następnymi wyborami że się cos robi.
Odcinek 5-ty nic nie daje jesli chodzi o ograniczenie tranzytu przez Lublin.
A o budowie następnych, ważniejszych odcinków to w ogóle cisza.
Avatar
kk / 10 sierpnia 2010 o 20:41
0
[quote name='rd5' date='10 sierpień 2010 - 18:25 ' timestamp='1281457558' post='327577']
oto wlasnie wpis typowego lubelskiego zasciankowego polaczka, ktory nawet nie siegnie do zrodla i nie dowie sie dlaczego robi sie to etapami i skad te roznice, nie moglem sie powstrzymac od nakarmienia trolla sorry
[/quote]


Kolego, dobrze wiem jak to jest robione a może nawet lepiej wiem od Ciebie bo wiekszosc dokumentow w sprawie obwodnicy znam osobiscie.....
Avatar
atom / 10 sierpnia 2010 o 20:30
0
@serNick
jesteś w błędzię. Są inwestycje w realizacji:

Obwodnica Kraśnika w ciągu DK 19 i 74

Obwodnica Kocka i Woli Skromowskiej w ciągu DK 19

Na ukończeniu obwodnica Białej Podlaskiej w ciągu DK 2

Zorientuj się, zanim coś napiszesz.Bo to, że pod twoją chałupą kury biegają, nie znaczy, że w regionie nic się nie inwestuje.
Avatar
serNick / 10 sierpnia 2010 o 18:56
0
[quote name='edek' date='10 sierpień 2010 - 15:45 ' timestamp='1281447903' post='327507']
w końcu jakieś plany, mam nadzieje że wyjdą bo ta droga to egzekutor dla zawieszenia
[/quote]

a tys z choinki sie urwal? toć w lubelskim tylko i wylacznie same plany, rzec mozna ze planow ci u nas dostatek.. zadnych inwestycji nie ma w fazie realizacji, wiec czym sie cieszy?
Avatar
rd5 / 10 sierpnia 2010 o 18:25
0
[quote name='Gość' date='10 sierpień 2010 - 15:39 ' timestamp='1281447584' post='327503']
Dla mnie to zaczynanie od d..... strony, tam droga juz w sumie jest - wiec GDDKiA propagandowo trabi sukces ze cos zaczynaja robic a z drugiej strony od strony Wawy ugrzeznie na amen............ Panie RZECZNIKU mniej polityki z Panem poslem Zmijanem i jego akipa w GDDKiA a wiecej rzeczowej roboty....


Przy okazji pozdrawiam wszystkich obronnych pieskow GDDKiA ktorzy po moim wpisie zaczna ujadac.....
[/quote]


oto wlasnie wpis typowego lubelskiego zasciankowego polaczka, ktory nawet nie siegnie do zrodla i nie dowie sie dlaczego robi sie to etapami i skad te roznice, nie moglem sie powstrzymac od nakarmienia trolla sorry
[quote name='Gość' date='10 sierpień 2010 - 15:39 ' timestamp='1281447584' post='327503']
Dla mnie to zaczynanie od d..... strony, tam droga juz w sumie jest - wiec GDDKiA propagandowo trabi sukces ze cos zaczynaja robic a z drugiej strony od strony Wawy ugrzeznie na amen............ Panie RZECZNIKU mniej polityki z Panem poslem Zmijanem i jego akipa w GDDKiA a wiecej rzeczowej roboty....


Przy okazji pozdrawiam wszystkich obronnych pieskow GDDKiA ktorzy po moim wpisie zaczna ujadac...... rozwiń
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2010 o 17:58
0
ku..a nie dróg źle! zaczynają budować jeszcze gorzej! jak się tak znacie to do GDDKiA, tam nadal brakuje fachowców!
Avatar
arakanon / 11 sierpnia 2010 o 13:28
0
jakie obwodnice jakie lotnisko w co wy ludzie wierzycie? ze na euro 2012 cos powstanie? w ich chorej wyobrazni tylko a i jeszcze tylko nabija cwaniaczki kabze kasa nasza kasa
Avatar
obywatel / 11 sierpnia 2010 o 09:38
0
PO jakim stole? ha ha
chyba jechałeś Gościu tamtędy 10 lat temu. oczywiście zgadzam sie że powinna być cała 17 zrobiona ale trzeba wsiąść pod uwagę całą biurokrację (tzn. decyzje środowiskowe, wywłaszczenia, odwołania itd.) z którą nic do tej pory sie nie zrobiło tylko cały czas jeszcze bardziej się ją komplikuje. Najpierw to nasz kochany rząd musi się wsiąść za robotę a nie gadać o przesuwaniu krzyża czy też jego zostawianiu.

