Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 listopada 2010 r.
19:42
Edytuj ten wpis

Plakaty stwarzające zagrożenie znikają z ulic. Prezydent pogonił strażników

Autor: Zdjęcie autora DOMINIK SMAGA
0 21 A A

Dopiero po interwencji "Dziennika Wschodniego" prezydent Lublina pogonił do pracy strażników miejskich. Mają usuwać z ulic te plakaty wyborcze, które zasłaniają widok kierowcom na skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Usuwanie reklam i plakatów wyborczych, które mogą zagrażać bezpieczeństwu na drodze, to obowiązek strażników miejskich. Choć tak mówi ordynacja wyborcza, to ci do tej roboty się nie palą.

O plakatach zasłaniających kierowcom widok na ludzi zbliżających się do przejścia dla pieszych na ul. Radości po raz pierwszy napisaliśmy w czwartek. W piątek nasz sygnał policja przekazała strażnikom. Ale w niedzielę plakaty wisiały nadal. Straż Miejska tłumaczyła, że powiadomiła odpowiedni komitet. Tym samym sprawę uznała za załatwioną.

– Obowiązek jest, ale to gra słów. Straż nie jest od ściągania plakatów. Wie pan, jak by reagowały na to komitety? – mówi Jerzy Ostrowski, który w Ratuszu odpowiada za nadzór nad Strażą Miejską. W końcu Ostrowski stwierdził, że strażnicy powinni powiadomić wydział odpowiedzialny za czystość. Wczoraj dyrektor tego wydziału nie chciał z nami rozmawiać, a plakaty przy Radości wsiały nadal..

Tym razem poszliśmy do prezydenta. – Nie wiem, dlaczego tak się dzieje. Zadzwonię do komendanta Straży Miejskiej i zobowiążę go do usunięcia plakatów – obiecuje Adam Wasilewski, prezydent Lublina. – Przypomnę mu przepis, który zobowiązuje straż do usuwania takich rzeczy.

W środę na barierkach przy ul. Radości nie było tylko plakatów radnego Jarosława Pakuły (PO), który został wybrany na drugą kadencję. Zniknęły, bo radny sam kazał je zdjąć. – Nie ma co zwlekać. Moje reklamy są usuwane od poniedziałku. Do końca tygodnia nie będzie po nich śladu – obiecuje Jarosław Pakuła.

Zgodnie z prawem, na sprzątnięcie wiszących w mieście plakatów, kandydaci mają miesiąc. Ale większość z nich zapowiada, że zrobi to szybciej.

– Opłaciliśmy już firmę sprzątającą. Poszła też prośba, aby plakaty usuwać jak najszybciej – mówi Piotr Kowalczyk, szef lubelskiego sztabu PiS.

Plakaty zdjął już jeden z kandydatów na prezydenta. – Moje reklamy zostały usunięte o godz. 15. Wszystkie, chyba, że się gdzieś jakieś pojedyncze zawieruszyły – mówi Zbigniew Wojciechowski. – Mam tylko nadzieję, że nikt złośliwie nie będzie ustawiać moich reklam na nowo. A jest takie ryzyko, bo ktoś ukradł mi z ulic 50 dużych tablic, 50 małych i 26 dużych bannerów.


Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
asdfg / 25 listopada 2010 r. o 14:37
[quote name='Tad' timestamp='1290682774' post='389926']
Bredzisz od rzeczy,piszesz ,że pan prezydent wyręcza sie strażą miejską, czyli wg. ciebie sam powinien chodzić po ulicach i zbierać plakaty? Niedługo zarządasz aby posprzątał bałagan w twoim mieszkaniu.
Tacy jak ty "niegodni" są do zabierania głosu w dyskusji bo najpierw powinni odrobinę pomyśleć a nie drukować zenujące komentarze.
Mamy prawo, ktore Prezydent przestrzega, komitety mają miesiąc czasu na usunięcie plakatów a te nieprawidłowo powieszone / jak podawała prasa/ zostały sfotografowane i ich właściciele zasilą gotówką kasę miasta. No i bardzo dobrze.
[/quote]
Uwazam ze masz problemy ze zrozumieniem czytanego tekstu i jego nadinterpretacja a poziom twojej wypowiedzi swiadczy ze jestes jedynie prostym czlowiekiem wiec nie musisz mi odpisywac bo i tak cie zignoruje, nie widze w tobie osoby do dyskusji.
[quote name='Tad' timestamp='1290682774' post='389926']
Bredzisz od rzeczy,piszesz ,że pan prezydent wyręcza sie strażą miejską, czyli wg. ciebie sam powinien chodzić po ulicach i zbierać plakaty? Niedługo zarządasz aby posprzątał bałagan w twoim mieszkaniu.
Tacy jak ty "niegodni" są do zabierania głosu w dyskusji bo najpierw powinni odrobinę pomyśleć a nie drukować zenujące komentarze.
Mamy prawo, ktore Prezydent przestrzega, komitety mają miesiąc czasu na usunięcie plakatów a te nieprawi... rozwiń
Avatar
driver / 25 listopada 2010 r. o 12:45
Wyjazd spod Wiktorii z Narutowicza po 23-ciej gdy nie ma świateł. Zupełnie nie widać co jedzie "z dołu" z Piłsudskiego! Brakiem szarych komórek wykazały się tutaj wszystkie trzy partie.
Avatar
Tad / 25 listopada 2010 r. o 11:59
[quote name='asdfg' timestamp='1290680324' post='389878']
Dlaczego Pan prezydent nie kazal usuwac przed wyborami plakatow ktore wisialy w niedozwolonych miejscach i stwarzajacych zagrozenie?! A swoja droga ciekawe jak komitety wyborcze zareagowalyby jakby straz miejska przed wyborami usuwala takie plakaty? Po raz kolejny Pan prezydent powtwierdza iz jest niegodzien swojego stanowiska po przez spoznione reakcje, jak jest prawo lamane to ok jak gazeta o czyms napisze to wielkie larum sie podnosi jak komitety maja miesiac na posprzatanie to nalezy dac im szanse czyz nie tak. A plakaty ktore wisialy w miejscach stwarzajacych zagrozenie powinny juz dawno byc usunieta i sprawa wyjasniona a osoby odpowiedzialne /raczej nieodpowiedzialne/ zostac ukarane.Moim skromnym zdaniem Pan prezydent chce sie wyreczyc straza miejska i tym samym uciszyc dziennikarzy, ktorzy jednak powinni zajac sie sparwa od samego poczatku a nie teraz i od razu do strazy miejskiej a moze ma ktos w tym interes.
[/quote]

