Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 listopada 2010 r.
19:42
Edytuj ten wpis

Plakaty stwarzające zagrożenie znikają z ulic. Prezydent pogonił strażników

Autor: Zdjęcie autora DOMINIK SMAGA
0 21 A A

Dopiero po interwencji "Dziennika Wschodniego" prezydent Lublina pogonił do pracy strażników miejskich. Mają usuwać z ulic te plakaty wyborcze, które zasłaniają widok kierowcom na skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Usuwanie reklam i plakatów wyborczych, które mogą zagrażać bezpieczeństwu na drodze, to obowiązek strażników miejskich. Choć tak mówi ordynacja wyborcza, to ci do tej roboty się nie palą.

O plakatach zasłaniających kierowcom widok na ludzi zbliżających się do przejścia dla pieszych na ul. Radości po raz pierwszy napisaliśmy w czwartek. W piątek nasz sygnał policja przekazała strażnikom. Ale w niedzielę plakaty wisiały nadal. Straż Miejska tłumaczyła, że powiadomiła odpowiedni komitet. Tym samym sprawę uznała za załatwioną.

– Obowiązek jest, ale to gra słów. Straż nie jest od ściągania plakatów. Wie pan, jak by reagowały na to komitety? – mówi Jerzy Ostrowski, który w Ratuszu odpowiada za nadzór nad Strażą Miejską. W końcu Ostrowski stwierdził, że strażnicy powinni powiadomić wydział odpowiedzialny za czystość. Wczoraj dyrektor tego wydziału nie chciał z nami rozmawiać, a plakaty przy Radości wsiały nadal..

Tym razem poszliśmy do prezydenta. – Nie wiem, dlaczego tak się dzieje. Zadzwonię do komendanta Straży Miejskiej i zobowiążę go do usunięcia plakatów – obiecuje Adam Wasilewski, prezydent Lublina. – Przypomnę mu przepis, który zobowiązuje straż do usuwania takich rzeczy.

W środę na barierkach przy ul. Radości nie było tylko plakatów radnego Jarosława Pakuły (PO), który został wybrany na drugą kadencję. Zniknęły, bo radny sam kazał je zdjąć. – Nie ma co zwlekać. Moje reklamy są usuwane od poniedziałku. Do końca tygodnia nie będzie po nich śladu – obiecuje Jarosław Pakuła.

Zgodnie z prawem, na sprzątnięcie wiszących w mieście plakatów, kandydaci mają miesiąc. Ale większość z nich zapowiada, że zrobi to szybciej.

– Opłaciliśmy już firmę sprzątającą. Poszła też prośba, aby plakaty usuwać jak najszybciej – mówi Piotr Kowalczyk, szef lubelskiego sztabu PiS.

Plakaty zdjął już jeden z kandydatów na prezydenta. – Moje reklamy zostały usunięte o godz. 15. Wszystkie, chyba, że się gdzieś jakieś pojedyncze zawieruszyły – mówi Zbigniew Wojciechowski. – Mam tylko nadzieję, że nikt złośliwie nie będzie ustawiać moich reklam na nowo. A jest takie ryzyko, bo ktoś ukradł mi z ulic 50 dużych tablic, 50 małych i 26 dużych bannerów.


Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
asdfg / 25 listopada 2010 r. o 14:37
[quote name='Tad' timestamp='1290682774' post='389926']
Bredzisz od rzeczy,piszesz ,że pan prezydent wyręcza sie strażą miejską, czyli wg. ciebie sam powinien chodzić po ulicach i zbierać plakaty? Niedługo zarządasz aby posprzątał bałagan w twoim mieszkaniu.
Tacy jak ty "niegodni" są do zabierania głosu w dyskusji bo najpierw powinni odrobinę pomyśleć a nie drukować zenujące komentarze.
Mamy prawo, ktore Prezydent przestrzega, komitety mają miesiąc czasu na usunięcie plakatów a te nieprawidłowo powieszone / jak podawała prasa/ zostały sfotografowane i ich właściciele zasilą gotówką kasę miasta. No i bardzo dobrze.
[/quote]
Uwazam ze masz problemy ze zrozumieniem czytanego tekstu i jego nadinterpretacja a poziom twojej wypowiedzi swiadczy ze jestes jedynie prostym czlowiekiem wiec nie musisz mi odpisywac bo i tak cie zignoruje, nie widze w tobie osoby do dyskusji.
[quote name='Tad' timestamp='1290682774' post='389926']
Bredzisz od rzeczy,piszesz ,że pan prezydent wyręcza sie strażą miejską, czyli wg. ciebie sam powinien chodzić po ulicach i zbierać plakaty? Niedługo zarządasz aby posprzątał bałagan w twoim mieszkaniu.
Tacy jak ty "niegodni" są do zabierania głosu w dyskusji bo najpierw powinni odrobinę pomyśleć a nie drukować zenujące komentarze.
Mamy prawo, ktore Prezydent przestrzega, komitety mają miesiąc czasu na usunięcie plakatów a te nieprawi... rozwiń
Avatar
driver / 25 listopada 2010 r. o 12:45
Wyjazd spod Wiktorii z Narutowicza po 23-ciej gdy nie ma świateł. Zupełnie nie widać co jedzie "z dołu" z Piłsudskiego! Brakiem szarych komórek wykazały się tutaj wszystkie trzy partie.
Avatar
Tad / 25 listopada 2010 r. o 11:59
[quote name='asdfg' timestamp='1290680324' post='389878']
Dlaczego Pan prezydent nie kazal usuwac przed wyborami plakatow ktore wisialy w niedozwolonych miejscach i stwarzajacych zagrozenie?! A swoja droga ciekawe jak komitety wyborcze zareagowalyby jakby straz miejska przed wyborami usuwala takie plakaty? Po raz kolejny Pan prezydent powtwierdza iz jest niegodzien swojego stanowiska po przez spoznione reakcje, jak jest prawo lamane to ok jak gazeta o czyms napisze to wielkie larum sie podnosi jak komitety maja miesiac na posprzatanie to nalezy dac im szanse czyz nie tak. A plakaty ktore wisialy w miejscach stwarzajacych zagrozenie powinny juz dawno byc usunieta i sprawa wyjasniona a osoby odpowiedzialne /raczej nieodpowiedzialne/ zostac ukarane.Moim skromnym zdaniem Pan prezydent chce sie wyreczyc straza miejska i tym samym uciszyc dziennikarzy, ktorzy jednak powinni zajac sie sparwa od samego poczatku a nie teraz i od razu do strazy miejskiej a moze ma ktos w tym interes.
[/quote]