Pozdrawiam
Obywatel
Avatar
gość / 11 sierpnia 2010 o 08:45
0
A po co tam nowa droga???? Do Piask jedzie się jak po stole.

Lepiej zajmijcie się dojazdem do Warszawy na trasie Lublin-Kurów!!!! To jest horror !!!

Ilez można wlec się 60km/h za TIRami???
Avatar
gs / 11 sierpnia 2010 o 08:18
0
jakie by nie były te działania warzne zeby w koncu cos drgneło !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Karol / 10 sierpnia 2010 o 21:50
0
To własnie są takie działania po najłatwieszej linii.
Czyli w celu wykazania się przed następnymi wyborami że się cos robi.
Odcinek 5-ty nic nie daje jesli chodzi o ograniczenie tranzytu przez Lublin.
A o budowie następnych, ważniejszych odcinków to w ogóle cisza.
Avatar
kk / 10 sierpnia 2010 o 20:41
0
[quote name='rd5' date='10 sierpień 2010 - 18:25 ' timestamp='1281457558' post='327577']
oto wlasnie wpis typowego lubelskiego zasciankowego polaczka, ktory nawet nie siegnie do zrodla i nie dowie sie dlaczego robi sie to etapami i skad te roznice, nie moglem sie powstrzymac od nakarmienia trolla sorry
[/quote]


Kolego, dobrze wiem jak to jest robione a może nawet lepiej wiem od Ciebie bo wiekszosc dokumentow w sprawie obwodnicy znam osobiscie.....
Avatar
atom / 10 sierpnia 2010 o 20:30
0
@serNick
jesteś w błędzię. Są inwestycje w realizacji:

Obwodnica Kraśnika w ciągu DK 19 i 74

Obwodnica Kocka i Woli Skromowskiej w ciągu DK 19

Na ukończeniu obwodnica Białej Podlaskiej w ciągu DK 2

Zorientuj się, zanim coś napiszesz.Bo to, że pod twoją chałupą kury biegają, nie znaczy, że w regionie nic się nie inwestuje.
Avatar
serNick / 10 sierpnia 2010 o 18:56
0
[quote name='edek' date='10 sierpień 2010 - 15:45 ' timestamp='1281447903' post='327507']
w końcu jakieś plany, mam nadzieje że wyjdą bo ta droga to egzekutor dla zawieszenia
[/quote]

a tys z choinki sie urwal? toć w lubelskim tylko i wylacznie same plany, rzec mozna ze planow ci u nas dostatek.. zadnych inwestycji nie ma w fazie realizacji, wiec czym sie cieszy?
Avatar
rd5 / 10 sierpnia 2010 o 18:25
0
[quote name='Gość' date='10 sierpień 2010 - 15:39 ' timestamp='1281447584' post='327503']
Dla mnie to zaczynanie od d..... strony, tam droga juz w sumie jest - wiec GDDKiA propagandowo trabi sukces ze cos zaczynaja robic a z drugiej strony od strony Wawy ugrzeznie na amen............ Panie RZECZNIKU mniej polityki z Panem poslem Zmijanem i jego akipa w GDDKiA a wiecej rzeczowej roboty....


Przy okazji pozdrawiam wszystkich obronnych pieskow GDDKiA ktorzy po moim wpisie zaczna ujadac.....
[/quote]


oto wlasnie wpis typowego lubelskiego zasciankowego polaczka, ktory nawet nie siegnie do zrodla i nie dowie sie dlaczego robi sie to etapami i skad te roznice, nie moglem sie powstrzymac od nakarmienia trolla sorry
[quote name='Gość' date='10 sierpień 2010 - 15:39 ' timestamp='1281447584' post='327503']
Dla mnie to zaczynanie od d..... strony, tam droga juz w sumie jest - wiec GDDKiA propagandowo trabi sukces ze cos zaczynaja robic a z drugiej strony od strony Wawy ugrzeznie na amen............ Panie RZECZNIKU mniej polityki z Panem poslem Zmijanem i jego akipa w GDDKiA a wiecej rzeczowej roboty....


Przy okazji pozdrawiam wszystkich obronnych pieskow GDDKiA ktorzy po moim wpisie zaczna ujadac...... rozwiń
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2010 o 17:58
0
ku..a nie dróg źle! zaczynają budować jeszcze gorzej! jak się tak znacie to do GDDKiA, tam nadal brakuje fachowców!
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 5 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 11

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 13 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 12

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!