Bredzisz od rzeczy,piszesz ,że pan prezydent wyręcza sie strażą miejską, czyli wg. ciebie sam powinien chodzić po ulicach i zbierać plakaty? Niedługo zarządasz aby posprzątał bałagan w twoim mieszkaniu.
Tacy jak ty "niegodni" są do zabierania głosu w dyskusji bo najpierw powinni odrobinę pomyśleć a nie drukować zenujące komentarze.
Mamy prawo, ktore Prezydent przestrzega, komitety mają miesiąc czasu na usunięcie plakatów a te nieprawidłowo powieszone / jak podawała prasa/ zostały sfotografowane i ich właściciele zasilą gotówką kasę miasta. No i bardzo dobrze.
[quote name='asdfg' timestamp='1290680324' post='389878']
Dlaczego Pan prezydent nie kazal usuwac przed wyborami plakatow ktore wisialy w niedozwolonych miejscach i stwarzajacych zagrozenie?! A swoja droga ciekawe jak komitety wyborcze zareagowalyby jakby straz miejska przed wyborami usuwala takie plakaty? Po raz kolejny Pan prezydent powtwierdza iz jest niegodzien swojego stanowiska po przez spoznione reakcje, jak jest prawo lamane to ok jak gazeta o czyms napisze to wielkie larum sie podnosi jak komitety m... rozwiń
Avatar
asdfg / 25 listopada 2010 r. o 11:18
Dlaczego Pan prezydent nie kazal usuwac przed wyborami plakatow ktore wisialy w niedozwolonych miejscach i stwarzajacych zagrozenie?! A swoja droga ciekawe jak komitety wyborcze zareagowalyby jakby straz miejska przed wyborami usuwala takie plakaty? Po raz kolejny Pan prezydent powtwierdza iz jest niegodzien swojego stanowiska po przez spoznione reakcje, jak jest prawo lamane to ok jak gazeta o czyms napisze to wielkie larum sie podnosi jak komitety maja miesiac na posprzatanie to nalezy dac im szanse czyz nie tak. A plakaty ktore wisialy w miejscach stwarzajacych zagrozenie powinny juz dawno byc usunieta i sprawa wyjasniona a osoby odpowiedzialne /raczej nieodpowiedzialne/ zostac ukarane.Moim skromnym zdaniem Pan prezydent chce sie wyreczyc straza miejska i tym samym uciszyc dziennikarzy, ktorzy jednak powinni zajac sie sparwa od samego poczatku a nie teraz i od razu do strazy miejskiej a moze ma ktos w tym interes.
Dlaczego Pan prezydent nie kazal usuwac przed wyborami plakatow ktore wisialy w niedozwolonych miejscach i stwarzajacych zagrozenie?! A swoja droga ciekawe jak komitety wyborcze zareagowalyby jakby straz miejska przed wyborami usuwala takie plakaty? Po raz kolejny Pan prezydent powtwierdza iz jest niegodzien swojego stanowiska po przez spoznione reakcje, jak jest prawo lamane to ok jak gazeta o czyms napisze to wielkie larum sie podnosi jak komitety maja miesiac na posprzatanie to nalezy dac im szanse czyz nie tak. A plakaty ktore wisial... rozwiń
Avatar
czytelnik / 25 listopada 2010 r. o 11:08
Patrzcie jacy wy jesteście zajebiści dopiero po waszej interwencji się tym zajęli, normalnie medal wam się należy. A też deb***e z dw pamiętajci że w tym zakichanym mieście jest też policja i do nich również należą takie rzeczy. A tak wogóle plakaty mają sprzątać komitety wyborcze.
Avatar
Jarpako / 25 listopada 2010 r. o 10:45
[quote name='Tomasz' timestamp='1290674158' post='389776']
Generalnie jest to najbardziej sensowny obowiązek jaki ma przypisany straż miejska, ponieważ przynajmniej z tego mają szansę się wywiązać. Wszystko inne ich przerasta. Teraz widzimy że to również. Plakaty zasłaniające widok zjeżdżającycm z ul Choiny w ul Paderewskiego zgłosiłem we czwartek rano, a przyjmująca zgłoszenie twierdziła że już przyjęli o tym sygnał. I co? I g...wno.
[/quote]
Dużo osób wie jak i co ma robić straż miejska. Są to ludze chyba niedowartościowani i przeważnie sami nie wiedzą
