Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 grudnia 2009 r.
20:01
Edytuj ten wpis

Obwodnica Lublina: Wygrał pierwszy wariant trasy

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 17 A A

W środę zapadła ostateczna decyzja. Północna część obwodnicy Lublina będzie budowana według dobrze znanego, pierwszego wariantu przebiegu tej trasy. Rozpoczęcie robót w przyszłym roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Decyzję podjęliśmy po wielu analizach i konsultacjach społecznych – mówi Beata Sielewicz, szefowa Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Wielu właścicieli domów w gminie Wólka odetchnęło z ulgą. – To dobry wybór. Dobrze znaliśmy ten wariant i od dawna wiedzieliśmy, co nas może czekać – cieszy się Franciszek Zdun, mieszkaniec gminy Wólka.

– Obwodnica tak blisko Lublina to błąd – twierdzą przeciwnicy takiego rozwiązania. – Lepszy był drugi wariant. Niestety, nie przeszedł.

Osoby niezadowolone z decyzji RDOŚ mogą się odwołać do Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie.

Kłopoty z północno-wschodnim 73-kilometrowym odcinkiem obwodnicy zaczęły się w 2008 roku. Zmieniły się bowiem przepisy dotyczące ochrony środowiska i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad musiała przedstawić warianty alternatywne wobec dobrze znanego przebiegu trasy.

Największe zmiany dotyczyły odcinka biegnącego przez dolinę Bystrzycy w gminie Wólka. Były protesty mieszkańców, petycje do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. To właśnie ona wydaje tzw. decyzję środowiskową wybierając jeden z dwóch zaproponowanych wariantów.

Drogowcy mówią, że przetargi związane z budową obwodnicy powinny ruszyć jeszcze w styczniu, a roboty zimne w trzecim kwartale przyszłego roku. Budowa potrwa do wiosny 2012 roku. Koszt to 2,5 miliarda złotych.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
off / 17 grudnia 2009 r. o 18:36
r napisał:
A gdzie droga do Biłgoraja i Przemysla.

Tam gdzie ją zbudowano, jest w tym samym miejscu. Nie jest przebudowywana od lat więc znajdziesz ją na pewno :-)
Avatar
r / 17 grudnia 2009 r. o 16:20
A gdzie droga do Biłgoraja i Przemysla.
Avatar
Gość / 17 grudnia 2009 r. o 15:46
w konopnicy akurat nikt nie przewidywał że tu gdzie są wille będzie obwodnica, bo miała być daleko dalej !
Avatar
~Falcoski~ / 17 grudnia 2009 r. o 15:39
GDDKiA ogłosiła przetargi na obwodnice!!! [url="http://www.gddkia.gov.pl/article/oddzialy/gddkia_lublin/zamowienia_publiczne/powyzej_progow_unijnych//index.php?id_item_tree=ac8975c1c5cf31ac80983def74023157"]http://www.gddkia.gov.pl/article/oddzialy/...0983def74023157[/url]
Avatar
Gumiś / 17 grudnia 2009 r. o 15:39
Gadanie, gadanie i tak od wielu lat...
Avatar
ToBi / 17 grudnia 2009 r. o 14:11
Nikt nikomu nie kazał budować willi w miejscu gdzie od wielu lat w planach jest obwodnica...
Avatar
Anatol / 17 grudnia 2009 r. o 13:36
Gdybyś nie mieszkał na dziesiątym piętrze w pudełku tylko w willi na trasie obwodicy też byś się odwołał.


Taz napisał:
Jeśli można się odwoływać to na pewno ktoś się odwoła. Zawsze znajdzie się jakiś "Jagodowy Dyzio", któremu coś się nie spodoba.
Avatar
EDEK44 / 17 grudnia 2009 r. o 12:28
OBWODNICA LUBLINA, 400 TYS. AGLOMERACJI, OD KIEDY O NIEJ SŁYSZYMY I OD KIEDY GLĘDZĄ O NIEJ MEDIA, NASI TFUUU DECYDENCI??15 JUŻ LAT??RZYGAĆ SIĘ CHCE JAK SIĘ SŁYSZY O KOLEJNYCH WARIANTACH OBWODNICY, O PROTESTACH GMINY TEJ A TAMTEJ!!NIEDOŚĆ ,ZE POIZOM INFRASTRUKTURY DROGWEJ W LUBLESKIM TO XIX WIEK TO JESZCZE MY GŁUPI LUBLINIANIE NIE POTRAFIMY DOJŚC DO KONSENSUSU W SPRAWIE PRZEBIEGU DROGI...TEN KOSMOS,TA SZOPKA TRWA KILKANĄSCIE LAT!!JEŻDZĘ PO POLSCE ALE TAK FATALNYCH DRÓG JAK MA LUBLIN, TAKIEJ NIEMOCY BUDOWLANEJ W MATERII DOG NIE WIDZIAŁEM CHYBA W ŻADNYM Z MIAST CZY WOJEWÓDZTW!
OBWODNICA LUBLINA, 400 TYS. AGLOMERACJI, OD KIEDY O NIEJ SŁYSZYMY I OD KIEDY GLĘDZĄ O NIEJ MEDIA, NASI TFUUU DECYDENCI??15 JUŻ LAT??RZYGAĆ SIĘ CHCE JAK SIĘ SŁYSZY O KOLEJNYCH WARIANTACH OBWODNICY, O PROTESTACH GMINY TEJ A TAMTEJ!!NIEDOŚĆ ,ZE POIZOM INFRASTRUKTURY DROGWEJ W LUBLESKIM TO XIX WIEK TO JESZCZE MY GŁUPI LUBLINIANIE NIE POTRAFIMY DOJŚC DO KONSENSUSU W SPRAWIE PRZEBIEGU DROGI...TEN KOSMOS,TA SZOPKA TRWA KILKANĄSCIE LAT!!JEŻDZĘ PO POLSCE ALE TAK FATALNYCH DRÓG JAK MA LUBLIN, TAKIEJ NIEMOCY BUDOWLANEJ W MATERII DOG NI... rozwiń
Avatar
MalaRysa / 17 grudnia 2009 r. o 12:20
Przeczytajcie informację + komentarze o 45 mln na przedłużenie al. Solidarności. I zacznijcie wreszcie rozliczać radnych i prezydenta.
Avatar
Wujek zza miedzy / 17 grudnia 2009 r. o 12:00
Kłopoty z północno-wschodnim 73-kilometrowym odcinkiem obwodnicy zaczęły się w 2008 roku.
Długa ta obwodnica..
Avatar
off / 17 grudnia 2009 r. o 18:36
r napisał:
A gdzie droga do Biłgoraja i Przemysla.

