Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 marca 2009 r.
16:05
Edytuj ten wpis

Ostatnie nagranie zaginionego Marka Wojciechowskiego (wideo)

Autor: Zdjęcie autora (er)
0 41 A A

Policja przekazała ostatnie nagranie, na którym widać zaginionego blisko dwa tygodnie temu Marka Wojciechowskiego, studenta UMCS. Uczelnia za pomoc w jego odnalezieniu oferuje 10 tys. zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Komentarze 41

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Manio / 15 kwietnia 2009 o 17:19
0
Od strony kamery w lewo, ale mi chodzi o punkt widzenia kierowcy auta, zjechał z Głębokiej, i potem na górze skręcił w prawo. Może nie wiesz dokładnie o które miejsce chodzi i nie możesz sobie tego wyobrazić Pozdrawiam i liczę na szybkie wyjaśnienie tej dziwnej sprawy...
Avatar
kinol / 15 kwietnia 2009 o 15:01
0
Manio napisał:
Faktycznie, po dokładnym przyjrzeniu się zapisowi widać, że auto jedzie pod górę, bo najpierw oswietlona jest ściana z prawej, potem widać światła na tyle tego bmw (o ile to bmw) i potem przechodzi światło w taki sposób, jakby ktoś skręcał w prawo, tak więc jechał do góry... Zatem nie miał możliwości spotkania Marka.

W prawo? Mi się wydaje, że od strony kamery, która to zarejestrowała, auto skręca w lewo, a ponoć (nie wiem czy na pewno) tam jest tylko jedna droga, właśnie ta, w którą skręciło auto i prowadzi ona do Głębokiej... Tak czy siak, każdy trop może okazać się ważny i mam nadzieję, że i ten samochód sprawdzają, jak tylko mogą.