o własnych obowiązkach. Proponuję aby przed napisaniem bzdur piszący filozof przeczytał co ustawowo może wykonywać SM lub zapytał strażników (w wiekszości z wyższym wykształceniem) może mu udzielą odpowiedzi pomimo braku dodatu do wypłaty za nauczanie niedouczonych.
[quote name='Tomasz' timestamp='1290674158' post='389776']
Generalnie jest to najbardziej sensowny obowiązek jaki ma przypisany straż miejska, ponieważ przynajmniej z tego mają szansę się wywiązać. Wszystko inne ich przerasta. Teraz widzimy że to również. Plakaty zasłaniające widok zjeżdżającycm z ul Choiny w ul Paderewskiego zgłosiłem we czwartek rano, a przyjmująca zgłoszenie twierdziła że już przyjęli o tym sygnał. I co? I g...wno.
[/quote]
Dużo osób wie jak i co ma robić straż miejska. Są to ludz... rozwiń
Avatar
wyborca / 25 listopada 2010 r. o 10:45
[quote name='Andrzej' timestamp='1290674442' post='389783']
to są kpiny. Trzeba zacząć od tego jak to się stało, że zostały powieszone w miejscach zasłaniających widok. Kto na to zezwolił ? Jeżeli już ktoś je powiesił to straż miejska powinna natchmiast je usunąć (te które stwarzają zagrożenie) oraz wystawiać mandaty komiteto wyborczym. Bo głównie o te plakaty się rozchodzi
[/quote]
popieram przedmówcę i jednocześnie dziękuję redaktorom z DW za zainteresowanie sie sprawa poniewaz jezdzac czy chodzac po lublinie bylo to irytujace oraz gratuluje doprowadzenia sprawy do konca lub chociaz jakiegos kompromisu. Najlepszym byloby zmienic przepisy na bardziej przejrzyste zdecydowanie okreslajace winnego calego zamieszania z wieszaniem i sprzątaniem ich. Jakby ktos sie poczul za to odpowiedzialny to mysle ze plakaty nikomu by nie zawazaly i zniknelyby w terminie do 2 tyg. A straz miejska niech sie teraz wstydzi...
[quote name='Andrzej' timestamp='1290674442' post='389783']
to są kpiny. Trzeba zacząć od tego jak to się stało, że zostały powieszone w miejscach zasłaniających widok. Kto na to zezwolił ? Jeżeli już ktoś je powiesił to straż miejska powinna natchmiast je usunąć (te które stwarzają zagrożenie) oraz wystawiać mandaty komiteto wyborczym. Bo głównie o te plakaty się rozchodzi
[/quote]
popieram przedmówcę i jednocześnie dziękuję redaktorom z DW za zainteresowanie sie sprawa poniewaz jezdzac czy chodzac ... rozwiń
Avatar
esmeralda / 25 listopada 2010 r. o 10:26
Niech sprzątają Ci, którzy to rozwieszali! Straż miejska ma usunąć te, które utrudniają widoczność, a co z resztą? Będą tak wisieć do usr**** zgnicia i walać się po chodnikach i trawnikach?! Jak to wygląda?!
Avatar
Tad / 25 listopada 2010 r. o 10:11
Ludzie, czego w was jest tyle jadu i nienawiści. Spokojnie.
Tak jak w wszędzie , była kampania wyborcza, kandydaci chcieli się zaprezentować, teraz zgodnie z prawem muszą usunąć pozostałości po sobie i ewentualnie zapłacić mandaty. Niech płacą jeśli na to zasłużyli, miasto będzie miało pieniądze na jakieś zbożne cele.
Tak jest wszędzie i tak ma być .
Sami brudzicie, rzucacie papierki, pety i inne świństwo gdzie popadnie, chodzicie z psami, które zanieczyszczają całe miasto, wywalacie zbędne przedmioty cihcem koło śmietników aby uniknąć zapłaty za ich wywóz, śmieci ze swoich ogródków działkowych wyrzucacie na wspólny nasz miejski teren a nawet wywozicie je do lasu/kiedyś robił to redaktor Brzuszkiewicz z Gazety Wyborczej/.
Więc uderzcie się w piersi swoje a nie cudze i dajcie innyn spokojnie wywiązać się z nałożonych przez miasto zobowiązań.
W odróżnieniu od was ci co wieszali nieprawidłowo plakaty i ich nie posprzątają zapłacą kary a wy ŚMIECICIE BEZKARNIE.
Zaznaczam,że nie byłem kandydatem do żadnej rady i jestem mieszkańcem Lublina od 60 lat.
Ludzie, czego w was jest tyle jadu i nienawiści. Spokojnie.