Bredzisz od rzeczy,piszesz ,że pan prezydent wyręcza sie strażą miejską, czyli wg. ciebie sam powinien chodzić po ulicach i zbierać plakaty? Niedługo zarządasz aby posprzątał bałagan w twoim mieszkaniu.
Tacy jak ty "niegodni" są do zabierania głosu w dyskusji bo najpierw powinni odrobinę pomyśleć a nie drukować zenujące komentarze.
Mamy prawo, ktore Prezydent przestrzega, komitety mają miesiąc czasu na usunięcie plakatów a te nieprawidłowo powieszone / jak podawała prasa/ zostały sfotografowane i ich właściciele zasilą gotówką kasę miasta. No i bardzo dobrze.
[quote name='asdfg' timestamp='1290680324' post='389878']
Dlaczego Pan prezydent nie kazal usuwac przed wyborami plakatow ktore wisialy w niedozwolonych miejscach i stwarzajacych zagrozenie?! A swoja droga ciekawe jak komitety wyborcze zareagowalyby jakby straz miejska przed wyborami usuwala takie plakaty? Po raz kolejny Pan prezydent powtwierdza iz jest niegodzien swojego stanowiska po przez spoznione reakcje, jak jest prawo lamane to ok jak gazeta o czyms napisze to wielkie larum sie podnosi jak komitety m... rozwiń
Avatar
asdfg / 25 listopada 2010 r. o 11:18
Dlaczego Pan prezydent nie kazal usuwac przed wyborami plakatow ktore wisialy w niedozwolonych miejscach i stwarzajacych zagrozenie?! A swoja droga ciekawe jak komitety wyborcze zareagowalyby jakby straz miejska przed wyborami usuwala takie plakaty? Po raz kolejny Pan prezydent powtwierdza iz jest niegodzien swojego stanowiska po przez spoznione reakcje, jak jest prawo lamane to ok jak gazeta o czyms napisze to wielkie larum sie podnosi jak komitety maja miesiac na posprzatanie to nalezy dac im szanse czyz nie tak. A plakaty ktore wisialy w miejscach stwarzajacych zagrozenie powinny juz dawno byc usunieta i sprawa wyjasniona a osoby odpowiedzialne /raczej nieodpowiedzialne/ zostac ukarane.Moim skromnym zdaniem Pan prezydent chce sie wyreczyc straza miejska i tym samym uciszyc dziennikarzy, ktorzy jednak powinni zajac sie sparwa od samego poczatku a nie teraz i od razu do strazy miejskiej a moze ma ktos w tym interes.
Dlaczego Pan prezydent nie kazal usuwac przed wyborami plakatow ktore wisialy w niedozwolonych miejscach i stwarzajacych zagrozenie?! A swoja droga ciekawe jak komitety wyborcze zareagowalyby jakby straz miejska przed wyborami usuwala takie plakaty? Po raz kolejny Pan prezydent powtwierdza iz jest niegodzien swojego stanowiska po przez spoznione reakcje, jak jest prawo lamane to ok jak gazeta o czyms napisze to wielkie larum sie podnosi jak komitety maja miesiac na posprzatanie to nalezy dac im szanse czyz nie tak. A plakaty ktore wisial... rozwiń
Avatar
czytelnik / 25 listopada 2010 r. o 11:08
Patrzcie jacy wy jesteście zajebiści dopiero po waszej interwencji się tym zajęli, normalnie medal wam się należy. A też deb***e z dw pamiętajci że w tym zakichanym mieście jest też policja i do nich również należą takie rzeczy. A tak wogóle plakaty mają sprzątać komitety wyborcze.
Avatar
Jarpako / 25 listopada 2010 r. o 10:45
[quote name='Tomasz' timestamp='1290674158' post='389776']
Generalnie jest to najbardziej sensowny obowiązek jaki ma przypisany straż miejska, ponieważ przynajmniej z tego mają szansę się wywiązać. Wszystko inne ich przerasta. Teraz widzimy że to również. Plakaty zasłaniające widok zjeżdżającycm z ul Choiny w ul Paderewskiego zgłosiłem we czwartek rano, a przyjmująca zgłoszenie twierdziła że już przyjęli o tym sygnał. I co? I g...wno.
[/quote]
Dużo osób wie jak i co ma robić straż miejska. Są to ludze chyba niedowartościowani i przeważnie sami nie wiedzą
o własnych obowiązkach. Proponuję aby przed napisaniem bzdur piszący filozof przeczytał co ustawowo może wykonywać SM lub zapytał strażników (w wiekszości z wyższym wykształceniem) może mu udzielą odpowiedzi pomimo braku dodatu do wypłaty za nauczanie niedouczonych.
[quote name='Tomasz' timestamp='1290674158' post='389776']
Generalnie jest to najbardziej sensowny obowiązek jaki ma przypisany straż miejska, ponieważ przynajmniej z tego mają szansę się wywiązać. Wszystko inne ich przerasta. Teraz widzimy że to również. Plakaty zasłaniające widok zjeżdżającycm z ul Choiny w ul Paderewskiego zgłosiłem we czwartek rano, a przyjmująca zgłoszenie twierdziła że już przyjęli o tym sygnał. I co? I g...wno.
[/quote]
Dużo osób wie jak i co ma robić straż miejska. Są to ludz... rozwiń
Avatar
wyborca / 25 listopada 2010 r. o 10:45
[quote name='Andrzej' timestamp='1290674442' post='389783']
to są kpiny. Trzeba zacząć od tego jak to się stało, że zostały powieszone w miejscach zasłaniających widok. Kto na to zezwolił ? Jeżeli już ktoś je powiesił to straż miejska powinna natchmiast je usunąć (te które stwarzają zagrożenie) oraz wystawiać mandaty komiteto wyborczym. Bo głównie o te plakaty się rozchodzi
[/quote]
popieram przedmówcę i jednocześnie dziękuję redaktorom z DW za zainteresowanie sie sprawa poniewaz jezdzac czy chodzac po lublinie bylo to irytujace oraz gratuluje doprowadzenia sprawy do konca lub chociaz jakiegos kompromisu. Najlepszym byloby zmienic przepisy na bardziej przejrzyste zdecydowanie okreslajace winnego calego zamieszania z wieszaniem i sprzątaniem ich. Jakby ktos sie poczul za to odpowiedzialny to mysle ze plakaty nikomu by nie zawazaly i zniknelyby w terminie do 2 tyg. A straz miejska niech sie teraz wstydzi...
[quote name='Andrzej' timestamp='1290674442' post='389783']