W prawo? Mi się wydaje, że od strony kamery, która to zarejestrowała, auto skręca w lewo, a ponoć (nie wiem czy na pewno) tam jest tylko jedna droga, właśnie ta, w którą skręciło auto i prowadzi ona do Głębokiej... Tak czy siak, każdy trop może okazać się ważny i mam nadzieję, że i ten samochód sprawdzają, jak tylko mogą. rozwiń
Avatar
Manio / 15 kwietnia 2009 o 09:39
0
Faktycznie, po dokładnym przyjrzeniu się zapisowi widać, że auto jedzie pod górę, bo najpierw oswietlona jest ściana z prawej, potem widać światła na tyle tego bmw (o ile to bmw) i potem przechodzi światło w taki sposób, jakby ktoś skręcał w prawo, tak więc jechał do góry... Zatem nie miał możliwości spotkania Marka.
Avatar
1Gość / 15 kwietnia 2009 o 08:27
0
Tam nie ma inej możliwości zjazdu na Głęboką a wtedy by na zaparkowanym ciemnym aucie były najpierw mocne światło na boku auta a po wykonaniu skrętu wlewo jeszcze by było widać tył zjeżdzającego samochodu. A tutaj jest odwrotnie. Samochód jedzie pod górkę.
Avatar
Manio / 15 kwietnia 2009 o 07:26
0
Mylisz się, kierowca musiał jechać w kierunku ulicy głębokiej, najwyraźniej nie załapałeś z której kamery było to nagranie. Skręcił w lewo i pojechał w dół, tam na dole jest nakaz skrętu w prawo, więc jeżeli Marek doszedł już do ulicy Głębokiej idąc Pagi w dół, to kierowca mógł go tam spotkać. Jednak w jakikolwiek wypadek nie chce mi się wierzyć, ze względu na:
1. brak śladów wypadku, jakieś plastiki czy coś takiego, przecież policja nie znalazła, lub nie powiedziała o tym że znalazła, poza tym sprawca nie wysprzątałby wszystkiego w szoku,
2. brak śladów wypadku w postaci krwii, która zazwyczaj przy wypadku, a tymbardziej śmiertelnym, występuje na jezdni...
Ale mimo wszystko kierowca auta może mieć z tym coś wspólnego. Zwłaszcza, że jak dla mnie on nie zjechał z góry, tylko nagle zapalił światła i ruszył, widać wyraźnie jak dla mnie, że światła się nie pojawiają w ruchu, tylko nagle robi się jaśniej. A wcześniej Marek się zatrzymuje. Może coś usłyszał, zobaczył... Zapewne policja przegląda monitoring na długo przed pojawieniem się tam Marka... Nie musimy ich przecież uczyć roboty
Mylisz się, kierowca musiał jechać w kierunku ulicy głębokiej, najwyraźniej nie załapałeś z której kamery było to nagranie. Skręcił w lewo i pojechał w dół, tam na dole jest nakaz skrętu w prawo, więc jeżeli Marek doszedł już do ulicy Głębokiej idąc Pagi w dół, to kierowca mógł go tam spotkać. Jednak w jakikolwiek wypadek nie chce mi się wierzyć, ze względu na:
1. brak śladów wypadku, jakieś plastiki czy coś takiego, przecież policja nie znalazła, lub nie powiedziała o tym że znalazła, poza tym sprawca nie wysprzątałby wszystkiego w sz... rozwiń
Avatar
1Gość / 15 kwietnia 2009 o 01:05
0
Marek upadł na schodach przed Cebionem. Odwraca sie po paru metrach w kierunku do Dodka. Póżniej przechodzi ścieżką wzdłuż akademików. Naprzeciwko DS Ikar jest zaparkowane ciemne auto, które jest ustawione równo z osią ulicy prowadzącej od Glębokiej [obok transformatorów i prywatnych akademików] do ulicy Czwartaków. Według planu Lublina jest to okolo 100 metrów i jest to pod górkę. Myśle, że ktoś o 1 w nocy wracał do domu z imienin Zbigniewa czy Patryka i mieszka gdzieś w tej okolicy. Swiatla odbijające sie na zaparkowanym aucie [nagranie z monitoringu od 3:50 do 4:08] przez 18 sekund dają prędkość 20 km/h. I taką prędkościa się tam auta poruszają. Kierowca wjechał od ulicy Glębokiej i żeby spotkał Marka na ulicy Ł.Pagi musiał by przejechać między Heliosem a Grzesiem, tam są kamery, skręcić wlewo na Weteranów i jeszce raz wlewo na Spadochroniarzy i w dół na Pagi. Na Głęboką mógł wjechać ze Sowińskiego, Raabego, Narutowicza, Nadbystrzyckiej, Filaretów. W miejscu, gdzie się Marek na ok. 2 minuty zatrzymał jest taki nizki płotek i w chodniku krata kanalizacyjna [video "Wizja" Lublin.com.pl]. Może zdjął plecak i próbował wsadzić prawą ręke do prawego rękawa i kurtke zapiąć, była chłodna noc i jeszcze go czekało pare kilometrów piechotki. A może musiał już się pozbyć wypitego piwa. Potem się lżej maszeruje. Na ulice Pagi jest bardzo dobry widok z prywatnych akademików [YouTube Lublin Langiewicza 26]. Też mam nadzieje iż kiedyś się to zniknięcie Marka wyjaśni. Cierpliwości !
Marek upadł na schodach przed Cebionem. Odwraca sie po paru metrach w kierunku do Dodka. Póżniej przechodzi ścieżką wzdłuż akademików. Naprzeciwko DS Ikar jest zaparkowane ciemne auto, które jest ustawione równo z osią ulicy prowadzącej od Glębokiej [obok transformatorów i prywatnych akademików] do ulicy Czwartaków. Według planu Lublina jest to okolo 100 metrów i jest to pod górkę. Myśle, że ktoś o 1 w nocy wracał do domu z imienin Zbigniewa czy Patryka i mieszka gdzieś w tej okolicy. Swiatla odbijające sie na zaparkowanym aucie [nagranie z ... rozwiń
Avatar
kinol / 15 kwietnia 2009 o 00:41
0
Manio napisał:
Ja to już nie wiem, co o tym myśleć. Oglądam to już setny raz i mrozi mi kolejny raz krew w żyłach... Gdzie ten chłopak do cholery jasnej przepadł... Dlaczego policja w trakcie filmu nie komentuje jego upadku, świateł auta i tym podobnych spraw... Pewnie wiedzą więcej, ale nie mogą tego ujawnić... Męcząca sprawa, mógłby już się odnaleźć, bo łapię przez to jakieś paranoje...