Tak jak w wszędzie , była kampania wyborcza, kandydaci chcieli się zaprezentować, teraz zgodnie z prawem muszą usunąć pozostałości po sobie i ewentualnie zapłacić mandaty. Niech płacą jeśli na to zasłużyli, miasto będzie miało pieniądze na jakieś zbożne cele.
Tak jest wszędzie i tak ma być .
Sami brudzicie, rzucacie papierki, pety i inne świństwo gdzie popadnie, chodzicie z psami, które zanieczyszczają całe miasto, wywalacie zbędne przedmioty cihcem koło śmietni... rozwiń
Avatar
Gość / 25 listopada 2010 r. o 09:55
[quote name='piter' timestamp='1290668602' post='389707']
A może kandydaci sami pościągaliby swoje plakaty wyborcze? Ruszcie swoje d**y łaskawie i posprzątajcie po sobie!!! Straż miejska nie jest od sprzątania po bandzie ludzi rozwieszających swoje plakaty wszędzie gdzie popadnie. Powinni raczej wlepiać mandaty za rozwieszanie plakatów w miejscach, które mają duże znaczenie dla bezpieczeństwa ludzi... Co za kraj...
[/quote]
Nie dopilnowali ;dobrego; rozwieszania,to niech teraz sprzątają.
Avatar
asdfg / 25 listopada 2010 r. o 14:37
[quote name='Tad' timestamp='1290682774' post='389926']
Bredzisz od rzeczy,piszesz ,że pan prezydent wyręcza sie strażą miejską, czyli wg. ciebie sam powinien chodzić po ulicach i zbierać plakaty? Niedługo zarządasz aby posprzątał bałagan w twoim mieszkaniu.
Tacy jak ty "niegodni" są do zabierania głosu w dyskusji bo najpierw powinni odrobinę pomyśleć a nie drukować zenujące komentarze.
Mamy prawo, ktore Prezydent przestrzega, komitety mają miesiąc czasu na usunięcie plakatów a te nieprawidłowo powieszone / jak podawała prasa/ zostały sfotografowane i ich właściciele zasilą gotówką kasę miasta. No i bardzo dobrze.
[/quote]
Uwazam ze masz problemy ze zrozumieniem czytanego tekstu i jego nadinterpretacja a poziom twojej wypowiedzi swiadczy ze jestes jedynie prostym czlowiekiem wiec nie musisz mi odpisywac bo i tak cie zignoruje, nie widze w tobie osoby do dyskusji.
[quote name='Tad' timestamp='1290682774' post='389926']
Bredzisz od rzeczy,piszesz ,że pan prezydent wyręcza sie strażą miejską, czyli wg. ciebie sam powinien chodzić po ulicach i zbierać plakaty? Niedługo zarządasz aby posprzątał bałagan w twoim mieszkaniu.
Tacy jak ty "niegodni" są do zabierania głosu w dyskusji bo najpierw powinni odrobinę pomyśleć a nie drukować zenujące komentarze.
Mamy prawo, ktore Prezydent przestrzega, komitety mają miesiąc czasu na usunięcie plakatów a te nieprawi... rozwiń
Avatar
driver / 25 listopada 2010 r. o 12:45
Wyjazd spod Wiktorii z Narutowicza po 23-ciej gdy nie ma świateł. Zupełnie nie widać co jedzie "z dołu" z Piłsudskiego! Brakiem szarych komórek wykazały się tutaj wszystkie trzy partie.
Avatar
Tad / 25 listopada 2010 r. o 11:59
[quote name='asdfg' timestamp='1290680324' post='389878']
Dlaczego Pan prezydent nie kazal usuwac przed wyborami plakatow ktore wisialy w niedozwolonych miejscach i stwarzajacych zagrozenie?! A swoja droga ciekawe jak komitety wyborcze zareagowalyby jakby straz miejska przed wyborami usuwala takie plakaty? Po raz kolejny Pan prezydent powtwierdza iz jest niegodzien swojego stanowiska po przez spoznione reakcje, jak jest prawo lamane to ok jak gazeta o czyms napisze to wielkie larum sie podnosi jak komitety maja miesiac na posprzatanie to nalezy dac im szanse czyz nie tak. A plakaty ktore wisialy w miejscach stwarzajacych zagrozenie powinny juz dawno byc usunieta i sprawa wyjasniona a osoby odpowiedzialne /raczej nieodpowiedzialne/ zostac ukarane.Moim skromnym zdaniem Pan prezydent chce sie wyreczyc straza miejska i tym samym uciszyc dziennikarzy, ktorzy jednak powinni zajac sie sparwa od samego poczatku a nie teraz i od razu do strazy miejskiej a moze ma ktos w tym interes.
[/quote]

Bredzisz od rzeczy,piszesz ,że pan prezydent wyręcza sie strażą miejską, czyli wg. ciebie sam powinien chodzić po ulicach i zbierać plakaty? Niedługo zarządasz aby posprzątał bałagan w twoim mieszkaniu.
Tacy jak ty "niegodni" są do zabierania głosu w dyskusji bo najpierw powinni odrobinę pomyśleć a nie drukować zenujące komentarze.
Mamy prawo, ktore Prezydent przestrzega, komitety mają miesiąc czasu na usunięcie plakatów a te nieprawidłowo powieszone / jak podawała prasa/ zostały sfotografowane i ich właściciele zasilą gotówką kasę miasta. No i bardzo dobrze.
[quote name='asdfg' timestamp='1290680324' post='389878']
Dlaczego Pan prezydent nie kazal usuwac przed wyborami plakatow ktore wisialy w niedozwolonych miejscach i stwarzajacych zagrozenie?! A swoja droga ciekawe jak komitety wyborcze zareagowalyby jakby straz miejska przed wyborami usuwala takie plakaty? Po raz kolejny Pan prezydent powtwierdza iz jest niegodzien swojego stanowiska po przez spoznione reakcje, jak jest prawo lamane to ok jak gazeta o czyms napisze to wielkie larum sie podnosi jak komitety m... rozwiń
Avatar
asdfg / 25 listopada 2010 r. o 11:18
Dlaczego Pan prezydent nie kazal usuwac przed wyborami plakatow ktore wisialy w niedozwolonych miejscach i stwarzajacych zagrozenie?! A swoja droga ciekawe jak komitety wyborcze zareagowalyby jakby straz miejska przed wyborami usuwala takie plakaty? Po raz kolejny Pan prezydent powtwierdza iz jest niegodzien swojego stanowiska po przez spoznione reakcje, jak jest prawo lamane to ok jak gazeta o czyms napisze to wielkie larum sie podnosi jak komitety maja miesiac na posprzatanie to nalezy dac im szanse czyz nie tak. A plakaty ktore wisialy w miejscach stwarzajacych zagrozenie powinny juz dawno byc usunieta i sprawa wyjasniona a osoby odpowiedzialne /raczej nieodpowiedzialne/ zostac ukarane.Moim skromnym zdaniem Pan prezydent chce sie wyreczyc straza miejska i tym samym uciszyc dziennikarzy, ktorzy jednak powinni zajac sie sparwa od samego poczatku a nie teraz i od razu do strazy miejskiej a moze ma ktos w tym interes.
Dlaczego Pan prezydent nie kazal usuwac przed wyborami plakatow ktore wisialy w niedozwolonych miejscach i stwarzajacych zagrozenie?! A swoja droga ciekawe jak komitety wyborcze zareagowalyby jakby straz miejska przed wyborami usuwala takie plakaty? Po raz kolejny Pan prezydent powtwierdza iz jest niegodzien swojego stanowiska po przez spoznione reakcje, jak jest prawo lamane to ok jak gazeta o czyms napisze to wielkie larum sie podnosi jak komitety maja miesiac na posprzatanie to nalezy dac im szanse czyz nie tak. A plakaty ktore wisial... rozwiń
Avatar
czytelnik / 25 listopada 2010 r. o 11:08
Patrzcie jacy wy jesteście zajebiści dopiero po waszej interwencji się tym zajęli, normalnie medal wam się należy. A też deb***e z dw pamiętajci że w tym zakichanym mieście jest też policja i do nich również należą takie rzeczy. A tak wogóle plakaty mają sprzątać komitety wyborcze.
Avatar
Jarpako / 25 listopada 2010 r. o 10:45
[quote name='Tomasz' timestamp='1290674158' post='389776']
Generalnie jest to najbardziej sensowny obowiązek jaki ma przypisany straż miejska, ponieważ przynajmniej z tego mają szansę się wywiązać. Wszystko inne ich przerasta. Teraz widzimy że to również. Plakaty zasłaniające widok zjeżdżającycm z ul Choiny w ul Paderewskiego zgłosiłem we czwartek rano, a przyjmująca zgłoszenie twierdziła że już przyjęli o tym sygnał. I co? I g...wno.
[/quote]
Dużo osób wie jak i co ma robić straż miejska. Są to ludze chyba niedowartościowani i przeważnie sami nie wiedzą
o własnych obowiązkach. Proponuję aby przed napisaniem bzdur piszący filozof przeczytał co ustawowo może wykonywać SM lub zapytał strażników (w wiekszości z wyższym wykształceniem) może mu udzielą odpowiedzi pomimo braku dodatu do wypłaty za nauczanie niedouczonych.
[quote name='Tomasz' timestamp='1290674158' post='389776']
Generalnie jest to najbardziej sensowny obowiązek jaki ma przypisany straż miejska, ponieważ przynajmniej z tego mają szansę się wywiązać. Wszystko inne ich przerasta. Teraz widzimy że to również. Plakaty zasłaniające widok zjeżdżającycm z ul Choiny w ul Paderewskiego zgłosiłem we czwartek rano, a przyjmująca zgłoszenie twierdziła że już przyjęli o tym sygnał. I co? I g...wno.