to są kpiny. Trzeba zacząć od tego jak to się stało, że zostały powieszone w miejscach zasłaniających widok. Kto na to zezwolił ? Jeżeli już ktoś je powiesił to straż miejska powinna natchmiast je usunąć (te które stwarzają zagrożenie) oraz wystawiać mandaty komiteto wyborczym. Bo głównie o te plakaty się rozchodzi
[/quote]
popieram przedmówcę i jednocześnie dziękuję redaktorom z DW za zainteresowanie sie sprawa poniewaz jezdzac czy chodzac ... rozwiń
Avatar
esmeralda / 25 listopada 2010 r. o 10:26
Niech sprzątają Ci, którzy to rozwieszali! Straż miejska ma usunąć te, które utrudniają widoczność, a co z resztą? Będą tak wisieć do usr**** zgnicia i walać się po chodnikach i trawnikach?! Jak to wygląda?!
Avatar
Tad / 25 listopada 2010 r. o 10:11
Ludzie, czego w was jest tyle jadu i nienawiści. Spokojnie.
Tak jak w wszędzie , była kampania wyborcza, kandydaci chcieli się zaprezentować, teraz zgodnie z prawem muszą usunąć pozostałości po sobie i ewentualnie zapłacić mandaty. Niech płacą jeśli na to zasłużyli, miasto będzie miało pieniądze na jakieś zbożne cele.
Tak jest wszędzie i tak ma być .
Sami brudzicie, rzucacie papierki, pety i inne świństwo gdzie popadnie, chodzicie z psami, które zanieczyszczają całe miasto, wywalacie zbędne przedmioty cihcem koło śmietników aby uniknąć zapłaty za ich wywóz, śmieci ze swoich ogródków działkowych wyrzucacie na wspólny nasz miejski teren a nawet wywozicie je do lasu/kiedyś robił to redaktor Brzuszkiewicz z Gazety Wyborczej/.
Więc uderzcie się w piersi swoje a nie cudze i dajcie innyn spokojnie wywiązać się z nałożonych przez miasto zobowiązań.
W odróżnieniu od was ci co wieszali nieprawidłowo plakaty i ich nie posprzątają zapłacą kary a wy ŚMIECICIE BEZKARNIE.
Zaznaczam,że nie byłem kandydatem do żadnej rady i jestem mieszkańcem Lublina od 60 lat.
Ludzie, czego w was jest tyle jadu i nienawiści. Spokojnie.
Tak jak w wszędzie , była kampania wyborcza, kandydaci chcieli się zaprezentować, teraz zgodnie z prawem muszą usunąć pozostałości po sobie i ewentualnie zapłacić mandaty. Niech płacą jeśli na to zasłużyli, miasto będzie miało pieniądze na jakieś zbożne cele.
Tak jest wszędzie i tak ma być .
Sami brudzicie, rzucacie papierki, pety i inne świństwo gdzie popadnie, chodzicie z psami, które zanieczyszczają całe miasto, wywalacie zbędne przedmioty cihcem koło śmietni... rozwiń
Avatar
Gość / 25 listopada 2010 r. o 09:55
[quote name='piter' timestamp='1290668602' post='389707']
A może kandydaci sami pościągaliby swoje plakaty wyborcze? Ruszcie swoje d**y łaskawie i posprzątajcie po sobie!!! Straż miejska nie jest od sprzątania po bandzie ludzi rozwieszających swoje plakaty wszędzie gdzie popadnie. Powinni raczej wlepiać mandaty za rozwieszanie plakatów w miejscach, które mają duże znaczenie dla bezpieczeństwa ludzi... Co za kraj...
[/quote]
Nie dopilnowali ;dobrego; rozwieszania,to niech teraz sprzątają.
Avatar
asdfg / 25 listopada 2010 r. o 14:37
[quote name='Tad' timestamp='1290682774' post='389926']
Bredzisz od rzeczy,piszesz ,że pan prezydent wyręcza sie strażą miejską, czyli wg. ciebie sam powinien chodzić po ulicach i zbierać plakaty? Niedługo zarządasz aby posprzątał bałagan w twoim mieszkaniu.
Tacy jak ty "niegodni" są do zabierania głosu w dyskusji bo najpierw powinni odrobinę pomyśleć a nie drukować zenujące komentarze.
Mamy prawo, ktore Prezydent przestrzega, komitety mają miesiąc czasu na usunięcie plakatów a te nieprawidłowo powieszone / jak podawała prasa/ zostały sfotografowane i ich właściciele zasilą gotówką kasę miasta. No i bardzo dobrze.
[/quote]
Uwazam ze masz problemy ze zrozumieniem czytanego tekstu i jego nadinterpretacja a poziom twojej wypowiedzi swiadczy ze jestes jedynie prostym czlowiekiem wiec nie musisz mi odpisywac bo i tak cie zignoruje, nie widze w tobie osoby do dyskusji.
[quote name='Tad' timestamp='1290682774' post='389926']
Bredzisz od rzeczy,piszesz ,że pan prezydent wyręcza sie strażą miejską, czyli wg. ciebie sam powinien chodzić po ulicach i zbierać plakaty? Niedługo zarządasz aby posprzątał bałagan w twoim mieszkaniu.
Tacy jak ty "niegodni" są do zabierania głosu w dyskusji bo najpierw powinni odrobinę pomyśleć a nie drukować zenujące komentarze.
Mamy prawo, ktore Prezydent przestrzega, komitety mają miesiąc czasu na usunięcie plakatów a te nieprawi... rozwiń
Avatar
driver / 25 listopada 2010 r. o 12:45
Wyjazd spod Wiktorii z Narutowicza po 23-ciej gdy nie ma świateł. Zupełnie nie widać co jedzie "z dołu" z Piłsudskiego! Brakiem szarych komórek wykazały się tutaj wszystkie trzy partie.
Avatar
Tad / 25 listopada 2010 r. o 11:59
[quote name='asdfg' timestamp='1290680324' post='389878']
Dlaczego Pan prezydent nie kazal usuwac przed wyborami plakatow ktore wisialy w niedozwolonych miejscach i stwarzajacych zagrozenie?! A swoja droga ciekawe jak komitety wyborcze zareagowalyby jakby straz miejska przed wyborami usuwala takie plakaty? Po raz kolejny Pan prezydent powtwierdza iz jest niegodzien swojego stanowiska po przez spoznione reakcje, jak jest prawo lamane to ok jak gazeta o czyms napisze to wielkie larum sie podnosi jak komitety maja miesiac na posprzatanie to nalezy dac im szanse czyz nie tak. A plakaty ktore wisialy w miejscach stwarzajacych zagrozenie powinny juz dawno byc usunieta i sprawa wyjasniona a osoby odpowiedzialne /raczej nieodpowiedzialne/ zostac ukarane.Moim skromnym zdaniem Pan prezydent chce sie wyreczyc straza miejska i tym samym uciszyc dziennikarzy, ktorzy jednak powinni zajac sie sparwa od samego poczatku a nie teraz i od razu do strazy miejskiej a moze ma ktos w tym interes.
[/quote]