Mogliby, a nie mogą... Ale szkoda, że nie mogą, bo przez to są głupie plotki, a z kolei z ich powodu, ludzie zaczynają się bać nawet, jak w nie nie wierzą... Ja mam nadzieję, że policja bada wątek tego samochodu... Nie chcę być czarnym prorokiem i nie zamierzam czegokolwiek przewidywać, ale to auto jest co najmniej podejrzane, zwłaszcza, że musiało jechać w kierunku Marka... (ktoś już gdzieś pisał, że w tym miejscu na Głębokiej jest zakaz skrętu w lewo, więc musiał jechać w prawo).

Mogliby, a nie mogą... Ale szkoda, że nie mogą, bo przez to są głupie plotki, a z kolei z ich powodu, ludzie zaczynają się bać nawet, jak w nie nie wierzą... Ja mam nadzieję, że policja bada wątek tego samochodu... Nie chcę być czarnym prorokiem i nie zamierzam czegokolwiek przewidywać, ale to auto jest co najmniej podejrzane, zwłaszcza, że musiało jechać w kierunku Marka... (ktoś już gdzieś pisał, że w tym miejscu na Głębokiej jest zakaz skrętu w lewo, więc musiał jechać w prawo). rozwiń
Avatar
Manio / 14 kwietnia 2009 o 22:09
0
Ja to już nie wiem, co o tym myśleć. Oglądam to już setny raz i mrozi mi kolejny raz krew w żyłach... Gdzie ten chłopak do cholery jasnej przepadł... Dlaczego policja w trakcie filmu nie komentuje jego upadku, świateł auta i tym podobnych spraw... Pewnie wiedzą więcej, ale nie mogą tego ujawnić... Męcząca sprawa, mógłby już się odnaleźć, bo łapię przez to jakieś paranoje...
Avatar
kinol / 1 kwietnia 2009 o 23:34
0
Eanigma napisał:
Wujek nie poszedl do akademika z tymi ludzmi, nie znal ich wiec "detektywi" ten trop zostawcie.

W takim razie gdzie poszedł?? Ponoć poszedł pić z tymi ludźmi, a jeśli na nagraniu pokazują, że wszyscy bez Marka skręcają w jakieś przejście prowadzące do akademika (nie wiem, nie mam zorientowania w rozmieszczeniu akademików), to widać tak było. A jeśli twierdzisz, że on tam nie skręcił, to albo nie oglądałeś/-aś nagrania, albo wujek musiałby odłączyć od grupy w tym samym momencie, co i Marek. A przecież wiadomo, że tak nie było.