Tam gdzie ją zbudowano, jest w tym samym miejscu. Nie jest przebudowywana od lat więc znajdziesz ją na pewno :-)
Avatar
r / 17 grudnia 2009 r. o 16:20
A gdzie droga do Biłgoraja i Przemysla.
Avatar
Gość / 17 grudnia 2009 r. o 15:46
w konopnicy akurat nikt nie przewidywał że tu gdzie są wille będzie obwodnica, bo miała być daleko dalej !
Avatar
~Falcoski~ / 17 grudnia 2009 r. o 15:39
GDDKiA ogłosiła przetargi na obwodnice!!! [url="http://www.gddkia.gov.pl/article/oddzialy/gddkia_lublin/zamowienia_publiczne/powyzej_progow_unijnych//index.php?id_item_tree=ac8975c1c5cf31ac80983def74023157"]http://www.gddkia.gov.pl/article/oddzialy/...0983def74023157[/url]
Avatar
Gumiś / 17 grudnia 2009 r. o 15:39
Gadanie, gadanie i tak od wielu lat...
Avatar
ToBi / 17 grudnia 2009 r. o 14:11
Nikt nikomu nie kazał budować willi w miejscu gdzie od wielu lat w planach jest obwodnica...
Avatar
Anatol / 17 grudnia 2009 r. o 13:36
Gdybyś nie mieszkał na dziesiątym piętrze w pudełku tylko w willi na trasie obwodicy też byś się odwołał.


Taz napisał:
Jeśli można się odwoływać to na pewno ktoś się odwoła. Zawsze znajdzie się jakiś "Jagodowy Dyzio", któremu coś się nie spodoba.
Avatar
EDEK44 / 17 grudnia 2009 r. o 12:28
OBWODNICA LUBLINA, 400 TYS. AGLOMERACJI, OD KIEDY O NIEJ SŁYSZYMY I OD KIEDY GLĘDZĄ O NIEJ MEDIA, NASI TFUUU DECYDENCI??15 JUŻ LAT??RZYGAĆ SIĘ CHCE JAK SIĘ SŁYSZY O KOLEJNYCH WARIANTACH OBWODNICY, O PROTESTACH GMINY TEJ A TAMTEJ!!NIEDOŚĆ ,ZE POIZOM INFRASTRUKTURY DROGWEJ W LUBLESKIM TO XIX WIEK TO JESZCZE MY GŁUPI LUBLINIANIE NIE POTRAFIMY DOJŚC DO KONSENSUSU W SPRAWIE PRZEBIEGU DROGI...TEN KOSMOS,TA SZOPKA TRWA KILKANĄSCIE LAT!!JEŻDZĘ PO POLSCE ALE TAK FATALNYCH DRÓG JAK MA LUBLIN, TAKIEJ NIEMOCY BUDOWLANEJ W MATERII DOG NIE WIDZIAŁEM CHYBA W ŻADNYM Z MIAST CZY WOJEWÓDZTW!
OBWODNICA LUBLINA, 400 TYS. AGLOMERACJI, OD KIEDY O NIEJ SŁYSZYMY I OD KIEDY GLĘDZĄ O NIEJ MEDIA, NASI TFUUU DECYDENCI??15 JUŻ LAT??RZYGAĆ SIĘ CHCE JAK SIĘ SŁYSZY O KOLEJNYCH WARIANTACH OBWODNICY, O PROTESTACH GMINY TEJ A TAMTEJ!!NIEDOŚĆ ,ZE POIZOM INFRASTRUKTURY DROGWEJ W LUBLESKIM TO XIX WIEK TO JESZCZE MY GŁUPI LUBLINIANIE NIE POTRAFIMY DOJŚC DO KONSENSUSU W SPRAWIE PRZEBIEGU DROGI...TEN KOSMOS,TA SZOPKA TRWA KILKANĄSCIE LAT!!JEŻDZĘ PO POLSCE ALE TAK FATALNYCH DRÓG JAK MA LUBLIN, TAKIEJ NIEMOCY BUDOWLANEJ W MATERII DOG NI... rozwiń
Avatar
MalaRysa / 17 grudnia 2009 r. o 12:20
Przeczytajcie informację + komentarze o 45 mln na przedłużenie al. Solidarności. I zacznijcie wreszcie rozliczać radnych i prezydenta.
Avatar
Wujek zza miedzy / 17 grudnia 2009 r. o 12:00
Kłopoty z północno-wschodnim 73-kilometrowym odcinkiem obwodnicy zaczęły się w 2008 roku.
Długa ta obwodnica..