[/quote]
Dużo osób wie jak i co ma robić straż miejska. Są to ludz... rozwiń
Avatar
wyborca / 25 listopada 2010 r. o 10:45
[quote name='Andrzej' timestamp='1290674442' post='389783']
to są kpiny. Trzeba zacząć od tego jak to się stało, że zostały powieszone w miejscach zasłaniających widok. Kto na to zezwolił ? Jeżeli już ktoś je powiesił to straż miejska powinna natchmiast je usunąć (te które stwarzają zagrożenie) oraz wystawiać mandaty komiteto wyborczym. Bo głównie o te plakaty się rozchodzi
[/quote]
popieram przedmówcę i jednocześnie dziękuję redaktorom z DW za zainteresowanie sie sprawa poniewaz jezdzac czy chodzac po lublinie bylo to irytujace oraz gratuluje doprowadzenia sprawy do konca lub chociaz jakiegos kompromisu. Najlepszym byloby zmienic przepisy na bardziej przejrzyste zdecydowanie okreslajace winnego calego zamieszania z wieszaniem i sprzątaniem ich. Jakby ktos sie poczul za to odpowiedzialny to mysle ze plakaty nikomu by nie zawazaly i zniknelyby w terminie do 2 tyg. A straz miejska niech sie teraz wstydzi...
[quote name='Andrzej' timestamp='1290674442' post='389783']
to są kpiny. Trzeba zacząć od tego jak to się stało, że zostały powieszone w miejscach zasłaniających widok. Kto na to zezwolił ? Jeżeli już ktoś je powiesił to straż miejska powinna natchmiast je usunąć (te które stwarzają zagrożenie) oraz wystawiać mandaty komiteto wyborczym. Bo głównie o te plakaty się rozchodzi
[/quote]
popieram przedmówcę i jednocześnie dziękuję redaktorom z DW za zainteresowanie sie sprawa poniewaz jezdzac czy chodzac ... rozwiń
Avatar
esmeralda / 25 listopada 2010 r. o 10:26
Niech sprzątają Ci, którzy to rozwieszali! Straż miejska ma usunąć te, które utrudniają widoczność, a co z resztą? Będą tak wisieć do usr**** zgnicia i walać się po chodnikach i trawnikach?! Jak to wygląda?!
Avatar
Tad / 25 listopada 2010 r. o 10:11
Ludzie, czego w was jest tyle jadu i nienawiści. Spokojnie.
Tak jak w wszędzie , była kampania wyborcza, kandydaci chcieli się zaprezentować, teraz zgodnie z prawem muszą usunąć pozostałości po sobie i ewentualnie zapłacić mandaty. Niech płacą jeśli na to zasłużyli, miasto będzie miało pieniądze na jakieś zbożne cele.
Tak jest wszędzie i tak ma być .
Sami brudzicie, rzucacie papierki, pety i inne świństwo gdzie popadnie, chodzicie z psami, które zanieczyszczają całe miasto, wywalacie zbędne przedmioty cihcem koło śmietników aby uniknąć zapłaty za ich wywóz, śmieci ze swoich ogródków działkowych wyrzucacie na wspólny nasz miejski teren a nawet wywozicie je do lasu/kiedyś robił to redaktor Brzuszkiewicz z Gazety Wyborczej/.
Więc uderzcie się w piersi swoje a nie cudze i dajcie innyn spokojnie wywiązać się z nałożonych przez miasto zobowiązań.
W odróżnieniu od was ci co wieszali nieprawidłowo plakaty i ich nie posprzątają zapłacą kary a wy ŚMIECICIE BEZKARNIE.
Zaznaczam,że nie byłem kandydatem do żadnej rady i jestem mieszkańcem Lublina od 60 lat.
Ludzie, czego w was jest tyle jadu i nienawiści. Spokojnie.
Tak jak w wszędzie , była kampania wyborcza, kandydaci chcieli się zaprezentować, teraz zgodnie z prawem muszą usunąć pozostałości po sobie i ewentualnie zapłacić mandaty. Niech płacą jeśli na to zasłużyli, miasto będzie miało pieniądze na jakieś zbożne cele.
Tak jest wszędzie i tak ma być .
Sami brudzicie, rzucacie papierki, pety i inne świństwo gdzie popadnie, chodzicie z psami, które zanieczyszczają całe miasto, wywalacie zbędne przedmioty cihcem koło śmietni... rozwiń
Avatar
Gość / 25 listopada 2010 r. o 09:55
[quote name='piter' timestamp='1290668602' post='389707']
A może kandydaci sami pościągaliby swoje plakaty wyborcze? Ruszcie swoje d**y łaskawie i posprzątajcie po sobie!!! Straż miejska nie jest od sprzątania po bandzie ludzi rozwieszających swoje plakaty wszędzie gdzie popadnie. Powinni raczej wlepiać mandaty za rozwieszanie plakatów w miejscach, które mają duże znaczenie dla bezpieczeństwa ludzi... Co za kraj...
[/quote]
Nie dopilnowali ;dobrego; rozwieszania,to niech teraz sprzątają.
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 maja 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 maja 2022 r.