W takim razie gdzie poszedł?? Ponoć poszedł pić z tymi ludźmi, a jeśli na nagraniu pokazują, że wszyscy bez Marka skręcają w jakieś przejście prowadzące do akademika (nie wiem, nie mam zorientowania w rozmieszczeniu akademików), to widać tak było. A jeśli twierdzisz, że on tam nie skręcił, to albo nie oglądałeś/-aś nagrania, albo wujek musiałby odłączyć od grupy w tym samym momencie, co i Marek. A przecież wiadomo, że tak nie było. rozwiń
Avatar
Eanigma / 1 kwietnia 2009 o 23:07
0
Wujek nie poszedl do akademika z tymi ludzmi, nie znal ich wiec "detektywi" ten trop zostawcie.
Avatar
Manio / 15 kwietnia 2009 o 17:19
0
Od strony kamery w lewo, ale mi chodzi o punkt widzenia kierowcy auta, zjechał z Głębokiej, i potem na górze skręcił w prawo. Może nie wiesz dokładnie o które miejsce chodzi i nie możesz sobie tego wyobrazić Pozdrawiam i liczę na szybkie wyjaśnienie tej dziwnej sprawy...
Avatar
kinol / 15 kwietnia 2009 o 15:01
0
Manio napisał:
Faktycznie, po dokładnym przyjrzeniu się zapisowi widać, że auto jedzie pod górę, bo najpierw oswietlona jest ściana z prawej, potem widać światła na tyle tego bmw (o ile to bmw) i potem przechodzi światło w taki sposób, jakby ktoś skręcał w prawo, tak więc jechał do góry... Zatem nie miał możliwości spotkania Marka.

W prawo? Mi się wydaje, że od strony kamery, która to zarejestrowała, auto skręca w lewo, a ponoć (nie wiem czy na pewno) tam jest tylko jedna droga, właśnie ta, w którą skręciło auto i prowadzi ona do Głębokiej... Tak czy siak, każdy trop może okazać się ważny i mam nadzieję, że i ten samochód sprawdzają, jak tylko mogą.