Bredzisz od rzeczy,piszesz ,że pan prezydent wyręcza sie strażą miejską, czyli wg. ciebie sam powinien chodzić po ulicach i zbierać plakaty? Niedługo zarządasz aby posprzątał bałagan w twoim mieszkaniu.
Tacy jak ty "niegodni" są do zabierania głosu w dyskusji bo najpierw powinni odrobinę pomyśleć a nie drukować zenujące komentarze.
Mamy prawo, ktore Prezydent przestrzega, komitety mają miesiąc czasu na usunięcie plakatów a te nieprawidłowo powieszone / jak podawała prasa/ zostały sfotografowane i ich właściciele zasilą gotówką kasę miasta. No i bardzo dobrze.
[quote name='asdfg' timestamp='1290680324' post='389878']
Dlaczego Pan prezydent nie kazal usuwac przed wyborami plakatow ktore wisialy w niedozwolonych miejscach i stwarzajacych zagrozenie?! A swoja droga ciekawe jak komitety wyborcze zareagowalyby jakby straz miejska przed wyborami usuwala takie plakaty? Po raz kolejny Pan prezydent powtwierdza iz jest niegodzien swojego stanowiska po przez spoznione reakcje, jak jest prawo lamane to ok jak gazeta o czyms napisze to wielkie larum sie podnosi jak komitety m... rozwiń
Avatar
asdfg / 25 listopada 2010 r. o 11:18
Dlaczego Pan prezydent nie kazal usuwac przed wyborami plakatow ktore wisialy w niedozwolonych miejscach i stwarzajacych zagrozenie?! A swoja droga ciekawe jak komitety wyborcze zareagowalyby jakby straz miejska przed wyborami usuwala takie plakaty? Po raz kolejny Pan prezydent powtwierdza iz jest niegodzien swojego stanowiska po przez spoznione reakcje, jak jest prawo lamane to ok jak gazeta o czyms napisze to wielkie larum sie podnosi jak komitety maja miesiac na posprzatanie to nalezy dac im szanse czyz nie tak. A plakaty ktore wisialy w miejscach stwarzajacych zagrozenie powinny juz dawno byc usunieta i sprawa wyjasniona a osoby odpowiedzialne /raczej nieodpowiedzialne/ zostac ukarane.Moim skromnym zdaniem Pan prezydent chce sie wyreczyc straza miejska i tym samym uciszyc dziennikarzy, ktorzy jednak powinni zajac sie sparwa od samego poczatku a nie teraz i od razu do strazy miejskiej a moze ma ktos w tym interes.
Dlaczego Pan prezydent nie kazal usuwac przed wyborami plakatow ktore wisialy w niedozwolonych miejscach i stwarzajacych zagrozenie?! A swoja droga ciekawe jak komitety wyborcze zareagowalyby jakby straz miejska przed wyborami usuwala takie plakaty? Po raz kolejny Pan prezydent powtwierdza iz jest niegodzien swojego stanowiska po przez spoznione reakcje, jak jest prawo lamane to ok jak gazeta o czyms napisze to wielkie larum sie podnosi jak komitety maja miesiac na posprzatanie to nalezy dac im szanse czyz nie tak. A plakaty ktore wisial... rozwiń
Avatar
czytelnik / 25 listopada 2010 r. o 11:08
Patrzcie jacy wy jesteście zajebiści dopiero po waszej interwencji się tym zajęli, normalnie medal wam się należy. A też deb***e z dw pamiętajci że w tym zakichanym mieście jest też policja i do nich również należą takie rzeczy. A tak wogóle plakaty mają sprzątać komitety wyborcze.
Avatar
Jarpako / 25 listopada 2010 r. o 10:45
[quote name='Tomasz' timestamp='1290674158' post='389776']
Generalnie jest to najbardziej sensowny obowiązek jaki ma przypisany straż miejska, ponieważ przynajmniej z tego mają szansę się wywiązać. Wszystko inne ich przerasta. Teraz widzimy że to również. Plakaty zasłaniające widok zjeżdżającycm z ul Choiny w ul Paderewskiego zgłosiłem we czwartek rano, a przyjmująca zgłoszenie twierdziła że już przyjęli o tym sygnał. I co? I g...wno.
[/quote]
Dużo osób wie jak i co ma robić straż miejska. Są to ludze chyba niedowartościowani i przeważnie sami nie wiedzą
o własnych obowiązkach. Proponuję aby przed napisaniem bzdur piszący filozof przeczytał co ustawowo może wykonywać SM lub zapytał strażników (w wiekszości z wyższym wykształceniem) może mu udzielą odpowiedzi pomimo braku dodatu do wypłaty za nauczanie niedouczonych.
[quote name='Tomasz' timestamp='1290674158' post='389776']
Generalnie jest to najbardziej sensowny obowiązek jaki ma przypisany straż miejska, ponieważ przynajmniej z tego mają szansę się wywiązać. Wszystko inne ich przerasta. Teraz widzimy że to również. Plakaty zasłaniające widok zjeżdżającycm z ul Choiny w ul Paderewskiego zgłosiłem we czwartek rano, a przyjmująca zgłoszenie twierdziła że już przyjęli o tym sygnał. I co? I g...wno.
[/quote]
Dużo osób wie jak i co ma robić straż miejska. Są to ludz... rozwiń
Avatar
wyborca / 25 listopada 2010 r. o 10:45
[quote name='Andrzej' timestamp='1290674442' post='389783']
to są kpiny. Trzeba zacząć od tego jak to się stało, że zostały powieszone w miejscach zasłaniających widok. Kto na to zezwolił ? Jeżeli już ktoś je powiesił to straż miejska powinna natchmiast je usunąć (te które stwarzają zagrożenie) oraz wystawiać mandaty komiteto wyborczym. Bo głównie o te plakaty się rozchodzi
[/quote]
popieram przedmówcę i jednocześnie dziękuję redaktorom z DW za zainteresowanie sie sprawa poniewaz jezdzac czy chodzac po lublinie bylo to irytujace oraz gratuluje doprowadzenia sprawy do konca lub chociaz jakiegos kompromisu. Najlepszym byloby zmienic przepisy na bardziej przejrzyste zdecydowanie okreslajace winnego calego zamieszania z wieszaniem i sprzątaniem ich. Jakby ktos sie poczul za to odpowiedzialny to mysle ze plakaty nikomu by nie zawazaly i zniknelyby w terminie do 2 tyg. A straz miejska niech sie teraz wstydzi...
[quote name='Andrzej' timestamp='1290674442' post='389783']
to są kpiny. Trzeba zacząć od tego jak to się stało, że zostały powieszone w miejscach zasłaniających widok. Kto na to zezwolił ? Jeżeli już ktoś je powiesił to straż miejska powinna natchmiast je usunąć (te które stwarzają zagrożenie) oraz wystawiać mandaty komiteto wyborczym. Bo głównie o te plakaty się rozchodzi
[/quote]
popieram przedmówcę i jednocześnie dziękuję redaktorom z DW za zainteresowanie sie sprawa poniewaz jezdzac czy chodzac ... rozwiń
Avatar
esmeralda / 25 listopada 2010 r. o 10:26
Niech sprzątają Ci, którzy to rozwieszali! Straż miejska ma usunąć te, które utrudniają widoczność, a co z resztą? Będą tak wisieć do usr**** zgnicia i walać się po chodnikach i trawnikach?! Jak to wygląda?!
Avatar
Tad / 25 listopada 2010 r. o 10:11
Ludzie, czego w was jest tyle jadu i nienawiści. Spokojnie.
Tak jak w wszędzie , była kampania wyborcza, kandydaci chcieli się zaprezentować, teraz zgodnie z prawem muszą usunąć pozostałości po sobie i ewentualnie zapłacić mandaty. Niech płacą jeśli na to zasłużyli, miasto będzie miało pieniądze na jakieś zbożne cele.
Tak jest wszędzie i tak ma być .
Sami brudzicie, rzucacie papierki, pety i inne świństwo gdzie popadnie, chodzicie z psami, które zanieczyszczają całe miasto, wywalacie zbędne przedmioty cihcem koło śmietników aby uniknąć zapłaty za ich wywóz, śmieci ze swoich ogródków działkowych wyrzucacie na wspólny nasz miejski teren a nawet wywozicie je do lasu/kiedyś robił to redaktor Brzuszkiewicz z Gazety Wyborczej/.
Więc uderzcie się w piersi swoje a nie cudze i dajcie innyn spokojnie wywiązać się z nałożonych przez miasto zobowiązań.
W odróżnieniu od was ci co wieszali nieprawidłowo plakaty i ich nie posprzątają zapłacą kary a wy ŚMIECICIE BEZKARNIE.
Zaznaczam,że nie byłem kandydatem do żadnej rady i jestem mieszkańcem Lublina od 60 lat.
Ludzie, czego w was jest tyle jadu i nienawiści. Spokojnie.
Tak jak w wszędzie , była kampania wyborcza, kandydaci chcieli się zaprezentować, teraz zgodnie z prawem muszą usunąć pozostałości po sobie i ewentualnie zapłacić mandaty. Niech płacą jeśli na to zasłużyli, miasto będzie miało pieniądze na jakieś zbożne cele.
Tak jest wszędzie i tak ma być .
Sami brudzicie, rzucacie papierki, pety i inne świństwo gdzie popadnie, chodzicie z psami, które zanieczyszczają całe miasto, wywalacie zbędne przedmioty cihcem koło śmietni... rozwiń
Avatar
Gość / 25 listopada 2010 r. o 09:55
[quote name='piter' timestamp='1290668602' post='389707']
A może kandydaci sami pościągaliby swoje plakaty wyborcze? Ruszcie swoje d**y łaskawie i posprzątajcie po sobie!!! Straż miejska nie jest od sprzątania po bandzie ludzi rozwieszających swoje plakaty wszędzie gdzie popadnie. Powinni raczej wlepiać mandaty za rozwieszanie plakatów w miejscach, które mają duże znaczenie dla bezpieczeństwa ludzi... Co za kraj...
[/quote]
Nie dopilnowali ;dobrego; rozwieszania,to niech teraz sprzątają.
Zobacz wszystkie komentarze 21
Blokada komentarzy
Adres IP 3.235.145.108 jest zablokowany, nie mozesz dodawać nowych komentarzy.

Pozostałe informacje

Co z remontem biblioteki UMCS? Musieli unieważnić wybór wykonawcy

Co z remontem biblioteki UMCS? Musieli unieważnić wybór wykonawcy

Największy lubelski uniwersytet nie ma szczęścia do planów związanych z przebudową uczelnianej biblioteki. Najpierw niemal dwukrotnie wzrosły koszty inwestycji. Gdy udało się znaleźć brakujące środki, a nawet rozstrzygnąć przetarg, pojawiły się nowe, niespodziewane okoliczności.

Rehabilitacja Azotów Puławy

Rehabilitacja Azotów Puławy

Po fatalnym występie w Legionowie Azoty Puławy pokonały przed własną publicznością Zagłębie Lubin 36:24.

Burmistrz powalczy o reelekcje z poparciem PiS
WYBORY 2024

Burmistrz powalczy o reelekcje z poparciem PiS

Krzysztof Kołtyś, burmistrza Janowa Lubelskiego powalczy o reelekcję. W najbliższych wyborach wystartuje z poparciem PiS. W sobotę poznaliśmy także kandydatów partii na burmistrzów i wójtów w gminach powiatu. Zaprezentowany został też janowski kandydat do sejmiku. To pochodzący z gminy Godziszów Piotr Breś, radny miejski w Lublinie. Ma drugie miejsce na liście tuż za marszałkiem Jarosławem Stawiarskim.

To nagroda dla wyjątkowych kobiet. Jedną otrzymała burmistrz Hrubieszowa

To nagroda dla wyjątkowych kobiet. Jedną otrzymała burmistrz Hrubieszowa

Nominowanych do nagrody „Portrety Siostrzeństwa” zostało 12 kobiet zaangażowanych w pomoc w związku z wojną w Ukrainie. W kategorii Polek wygrała Marta Majewska, burmistrz Hrubieszowa.

MKS FunFloor Lublin rozbił rywalki z Elbląga, wielki mecz Aleksandry Tomczyk

MKS FunFloor Lublin rozbił rywalki z Elbląga, wielki mecz Aleksandry Tomczyk

MKS FunFloor Lublin zakończył drugą rundę efektownym zwycięstwem w meczu z EKS Start Elbląg – aż 41:20.

Święto punk rocka w Zgrzycie
1 marca 2024, 18:00

Święto punk rocka w Zgrzycie

Punkowcy z Lublina i okolic mogą zacząć pastować glany i stawiać irokezy. 1 marca w lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt wytrzymałość Waszych bębenków i kondycję pod sceną sprawdzą takie kapele jak: Gaga/Zielone Żabki, Sexbomba, Fort BS, Bang Bang, Uliczy Opryszek i Tzn Xenna! Będzie to wyjątkowa okazja, aby na żywo doświadczyć energii i pasji, jaką niosą ze sobą koncerty punk rockowe.

230 strzeleckich imprez w 20 lat. Dzisiaj o Puchar Niezłomnych 2024
NASZ PATRONAT
galeria

230 strzeleckich imprez w 20 lat. Dzisiaj o Puchar Niezłomnych 2024

Lubelski Klub Strzelecki „Snajper”, świętujący w tym roku jubileusz swojego 20-lecia zorganizował dzisiaj (25 lutego) ogólnopolskie zawody strzeleckie o Puchar Niezłomnych.

Był dyrektorem więzienia cztery lata. Teraz jest emerytem
galeria

Był dyrektorem więzienia cztery lata. Teraz jest emerytem

Po 25 latach służby i 4 na stanowisku dyrektora Zakładu Karnego w Zamościu płk Jacek Zwierzchowski zdjął mundur, rozstał się z formacją i przeszedł na emeryturę.

Powrót do czasów Franka Sinatry i Nat King Cole’a
1 marca 2024, 19:00

Powrót do czasów Franka Sinatry i Nat King Cole’a

Filharmonia Lubelska zaprasza 1 marca na koncert „Swing & Love”. Oryginalne swingowe kompozycje i aranżacje Pawła Steczka w interpretacji i wykonaniu Marcina Jajkiewicza, z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Lubelskiem i muzyków jazzowych dostarczą niezapomnianych przeżyć.

Zrób palmę lub stroik i weź udział w konkursie

Zrób palmę lub stroik i weź udział w konkursie

Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku zachęca do udziału w konkursie „Święta Wielkiej Nocy” – tradycja i współczesność 2024.

Janowianka musiała się napracować na zwycięstwo w sparingu, wyniki naszych czwartoligowców

Janowianka musiała się napracować na zwycięstwo w sparingu, wyniki naszych czwartoligowców

Victoria Łukowa, czyli rywal z klasy okręgowej wysoko zawiesił poprzeczkę liderowi IV ligi. Janowianka do przerwy przegrywała 0:1. W drugiej połowie drużyna Ireneusza Zaruczka zdobyła jednak trzy gole i wygrała ostatecznie 3:1.

Wystaw graty pod wiatę. Przyjadą i zabiorą

Wystaw graty pod wiatę. Przyjadą i zabiorą

Czas na wiosenne porządki w Zamościu. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej rusza w tym tygodniu z mobilną zbiórką odpadów wielkogabarytowych. Harmonogram jest ściśle ustalony.

Wisła Grupa Azoty wywalczyła punkt w Olsztynie, ale wylądowała w strefie spadkowej

Wisła Grupa Azoty wywalczyła punkt w Olsztynie, ale wylądowała w strefie spadkowej

Wisła Grupa Azoty Puławy rozpoczęła rundę wiosenną od remisu w Olsztynie (1:1). Punkt zapewnił Dumie Powiśla Krystian Puton.

Jedna bramka w sparingu Lublinianki z Opolaninem. Zagranicznych transferów nie będzie

Jedna bramka w sparingu Lublinianki z Opolaninem. Zagranicznych transferów nie będzie

Lublinianka lepsza od ligowego rywala. Drużyna Marcina Zająca pokonała w niedzielę Opolanina Opole Lubelskie 1:0. Jedyną bramkę zdobył Bartłomiej Poleszak. Wiadomo już, że do ekipy z Wieniawy nie trafi testowany ostatnio Algierczyk.

Jak w kosmosie. A to szkoła otworzyła drzwi dla uczniów
ZDJĘCIA/WIDEO
galeria
film

Jak w kosmosie. A to szkoła otworzyła drzwi dla uczniów

Można wybrać najbliższą albo taką, która dziecku spodoba się najbardziej. Dlatego podstawówki prześcigują się w atrakcyjnym zorganizowaniu dni otwartych. Szkoła Podstawowa nr 43 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Lublinie kusiła w sobotę uczniów i rodziców wyprawą do „Kosmicznej krainy”.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.