Lublin. Już planują lato dla małych uchodźców i chcą zaprosić polskie dzieci

Lublin. Już planują lato dla małych uchodźców i chcą zaprosić polskie dzieci

Mali uchodźcy wciąż mogą korzystać z pomocy świetlicy działającej w Galerii Labirynt. W planach na lato są spotkania integrujące małych Ukraińców i Polaków.

Zmiany koło dworca PKS w Lublinie. Tego budynku już nie ma

Zmiany koło dworca PKS w Lublinie. Tego budynku już nie ma

Obok Dworca Głównego PKS zburzono jeden z budynków handlowych. Pozostałe na razie zostają.

Łukasz Maciec wraca do ringu

Łukasz Maciec wraca do ringu

Pięściarz z Lublina w piątek w Środzie Wielkopolskiej zmierzy się z Joelem Julio

Lublin. 160 osób na bruk. Przez sankcje

Lublin. 160 osób na bruk. Przez sankcje

Szwajcarska firma likwiduje swoje podmioty w Polsce. Taka zapowiedź to efekt odrzucenia przez polski rząd wniosku firmy o skreślenie z listy podmiotów objętych sankcjami. W tle jest rosyjski oligarcha i najazd armii Putina na Ukrainę.

Premier: KE zaakceptowała krajowy plan odbudowy
wideo
film

Premier: KE zaakceptowała krajowy plan odbudowy

Komisja Europejska zaakceptowała polski krajowy plan odbudowy, a pieniądze z unijnych funduszy na rzecz odbudowy po pandemii COVID-19 za kilka miesięcy popłyną do Polski szerokim strumieniem - zapewnił Mateusz Morawiecki.

IPN znalazł ludzkie kości na górkach czechowskich. Co na to TBV i miasto?
zdjęcia
galeria

IPN znalazł ludzkie kości na górkach czechowskich. Co na to TBV i miasto?

Około 50 fragmentów ludzkich kości należących do dwóch osób odnaleźli specjaliści z IPN na górkach czechowskich. Teraz znaleziskiem zajmą się eksperci z Zakładu Medycyny Sądowej.

Zamość. ZOO zaprasza do siebie do kina
22 maja 2022, 12:00

Zamość. ZOO zaprasza do siebie do kina

22 maja przypada Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej. Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera w Zamościu postanowił to uczcić.

Czy to przyszli lekarze? Dni otwarte Uniwersytetu Medycznego w Lublinie
zdjęcia
galeria

Czy to przyszli lekarze? Dni otwarte Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

Jeszcze w piątek będzie można odwiedzić Uniwersytet Medyczny, żeby poznać ofertę uczelni.

Zielone Agro Show. Coś specjalnie dla rolników już w ten weekend

Zielone Agro Show. Coś specjalnie dla rolników już w ten weekend

Zielone Agro Show w Ułężu (powiat rycki) już w ten weekend. „Jest pierwszą imprezą w Polsce poświęconą nowoczesnej technice i technologii produkcji wysokiej jakości pasz zielonych dla bydła” – zapewniają organizatorzy.

Nowy odcinek S19 w Lubelskiem. Otwarcie uzależnione od kalendarza premiera
Zdjęcia tuż przed otwarciem
galeria

Nowy odcinek S19 w Lubelskiem. Otwarcie uzależnione od kalendarza premiera

Najprawdopodobniej w sobotę zostanie otwarty 20-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S19 między Kraśnikiem i Niedrzwicą Dużą. To ostatni fragment ekspresówki z Lublina do Rzeszowa, jaki nie został jeszcze oddany do użytku.

Granica Terespol i Ar-Tig Huta Dąbrowa będą do końca walczyć o utrzymanie

Granica Terespol i Ar-Tig Huta Dąbrowa będą do końca walczyć o utrzymanie

Sytuacja obu ekip na tym etapie rozgrywek nie wygląda różowo. Granica i Ar-Tig zajmują bowiem dwa ostatnie miejsca

Lubelskie. 20 ton na kołach, a za kierownicą pijany Rosjanin
wideo
film

Lubelskie. 20 ton na kołach, a za kierownicą pijany Rosjanin

Na opublikowanym przez policję nagraniu widać, jak ciężarówka jedzie środkiem jezdni. I t w miejscu przejścia dla pieszych.

"Jak rozlana woda" - nowy spektakl Teatru Pierwszego Kontaktu
21 maja 2022, 17:00

"Jak rozlana woda" - nowy spektakl Teatru Pierwszego Kontaktu

W sobotę, 21 maja o godz. 17 w Domu Kultury Błonie (ul. Dragonów 2) zostanie zorganizowana premiera nowego spektaklu Teatru Pierwszego Kontaktu pt. "Jak rozlana woda".

Kancelaria prawna – jakimi sprawami się zajmuje?

Kancelaria prawna – jakimi sprawami się zajmuje?

Nieznajomość prawa szkodzi – tak mówi jedna z podstawowych prawniczych zasad. Trudno jednak wymagać od przeciętnego Kowalskiego biegłości we wszystkich przepisach, kruczkach, pozwach, wnioskach czy procedurach sądowych. Kancelaria prawna jest podmiotem zatrudniającym adwokatów lub radców prawnych, którzy służą poradą prawną oraz reprezentują swoich klientów przed sądami, organami administracji, czy w trakcie transakcji biznesowych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!