W prawo? Mi się wydaje, że od strony kamery, która to zarejestrowała, auto skręca w lewo, a ponoć (nie wiem czy na pewno) tam jest tylko jedna droga, właśnie ta, w którą skręciło auto i prowadzi ona do Głębokiej... Tak czy siak, każdy trop może okazać się ważny i mam nadzieję, że i ten samochód sprawdzają, jak tylko mogą. rozwiń
Avatar
Manio / 15 kwietnia 2009 o 09:39
0
Faktycznie, po dokładnym przyjrzeniu się zapisowi widać, że auto jedzie pod górę, bo najpierw oswietlona jest ściana z prawej, potem widać światła na tyle tego bmw (o ile to bmw) i potem przechodzi światło w taki sposób, jakby ktoś skręcał w prawo, tak więc jechał do góry... Zatem nie miał możliwości spotkania Marka.
Avatar
1Gość / 15 kwietnia 2009 o 08:27
0
Tam nie ma inej możliwości zjazdu na Głęboką a wtedy by na zaparkowanym ciemnym aucie były najpierw mocne światło na boku auta a po wykonaniu skrętu wlewo jeszcze by było widać tył zjeżdzającego samochodu. A tutaj jest odwrotnie. Samochód jedzie pod górkę.
Avatar
Manio / 15 kwietnia 2009 o 07:26
0
Mylisz się, kierowca musiał jechać w kierunku ulicy głębokiej, najwyraźniej nie załapałeś z której kamery było to nagranie. Skręcił w lewo i pojechał w dół, tam na dole jest nakaz skrętu w prawo, więc jeżeli Marek doszedł już do ulicy Głębokiej idąc Pagi w dół, to kierowca mógł go tam spotkać. Jednak w jakikolwiek wypadek nie chce mi się wierzyć, ze względu na:
1. brak śladów wypadku, jakieś plastiki czy coś takiego, przecież policja nie znalazła, lub nie powiedziała o tym że znalazła, poza tym sprawca nie wysprzątałby wszystkiego w szoku,
2. brak śladów wypadku w postaci krwii, która zazwyczaj przy wypadku, a tymbardziej śmiertelnym, występuje na jezdni...
Ale mimo wszystko kierowca auta może mieć z tym coś wspólnego. Zwłaszcza, że jak dla mnie on nie zjechał z góry, tylko nagle zapalił światła i ruszył, widać wyraźnie jak dla mnie, że światła się nie pojawiają w ruchu, tylko nagle robi się jaśniej. A wcześniej Marek się zatrzymuje. Może coś usłyszał, zobaczył... Zapewne policja przegląda monitoring na długo przed pojawieniem się tam Marka... Nie musimy ich przecież uczyć roboty
Mylisz się, kierowca musiał jechać w kierunku ulicy głębokiej, najwyraźniej nie załapałeś z której kamery było to nagranie. Skręcił w lewo i pojechał w dół, tam na dole jest nakaz skrętu w prawo, więc jeżeli Marek doszedł już do ulicy Głębokiej idąc Pagi w dół, to kierowca mógł go tam spotkać. Jednak w jakikolwiek wypadek nie chce mi się wierzyć, ze względu na:
1. brak śladów wypadku, jakieś plastiki czy coś takiego, przecież policja nie znalazła, lub nie powiedziała o tym że znalazła, poza tym sprawca nie wysprzątałby wszystkiego w sz... rozwiń
Avatar
1Gość / 15 kwietnia 2009 o 01:05
0
Marek upadł na schodach przed Cebionem. Odwraca sie po paru metrach w kierunku do Dodka. Póżniej przechodzi ścieżką wzdłuż akademików. Naprzeciwko DS Ikar jest zaparkowane ciemne auto, które jest ustawione równo z osią ulicy prowadzącej od Glębokiej [obok transformatorów i prywatnych akademików] do ulicy Czwartaków. Według planu Lublina jest to okolo 100 metrów i jest to pod górkę. Myśle, że ktoś o 1 w nocy wracał do domu z imienin Zbigniewa czy Patryka i mieszka gdzieś w tej okolicy. Swiatla odbijające sie na zaparkowanym aucie [nagranie z monitoringu od 3:50 do 4:08] przez 18 sekund dają prędkość 20 km/h. I taką prędkościa się tam auta poruszają. Kierowca wjechał od ulicy Glębokiej i żeby spotkał Marka na ulicy Ł.Pagi musiał by przejechać między Heliosem a Grzesiem, tam są kamery, skręcić wlewo na Weteranów i jeszce raz wlewo na Spadochroniarzy i w dół na Pagi. Na Głęboką mógł wjechać ze Sowińskiego, Raabego, Narutowicza, Nadbystrzyckiej, Filaretów. W miejscu, gdzie się Marek na ok. 2 minuty zatrzymał jest taki nizki płotek i w chodniku krata kanalizacyjna [video "Wizja" Lublin.com.pl]. Może zdjął plecak i próbował wsadzić prawą ręke do prawego rękawa i kurtke zapiąć, była chłodna noc i jeszcze go czekało pare kilometrów piechotki. A może musiał już się pozbyć wypitego piwa. Potem się lżej maszeruje. Na ulice Pagi jest bardzo dobry widok z prywatnych akademików [YouTube Lublin Langiewicza 26]. Też mam nadzieje iż kiedyś się to zniknięcie Marka wyjaśni. Cierpliwości !
Marek upadł na schodach przed Cebionem. Odwraca sie po paru metrach w kierunku do Dodka. Póżniej przechodzi ścieżką wzdłuż akademików. Naprzeciwko DS Ikar jest zaparkowane ciemne auto, które jest ustawione równo z osią ulicy prowadzącej od Glębokiej [obok transformatorów i prywatnych akademików] do ulicy Czwartaków. Według planu Lublina jest to okolo 100 metrów i jest to pod górkę. Myśle, że ktoś o 1 w nocy wracał do domu z imienin Zbigniewa czy Patryka i mieszka gdzieś w tej okolicy. Swiatla odbijające sie na zaparkowanym aucie [nagranie z ... rozwiń
Avatar
kinol / 15 kwietnia 2009 o 00:41
0
Manio napisał:
Ja to już nie wiem, co o tym myśleć. Oglądam to już setny raz i mrozi mi kolejny raz krew w żyłach... Gdzie ten chłopak do cholery jasnej przepadł... Dlaczego policja w trakcie filmu nie komentuje jego upadku, świateł auta i tym podobnych spraw... Pewnie wiedzą więcej, ale nie mogą tego ujawnić... Męcząca sprawa, mógłby już się odnaleźć, bo łapię przez to jakieś paranoje...

Mogliby, a nie mogą... Ale szkoda, że nie mogą, bo przez to są głupie plotki, a z kolei z ich powodu, ludzie zaczynają się bać nawet, jak w nie nie wierzą... Ja mam nadzieję, że policja bada wątek tego samochodu... Nie chcę być czarnym prorokiem i nie zamierzam czegokolwiek przewidywać, ale to auto jest co najmniej podejrzane, zwłaszcza, że musiało jechać w kierunku Marka... (ktoś już gdzieś pisał, że w tym miejscu na Głębokiej jest zakaz skrętu w lewo, więc musiał jechać w prawo).

Mogliby, a nie mogą... Ale szkoda, że nie mogą, bo przez to są głupie plotki, a z kolei z ich powodu, ludzie zaczynają się bać nawet, jak w nie nie wierzą... Ja mam nadzieję, że policja bada wątek tego samochodu... Nie chcę być czarnym prorokiem i nie zamierzam czegokolwiek przewidywać, ale to auto jest co najmniej podejrzane, zwłaszcza, że musiało jechać w kierunku Marka... (ktoś już gdzieś pisał, że w tym miejscu na Głębokiej jest zakaz skrętu w lewo, więc musiał jechać w prawo). rozwiń
Avatar
Manio / 14 kwietnia 2009 o 22:09
0
Ja to już nie wiem, co o tym myśleć. Oglądam to już setny raz i mrozi mi kolejny raz krew w żyłach... Gdzie ten chłopak do cholery jasnej przepadł... Dlaczego policja w trakcie filmu nie komentuje jego upadku, świateł auta i tym podobnych spraw... Pewnie wiedzą więcej, ale nie mogą tego ujawnić... Męcząca sprawa, mógłby już się odnaleźć, bo łapię przez to jakieś paranoje...
Avatar
kinol / 1 kwietnia 2009 o 23:34
0
Eanigma napisał:
Wujek nie poszedl do akademika z tymi ludzmi, nie znal ich wiec "detektywi" ten trop zostawcie.

W takim razie gdzie poszedł?? Ponoć poszedł pić z tymi ludźmi, a jeśli na nagraniu pokazują, że wszyscy bez Marka skręcają w jakieś przejście prowadzące do akademika (nie wiem, nie mam zorientowania w rozmieszczeniu akademików), to widać tak było. A jeśli twierdzisz, że on tam nie skręcił, to albo nie oglądałeś/-aś nagrania, albo wujek musiałby odłączyć od grupy w tym samym momencie, co i Marek. A przecież wiadomo, że tak nie było.

W takim razie gdzie poszedł?? Ponoć poszedł pić z tymi ludźmi, a jeśli na nagraniu pokazują, że wszyscy bez Marka skręcają w jakieś przejście prowadzące do akademika (nie wiem, nie mam zorientowania w rozmieszczeniu akademików), to widać tak było. A jeśli twierdzisz, że on tam nie skręcił, to albo nie oglądałeś/-aś nagrania, albo wujek musiałby odłączyć od grupy w tym samym momencie, co i Marek. A przecież wiadomo, że tak nie było. rozwiń
Avatar
Eanigma / 1 kwietnia 2009 o 23:07
0
Wujek nie poszedl do akademika z tymi ludzmi, nie znal ich wiec "detektywi" ten trop zostawcie.
Zobacz wszystkie komentarze 41

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz 3 8

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 0 2

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 2 1

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 1

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 46 12

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 6 2

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 3 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 7 5

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 3

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 37 26

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców